Endocil Wolphaartsdijk bracht dank aan burgemeester VanOeveren BRANDwonden vlugger Kloosterbalsem SEIZOEN OEFENDE INVLOED UIT OP WERKGELEGENHEID HOUTEN STELLAGES TONEN PROFIEL VAN NIEUWE ZEEDIJK Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 JANUARI 1956 AFSCHEID WERD GROOTSE HULDE Gemeente Harlingen vergat ook het Groene Kruis niet.... Een stroom van goede woorden en fraaie, kostbare geschenken vertolk te maandagmiddag' op ondubbelzinnige w\jze de grote waardering en sym pathie die de scheidende burgemeester van Wolphaartsdijk, de heer S. A. N. van Oeveren, zich in zijn ongeveer achttienjarige ambtsperiode heeft verworven. In de kleuterschool waar een buitengewone raadsvergadering werd gehouden, woonden vele genodigden deze afscheidsplechtigheid bij, die uitgroeide tot een grootse huldiging van de man, die met grote liefde voor zjjn gemeente en haar bevolking heeft gewerkt. Aan het eind van zijn loopbaan mocht hjj thans ervaren, dat dit niet onopgemerkt is gebleven en in alle lagen der bevolking rijkelijk is gewaardeerd. Spontaan hadden de in woners geofferd om hun scheidende burgervader een fraai geschenk in de vorm van een televisietoestel aan te bieden Nadat burgemeester Van Oeveren voor de laatste maal de raadsverga dering' met ambtsgebed had geopend, gaf hij een terugblik op zijn ambts periode. In de jaren voor de.oorlog had hij te kampen met de gevolgen van de crisis, de gemeentel maneiën baarden zorgen en het uiterste moest worden gedaah om te vermijden -dat Wolphaartsdijk noodlijdend werd. Toen kwam de oorlog en legio waren ook nog de moeilijkheden ln de eer ste jaren 'nadien. „Voor werkelijk constructief werk is ons maar een achttal jaren gelaten", merkte hij op. Hü wees o.m. op het woningprobleem dat veel van zón aandacht neeft- ge vraagd. Hoewel de woningpositie nog steeds zorgen baart en ook het peil van de woningen nog veel te wensen overlaat, was hij toch dankbaar over hetgeen, met de medewerking van de provinciale directie Wederopbouw en Volkshuisvesting, kon worden bereikt. Vol lof was hij over de samenwer king in het college van B. en W. en de raad. „Hoe het oordeel over ons werk later ook zal zijn, men zal ons nooit kunnen verwijten, dat wij in tweedracht onze kracht hebben ver teerd. De voorzittershamer is meer ornament dan instrument geweest". Na ook het secretariepersoneel enz. dank te hebben gebracht voor de sa menwerking, richtte burgemeester Van Oeveren zich nog tot de burge rij. Hij herdacht de inwoners, die door oorlogsgeweld of bjj de ramp om het leven kwamen en stelde vast. dat de verhouding met de burgerij altijd zeer goed was. Tenslotte liet de neer Van Oeveren nog een opwek king horen om het dorpseigene ook in de toekomst te bewaren, in dit ver band was hij van mening, dat de stichting van een dorpshuis dringend nodig is. Met dankbaarheid memoreerde hij de hulp, die bij de ramp, zowel van de buurgemeente als van enkele Frie se gemeenten werd ontvangen. „Ik weet dat er fouten en onvol komenheden aan mijn werk heb ben gekleefd", zo besloot hij zijn rede „maar toch meen ik, voor mijn verdere levensdagen de' over tuiging- te mogen meedragen, steeds voor Wolphaartsdijk en haar inwoners het goede te heb ben gezocht. Ik wil dankbaar zijn voor alle hulp en medewex'king mij ruimschoots verleend. Boven al jegens de Almachtige, die mij steeds de kracht schonk mijn en beter met Akker's Klooster- ,kER\ balsem, die de wond zuivert, J/ ontsteking voorkomt en de groei van de nieuwe huid bevordert: ambt to vervullen en mh thans toestaat, in goede welstand en om- ringd door mijn gehele, gezin, dit' ambt