KA PP/F EN DE SHOWBOAT KOOPMAN KLOPTE DE KLANTEN MET PRAATJES GELD UIT ZAK WALCHEREN Waar zijn onze schepen? --Neuscatarrh!-.. KUNSTENAARS-IN-DE-DOP OP CHR. LYCEUM IN GOES WINTER.en 'toch MOOIE HANDEN IWmUNE WOENSDAG 25 JANUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RADDE TONG MISBRUIKT 3 MAANDEN Dronken visventer gedroeg zich al te spontaan „Met uiv mooie praatjes bent tJ een gevaar voor de maatschappij", tel de politierechter in Middelburg dinsdagmorgen tegen dè 58-jarige koop man J. V. G. uit Goes. Met behulp van een radde tong had deze verdachte namelijk bij klanten In Vlisslngen geld „losgepraat", toen hij in financi ële moeilijkheden kwam te zitten. „Onder valse voorwendsels" noemt men dat en het wil zeggen, dat G. misbruik maakte van zijn handels geest. De officier van justitie, mr. J. I* Andreae, was er dan ook niet over te spreken. Bovendien heeft G. reeds tal van Veroordelingen achter de rug. „Aan hulp van buiten, die hem geboden wórdt, Iaat hij zich niets gelegen liggen", aldus de officier, die tegen G. 3 maanden onvoorwaar delijk eiste. Verdachte's raadsman, mr. J. J. van Luijk, voerde o.a. aan, dat zijn cliënt het geld heeft terugbetaald en bepleitte clementie. De po litierechter, mr. P. van Empel, vonniste conform de eis. Een geheel ander en meer luid ruchtig feit was ten laste gelégd aan de visventer D. S., een 28-jarlge Bressiaander. Deze verdachte had 't in de nacht van 17 op 18 december zijn buurtbewoners nogal lastig ge maakt. In het huis van zekere V. was het feest, omdat mevrouw V. verjaarde. Er gihgen bezoekers naar binnen en S. sloot zich spontaan bij hen aan. Maar de heer des huizes kon zich niet herinneren, dat hij S. had uitgenodigd. Bovendien bleek deze ongewenste gast dronken te zijn. Linea recta en met enige kracht zettê men dus S. de deur weer Uit; De „uitgesmeteüe" nam dat niet en gooide ook een spontane daad een steen tegen V.'s ruiten, waar door nogal wat schade ontstond. Door middel van een politiehond werd later vastgesteld, dat de steen inderdaad de handen van S. had ver laten. „Ik weet er niks meer van", zei S. nu. „Ik was dronken". „Reeds eerder werd verdachte we gens eenzelfde feit veroordeeld", zo betoogde de officier. Verdachte's strafblad laat in totaal 6 veroorde lingen zien. „Het gaat nu niet meer met een boete", vond mr. Andreae, die dan ook gevangenisstraf vorder de, namelijk 2 weken. De verdediger, mr. P. C. Adriaan- se, vond het bewijs met behulp van de politiehond niet zo sterk. „Als S. niet dronken is, is hg een geschikte kerel, die werkt voor een geheel ge zin, Wegens invaliditeit van zijn va der. Pleiter verzocht een voorwaar delijke straf op te leggen. De politie rechter sloot zich echter bij de eis aan en wees bovendien een civiele vordering van 10,40 toe als schade vergoeding voor de gebrokt t rui ten. Berouw om lood De 59-jarige L. B., stellingbouwer van beroep en afkomstig uit Terneii- zen, nam in Goes op het „karwei". Waar hij bezig Was een hoeveelheid lood weg. Gestolen goed gedijt ech ter niet en B. kreeg later veel be rouw, vooral toen de diefstal ontdekt Werd. Hij heeft het lood aan zijn baas teruggegeven en deze werkge ver hield verdachte in dienst. Mede omdat B. reèds een strafblad „met inhoud" heeft