SCHAATSPRET IN VOLENDAM „REMBRANDT-HERDENKING" MAAKT PLANNEN BEKEND BER0VERS VAN „COMBINATIE" HEBBEN GEHEUGEN VERLOREN RAPPORT VAN DE COMMISSIE OVER BEWAPENINGSVRAGEN anintc bij (yjcncoièvc en dccc PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 FEBRUARI 1956 OP 15 JULI 1606 GEBOREN Certficaat van deelneming. In juli van het afgelopen jaar is, zoals bekend is, een stichting „Rem- brandt-herdenking 1956" in het leven geroepen, waarvan het bestuur wordt Sevormd door dr. L. G. Kortenhorst, e heer T. M. H. van Waveren, de heer H. L. Swart, nir. H. van Riel en prof, A. M. Hanuuacher. Het bestuur neeft nu nadere plannen uitgewerkt voor de wjjze, waarop deze herden king zoveel mogelijk populair ge maald; zal kunnen worden onder alle lagen van de Nederlandse bevolking, en over de wjjze waarop de gehele be volking kan deelnemen aan de schen king van een monument aan de ge boortestad van Rembrandt (Leiden). Tot dit doel zal er een certificaat van deelneming worden uitgegeven, bestaande uit afdrukken van 6 etsen of zwart-wit tekeningen van Rem brandt met een korte levensbeschrij ving en een bewijs van bijdrage, on dertekend door het bestuur van de stichting. Amerikanen zullen straks met atoombommen vliegen Generaal Earl Patridge, bevelheb ber van de Amerikaanse luchtverde diging, heeft vrijdag in Washington verklaard, dat binnenkort atoomwa pens opgeslagen zullen worden op grondstations van de luchtmacht, 'ok is de dag niet ver meer, dat vliegtuigen van de luchtverdediging atoomwapens bij zich zullen hebben, zo zei hij. Vergadering van de Tweede Kamer (Slot van pag. 3) (c.p.n.), Den Hartog (v.v.d.), De Ruiter (ch.) en Engelberting (k.v.p.) kritiek uit op des ministers besluit. Alleen van zijn partijgenoot dr. ir. Vondeiing (p.v.d.a.) kréég de be windsman steun. Rampzalig Enkelen hunner schilderden de po sitie van de boeren zwart taf, en - zij betreurden, dat de regering van het voorstel van het land bouwschap was afgeweken. Aan gezien de winstmarge is vastge steld op 2 cent per kg en de ge middelde' kostprijs 23,25 cent per kg. bedraagt, had de verrekenprijs 25,25 cent geweest moeten zijn. De regering heeft dit bedrag echter afgerond tot 25 cent om op het zelfde bedrag van verleden jaar te komen en om verhoging van de consumptieprijs te vermijden. Het voorstel nu van het landbouw schap om de verrekenprijs vast te stellen op 26 cent hield een winst marge in van 2,75 cent boven de kostprijs. Voor deze verhoging van de winst marge was de minister niet te vin den. Zelfs kon hij de heer Engelber- tink, die wenste dat de verrekenprijs in elk geval op 25,25 cent gesteld zou worden, niet tevreden stellen. Het grote bezwaar van de minister te gen het voorstel van het landbouw schap was, dat het voor de zandge bieden een garantie wilde verlenen, gelijk aan de gemiddelde kostprijs in deze gebieden, doch dat het een over eenkomstige garantie niet wenste toe te kennen aan de bedrijven in de wei degebieden. De minister gaf nadrukkelijk te kennen, dat bij vasthoudt aan de reeds vorig jaar getroffen regeling. Wanneer men vindt, dat de bedrijven op de zandgronden niet genoeg ont vangen, dan moet men hem maar eens verantwoorde 'voorstellen voor leggen, 7.ei hij. Wat de denkbeelden van de heer Vondeling betreft (een pachtprijsstop en de toekenning van een toeslag per ha en per kg. melk) de