neer te leggen". Wegens ziekte van de eerste wethou der, de heer P. Luikenaar sprak wet houder A. van der Vliet, woorden van dank tot de scheidende burgemeester en mevrouw Van Oeveren. De heer A. Koert gaf als oudste raadslid uiting aan de grote waardering en diepe erkentelijkheid voor het werk van de burgemeester. Als aandenken bood de heer Koert namens de raad een prachtige statenbijbel uit 1702 aan. Mevrouw Van Oeveren ontving bloemen. Secretaris J. P. J. Ruisaara sprak namens het gemeentepersoneel en bood de scheidende chef een fraaie vulpen en -potlood aan. Geschenk van burgerij Nadat de officiële raadsvergade ring was gesloten, verkreeg de heer J. liakebeeltö als eerste van de twee- en-twintig sprekers het woord om na mens de burgerij een j televisietoestel aan te bieden. De bevolking wilde daarmee de grote waardering vertol ken voor wat burgemeester Van Oeveren voor zyn gemeentenaren heeft verricht. Achtereenvolgens spraken nog de heer M. Kloosterman voor de Instel ling Maatschappelijke' Zorg, ds H. J. Ponsteen, namens dc Herv. kerk, waarvan de burgemeester president kerkvoogd is en voor de kleuterschool waarvan hy secretaris was, ds. D. Boüwknegt namens de Geref. kerk en de heer W. C. J. Rossch'aart voor de Geref. gemeente en het schoolbe stuur. Voorts dokter A. I. Vos als ge meentegeneesheer, de heer M. van der Maas namens de hoofden van scho len, de heer A. J. Schuit, commandant van de brandweer; de heren D. P. Goetheer, bestuurslid school Papeweg en oud-wethouder, D. Iileinepier (kerkvoogd Ned. Herv, gemeente),. C, Meeuse als oud-illegale Werker, L.' P. Pieterse namens Advendo, waar van de burgemeester ook bestuurslid is geweest en mej. J. A. van Oeve ren, die in een gevoelvol gedicht de persoon van haar vader schetste. Na een korte pauze vervolgde de heer M. D. Gierum, provinciaal hoofdingenieur-directeur van de We deropbouw en Volkshuisvesting, de rij, gevolgd door burgemeester C. F. A. M. van Horsigh, namens de ver eniging van burgemeesters en secre tarissen, de heer* A. A. Leenhouts, inspecteur lager onderwijs, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, districtscommandant rijkspolitie, mr. J. Moolenburgh, als voorzitter van de Pachtkamer Middelburg, waarvan burgemeester' Van Oeveren lid is, de heer J. H. Valk, directeur van de Centrale Dienst Bevelanden en bur gemeester A. J. Huysman van Melis- kerke, wiens gemeentenaren in 1944 een gastvrij onderkomen in Wol phaartsdijk vonden. De echtgenote van deze laatste spreker b.ood me- VAN ItiHH TOT ONGEVALLEN. Zaterdagmiddag deed zich op de rijksweg onder Krabbendljke ter hoogte van de Stroodorpcpoldcr een vrij ernstig ongeval voor. De heer L. uit Yerseke botste door onbekende oorzaak met Zyn bromfiets tegen een boom. Met een ernstige hoofdwonde is hij per ambulance-auto naar het ziekenhuis vervoerd. Op het wegdek van de provinciale weg PhilippineDriekwart, dat in verband met vernieuwing is opgebro ken, kwam de motorrijder W. uit Westdorpe te vallen. De man moest in het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. Zijn echtgenote, die op de duo zat, kwam er met enkele lichte verwondingen af. De motor werd licht beschadigd. GRANAAT. Nu, ruim tien iaar na de beëindi ging van de vijandelijkheden der laatste wereldoorlog, kan men toch nog overal oorlogstuig tegenkomen. Bij het ploegen van een stuk land IC Bij de in Oostburg ter gelegenheid van een uitvoering van de harmonie gehouden verloting, had men ooit voor een troostprijs gezorgd. Het was ove rigens een prijs, die er wezen mocht: een avondjapon met boothals! Betere troost was er voor een vrouw