vroeg -dé officier thans voor hem een boete Van 75 subs. 15 dagen. Het vonnis luidde conform. Een wat geheimzinnig geval speel de zich oj> de avond voor sinterklaas 1955 af in een laantje in 's-Heeren- hoék. Daar zóu namelijk de .18-jarige landarbeider A. G. de 18-jarige P. B. van zijn fiets hebben gegooid, met als gevolg een hoge tandartsreke ning voor de gevallene. Volgens B's verklaring zag lijj G. weglopen toen hij zich oprichtte. Er was niemand anders in de buurt en dus moest G. het wel gedaan hebben. Een en ander sproot voort uit een ruzietje tussen een aantal opgescho ten knapen. Het werd een vrij inge wikkelde zaak, die in het düister was gepleegd het was tien uur 's avonds en ook thans nog wat duister bleef. Ook na de verklarin gen van een aantal getuigen dé charge, die van het feit niets gezien hebben, zoals de officier concludeer de. Hg nam aan, dat G. het feit heeft gepleegd en eiste tegen deze ver dachte, die niet gunstig bêk<.nd staat, 40 sübs. 8 dagen. „Glad onschuldig De raadsman van G., mr. M. Vla ming uit Middelburg, bracht een aantal omstandigheden naar voren op grond waarvan hg aandrong op vrijspraak. Zelf zei G. „Ik ben glad onschuldig". Maar de politierechter deelde die mening niet en legde een boete op, zoals ae officier had ge vorderd. Een geldboete werd ook het deel Zeeuwse successen op konijnententoonstelling Als sluitstuk van het tentoonstel lingsseizoen in de kongnensport werd tijdens het afgelopen weekeinde te Rijen de zuidelijke kampioensten toonstelling gehouden, waar het puik je van de konijnen uit Zeeland en Brabant werd geëxposeerd. Op de2e tentoonstelling behaalden fokkers van de konijnenfokkersver eniging „Nut Sport" uit Middel burg de volgende successen: L. Adri- aanse met zilvervos 3 x kampioen en 19, 18 en 18 punten; A. A. Clement met Weener Grijs 1 x kampioen en 17 punten, met Weener Wit 19 en 15 punten; J. Dommisse met Zwart Tan 18 punten; P. J. den Hollander met Havana 3 x kampioen, 23, 3 x 20 en 17 punten; W. Plugmers met Wit Vlaamse Reus 18, 2 x 17, 2x 13 en 12 punten; A. Trieier met Weener Blauw 1 x kampioen, 23, 17 en 11 punten, met Groot Chincilla 1 x kampioen, 15, 13 en 7 punten; D. Trieier met Rex Bruin 1 x kampioen en 16, 14 en 11 punten; M. v. d. Weel met Pool 2 x kampioen, 2 x 19. 1 x 20 en 17 pun ten; P. v. d. Weel met Alaska 19 pun ten; C. Karelse met Alaska 16 en 13 punten. van de 64-jarige mevrouw C. W., die ondanks haar leeftijd losse handen blijkt te bezitten. Tijdens een ruzie met een buurvrouw had zij deze da me namelijk flink aan het haar ge trokken! „Zij sloeg eerst met een bezem", zei verdachte, maar dat was niet komen vast te staan. Verdach te's schuld stond wel vast zo meen den de heren achter de groene tafel en het werd 15 subs. 3 dagen, waaraan mevrouw W.'s welbe spraaktheid niets afdeed. Middelburg Film „Boek voor de wereld van morgen" vertoond Onder auspiciën van het Neder lands Bijbel Genootschap werd maan dagavond in de Bogardzaal in Mid delburg de film „Het Boek voor de wereld van morgen" vertoond. Deze rolprent van Amerikaanse makelij, vervaardigd in opdracht van de Ame rican Bible Society, stelt dat de bij bel niet alleen in het verleden en in deze tijd Voor de Christenheid het Boek der Boeken is, maar