Zwitsaletten „DE KONINKLIJKE REIS", BOEIENDE DOCUMENTAIRE WALCHEREN ZUID-BEVELAND HET GOUDEN JAAR DINSDAG 31 JANUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 FILMS IN ZEELAND Middelburg P.C.O.V. kwam bijeen Onder voorzitterschap van de heer I. van Noppen kwam de afdeling Wal cheren van de Protestants-Christelijke Onderwijzers Vereniging zaterdag middag in de Bogardzaal te Middelburg bijeen. Nadat de voorzitter een ope ningswoord had gesproken besprak de vergadering o.a. het al of niet ver* strekken van een lening aan het rust huis „Vanenburg" in Putten (Gld.). Na de pauze werd „Langs onge baande klingen", een interessante ge luidsfilm over de Nederlandse Heide- Maatschappij vertoond. Deze rolprent slaagde er volkomen in de zeer uiteen- olpende werkzaamheden van de maat schappij onder de aandacht te bren gen en daarvan een goede indruk te geven. Bovendien konden de talrijke toeschouwers van prachtig natuur schoon genieten. Onderwijsvoorstellen B. en W. stellen de raad voor de be schikbaar gestelde bedragen per leer ling aan de openbare school voor v.g. l.o. „Prinses Ireneschool", ontvangen, te brengen. Deze verhoging wordt noodzakelijk geacht als gevolg van de hoge kosten van materialen voor de vakken handwerken voor meisjes en handenarbeid voor jongens. B. en W. menen, dat juist op een school als deze aan beide vakken veel aan dacht moet worden besteed. Een en ander zal ongeveer 1050 vergen. Verder stelt het college voor een subsidie te verlenen in de kosten van het avondonderwijs, dat debiele oud- leerlingen van de chr. school voor b. l.o. „Prinses Irenschool", ontvangen. Deze noodzakelijkheid is ontstaan doordat de betrokken docenten thans een honorering voor deze lessen die nen te genieten, terwijl tot dusver zulks niet het geval was. De kosten per leerling zijn geraamd op 81.40. B. en W. zijn van mening dat dit belang rijke werk gesteund moet worden en willen 60 per leerling verstrekken. Het gaat voor de Zeeuwse hoofdstad momenteel om 27 leerlingen, zodat hiermee een bedrag van 1620 is ge moeid. Tenslotte stellen B. an W. voor aan de heer P. J. de Jong; onderwijzer aan de openbare lagere school, ontslag te verlënen wegens zijn benoeming als schoolhoofd in Kortgene. Vlissingen Jaarvergadering „Olympus" De Vlissingse sportvereniging Olympus kwam in jaarvergadering bijeen. De voorzitter kon gewagen van een gunstig verenigingsjaar, waarin het ledental steeg tot 98 en waarin de drie teams, die aan zaalhandbalcompetitie deelnamen, al le kampioen werden. In de veldhand. balcompetitie eindigde het eerste he renelftal bovenaan, doch het moest in de promotiecompetitie de eer aan E.M.M. laten. Er werd een jeugdaf deling gevormd en deze boekte reeds dadelijk resultaten, want zij behaal de het kampioenschap zevenhand. bal. Trainer André Parent behaalde het diploma bondsoefenmeester. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: Jac. Willemsen, voorzitter; G. G. op 't Hof, secretaris; mej. J. op 't Hof, penningmeesteresse; mej. R .Mulder, A. Parent, G. Luwema en L. P. van Qorschot. In de techni sche commissie hebben zitting Jac. Willemsen, G. Luwema, A. A. Wijg- man, G. Braun en L. P. van Oor schot, terwijl dekascommissie be- 'staat uit de dames M. Wijnen-Din- gemanse en M. A. de Vin-Willemse en de heer A, J. van Oorschot. enige toneelstukjes opgevoerd. Bij. zonder aardig waren ae jaarversla gen van de beide verenigingen, wel ke door een imitatie-radio werden uitgezonden. Ook de ernst ontbrak niet. De 'heer Cor van de Velde hield een inleiding over het onderwerp „De doop". Ook werd een lekespel opgevoerd naar het motief van Lu cas 8 vers 415. 