Jan Sinkeeerste Zeeuw in finale damkampioenschap van Nederland Vlissingen moet felheid tonen om van Brabantia te kunnen winnen STORMVOGELS-DOS BELANGRIJK DUEL IN HOOFDKLASSE A SPORl-^i E.M.M.-TONIDO HOOGTEPUNT IN PROGRAMMA ZAALHANDBAL 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 JANUARI 1956 ZEEUWSE SPORTSPIEGEL Titelhouder van Zeeland is niet alleen actief dammermaar voetbalt ook nog (Van onze sportredacteur). WAT NOG NOOIT aan een Zeeuw gelukt is, heeft de Goesenaar Jan Sinke dit jaar gepresteerd! Hg is doorgedrongen tot de finale van het kampioenschap dammen van Nederland. Hoe de Zeeuwse damkampioen daarin is geslaagd, zullen de meeste damliefhebbers in deze provincie wel weten. Jan Sinke moest namelijk de strijd aanbinden met de Lim burger Okrogelnik en de Noordbrabander De Graag. Slechts één van dit drietal kon de rij van finalisten voor de nationale titel bereiken. Okrogelnik moest zich al spoedig terugtrekken, maar De Graag gaf och niet gemakkelijk gewonnen. Aanvankelijk deed de Noordbrabander zyn bfjnaam, „de remise-koning", eer aan, door tegen Sinke een pun tenverdeling te bewerkstelligen, maar in de volgende party moest hij toch capituleren voor zgn Zeeuwse tegenstander. Inmiddels is de strijd om de nationale titel in Utrecht al begonnen en ieder weekeinde be geeft Jan Sinke zich deze weken naar de centrumplaats om op zaterdag en zondag de stryd aan te binden tegen de sterkste dam-matadoren van Nederland. Het Is de eerste maal, dat Jan Sinke aan deze finale-strijd deelneemt en dus zou men mo gen verwachten, dat hH sterk onder de indruk is van de pres taties van z(jn gerenommeerde tegenstanders, zo sterk zelfs, dat de Zeeuwse deelnemer by voor baat al gelooft, dat de meeste dammers in Utrecht wel sterker dan hij zullen zijn. Niets is ech ter minder waar! De vroegere successen van zijn tegenstanders maken in het geheel geen indruk op hem. „Met het verleden hebben we niks te maken", zegt Sinke, y.het is alleen belangrijk hoe zij momenteel spelen. Neem bijvoorbeeld Keiler", voegt hg er aan toe, „goed, hij is dan kamp pioen van Nederland geweest, maar wellicht heb ik net zoveel kans om te winnen, als ik tegenover hem zit, als hijzelf. In ieder geval heb ik al een halve wedstrijd verloren als ik me laat imponeren door de vroegere successen van m'n tegenstanders". Overigens houdt Jan Sinke er deze stelregel op na zonder zijn tegenstan ders te onderschatten. Wat Jan Sinke zeer belangrijk acht bH de wedstrijden is de concen tratie tijdens, maar vooral vóór de partijen. In 1947 bracht hij het reeds tot kampioen van Zeeland, maar daarna duurde het tot 1955 eer hij die titel weer in zyn bezit had. „Ik kon mij In die tussenliggende jaren niet zo sterk „concentreren", ver klaart Sinke, „en dus kwam ik er niet aan te pas." Steeds weer glipte in die jaren het kampioenschap aan hem voorby. Dit was ook al een gevolg van het feit, dat zijn werk zich steeds meer uitbreidde. Als men al zijn functies opsomt krijgt men een lange waslijst. Zo werkt hg voor de dienst land- bouwherstel, is vertegenwoordiger van het bodemkundig laboratorium, vertegenwoordigt een schoenfabriek, werkt voor een verzekeringsmaat schappij en verzorgt de administratie van een transportbedrijf. Geen won der dus, dat Sinke wel eens andere zaken door het hoofd speelden dan de problemen van een dam party. „In dien het enigszins mogelijk is", ver telt hij. „strek ik me voor eèn be langrijke wedstrijd altijd een half uurtje op een divan uit, maar daar was