Ministers van Nahdatoel Oehlama en P.S.I. I. treden uit kabinet Mosley verklaarde in Londen: „zwart hemdenopnieuw in opmars" KLAmoRD STEVENSON: „PRESIDENT MOET DULLES ONTSLAAN" DONDERDAG 19 JANUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t NIEUWE WENDING, WELLICHT OOK IN GENÈVE Indonesië's regering moet volgens beide partijen ontslag indienen Twee Indonesische regeringspartijen hebben woensdagavond te Djakarta besloten, hun ministers uit het kabinet terug te trekken. Te middernacht (Javatijd) maakte de woordvoerder van de kleine isla- mletische partij P.S.I.I. bekend, dat de partijraad na uitvoerige discussies tot het besluit was gekomen, haar twee ministers terug te trekken en de regering te verzoeken, haar ontslag in te dienen. De voorzitter van de orthodoxe islamietische partij Nahdatoel Oelama, Kiai Dachlan, verklaarde tezelfdertijd, dat zijn partij een gelijke beslissing had genomen. Hij voegde hieraan toe, dat bij de regering zal worden aange drongen, binnen een dag of twee dagen haar mandaat aan het staatshoofd terug te geven. De partijen zijn met vier ministers in het kabinet-Harahap vertegenwoor digd: de tweede vice-premier Harsono Tjokroamlnoto, de minister van Sociale Zaken, Soedlbjo, de minister van Godsdienstzaken, Kiai Iljas, en de minister van Binnenlandse Zaken, Soenarjo. Verwacht werd, dat beide partijen vanochtend een gezamenlijke nota aan de premier zouden overhandigen. De beslissingen van de twee partijen volgden na haar afwijzing van het re geringsbeleid met betrekking tot de conferentie te Genève. Om te voldoen aan de verzoeken van de partijen om niet verder te on derhandelen, riep de regering dezer dagen de leden van de Indonesische delegatie terug om aan de regering verslag uit te brengen over de resul taten van de besprekingen. De Masjoemï, de R.K. partij, de Christenen-partij en de fractie Demo krat hebben intussen in beginsel haar goedkeuring gehecht aan die resluta- ten. Volgens regeringskringen zou de terugroeping van de delegatie in Ge nève misschien worden uitgesteld, nu de partijen, die zich verzetten tegen de besprekingen, toch hun ministers zullen terugtrekken uit het kabinet. Zy zeiden, dat zelfs zonder steun van de Nahdatoel Oelama en de P.S.I.I. de Mutaties vlagofficieren Koninklijke Marine. De commandant der zeemacht in Nederland, vice-admiraal F. T. Burg hard, zal op 1 september zijn ambts periode beëindigen. Hij wordt opge volgd door kapitein ter zee G. B. For- tuyn, thans commandant van Hr. Ms. kruiser „De zeven provinciën". Met ingang van 1 augustus zal met de functie van commandant der zee macht in Nederlands Nieuw-Guinea worden belast commandeur A. M. Val kenburg, thans plaatsvervangend vlag officier materieel. Commandeur Val kenburg zal in Nederlands Nieuw-Gui nea commandeur A. C. M. de Neeve opvolgen. Met ingang van 1 juni zal kapitein ter zee van de technische dienst L. Stam v/orden belast met de functie van vlagofficier technische dienst. Hij zal in deze functie schout-bij-nacht van de technische dienst J. B. Berck opvolgen. Eerste kerkgebouw in Oostelijk Flevoland. In Lelystad is maandagmiddag het eerste kerkgebouw officieel overge dragen. Na de opening door ds. M. D. Gijsman, secretaris van de com missie Oostelijk-Flevoland van de ned. herv. gemeente, heeft ir. A. P. Minderhoud, landdrost van het Open baar Lichaam der Zuidelijke IJssel- meerpolders, uit naam van de direc tie Wieringermeer het kerkje aan geboden aan het kerkgenootschap. Ir. Minderhoud heeft voorts me degedeeld dat de minister van Bin nenlandse Zaken in de commissie van advies, welke de landdrost van de zuidelijke IJsselmeerpolders ter zijde zal staan, heeft benoemd: «3e heren H. J. Bekius, arts te Lelystad, J. W. M. van de Noort, wethouder van het openbaar lichaam De Noord- stedelijke Polder te Kraggenburg en C. J. Wolthuis, oud-lid