's-Gravenpolder Vergadering „de Kolenmijn" Vrijdagavond werd te 's-Graven polder in café „Het Raadhuis" de jaarvergadering van de kolenver- eniging „De Kolenmijn" gehouden, onder voorzitterschap van de heer G. A. Niisse. Uit het vèrslag van de secretaris bleek, dat het nog niet zo gemakke. lijk was de door de leden bestelde kolen tijdig te ontvangen. De ver eniging telt !n totaal 137 leden. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren G. A. Nijsse en L. Lokerse Jr. Oost- en West-Souburg Uitvoering muziekvereniging De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg heeft zich in do loop der Jaren weten op te werken tot een vereniging die in het kader der fanfarekorpsen een eervolle plaats inneemt. Tijdens de uitvoering die deze ver eniging zaterdagavond in „De Zwaan" te Souburg gaf, was duidelijk merk baar dat zij nog steeds tot betere pres taties komt onder de bekwame leiding van de heer A. L. van Wallenburg. De muziekkenners en -liefhebbers hebben wel bijzonder van dit pro gramma genoten, dat geopend werd met een mars, gevolgd door „La Gaz- za Ladra", een ouverture van G. Ros sini, evenals een fantasie uit de opera Willem Tell van dezelfde componist. Dit werd een waar succes. Dirigent en blazers begrepen elkaar volkomen en een spontaan applaus klonk op na de slotaccoorden. Niet minder succesvol verliep de uitvoering van „Suite Oriëntale" in vier delen. Alle partijen bleken over een goede techniek en vaardigheid te beschikken. Met een mars werd het muzikale gedeelte be sloten. Niet onvermeld mag blijven, dat dit korps thans ook een jeugdkorps bezit met 40 leden, waarvan drie jon gelui drie eenvoudige nummers ten- gehore brachten. Dit jeugdkorps houdt een belofte in voor de toekomst, aldus de heer L. Kasteleijn/voorzitter der vereniging, maar kost veel geld. Voor deze jongelui zullen blokflui ten worden aangeschaft, daar andere instrumenten nog niet te betalen zijn. Hij deed een beroep op de Souburgers de donateur-gelden te verhogen, op dat de vereniging door vlijt en vol harding zich steeds meer kan ontwik kelen. Burgemeester A. H. S. Stemerding en wethouder J. de Priester woonden de uitvoering bij. Na de pauze trad de Souburgse to neel- en cabaretclub op met een klucht in drie bedrijven „Het hing in de lucht". Deze toneelclub amuseerde de aanwezigen kostelijk door vlot en geestig spel. Een gezellig samenzijn besloot deze zeer geslaagde avond, die nog driemaal herhaald zal worden. Een bewijs, dat „Vlijt en Volharding" door de Souburgers een warm hart wordt toegedragen. Nieuw- en Sint Joosland Molen-, Mortiere- en Johannapolder bijeen Te Nieuw- en Sint Joosland ver gaderden in het Koffiehuis „De Roo- de Leeuw" de stembevoegde inge landen van de Molen-, Mortiere- en Johanna-polder. De eerste onder voorzitterschap van dé heer J. Pop. pe ,de tweede onder voorzitterschap van de heer J. Durink en de derde onder voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk. De rekening van de Molenpolder over het dienstjaar 1955, werd vast gesteld met aan inkomsten 487,08 en aan uitgaven 229,65, dus een batig saldo van 257,41. De begro ting voor het boekjaar 1956 werd goedgekeurd en vastgesteld op 568,63. Het dijkgeschot bleef on veranderd, 13 per ha, evenals het vorig jaar. De rekening van de Mortiere-pol- der over 1955 werd vastgesteld met aan inkomsten 839,88 en aan uit gaven 583,67, dus met oen batig saldo van 256,21. De begroting voor het boekjaar 1956 werd goedge. keurd en