vaak niet de gelegenheid voor". Elegant buikje" Het dammen is niet de enige sport, waarmee Jan Sinke zich bezig houdt. Het is zelfs zo, dat hij via ae voet balsport in het damspel terecht is gekomen. Reeds voor de oorlog speel de hij een verdienstelijk partijtje in het zaterdagmiddag-elftal van Kloe- tinge. Daarin speelde ook de heer M. F. de Jonge, die thans in Mid delburg woont en die men dan ook kan rekenen tot de topfiguren uit de Zeeuwse damwereld. De Jonge was in die tqd reeds een enthousiast dam mer en hy wist Sinke spoedig zo ver te krijgen, dat deze zich ook ging bezig houden met het spel met de witte en zwarte schijven. Ondanks zijn 35 jaren is Jan Sinke de voetbalsport echter nog niet ontrouw geworden. Momen teel voetbalt hij niet meer in Kioetinge, maar bezoekt ijverig de trainingsavonden van de voet balvereniging „Goes". En was er laatst niet in het clubblad van deze vereniging een stukje te le zen over een 35-jarige voetballer, die „ondanks een elegant buikje" nog altjjd actief traint? „Maar ik kom nooit adem te kort" zegt dammer Sinke, want roken doe ik niet". Vanaf 1937 is Jan Sinke, die in Kioetinge geboren is. altijd lid ge weest van de Goese damclub. In 1939 moest hij echter het militaire uniform aantrekken en kwam hij in Amster dam terecht. Ook nadat hij de dienst weer kon verlaten bleef hy nog lang bui ten Zeeland. In de oorlogsjaren was hy onder meer bakkersknecht in Utrecht. Hoewel het verenigingsleven in die tijd niet zo actief was als mo menteel, kon h\j toch de damsport blijven beoefenen. Hq werd zelfs eerste klasse kampioen van Den Haag en hoofdklasse kampioen van Utrecht. °v?r.'.§enB hee't het tydens zHn diensttijd maar een haartje gescheeld of de damwereld was hem kwijtge raakt, want als militair werd hij schaakkampioen van zijn onderdeel. „Maar ik besloot toch het maar op het dammen te houden", zegt Sinke. Tqdens het laatste oorlogsjaar werd hem de grond in Utrecht te heet onder de voeten. Hq stond op de nominatie om naar Duitsland te wor den gestuurd en dus verliet hH Utrecht bqtqds, dook onder in Zee land en maakte daarna zonder kleer scheuren de bevrqding mee. Toen na de bevrijding het vereni gingsleven hier weer opbloeide was Jan Sinke in de damwereld al spoedig weer een vooraanstaande figuur en was hq een gezien dammer tijdens de wedstrijden. Daar overigens niet alleen, want ook in het Goese zieken huis is Jan Sinke een geziene figuur. Al negen maal trad hq daar namelijk op als donor. „Het is een keer ge beurd", vertelt hy, „dat ik op zater- dag om twaalf uur een halve liter bloed gaf en om half drie al weer aan een voetbalwedstrijd bezig was". In de komende jaren verwacht Jan Sinke van een drietal dammers in Zeeland de zwaarste concurrentie, namelqk van Blom uit 's-Gravenpol- der, van Rijks uit Yerseke en van Anderson uit Goes. Handbal-interland tegen Frankrijk in Arnhem Op 17 juni a.s. zal te Arnhem een interland handbalwedstrijd worden gespeeld tussen Nederland en Frank rijk (heren). Het Nederlands Handbal Verbond is op het ogenblik nog in onderhandelingen voor een wedstrijd tussen de damesploegen van Neder land en Frankrijk, die dan half mei in Groningen zou worden gehouden en die zou dienen als voorbereiding voor de wereldkampioenschappen, waaraan door Nederland wordt deelgenomen. LIMBURGIA EN AMSTERDAM IN OPMARS Examen judo en jiu-jitsu. Aan do sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de 2e graad Jiu Jitsu: do heren J. Staut- hart en C. Letzer Uit Vlissingen. Voor