van gedepu teerde staten van Overijsel wonende te Vroomshoop. Prof. Paul Gregoire. Bij K. B. is benoemd tot hoogleraar in de beeldhouwkunst bij de rijksaca demie van beeldende kunsten te Am sterdam, de heer Paul Gregoire te Teteringen. Prof. Gregoire zal zijn functie op 23 januari a.s. aanvaar den. Geschenk voor Eisenhower. President Eisenhower van de Ver enigde Staten heeft van het kabinet een schilderij van „grandma Moses" gekregen ter gelegenheid van zijn driejarige ambtsvervulling. Het schilderij stelt de farm van de president in Gettysburg voor. ZEKER In west New-York werd William Schroeder op een aan klacht van zijn vrouw gevangen ge zet omdat hij maar liefst 37 uren onder water bleef. Op de vraag van de rechter, hoe zijn conditie was bij de thuiskomst, antwoordde William boos: „Wel, ik was absoluut niet dronken, dat is zeker". British In Burnaby, Martin ge- VERDACHT Colombia, werd John A. arresteerd beschuldigd van een po ging tot een bankoverval. Hij had de wagen voor de bank geparkeerd, zijn nummerbord bedekt en de motor liep nog. Zeide John ter verontschul diging, dat hij een donkere bril droeg omdat hij aan sneeuwblindheid leed, zijn zakdoek als masker gebruikte om zijn keel tè beschermen en zijn revolver bij zich had omdat hij on langs beroofd was van driehonderd dollar. het voorlopige parlement. Zy waren het er echter over eens, dat het gevaar van een kabinetscrisis toeneemt. Het parlement zal over het lot van het kabinet moeten beslissen, zo zeiden zij tenslotte. Nieuw geval van sabotage aan spoorlijn in Duitsland Saboteurs hebben woensdag een dieseltrein bij Gifhorn (West-Duits- land) tot ontsporing gebracht. Een passagier werd gewond. In de nacht zijn spoorstaven losgemaakt. Dit is het achttiende geval van deze aard, dat zich de laatste paar maanden in het gebied Brunswijk-Gifhorn-Salz- gitter heeft voorgedaan. Tot dusver is nog geen enkel geval opgehelderd. Aanvankelijk veronderstelde men, dat de sabotage door een krankzinni ge gepleegd werd. Het vermoeden, dat politieke beweegredenen in het spel zijn, wint thans meer veld. De vorige sabotagegevallen zijn tijdig ontdekt. De Westduitse spoorwegen hebben eind vorig jaar een beloning van 3000 mark uitgeloofd voor in lichtingen, die tot arrestatie van de dader (s) leiden. Duitse plannen voor bouw van luchtschepen jgelqkheid bestaat, dat West- Duitsland weer za" De mog zal beginnen met de bouw van luchtschepen. Ir. Albert Si mon, een gewezen bedrijfsleider van de Zeppelinwerf in Friedrichtshafen, heeft een flexibel luchtschip ontwik keld, dat veel lijkt op de vroegere Zeppelin. Het kan in intercontinen taal verkeer 432 personen vervoeren. Een model van dit luchtschip zal bin nenkort proefvliegen. Vooral de West duitse scheepvaartmaatschappijen stellen belang m de plannen van ir. Simon. Het luchtschip, dat een snel heid van 300 km per uur zal kunnen bereiken, zal met niet-brandbaar he lium worden gevuld. Ter bescherming tegen weersinvloeden zal het een elastische metalen mantel hebben. Nieuwe centrifugaalpomp Bq de octrooiraad te Den Haag is dezer dagen door de heer G. Tegelaar uit Rotterdam een aanvrage tot het verlenen van een octrooi ingediend op een door hem ontworpen centrifugaal pomp, die, aldus de ontwerper, werkt volgens andere principes aan de tot dusverre in gebruik zijnde centrifu- gaalpompen. Doordat hy een meerwandig systeem wil gaan toepassen zou een hoger nuttig vermogen van de cen- trifugaalkracht worden verkregen dan by de tegenwoordige. De heer Tegelaar zeide, dat de constructie zo danig is, dat de op te pompen vloei stofkolom gelijktijdig auw- en zuig kracht kan uitoefenen. Verder zou het apparaat een hoger arbeidsver mogen nebben en een sneller massa transport van water mogeiyk maken dan andere dergeiyke pompen. Volgens de ontwerper is de pomp by uitstek als stationaire pomp tc