vastgesteld op 1.271,67 in ontvang en uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op 20 per ha, 5 per ha meer dan het vorig jaar. In de vacature plv. dijkgraaf, ontstaan door het overlijden van de heer Joos Dingemanse, werd benoemd diens zoon ,de heer W. J. Dingemanse. De rekening van de Johanna-pol der over het dienstjaar 1955 werd vastgesteld met aan inkomsten 859,97 en aan uitgaven 579,14, dus met een batig saldo van 280,83. De begroting voor het dienstjaar 1956 werd goedgekeurd en vastgesteld op 1.452,75 in ont vang en uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op 80 per ha, 6 per ha meer dan het vorig jaar. Aanrijding na slippartij Tengevolge van gladheid van de weg slipte op de rijksweg bg de Westsluis te Terneuzen een door de landbouwer R. P. uit Waterlandkerkje bestuurde personenauto, die daarbij in botsing kwam met een door A. J. H. bestuurde vrachtauto van de gemeentelijke rei nigingsdienst. De bestuurder en een inzittende van de personenauto werden daarbij licht aan het gelaat gewond, terwijl beide auto's dusdanig zwaar werden bescha digd, dat zij naar een garage moesten worden gesleept. Film» van klasse in donderdag-cyclus. Nog steeds draait in de Zeeuwse bioscopen de documentaire „De Ko ninklijke Reis", een Nederlandse film over land en volk van Suriname en de Nederlandse Antillen. Deze documentaire (ALHAMBRA, Vlis singen en SCHOUWBURGBIO SCOOP, Middelburg) heeft de vaart van een goede speelfilm, is buitenge woon interessant en ook even boei end als een speelfilm van klasse. De makers van deze rolprent over de koninklijke reis hebben hun taak uitstekend verricht! „Vrouwengeheimen" (Electro, Middelburg) is een Zweedse film, waarin een viertal schoonzusters, in het bijzijn van een jong meisje, hu welijkservaringen uitwisselen. Men selijke ervaringen en, zoals we van de Zweden gewend zijn, sober en met een zuiver gevoel voor het aan. vaardbare, het wezenlijke, verfilmd. In de hoofdrollen wordt overtuigend spel te zien gegeven. Bob Hope is een gezellige man, die dan ook meestal in gezellige rol len optreedt en dat is ook weer het geval in „Casanova's nacht van avontuur" (Luxor, Vlissingen). Een opgewekt verhaal, spelend in een Italiaanse stad rond het jaar 1757 en met Bob Hope als een psèudo-Casa- nova in de hoofdrol. Er gebeuren ve le dolle dingen, er wordt veelvuldig geminnekoosd en Bob Hope doet dwaas als altijd. Naast hem vervult Joan Fontaine een rol als een knap pe weduwe. Prettig amusement. Grand (Goes) vertoont nog „De zoon van Lassie". Lassie was een filmhond, zoals men zich zal herin neren, en diens zoon beleeft ook al leszins opmerkelijke, veelal spannen de avonturen. Het verhaal speelt in de tweede wereldoorlog en werd ook ditmaal goed verfilmd. DONDERDAG. In de serie speciale donderdag avondvoorstellingen brengt (Grand (Goes) „Manon van de Bronnen", de waarlijk grootse, drie uren durende film, vervaardigd door-Marcel Pag- nol en handelend over een aantrek kelijke, zij het wat verwilderde gei. tenhoedster, die door de dorpelingen als( een heks wordt beschouwd. Het meisje neemt wraak door een voor Kapelle Uitvoering „Ons Genoegen" Een jaarlijks terugkerend hoogte punt uit het verenigingsleven van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle is de jaarlijkse openbare uit voering. Ook dit jaar kan men weer bogen op een goed geslaagde avond. De belangstelling was zo groot, dat alle plaatsen in de ruime zaal van ho tel „De Zwaan" bezet waren. Nadat het gezelschap met de Trafalgar-mars van 'W. Zehle had geopend, sprak de voorz,, de heer P. de Puit zijn ope ningswoord. Hij deed dit in dichtvorm en-zoals altijd liet hij alle gebeurtenis sen van het afgelopen jaar de revue passeren. Duidelijk liet hij naar voren komen dat het korps te klein van be zetting is en hoewel men met een jeugdkorps gaande is, deed hij toch een beroep op de jongeren om de ge lederen te komen versterken. Het eerste gedeelte van de avond werd be sloten met het ten gehore brengen van een zestal muzieknummers door het korps onder leiding van de dirigent de heer D. Burger. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd het toneelspel in drie bedrijven „De fa. Jacobson Co" opgevoerd. Het stuk werd zeer ver dienstelijk ten tonele gebracht. In' de pauze van het stuk werden een 20- tal renteloze obligaties uitgeloot en het slotwoord werd gesproken door de heer Joh. Schipper. Na afloop was er nog een gezellig bal. Ellewoutsdijk Weegbrugvereniging vergaderde Vorige week hield de weegbrug- vereniging „Hoop in de toekomst" te Ellewoutsdijk haar jaarvergadering in café „De Koekoek". In het afgelo pen jaar werden 5.951.842 kilo diverse artikelen gewogen. De heer J. C. W. Zoeter werd tot bestuurslid gekozen in de vacature van wijlen de heer L. van Boven. De heer P. Westveer Is secretaris geweest van af het overlijden van de heer Van Bo ven. „Ik kwam alleen maar een beetje praten. Zag James er niet schitte rend uit toen hij daar zo onver wachts binnentrad?" „Zeker", zei Flora kortaf. Innerlijk verzette ze zich tegen 't wede lot om over de man die ziï liefhad te moeten spreken niet het meisje, dat hij wilde trouwen. Marl. lyn echter, nu eenmaal mededeel zaam gestemd, nestelde zich op Flo ra's voeteneinde. „Hij Is zo lang en welgebouwd en heeft zoveelzoveel vitaliteit". Ge woonlijk koos Marilyn haar woorden niet zo zorgvuldig en de manier waar op ze nu Jamie beschreef, gaf Flora, wonderlijk genoeg, een deels prettig, deels weemoedig gevoel. „Ik heb nooit zulke blauwe ogen bij een man gezien en als hij de ooghoeken zo samentrekt krijg je de indruk, dat hij niet let op kleinigheden, maar gewend is, aan grote ruimten en lange afstanden". „Ik begrijp wat je bedoelt", zei de zonder dat Marilyn dit besefte wanhopige Flora. „Jamie is vooral buitenman"", voegde ze er plichtma tig aan toe< gegeven een vaak aangrijpend, in tens boeiend filmwerk. In de hoofd rollen Jacqueline Pagnol en Ray mond Pellegrin. „Madame De(Electro, Mid. delburg) Is gebaseerd op een drie hoeksverhouding in Franse hogere kringen rond 1900, naar een roman van Louise de Vilmorin. Regisseur Max OphüLs maakte er een uiterma te boeiende, bijzonder sfeerrijke film van. In de hoofdrollen Charles Boyer, Danielle Darrieux en regis seur Vittoria de Sica, zodat men van voortreffelijk spel verzekerd is! het dorp vitale bron „onklaar" te maken, waar vele gebeurtenissen uit ontstaan. Pagnol maakte van dit (Advertentie). KOU, GRIEP, KOORTS xljn snel en afdoend te bestrijden met: DOOR MARY BURCHEL „Ja, dat geloof ik ook', hernam Ma rilyn, wie dit aspect van Jamie slechts matig beviel. „Maar ik zou natuurlijk een appartement in Londen willen hebben. Het hele jaar zou ik niet buiten kunnen wonen". „Ik denk", zei Flora, „dat hg wel een flat in de stad zou nemen als zijn... als jg dat wenste". „Je had bijna gezegd, als zijn vrouw dat wenste", lachte Marilyn, die niet zag, hoe Flora verbleekte. „Nu, dat appartement in de stad zal dan voor mg zijn!" Flora zweeg, terwijl ze uit alle macht probeerde, zich niet te verdie pen in de idee, dat Jamie en Marilyn als man en vrbuw of de genoeglijke intimiteit van een Londense flat óf de prachtige ruimte van Avalon Hall zouden delen. „Een prettige avond, vind je niet?" ging Marilyn geeuwend, maar heel tevreden voort. „De meisjes waren aardig en vriendelijk en sommige jon gens heel geestig, ofschoon natuurlijk te jong. 