bijna niet mogelijk! De -spanning was dan ook niet ge ring, toen de avondjapon aan bod was, maar de-verrassing was nog groter, toen de winnaar bekend wera. Dat bleek een man te zijn. Boven dien niet zo maar een man, maar een vrijgezel! Daar hadden de organisatoren ken nelijk niet op gerekend, want de man kreeg de jurk met boothals zonder meer aangeboden. Een bijpassende juffrouw kwam er niet ln voor achter de woning van de heer R. te 's-Gravenpolder ontdekte men een granaat. De mijnopruimlngsdienst werd gewaarschuwd en zal het pro jectiel verwijderen. EN TOGA. Koewacht heeft zich dezer da gen aangesloten bij de ry van ge meenten niet toga-dragende amb tenaren der burgerlijke stand. In 1955 werd besloten voor de amb tenaar van de burgerlijke stand, die de huwelijken voltrekt, een to ga aan te schaffen. Dezer dagen werd het ambtsgewaad ingewijd bij^de voltrekking van een huwe- SERENADE. Zaterdagavond brachten de halmo- nle „Mozart" en haar pas-opgerichte drumband te Yerseke een serenade aan het zilveren echtpaar Huijsse Van der Vliet. De by'zondere reden om dit echtpaar een serenade te bren gen, was het feit, dat de heer Huijsse gelukwensen van de verenigingleden over en overhandigde de jubilerënden een geschenk. VREEMDE VANGST De Vli 7 deed gisteren een vreemde vangst. Toen het net werd ingehaald zagen de vissers een rond ijzeren voor werp, dat verdacht veel leek op -een klein •soort zeemijn. Voorzichtigheid was geboden. In Vlissingen aangeko men werden er deskundigen van de Koninklijke Marine bijgehaald. Een dieptebom? Nee, zeiden de deskundi gen, maar het klonk niet overtuigend. „Wij zullen het morgen onderzoeken" beloofden zij. Maar naar verluidt heb ben de vissers dit onderzoek niet af gewacht en het vreemde voorwerp, dat de vorm had van een aan twee zij den afgeplatte bol van vijftig centi meter doorsnee, rustig weer naar de bodem van de Schelde doen verhui zen. Veiligheid voor alles vrouw Van Oeveren een fraai bloem stuk aan, Nadat de heer A. C. Simonse, as sistent van de rijkslandbouwvoorlicn- tingsdienst nog het woord had ge voerd, sprak als laatste de burge meester van de adoptiegemeonte Har lingen, de heer B. Nauta, die met zijn gemeentesecretaris, de heer J. P. v. d. Berg, met een relsvertraging van vijf uur, nog tegen vijf uur op deze byeenkomst arriveerde. In hartelijke bewoordingen zet de ze Friese burgemeester hoe er na de watersnoodramp tussen Wol phaartsdijk en Harlingen hartelij ke vriendschapsbanden zijn ge groeid. Namens zijn gemeente bood hy zón scheldende collega, die voorlopig nog als waarnemend - burgemeester zal optreden, een fraai wandbord van Makkums aardewerk aan.' De komst van deze Friese vrienden bracht ook voor de plaatselijke Groe ne Kruisvereniging nog een zeer pret tige verrassing. In verband met de opening van liet nieuwe vvljkgebouw mocht dokter Vos een enveloppe met f 500.van de gemeente -Harlingen in ontvangst nemen. Het was reeds over zessen, toert, tenslotte burgemeester Van Oeveren het woord nam om voor de laatste maal allen dank te brengen voor de overweldigende hulde. (Advertentie), Ter herinnering aan de 18e Verjaar dag van H.K.Ht PRINSES BEATRIX w.orden door „De Porceleyne Fles" te Delft twee speciale wandborden in Delfts-blauw aardewerk ver vaardigd waarvoor wij tot uiterlijk 30 juni a.s. bestellingen kunnen opnemen. Modellen, folders en alle inlichtingen bÖ Kunsthandel „RIE MINDERHOUD", Nieuwe Burg 8-10-35 - Middelburg. Telefoon 3366. Drukbezochte recrutendag der gereformeerde kerken Drie inleidingen in Middelburg Bijna honderd jeugdige Zeeuwse lid maten van gereformeerde