Nog geen Nederlandse beslissing over verder gesprek te Genève mmoRD TIP VAN MODESLUIER OPGELICHT... JAPANSE SCHADEVERGOEDING AAN BURGERS: 38 MILJOEN DINSDAG 31 JANUARI 1956 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 8 Kwestie-mr. Van Empel laat regering niet met rust De Nederlandse ministerraad heeft zich maandag bezig gehouden met de stand van zaken bij de NederlandsIndonesische onderhandelingen. Daarbij kon worden beschikt over het antwoord van de Indonesische regering 09 het verzoek van de Nederlandse regering om op een aantal punten opheldering te willen verschaffen. De Nederlandse regering bestudeert thans nog de In donesische nota, die zondag in Djakarta aan de Nederlandse Hoge Commissa ris is overhandigd en het valt te verwachten, dat de Nederlandse regering deze nota op korte termijn zal beantwoorden, aldus wordt vernomen van de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Uit het feit, dat blijkbaar de Nederlandse regering maandag nog geen definitief standpunt had bepaald ten aanzien van een hervatting van de NederlandsIndonesische besprekingen werd in politieke kringen in Den Haag afgeleid, dat het diplomatieke overleg tussen Den Haag en Djakarta, dat is begonnen met het Nederlandse verzoek om inlichtingen, nog niet is afgesloten. In dit stadium achtte men het dan ook onmogelijk iets te zeggen over een voortzetting van de conferentie. In politieke kringen in Den Haag wordt inmiddels niet verheeld, dat van Indonesische zijde met teleurstelling kennis zal worden genomen van deze ontwikkeling, waar immers algemeen werd verwacht, dat het gisteren tot een beslissing zou komen over het ver dere verloop van de conferentie. Zo verklaarde de Indonesische minister van voorlichting nog onlangs," dat de Indonesische regering „niet gaarne zou zien, dat de besprekingen nog langer worden uitgesteld". In deze kringen wordt er echter op gewezen, dat eerst de vorige week maandag een aanwij zing is gekomen, dat men van Indo nesische zijde het gesprek wilde her vatten. Het was voorts op Indonesisch verzoek, dat de Nederlandse delega tie op 14 januari te elfder ure haar terugkeer naar Genève uitstelde om het op 7 januari afgebroken gesprek waartoe gezamenlijk werd besloten ter raadpleging van de respectieve rege ringen voort te zetten. Er zijn echter zo zeide men verder in de periode van 14 tot 23 januari allerlei wijzigingen in de omstandigheden gekomen zoals de verandering in de samenstelling van het Indonesische kabinet en verklaringen afgelegd, die de Ne derlandse regering er toe hebben gebracht op een aantal punten op heldering te verzoeken en het ant woord hierop, dat zondagmiddag in Djakarta is overhandigd aan Graaf van Bylandt, kon eerst maandag in Prof. dr. Donkersloot onderscheiden De Amsterdamse hoogleraar, dich ter en criticus prof. dr. N. A. Don kersloot heeft zaterdagmiddag in' Amsterdam afscheid genomen als 'Voorzitter van de vereniging van let terkundigen, welke functie hij sedert de bevrijding in 1945 heeft bekleed. Tijdens een drukbezochte ledenver gadering werd prof. Donkersloot ge huldigd voor de vele diensten, die hij in deze functie aan de Nederlandse schrijvers heeft bewezen. Op voorstel van zijn opvolger werd prof. Donker sloot bij acclamatie benoemd tot eer ste ere-voorzitter van de vereniging. De leden boden hem voorts een ge-, schenk aan. Opvolger van prof. Donkersloot als voorzitter van de vereniging, is de in 1916 geboren dichter en criticus Max Nord. Zuivering in Georgië Zes leidende figuren van posten ontheven Een radiouitzending uit de Sowjet- Unie, die zondagavond in Londen werd opgevangen, vermeldde dat zes leidende figuren uit de regering der Georgische Sovjetrepubliek van hun post ontheven zyn. Tijdens de zitting van de Opperste Sowjet der Georgische republiek, die zaterdag eindigde, werden drie mi nisters, een vice-voorzitter van de ministerraad, een lid van het hoog