de gele band Judo slaagden: mei. C. de Ridder en dhrn J. Snqder, L. Stolk, G. Iepmaar, J. de Nooier, A. Rikkengaa uit Vlissingen: C. van Eenenn'aam, Nieuwland; L. Cqsouw. Westlcapelle: C. Pauwelse, Kapelle; J. Maranus, Oostkapelle: C. Jansse. Souburg: H. Baurdoux. Nieuwland: WMieras, Axel; D. Voorhoeve, L. Hilleman en J- Joziasse uit Middel burg. Weer winst voor Enschede en Elinkwijk. vochten. In de eerste plaats is er duel tussen Stormvogels en DOS. Voor de verliezer wq vermoeden, dat dit DOS zal zijn ziet de toe komst er niet al te rooskleurig uit, wat én Limburgia én Amsterdam en ook nog Excelsior zyn gereed om bin nenkort een plaatsje boven de lijn in te nemen. Overigens gaan twee clubs van dit in opkomst zijnde trio elkaar a.s. zondag verzwakken. Er staat na melijk de wedstrijd Limburgia-Am- ster dam op stapel. Vermoedelijk zal Limburgia dit uiterst belangrijke duel zonder kleerscheuren beëindigen. Ex celsior, dat ongetwijfeld zal winnen van Vitesse, zal op zijn beurt de ver liezer van dit duel sterk belagen. En ook ADO zal sterk opkomen door winst tegen EBOH. Voor de leiding in deze klasse is het duel tussen Fortuna '54 en NAC be- langrqk. Voorlopig zal Ajax, dat de ze week gaat winnen van Rigters- bleek, nog wel aan de leiding blijven, maar de winnaar van het duel tus sen de Limburgers en de Bredanaren zal toch een grote bedreiging zqn voor de Amsterdammers. Waarschijn lijk zal Fortuna ook in dit gevecht niet tot winst kunnen komen. Aan spanning zal het zeker ook niet ont breken bq Eindhoven-Sparta, waarbq wq het houden op de Rotterdammers. VW zal kunnen winnen van Roda Sport en NOAD achten we sterker dan HVC. In de hoofdklasse b staan minder belangrijke duels op stapel. Elink wijk krqgt waarschijnlijk een har de noot te kraken aan GVAV, maar de Groningers zullen de winst toch wel achter moeten la ten. Sportclub Enschede zal de race bij kunnen houden door een overwinning op Scheveningen/Hol land Sport, terwijl Rapid JC by EDO tot winst moet kunnen ko men. Afdelingsvoetbal is in zijn geheel afgelast De competitieleider van de afdeling Zeeland van. de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond heeft alle voor a.s. weekeinde vastgestelde wedstrij den van de zaterdagvoetbalcompetitie en de afdelïngsvoetbaicompetitie afge last. Dit besluit genomen met het oog op de slechte weersgesteldheid van de afgelopen dagen en de ongun stige vooruitzichten te dien aanzien. Bovendien is de toestand van vele ter reinen mede aanleiding tot het alge meen afgelasten der competities. Het is de eerste maal in het seizoen 1955 1956, dat een dergelijke beslissing wordt genomen. Tot dusver is name lijk de competitie met name die van het zaterdagvoetbal bijzonder ver gevorderd, verder dan zulks om deze tijd in vele voorgaande jaren het geval was. Alkmaar-BW zal een enerverende strqd worden, waarbij de Noordhol landers ook tegen de Bossenaren alle moeite zullen doen om ongeslagen te blqven. Tussen Feyenoord en PSV zal het ongetwijfeld ook spannen, waarbq de Rotterdammers favoriet zqn. DFC moet kunnen winnen van Sittardia, terwijl Willem n op eigen veld geen moeite heeft met de Vole- wqekers. Door verlies van GVAV en door eigen winst tegen de Graafschap zal MVV wellicht weer wat dichter by de lqn kunnen komen, SVV ten slotte moet'kunnen winnen van Em ma. VROUW ACHTER STUUR Miss Sheilla van Damm, de 'ermaajd geworden Britse au tomobiliste, heeft in de 26e Rallye naar Monte Carlo af scheid genomen van de wed strijdsport. Na een