kerken en enkele hervormden hadden zich maan dag in de Middelburgse Hofpleinkerk verzameld om de jaarlijkse recruten,^ dag der gereformeerde kerken by te' wonen: Allen waren in 1955 gekeurd en zullen dit jaar in militaire dienst- moeten. Door middel van drie inlei dingen werden zjj thans voorbereid op het leven bij land-, zee- of lucht macht. In deze bijeenkomst, die ook 's-middags voortduurde en werd geor ganiseerd door de commissie voor contact met militairen en zeevaren den waren ook een dertigtal gasten aanwezig. By de opening, die geschiedde door de praeses van deze dag", ds. P. van Til, Geref. predikant te Middelburg, werden 2 coupletten van het Wilhel mus gezongen. Hierna was het woord aan sergeant-majoor M. J. Verspoor, die in een boeiende inleiding het mi litaire leven in het algemeen belicht te. Spreker stónd verder in het bijzon der stil bij de sociale kant van de dienst. Ds. J. H. de Boer, Geref. predikant in Middelburg, oud-legerpredikant, sprak daarop over de geestelijke ver zorging. Hy noemde een negental Eunten, waai'op de militair contact eeft en behoort te hebben met de le- gerpredikant. Aan de hand daarvan weidde hy verder uit iif een heldere en leerzame causerie. Tijdens de mid dagpauze gebruikte men in het Geref. Je.ugdgebouw gezameniyic de koffie maaltijd. 's-Middags sprak de hoofdvlootpre- dikant, ds. J. H. Sillevis Smit over* de sexuele vragen van het leven in dienst. Zijn inleiding getuigde van een diep inzicht in deze materie en "spr. gaf tal van goede raadgevingen. Tenslotte richtte ds. W. M. Ie Coin- tre, predikant in algemene dienst van de gereformeerde kerken uit Amster dam, zich tot de jongelui. Hij liet hen kennismaken met het blad „Reveille" en reikte tevens het handboekje voor de gereformeerde militair en het hoekje „Militair en Christen" van ds. - Sillevis Smit uit. Aan deze zeer geslaagde recruten dag werd ook medewerking verleend door „Pro Rege", dat vertegènwoor- digd was door de heer H. Barnard uit Meliskerke. Benoeming bij rijkspolitie Luitenant Bloemers opvolger van majoor Stoorvogel Met ingang van 1 april 1956 zal „ls afdelingscommandant voor Zeeuwsch-Vlaanderen bij de rijkspo litie in dienst treden luitenant C. W. Bloemers, thans gedetacheerd te Middelburg. Hij zal de taak van ma joor L. Stoorvogel to Hulst overne men) die met ingang van dezelfde datum do dienst met pensioen gaat verlaten. De standplaats van de hieuwe af. delingscommandant wordt Terneu- zen, daar het altijd in de bedoeling heeft gelegen aldaar de standplaats van de officier-toegevoegd te vesti gen. Luitenant Bloemers is 37 jaar oud werd in Wisch (Achterhoek) gebo ren. Hij diende eerst bij de gemeen tepolitie te Rotterdam, maar in augustus 1940 trad hij in dienst bij de rijkspolitie in Nijmegen, waar hij steeds heeft gediend met uitzonde ring van korte detacheringen, waar onder een bij de gemeentepolitie in Amsterdam. Per 1 november werd hij bij het district Middelburg ge plaatst, dat de gehele provincie Zee. land omvat. (Advertentie). Prof. dr. G. Mannoury overleden Op de leeftijd van 88 jaar is maan dagochtend te zijnen huize in Amster dam overleden professor dr. G. Man noury, oud-hoogleraar aan de univer siteit van Amsterdam. Prof. dr. Mannoury werd 17 mei 1867 te Wormervèer geboren. Hij volgde de onderwijzersopleiding, behaalde de actes IC I, IC II, K V, K XII en was werkzaam bij het'lager en middel baar onderwijs. In 1910 werd hy benoemd als leraar in de wiskunde en het boekhouden aan de Gem. H.B.S. en Handelsschool te Vlissingen. Hy was. al van 1903 af privaatdocent in de wysbegeerte van Qe wiskunde aan de