't verbaast me niet, dat je zo gauw mogelijk met Timothy Godwin aanpapte'7. „Ik heb niet met hem aangepapt!" RAAD HOEDEKENSKERKE In februari aanbesteding bouw gemeentehuis Onder voorzitterschap van burge meester mr, H. J. M. Stleger, kwam vrijdagmiddag de raad der gemeente Hoedekenskerke in openbare vergade ring bijeen. In zijn nieuwjaarstoe spraak deelde de burgemeester mee, dat het aantal inwoners ondanks het gebrek aan bouwvolume en in tegen stelling tot vele andere gemeenten, toe genomen was van 1606 tot 1632. Hij legde voorts de nadruk op de funeste gevolgen van het ontbreken van bonwvolupie. Slechts één nieuwe wo ning kon gebouwd worden. Aange naam was het hem te kunnen meede len, dat de eerste rijksgoedkeuring in het nieuwe jaar die voor het gemeen tehuis was. Op 18 februari a.s. zal de bouw in het publiek aanbesteed wor den. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat binnen enkele weken een aanvang zal gemaakt worden met de plannen voor de rverbetering van de haven. Daarna werden de stukken behan deld waarvan het voornaamste was, dat B. en W. een krediet van 21.000 vroegen voor aanschaf van nieuw brandweermateriaal; een manschap pen-trekkerwagen en een motorspuit, benevens het benodigde kleine mate riaal. Het brandweerkorps te Kwaden- damme zal het hoofdkorps worden, omdat daar de brandweergarage ter be schikking is. riep Flora nogal verontwaardigd uit. „Hij vroeg aan me te worden voorge steld en.... „O. zeker, zeker", lachte Marilyn sussend. „Ik bedoelde er niets mee, hoor, maar je zag er lief uit toen je met hem danste. Wat zouden de mensen wel zeggen, Flora, als jij en Ik allebei op ons eerst? officiële bal onze verloving bekend maakten?" Een ogenblik begreep Flora niet ten volle de strekking var Marilyn's woorden. Toen echter barstte ze uit: „Bedoel je soms....? Stel je niet aan, Marilyn! Be hel" maar een paar zin netjes met hem gewisseld en één en kele dans met hem gedaan dus...." „Dat weet ik, dat weet ik, maar je hebt ongetwijfeld indruk op hem ge maakt Natuurlijk is hij een beetje oud en als je moeder het me niet belet had, zou ik al hebben gezegd, dat hij nogal een deugniet moet zijn. Ik %*oor mij vind intussen, dat zulk een repu tatie een man soms juist interessant maakt; dunkt jou ook niet? O, het moet niet al te erg zgn; dat spreekt vanzelf", liet Marilyn èr met een plotselinge bevlieging van zedigheid op volgen. „Ik houd van de manier, waarop die Timothy van jou lacht; een tik je lijzig, terwijl hem tóch niets ontgaat". „Het is niet mijn Timothy", protes teerde Flora ietwat heftig. „We ken nen elkaar nauwelijks..." Ze herinner de zich eensklaps hoe snel hij haar ge voelens had gepeild bij Jamie's bin nentreden, zodat hij van zijn kant reeds meer van haar afwist, dan ze (Advertentie). Feestavond A.N.A.B. Verleden week werd in het jeugd- Sebouw van de nederlands hervorm- e kerk voor een stampvolle zaal het 25-jarig bestaan gevierd van de Al- femene Nederlandse Agrarische Be- rgfsbond, afdeling Wemeldinge. De voorzitter, de heer Joh. van der Cin- gel, opende de vergadering en heette ae aanwezigen hartelijk welkom, spe ciaal de vertegenwoordigers van ver scheidene organisaties en de dis trictsbestuurder, de heer De Roo uit' Goes, die hun felicitaties aanboden. In zijn toespraak