ook voor de toekomst, voor net morgen dus. Daartoe wordt de toeschouwer éérst getoond hoe bij de eerste steenleg ging voor een gebouw een bijbel, ge sloten in een koker, Wordt ingemet seld. Vervolgens grijpt de film eeu wen terug om te doen zien hoe hon derden jaren hg het ontstaan van het Christendom de bijbel slechts in het Grieks bestond. Monniken brachten daarin verandering met hun Latijn se vertaling. Tot aan de uitvinding van de boekdrukkunst bleef Gods Woord echter een goed voor weihi- ~en, ook al omdat Vermeerdering van -iet aantal bijbels slechts door mid del van handschrift kon geschieden. De boekdrukkunst werd echter een medium om de verspreiding van bij bels op grotere schaal te doen ge schieden. Onder de eerste boeken, die in voor die tijd grote oplagen werden gedrukt op de eerste handpersen be vond zich dan ook de bijbel. De Her vorming droeg er vervolgens het ha re toe bij om de bijbel m elk gezin te brengen. In de vorige eeuw begon de verspreiding van de bijbel ,over al le werelddelen echter pas op grote schaal door de oprichting der bijbel genootschappen. Van toen af werd het Boek in honderden talen vertaald, gedrukt en verspreid. De rolprent laat ook zien welk een arbeid er no dig is voor een uitgave in een wille keurige inheemse taal, die slechts door weinigen wordt gesproken, tot stand komt, opdat ook deze volken en stammen Gods Wooi'd leren ken nen. De film, die in kort tijdsbestek veel te zeggen heeft is ook cinema tografisch een verantwoord produkt. Maandagavond werd de film ver toond tijdens een wijkaVond van de Geref. Kerk, die onder leiding stond Akkrumdijlt 22 Jan. 25 m. n.o. van Flores. Alphard 22 jan. v. R'dam te Philadelphia. Ainatl 22 jan. Rosario. AlChiba 22 jan. v. R'dam te Hampton Roads. Almdljk 23 Jan. v. New Orleans te R'dam. Arnedbk 22 jph. 800 m. n.o. Nèw York. Appingedljk 24 jan. Paranaqua Arendskerke 24 Jan. Bremen. Averdijk 23 jan. p. Miami n. New Orleans Axeldijk 23 jan. p. Berjudas n. N. York. Alhena 22 Jan. 100 m. o.v. Ilheus. Baud 22 jan. van Surabaja naar Buleleng. Ball 23 jan. v. Djeddah n Port Sudan Banka 24 jan. Penang Batavier I 22 jan. p. Kaap St. Vincent. Blijdendljk 22 jan. v. New York te R'dam Britsüm 23 jan. 600 m. z.o. Manzanillo. Blomirtersdljk 23 jan. v. New York naar Bostoh. Cistula 22 Jan. 60 mijl W. van Colombo. Camitia 23 jan. v. Pladju te Surabaia. Delft 22 jan. v. Hamburg te Ainsterdam. Dongedljk 22 jan. 600 m. z.w.v; S. Miguel Deifshaven 22 jan. 700 m. z.w. v. St. Vincènt. Drente 22 jan. Aden Ena 23 jan. v. Svolvaer te Pernis. Esso-Amsterdam 24 jan. Sidon. Eos 22 jan. Kaap Matapari Gaasterland 23 jan. Recife Guineekust 24 jan. Porto Amboin. HaUlörwijk 22 jan. 87 m. z.w. Scilly's Helicon 23 Jan. Amsterdam Helena 23 jan. v. Btemën te Öamburg ïndrapoera 24 jan. v. Colombo n. Djibouti Korovlna 24 jan. Stockholm n. R'dam Kota Agoeng 23 Jan. p. Cfeylon n. Belaw. Kota Baroe 23 jan. Tjilatjap Krebsia 22 jan. van Willemstad naar Maracalbo. Kota Gede 22 jan. 240 m. n.w. v. Azoren. Kellia 23 jan. v. Oslo te Amsterdam Loppersum 23 jan. 110 m. z.w. v. Scilly's Larènberg 23 jan. Jacksonville Lekhaven 22 jan. Buenos Aires n. R'dam Leopoldskerk 22 jan. 50 m. z.o. v. Kaap Salala. Liberty Bell 22 jan. 330 m. z.w. Fayal Llevevrouwekerk 