Gem. Universiteit van Amsterdam. Mannoury verwekte in zyn nieuwe standplaats spoedig opzien, by een deel van de bevolking 'ergenls, door op zaterdagmiddag' en -avond in de JaGQbstraat en naaste omgeving te colporteren met het maandblad „Het Socialisme". Hij behoorde met David Wijnkoop, Henriette Roland Holst., Heiman Gorter e,a. tot de groep, dié in 1909 de S.D.P. oprichtten. Zy wa ren de meer revoïutionairgezinden, verzetten zich tegen de revisionisti sche richting, welke de S.D.A.P. on der leiding van Pieter Jelles Troelstra uitging. In 1918 ging1 de S.D.P. over in de communistische partij Holland. Mannoury bleef ook daarna het com munisme getrouw. Op zijn 80ste ver jaardag zocht ik hem op, wenste hem geluk, waarbij hij verklaarde nog steeds communist te zy'n. Mannoury onderscheidde zich ook op een bijzonder terrein van weten schap. In 1900 legde hij mee de grondslagen voor de significa of bete kenisleer. Deze gaat na de psychische associaties, die aan liet gesproken woord ten grondslag liggen, voor de wiskunde is de leer van betekenis, omdat daarbij de gebezigde taal op inhoud en juistheid wordt onderzocht. Ook voor 'do taalzuiverheid in zijn breedste zin is de significa van be lang. Mannoury's medewerker, de be kende Jacob Israel do Haan, bracht de betekenisleer op literair gebied tot ontwikkeling. Hfct was niet te verwachten, dat een zo eminente en Veelzydige geleer de als Mannoury was, één dié in 1910 al Europese vermaardheid bezat, lang in Vlissingeri blijven zou. In 1917 volgde zijn aanstelling als hoogle raar in de wiskunde, de mechanica en dé1 wijsbegeerte van de wiskunde aan de Gem. Universiteit van Am sterdam. Be doctorstitel verwierf hy later eershalve, honoris causa. Van de. Vlisslngse collega's uit de jaren 1910 tot 1917' zijn nog enkelen in leven; van de leerlingen heel wat meer. Zy herinneren zich de beschei den man, de voortreffelijke docent, zyn warm-menselyke eigenschappen, de zachtmoedige, de idealist. In een dagblad past geen lyst van ARBEIDSMARKT IN 4e KWARTAAL I9SS In november en december nam het aanbod snel toe. Zowel het aantal werkzoekende mannen als dat van vrouwen nam gedu rende november en december 1955 snel toe, zo blijkt uit het thans versche nen rapport over de arbeidsmarkt in Zeeland in het laatste kwartaal van het vorige jaar, dat werd uitgebracht door het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening. Op 30 september werd wat de mannen betreft het laag ste cijfer genoteerd, namelijk 514. Eind oktober stonden er 660 werkzoe kende mannen ingeschreven en op 31 december was het cijfer gestegen tot 3143, hét hoogste aanbodCijfer van het jaar. Vati dit aantal warén er 3368 geheel werkloos en 874 werkzaam op aanvullende objecten. Vergeleken met de cijfers, over het voorgaande jaar liggen deze cijfers aanmerkelijk hoger. In alle bedïyfsklassen en bedryfs- roepen nam het aanbod toe. Vooral „e landbouw, de bouwnijverheid, de. .klasse personeel in algemene dienst en dié Van het niet-varend transport- personeel droegen tot de toeneming bij. De- gunstige weersomstandighe den zorgden er voor, dat de werk zaamheden in de landbouw vlot ver liepen, zodat het personeel eerder werd ontslagen. Vooral op de herver» kavelingswerken en in de W.S.W- sector van de bouwnijverheid was de werkgelegenheid belangrijk minder dan een jaar geleden. Het aantal openstaande aanvra gen voor mannelijk personeel vermin derde van 1376 op 30 september 1955 tot 476 op 31 december. De klassen bouwnijverheid, metaalnijverheid, voe- dihgs; en genotmiddelen, niet-varend transportpêrsoneel en personeel in al gemene dienst