Drie maanden met aftrek voor Ambonese keukenvernielers SIR PERCY RHEUMIN Ckefarine 4 iivin taws? Almanak HET CONSUMENTENKREDIET EN ZIJN BEPERKINGEN OESTERKWEKERS IN YERSEKE ONTSTEMD OVER VERORDENING 1» VA IDA 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 JANUARI 1956 GEEN „EIGEN ADVOCAAT Politieke argumenten vonden bij politierechter geen weerklank ï>e politierechter in Middelburg heeft dinsdagmiddag de 17 Ambone zen, die op oudejaarsavond de ih het woonoord aan de Nadorst in de Zeeuwse hoofdstad in aanbouw zijnde gezinskeukens hebben vernield, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met. aftrek. Tijdens de eerste behandeling van deze zaak, op zaterdag 14 januari j.l., hadden verdachten bijstand van een Nederlandse advocaat geweigerd. Zy zonden pogingen in het werk stellen een „eigen" advocaat te bewegen hen te ■helpen. Deze jurist een naam is nooit genoemd zou in New York Wonen. De verdachten hebben inderdaad over deze aangelegenheid cor respondentie gevoerd, maar zy vernamen taal noch teken. Zo hebben de Ambonezen het ook thans zonder juridische bijstand gesteld, want- op nieuw weigerden zy de hulp van de toegevoegde advocaat, mr. M. A. Terwoert. De voornaamste woordvoerder was ook in deze zitting ver dachte H. M., die kennelijk door allen als leider wordt beschouwd. böuwd enof de Ambonezen direct naar Ceram zouden kunnen vertrek-, ken door tussenkomst Van getuige. De heer Schols zei toen, dat er op nieuw keukens zullen wórden opge trokken wanneer de regering daar toe opdracht geeft en dat hij op de tweede vraag het antwoord schuldig zou moeten blijven. „Beide vragen moeten eerst afdoende worden be antwoord", zo eiste M. nu. Weer vernieling De politierechter ging hierop niet verder door en informeerde of dè verdachten van plan zijn eventuele nieuwe keukens weer te vernielen. M. wilde op deze vraag niet antwoor den. waarna hem het vonnis werd bekendgemaakt: 3 maanden met af trek. Verdachte zei dit niet te ac cepteren, omdat hij ook dè politie rechter niet accepteert. „Brengt u (loor uw houding uw collega's niét in moeilijkheden"', vroeg de politierechter vervolgens. Beseft u uw verantwoordelijkheid?" „Dit is een houding, die de partij aanneemt, wy-hebben het er voor over", aldus M. „TJ hebt 14 dagen de tijd voor appèl bij liet gerechtshof in Den Haag", besloot tor. Van Em- pel. Maar M. zei niet van appèl te willen horen, zolang de heer Schols de twee vragen niet beantwoordt* Op ongeveer dezelfde wijze als M. voerden de overige verdachten huó verweer. De meeste Ambonezen 'ver schenen alleen voor de rechter, maar naderhand ging het in-groepjes Van twee en drie, totdat alle 17 hun beurt hadden gekregen. Met de nódige welsprekendheid, gepaard gaande met stemverheffing en gesticulaties maakten de woordvoerders hun ge voelens kenbaar. Eén van hen merkte op, dat de Nederlandse wet wórdt gebruikt om onderdanen van de R.M.S. të Hij betwistte o.m. de bevoegdheid van de politierechter en stelde zelfs enkele voorwaarden. De politierech ter meende, dat M. de zaak in de po litieke sfeer bracht, iets waarin de rechterlijke macht zich niet mengt. Het vonnis volgde op een eis van 4 maanden, die op 14 januari door de officier van justitie, mr. G. J. B. Van der Dussen, was gesteld. De zitting verliep overigens kalmer dan voiige maal. Slechts werd het vrij talrijke publiek binnen en buiten een enkele maal rumoerig, maar incidenten vie len niet voor. Bij het kantongerechts gebouw was extra politieversterking aanwezig. Verdachte M. kwam het eerst alleen voor de groene tafel. De politierechter, mr. P. van Empel, vroeg hem via de tolk, de heer N. A. van Wijk, of men iets van de advo caat uit New York had gehoord. „Niets", zei M. „Wilt u bijstand van de toegevoegde advocaat?" was ■de volgende vraag. „Neen", luidde het antwoord. „Zo lang Nederland de Republik Maluku Selatan (R.M.S.) niet erkent, willen wij geen Neder landse