bewindsman was bereid deze denkbeelden te bekijken, hetgeen ech ter geenszins wil zeggen, dat hij nu ook tot invoering er van bereid is. Op deze wnze kan een ieder voor een matig bedrag niet alleen bijdra gen aan dit nationale monument, maar ook in het bezit komen van 6 afbeeldingen van Rembrandts wer ken. Er zal vervolgens onder de auspi ciën van het comité van de stichting een biografie van Rembrandt uitge geven worden, geschreven door een lekend kunsthistoricus en bestemd voor de drie hoogste klassen van de middelbare scholen. De stichting zal trachten te bevorderen, dat deze uit gaven via de gemeentebesturen voor een zeer redelijke prijs voor voor noemde scholen beschikbaar zal kun- nen worden gesteld. Deze herdenkingsuitgave, welke ongeveer 100 bladzijden omvat met 20 tot 25 bladzijden reproducties, zal op de meest verantwoorde wijze de 'eugd in leven en werk Van Rem- irandt inwijden. Het is bovendien de bedoeling om het bedrijfsleven, de middenstand en alle Nederlandse gemeenten te bena deren voor een bijdrage voor het mo nument van ten hoogste honderd gul den. Deze zullen hiervoor, buiten het in de aanvang genoemde werkje met certificaat van deelname, een boek werk ontvangen over Rembrandts le ven, geschreven door mevrouw La- man 'Trip-de Beaufort, eveneens uit te geven onder auspiciën van de stich ting. Prijsvraag. In het bijzonder moge worden ter- meld, dat alle certificaten van een nummer zijn voorzien en dat men met dat nummer deelneemt aan een prijs vraag, welke als prijzen aanbiedt kunstreizen voor twee personen naar Londen, Parijs, Miinchen, Stockholm of andere Europese steden, waar mu sea werken van Rembrandt bezitten. Rembrandts geboortedag was 15 juli 1606; deze datum valt dit jaar op een zondag. Ook Volendam, een van Nederlands meest schilderachtige plaatsjesdat in de stille wintermaanden nog zeer aaii chivrme wint, is in de greep van de winter gevangen, zeer tot genoegen van de jeugd en evenzeer tot ongerief van de vissers, Hoe de' jeugd reageerde op dit barre weer, toont deze opname van de schaatspret in Volendam. Cyprioten demonstreerden tegen besluit van Makarios Britse militairen en politie hebben vrijdag met traangas en gummiknup pels een betoging van vijfhonderd' linkse demonstranten uiteengedreven die in Limassol protesteerden tegen de instemming van aartsbisschop Ma karios om met de Britten samen te werken. Volgens onbevestigde berichten; heeft do aartsbisschop de Britse uit nodiging aanvaard om te helpen bij- het opstellen van een regeling-vópr zelfbestuur;. De linkse Cyprioten wensen éeh rechtstreekse verwerping van dé Britse voorwaarden en zij willen on middellijke zelfbeschikking, waaróp.?; der het recht om het eiland met Grie kenland te verenigen. Overeenkomst tussen Mijftmij. Curasao en vakbond Na langdurige moeizame onderhan delingen is een overéénkomst tussen de mijnmaatschappij Curasao en de vakbond „Miners Union" tot stand gekomen. De union ontving daarbij steun van het N.V.V. in Nederland. Het akkoord omvat de volgende be palingen: de vakbond wordt erkend: faciliteiten worden geschapen om het contact tussen de bond en de direc tie soepel te doen zijn; de op Curasao nog aanwezige voormalige arbeids krachten van Brits-Westindische af komst worden weer in dienst genomen zodra 't bedrijf weer op volle produk- tie werkt, zullen