KA PP IS en de prentbriefschatkaarten W BOUW BURGEMEESTERSWONING WERD UITVOERIG BESPROKEN Stijgend ledental C.J.M.V.- jongensclub op Walcheren. WALCHEREN MARKTBERICHTEN Gebr. Kunst, KLAiM ut de ETHER WOENSDAG 1 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEBUW8E COURANT 7 RAAD GRIJPSKERKE Weer aanhouding voorstel brandalarminstallatie De gemeenteraad van Grijpskerke heeft in zijn dinsdagavond gehouden vergadering in besloten zitting uit voerige aandacht besteed aan het voornemen tot bouw van een ambts woning voor burgemeester H. U. Bouwman. Ter vergadering was ook aanwezig de architect ir. A. Rothui zen uit Middelburg. Deze toonde te keningen van diverse, reeds opge trokken, gebouwen, «aaronder ook van een bungalow. Verschillende raadsleden bleken voor een dergelijke woning wel iets te voelen. Besloten werd zo deelde de voorzitter la ter mee dat de raad op excursie zal gaan om een aantal van de ge noemde woningen te bekijken. De meeste daarvan staan op Walcheren. Hierna kan dan aan de architect een opdracht worden gegeven om een schetsplan te maken voor een bepaald type woning. In de openbare vergadering kwam weer aan de orde het voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een brandalarminstallatie. Reeds in de zitting van 13 december 1955 was de ze kwestie besproken, maar toen werd tot aanhouding besloten om eerst nadere gegevens in te winnen. Thans werd een advies voorgelezen van de inspecteur van 't Brandweer wezen in Breda. Deze vond de be trokken sirene geschikt, maar meen de toch, dat een apparaat van zwaar der type beter zal voldoen voor Grijpskerke. Ook waren inlichtingen gevraagd bij verschillende gemeenten, die over een dergelijke sirene beschikken. De antwoorden bleken over het alge meen gunstig te luiden. Inmiddels bleek ae heer A. de Kam, een inwo ner van Grijpskerke, zich met een brief tot B. en W. te hebben gewend, waarin hij verzocht voor levermg van de installatie in aanmerking te mo gen komen. Desgevraagd deelde hij in een vervolgschrijven mee, dat hij een installatie, waarvan het geluid op ver re afstand hoorbaar is, voor bijna 1000 kan leveren en een installatie, wier geluid minder ver zal reiken Marine onderzoekt scheepswrak In het komende voorjaar zal een in Vllssingen gedetacheerde afdeling van het Marine-duikbedrijf een onderzoek instellen naar het wrak van 't vracht schip „Fort Maisonneuve", dat sedert de oorlogsdagen voor Cadzand ligt. Dit onderzoek wordt uitgevoerd in samen werking met de Rijkswaterstaat. Het Marine-duikbedrijf heeft in Vlissingen een opleiding. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. KERMIS MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de kermis zal wor den gehouden van 30 Juli tot en met 4 augustus 1050. Houders van kermisinrichtingen, die standplaats op de Markt of op het par keerterrein wensen in te nemen, moeten vóór 14 februari a.s. te 17 uur schriftelijk opgeven, hoeveel zij wensen te bieden. 25 pet. der geboden pachtsom moet wor den Ingesloten. De openbare verpachting zal plaats vin den op 17 februari a.s. te 14 uur In het Stadhuis, Lange Noordstraat 1. Het is gewenst, zich vóór de inschrij ving ter secretarie (2e afdeling) te ver voegen; de voorwaarden c.a. zijn op deze afdeling verkrijgbaar a f 1,20. Inschrijvingsformulieren, waarvan het gebruik verplicht is, zijn gratis verkrijg baar. Middelburg, 5 januari 1956. VLISSINGEN HINDERWET VERGUNNING VERLEEND B. en W. van Vlissingen, "gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 24 janua ri 1956, aan de Eerste Zeeuwse Trappen- fabriek te Vlissingen op de daarbij ge stelde voorwaarden vergunning is ver leend tot het oprichten van een inrich ting voor machinale houtbewerking waar in 5 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5 1/3 pk gebezigd