advocaat". „Dan kan ik niet blijven wachten", meende de politie rechter, die vervolgens Informeerde óf M. nóg iets te zeggen had op de vordering van de officier van justi tie. Dat had M. inderdaad. „Ik acht de politierechter niet bevoegd", zei hij, „ook al geeft hij ons ééh jaar gevangenisstraf". Dè politie rechter verklaarde zich wel be- voegd te achten. „U bent schul dig aan het vernielen van gebou wen en u heeft de Nederlandse wet te eerbiedigen als ieder an der ,die in Nederland verblijft", voegde hjj 31. toe. Ook hierna had de verdachte zijn antwoord klaar. Hij herinnerde aan de twee .vragen, die hij tijdens de vorige zitting had gesteld aan de ge tuige, de heer W. Schols, inspecteur van het Commissariaat voor Ambo* nezenzorg.. Deze vragen waren of er nieuwe keukens zouden worden ge* (Advertentie). De zagende pijnen van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is ?een beter middel tegen dan Togal. ogal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. - en drog. 0,95, 2,40 en 8,88. Succêssen met pluimvee Enkèlè leden Van de pluimveever- enigTng „Middelburg en Omstreken" zijn succesvol geweest met hun in zendingen op tentoonstellingen bui ten Zeeland. Zo behaalde de heer B. Mulder met Nederlandse sabelpoot- kriel, rood pofcelein, haan jong G. G. en met Oud-Hollandse meeuwen 3 maal le Z.Z.G. en 3 maal le Z.G. met ereprijs en het kampioenschap in deze categorie op de „Mijnstreek show", tevens eerste Limburgse kampiöènstentoonstêlling. De heer P. Simpelaar behaalde op de 60e na tionale, tevens 5e Europese tentoon stelling „Avicultura" in Den Haag met Oud-Hollandse Meeuwen 5e Z.G. en G. VAN TOT BORGSTELLING De schipper van het Franse motor schip „Tramlner" zal zich Vermoede lijk voorlopig wel blyven herinneren, dat hij afgelopen zondag in Hans- weert is geweest. Zjjn schip voer er tegen de muur van de kleine sluis en deze werd daardoor zodanig bescha digd, dat gedurende enige tyd In deze siuis niet ineer kan worden geschut. De schipper moest een borgstelling van zeshonderd gulden neertellen al vorens hy zjjn reis mocht vervolgen. FIL3EPREMIERË. De onlangs in Axel opgenomen film ovef de stad, haar inwoners en het dagelijks gebeuren zal op donderdag en vrijdag 26 en 27 januari aan staande Voor dé eerste maal worden vertoond. De rolprent wérd destijds gemaakt op initiatief van de Cht. ge mengde zangvereniging „Asaf" en zal VERZOEK..*.. De ijver waarmede sommige-radio programma's worden beluisterd is voor de samenstellers er van onge twijfeld een reden tot voldoening. Op bepaalde avonden moet zich wel eeil groot deel van het Nederlandse ge- Zinsleven rond de luidspreker afspe len, gezien althans de reacties, die men van tijd tot tijd on die radio programma's kan beluisteren. In openbare vervoermiddelen zowel als in miii of meer besloten bijéénkom sten. Dat ondervond ook een zondags school-onderwijzer in Goes, toen h\i voor zijn pupillen een slotbijeenkomst aankondigde, die op een maandag avond gehouden zou moeten worden. Na zijn mededeling heerste er on der zyn jeugdige toehoorders even stilte, tóen verhief zich een der kna pen en sprak: Meest.er, kan het niet op een andere avond f Op maandag avond moeten we naar Doorsnee luisteren!" Of hét verzoek is ingewilligd, is ons niet bekend worden gedraaid in het gebouw van de chr. kleuterschool aan de Ds. Jan Scharpstraat. OLIEBOLLEN. Ja, alweer oliebollen. Ditmaal te Kamperland, waar de léden van de Hervormde Vrouwenvereniging haat vrije zaterdagmiddag besteedden aan het bakken van deZe lekkernijen in de garage van de heer H. van dei" Móefé. De verkoop werd tegelijk met die van een partij textiel ge- houdeh in hét GemeeiitegebouW. Al- léS ten bate van de Nederlands Her vormde kerk. Dat dé Kamperlandse vróuwen kunnen bakken, bleek, want de ómzet was goed. RUZIETJE Twee kleine jongens in Poort vliet hadden een ruzietje, dat zo hoog opliep, dat de een de ander met