Pijlsnelle Grishin en Michailov grepen beiden Olympisch goud KAPPIE en de prentbriefschatkaarten mmm DRUKKE DAG VOOR JARIGE PRINSES BEATRIX FELLE BRAND IN BALTIMORE EISTE ELF DODEN uit de ETHER PROVINCIALE ZE E UW B E COURANT DINSDAG 31 JANUARI 1958 OOK OP 1500 METER RUSSISCH SUCCES Wim de Graaf en Gerard Maarsen deelden door voortreffelijke tijd 12e plaats „Gri-shin, Grl-shlu, Grl-shin", klonk het maandag over het ijs van Misu- rina. En een rit later was het „Ju-ry, Ju-ry, Ju-ry". De kleine Russische kolonie moedigde Evgeny Grishin en Jury Michailov in respectleveiyk de elfde en de twaalfde rit van de olympische 1500 meter enthousiast aan. Er was volop reden tot juichen voor hen, want Grishin slaagde erin het we reldrecord op deze afstand met een halve seconde te verbeteren en op de fantastische tyd van 2 minuten 8,6 seconde te brengen, waarmee hij uiter aard tegelijkertijd het olympisch record op zyn naam bracht. En Jury Mi chailov, die op 20 januari j.l. te Davos het record van Grishin met 0,7 se conde had verbeterd en op 2 minuten 9,1 seconde had gebracht, wilde niet achterblijven by zyn landgenoot en maakte ook de tyd van 2 minuten 8,6 seconde. Geen van de overige deelnemers kon. het presteren een betere tyd op de chronometers te brengefl. Het opmerkelijke van deze recordverbete ring is wel, dat het ys weliswaar zeer snel was, maar dat het weer verre van ideaal was. Er stond wind, het sneeuwde zelfs en af en toe plakten wit te vlokken storend op de baan. Het Olympische record stond sedert zich geschaard onder de beste vyftien 1948 op naam van Sverre Farstad met een tyd van 2 minuten 17,6 se conde. Het was duidelijk, dat dit re cord zou worden vernietigd, maar dat niet minder dan 33 van ae 54 rijders onder dit record bleven, wekte1 toch wel enige verbazing. Door deze feiten werd nogmaals onderstreept op welk een hoogte de topklasse van de schaatssport is gekomen. De Neder landse cracks zijn daarbij gelukkig niet achtergebleven. Op het wonderys van Misurina noteerde Wim de Graaff als eerste en later Gerard Maarse een tijd van 2 minuten .13,1 seconde. Bijna had Kees Broekman zich bij hen gevoegd, maar hy .deed er juist 0kl seconde langer over. Wim de Graaff bracht zyn per soonlijk record met twee volle secon den omlaag en dank zy zyn verrich tingen in Davos, waar hy zo schitte rend de 50Ö en de 10.000 meter had verreden en zyn vierde plaats met 8 min. 0,2 seconde in Misurina heeft deze 24-jarige Rotterdamse jongen Zeeuws K.N.V.B.-team tegen West-Brabantse ploeg Naar wij van doorgaans goed inge lichte zijde vernemen, is de technische commissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland voornemens op 19 februari a.s. in Middelburg of Vlïssingen een wed strijd tussen een Zeeuws elftal en een west-Brabants elftal te doen spelen. Dit duel zal worden gehouden in ver- band met de selectie voor een Neder lands amateurelftal. Medailles in Cortina Renee Colliard uit Zwitserland heeft de olympische medaille op, de slalom voor dames gewonnen. Zij legde het 456 meter- lange traject af in 1 min. 52,3 sec. De zilveren medaille werd ge wonnen door.de Oostenrijkse Regina Schopf met een tijd van 1.55.4, terwijl de bronzen plak opgeëist werd door de Rissische Evgeniya Sidorova, die de 41 poortjes doorstoof in 1.56.7. Driestedenturnwedstrijd op 4 februari in Breda Zaterdag 4 februari a.s. zal in Bre da de traditionele Driestedenturnwed strijd worden gehouden tussen ploe gen uit Vlissingen, Goes en Breda. De inzet van dit jaarlijkse evenement is ook nu weer de zilveren Van Woelde- renbeker, indertijd beschikbaar ge steld door wijlen de heer A. C. van