gebruiken, onder meer voor polderbe maling e.d. Hij is bezig geweest een model te construeren, doch moest dit wegens ziekte staken. De ontwerper hoopt nu, dat industrieën belangstel ling voor zyn idee zullen hebben. WILSON WEET VAN NIETS Of diens zienswijze desavoueren. Adlal E. Stevenson, de leider van de Amerikaanse democraten is van oor deel dat president Eisenhower zyn mi nister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, moet ontslaan of diens zienswyze, dat de V.S, zich ln de afge lopen jaren driemaal aan de rand van een oorlog hebben bevonden, moet desavoueren. De democratische leider deelde dit mee op een persconferentie. Stevenson lanceerde zyn felle aan vallen op de buitenlandse politiek der republikeinen, nadat hy zich had la ten lnschryven voor de democratische voorverkiezingen ln de staat Minneso ta. Verklaringen als die van Dulles noemde hy „zelfmoord dwaasheden". „Sabelgerinkel, dreigementen met atoomoorlogen en het negeren van onze bondgenoten zullen noch de spanning verminderen noch vertrou wen inboezemen", aldus Stevenson, die er aan toevoegde dat de regering Eisenhower de zaak van de vrede be ter zou dienen, „wanneer zij onze mili taire en morele kracht gebruikte om Jongeman wilde wraak nemen op zijn meisje. De rechtbank in Den Haag heeft dinsdagmorgen de 25-jarige betonijzer- vlechter F. H. uit Den Haag veroor- deeld tot vijf maanden gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering, omdat hij in de nacht van 18 op 19 september 1955 een fles petro leum tegen de voordeur van het hui? van zijn vroegere verloofde had leeg gegooid en daarna aangestoken. He vuur kon met een emmer water wo den geblust. een einde te maken aan aè H-bom wedloop". De Amerikaanse minister van de fensie, Charles E. Wilson, heeft op een persconferentie met enige tegen zin verklaard, dat hy zich niet met het standpunt van minister Dulles kon verenigen, dat de Verenigde Sta ten zich in de afgelopen drie jaar driemaal aan de rand van een oorlog had bevonden. „Ik mag zeggen, dat ik nimmer ge dacht heb, dat wij zo dicht bij een oor log geweest zijn", aldus Wilson. Wilson zeide tenslotte, dat de na dere toelichting die Dulles dinsdag gaf een uitstekende verklaring was, die de kwestie ophelderen zou". De heer W. Quaak was dezer dagen 25 jaar voorzitter van de schutters vereniging ,yPrinses Juliana" te Scherpenisse. Als blijk van vjaarde ring bood de heer W. Potappel (rechts) de jubilaris (links) namens de vereniging een polshorloge aan. Toelagen Rijkspersoneel voor onregelmatige dienst De minister van Binnenlandse Za ken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin hy wijst op de verwachting, dat binnen kort een wijziging van het bezoldi gingsbesluit zal totstandkomen be treffende een toelageregeling voor ploegendienst en onregelmatige dienst van Rijkspersoneel. Deze nieuwe artikelen van het be- oldigingsbesluit openen de mogelijk heid, aan nader aan te wijzen ambte naren of groepen van ambtenaren 'n toelage toe te kennen bij arbeid in ploegendienst of voortdurende onre gelmatige dienst. Deze regeling heeft tot doel om, by een overigens normale arbeidsduur, indien aan bepaalde voorwaarden zal zyn voldaan, een vergoeding te ver lenen voor het uitoefenen van de functie op niet gebruikelyke uren. Door de in het leven te roepen toela geregeling wordt de overwerkrege- ling dus niet aangetast. De minister heeft de gemeentebe sturen in overweging gegeven, indien personeel in dienst van gemeenten in ploegendienst of in onregelmatige dienst werkzaam is, totstandkoming van een overeenkomstige voorziening te bevorderen, dan wel de bestaande regeling voor het personeel van de gemeente aan de hand van de ont worpen ryksregeling te doen herzien. Fabriek door eigenaar in brand gestoken. Een mysterieuze brand, die in juni 1952 de n.v. Twentse Knopenindustrie ie Enschede in de as legde, is tot klaar heid gebracht. De politie heeft de 34- jarige H. E. B., de eigenaar van de fa briek, gearresteerd en naar Almelo overgebracht. B. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij had het bedrijf verzekerd voor 283.000, welk bedrag hem echter niet is uitbetaald, omdat het vermoeden bestond, dat hij, eventueel, in samen werking met anderen, het bedrijf in brand zou hebben gestoken. De politie kreeg dezer dagen nieuwe gegevens in handen, op grond waar van zij B. opnieuw een verhoor af nam. Daarbij is hij door de mand ge vallen. Legesgelden paspoorten verduisterd Voor de rechtbank te Maastricht hebben de zaken gediend tegen drie ambtenaren, die werkzaam waren op de afdeling bevolking ter gemeente secretarie van Kerkrade: de verdach ten, de 34-jarige Th. B., de 50-jarige Fr. L. J. L. en de 47-jarige W. J. V. hebben van einde 1954 tot oktober 1955 geregeld en in gezamenlyk over leg gebruikte legeszegels van inge leverde paspoorten en bewyzen van Nederlanderschap afgescheurd of ge weekt en die gebruikt voor nieuwe af te leveren paspoorten. De voor die paspoorten ontvangen gelden gebruikten ze om een tekort in de kas van hun afdeling aan te zuiveren. Volgens de dagvaarding hadden zy zodoende wederrechtelijk een totaal van 1600 toegeëigend. De officier van justitie vroeg te gen ieder dezer verdachten een ge vangenisstraf van vijf maanden met aftrek der voorlopige hechtenis. Uit spraak 31 januari. Anti-Britse religieuze leider gearresteerd. Mullah Sayed Kasjani, de anti-Brit se religieuze leider, is woensdagavond te Teheran gearresteerd onder ver denking een leidende rol te hebben ge speeld bij de moord op premier Ali Razraara op 7 maart 1951. De arrestatie volgde op de terecht stelling van vier leden van een ter roristische mohammedaanse groep aan wie pogingen tot omverwerping van de regering tenlaste waren ge legd. Eén van de ter dood veroordeelden verklaarde* kort voor de executie dat Kasjani in de afgelopen tien jaar alle politieke moorden in Iran op touw had gezet. In brand geraakte tanker gezonken. Het brandende geraamte van het tankschip „Salem Maritime", aan boord waarvan zich dinsdag een ont ploffing had voorgedaan, is in de ha ven van Lake Charles gezonken. Het schip sleurde naar alle waar schijnlijkheid de lichamen van 21 man met zich mee naar de bodem. Tot nu toe zijn slechts met zeker heid twee mensen om het leven geko men, die zich op de kade bevonden toen de geweldige ontploffing zich voordeed. Acht personen werden naar een ziekenhuis vervoerd. Volgens autoriteiten worden nog 25 mensen vermist. „GROOTSTE BLUNDER EN MISDAAD" Hij werd ontvangen met gejuich en nazigroet Britse fascisten hielden dinsdagavond hun eerste belangrijke bijeenkomst »a de oorlog in Londen waarop hun leider de stryd tegen het nazisme in de afgelopen oorlog bestempelde als „de grootste blunder en misdaad in de Engelse historie." Het was de eerste belangrijke fascistische bijeenkomst in Londensinds de dertiger jaren toen de communisten en fascisten geregeld in de straten van East End gevechten leverden. En het was de eerste rede sindsdien van sir Oswald Mosley, de adellijke leider van deze beweging. Dit is de Franse prinses Isabelle, met wie koning Boudewijn van België zich volgens geruchten in dat land, ont staan en gesteund door publikaties in het Brusselse blad De Standaard", zeer binnenkort zou gaan verloven. De 28-jarige prinses is de dochter van de graaf van Parijs. Van officiële zij de in België worden de geruchten echter van alle grond verstoken" ge noemd. Mosley was tijdens de tweede we reldoorlog door de Britse regering gevangen gezet wegens zijn sympa thieën met de nazi's. Dinsdagavond werd hij met gejuich en de nazi- groet ontvangen toen hij op de bij- eenkomst kwam. Fascisten, 200 in getal, de meesten gestoken in zwar te hemden, hadden zich in een school gebouw in de Londense voorstad Bethnal Green verzameld. „Laten wij deze waarschuwing uit Oost-Londen zenden", zei de Mosley onder gejuich van zyn toehoorders, ,!De zwarthemden zijn opnieuw in opmars. De oor log tegen Duitsland was de grootste blunder en misdaad van de Engelse geschiedenis." Gladde wegdekken tussen de grens en Antwerpen Naar aanleiding van de vele onge lukken welke geschieden op de we gen tussen Wuestwezel Grens-Ant- werpen en Putte (N.B.)