een stok te lijf ging. Er werd een klap uitgedeeld en deze trof het hoofd van de betrokkene zo hard, dat de jongeman twee uur lang buiten kennis was. De ge neesheer constateerde een zware hersenschudding. AUTO IN SLOOT. De heer J. M., chauffeur op een vrachtauto van de kolenhandelaar J. T. te Wemeldinge, stuurde op dé Zandweg tussen Wemeldinge en Ka- pelle zijn auto in de berm van de weg. De auto kantelde en kwam met de wielen in de lucht in de sloot te recht. De bestuurder kwam er zonder letsel of kleerscheuren af, maar het voertuig was vrij ernstig beschadigd. straffen. „U moet zich aan die wet houden", zei de politierech ter. Allen voeVden tal van politie ke argumenten aan, waarop de politierechter het „debat" staak te en het vonnis liet weten. Overigens kwam tydchs deze zit ting vast te staan, dat de maatrege len van de regering i de nieuwe gedragslij in het kader van J ten opzichte van de Ambonezen bij deze verdach ten, allen leden van de niet-erken- de Partai Nasional MalUku Selatan, slechts verzet ontmoeten. Het ftiet- erkénnen van hun organisatie is een van- de bezwaren en tevens kenschet sen zy een maatregel, zoals het bou wen van de gezinékeukens als een „ongewenste aanpassing" aan de Ne derlandse samenleving. Zij willen daarbuiten staan als militairen worden behandeld. Bovendien heeft de P.N.M.S. eeh officieel protest geuit tegen de be handeling der keukenvernielers. Dit geschiedde door middel van een te legram aan de politierechter. Daar in wordt gezegd, dat de maatrege len ten aanzien van de 17 verdach ten door Nederland zijn getroffen om Indonesië welgevallig te zijn, in verband met de eventuele terugkeer van Ambonezen naar dat land. In dit verband herinnert het telegram aan de missie van de Indonesische vertegenwoordiger P. de Queljoe. Deze was kortgeleden in Nederland om besprekingen te voeren over de eventuele terugkeer der. Ambonezen. De Queljoe prees daarby de maat regelen, die de Nederlandse regering voor de Ambonezen trof. GRIEP WÈG Héérlijk, weer zo fit te kijn! Ik vóelde aankomen dat ik griep kreeg... maar ik nam gauw een paar Rheumientjes. U weet wel van Brocades. Die heb ik altijd in huis. Nu Is de hele griep voor bij, ik voel me weer zo fit als te- yorèn. Pijn of griep? - Qeên nood: kost maar 65 cent per buisje van 20 tabletten Goes krijgt 20 en 21 juli turn en volksdansfeest De r.lt, gymnasiumvéreüigiiig „Kas- porgo" in Goes heeft gróte plannen. Zij wil namelijk a.s. zomer in de Gan- zestad een internationaal turn- en volksdansfeest houden. Als data daarvoor zijn reeds vastgesteld vrij dag 20 en zaterdag 21 juli 1956. Dan zullen op de Goese Markt tal van evenementen op gymnastiek- en volksdansgebied worden geboden. Onder de medewerkende groepen be vinden zich Belgische, Oostenrijkse, Duitse en uiteraard Nederlandse. Uit Oostenrijk komt de Salzburgervolks- dansgroep, die öolc zal optreden in Domburg, Hulst en Oostburg, in de laatste plaats tezamen met de volks dansgroep van „Kasporgo". Hxamen Techn. Hogeschool Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor liet kandidaats examen voor scheikundig ingenieur dè hèer A. Laport Uit Vlissingen. Autobotsing nabij Bergen op Zoom Op de Wouwse Rondweg nabij Ber gen op Zoom gebeurde maandag eèn autobotsing tussen een auto be stuurd door ïnej. A. L. G. Uit Kapel len (België) ên een aüto bestuurd door de heer W. M. v. D. uit Krab- bendijke. Mej. G., die naar Bergen op Zoom reed, werd met haar auto door een krachtige windstoot van de rij baan gedreven en kwam met de wie len in de zachte berm terecht. Toen zij probeerde weer op de rij baan terug te komen, schoot de auto door en slipte, waalbij deze op de andere rijbaan schoof. Op dat mo ment kwam de heer Van D. aange reden, die nog probeerde een aanrij ding te voorkomen doch hier niét meer in slaagde. Beide Wagens wer den flink beschadigd ert Möéstèn wor den weggesleept. Geen der bestuur ders werd gewond. Advertentie Goudgele Virginia Superieure Melange 1. 