Woelderen, burgemeester van Vlis singen. Deze trofee is thans in het bezit van de Vlissingers, die vorige maal wonnen. Voor deze wedstrijd zijn de deelne mende ploegen als volgt samenge steld: Vlisingen: dames: D. Schipper- Goeman, I. Kloet-Sanderse, B. v. d. Sande-Tllroe, N. Fritz en N. Sinke- Peeman, terwijl de heer L. Blind ploegleider is; heren: G. de Meulmees- ter, M. de Nooyer, W. Florusse, J. Sinke, J. v. d. Sande en leider D. Weststrate. Goes: dames: N. Veryzer, J. van Haaften, J. de Klerk, S. de Buck, A. Harmsen-v. d. Kuil; heren: J. Labuer, H. Schipper, H. Mynsber- gen, E. de Bel, J. v. d. Sande; leider van beide ploegen is de heer H. My'ns- bergen Sr. Breda: dames: H. Carpay, A. v. d. Berg, M. Vos-Lokhoff, E. Huybregts, L. Huybregts, met als lei der de heer H. C. Verkooyen; heren; W. Muller, A. van Ooyen, J. Huy bregts, A. v. d. Berg, C. Gent en als leider de heer V. H. A. C. Sio. Beide laatstgenoemde ploegleiders vormen ook de wedstrijdleiding. Winterwandeltochten N.W.B. werden besloten Zaterdagmiddag werd op Walche ren de laatste winterwandeltocht ge houden van de serie van drie, die de Kring Zeeland van de Nederlandse Wandelsport Bond organiseerde. .'Op de Middelburgse Markt startten 56 scholieren, die allen de 10 km met succes volbrachten, zodat zy aan het einde hun herinnering in ontvangst konden nemen. Drie deelnemertjes van de vorige keren waren niet ver schenen. Daar hiervoor zeer grondige redenen aanwezig waren ziekte e.d. worden zij in de gelegenheid gesteld om op zaterdag 11 februari de laatste tocht te lopen. Onder de jeugdige tippelaars bevonden zich leerlingen van scholen uit Vlissingen, Middelburg, Souburg en Ritthem. De route voerde door de stad via Oude Veerseweg en Veerseweg binnendoor naar het Brigdamse padje en over de Noordweg terug. Er werd vlot en fris gewandeld onder zeer gunstige weersomstandigheden, zodat opnieuw van een geslaagde tocht gesproken kan worden rjjders van wereldklasse van alle ty- den. Gerard Maarse staat thans over deze vier afstanden in de buu^t van de 25e plaats. Kees Broekman heeft een uitzonderlijk goede plaats. Hy neemt de zesde plaats op de wereld- rangiyst over vier afstanden van alle tyden, na Shilkov, Sakunenko, Gris hin, Gontsjarenko en Ericsson. Nog steeds en er zijn reeds drie nummers, van de olympische schaats wedstrijden afgewerkt is de Ne derlandse ploeg niet „in de medailles gevallen". Maar degenen, die menen, dat de Nederlandse ploeg niet tot de elite behoren zyn er volkomen naast. De voortreffelijke tyden van Broek man, De Graaff en Maarse hebben uitgewezen, dat zy belangrijke tegen standers by de wedstrijden zyn. Voldoende reserves In de derde rit kwam Wim de Graaff tegejj Sigge Ericsson uit. On ze landgenoot had de binnenbaan ge loot. Hy deed 27,7 sec. over de eerste 300 meter, waarna de wereldkam pioen de leiding overnam en twee ron den van 33 en 34,3 liet noteren mét een totaaltyd van 2 min. 11 sec. De pientere Rotterdammer, die zeer goed wist dat Ericsson een betere 1500 meter ryder is dan hy, trok zich aan Ericsson op. En evenals zondag op de 5000 meter tegen Dahlberg hewees De Graaff op ae 1500 meter in de laatste ronde over voldoende reserve te beschikken om er een voortreffelij ke tijd uit te halen. Gerard Maarse ondervond geen tegenstand van de Canadees Ralf Olm. De Nederlandse kampioen, sportief geprikkeld door het feit, dat Wim de Graaff zö'n schitte rende tyd had laten noteren, vocht verbeten tegen het uurwerk. Toen door de luidspreker klonk, dat ook hy 2 min. 13,1 sec. had gereden, ontsnapte er een zucht van ver lichting uit zyn mond; de eer was gered. Kees