schitteren de carrière van 5 jaar, waarin zj de hoogste prijzen won ih de damesafdelingen van bijna elke grote Europese rit, trekt zij zich thans terug uit deze sport om haar plaats i/n te ne men in de „familiezaken", na melijk het m de gehele wereld bekende Londense Windmill Theater. Zij begon haar inter nationale carrière in de sterrit van 1951. In 195 lf werd zij win nares van de „Coupe des da mes". Dat jaar was overigens haar glorie jaar: Zij won de da- mesbekers in de Tulpenrallye, Oostenrijkse Alpenrit, Interna tionale AlpenritViking en Ge- nève Rallye. De carrière van miss Damm begon wonderlijk genoeg door een toeval. Zij had namelijk ingeschreven voor een Engelse rallye by wijze van reclamestunt voor het theater van haar vader. Op dit gebied was zij echter volkomen leek Als pilote waren snelheid en reactievermogen haar echter niet vreemd en zo reed zij haar wagen naar de Se plaats bij de dames! Men kan gerust zeggen dat zij in de volgende vijf jaren achter het stuur minstens de gelijke is geworden van tal van vooraanstaande Europese au tomobilisten. Dat heeft miss Van Damm wel bewezen door het winnen van de „Coupe des Alpes" en met haar lie plaats in het totale klassement van de Monte Carlo-rit 195 Jf. MET „MANNENMOED" In het laatste halve jaar is zich in ons land een tak van zich aanvanelijk i?i een sterke sport aan het ontwikkelen, die zich aanvankelijk in een sterke belichting van de schijnwer pers der publiciteit mocht „verheugen'. Wij bedoelen het damesvoetbal, dat vorig jaar met ware „mannenmoed" ont stond en waarover men thans weinig meer hoort of leest. Misschien is het daarom nu wel eens dienstig iets te ver tellen over de huidige gang van zaken bij deze pionier stersEr zijn thans twaalf clubs, verspreid over Utrecht (2) de eigenlijke geboorte plaats, waar Herbido de eerste vereniging was Haarlem, Dordrecht, Almelo, Rotterdam, Den Haag, IJmuiden (ook 2), Nijmegen en Zaandam. Mo menteel timmeren de dames niet zozeer aan de weg, want in de wintermaanden ligt hun competitie stil, hetgeen een kaleidoscoop wijs besluit mag worden ge noemd. Maar getraind wordt er wel, alle clubs bereiden zich voor op het vervolg van de competitie. IS ER BEHOEFTE? Overigens kampt de dames voetbalbond nog met allerlei problemen. Daar is bijvoor beeld de moeilijkheid om aan geschikte terreinen te komen en het feit, dat er nog een aan tal clubs is „gesneuveld". Bo vendien heeft de K.N.V.B. het de dames niet bepaald gemak kelijk gemaakt. De machtige „mannenbond" toonde zich niet toeschietelijk tot het „bak visje" damesvoetbal. Daaruit sproot o.a. de bepaling voort, dat een dameswedstrjjd pas S uur na afloop van een heren- duel mag beginnen en drie uur voor het begin van een heren ontmoeting afgelopen moet zyn. Een wonder is het overi gens niet, dat de heren Hopster c.s. zo handelen. Want de da mes dienen eerst maar eens te bewijzen, dat er aan hun sport in Nederland behoefte bestaat. Best mogelijk, dat de enkele honderden dames, die thans achter het bruine monster aan rennen, de voorloopsters zyn van duizenden in de toekomst. Maar evengoed kan dit ver schijnsel een ééndagsvlieg' zijn en is er over een half jaar bij- voorbeeld geen enkele vrouiö meer op de voetbalvelden te bekennen. GESCHIKT VOOR DAMES? Bovendien mag nog wel eens de vraag worden gesteld of joetbal voor dames geschikt is. Vele lezeressen zullen mis schien zeggen: „Een echte mannenvraag, JfO jaar geleden hockeyden bijv. de dames ook nog niet en nu f" Het zij zo, maar wij