zullen worden in het perceel Paardenstraat 47— 49. Vllssingen, 31 januari 1956. LEZERS SCHRIJVEN Veiligheid voor kinderen. »lf^a"^zien ik veel ..langs de weg zit is het mij opgevallen, dat ook in j eïiere gemeenten extra zorg wordt besteed aan de veiligheid der vooral kleinere kinderen. Bij het uit- £a^n der scholen wordt er een extra politiepost geplaatst op de gevaar lijke oversteekplaatsen. Zo hebben wij nier te Goes twee overwegen; aan de Buysballotstraat en de Kloetingse- wej* Bij deze overwegen moet men de hoofdverkeersweg oversteken en '3 dit voor de kinderen uiterst ge vaarlijk, temeer daar er elementen op de weg rijden, welke het met een andermans leven niet zo nauw ne- .men. De dagbladen vertellen u dit dagelijks. Ik zou het dan ook geen overbodige luxe vinden, als er bij het uitgaan der scholen voor de kleinere kinderen, op de bewuste punten ver keersagenten werden geplaatst. Vele huismoeders (en huisvaders natuur lijk ook) zou dit een pak van het hart zijn. Iedereen is niet in de gelegen heid zelf steeds zijn kinderen te halen en te brengen. Zou aan een en ander misschien eens aandacht kunnen worden geschonken? Wat de overweg aan de Kloetingse- weg betreft, zou ik in één adem wil len vermelden, dat vóór de slagboom aan de stadszijde door verzakking een grote uitholling is ontstaan, wel ke bij nat weer vol water komt te staan. Als er dan voor deze .slagboom mensen staan te wachten, worden zij door passerende auto's op een mod derbad getracteerd met alle gevolgen van dien. Zou hieraan ook misschien iets te doen zijn? Bij ingrijpen zal grote dank worden geoogst van vele personen te Goes en Kloetinge. B. J. SLAGER. Goes, Kloetingseweg 18. voor minder dam de helft van dit be drag. Wethouder A. Geschiere J.-Hz. (a. r.) merkte op, dat de brief van B. en W. naar de heer De Kam wel wat laat was verzonden, waardoor de laat. ste te weinig tijd had om volledige gegevens te verstrekken. Ook wet houder A. W. Cevaal (g.b.) was deze mening toegedaan, evenals het me rendeel van de raad. Op voorstel van de heer Geschiere werd tenslotte be sloten deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering. In die tus sentijd kan de heer De Kam zijn of ferte vervolledigen. Voorts ging een aantal voorstellen zonder meer onder de hamer door. Aan de cursus voor Chr. Kleuteron derwijs zal een subsidie van 40 ge geven worden voor de leerlingen, aie uit Grijpskerke afkomstig zjjn. Op het verzoek van de K.N.A.C. om lia van deze organisatie te worden werd afwijzend beschikt. De bijzondere school zal een voorschot ontvangen op de gemeentelijke vergoeding over 1Ö56 van in totaal 4.660,67 voor 1152 leerlingen. De jaarweddeverordening van de le ambtenaar ter secretaarie werd gewijzigd, enkele pensioen grondslagen werden vastgesteld en een wijziging van de gemeentebegro ting werd aanvaard. Aan de heer J. A. Boogaard werd een premie van 466.67 toegekend voor woningverbetering en. -splitsing. De heer A. Vermaire te Goes 70 jaar. De heer A. Vermaire, een bekend figuur uit het Goese zaken- en ver enigingsleven, viert vandaag, 1 fe bruari, zijn zeventigste verjaardag. Nog vitaal en bruisend van enthou siasme geeft hjl zich nog dagelüks aan zjjn werk en de vele vrijwillige ta ken, welke hij op zich heeft genomen. Ongetwijfeld zal liet hem daarom vandaag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. Het zaken doen kreeg de heer Ver maire bij zijn geboorte mee, want zijn vader had in Kapelle ook een manu facturenzaak. Vermaire jr. ging reeds op jeugdi ge leeftjjd met textiel venten, totdat hij .zich in 1912 na zjjn huwelijk in Goes vestigde, waar hij een zaak in de Lange vorststraat opende. Gelei delijk heeft hij zjjn winkel hier uitge breid tot de bloeiende zaak van thans. Ook neemt de heer Vermaire een plaats in het