20 jan. v. Zanzibar te Tanga Llssekerk 22 jan. v. Khorram Shahr Lemsterkerk 22 Jan. Marseille Leuvelcerk 22 jan. Karachi Maasdam 23 jan. v. N. Yor": n. Norfolk Maas 22 jan. 20 m. n.w. Bizerta Maashaven 22 jan. 15 m. z.w. DUngeness Mariekerk 22 jan. v. Calcutta n. Madras Mataram 22 jan. 28 m. z. Minikol. Meerkerk 22 jan. v. Bremen n. Antw. Meliskerk 23 jan. Bangkok Muiderkerk 20 jan. Colombo Johan van Oldenbarnevelt 22 jan. van Suez naar Aden. Ondina 22 jan. 80 m. z.o. kaap Leeuwin Oranjefontein 23 jan. Port Elizabeth. Polydorus 22 jan. v Galveston te Surabaia Perna 23 jan. Larnaca Prins Willem IX Ouéssant gepass. naar Casablanca. Rotula 22 jan. 95 mijl n.ö. Fortaleza. Ridderkerk 23 jan. p. Straat Messina Schie 22 jan. Barcelona sarangan 22 jan. te Lissabon. Schiedijk 23 jan. Antwerpen Slamat 24 jan. Singapore Stentor 24 jan. Rotterdam Stad Leiden 23 jan. Emden Slbajak 24 jan. p. Thursday eil. n. Surabaja. Talisse 23 jan. p. Thé Brothers n. Aden Tjiluwa 22 jan. Djakarta. Tegelberg 22 jan. 2200 z.w. Sabang Telamon 22 jan. v. Baltimore n. Curasao Tibia 23 jan. 75 m. n.w. Cook Town Utrecht 24 jan. Singapore van ds. J. H. de Boer. Woensdag donderdag- en vrijdagavond wordt „Het Boek voor de wereld van mor gen", zoals gemeld, gedraaid "oor al le wijkgemeenten van de hervormde gemeente in totaal vijf tervvgl de geref. wijkleden van ds. P. van Til de rolprent vrijdagavond kunnen zien, dan eveneens in de Bogard zaal. Arnemuiden Geslaagde uitvoering van „Arne's Genoegen" Vorige Week vrg'dag en zaterdag gaf de muziekvereniging „Arne's genoegen" te Arnemuidèn voor een talrijk publiek de jaarlijkse uitvoe ring in het verenigingsgebouw „De Arne". Het openingswoord werd ge sproken door de voorzitter, de heer P. M. Geltik, die in het bijzonder ver welkomde de burgemeester, de heer W. H. van der Heide en wethouder Joz. Siereveld alsmede de öud-voor'- zitter, de heer J. J. Hüijssen en dè vele afgevaardigden van diverse plaatselijke verenigingen. Spreker wees er op, dat het aantal werkende leden thans 23 bedraagt. Het aantal marstamboers is vijf en het aantal leex'ling-muzikanten negen. Het aan tal donateurs bedraagt 340. Dit is het hoogste aantal dónatéUi's, dat ooit werd bereikt. Op verdienstelijke wijze werden ëh- kele populaire nummers ten gehore gebracht, die bij liet publiek goed in de smaak vielen. In de pauze werd een geslaagde verloting gehouden. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met een vrolijk toneel spel in drie bedrijven, getiteld „Wel kom binnen", dat door de Souburg- se toneel- en cabaretvereniging op de planken werd gebracht. Het stuk werd op voortreffelijke wijze vertolkt en werd door het publiek zeer ge waardeerd. Meliskerke Z.L.M. kwam bijeen De afdeling Meliskerke van de Z. L.M. vergaderde onder voorzitter schap van de heer W. de Buck. De secretaris der maatschappij, mr. J. F. G. Schlingemann uit Goes, besprak de algemene toestand van de land bouw en gaf een toelichting op het wetsontwerp betreffende de ouder domsvoorziening. Daarop volgde een drukke bespreking. De bijeenkomst was goed bezocht. Biggekerke Uitvoering „Ons Genoegen" Aan het eind van de vorige week gaf de zangvereniging „Ons Genoe gen" te Biggekerke haar jaarlijkse uitvoering. Onder