liet de heer A. W'eststrate uit Kruiningen de gebeur tenissen vanaf de dertiger jaren de revue passeren en riep de jongeren op mede te strijden voor een nog be tere toekomst. Daarna werd aan vijf léden het insigne uitgereikt voor 25- jarig lidmaatschap. Verder werd het toneelstuk „Je hebt het of je hebt hèt niet" opgevoerd, dat de lach spieren nogal vele malen in werking bracht en waarvan Janus Punt de gangmaker was. Tgdens de pauze werd een verlo ting gehouden. Aan het slot bracht de voorzitter dank aan allen die had den medegewerkt aan het slagen van deze prettige avond. Borssele Vergadering Z.L.M. Onder voorzitterschap van de heer W. P. Nieuwenhuize hield de afde ling Borssele van de Z.L.M. haar al. femene vergadering. De rekening 955" bedroeg aan inkomsten 1563,36, terwijl de uitgaven 1488,80 beliepen, aldus een batig saldo van 74,56. Voor de te houden koelenkeuring te Borssele werd 10 ter beschikking gesteld. Vervolgens hield mr. J. F. G. Schlingemann een causerie over de problemen in de landbouwpolitiek. Verder werd een film vertoond over het leven van een jonge boer. De heren J. Bruinooge en J. van Liere werden herkozen als bestuursleden. Jaarvergadering In het gebouw „Ons Dorpsleven" hielden de meisjesvereniging „Irene" en de jongelingsvereniging „Psalm 111 vers 10a", beide op Gerefor meerde grondslag, vrijdag een geza menlijke jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Jac. op 't Hof. Op de avond, waar het heel gezel lig toeging, werden voordrachten en openlijk zou willen toegeven. „In elk geval ging ze snel voort, „is het al te dwaas om meer dan heel terloops aan hem te denken". „Natuurlijk, hoor. Ik zei het maar omdat ik het idee van een dubbele verloving zo aardig vind", legde Mari lyn uit. „Maar volgens mij is hij heel interessant, zelfs al zou hij niet in dat echtscheïdingsproces van verle den jaar zijn betrokken". „Welk echtscheidingsproces „O", hernam Marilyn ongeduldig, „die jongen met dat zwarte haar, (Ron heet hij, geloof ik) vertelde me, aat er begin vorig jaar 'n groot echt scheidingsproces is geweest en ieder een had gedacht, dat Timothy God win daarin een rol zou spelen, maar per slot van rekening was dat niet 't geval gebleken. De meeste mensen reloofden toen, dat de zaak tot zeke re hoogte was gesust, wat mogelijk zou zijn geweest omdat Godwin ad vocaat is'7 „Dat is niet mogelijk", verklaarde Flora opgewonden. „En zeker niet in Engeland en ik geloof nooit, dat zelfs Ron zoiets doms kan hebben gezegd. Vermoedelijk heeft hg beweerd, dat enkele bijzonderheden werden wegge laten, omdat men de loopbaan van een schitterend advocaat als Timothy Godwin niet wilde bederven". „Nu ja. dat beweerde ik toch", zei Marilyn koppig, „Het werd gesust, omdat hij advocaat was". „Maar het heeft niets met rechts- verdraaiing te maken", hield Flora i die het wel had willen uitschreeuwen, vol. „Het proces kon natuurlijk ten einde worden gebracht, zonder dat Timothy Godwin er bjj werd gehaald. Als hij er inderdaad iets mee te ma ken heeft gehad", ging ze voort, plot seling beseffend, hoe ze bezig waren zonder enige deugdelijke grond de re putatie van dat ietwat cynische maar charmante personage af te breken. „O, daar weet ik niets van", her nam Marilyn, wie het gesprek geen belang meer inboezemde nu het niet langer haar zelf betrof. Ze stond op, rekte zich heel bevallig uit, wenste Flora goedennacht en verdween naar haar eigen kamer. Flora draalde het licht uit en bleef in de duisternis liggen staren. Na tuurlijk moest ze op deze avond, nu ze Jamie had