politieke en vereni gingsleven in. Van 1927 tot 1944 was hij voor de C.H.U. lid van de Goese gemeenteraad, waarvan de laatste vijf jaar als wethouder. Ook was hij van 1934 tot 1945 voorzitter van het Gasthuisbestuur. In 1949 kwam hij voor de middenstandsparty in de Goese raad terug. Als zodanig maakt hg doel uit van de financiële com missie. Voor dezelfde party was de heer Vermaire ook enkele jaren lid van de Prov. State .i. Voorts ls hy, om slechts een greep te doen, voorzitter van de Miaden- standsvereniglng „Handelsbelangen" de stichting „Medisch Centrum, en de harmonie „Euphonia". In al deze functies ls hg een stuwende kracht, wiens arbeid in brede kring waarde ring geniet. Middelburg Maandagavond hield de 'Jongens werkcommissie van het C.J.M.V. afde ling Walcheren in het C.J.M.V.-ge- bouw te Middelburg een bijeenkomst. De voorzitter, de heer Th. Wijtman, kon in zijn openingswoord o.m. de dis- tricts-secretaris voor Zeeland en West- Brabant, de heer Jac. Sinke, welkom heten. Vervolgens, kwam het plan om uitgaande van de commissie een week einde voor de diverse jongensleden op Hedenesse ter sprake. Besloten werd dit mogelijk medio april te doen plaatsvinden. De jongensbinnendag, die dit jaar in Souburg gehouden wordt, is thans definitief op 24 maart a.s. vastgesteld. Er wordt een geva rieerd programma geboden, dat uit wedstrijden, sketches en een filmvoor stelling zal bestaan. Hierop volgde dé bestuursverkie zing. De heren Wijtman en P. van de Broeke, secretaris, werden bij accla matie herkozen. De heer Jac. Sinke, die wegens zijn benoeming tot dis- tricts-secretaris, aftrad als tweede voorzitter, werd in deze functie opge volgd door de heer P. de Looff uit Middelburg. Uit de binnengekomen jaarversla gen der C.J.M.V.-jongensclubs op het eiland bleek, dat er een aanmerkelijke stijging in het aantal jongensleden op het eiland te constateren valt. Het be draagt thans 315. Ook de financiële positie der clubs is gunstig. Er bestaat echter in verscheidene plaatsen gebrek aan lokaliteiten. Het leidersgebrek doet zich bijna overal gevoelen, voor al in Middelburg, waar een leden wachtlijst bestaat en op Ritthem. Langzaamaan komt er meer en meer contact met de C.J.V.F.-meisjesgroe- pen. Plet fiancieel overzicht der commis sie liet een batig saldo van 15,70 zien, hetgeen niet erg rooskleurig genoemd mag worden. Het leidersfonds bleek er beter voor te staan met een bedrag van 38,80. Forumavond A.R.-kiesvereiniging. De Middelburgse A.R. kiesvereni ging hield maandagavond in de Bak kerszaal van het Schuttershof een drukbezochte bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van de heer J. A. van Bennekom. Tijdens deze avond heeft een forum, bestaande uit drs. H. J. van Alphen, voorzitter, mej. J. Kingmans en de heren L. W. Boon, P. I. Hamming en A. de Poorte, een groot aantal vragen op velerlei gebied beantwoord. Zo passeerden de revue vragen over de verhouding tussen de kies verenigingen en de Arjos, over al dan niet opheffing van de Eerste Kamer, over de '4#cstie van wel of geen ontslag aafl. de huwende amb tenares, over het nemen van econo mische beslissingen door een politiek orgaan en over de politie-lauwheid in Nederland en wat daartegen te doen valt. Nadat het forum zijn licht over al deze problemen had doen schijnen bracht de heer C. J. Barth enkele pianosoli ten gehore. Feestavond „Vlasmarkt e.o.' De buurtvereniging „Vlasmarkt Kromme Weele e.o." hield maandag in het Middelburgse Schuttershof haar jaarlijkse feestavond. De voor zitter, de heer D. Lampe, sprak een welkomstwoord. De spoorwegtoneelvereniging „S. S.