gaven een verminde ring van het cyfer der openstaande aanvragen te zien. Gok bij de vrouwen steeg het aantal 'werkzoekenden dus snel. Aan het be gin Van het kwartaal stonden er slechts 56 ingeschreven en aan hev einde luidde het cyfer 354. De be- dryfsklassen landbouw, en personeel in algeméne dienst zorgden voor deze toeneming, die geheel wordt toege schreven aan de invloed van het sei zoen op de werkgelegenheid. Op 31 December 1954 stonden er 266 vrou wen ingeschreven. Hot aantal open staande aanvragen verminderde van 264 tot 205, hetgeen evenals by de mannen ten opzichte van 1954 belangrijke verminde ring betekent. Werkgelegenheid. De werkgelegenheid onderging' in verschillende sectoren tengevolge van seizoeninvloeden dus nogax enige wij de titels van zy'n wetenschappelijke en literaire arbeid. Ik zónder Uit een gedichtje, waarvan de inspiratie kwam door het gezicht op de baak, die van zyn woning op de Boulevard Bankert te zien was. DE RODE BAAK In de zee voor mijn deur ligt een rode'baak, 'Die blink in de zon zo blijde. Wijst trouw aan de zeeman de Zandbank aan, En toont hem stroom én getijde. Gli kleine baak in de grote zee, Hoe kunt ge zo schitter-blinken Gij keert niet de stroom en g-y redt niet wie zinkt. Eilacie! Hoe velen verdrinken! Qf kent dan, als wij, uw Ijzeren hart Bij 't rusteloos dalen en rijzen, De vreugd van de strijd tegen mensensmart, De vreugd van het worstelend wijzen?- J. Brander (Slot van pag. 1) van de duinen, „kijk, dat huisje heb ik drie jaar geleden gezet en nu moeten die mensen er uit In dat kleine huisje woont mevrouw Frangois met haar man en dochter en zij vinden het alle drie maar wat verschrikkelijk dat ze binnen korte tijd weg zullen moeten. Met Pinkste- ïèn wordt het drie jaar dat zij er nu wonen. „We woonden hier zo pret tig" zei mevrouw Frangois spijtig, „het is ons eerste goede huis, veel zon en lekker vrij. Nu zullen we een ander huis krijgen, maar waar weet men nog niet In de oorlog hadden zij een oud huis in Oost Souburg bij het vliegveld en daaruit moesten ze evacueren. Het nieuwe huisje was voor hen een uitkomst, maar ze zaten er nog niet lang of men deelde hen mee, dat zij er in de toekomst uit zouden moeten. „Het kost allemaal zo veel geld" merkte mevrouw Frangois op„je N.C.H.V. kwam bijeen Dozer dagen hield de afdeling Zee land van de Nederlandse Vereniging van Christelijke Handelsreizigers en Handelsagenten een drukbezochte vergadering, waarin het hoofdbe stuurslid, de heer C. van Rees, een causerie hield over „Afbetaling". Spr. vergeleek de wijze, waarop dit systeem hier wordt toegepast met Amerika. Nederland gaat meer en meer het Amerikaanse voorbeeld vol gen. De manier, waarop de regering deze -materie welteiyk wil regelen en de voor- en nadelen van afbetaling zette de heer Van Rees duidelijk uit een. Het was dan ook voor de N.C.H. V.-ers een zeer leerzame avond. moet weer nieuwe gordijnen hebben en vloerbedekking. Ik wilde van de week juist tulpenbollen en crocusbol- lèn in mijn tuintje zetten en hot is eigenaardig, als Ik bloemen plant moet ik altijd weg". VERGOEDING De caféhouder had nog g'oen enke le slapeloze nacht gehad over het feit, dai zyn bedryf moet verdwijnen. Het caieetje is nameiyk een enorme sta-in-de-weg voor het verkeer en er wordt reeds veertig jaar over gespro ken om het af te breken. De man is er rustig onder gebleven. „Je moet het er mee doen" vond hy, „komt het. dan komt het, hé!" Een nieuw café? Wel, als het uit breidingsplan er komt, is er daar een plaats voor. 