gerechtshof en de voorzitter van de staats-plancommissie van hun ambt ontheven. Het bericht gaf geen redenen voor deze maatregel, behalve in het geval van de vice-voorzitter van de minis terraad, David Georgis Mamatsash- vili, die volgens de uitzending onthe ven was „wegens andere plichten". (United Press) Dr. I. H. Enklaar benoemd tot hoogleraar in Djakarta De zendingspredikant der neder- lands hervormde kerk, dr. I. H. Enk- laar, thans rector der theologische school te Makassar, is door het cura torium der theologische hogeschool te Djakarta benoemd tot hoogleraar aan genoemde hogeschool bm de kerkgeschiedenis te doceren. ALARM. Een gezellige bridge-avond van vier dames in Hagley, Engeland, vond een abrupt en luguber einde, toen het viertal, na genoten te heb ben van sandwiches met crabsalade, vernam, dat de poes dood op de stoep lag naast het leeggelikte blikje, waar de smakelijke hap uit afkomstig was. Maagpompen kwamen in actie. Later kwam de buurman. „Ik wilde de stemming niet bederven", vertelde hij doodleuk. „Daarom heb ik maar niet gebeld, toen ik jullie kat dood op straat vond. Hij is overreden door een auto". TWEEMAAL MARILYN. Een Amerikaanse film-maatschappij maakt een film over de „glamon- girl". De bedoeling is de filmster Ma rilyn Monroe te parodiëren. En wie heeft de eer deze rol te vervullen? Marilyn zelf de ministerraad ter sprake 'wórden- gebracht; Overigens vroeg men zich ïri poli tieke kringen in Den Haag af, of het doel van de conferentie de verbete ring van de betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië door de ont wikkelingen niet enigszins op de ach tergrond is geraakt. Inmiddels wordt vernomen, dat bet Nederlandse ant woord op de Indonesische nota waar schijnlijk woensdag in Djakarta zal worden overhandigd. MR. VAN EMPEL Van Nederlandse zijde zal men er op blijven aandringen, da\ mr. Van Empel in staat zal worden gesteld de verdediging van Jungschlager op zich te nemen. Dit heeft een woord voerder van het ministerie van Biiitenlandse'Zaken verklaard naar aanleiding van berichten uit Dja karta, dat de Indonesische regering geen bezwaar heeft tegen het ver lenen van een visum aan'mr. Van Empel voor een kort bezoek aan In donesië, met dien vertsande, dat hij niet toegelaten zou worcfen tot de verdediging van de Nederlandse ar restanten. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat de Nederlandse re gering verdere diplomatieke stap pen zal -nemen om tot dit doel te geraken. Inmiddels zal naar wij vernemen, mr. Van Empel zich naar Djakarta begeven zodra heni het bezoekers- visum is verleend. NA JARENLANG OVERLEG Smartegeld voor in oorlogstijd geïnterneerde Nederlanders Japan heeft zich bereid verklaard, 38 miljoen grilden te betalen als scha deloosstelling- voor het lijden van Nederlandse burgers, die gedurende de tweede wereldoorlog door de Japanners geïnterneerd werden, zo heeft de Nederlandse ambassade in Tokio gisteren bekend gemaakt. Van de zyde der ambassade werd voorts verklaard, dat de Nederlandse regering zich met dit bedrag accoord heeft verklaard, hoewel het aanzienlijk minder is dan de helft van het bedrag, dat Nederland oorspronkelijk geëist had. Aan vankelijk had Nederland namelijk 103,500,000 gulden geëist op een basis van ongeveer 970 gulden voor ieder van de ongeveer 110.000 Nederlandse burgers, die door Japan geïnterneerd zijn geweest. De Nederlandse ambassadeur in Japan, jhr. O. Reuchlin, zeide dat Ja pan dit bedrag in ponden; sterling zal overmaken in vijf termynen van een jaar. In de bekendmaking van de Ne derlandse ambassade werd verder ge zegd: „Het treffen van een schik king voor het ondertekenen van een Srofocol, waarmee een reeds lang angende kwestie tussen Nederland en Japan afgesloten wordt, zal niet lang' op zich laten wachten". Japan heeft zich in 1951, ten tyde van de ondertekening van het vredës- verdrag van San Francisco, bereid