de gedeporteerde Brits-Westindiërs, die met Antilliaan se vrouwen gehuwd zijn, geleidelijk weer in dienst worden genomen, in dien zij dat wensen. Veteraan De Jager 2e in schaatswedstrijden Op de ijsbaan te Heiloo werden vrjjdag langebaan-wedstrijden op de schaats voor veteranen gehouden, waaraan ook de bekende oud-rijder uit Woifaartsdijk, de 47-jarige De Jager, deelnam. De Jager heeft ge toond, dat hij zijn „ijzers" nog lang niet in 't vet behoeft te zetten, want met miniem verschil werd hij in het algemeen klassement tweede achter de Amsterdammer Herman Buyen. De Jager won de 500 meter in 50,3 •sec.,, met groo.t verschil voor beken? de rijders als Buyen (51,8). Dolf van der Scheer (51,9) en Jan Langedijk. Op de 1500 meter werd de man uit Woifaartsdijk tweede in 2.47,0 achter Buyen, die er 2.42,8 voor nodig had. De 3000 meter werd eveneens ge wonnen door Buyen ip 5,47.9. terwijl De Jager met "Strijbis de tweede plaats deelde met een tijd van 6.05.7. Medailles in Cortina De Oostenrijker Toni Sailer heeft vrijdag zijn derde olympische medail le gewonnen. In de combinatie van de drie alpine-nummers won hij ook het laatste nummer, namelijk de afdaling nadat hij eerst de slaom. en de reu- zenslaom gewonnen had. Tweede werd de Zwitser Fel lay, terwijl het brons gewonnen werd door de Oosten rijker Molterer. Het Oostenrijkse paar Elisabeth Sehwarz en Kurt Oppeit won het olympisch goud bij 'het kunst rijd en op de schaats voor pa ren. On de tweede nlaats eindigde 't Canadese paar Frances Dafoe en Norris Bowden. Het Hongaarse paar Marianne en Laszlo Nagy klasseerde zich a1c derde. K.N.V.B.-wedstrijden voor aanstaande zondag Voor het a.s. weekeinde heeft de K.N.V.B. de volgende wedstrijden voor het betaalde voetbal vastgesteld.. Hoofdklasse A: D.O.S.Limburgia; AmsterdamRoda Sport; V.V.V. Fortuna '54; N.A.C.Eindhoven; SpartaExcelsiorVitesseA.D.O. E.B.O.H.—Aj,ax; RigtersbleekN.O. A.D.H.V.C.—Stormvogels. Hoofdklasse B: EmmaWillem II; De VolewijckcrsAlkmaar; B.V.V. Sportclub Enschede; Soheveningen- Holland SportDe Graafschap; M.V. V.—Feijenoord; P.S.V.—D.F.C.; Sit- tardia—E.D.O.; Rapid J.C.Elink- wijk; G.V.A.V.S.V.V. Ie klasse A: AG.O.V.V.—Velocitas; Enschedese BoysN.E.C.; V.S.V. R.C.H.; Veendam—D.W.S.; P.E.C.— Heerenveen; Go AheadR.B.C.; le klasse B: LeeuwardenBe Quick; HaarlemZwolse Boys; 't GooiRheden; Longa—Baronie; Hel mond—O.N.A.; HeraclesWagenin- gen. le klasse C: Fortuna VI.Helmon- dia; DoskoU.V.S.; Volendam Zwartemeer; D.H.C.Hilversum; Ol- clenzaalT.Ó.P.TubantiaZeist; Z.F.C.Withetmina. P1RATENPROCES IN MARSEILLE Ook Nederlander houdt zich aan wetten der onderwereld Voor het gerechtshof van Marseille is vrijdag het proces begonnen tegen de overvallers van de „Combinatie", een Nederlandse kustvaarder. Dit schip werd in oktober 1952 in de Mid dellandse Zee door een internationaal gezelschap piraten geënterd en over weldigd. De piraten zetten de beman ning gevangen en voeren met het bij relletjes in Oran In de Arabische wijk van Oran z\jn rijdag bij botsingen tussen politie en .takende mohammedaanse havenar beiders vier politiemannen ernstig gewond. De stakers, die protesteer den tegen het aannemen van losse havenarbeiders, plunderden winkels en café's. Er is een avondklok inge steld. Idee bracht f 2250.op. Vrijdagmiddag heeft de president- directeur van de K.L.M., dc neer I. A. Aler, een prijs van 2250 uitgereikt aan ir. H. Feis, boordwerktuigkundi ge in dienst van de maatschappij, voor een technisch idee, d^t deze heeft opgevat en uitgewerkt en dat voor de K.L.M. een aanzienlijke kostenbe sparing met zich brengt. Dit is het grootste bedrag dat door het bureau ideeën aan een vinding' rijk K.L.M.