1per 20 stuks VoOr NedetUodt N.V CIGAAÊTfES IMPÓRTCV- A.J.BLÓK-SCHEVENINGÏN Benny Vreden's ensemble bracht „Post voor II „Post Voor is een cabaretpro gramma, waarmee de V.P.it.i u tournee maakt door hét land. Ook in een drietal Zeeuwse plaatsen ..au mèn deze bescheiden „révue" dézé week zien. Benny V.redeh en zijn en semble bezorgen er' hun publiek en kele genoeglijke urén mee, dat bleek woensdagavond, toen „Tante Pos" het hoofdmotief in het programma in de Middelburgse Schouwburg werd gebracht. Want liet kleine en energieke groep je 2 dames, 2 heren „bestelt" deze „post" op amusante en vaak originele wijze. Evenals bij de „ech te" post Was er voor ieder wat in de ze zending. Conferencier-pianist Vre- den zelf zorgde voor goede tussen teksten en voerde zijn mensen tot een verantwoord peil. Piet Ekel droeg door zijn menigvuldige crea ties ook belangrijk by tot net suc ces van „Post voor U!" Hij was o.a. te zien en te horen in de sketches als de besteller-op-zijn-praatstoel en als de man met de vele stemmen, voortreffelijke imitaties van bekende radiofigureh brengend. De dames van het gezelschapi Kltty Knappert en Joekie van der Valk, toonden zich veelzijdige en charmahte caba retières in dienst van deze toneel matige P.T.T. En het publiek; dat de zaal geheel vulde, had voor het geheel bijzonder grote waardering. De avond begon wat laat, omdat Benny Vreden c.s, in Bergen op Zoom toet pech verkeerden. Eerst drie kwartier na het vastgestelde uur kwam Piet Ekel die Vooruit gesneld was -het toneel op Voor zijn imitaties, waarbij de èmmer een onmisbaar attribuut is. In die tus sentijd bleek de amateur-gooCheiaar A. Marqulhie als een alleszins waar dige „bladvulling" te kunnen funge ren. Ds. I. J. van Houte, hervormd predikant, sprak een welkomstwoord by de aanvang. „Post voor U!" komt donderdag in Vlissingen en vrijdag ih Goeê. Besteding rampgélden in Zierikzee In een dinsdagavond aan de raads leden van Zierikzee gericht speciaal schrijven déélt het college Van B. en W. mee, dat alsnog een overzicht van de besteding der aparte rampgelden bij de stukken voor de raadsvergade ring van heden, woensdagavond, ter visie is gelegd. Zoals bekend heeft mf, K. A .Keuning in de vergadering van 3 januari een serie vragen gesteld, over de besteding Vaii de aan wijlen burgemèester mr. J. Schuurbetjue Boeve na dè ramp ter hand gestelde géiden. Laatste afzet van peren op Zeeuwse veilingen Dè afzet van de peren op de Zeeuwse velling, waarmede enkele weken geleden een begin werd ge- maak^ en die met name het in de koelhuizen bewaarde ras Conferëhcé bétrèft, is ook dinsdag onvermin derd voortgezet. In tegcnstèlllhg tot VèMeden week, tóen de prijs enkelé centen per kilo daalde, steeg de prys dinsdag weer enigszins. Aangezien op de veiling te Krabbendijke verle den week alles reeds was gerUimd, was er alleen nog aanbod van Con ference op de veilingen te Goes en Kapelle. Totaal werd 43 ton aange boden, waarvan 30 ton te Goes werd geveild en 13 tón te Kapelle. Met deze verkoop is ook de voorraad in Goes geruimd. Op de veiling te Ka pelle zullen er volgende week- nog ongeveer 12 ton verkocht worden. De pryzen liepen dinsdag voor de maten 55 tot 65 mm van 44 tot 66 cent per kilo. De peren werden hoofdza kelijk gekocht voor België en Enge land. Voor het overige fruit was de markt flauw, met uitzondering van de keukenkwaliteiten, die in tegen stelling tot de andere kwaliteiten re delijke hoge prijzen opbrachten. COLLECTEN De Memisacolecte bracht tl Hulst 300 op. CAUSERIE VAN MR. TH. A. FRUIN Departémêhi Zêeland Mij Voor Nijvêrheid ên Handel Wanneer in tijden vah welvaart het geld wat vlotter wordt uitgegeven en iedereen zich wat meer aanscnaft dan direct nódig is, zijn er altijd waar schuwende mensen, die tot soberheid aansporen. 