Ö.V.V." uit Vlissingen bracht het stuk „Voorschrift van de dokter". Dit blijspel van Kurts Gordon in een vertaling van Vert Russel, dat de zer dagen reeds in de P.Z.C. werd gerecenseerd, kreeg ook hier een verdienstelijke vertolking. Het gaat in deze „dramatische comedie" om een verduistering ln een warenhuis en de jacht op ae dader. De hoofd rol wordt vervuld door een jeugdige dame, die aandeelhoudster is van het warenhuis. De psychiater schrijft haar als remedie van een „kwaal" voor zo impulsief mogelijk te handelen zonder op de gevolgen "te letten. En zodoende weet zij de werkelij ke dader er was een onschuldige gearresteerd letterlijk en figuur lijk voor het voetlicht te brengen. Na tal van kostelijke verwikkelin gen een rechtvaardig einde dus. Het talrijke publiek toonde voor dit ge heel veel waardering. Tijdens deze avond deed ook het buurtorkest on der leiding van mevrouw Zee zich weer met succes horen. Besloten werd met een gezellig samenzijn op de tonen van het clavioline-kwartet. „Het evangelie in Spanje" Uitgaande van de Nederlandse Vereniging en in samenwerking met de kerkeraad der Hervormde gemeen te weed dinsdagavond in de Middel burgse Bogaardzaal oen bgeenkomst gehouden over het onderwerp „Het evangelie in Spanje". Nadat ds. P. F. Th. Aalders een inleidend woord had gesproken, kreeg de spreker van deze avond, ds. G. Nutbey, hervormd predikant te Vught, het woord. Deze schetste hét ontstaan van het prote stantisme in Spanje. Eerst door toe doen van George Borrow van het Britse- en buitenlandse bijbelgenoot schap, kreeg het protestantisme meer vaste voet in Spanje. Koningin Isabella trad echter scherp tegen de aanhangers op. Onder het eerste republikeinse be wind in 1868 werden vele kerken ge sticht en genoot het protestantisme grote vrijheid. Ook het tweede repu blikeinse bewind, dat tot-de burger oorlog van 1930 leidde, gaf de pro testanten volle vrijheid, die echter eindigde, toen Franco in 1936 aan de macht kwam. Thans is er in Spanje voor de protestanten geen persvrij heid, geen recht op openbare godsdienstoefening, geen recht op het bekleden van burgerlgke ambten en geen "recht op het sluiten van een burgerlijk huwelijk. De laatste protestantse school werd onlangs gesloten. Ds. Nutbey deed een en ander toe lichten door middel van filmstroken. Hg eindigde met een opwekking tot steun aan de protestanten in Spanje, zoals Amerika die thans in ruime ma te -verleent. Tot slot beantwoordde de spreker nog enkele vragen. „Will van Zoelen" vierde eerste lustrum feestelijk In het CJ.M.V^gebouw vierde de Middelburgse tafeltennisvereniging „Will van Zoelen" haar eerste lustrum. Deze vereniging, die 30 januari 1951 't levenslicht aanschouwde, kwam tot stand, nadat een aantal CJ.M.V.-ers zich terugtrokken uit de T.T.V. „Sla raak". Versterkt met enige C.J.M.V.-ers, die eveneens op hun C,J.M.V.-afdeling de tafeltennissport beoefenden, ging men als onderafdeling van het C.J.M.V. reeds dat jaar spelen in de tweede klas van de Zeeuwse Tafeltennisbond. Na twee jaar reeds werd de club kam pioen in maart 1952 van de 2e klas, na een beslissingswedstrijd tegen het Vlissingse „Wilno" en volgde pro motie naar de le klas. In de le klas eindigde „Will van Zoelen" tot op he den steeds op de tweede plaats en ook thans halverwege de competitie staat de vereniging weer tweede op de ranglijst. De heer L. Beum voorzitter der ver eniging, kon in zijn welkomstwoord o.a. de heren N. Th. de Jong, lid van de commissie van bijstand, P. Heeren, secretaris van de N.T.T.B., afdeling Zeeland en P. Beun, afgevaardigde van het C.J.M.V., welkom heten. In zijn jubileumrede gaf de voorzitter al lereerst een overzicht van de afgelo pen jaren en deelde vervolgens o.m. mede, dat gepoogd zal worden in de toekomst een damesafdeling op te .richten. Spreker herinnerde er even eens aan, hoe werd begonnen in een klein zaaltje met één tafel en hoe thans in de gymnastiekzaal van Kin- derzorg met drie tafels gespeeld wordt. De heer R. Hoffman, secretaris, sprak vervolgens 'n dankwoord tot de voor zitter, die alle vijf de jaren onafgebro ken deze functie heeft vervuld en bood hem namens de leden een boekwerk aan. Een cabaretgroepje, bestaande uit leden van de Middelburgse Ulo- vereniging, zorgde op deze feestavond voor enige uren van gezonde ontspan ning. Vlissingen Filmavond „Groene Kruis" De vereniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen houdt op donderdag 9 februari 's avonds om zeven uur de jaarvergadering in hotel „Britannia" te Vlissingen. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken volgt om acht uur de vertoning van de film „De school en het zorgenkind", die wordt toegelicht door zuster Stelleweg, dis trictsverpleegster van de Provmciale Zeeuwse Vereniging --„Het Groene Kruis". EXAMEN Geslaagd in Den Haag vopr het Voorlopig Diploma Scheepswerktuig- kundige de heren J. Hiemstra (met lof), G. J. A. Minx, beiden Vlissingen en J. H. Mahakena, Koudekerke, al len leerlingen der Middelburgse Ma- chinlstenéchool. Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen. 30 jan. Rollon van Rotterdam. Soya Lovisa" van Malmo. Mykonos van Gdynia. Oleum van Zee- brugge. 31 Jan. Svan van Oostende, Jut land van Antwerpen. Twente van Antwer pen. Vllssingen vertrokken. 80 jan. Regu- lus naar Londen. Rollon naar La Spezia. Cape Breton naar Sydney. 31 Jan. Soya Lovisa naar Kopenhagen. Gepasseerd naar Antwerpen. 30 jan. Nautlc van Naks- kov. Schokland van Norwich. Alkaid van Hamburg. Caprl van Oostende. 31 jan. Sommelsdijk van New York. Audacia van Zee naar Gent. Rlgel van Swansea. Lucas Bols I van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen, 30 Jan. Antares naar Liver pool van Gent. Westpolder naar Rotter dam. Matthew naar Rotterdam. 31 - jan. Keizersgracht naar Cork. Arendskerk n. -Rotterdam. Reliable naar Londen vafi Gent. Citadel naar Humber van Gent. Abbekerk naar Rotterdam. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Apeldoorn: ,J. P. Haspels te Goënga, die bedankte voor Vlaardingen 6e predikants- plaats; naar Winsum (Fr.): A. Prins. kand. te Den Haag, die be dankte voor Zwartewaal, Hijken en Krabbendam. Bedankt voor Nieuwe Pekela: R. J. Beukema te Berkum. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Amsterdam-O:: J. de Vuyst te Vlissingen, die be dankte voor Nijmegen. VEEMARKT ROTTERDAM 31 Januari. Aanvoer ln totaal 3419. Week- totaal 5471. Vette koelen en ossen 698. Ge- bruiksvee 700. Gebrulksvee, t.b.c.-vrlj 650. Vette kalveren 65. Graskalveren X20. Graskalveren, t.b.c.-vrij 211. Nuchtere kalveren 1085. Varkens 118. Biggen 64 Paarden 82. Veulens 2. Schapen of lam meren 368. Bokken of gelten 17. Prijs ln cents per kg. le kw. 2e kw. Se kw. 282—312 280-282 240-260 260—260 240—260 210-240 Vette koelen Vette kalveren Slachtpaarden 230 210 190 Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken 425 Vette koelen, vooral niet lager ln prijs dan gisteren; prima's boven not. Vette kalveren, prijshoudend. Graskalveren, als vorige week. Nuchtere kalveren, goed prijshoudend. Biggen, onver. Slachtpaar den, stabiel. Schapen, Iets lager ln prijs. Lammeren, Iets lager ln prijs. Kalfkoelen, onveranderd. Melkkoeien, onveranderd. Vare koelen, als vorige week. Vaarzen constant. Pinken, constant. VEILING MIDDELBURG 31 Januari. Fruit. Jonathan K 32—36, 1 39—52, n 34. Golden Delicious I 50—67, H 32—45, K 46. Groenten: bloemkool A 33, B 57, C 19— 28, rapen 28, waspeen 2026, wijnpeen 3—9, kroten per kg 2—10, rode kool 611, spruiten 7-66, veldsla 30121, witlof 39— 47, prei 21—47, sav. kool groen 15—31, an dijvie 34—79, sla 10—81, boerenkool 21—31. Aardappelen: Koopm. BI. grote 11.40. Furore, grote 10.8011.70. Meerlanders gro te 11. Bintjes, grote 6.80. Oostkapelle Toneeluitvoering „Onder Ons" Vorige