-er werd uitgereikt. In de drie jaar, dat de ideeënbus nu bij de K.L.M. in. gebruik is, werden 3.854 ideeën van het personeel be loond met een totaal-bedrag van 27.771.50. Diner ter ere van prinses Beatrix in Amsterdam H.K.H." prinses Beatrix vandaag aanzitten aan een diner, dat ter harer ere door H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins fer Nederlanden in het ko ninklijk paleis te Amsterdam aan de leden der regering en der hoge colle ges van staat en andere autoriteiten zal worden aangeboden. Het diner, dat gegeven wordt in de troonzaal, begint om acht uur, nadat H.M. de Koningin, Z.K.H. de Prins en H.K. Prinses Beatrix de gasten in de bur gerzaal hebben begroet. Ook H.K.H. Prinses Wilhelmina zal aan het diner aanzitten. H.M. de Koningin zal ge kleed zijn in een parelgrijze matelas- se avondrobe, prinses Beatrix in een ivoorkleurige avondjapon, de prins in rok. schip naar Corsica, waar zij de lading bestaande uit 2700 kisten Amerikaanse sigaretten losten. Daarna brachten de piraten het schip weer in volle zee, waar de bemanning en de Combinatie vrijgelaten werden. In de beklaagdenbank hadden vrij dag dertig verdachten moeten verschij nen, doch er waren er maar dertien, van wie de voornaamsten, de Ameri kaan Elliott Forrest, alias Friedmann, en de Nederlander Jean van Delden, waren. De andere beklaagden zijn voortvluchtig of sedert de overval het slachtoffer geworden van onderlinge twisten. De president van het gerechtshof bracht vrijdag in herinnering, dat aan de overval op de „Combinatie" twee andere voorafgingen, beide gepleegd op het stoomschip „Riff-rook" en wel in mei 1950 en m maart 1952. Forrest speelde hierbij de voornaamste rol. De beklaagden houden zich aan de wetten van de onderwereld. Zij ver klaren, dat zij zich niets meer van de overvallen herinneren. Ook Jean van Delden verklaarde vrijdagochtend, dat hij niets wist. GENERALE SYNODE NED. HERV. KERK. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar vergadering van donderdag allereerst het rapport van de commissie voor het hervormd en luthers gesprek behandeld. Het resultaat yan het gesprek was 'tot'nu toe, .zo' blijkt uit het rapport, overeenstemming over het avond maal. De commissie van gesprek stelt voor: le het gesprek tussen de beide kérken voort te zetten2e maatregelen te nemen, waardoor kanselruil en in tercommunie mogelijk worden. Prof. Van Niftrik lichtte het stuk toe, waarna besloten werd aan de Ge- ref. Synode een brief te zenden. De Synode behandelde voorts het rapport van de commissie over bewa- pen'ingsvragen. Deze commissie werd ingesteld naar aanleiding van de brief van dr. H. Berkhof c.s. over de nood zaak van een herziening van het her- (Van een speciale verslaggeefster Parijs8 februari. Wat jammer, dat net de laat ste dag van het tonen van de voorjaarsmode zo'n te leurstellende dag moest worden: met twee strop, pen. Een strop voor Coco Chanel en een voor Gene- viève Fath twee be roemde wrouwen, die liet moesten beleven, dat hun