Broekman tenslotte kwam te gen Bertil Eng uit. Reeds weken lang had de man uit Hamar er zyn zinnen op gezet om zijn persoonlijk record op deze afstand te verbéteren. In Da vos was dat niet gelukt, maar nu zou het eraan gaan. Hy trof het in zover, dat hy in de Zweed een uitstekende gangmaker bezat. Als zovele malen moest Broekman het ook dit keer van de laaste 100 meter hebben. Hy liep toen met iedere slag op Bertil Eng in en volgens veler mening ging hy pre cies gelyk over de streep, een resul taat, dat echter door de jury werd veranderd en waar onze landgenoot vrede mee had. Het was jammer, dat hij na een valse start zo slecht was weggegaan. Reeds op de eerste driehonderd meter liep Eng op hem uit (27,2 sec). Toen de Zweed twee ronden van respectie velijk 33,1 sec en 35,3 sec had laten noteren was het duidelijk dat Broek man, die de laatste buitenbocht had, een grote kans kreeg om zich aan de vermoeide Zweed op te trekken en zyn beste tyd van 2 min 15,2 zou kun nen verbeteren. In zyn opzet is hij dan ook volkomen geslaagd. Opmerkelijk waren de prachtige ty den van de Finnen Salonen (winnaar van het brons) en Jaervinen, die vier de werd, en ook de Australiër Colln Hickey schitterde in dit milieu. Maar se en De Graaff deelden de 12e plaats Broekman werd 14e en Nico Olst- hoorn, die gister jarig was en slechts om tactische redenen die In ver band met de groepsindeling start te, werd 49e met 2 min 22,6 sec, waarmede hij nog een heel stuk boven zyn persoonlijk record bleef. De eerste tien waren: 1. en 2. Grishin, Rusland, en Mikhai- lov, Rusland, beiden 2.08.6 nieuw wereld-, olympisch en Russisch re cord; 3. Salonen, Finland, 2.09.4, nieuw Fins record; 4. Jaervinen, Fin land 2.09.7; 5. Merkulov, Rusland 2.10.3; 6. Ericsson, Zweden, 2.11.0, nieuw Zweeds record; 7. Hickey, Au stralië, 2.11.8; 8. Shilkov, Rusland, 2.11.9; 9. Johannesen, Noorwegen, 2.12.2, nieuw Noors record; 10. Aas, Noorwegen 2.12.9. De voortreffelijk rijdende Wim de Graaf in actie op het ijs van Misurina. liaale dezer dagen het kampioenschap der tweede klasse E van de zaterdag- voetbalcompetitie der afdeling Zee land van de K.N.V.B. Dat betékende de bekroning van een succesvol sei zoen. Negen maal behaalden de voet ballers uit Zaamslag een overwinning en slechts tweemaal trokken zij aan het kortste eind: Er rest nu nog één wedstrijd. Hier is het kampioenself tal: v.l.n.r. staande: P. Bakker; J. WiUemsen; F. va/n der Vélde; O. Dek ker en J. Comélissen. Zittend: C. Buyze; G. Mesu; J.'van der Vrede; J. Hofman; M. de Pooter Pzn. (aanvoer der) en M. de Pooter Mzn. De opgraving van het lijk van Louis Renault, de Franse automobiel fabrikant, die in 1944 gestorven en volgens de bewering van" zijn we duwe vermoord is, is bevolen door een Parijse rechter van instruc tie. (United Press) Delegaties komen gelukwensen aanbieden Vandaag tussen twee en vier uur zal het druk zijn op het paleis Soest- dyk, als de 18-jarige prinses Beatrix verschillende delegaties, die hun ge lukwensen komen aanbieden, zal ont vangen. De eerste zal zyn een afvaardi ging van het civiele en militaire huis van H.M. de Koningin, die zal be staan uit mevrouw N. Smitt—Avis, particulier secretaresse van H.M, de Koningin, mi". J. C. Baron Baud, grootofficier in speciale dienst en jhr. mr. C. Dedel, kamerheer in buitenge wone dienst van H.M. de Koningin. De volgende delegatie is die der commissarissen van H.M. de Konin gin, die vertegenwoordigd worden door mr. H. P. Linthorst Homan uit Friesland, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg uit Utrecht en dr. F. J. M. A. H. Houben uit Limburg. Vervolgens komen afgevaardigden van B. en W. der gemeente Baarn en B. en W. der gemeente Soest, hierna burgemeester mr. A. J. d'Ailly en mejuffrouw E. van Es, voorzitster van de vereniging van leerlingen van de academie voor bouwkunst, de aca demie .voor beeldende kunsten, de kunstnijverheidsschool, het Amster dams conservatorium en de toneel school. Daarna bestuursleden van het oranjecoihité Soest en van de Baam- se oranjevereniging, een afvaardi ging van de koninklijke marechaus see onder leiding van brig.