PRINSES BE A TRIh IS JAAR PRINSES BEATRIX wordt volgende9 week dinsdag 18 jaar. Op deze pagina ziet men achtereenvolgens: bovenste rij links, de prinses zes maanden oud, op de arm van een trotse moeder. Daarnaast: 12 mei 1940, bange dagen voor het vorstelijk gezin. Deze opname werd gemaakt bij de bunker van het Huis ten Bosch, vlak vóór het vertrek naar Engeland. Prinses Juliana heeft Irene op de schoot, rechts staat prinses Beatrix met een pop onder de arm. Tegen de muur van de bunker staat een geweer, als een onheilspellend teken van de donkere tijden, die zoude komen. De bovenste rij van deze foto' wordt afgesloten met een opname van d«. terugkeer in Nederland. Zomaar een plaatje bij de brievenbus te Soestdijk uy*6). Onder deze serie geheel links: prinses Beatrix bij de padvindstersdaarnaast: met vriendjes en vriendinnetjes op weg naar school en geheel rechts: prinses Beatrix op het tuinfeest te Baarn ter ge legenheid van de verjaardag van prins Bernhard in 1946. Geheel links nog een foto uit de prille jeugdjaren: de prinses tijdens het spel op het sportveld van Kees Boeke en daar onder: skieën behoort tot de geliefde sporten van de prinses. Hier ziet men haar met Irene, klaar voor een afdaling op de lange latten tijdens de vacantie in Sankt Anton. De droom van ieder meisje: de eerste echte avondjapon. Prins Bernhard nam zgn aocnter mee naar de scnouwuurg. Dat de prinses een uitstekende amazone is, mag algemeen bekend heten. Hier ziet men haar met haar schimmel deelnemen aan het springconcours op de Grebbe- berg in 1952 en daaronder: de eerste offi ciële plichten komen. De eerste officiële daad van de prinses. De tewaterlating van de „Vasum" te Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7