verklaard, schadevergoeding tè beta len, maar pas na bijna vijf jaren on derhandelen is men tot een vergelijk kunnen komen. Baron G. E. van Ittersum van buitenlandse zaken, vloog vorig jaar herfst naar Japan, waar hij meer dan een maand lang besprekingen over deze kwestie voerde. Baron .van Ittersum, die zelf meer dan drie jaai in een Japans kamp heeft doorgebracht, zeide destijds, dar hij de 103 miljoen gulden, welke Ne derland vroeg, als zeer redelijk be schouwde gezien de duizenden, die le den en stierven tengevolge vaiï de in ternering door de Japanners. Voortgezette besprekingen op di plomatiek niveau leidden uiteindelijk tot een Japans bod, dat de Neder landse regering heeft gemeend in het belang van de voormalige burgerge- interneerden als minimumbedrag te moeten aanvaarden. Het uit te keren bedrag draagt het karakter van smartegeld en niet van compensatie van geleden verliezen tijdens de oor log. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Ski-leraar „verwaarloosde veiligheid" Zes toeristen gedood door lawine Oostenrijkse politieautoriteiten ver klaarden dat een Oostenrijks" ski-in- strncteur in staat van beschuldiging gesteld zal - worden in verband met een ongeval, dat zaterdag plaats vond en waarbij 6 toeristen om het leven kwamen. Drie Engelsen, een Amerikaanse en twee Duitsers kwamen om toen een gezelschap van negen skiërs overval len werd door een lawine bij het be kende wintersportcentrum St. Anton. De ski-instructeur -die het gezelschap leidde zal worden vervolgd wegens het „verwaarlozen van de veiligheid" omdat hij niet voldoende aandacht had geschonken aan* waarschuwin gen van reddingsbrigades en niet de bekende routes had gevolgd. Ook had hy geen acht geslagen op lawinege vaar-meldingen. Ook Zeeland in de vorst H (Van onze weerkundige mede- M ee werker.) De vorst grens, welke gister- morgen nog van Amsterdam over Utrecht naar Nijmegen liep, bewoog in de loop van de H dag verder naar het zuïdwes- H ten. Om vier uur gistermiddag M werd in Vlissingen nog een temperatuur van zeven graden Celsius gemeten, terwijl het in ee Groningen en Friesland bij een harde oostenwind vijf graden s ee vroor. Om tien uur gisteravond ee 1§ was in Vlissiiigen de tempera- ee tuur reeds tot 2 graden ge- ee ee daald, in Groningen tot -8 gra- den Celsius. Het is te verwaeh- iz ten, dat ook Zeeland de komen- de vierentwintig uur <geheel ee door de koudere lucht zal wor- den overstroomd. Het ziet er naar uit, dat wij een zeer kou- ee =z de week tegemoet gaan. waar- by de temperatuur in de ko- mende dagen ook in Zeeland tot beneden de -5 graden Celsi- e: us kan gaan dalen. De kans op regen en sneeuw wordt kleiner. Japanner Taketora Ogata in Tokio overleden Taketora Ogata, een der meest in vloedrijke leiders van de Japanse re gering, is zaterdagnacht te Tokio overleden. Hij was 66 jaar. Ogata, die door generaal Douglas MacArthur gedurende de bezetting uit zijn_functies werd ontzet wegens zijn activiteiten in de tweede wereld oorlog. leidde een der vleugels van de conservatieve regeringspartij en werd vaak genoemd als een mogelijk op volger van premier Hatoyaina, Namens de "burgerij van Wolfaarts- dijk bood de heer J. Kakebeeke (linies) tijdens. (Ie maandag gehouden af scheidsbijeenkomst de scheidende bur gemeester, de heer S. A. N. van Oe- veren, een televisietoestel aan. Op een Engelse scheepswerf te Brix- liam is men bezig met de bouw van een duplicaat van dè ,May flower" liet beroemde schip, waarmee de „Pïl- grimfathers" in 1620 naar de nieuwe wereld voeren. Deze zomer nog hoopt mén het 1SS ton zioare houten schip gereed te hebben; met een bemanning van 21 hoppen (net als de eerste ..Mayflower'en dertig passagiers zal dan de tocht over de Atlantische Oceaan gemaakt worden. De toekomstige behoefte aan onderwijzers Geleidelijke verlaging leerlingen schalen eerst na 1959. Minister Cals heeft de Staten-Gene- 'raal de