-gen. W. Kist, vertegenwoordigers van de chr. oranjevereniging „Bybel en Oranje" uit Den Haag, van de vereniging Tesselsehade-Arbeid Adelt, de Ned. vereniging van huisvrouwen, de afde ling Den Haag van de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening, de hoofdredactie van Winkler Prins encyclopedie, de Kon. Ned. zeil. en roeivereniging en tenslotte van de fe deratie van landelijke ryverenigingen. Deze laatste zal- o.m. komen aanrij den in een met vier ossen bespannen caleche en zal begeleid worden door acht ruiters en voorafgegaan worden door een vaandeldrager te paard. Uitgebreid 'oefenprogramma voor Nederlandse marine Tn de loop van 1956 zullen de eerste B-klasse jagers voor de Koninklijke Marine, Hr. Ms. Friesland, Groningen en Limburg, in dienst worden gesteld. Dit zijn onderzeebootjagers van onge veer 2500 ton met een snelheid van circa 35 zeemijlen. De laatste bodem, welke voor reke ning van de Verenigde Staten, ten be hoeve van Nederland in het buitenland werd gebouwd in het kader van het wederzijdse hulp-programma, Hr. Ms. fregat Lynx, zal dit voorjaar te Vene tië in dienst worden gesteld. Ook dit jaar staat een uitgebreid oefenprogramma de vloot te wachten. Wederom zullen vele Nederlandse sche'pen en vliegtuigen deelnemen aan 'n zevental oefeningen tezamen met de zeemachten van andere bij de Noord- atlantische verdragsorganisatie aange sloten landen. Bovendien wordt de deelneming aan nog twee van derge lijke oefeningen overwogen. Het pro gramma van het Nederlandse oqfen- smaldeelxwerd inmiddels ingezet met een reis naar de Middellandse Zee. In juni zal in Rotterdam "een vloot- week worden gehouden. Hr. Ms. fregat Fret zal worden be last me,t de taak van visserijpolitie- kruiser. Demonstranten eisten doodvonnis voor Schmidt De 38-ste zitting in de zaak-Schmidt voor het landgerecht te Djakarta be paalde zich maandag tot het verhoor van de Nederlandse getuigen Hove nier en Rensen. Zij werden met kroon getuige Tomasoa geconfronteerd over de gebeurtenissen op de onderneming Dramaga en bestreden verscheidene beweringen van deze kroongetuige. Uit een groep van ongeveer tachtig demonstranten van de Pemoeda Rakjat een linkse organisatie die reeds eerder een doodvonnis over Schmidt had ge- eist, werd geroepen: „Doodvonnis voor Schmidt". Zij mochten de zitting pas bijwonen, nadat de officier van justi tie, Soenarjo, had gewaarschuwd, dat zij op geen enkele wijze vah hun ge voelens blijk, mochten geven en nadat haar leiders dit gegarandeerd hadden. Onmiddellijk na de schorsing van de zitting vroeg de leider zijn vrienden of zij het eens waren met een doodvon nis voor Schmidt, waarop zij eenstem mig „akkoord" antwoorden.) PANIEK IN FEESTZAAL Mensen wierpen elkaar uit de ramen Ten minste elf doden zijn te be treuren als slachtoffers van een vre selijke brand, die de Arundel park hall in Brooklyn park by Baltimore, Maryland, zondagnacht in as gelegd heeft. Tientallen personen werden ge wond. De brand brak uit terwjjl een gezelschap van meer dan duizend personen aan een feestelijk oester eten deelnam. Blykbaar ontstaan door een in brand geraakt verwar