leiding van de heer Joh. Wijkhuis werd een zestal zang nummers ten gehore gebracht. In de pauze was er een verloting ten hate van het orgelfonds van de vereniging. Na de pauze voerde de toneelver eniging het stuk „Stormeiland" op. De gehele avond was zeer geani meerd en werd door het publiek zeer op prgs gesteld. AdvertentieJ. ^r-^Doe een paar druppels I ^'wa-tro-nol in ieder neusgat. Deze speciale behandeling j doet de gezwollen slijmvlieien slinken, j J verzacht de prikkeling, en laat Ucdemen/ f I VICKS VA-TRO-NOL 1 NEUSDRUPPELS P.Z.E.M. licht gemeentebesturen voor De N.V. „Provinciale Zeeuwsché Eléctriciteits Maatschappij" houdt vrijdagavond aanstaande een voor lichtingsavond voor gemeentebestu ren over het onderwerp openbare verlichting. Tot het bijwonen van de ze voorlichtingsavond die in het hoofdkantoor in Middelburg wordt gehouden zijn uitgenodigd de ge meentebesturen van Arnemuidén, Nieuw, en Sint-Joosland, Sint-Lau- rens. Souburg, Ritthem, Veere, Vlis- singeü en Vrouwenpolder. Op het programma staan o.m. een lezing over de doelstelling en het belang der openbare verlichting, een bespreking met demonstratie van lampen en armaturen, het systeem van verlich ting van dorpen en stéden, lichtbeel den met toelichting en hgt bezichti gen van verlichtingsprojecten op straat. Oostkapélle Openbare les In de christelijke lagere landbouw school te Oostkapelle werd in de af gelopen week een tweetal middagen openbare les gegeven. Talrijke ouders kwamen een kijkje némen en velén maakten van de gelegenheid gebruik met het hoofd der school, de heer A. Haandrikman, Verschillende school, zaken te bespreken. Op de school is als nieuw vak het practisch melken ingevoerd en de heer Haandrikman demonstreerde het hiervoor gebruik te practische leermiddel, de kunst koe. De lessen worden aangevuld met practische lessen op verschillende boerderijen onder leiding van gediplo meerde voormelkers. P.v.d.A. vergaderde De afdeling Oostkapelle van de Partij van de Arbeid vergaderde on der voorzitterschap van ae heer A. Don. Deze sprak in zijn openings woord zijn vreugde uit óver de toe name van het ledental, die in 1955 dertig procent bedroeg. Hij isprak de activiteit in de afgelopen periode en constateerde, dat de invloed van de P.v.d.A. in Oostkapelle duidelijk waarneembaar is geworden. Het vijf entwintigste toegetreden lid ontving een boekwerk. Na afhandeling van Verschillende zaken sprak de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten, over „Het jaar 1956\ Spre ker schetste uitvoerig de huidige po litieke verhoudingen in Nederland met alle daarmee gepaard gaande consequenties. Hij wees hierbij op het consei-vatieve element in de K.V.P., dat zijns inziens versterkt werd door de Weltergroep. Helaas te weinig wordt door de protestants-christelijke groeperingen beseft, dat, door hun afwijzende houding ten opzichte vair de doorbraak, Romme m de kaart wordt gespeeld. Spreker wekte ten slotte alle leden op hun taak te verstaan en te handelen in het waarachtig be lang van het gehele volk. Een drukke bespreking volgde op deze inleiding. Aan het eind van de avond werden nog afgevaardigden benoemd voor hef jubileumcongres in Amsterdam en het verkiezingscohgres itt Rotter dam. Marktberichten VÜILING MIDDELBURG. 