-Antwerpen waarschuwt de K.N.A.C. voor de met keien bestrate gedeelten tussen Po lygoon en Antwerpen en tussen Putte grens en St. Mariaburg (België) wel ke uiterst glad kunnen zyn. Mosley zei voorts, dat de Engelse Eolitiek moet streven naar „een zo echt mogelijke unie van de Britse en Duitse volken". „Zy versloegen ons door de trékker van de oorlog over te halen. Maar dat kunnen zy niet nog eens doen vanwege de wa- sterstofbom", aldus Mosley. (United Press). Partijconvent A.R.-partij. futionaire partij, zal er in de toekomst een presidium van de partij komen bestaande uit drie per sonen. Daarvoor zyn woensdag tijdens de vergadering van het party convent der A.R. partij te Utrecht piet alfa betische dubbeltallen gesteld. Het partijconcent aanvaardde voorts de begroting van de partij wel ke na de recente reorganisatie een bedrag van 335.000.— beloopt. Uitvoerig werd het programma van actie behandeld, waarop 312 amende menten waren ingediend. Bij de laat ste paragraaf van het program van actie, handelend over Nederland te midden der volkeren, kwam in het bij zonder de kwestie Ambon aan de or de. Hierover werd het woord gevoerd door prof. P. S. Gerbrandy. Het Wereldgebeuren. Zijn dag Jag Vai 'lij voelen. 1 Oceaan tol Dit is uw dag Vandaag kunt U zich vrij voelen. Van de At lantische Oceaan tot de Perzi sche Golf zullen wij voor de Arabi sche vrijheid strijdenWij strij den tegen het imperialisme". Dat riep Egypte's president en eerste mi nister Gamal Abdel Nasser maandag uit voor de microfoons, die men had klaargezet op het Plein van de Re publiek, dat voor het vroegere ko ninklijke Abdin-paleis in Kaïro ligt. Hij maakte in een massale bijeen komst op dat plein bekend, dat een nieuwe grondwet voor Egypte in elkaar was gezet. Bij deze grondwet worden de voorrechten van enkele klassen in de maatschappij afge schaft en er wordt een hele reeks rechten opgesomd, die iedere Egyp tenaar krijgt, zoals vrijheid van godsdienst, van „vreedzaam verga deren" en van drukpers. De vrouw wordt voor het eerst in de lange ge schiedenis van Egypte voor de wet gelijkgesteld met de man en zij krijgt kiesrecht. Dat eerste minister Nasser nog niet aan populariteit heeft ingeboet en dat zijn redenaars talent rijk succes oplevert, bleek uit de spreekkoren waarmee zijn toe spraak door de menigte werd afge wisseld: „Held van de vrijheid, vrij heidsheld Wanneer de kiezers zich op 23 juni voor of tegen de grond wet moeten uitspreken, dan zal de uitslag ongetwijfeld in grote meerderheid vóór zijn. En wie zou men op 7 juli anders als president kunnen kiezen, dan .de 39-jarige Ga- mal Abdel Nasser? Hij heeft de leef tijd, want er is bepaald, dat de pre sident ouder dan 35 jaar moet zijn. De president wordt voor zes jaar ge kozen. Hij is de voornaamste expo nent van de uitvoerende macht: zo wordt aan hem het opperbevel van de strijdkrachten en het benoemen en ontslaan van de ministers toever trouwd. Hij mag wetsvoorstellen in dienen en kan een veto uitspreken over wetten, die door de volksverte genwoordiging zijn aanvaard. Met het parlement, dat één kamer telt, zal hij niet veel moeite hebben, want voorlopig blijft het verbod van poli tieke partijen bestaan. Bij de parle mentsverkiezingen zal er maar één kandidatenlijst zijn: die van de Na tionale Unie. En de president zal be palen, welke namen op die lijst voor komen