week voerde de toneelclub „Onder Ons" in het verenigingsge bouw te Oostkapelle het toneelstuk in drie bedrgven op: „Een vrouw op zicht". Onder regie van de heer A. J. de Broekert werd dit biyspel op uitstekende wgze voor het voetlicht gebracht. Een volle zaal genoot van het gebodene en een hartelijk applaus viel regisseur en spelers ten deel. Niet minder dan twaalf taarten wer den in de pauze verloot, zodat niet alleen de kas werd aangevuld maar ook menig bezoeker een smakelijk aandenken verwierf. Vereniging fo» bevordering der bijenteelt vergaderde In een goed bezochte vergadering van de afdeling Walcheren der ver eniging tot bevordering der bijen teelt, hield de heer A. Haandrikman, hoofd der christelijke lagere land bouwschool, een lezing over „Mo derne bijenteelt". De - leiding der vergadering berustte bij. de heer J. Gideonse uit Middelburg. De heer Haandrikman schetste de grote veranderingen die zich in de laatste 50 jaar op dit gebied heb ben voltrokken. Tot slot bepaalde hij zich vooral bij de „Aalster-me thode", die door een aantal film strips werd toegelicht. Wil men een bepaald succes behalen dan achtte spreker onder de huidige omstandig heden deze methode de geschiktste. Na de pauze volgde een discussie over dit onderwerp. Vervolgens wer den verschillende huishoudelijke za ken geregeld. Besloten werd o.a. op een Walcherse bijenstand de „Aal ster-methode" als proef toe te pas sen. Plannen werden gemaakt om als afdeling a.s. zomer een excursie te maken naar de St.-Ambrosius- hoeve te Tilburg. Voorts werd ge sproken over het organiseren van een honingmarkt teneinde het pu bliek meer op de hoogte t.e brengen met de bijen en de inlandse honing. (Advertentie). Winterkou in den lande PUROL op lip en handen Collecte De te Sint-Annaland gehouden collecte ten bate van het christelijk sanatorium in het f 219,80 opgebracht. zuiden heeft 2 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.-NAP. U.—N.A.P. 5.49 6.19 2.09 2.26 2.36 1.29 1.52 18.16 18.45 19.17 19.35 19.53 1.94 2.11 2.25 1.40 1.63 12.26 0.15 0.49 0.18 0.50 2.22 2.03 1.42 1.65 12.57 13.28 12.50 13.20 2.35 2.52 1.79 2.03 3. In zijn hut bleef de Maat nog een poosje nasnikken bij de geschonden prent briefkaarten. „Ach, ach." slobberde hij, ..zo'n prachtige verzame ling.... hee-hee-helemaal kapot! O, o, wat een ellen de en narigheid!" Toen de eerste droefheid een beetje was gezakt, nam hij lusteloos een briefkaart op en keek naar de datum: 4 maart 1862. „Ach, ach", zuchtte hij, een nieuwe huilbui bedwin gend, „dit zijn zeker wel de oudste prentbriefkaarten, die er bestaan! Waarom moest.... Zijn oog viel op de tekst en hij vergat zijn droefheid. „Beste tante Coba", stond er. „Ik heb nog steeds last van jicht, zodat ik de duik niet durf te wagen. De schat ligt dus nog op de zelfde plaats, die ik ln mijn vorige- briefkaart heb ge noemd. Uw toegenegen neef Tijs." ,.De schatmompelde de Mant, terwijl hij op gewonden een andere briefkaart opnam. Deze was gedateerd 29 februari 1864. Een groot gedeelte van de tekst was met het afscheuren van de postzegel ver- dwenen. Met groeiende belangstelling las jie Maal. ..De pogingen om de schmislukt. Niemand ge looft.... en zelf heb ik zo'n last van dieJicht, dat ik zelf niet.... Dus zal de schat wel altijd...." „De schat ls er dus nog", mompelde de Maat, „maar WAAR?! Dat moet in één vun rtf- voiige brief kaarten staan!" En ln grote opwinding begon hij tussen de brief kaarten te graaien. VEILING GOES Export- en industrlevelllng. Goudrei nette AA 47. IGR 38—42, I 37—43, 11 33—35, Jonathan AA 52, A 52, B 44—51, C 39-43, I 43—54, IX 29-34. Golden Delicious AAA 82, AA 77-85. A 78-81, B 64—74, C 60. I 47— 79, 11 36—48. Winston I 38—50. II 28. Bram- ley Seedling op monster huish. 