24 Januari. Fruit: golden delicious I 48 —70; II 37; keuken 42; goudreinette keu ken 43—47; zotte ermgaard I 52; keuken 36—39; st.-remy I 33^—35; keuken 33. Aardappe' '-oopmans blauwe grote 1° 12,30; bintjes grote 12,10; furore gro te lOjin 1,10; nièerlanders grote 10,20. Groente: bloemkool A 40—58; B 34—48; C 18—39; kroten per kg 410; prei 9—28: veldsla 58"54; wijnpëen 311; bo ren- koo' 18—30; savoye kool (groen) 10—28; savoye kool- (geel) 5—11; uien per kg 9— 35; spruiten 1562; witte kool 5—6; rode kool 6—10: andijvie 6584; witlof 3747; waspeen 23—25. Na de kerstvakantie zijn op het Christelijk Lyceum te Goes een aan tal sluimerende kunstenaarstalenten ontdekt. Het werd inderdaad een „ontdekking" voor de leraren, toen een aantal jongens en meisjes hun werkstukken kwamen inleveren voor de tentoonstelling, die de schoolclub „Astra" zou organiseren. En daarom was men unaniem van oordeel, dat dit streven moe9t worden aangemoe digd en beloond, zodat dinsdagmor gen 'n aantal prijswinnaars (nares- sen) uit handen can de rector, drs. 26 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-fN.A.P 0.19 0.50 1.27 1.51 2.07 U.+N.A.P. 2.14 2.25 12.46 13.17 13.58 14.23 14.35 2.11 2.27 2.38 1.49 1.74 7.37 7.51 1.94 2.06 2.24 1.54 1.82 U-—N.A.P. 19.20 1.96 19.53 2.08 20.27 2.26 19.54 1.50 20.15 1.77 Van den Berg en Van 't Oever mogen toch nog starten Dinsdagmorgen heeft de hardrij- commissie van de internationale schaatsunie, waarvan onzfe landge noot H. Roos lid is, te Misurlna ver gaderd. Onderwerp van gesprek was natuurlijk de reductie van het aantal inschrijvingen voor de nummers 5000 en 10.000 meter der Olympische W"a stryden in het hardrijden op schaats. Besloten werd dat Jeen van den Berg als vierde man naast Kees Broekman, Gerard Maarse én Wim de Graaff op de 5000 meter zal kun nen starten en dat Egbert van 't Oever, naast Kees Broekman en Wim de Graaff als derde Nederlandse ver tegenwoordiger op de 10.000 meter zal mogen meerijden. Jeen van den Berg was oorspron kelijk niet voor de 10.000 meter inge schreven, zodat alleen Egbert van 't Oever voor de derde plaats op de 10 km in aanmerking kwam. KERKNIEUWS CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Middelburg: ds. M. Vlietstra te Eemdijk. In de vacature dr. S. van der Wou- de is het volgende drietal opgemaakt: ds. H. Johannes (Middelburg); ds. P. H. G. C. Kok (Weesp) en ds. P. C. Röodenburg (Breda). Theologische Hogeschool te Kampen De generale synode der Gerefor meerde Kerken heeft zich dinsdag bezig gehouden met de bespreking van de Voordracht die het curato rium van de theologische hogeschool te Kampen bij de synode had inge diend in de vacature ontstaan door het aftreden van prof. dr. K. Dijk wegens het bereiken van de 70- jange leeftijd. De synode stemde over een di-ietal bestaande uit de predikanten dr. J. T. Bakker, Geref. predikant te Laten (N.H.), dr. E. G. Meulemaii, predikant te Vijfhuizen, en dr. L. Praamsma, predikant te Groningen. De synode benoemde tot hoogle raar dr. Bakker te Laren, Zij gaf hem 3 weken bedenktijd. Dijkraad Willem-Annapolder besprak dijkvernieuwingèn Schade aan dijk door Frans schip f 10.000 De dijkraad van de waterkering voor d~ calamiteuze Willem-Annapolder heeft tijdens een