tweede vervolgnoüt aangebo den betreffende de toekomstige be hoefte aan onderwijzers bij het ge woon-, het voortgezet gewoon- en het uitgebreid lager onderwijs en de voor ziening in die behoefte. De in-de vervolgnotagegeven cij fers betreffende 'de te verwachten te korten en overschotten aan onderwij zers doen zien dat, naar thans mag worden aangenomen, de ontwikkeling belangrijk minder ongunstig zal zyn dan op grond van de in de voorgaan de nota's gegeven cijfers moest wor den verondersteld. Afgaande op de eerstgenoemde- cijfers moet nochtans worden geconstateerd, dat de situatie in. de eerstkomende jaren nog zeer zorgèlijk zal blijven. Voor 1956 moet immers een tekort van ca 975 onder wijzers-worden geraamd. Dit aantal zal waarschijnlijk voor 1957 ca 295 en voor 1958 ca 635 onderwijzers be dragen. Het jaar 1959 zal, naar het zich thans laat aanzien, het eerste jaar zijn waarin de tekorten zijn opgehe ven, terwijl dit volgens de cijfers van de vorige nota's pas in 1963 het geval zou zijn geweest. Bij deze berelfeningen is echter de zo noodzakelijke verlaging van de leerlingenschaal, alsmede een ver lenging van de leerplicht, buiten be schouwing gebleven. Voor 1959 zal derhalve noch van het één, noch van het ander iets kunnen komen. Eerst na 1959 zal, roals het zich nu laat aanzien, met een zeer geleidelijke verlaging van de leerlingenschalen bij het lager onderwijs kunnen worden, begonnen. Gezien het extra-aantal onderwijzers, dat vereist is om tot een 35-schaal voor het g.l.o. te komen (d.w.z. een klasgemiddelde van ca. 30) alsmede de extra-aantallen die nodig zijn-voor de verlaging van de overige leerlingen-schalen, zal het, daar deze aantallen tezamen ca. 10.000 bedragen, niet voor 1967 mo gelijk zyn die maatregelen volledig te realiseren. (Van een speciale verslaggeefster Parijs, S0 januari. Een tip je van de sluier, dié made moiselle Printemps Miss Lente 1956, zullen we maar zeggen nog omhult, een slipje yan de sluier van mist en regen en geheimzinnig heid, die mejuffrouw Lente, niode nog aan het oog ont trekt, heeft men voor ons op gelicht. In de dure, van wit en goud en spiegels sohitte- rernle salons van Jean Paton en Jacques Heim, die zoal niet de grootsten dan toch met vaste hand al jaren re gerende modevorsten in Pa rijs zijn. En dit is dan wat wij, onder, dat sluiertij)je doorglurend hebben mogen vaststellen: de rokken wor- den korter niet veel, maar toch, er komt meer been zichtbaar, als straks de zon weer schijnt. Nog even wachten met afknippen evenwel, want. er zijn nog verrassingen mogelijk tot dat wij weten wat dictator Christian Dior wil. Heel geheimzinnig was men dit jaar in Parijs, om- dat modevorsten en -prinsen zich zeer te beklagen heb ben over wat men wel rond uit mag noemen, het gappen. Nauwelijks had de grote Christian een kraagje ver ordineerd nog maar net had Geneviève Fath de bal- lonmouwen geïntroduceerd en nog maar keer had den haar klantjes zoals Mar. lene Dietrich, of een Brazi liaanse koffiemiljonairej die een Poolse prinsessentitel droeg hun Diortjes of Fath- jes gedragen en Jan en alle man liep er ook al piee. Dat kwam doordat de Italianen hele legertjes tekenaars naar de Parijse modeshows zon- den, en het. kwam doordat de buitenlandse confectionairs zich konden dbonnerën op 'n gestencild blaadje, dat ,fLés Notes de Paris", ofwel de Parijse spiekbriefjes heette en het kwam bovenal den ken wy doordat de naai stertjes de ateliers achter de dure salons van de mode, maar arme haaistertjes zijn, die wel eens een geheimpje icïlden verklappen. Vandaar dat Jean Dèssès en Fath pro- oessen voerden tegen de gap- j)ers van de mode en vandaar dat Hubert de Givenchy en Balenciaga, de meest origi nele van alle Parijse ontwer pers, hun shows een volle maand hebben uitgesteld. En vandaar dat wij bij Jacques Heim eerst maar eens moes ten bewijzen, dat wij zijn die wij zijn, ofschoon wij toch