1 en oG 41.19—41.40. Comtesse 1 21—33, II 16. St. Remy IGR 32—24. I 33, II 29-31. Gleser Wildeman I 45. Conference II 21—24. Verpakt fruit: Gold enDellciotu I 77—81. Jonathan I 51—67. Gewone veiling: Jonathan keuken 37— 42, fabriek 28—33. Golden Delicious k 47— 62. f 26—40. Goudreinette k 34—37, f 38—35. Winston k 26, f 24. Zoete Ermgaard k 46. Comtesse k 17-18. f 13-14. St. Remy k 33, f 28—31. Conference k 33—36. f 17—23. Gle ser Wildeman f 17—24. VEILING KRABBF.NOIJKE 31 jan. Export- en blokvelling. jonathan AA 49-65, A 47-53.40. B 43—47.10. C 36-41, l m 75: 49-60. 1 m 70 40-62. 1 m 65 35-45. I m 60: 31-39. II 27-34. fabr. 32. keuken 41.60. Goudreinette I grof 41.20. Lombart Calville I m 89 47. 1 ra 70: 48. I m 60: 36. St. Remy I grof 31.20. I fUn 32.10. II 28, Comtesse de Paris A 27. BC 23, I grof 16, I fijn 16, n 12. Gewone velling: Jonathan los B—41. ver pakt 37—50. Golden Delicious los 20—53, verpakt 56—80. Goudreinette 18. Lombart Calville los 21—42. verpakt 32—51. St. Remy 8—29. Comtesse de Paris 6—42. (Advertentie). Dag in, dag uit, jarenlang geeft PHILIPS RADIO de meeste voldoening. Elektro- en Radio- Technisch Bureau Lange Delft 68, Middelburg, teL 2471. DONDERDAG 2 FEBRUARI. 1SUM I. m 746 kc/s. 7.00 AVRO 7 50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 r;ws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de hulsvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water- st. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „Tussen de wal en het schip", eaus. 11.15 Orgelspel. 11.45 „Een Hindoestaanse bruiloft ln Suriname", caus. 12.00 Metropole ork. 12.25 „In 't spionnetje", 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.35 Gram. 12.45 „Uit het bedrijfsleven", toespraak. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gr. 14.25 „NieUw licht ln de zaak DreyfusT", caus; 14.45 Pianorecital. 15.15 Voor de zie ken. 18.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 16.45 Voor de Jeugd. 17.30 Kamermuz. 17.45 Regeringsultz.: Nederland en de wereld: „Het maandelijks overzicht van de werk zaamheden der Verenigde Naties". 18,00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 28.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Lichte muz. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 „Hercules", muzikaal drama. In de pauze (plm. 21.20—21.30): Radlojourn. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 „Hercu les" (derde bedrijf). HILVERSUM 8 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Hoogmis. 9.50 Gram. 9.55 Voor de vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Franse chansons. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Flult- recital. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Metropole ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Mil. Kapel. 18.15 Lichte muz. 18.45 Gram. 19.00 Nws.- en weerbr. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal Perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschrlftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 SportultsL 23.20—24.00 Gram. TEL iVISIEPROGRAMMA. N' 16.00—17.30 Olympische Winterspe len. 20.00 Journ. en weerber. VPRf :0.15 Vragenbeantw. 20.24 „Mas ker en Gelaat", documentair programma, t .50 Pat 20.55 ..Tweesprong". TV.-speL NTS: 22.15—22.25 en 23.09—23.30 Olympi sche Winterspelen. Nagekomen advertentie. Met droefheid geven wy kennis van het on verwachts overiyden van onze lieve man, va der, zoon, schoonzoon, broeder, zwager en oom JACOBUS JOHANNES STOEL 51 op de leeftijd van jaar. Namens wederzgdse familie, G. M. STOEL— VAN RIEMSDIJK. PIETER. KOOTJE. Koudekerke, 31 januari 1956. „De* Wgde Landen", Dishoek. De begrafenis zal plaats hebben op zater dag 4 febr. a.s. te 12.30 uur, op de Algemene Begraafplaats te Kou dekerke. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3