vergadering in hotel „De Zwaan" te Kapelle uitvoerig de plannen besproken voor dijkvernieu- wingen langs de Westerschelde. Men denkt met de uitvoering hiervan in 1957 een begin te maken. De verga dering stond onder voorzitterschap van de heer J. J. Lindenbergh uit We meldinge, die bij koninklijk besluit tot voorzitter van de waterkering is be noemd in de vacature van wijlen de heer P. Scheele-de Putter uit Kapelle. Ook het plan de Biezelingse zeedijk door te trekken op de aangrenzende waterkering van de Boonepolder te 's-Gravenpolder, wat thans nog bij de dijkendienst in studie is, werd bespro ken. Wanneer dit plan uitgevoerd zou worden, won men daarmede 30 hectare land. Tijdens deze vergadering legde de heer J. A. van der Maas uit Bieze- lïnge de zuiveringseed af in verband m t zijn herbenoeming tot lid van het bestuur van de waterkering. Ook de heer Th. de Klerk uit 's-Gravenpolder legde de ambts- en zuiveringseed af als vertegenwoordiger voor het water- •hap 's-Gravenpolder. De begroting voor het dienstjaar 1956 werd vastgesteld op een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 25.959,53. De schade, die was opgelo pen toen op 17 november 1955 het Fran se schip „Danaé" bij Biezelinge op de dijk liep, werd vastgesteld op f 10.000 Besloten werd de herstelwerkzaamhe den op te dragen aan de firma Ver- strate te Hansweért. 55. Zodra de shoWbdat had aangelegd, kwam John B. Well ar met uitgestoken hand op Kappie af. „Dat heb jé 'm geleverd, kap'tein". zei hij. „Wat een zeeman! Daar neemt John B. Wellar zijn petje voor af!" Kappie bloosde een beetje op zijn snor. „O, hm, bedankt", zei hij. „Maar het was ja anders wel een dekselse reis. We heben een bult moeilijkhe den gehad, vooral omdat er een kerel was, die steeds in ons vaarwater kwam om ons dwars te zitten. Hij heeft ons ja zelfs laten stranden. Als ik de vent ooit nog eens tegenkom Hij brak af, toen hij Da niël Krisp opmerkte, die een eindje verderop met een zuur gezicht toekeek. „Daar is hij 1 Daar staat die uitgetaande piraat met z'n stroohoedje!" Driftig stoof hij op Krisp af, sloeg hem om de o vaarwater komt, stamp lk je hoed door 'de grond, terwijl jij er nog onder zit!" D. Ba rends, een prjj* In de vorm van een boek in ontvangst mochten ne men. In twee lokalen zijn thans de 56 werkstukken tentoongesteld. V6ór de kèrstvakantie namen enkele kunst zinnige lycisten het initiatief om de vakantie te besteden aan het beoefe nen van kunst, in de vorm van schil deren. tekenen, boetseren e.d. De vrije-tijösbesteding is voor deze déel- nemers(sters) zeker geen probleem geweest, want er moot met veel am bitie zgn gewerkt, waarbij tal van verrassend goede resultaten .verden bereikt. Fraai tekenwerk naast ge slaagde schilderstukjes, waarbij ook de moderne richting niet ontbreekt, Vullen thans de muren van de ex positielokalen. Verder zijn er goede voorbeelden van boetseerwerk, hout snijwerk. scheepsmodellen e.d. In de ze laatsto rubriek kregen ook de knutselaars een plaatsje, die enkéle zeer geslaagde werkstukjes vervaar digden. Drie leraren, de heren H. J. Haan tjes, W. A. Houtman en J. Kwek- keboom vormden de jury. In de af deling schilderstukjes ging de eerste prijs naar William Rothuizen uit Middelburg, voor zijn vaas