collecties met een onheil spellend stilzwijgen ont vangen werden. Wat jam mer vooral, dat het nu net twee vrouwen waren, die faalden waar mannen triomfen behalen géluk kig was er ook een vrouw om het op dezelfde dag wat goed te maken. Mevrouw Carpentier, een couturière, die niet wereldberoemd is, doch het van jaar tot jaar volhoudt, een originele col lectie te brengen voor een zeer eigen kring van be wonderaarsters. Eh van die bewonderaarsters maff men aannemen, dat zy lot de goedgcklede vrou wen van Parijs behoren, die weten, dat eenvoud siert. Dit jaar heette haar col lectie „Lys" eib men mag dat vooral niet. uil- spreken als lijs, want de Lys is de lelie. Een omge keerde lelie in- dit geval, waarvan men het begin dus zoeken moet in de de schouder- of halslijn: eaohtgerond. Vandaag lei- den de lijnen discreet langs het lichaam om zich heel laag als wij even poë tisch mogen zijn te ont plooien als de bloem bladen van de lelie. En hoe aardig van madame Carpentier om er maar rond voor uit te komen, dat een vrouw zich tenslotte mooi maakt voor de man: dat bleek wel uit de namen, die de toi letjes droegen: „Caprice", „Je t' aime", Comme tu me veuof', „Ne m'oublie pas". Echt een romance dus, dat begint met „een avontuurtje", maar des avonds als zy thuis is fluis tert zij al: Jk hou van jou"; vóór de vólgende af spraak heeft zij weer dat jurkje aan: ,jDat jij zo graag ziet" en hoopt „Ver geet mij niet". En dan nu Geneviève Fath, de vrouw, die haar man Jacques groot ge maakt heeft, doch die het na zijn dood alleen niet kan. Nog twee seizoenen kon zij „freewheelen" op zijn ideeën en als er ie mand in Parijs ideeën had, dan was het de onstuimige, joiige Jacques Fath, Voor dit derde seizoen had Ge neviève Fath een ontwer per geëngageerd, die de lij nen voor de collectie moest, aangeven. Zij. immers was mannequin en later het du re mevrouwtje, dat de jur ken van haar man op op zienbare wijze droeg in schouwburgen en restau rants en in de kringen van de Parijse society, zij was geen ontwerpster. En de anonieme jongeman, die thans haar „Ligne Calice" de „Kelk"-lyn - ge maakt heeft zal het na de ze „présentation" ook wél niet meer zijn. De kelk werd van onder een kelk door de wikkelrok met ac centen op de heupen, om dat te kunnen dragen mag men evenwel geen heupen hebben Van bo ven was de kelk: een lijn, die horizontaal over de buste liep onder de meest al vierkante hals, waarin dan een jabot zat. Iets kelkachtigs zat nog in de schouders, dié ietwat over de armen bloezen; Icop- mouwen dus, zogezegd. Wat de collectie aan ori ginaliteit in lijn tekort kwam moest goed ge maakt wordendoor witte grapjes zoals kokardes, ja bots, linnen kraagjes nog eens over de gewone kraag. Het waren vooral deze vrij gewone witte dingsigheid- 'jes, die het misüoegen van de aanwezigen opwekten. Om tooh iets goeds te zeg gen: er waren twee nieuw tjes, die ook van de jolige Jacques zélf hadden kun nen zijn enorme hoeden, waaraan lappen en lappen stippelt jesstof vastzaten en mantels, waarvan de split van achter doorliep tot ergens tussen de schou ders. Niet dat wij dat zo graag zouden wïllden dra gen, maar het stond wel leuk bij een witte mantel op een zwarte jurk. Coco Chanel, die be roemd was voor de genera tie van de „crazy twenties" heeft een paar jaar gele den haar „come-back" wil len vieren; haar