mingsapparaat greep liet vuur in rau zend tempo om zich heen en verraste „Theron" in Vahselbaai Het schip van de Engelse Zuidpool expeditie. de „Theron", is aangeko men op zyn bestemming in de Vahsel baai. Dr. Vivian Fuohs, stuurde een telegram naar Londen waarin hij aan kondigde dat de „Shacldeton-basis" thans gevestigd was. Deze basis is minder dan duizend myi van de Zuidpool verwijderd. Men moet nu trachtep zo spoedig moge lijk de lading van het schip aan wal te brengen, zodat de „Theron" nog voor het einde van de poolzomer kan terugkeren. Aan het eind van de vol gende maand zal de gehele omringen de zee namelijk dichtvriezen. De aankomst van de „Theron" werd vertraagd toen het schip vastraakte in pakijs ten noorden van zyn bestem ming waaruit het eerst verleden week loskwam. De vooruitgezonden expeditie zal op de basis blijven tot het volgend jaar, wanneer de hoofdgroep haar zal aflossen. Aan het einde van 1957 zal de expeditie de basis verlaten om het Zuidpoolgebied te doorkruisen en con tact te maken met de Nieuwzeeland- se expeditie onder leiding van Sir Ed mund Hillary, de bedwinger van de 'Mount Everest. Daarna zullen de twee expedities naar de Nieuwzeelandse basis gaan en in de eerste maanden van 1958 naar hun landen terugkeren. Financiering van de bouw van schepen De directie van de Herstelbank deelt het volgen'de mede: „De laatste tijd circuleren in de pers berichten, die de mening kunnen doen postvatten als zou de Herstelbank de bouw van sche pen financieren, die onder buitenland se vlag-gaan varen. In verband daar mede verklaart de directie van de Her stelbank, dat de Herstelbank geen en kele bestelling financiert van sche pen, welke na oplevering onder andere dan de Nederlandse vlag komen te varen." IllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllIlllIllllllllllllllllllllf j Vriendschapsactie van het Jeugd Rode Kruis j Ter gelegenheid van de 18e verjaardag van H.K.H. prinses g Beatrix voert het Jeugd Rode Kruis een vriendschapsactie voor de patiënten, die de af ge- lopen zomer als passagier heb- g oen medegevaren met de „Kas- g ceel Staverden". s Een aantal scholieren heeft g elk één of meer patiënten ge- adopteerd en enige leerlingen g zullen vandaag een aardige verrassing brengen aan deze mensen, van wie de meesten reeds jaren aan bed zyn ge- --kluïsterd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIHl 2. Terwijl de Maat het pakje prentbriefkaarten vol blijd schap stond te bekijken, reikte plotseling een grove knuist over zijn schouder, die hem het pakketje uit handen griste. Omkijkend, ontwaarde hij de stuurman van de Kraker, die tot zijn ontzetting de hoekjes van de briefkaarten begon te scheuren. „Laat dat!" krijste de 'Maat. „Lelijke dief! Geef te rug mijn prentbriefkaar ten!" „Maak je niet zo dik", bromde de stuurman, ter wijl hij rustig doorging met scheuren. „Je krijgt ze te rug, Ik haal er alleen maar even de postzegels af, want die verzamelt mijn kapi tein." Hij scheurde de laatste postzegels af, en duwde het geschonden pakje in han den van de Maat. „Daar", zei hij, „nu heb je ze terug. En noem me niet nog eens dief, of ik stamp je door de straat." De Maat bleef ontrédderd achter. „De naarling!" snikte hij. „Hij wou me nog door de straat stampen ook! M'n mooie prentbriefkaar- de dichte schare van feestvierenden volkomen. Nadat de bezoekers aanvankelijk het gebouw betrekkelyk ordelijk ver lieten, brak een helse paniek uit, tóen de vlammen zichtbaar werden. Een ooggetuige vertelde, dat de mensen elkaar letterlyk uit de ramen wier pen. Het duurde drie volle uren, voordat het vuur enigszins bedwongen was. Het