teruggezien, aan hem denken en kon ze de slaap maar niet vatten. Ze had zo vaak over het gro- tf ogenblik gepeinsd, zich op aller lei manieren hun ontmoeting voor gesteld, doch nooit had ze verwacht, dat hij haar slechts zou begroeten als een aardig, snél opgegroeid kind en haar dan heel vriendelijk maar vol komen onverschillig zou laten staan. Onwillekeurig moest ze schreien van vernedering en teleurstelling. Weliswaar trachtte ze zichzelf aan het verstand te brengen, dat ze nu hij min of meer met Marilyn ver loofd was geen hoop meer mocht koesteren, maar ze kon haar wreed verstoorde geluksdroom niet zonder slag of stoot prijsgeven. De volgende dag was gewijd aan het uitkiezen van de nodige kleren. Flora had uiteraard haar verdriet nog lang niet overwonnen, maar toch bleef ze, als lid der z.g. zwakke sek se niet onverschillig voor wat er ging gebeuren. In elk geval diende ze be langstelling en dankbaarheid te to nen voor de gulheid van mevrouw Hornbull, wat haar dan ook niet él te moeilijk afging. Lady Elvaïn had uitgerekend, dat de meisjes ieder zes avondjaponnen en vier cocktailjurken zouden nodig hebben, maar de Hornbulls vonden dit te weinig: althans wat Marilyn be trof. „Ik wil naar al die bals gaan", zei Marilyn, „en soms naar twee op één avond": dus zal ik meer japonnen moe ten hebhen". „Ik heb een redelijk minimum ge noemd", "antwoordde Lady Elvain droogjes, „maar het is niet nodig, je er stipt aan te houden. Toch zou ik willen opmerken, dat een él te uit gebreide en kostbare garderobe geen indruk maakt. Per slot van rekening ben je nog maar een jong meisje, lieve kind''. Deze redenering had wel enig effect bii de Hornbulls, maar niet overmatig en noch moeder noch dochter gaven bij het winkelen van veel beperking blijk. Intussen dient erkend, dat ook voor Flora behoorlijk werd gezorgd, ten minste in de mate, die haar moe der een redelijk minimum had ge noemd. (Wordt vervolgd);. Goes Lustrum „De Bromvlieg" Met een gezellige revue heeft de bromfietsclub „de Bromvlieg" te Goes zaterdagavond in „De Prins van Oran je" te Goes haar eerste lustrum ge vierd. Geen stoel was meer onbezet toen de voorzitter, de heer M. J. van Liere, klokslag acht uur zijn openings woord sprak en daarbij een speciaal welkom richtte tot de consul van de Nederlandse Bromfiets Bond, de heer A. Markus uit Rotterdam en een afge vaardigde van de zustervereniging uit Dordrecht. Nadat namens de Eerste Dordtse Bromfietsclub een vaantje was aangeboden en de Goese vereni ging daarbij geluk gewenst was met het vijfjarig bestaan, sprak de heer A. Markus een opwekkend woord voor aansluiting bij de Nederlandse Brom fiets Bond. Ook «prak hij nog een woord van gelukwei^g en overhandig de de voorzitter een fraaie gekleurd jubileumvaantje. Hierna ging het doek op voor de leden van het cabaretgezelschap „Kla veren Vijf" uit Roosendaal, die met veel vaart en nog meer plezante Bra bantse humor de revue „Mooi is ie" brachten. Veel succes oogstte vooral de jeugdige accordeon-virtuoos Kees uit de Wilge met zijn uitstekende ver tolking van musette walsjes. De uit stekende sfeer in de zaal liep op tot •hoogspanning, toen de verloting ge houden werd met evenals verleden jaar een spiksplinternieuwe brommer als hoofdprijs. Het werd de heer H. van de Berg uit Kloetinge, die voort aan „brommend" zijh weegs kan gaan. Geslaagde V.P.R.O.-avond De Bevelandse V.P.R.O.-vrienden hebben vrijdagavond in „de Prins van Oranje" te Goes op prettige wijze de kennismaking met hun om roep hernieuwd. Voor een geheel be. zette zaal bracht Benny Vreden en zijn medewerkers het gezellige ca- u--etprogramma „Post voor U", dat zeer in de smaak viel. De V.P.R.O.