eerste collectie werd met een ijzig stilzwijgen ontvangen, alleen verstoord door het gekraak van de oude, on gemakkelijke stoeltjes, die zij van zolder had gehaald. ,De collectie bestond uit meestal rechte en lange jurken niet meer dan 80 cm van de grond. Men mag niettemin by Coco af en 'toe een vonkje esprit verwachten een vreemd ■ideetje of zo. Een donker blauwe overgooier bijvoor beeld waaronder een bat- tistbloesje met grote pof fen op de bovenarm, niet mooi, maar wel leuk voor het verlegen meisje, dat zelfs in dit schrikkel jaar niet aan de man zal komen, als zy niet een heel opvallend toiletje aantrekt. Mantels zagen er soms uit als herenjassen, doch een enkele aardige was er ook wel bij. Aardig waren ook de hoedjes wel eens, zoals dat van de Spaanse politiemannen, een drie kanten steek. Zodat er voor de Fransen in de salon toch nog reden was na af- loop te klappen voor hun Coco. Want de Fransen hebben eep trouw hart zy vergeten nooit wie zij vróeger hebben liefgehad, zoals Mistinguett, Cheva lier of hun Coco. derlijk schrijven over oorlog en vrede sindS de H-bom in het defensiesysteem is opgenomen. Daarbij was gevoegd een brief van Kerk en Vrede over deze zelfde materie. Ter vergadering was aanwezig mr. G. J- Scholten, voorzittér der commis sie en de leden ds. R. Bijlsma en prof. dr. A. J.- Rasker. Mr. Scholten gaf inlichtingen over de werkzaamheden. De commissie vond het moeilijk tot een conclusie te komen vanwege de tegenstelling der standpunten. Men werd het er over eens dat in het huidige tijdsgewricht de arbeid der kerk zich moet toespit sen op het voorkomen van oorlog. Maar verder gaan de wegen uiteen. Een deel der commissie aanvaardt, in de lijn van Evanston, de bewapening zolang er geen akkoord is tussen Oost en Wesf. Een and§r deel stelt dat be wapening oorlog aantrekt. Wat men kiest wordt bepaald door verschil van inzicht en in de w'eg der gehoorzaam heid die Gods woord van ons vraagt en doof politiek inzicht. Ieder is het er mee eens dat het tot stand komen van een internationale gemeenschap met machtsmiddelen tot rechtshand having nodig is, De kerk moet, aldus het rapport, praktisch meewerken aan de groei van een waarachtige volkerengemeenschap bestrijding van overspannen nationalis me, hulpverlening aan onderontwik kelde gebieden en regelmatig Contact met kerken in landen', ook achter hét ijzeren gordijn. Na een uitvoerige discussie besloot de Synode het rapport met een pream bule te'publiceren. Het is niet bedoeld als herderlijk schrijven of verklaring, maar als antwoord op binnengekomen brieven. Daarbij zal gevoegd worden de opwekking tol de kerk om met deze vragen duurzaam bezig' te zijn. Dit voorstel wordt met 36 tegen 7 stemmen aanvaard. KERKNIEUWS Dr. J, G. Geelkerken 45 jaar predikant Zondag 5 februari a.s. zal het 45 jaar zijn geleden, dat dr. J. G. Geel kerken, thans, wonende te Amster dam werd bevestigd als predikant In de Gereformeerde Kerken in Neder land. Dr. Geelkerken werd op 13 juni 1879 uit een notarisgezin te Alkmaar geboren, bezocht het gereformeerd gymnasium te Amsterdam en stu deerde vervolgens aan de vrije uni versiteit te Amsterdam, waar hij op 15 oktober 1909 bij wijlen prof dr. H. Bavinck op het proefschrift „De em pirische godsdienstpsychologie" cum laude promoveerde tot doctor in cle godgeleerdheid. Ongeveer een maand