dak van het gebouw was reeds ingestort, toen de vlammenzee op zyn ergst was. De verkoolde lichamen van zeven volwassenen en twéé kinderen wer den uit de puinhoop geborgen en naar het lijkenhuis, van Baltimore gebracht Zij waren onherkenbaar. Merkwaar dig is, dat alle négen slachtoffers bij elkaar gevonden werden in een zijvleugel van de balzaal van de Arun del park hall. De brandweer neemt aan. dat de lichamen daar tydens de paniek terzijde geschoven zyn. Het gebouw is een puinhoop, Vol gens de brandweer had het gebouw twee hoofdingangen van ruim twee meter breedte en een zij-ingang van vier meter breedte. De meeste feest gangers zyn door de ramen ontsnapt. Het aantal gewonden de mees ten echter slechts licht gedeerd overschrijdt de honderd. South Balti more ziekenhuis heeft 85 gewonden behandeld, 10 ervan zyn er ernstig aan toe. De universiteitskliniek behandelde 20 gewonden. (United Press) Amerikaanse maatschap- pijen kopen Friendships Een zevental Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen heeft besloten tot aankoop van een Fokker F 27 friend ship vliegtuigen over te gaan. Hier van kunnen genoemd worden West- coast Airlines, Mc. Key Airlines, Bo nanza Airlines en Mohawk Airlines. In totaal zijn hiermede dertig vliegtuigen gemoeid. Bovendien is op nog een tien tal optie genomen. De vliegtuigen zul len door Fairchild gebouwd worden, die de rechten hiertoe van Fokker vér- worven heeft. WOENSDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 748 Itc/s. 7.00 VARA. ld.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Watèrst. 9.40 Gram. 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.TJ.: Hans Ykema: „Colombia ontwaakt", tweede lezing. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 18.00 Voor de zieken. 15.30 Instr. trio. 17.00 Hammond-trio. 17,20 Roemeens ork. 17.50 Regerlngsuitz.: Rijksdelen over zee: jeugdultz. „De brievenbus gaat open" Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 10.00 Nws. en e mnf. 18.20 Act. 18.30 R.v. U.: Prof. Dr. S. T. Bok: „Hoe werkt ons zenuwstelsel?". Tweede, lezing. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 „De mogelijkheden werden en worden ons geboden", toespraak. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Gevar. progr. voor de mil. 20.55 „John Gabriël Borkman", hoorspel. 22.20 Lichte muz. 22.45 „Het yc-'eden v-n onze dampkring", e- -s. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Espe ranto. 23.20 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram. i 1007 ltc/s. 7.00— NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 G wij de muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en we^rber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „Ik weet waar Gij woont", hoorspel. 12.00 Amus, muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 I iehte muz. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.40 Vocaal ens. en soliste. 16.00 Voor de je-:gd. 17.2;. m. 17.40 Koersen. 17.45 Or gelspel. 18.15 Ou'- "ranse muz. 18.35 Gr. 18.45 „Sr ctrum van het Chr. Organisatie- en Verenig!: '.even", caus. 19.00 Nws.- en weerbe:. '0 in Koper-ens. 19.30, Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 E var ge" atie-u "'1.30 Gram, 21.40 Zang en piano. 21.5" Gram. 22.10 Idem 22.20 V"":smuz. 22.4"' Avondoverdenking. 23.00 Nifrs. 2'.15 Sport'- 23.20—-24.00 Psalmen. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 15.3017.00 Olympischè Winterspe len. KRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. AVRO: 20.00—22.00 „Maria Stuart", treur spel. NTS: 22.15—22.25 Olympische Winter-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4