-propagandist, de heer Galis, sprak een openingswoordje. Mevrouw L. N. Huysman-Griep nam ditmaal het gebruikelijke propagan- da-speechje voor haar rekening. Aan het slot kregen de medewerken den uit handen van de heer F. J. A. L. Visser een -smakelijke Zeeuwse verrassing. Baarland Cabaret-avond Zaterdagavond gaf de heer R. de Jonge met zij cnabaretgezelschap op uitnodiging van de sportvereniging „De Beren" uit Baarland een uitvoe ring onder het motto „Met de zon in ons hart" in het dorpshuis te Oude- lande. In het rijk gevarieerde pro gramma eisten „De Zingende Zusjes" een groot deel van het succes voor zich op. In de diverse schetsjes die ten tonele werden gebracht, toonden Rïe de Keijzer en Rien de Jonge, die ook de conference voor zijn rekening nam, over goede kwaliteiten te beschikken. De accordeonist Wim de Vos zorgde voor een uitstekende muzikale om lijsting. Kloetinge Vergadering A.R.-kiesvereniging. De A.R.-kiesvereniging te Kloe tinge „Nederland en Oranje" hield haar jaarvergadering. Uit de jaar verslagen van secretaris en penning meester bleek, dat het ledental ge lijk bleef, evenals het kassaldo. De aftredende bestuursleden, de heren G. de Dreu en E. Mieras, werden her kozen. In een bestaande vacature werd gekozen mr. J. Thielen. Als af gevaardigden voor de centrale Goes werden aangewezen de heren R. Bui tenhuis en mr. J. Thielen. De voor zitter, de heer R. Buitenhuis, hield daarna een bespreking over her ge meentebeleid in 1955. Naar aanlei ding daarvan werden door de leden diverse vragen gesteld. Deze vergade ring was goed bezocht. Wemeldinge Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde Niet de afdeling Wemeldinge van de N.C.V.B. kwam in vergadering bijeen, zoals wij in onze editie van za terdag vermelden, maar de plaatselij ke afdeling van ae. Bond van Platte landsvrouwen. Deze vergadering werd geleid door mejuffrouw J. D. Dekker. Feestavond buurtvereniging. Donderdag gaf de buurtvereniging Juliana te Wemeldinge haar jaar feest in het jeugdgebouw van de ned. herv. kerk. De voorzitter heet te alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna een orkestje uit Yerseke enige muzieknummers ten gehore bracht. Daarna trad een toneelgroep van de mondaccordeonvereniging „Concordia" uit Wemeldinge op met een toneelstukje „Je hebt het of je hebt het niet". Na een toepasselijk woord van de voorzitter, werd dank gebracht aan allen die hadden medegewerkt om deze avond te doen slagen. De to neelgroep mocht van de voorzitter een aandenken in ontvangst nemen voor hun prachtig spel. Hoedekenskerke Vergadering Groene Kruis Zaterdagmiddag werd in het vereni gingsgebouw té Hoedekenskerke een algemene ledenvergadering van het Groene Kruis gehouden, onder voor zitterschap van de heer M. Kempe. Na voorlezing der verslagen van de se cretaris-penningmeester, de heer W. Drenth, werd een bestuursverkiezing gehouden wegens periodieke aftre ding van de voorzitter. Bij acclamatie werd deze herkozen Bij de rondvraag werd de aandacht nog gevestigd op het niet altijd juist functioneren van de geysers in het badhuis .De voorzitter zegde toe het mogelijke hieraan te zullen laten doen. Een officieel verslag van het badhuis was nog niet aanwezig, daar hét boek jaar betreffende het badhuis niet ge lijk is met het boekjaar van de ver eniging. Ten spoedigste zal hierin ver andering worden gebracht. FEUILLETON

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5