2b heeft in het achterlig gende jaar nog al eéns de vraag ge speeld of er in Nederland niet teveel óp krediet en op afbetaling werd ge kocht. De antwoorden op die vraag waren niet eensluidend en dal Is vermoede lijk de reden geweest, waarom hét de partement Zeeland van de 3ïy. voob Nijverheid v en Handel mr. Th. A. Fruin uit. Amersfoort uitnodigde ty- ükói' Ie B OVê ig te llngskrediet en in het algemeen het iomg< dens een lunchbyèénkoihst gisteren te 3l" raagstUk- irbi Bei jehóiiden Ih Hotel de BUtg te 3Ïlddel- jurg te spreken over „Vi ken met betrekking tot het i beta- consumentenkredlet' De heer Fruin is voorzitter van de „Nederlandse Vereniging voor Volks kredietwezen èn Woekerbestrijding", by welke organisatie tal van gemeen telijke voikskredietbanken zjjh aange sloten. In zijn inleidend woord stelde hij de oude vorm van kopen, tegenover de nieuwe. Vroeger spaarde toen eerst en dan kocht men, nu koopt.men dikwijls eerst en dan volgt de afbetaling. By de eerste vorm van kopen krijgt men spaal-rentè en by de tWeeae Vorm be taalt men afbetalingsrente. De eerste vorm is dus stellig voordeliger voor de koper. Spr. zag overigens het con sumentenkrediet als èen Verschijnsel van toegenomen welvaart. In arbei derskringen en in de middengroepen kan men thans grotere bedragen be steden dan vroeger voor zulke voor werpen als stofzuigers, wasmachines, radioapparaten, bromfietsen enz. Via net afbetalingskredlct kunnen deze voorwerpen diteót geleverd wor den» In Duitsland kopen arbeiders thans reeds auto's op afbetaling. Na even de vraag te hebben aangestipt in hoe verre dit soort kredletuitbrelding in flatoire tendenzen kan hebben behan delde spr. kort de financiering van het consumentenkrediet, om tenslotte hét sociale aspect van deze krediet- Vérlening te bespreken. Spr. achtte het consumentenkrediet nuttig binnen Zekere grenzen, maar duchtte gevaar van overkreditering voor bepaalde personen. In Nederland Universilair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde vöor het kandidaatsexamen tandheelkunde de heer G. A. Odé uit Goes, Examen Landbouwhogeschool Aan de landbouwhogeschool te Wa- genihgen slaagde voor het. prop. exa men, de heer A. J. de Visser te Ka pelle. „VEBO" KWAM BIJEEN Huidige toestand bedreigt bedrijven met ondergang Onder voorzitterschap van mr. 31. Vlaming kwamen de oesterkwekers, verenigd in de „Vebo" („Vereniging tot Bevordering van de Oesterteelt") in Yerscke bijeen om de resultaten te bespreken van de verordening tot regeling van het oesterbedryf. 3Ir. Vlaming gaf een uitvoerige uiteen zetting over de totstandkoming, uit voering en uitwerking van de veror dening. Tevens werd een schrijveli voorgelezen, opgesteld door de be sturen van „Vebo*', de „Zeeuwse Oes ter" én door „Oesterbelangen", waar in het bedrijfschap gewezen werd op de gevolgen, die de kwekers dooi de verordening te dragen kragen. Ondanks de waarschuwingen en hét protest der drie verenigingen ls de verordening opgelegd. (Advertentie), SMAAK EN GEUR Smaak en geur van de koffie Worilüu verbeterd wanneer U ze met BUISMAN zet. Bovendieh bespnan t! op dure koffie door bet gebruik van BUISMAN» Eigenschappen die ov<- wereld worden gewanrdeerd en Waatdoor het gebruik van BUISMAN steeda toeneemt. Ook bij NESCAFÉ en andere eoorten oplosbare koffie rl 'n beetje tedere eert mislukking verantwóórdelijkheid bij king Werd bij voorbaat door de Vereniging afgewezen. 