voor zijn promotie werd zijn beant woording van een prijsvraag uitge schreven door de theologische facul teit van de gemeentelijke universiteit te Amsterdam met een eervolle ver melding bekroond. Nadat kandidaat Geelkerken 9 juni 1909 door de classis Amsterdam was beroepbaar gesteld in de Gerefor meerde Kerken in Nederland werd hij op 5 februari 1911 door wijlen ds. K. Fernhout, toen predikant te Utrecht, te Epe in het ambt bevestigd. Op 30 mei 1915 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Amsterdam-Zuid. Op 17 maart 1926 werd hij naar aan leiding van zijn weigering'om de sy nodale verklaring te tekenen, behel zende dat de beide paradijsbomen en het spreken van de slang in Genesis 3 zintuigelijk waarneembare werke lijkheden waren, door de buitengewo ne synode van Assen geschorst en na derhand. afgezet. Daarnawas dr. Geelkerken énkele maandenpredi kant yan de Gereformeerde Kerken in Nederland buiten synodaal ver band. 0.p 1 augustus 1926 werd hij predikant vaji de Gereformeerde Ker ken in Hersteld Verband. Nadat deze kerken op 15 mei 1946 met de Ned. Herv. Kerk waren verenigd werd met ingang van 15 september 1946 eme ritaat verleend aan dr. Geelkerken. Dr. Geelkerken heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges. Zo was hij in ziin studententijd voorzit ter van de Ned. Chr. Studenten Ver eniging. Hii was de eerste voorzitter, die behoorde tot de Gereformeerde Kerken en aan de vrije universiteit studeerde. Verder was hij o.a. com missaris van de stichting „Hoender- lo"; bestuurslid van de afdeling Am sterdam van het Ned. Bribel Genoot schap: voorzitter van het district Noord-Holland van het Ned. Bijbel Genootschap en tot 1954 penning meester van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, lid van het landelijk comité voor aanbaveline" der stichting „Door deEeuwen Trouw" on lid van de commissie van aanbeveling van de Bijbel ICiosk-vereniging, Behalve zijn dissertatie verschenen van de hand van dr, Geelkerken o.a. nosr Levensraadsel en Levensbeschou wing; Het hoek der Prediker; De her- en.iginsr van de Gereformeerde Ker ken In Hersteld Verband mot de Ned. Herv. Kerk (Samen met prof. dr, S. F, H. T. Berkelbpoh van der Spren kel). Verder was hij vanaf de oprich ting in 1926 vele jaren redacteur van Woord en Geest. Sedert 1926 is dr- Geelkerken lid S/nri de maatschappij van de Neder landse Letterkunde te Leiden en in 1951 beloonde de regering ziin ver diensten door hem te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. NED. HERV. KERK Beroepen te Meteren en Est (toez.): A. j. Mulder, kand. te Dordrecht; te Sint- Annaland: J. Wieman te Oudewater. Aangenomen naar Emmen (toez.): R. G. y. d. Voet, voorganger Ned. Prot. Bond te Bussum. GEREE. GEMEENTEN Bedankt voor Sint-Annaland: H. van Gilst te Dirksland. HOOG EN LAAG WATER 5 februari' Vlissingen Terneuzén Hansweert Ziei'ikzee Wemeldinge U.+N.A.P, U.+N.A,P. 8.26 8.51 9.11 9.29 9.47 1.39 1.57 1.72 1.03 1.21 21.12 21.40 21.59 .22.15 22.34 1.31 1.49 1.65 1.07 1.26 2.12 2.37 3.12 3.13 1.48 1.61 1.78 1.22 1.42 14.59 15.23 15.50 15.46 15.52 1.59 1.71 1.89 1.44 1.67 Nagekomen advertentie. Wegens ongeval direct gevraagd een EERSTE MONTEUR die de leiding van de werkplaats op zich kan nemen. Vaste 'betrekking. GARAGE ANKER Telefoon 22, Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 10