achten het niet be wezen, dat voetbal óók een sport is voor dames. Op zijn zachtst gezegd, kan dit worden betwijfeld. Het definitieve ant woord op deze vraag zal de toekomst wel geven. Maar voor het-ogenblik wordt de Ne derlandse sportwereld gecon fronteerd met het feit, dat er damesvoetbal is! Het werk van deze vrouwen mag o.i. toch niet zonder enige bewondering voor het aan de dag gelegde doorzettingsvermogen worden beschouwd. Want in een voet ballende mannenmaatschap pij" gingen zij toch maar hun gang ondayiks tegenwerking en hilariteit. Overigens zal het damesvoetbal zeker vooreerst niet zo'n grote vlucht nemen. Daarvoor hebben de twaalf be staande clubs te veel met zich zelf te stellen. De meeste heb ben namelijk nog maar één elf tal. Verdere uitbreiding is zeer duur om nog maar niet van de reiskosten te spreken Hockeyploeg Middelburg kan Pelikaan verslaan Het kampïoenselftal der Middelburg se hockeyers gaat a.s. weekeinde naar Roosendaal, waar het met Pelikaan weinig moeite zal hebben. Door een zege zal het de thuisclub nog vaster op de onderste plaats drukken. Breda IIWarande zou wel eens in een pun tenverdeling kunnen resulteren. Op het bezoekende Zwart-Wit II kan Push II een kleine overwinning behalen. Li berty blijft op eigen veld de meerdere van Cadetten. In de 2e klasse A dames kan Peli kaan op de tweede plaats komen door van Middelburg te winnen. Kampioen Breda II moet in staat zijn hekkeslui- ter Tilburg III te kloppen, ook nadat deze ploeg wat versterkt is. Liberty Forward II kan als gevolg van vel;d- voordeel een gelijk, spel worden. Jeugd won met 2—1 van Ned. amateur-elftal Tijdens een lichtwedstrijd in het Utrechtse stadion heeft het voorlopig Nederlandse jeugdelftal een verdiende 21 overwinning behaald op het Ne derlands amateur-elftal. De rust ging in met een 10 voorsprong voor het amateur-elftal. Het enige doelpunt voor de rust werd gescoord in de 35e minuut toen Reessink (W.V.Q.) de uit* IN MIDDELBURGSE VEILINGHAL Een van de hoogtepunten van het programma der zaalhandbalwedstrlj- den, die zaterdagavond In de Middel burgse veilinghal worden gehouden, is het duel tussen EMM en Tonido (heren a). De vraag is hierby of EMM voor de tweede maal kans zal zien een gedeelte van de winst van de Goesenaren afhandig te maken. Waarschijnlijk zal dat met lukken. By de dames a zal Tonido geen kans krygen revanche te nemen voor de 52 nederlaag, die vorige week door Hellas werd toegebracht. Bq de dames b komen Walcheren I en Hon- tenisse in het veld. Blijkbaar is Wal cheren bezig zich te herstellen en stekende doelman Cox (Rapid J.C.) sloeg. Na rust kwam de jeugd er aan merkelijk beter in. Een voorzet van Buijs (Alkmaar) benutte Nederhand (H.V.C.) onmiddellijk, zodat de stand weer gelijk was (11). In de 25e mi nuut na de rust was het weer Neder hand, die scoorde. Ditmaal uit een af gemeten pass van linksbuiten Corpe- leyn (Excelsior). MIDDELBURG BIJ WINST NAAR DERDE PLAATS Hontenisse onderneemt pogingen om van onderste plaats weg te komen! DANKZIJ EEN DOOR Piet Weststrate in de laatste minuut van de wed strijd vakkundig genomen penalty heeft Vlissingen dcstqds op eigen veld een benauwde 3-2-overwinning kunnen behalen op Brabantia. Dat winnende Vlissingse doelpunt in de laatste fase van de wedstrijd zal ongetwijfeld een heftige teleurstelling voor de Eindhovenaren geweest zyn. En daarom is het vrijwel zo goed als zeker, dat Brabantia zondagmiddag tegen Vlissin gen geladen met vechtlust in het veld. zal komen. Dit te