Men ziet:de grondwet van Egyp te belooft de bevolking nog niet bepaald een democratie, zoals wij die kennen. Maar de om standigheden zijn daarginds dan ook heel anders dan in de westerse demo cratieën. Er moet, zo betoogt Nasser, nog heel wat worden gedaan aan de voortzetting van de revoluties. Re voluties in het meervoud, want het zijn er twee: de sociale tegen ar moede en corruptie en een politieke, de strijd voor een werkelijke soeve reiniteit. De „Nationale Unie" moet de doelen, die de revolutionairen zich stelden, verwezenlijken. Zij heeft de taak, een krachtige politie ke, sociale en economische basis te leggen voor het land. Voor dit be reikt zal zijn, kan volgens Nasser en de zijnen het normale partijenstel sel niet worden ingevoerd. Aangeno men moet dan ook worden, dat Egypte, zoals indertijd ook in Tur kije het geval was, voor lange tijd een eenpartijstelsel zal krijgen, als overgang van militaire dictatuur naar geheel vrije politieke instellin gen. De president heeft volgens het ontwerp-grondwet een haast huiveringwekkende macht, met alle voor- en nadelen, die daaraan resp. voor hemzelf en voor de natie zijn verbonden. In feite was het maandag dan ook zijn dag. Nu is volgens verscheidene journalisten, die met hem spraken, Nasser nog de kwaadste niet. Dat hij oost en west tegen elkaar uitspeelt, heeft volgens hen geen slechte achtergrond maar moet worden toegeschreven aan zijn slimmigheid die hij wil. gebruiken om zijn land voordeeltjes te bezor gen. Of de nadelen straks groter zijn dan hij had kunnen voorzien, moet nog worden afgewacht. Hij speelt in elk geval een riskant spel, wat de aanvaarding van wapens uit Tsje- cho-Slowakije betreft Over zijn moraal zijn vermel denswaardige dingen te vertellen. Hij zat volgens zijn boek „Filosofie van de Revolutie" in een complot om een man om het leven te brengen, die gevaarlijk was voor de omwente ling. Maar Nasser zag van zijn boze voornemen af, toen hij het huilen van een kind en het snikken van de vrouw van de bedreigde man hoorde. Ook bij andere gelegenheden is ge bleken, dat hij ervoor terugdeinst, om de dood als bondgenoot te kie zen. Hutten werden „heiligdommen" De kleine hut van ïvaaruit de Britse pool- onderzoelcer kapitein Scott in 19/fl zijn tragi sche tocht naar de zuid pool begon de tocht die hem en zijn metge zellen het leven kostte is intact aangetrof fen door de Amerikaan se zuidpoolexpeditie ,JDeep Freeze". Ook de hut van sir Ernest Shakleton, die in 1922 op een zuidpoolexpedi tie stierf aan een hart aanval, verkeert nog in goede staat. Dit is woensdag in Wellington (Nieuw- Zeeland) door ae commandant van de vier verken ningsvliegtuigen van de Amerikaanse zuidpool expeditie, die op de thuisreis is. De com mandant zei, dat de hutten beschouwd wor den als „heiligdom men" en dat de expedi- tieleden op het hart is gedrukt, dat zy niet in de buurt ervan mogen komen. Berichten, dat souvenirs uit de hutten verwijderd zijn, noemde de commandant on- ivaar. De vier vliegtuigen twee Slcymasters en twee Neptunes heb ben van de Amerikaan se basis te McMurdo Sound af een zesde van het zuidpoolgebied 2,5 miljoen vierkante km verkend. Op de langste verkennings vlucht, heen en weer van McMurdo Sound over de pool naar de Weddellzee, een vlucht van negentien-en-een- half uur, zijn vier nieu we bergketens ontdekt. Met de vliegtuigen kwam een gewond ex peditielid mee dat on middellijk naar een zie kenhuis in Wellington is overgebracht. GAMAL ABDEL NASSER dit is uw dag In Alaska zijn overblijfselen gevonden van insecten die ongeveer 60 miljoen jaar geleden geleefd moeten hebben. De over blijfselen zijn bewaard gebleven doordat zij In barnsteen zaten. De insecten zijn vermoedelijk levend ln het barnsteen te recht gekomen en hebben niet meer vrij kunnen komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5