's Zomers ging het nogal met de klandizie. Wat toeristen en ook de dorpsgenoten kwamen nogal eens en die zullen wel blijven komen, ook in een eventueel nieuw bedryf. Over het tijdstip, waarop met het werk aan de nieuwe dijk zal worden begonnen is nog niets bekend. Bur gemeester D. Kodde had hierover kortgeleden nog een bespreking, maar daarbij was geen enkele datum ge noemd. „Ik geloof niet, dat iemand dat al weet" zo verklaarde hij ous. Vergadering K.v.K. en F. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt woensdag in hotel „Rotterdam" te Terneuzen haar 18e algemene jaar vergadering. De agenda vermeldt on der meer de jaafrede van de voorzit ter, verkiezing van een voorzitter en van onder-voorzitters, en de benoeming van een commissie „Winkelsluitings wet". ziging. Zo is het werk voor het dijk herstel op Sehouwen-Duivéland afge lopen. In deze streek is ook de grote vraag naar bouwvakarbeiders vbor- bij nlen zal het werk wel met streek- arbeidersAankunncn. Verwacht wordt tevens, dat in 1956 in het rayon Kruiningen alle arbeiders van elders zullen vereïwijnen. In verband met de voorgenomen in voering van een 4-ploegenstelsel slaagde men er in de personeelssterk te van de ammoniakfabriek ln Sluis kil op te voeren met" ongeveer 130, waarvan 30 Belgische grensarbeiders. De totale bezetting bedraagt nu ruim 1500 en er ié zelfs een wachtlijst vftn arbeiders, die nog niet konden wór den geplaatst. Daar het bedrijf Voort durend uitbreidingen ondergaat kan ook verdere toeneming van het per soneelsaantal worden verwacht. De confectiefabrieken hadden nog steeds een- tekort aan vrouwelijk personeel. Bij de wasserijen waren ér geen opmerkelijke tekorten. De bedrij vigheid in- de vlasindustrie bleef be vredigend, evenals in de tricotage industrie. Dè cokesïabriek in Sluiskil kan thans tot invoering van een 4- ploegenstelsel overgaan. Sedert 1 september 1955 kónden hier 61 nieu we krachten in dienst worden geno men, waaronder 22 Belgen. De perso neelsbezetting bedraagt nu ongeveer 530. De personeelssterkte op de cultuur technische werken in Schouwen-Dui- veland daalde sterk. Aan.het einde van het onderhavige kwartaal Waren er 635 arbeiders Uit de streek werk zaam en 175 van elders. De cijfers van het eind van het vorige kwartaal luidden achtereenvolgens 680 en 520: Op Tholen waren tegen het einde van het jaar ruim 350 arbeiders op her ver kavelingsobjecten aan de gang. De werkgelegenheid op Walcheren in deze sector daalde verder. (Advertentie). De schoonheid van uw huid ontsluierd Endocil hormooncrême wekt de huidcellen tot nieuw leven en doet rimpeltjes en ongaaflieden verdwijnen. Endocil is dag- en nachtcrème en dient overdag als basis voor poeder of make-up. hormooncrême van Organon Per tube f2.90 VANDAAG:. Middelburg Electro: „Vrouwengehei men", (18 jaar), 19 'en 21.15 u.; Schouw- burg: „De koninklijke reis", (alle leef tijden), 20 uur; Provinciale bibliotheek: expositie van boeken enz. over Frank rijk, 10—12.30, 13.30—17.30 uur; Kunst- zaal Van Ben them en Jutting: expo sitie Japanse en 'Chinese prentkunst, 9—15 uur. Vlissingen Alhambra: „De koninklijke reis", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Luxor: „Casanova's nacht van avon tuur", (14 jaar), 20 uur. Vlissingen Kunstzaal Bikker: Tentoon stelling schilderijen A. Pihl. Goes Grand: „De 'zoon van Lassie", (al le leeftijden), 20 uur. Goes Prins van Oranje: Ledenvergade ring C.B.T.B., afd. ZUid-Beveland, 13.30 uur; Prot. Chr. Bond van Ver- voerspersoneel, afd. Goes: feestavond 20 uur; Schuttershof: Vergadering eve nementencommissie met de midden standsverenigingen, „Handelsbelan gen" en „Hanze", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2