3Iet klertl werd nu bij het bedrijfschap aangedrongen op aanvulling van de verordening. Indien dë huidige toestand in de oesterhandel blijft doorgaan, zal dit de ondergang kunnen betekenen van toenig bedrijf. Bovendien zullen de drie besturen van de verenij niet Aarzelen ingrijpende besluiten te némen om aan aeze toestand een einde te maken. De vergadering kon zich in hét algemeen met het ge voerde beleid verenigen. Wel ont- begrjjpen, hoe hét aan aili" Jurfde een kléine groep te be voordelen boven de grote groep kwe- kél-s. Ook de exporteurs van „Vèbo" werden er min of meer van beschul digd hiervan te profiteren, hetgeen door de voorzitter en de secretaris werd tegengesproken. Ook ae leden van de oesteractie- commlSsies,- zowel exporteurs als kwekers, hebben hun standpunt reeds verdedigd ten gunste van de kwekers. Dat liét bedryfschap toch doorzet is niét het gevolg van éen slappe houding van de vereniging, maar moet aan andere factoren wor den toegeschreven. Dat het bestuur actief is, blijkt wel uit hét feit, dat reeds stappen zijn ondernomen om de verordening nogmaals aan de hoogste instanties voor te leggen, zo kwam naar voren. Bij de rondvraag kwam aan de orde of het bestuur gedacht heeft aan de aanstaande pachtbetaling. Een en ander heeft reeds de aandacht van het bestuur. mag toen net aantal gezinnen, dat met afbetaling te maken heeft schat ten op een vierde tot een derde van het totaal. Er zal een zekere binding van over heidswege nodig zijn oto Ongelukken te vermyden. Daarbij dacht de heer Früin aan een verplichte eerste storting van 15 of 20 het invullen vah een aanvraag formulier met opgave van liet inko men, en hét inwinnen van informaties door de verkoper. Eén verplichte registratie van afbe talingskrediet door het bedryfsle- ven zelf te Verzorgen zou tenslotte nodig zijn. Na de rede van de heer Fruin volgde een geanimeerde discus sie. De voorzitter ir. M. de Vink, Zegde de heer Fruin hartelylt dank voor zyn interessante voordracht. (Advertentie). BIJ HOEST EN KEELPIJN pastilles ONTSMETTEND - VERZACHTEND Zeeuwse kunstenaars willen inschakeling bij nieuwbouw De stichting ..Zeeuwse Kuhstenaars- gewend tot alle gemeentebesturen in kring" heeft zich met een circulaire de provincie, scholen en bij het onder wijs betrokken instanties en particu lieren in de ruimste zin. In dit rortd- schryven vraagt de kring oto Indien mogelijk de beeldende kunstenaar In te schakelen wanheer een bouwwerk van enigerlei aard wordt ontWorpèn. De briefschrijvers denken hierbij aan gemeentehuizen, kantoorgebouwen, scholen, dorpshuizen, verenigingsge bouwen e.d. Opgemerkt wordt, dat de wijze, waarop dérgelyke lokaliteiten worden aangekleed en ingericht zowel Voor de betrokken instantie als Voor de opvoeding van het publiek van grote betekenis kan Worden geacht. De waarde Van éeh aangenaam aandoen de entourage moet niet worden onder schat. In verband daarmee wordt in voorkomende gevallen medewerking Verzocht. Dikwijls kan reeds veel wor den bereikt met beeldhouwerk of een mozaïek, graffltto of een wandschil dering. De kring vestigt er nog de aandacht op, dat de kosten van een eh ander óp de totale bouwsom slechts een gering percentage behoeft te zyh. Van de zij de der eventueel toezichthoudende in stanties pleegt tegen het opnemen van een post voor verfraaiing door beeldende kunst geen bezwaar te wor den gemaakt. Èen dergelijke circulai re zal ook nog gezonden worden aan kerkelyke instanties, terwijl de kring zich voorts over deze aangelegenheid tot de Zeeuwse industriële bedrijven zal wenden. (Advertentie). Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenl 0e 4 geneesmiddelen van Chefarinè „4" worden in de hele wereld op grote schaal gébruikt. Tezamen in één tablet verenigd wérken zij bijizonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere middè* len falen. m n AGENDA. Vandaag. Mlddelburg-Electro: „Boe melstudenten", (a.l.). 19 en 21.15 uur: Prov. Bibliotheek: Expositie van boe ken over Frankrijk, 10—12.30, 13.30— 17.30 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie Japanse en Chinese prentkunst, 9—18 uur; Concert- en Ge hoorzaal: Z.V.U., Pianoconcert Trude- lies Leonhardt, 20 uur. VLISSINGEN Alhambra: Jupiter's darling, (a.l.j, 19 en 21 uur. Luxor: Saadia, (14 j.), 20 uur; Kunstzaal Bikker: tentoonstelling schilde rijen A. Pihl. GOES Grand Theater: De koninklijke reis, 18 en 21 uur. Prins van Oranje: Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2