voor mevrouw Heim tulpen en Haagse kopjes hadden meegebracht, want wij ken nen haar al lang en het is een lieve vrouw, die veel van Holland en van hopjes houdt. Heel vroeg 's morgens wa ren w\j al bij Heim op de Avenue Matignon en er brandde nog altijd het licht, dat er sinds vrijdagnacht niet was uitgeweest. Op van de zenuwen was Heim en waren zijn van de kou in hun zomerjurkjes rillende man nequins. Stélen, zei hy, doen zij toch wél en liij haalde be rustend de schouders op en wij mochten vast wat toilet jes zien. Een kort avondtoi let alle 'avondtoiletjes moeten volgens Parijs dit jaar kort. zijn, behalve gala van satin duchesse. Zo'n duur droomjurlcje met heel dunne schouderbandjes en dan over de blote schouders, van om de buste komend, twee banen witte schuim&)i- de tule, die achter in de taille geknóopt werden tot tvjee blanke rozen. En op een 'ander meisje een streng jurkje van wit linnen, met een rok in diepe plooien; 'met een ronde hals zonder kraagje wij hebben heel die eerste dag nauwélyks een kraagje gezien en met een lijfje, dat glad was en uit twee delen bestond, één tot net onder de buste, en het tweede strak op hei mid del. Daticas het voorproefje van Jacques Heim, doch de eerste echte modeshow za gen wij bij Jean Patou op de Faubourg Sint-Honoré. Een oud en deftig huis zijn collectie krijgt niet de naam mee van A, B of C: Patou is daar te deftig voor. Zijn col lectie is jPatouEn Patou dan heeft van het jaar de bustelijn naar boven getrok ken, zodat er een nadrukke lijke aandacht*op de voor kant valt. Hij heeft dat zelfs geaccentueerd door knoop jes en strikjes en de voor kant krijgt ook plooien. Schouders recht en niet meer aangeknipt, doch ingezet; de heupen vlak en de rokken als gezegd vijf centi meter korter. Van zijn pak jesen Patou-pakjes zijn beroemde pakjes heeft hij de revers en kraagjes weg gelaten. De rokken ervan zijn recht of klokkend, de jasjes kort en ook de mou wen vaak. Mantels recht, doch met ruimte in de rug aan de voorkant in de volle lengte doorgeknoopt. Japon nen krijgen ceintuurs, vaak onderbroken doordat die ceintuurs onder de stof door- Jopen; zij moeten dienen om de ruimtei in de taille stevig bijeen te trékken, doch de rok valt verder glad en recht. Hij zegt er zelf als een van de oudste ontwer pers v-an Parijs hij: ,jNet als in de PatoucoUectie van 1925". Japonnen hebben verder ook al ouderwets van voren soms opge knoopte panden. Bloesenue lijfjes, vooral van achter. Veel knopen als extra blik- vangertjes: witte guimpes of befjes. En tenslotte dit: deze lente en zomer mag opvallen, mevrouw. Men mag het door de stofmous seline en chiffon, en kant en organdie voor het heel mooie door nylon, zegt men, in het goedkopere genre. En dan de kleuren: 's morgens wit, naturel öf marine, voor al voor later op de dag rond frambozen en koraal, hél- rose, Chinees .blauw van de mandarijnenmantel, blauw groen en veel oranje DE NEDERLANDS-INDONESISCHE CONFERENTIE. Het Wereldgebeuren. Europeaan De vijftigjarige Guy Mollet, de Franse kabinetsformateur, munt niet uit door gevoel voor humor en hij is ook met goedlachs. Wordt hij straks metterdaad eerste minister, dan is echter het lachen niet de voor naamste bezigheid, waarmee hij zich moet bezighouden. Er is immers niet veel te lachen voor de man, die straks aan het hoofd van Frankrijks regering staat: in Mollets geval zelfs een min derheidsregering, wier bestaan al bij voorbaat wankel wordt genoemd. Een prettige omstandigheid daarbij is voor hem, dat velen hem wel mogen. Zowel politieke mee- als tegenstanders res pecteren hem. omdat hij in debatten personen en zaken gescheiden weet te houden. Hij heeft veel politieke tegen voeters, maar weinig persoonlijke vijanden. Bovendien heeft hij 'n faam van rechtschapenheid en zijn heldere verstand is boven alle twijfel verhe ven. Dit zijn dus allemaal factoren, die voor hem pleiten. Daarnaast