verwachten Bra bantse temperament en het feit, dat de Eindhovenaren op eigen veld en voor eigen publiek spelen, voorspelt v oor de Zeeuwen niet veel goeds. Vlis singen zal zondagmiddag dan ook van de eerste tot de laatste minuut met de felheid van een foxterrier moeten vechten om de winst in handen te kunnen krijgen. Een winstkans zit er in ieder geval in. Brabantia mag dan één van de sterkste tegenstanders zijn. geweest, die in Vlissingen binnen de lijnen is gekomen, maar een feit is, dat de prestaties van de Eindhovenaren sindsdien niet indrukwekkend zyn geweest. Het elftal van Vlissingen is op één plaats gewijzigd daar Wim Struijwigh wegens familie-omstandigheden niet van de partij kan zyn. Zyn rechtshalfplaats wordt Ingenomen door Piet Stroo. De belangrqkste concurrenten van Vlissingen zullen het dit weekeinde weer gaat en daarvan ..x de thuisclub. VSV '34 heeft meer kans op de winst nu Maurits naar Val- ltenswaard trekt, maar zeker van de winst zijn de gastheren hier toch niet, Alliance kan heel dicht in de buurt van Vlissingen komen door een over winning op het thuisspelende WH '16 en Roermond kan nog verder van de gevaarlqke plaats wegkomen door een zege op Almania. Het op éigen veld spelende Middel burg lean zich zondagmiddag in de 2e klasse de luxe niet permiteren een puntje kwijt te raken aan Roosendaal. Dit zal dan ook zeker niet gebeuren en het staat reeds vrijwel als een paal boven water dat de Zeeuwse lioofdstedelingen de derde plaats van Internos zullen overnemen. Hulst, ook al op eigen veld spelend, krijgt het dit weekeinde moeilijker dan de Mid delburgse collega's, maar toch zyn de Zeeuws-Vlamingen verre van kansloos tegen WVO. Helaas kan dat niet ge zegd worden van Axel, want dit Zeeuwse team gaat bij MOC '39 een vrywel zekere nederlaag tegemoet. Rood Wit zal zich in de middenmoot handhaven door een overwinning op Dongen. Hersteld Zierikzee Wy zqn benieuwd of het nu kenne lijk nerstelde Zierikzee in staat zal zijn op eigen veld leider WSG een Ïiuntie af te snoepen. Helemaal hope- oos lqkt ons de strqd voor de Sehou- wenaren in ieder geval niet. Verder zal in deze klasse (3 C) BSC zich een kans op het kampioenschap niet laten ontglippen door een nederlaag tegen Virtus, terwyi VES '34 ten gerieve van Zierikzee Gudok een nederlaag zal toebrengen. RWB achten we op eigen veld juist iets sterker dan RKC, terwijl Hero kan zegevieren over de Schutters. In de derde klasse D zal de race aan de kop tussen Meto en RCS dit weekeinde waarschijhiyk weer on verminderd doorgaan, want zowel van Meto (tegen Nieuw Borgvliet) als van RCS Jtegen Steen) ver wachten wjj winst. Voor de uitein delijke bezetting van de onderste plaats is het duel Terneuzen-Hon- tenisse van belang. Onder meer door een zware training zetten de voetballers uit Hontenisse alles op alles om van de onderste plaats te komen en het is nog een open vraag of Terneuzen in staat is de eindsprint van dit team voorlopig te stuiten. Voor de groepering in de onderste ge lederen is ook de stryd Zeeland Sport- Odio belangrqk, waarbn wij het hou den op de Vlissingers. Bq' RKFC-Bier- vliet zal het ongetwqfela spannen. In Biei'vliet zien we overigens de favo riet. Clinge blijft dreiging In de vierde klasse G slechts twee wedstrijden. Grenswachters krijgt een goede kans zqn positie aan kop te verbeteren door een overwinning op Steenbergen, terwql DEVO kansheb ber is bij RSV. Yerseke zal in de vierde klasse H ongetwqfeld de leiding behouden door een zege bq