met bloe men. In de afdeling tekenwerk ver wierf hij met zijn vrouwènkop even eens de eerste prijs. Tony Bel uit Krabbendijke verkreeg met zijn stil leven de tweede prijs in de afdeling schilderstukjes, terwijl zijn geboet seerde kopje de eerste prijs van de rubriek kunstvoorwerpen werd toe gekend. Bij de tekeningen was de tweede prijs voor Anneke v. d, Berg uit 's Heer Hendrikskinderen met haar vrouwènkop, terwijl Rein Schee- Ie uit Goes met zijn zeilschip in vitrine een verdiende tweede prijs in de afdeling kunstvoorwerpen kreeg. Afdeling Zeeland C.T.B. vergaderde in Goes Causerie over concurrentie afdeling Zeeland van de Neder ig Bond van Christelijke Detail handelaren in Textiel en Mode-artike len (C.T.B.) hield dinsdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes een leden vergadering. Nadat de voorzitter der afdeling, de heer P. I.' Hamming uit Middelburg, een welkomstwoord had gesproken, hield drs. A. W. Overwater uit Am sterdam, adjunct-directeur van het bondsbureau, een causerie over „Wat doen we met de concurrentie?" Drs. Overwater, die de reputatie van irlel :,i heden en verleden --hets- d „Christen zijn en zaken doen" een juister titel voor zijn betoog. De handel overbrugt de kloof tus sen producent en consument en zorgt dat de goederen op de juiste plaats en tijd en in de juif.se hoeveelheid be schikbaar zijn. En hiervoor, aldus spre ker, moet vergoeding worden betaald. De berekening an deze vergoeding moet men zelf bepalen, rekening hou dend met alle mogelijke factoren. Concurrentie kan men voeren op tweeërlei manier. Zowel met gezonde als met ongezonde wedijver in zaken. Dit laatste noemde hij een streven naar een machtspositie. De concurren tie kan thans over het algemeen ge- - nd genoemd worden, aldus drs. Overwater. De scheiding tussen de t.t"i«.'he t. de afkeurenswaardige con currentie is moeilijk te bepalen. Hier moet het geweten ons bij helpen. Wij zijn slechts rentmeesters en zijn ver antwoording schuldig aan God voor ons zaken doen, zo besloot drs. Over water zijn zeer principieel betoog. Hierop volgde een geanimeerde be spreking. Diverse onderwerpen kwa men hierbij aan de orde, onder meer d~ „tien procent korting", de „reisbon- nen" en de alleenverkoop van bepaal de artikelen. Nadat drs. Overwater nog enkele huishoudelijke mededelingen had ge daan, sloot hij de vergadering met dankgebed. Heden overleed, na een langdurig en smar telijk Igden, onze lieve zuster en tante, mevr. MARGARETHA MAARTEN SE VAN DER KOORDE in de ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, F. VAN DER KOORDE Middelburg, 24 januari 1956 Vlissingsestraat 8. Heden overleed, na een langdurig en smar telijk lijden, onze lieve vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw MARG ARETHA MAARTENSE— VAN DER KOORDE in de ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, J. P. MAARTENSE. Middelburg, 24 januari 1956. Dokstraat 17. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag a.s. te 12.30 uur op de Algemene Begraaf plaats. vanaf Dok straat 17. De heer en mevrouw R. BOEGHOLT— VAN NOORD zullen gaarne bezoek ont vangen op zondag 29 janu ari a.s. des middags van 3 tot 5.30 uur. Middelburg, Noordbolw. 13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7