zullen on getwijfeld argumenten tegen hem wor den bedacht. Het is niet waarschijn lijk, dat het programma, waarmee hij straks voor de Assemblée moet ver schijnen om goedkeuring voor zijn pre mierschap te krijgen, iedere afgevaar digde #uit het hart gegrepen zal zijn. Maar de Franse pers is tot nu toe over wegend de opvatting toegedaan, dat weverszo'on Mollet de aangewezen man is, om in de huidige moeilijke situatie aan het roer te komen. En hij maakt zeker een goede kans. Een weverszoon als Mollet had het nooit tot leraar Engels, tot bur gemeester'van Atrecht en tot kan didaat-premier gebracht, wanneer hij niet oven. een gezond stel hersens en een dosis doorzettingskracht en onver zettelijkheid beschikte. Een onderwijzer op de lagere school zag indertijd al iets in hem en daar aan had hij het te danken, dat hij een stiidiebeurs kreeg. Op het college lie ten de medeleerlingen hem goed blij ken, dat zij eigenlijk zo'n beursleer- ling niet voor vol aanzagen. Guy Mol let heeft zelf wel eens gezegd, dat de behandeling door zijn collega's op de collegebanken van invloed is geweest op zijn politieke opvattingen. Maar hij sloeg zich door vernederingen en an dere moeilijkheden die uit het stands verschil voortkwamen, heen. En het is zijn. gewoonte geworden om proble men uit de weg te gaan. Men mag aannemen, dat ook de on derhandelingen die aan de sa menstelling van de lijst van mi nisters voorafgingen, zó het een en an der hebben geëist van de tact en de standvastigheid van Guy Mollet. Al- heeft hij er geen idee van, of zijn ka binet genade zal vipden in de ogen van de Assemblée en of aan dit kabi net een kort of lang leven beschoren is, hij heeft zich met deze kabinets formatie niet in het avontuur willen storten. Het schijnt, dat hij vooral er naar gestreefd heeft, de r.k. Volksre publikeinen, die onder de gematigde groeperingen een gewichtige positie innemen, niet tegen zich in het har nas te jagen. Daarvoor was het no dig, Pierre Mendès-France niet toe te laten tot de zetel van buitenlandse zaken. En dat was nu juist de stoel, waarnaar de Radicale leider met be gerige blikken stond' te kijken. Men- dès-France, die met zijn radicalen een welsprekende stem heeft in' het kies- verbond met de socialisten, dat Repu blikeins Front werd gedoopt, zal vol gens de tot nu toe bekende gegevens minister van staat zonder portefeuille zijn. Het zal Mollet ongetwijfeld moei te hebben gekost, om zijn coalitiege noot, die helemaal niet van schipperen houdt, tot deze consessie over te ha len. Voor de post van buitenlandse za ken heeft hij nu het oog laten vallen op zijn partijgenoot Christian Pineau, en het lijkt waarschijnlijk, dat de M. R.P. met die keus meer ingenomen zal zijn dan het geval zou zijn geweest met een benoeming van Mendès-France op die plaats. In allerlei kringen neèmt men het Mendès-France nog steeds kwalijk, dat hij de Europese Defensie Ge meenschap indertijd heeft doen kelde ren. Hijzelf staat naar men zegt te po pelen, om de Westeuropese Unie, die daarvoor in de plaats kwam, nieuw leven in te blazen. Maar vooralsnog krijgt hij dus niet de kans om als minister van buiten landse zaken duidelijk te laten zien, dat hij zijn leven in Europese zin heeft verbeterd. Pineau, die nu de begeerde positie van buitenlandse zaken kreeg toegewezen, staat bekend als een kam pioen van de idee der Europese inte gratie. Ongetwijfeld zal hij een goed team vormen met premier Mollet, die een pionier is van de Europese bewe ging, die als voorvechter optrad van de E.D.G., die president is geweest van de Raad van Europa te Straatsburg en die tegenwoordig lid is van het actie comité voor een Verenigd Europa, dat is opgericht door een andere Frans man, wiens naam men gemakkelijk met de zijne zou kunnen verwarren: Jean Monnet, ook wel „Meneer Euro pa" genoemd. GUY MOLLET ..niet lachlustig..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3