Hoofdplaat, maar Clinge blqft een gevaarlijke dreiging door Koewacht met een nederlaag weg te sturen. Oostburg zal niet in staat zijn Breskens van de winst te houden, ter wijl Sluiskil op de derde plaats kan komen door een overwinning op Aar denburg. Voor de reserve 2e klasse C voor spellen we winst voor RCS II (tegen Middelburg Hl), voor Goes n (tegen vermoedelijk zal Hontenisse dit aan den lijve ondervinden en dus met lege handen vertrekken. Hoewel EMM n by de dames c ook één van de zwakke zusjes is, zullen de Middelburgse dames toch nog wel sterk genoeg zijn om van Volharding te winnen. Bij de heren b belooft de wedstrijd tussen Marathon n en To nido II spannend te worden, maar 'n kleine overwinning voor Tonido ligt hierby toch wel in het verschiet. EMM TV en Tonido Hl, die bij de he- rén c spelen, hebben ieder nog geen enkel winstpunt je. Waarschijnlijk zal Tonido Hl de kans benutten om de volle winst binnen te pikken. Bq de heren-junioren staat het duel EMM Tonido op stapel. De Middelburgse jongens zqn nog niet in het veld ge weest, zodat een voorspelling moeilqk is te geven. Toch hebben we een ver moeden, dat de winstpuntjes naar Goes verdwijnen, PROGRAMMA. Dames a: Hellas—Tonido; dames b: Walcheren IIHontenisse; dames c: EMM IIVolharding; heren a: EMM ITonido I; heren b: Mara thon IITonido II; heren c: EMM IVTonido EU; heren-junioren: EMMTonido. Bokser overleden De zwaargewicht bokser Eddie L. Walker is in.een ziekenhuis te Detroit overleden, waarheen hij enkele dagen geleden was vervoerd, nadat hij tij dens de training onwel was geworden en in elkaar was gezakt. De 24-jarige Walker, viel in zwijm na de derde ronde van een oefenpartijtje tegen Johnny Summerlin, die nummer ze ven staat op de wereldranglijst. Het doktersonderzoek heeft uitgewezen, dat Walker overleden is aan een her senbloeding en dat hij tevoren reeds letsel aan de hersens had opgelopen. Op 2 november j.l. was hij door Don Japser in de tweede ronde knock-out geslagen. LEZERS SCHRIJVEN Nog een nieuwe korfbalvereniging Gaarne zou ik naar aanleiding van een artikel in uw krant van vorige week betreffende het jaarverslag over 1955 van de Zeeuwse Korfbal- bond de volgende toelichting willen geven. In het begin van het artikel wordt opgemerkt, dat er in 1955 vijf nieuwe korfbalverenigingen in Zee land zqn opgericht. Het bevreemdt mij echter, aat het onvoldoende be kend is, dat er in Vlissingen 21 mei 1955 een korfbalvereniging is opge richt. Deze vereniging „Voor en door ons", kortweg „vedo" genaamd is in het leven geroepen door oud korfballers van buiten Vlissingen en door oud-spelers van een vroegere korfbalclub. Geheel zelfstandig en met medewerking van de Z.K.B. is deze vereniging opgericht en heeft zelfs in de afgelopen competitie reeds meegespeeld. Ondertussen is de vereniging uitge breid met een jeugdafdeling. Als nog enkele jongens zich aanmelden, kan deze afdeling in de a.s. competitie meespelen. Vooral in het eerste levensjaar heeft iedere vereniging publiciteit no dig. Daarom verzoek ik U dit stukje op te nemen in uw blad. zodat de Vlissingse burgery er kennis van kan nemen, dat er in deze stad een ge zonde korfbalvereniging is, die deze winter traint in de zaal van de ge- Zeeland Sport II), voor Terneuzen n meentelqke U.L.O.-school on woens- (tegen Axel II) voor Corn Boys II (te dagavond van zes tot kwart over gen Hontenisse II) en voor Breskens I acht. H (tegen Zeelandia H). Vlissingen. A. Beyer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8