KA PP IS EN DE SHOWBOAT GESLAAGDE TOOGDAG VAN DE SCHOUWSE C.B.T.B. WALCHEREN VIJFTIG JAAR CHR. NATIONALE SCHOOL TE COLIJNSPLAAT DONDERDAG 19 JANUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BIJEENKOMST TE ZIERIKZEE Causerie van prof. dr. R. van Dijk. In het „Huis van Nassau" te Zie- rikzee kwamen woensdag de gewes telijke afdelingen van Schouwen- Duiveland van de Zeeuwse Chr. Boe ren- en Tuindersbond en de Clir. Bond van Plattelandsvrouwen in de heer enings- jaaxvergadering bijeen. De voorzitter van de gewestelijke C.. - J. A. v. d. Bijl, kon in zijn opej woord naast de algemene Zeeuwse C.B.T.B.-secretaris, drs. J. J. Knibbe, vele leden begroeten. Nadat men het Lutherlied gezongen had en psalm 104 gelezen was, bracht de heer Van der Bijl in zijn openingswoord dank aan God voor zijn hulp in het voor bije jaar. Spreker gaf de verzekering, dat het C.B.T.B.-bestuur indien nodig diligent zal zijn, wanneer oogsttaxa- tie in de gebieden, die geringe op brengst hebben, noodzakelijk zal blij ken. De heer Van der Bijl wees ver der op de vooruitgang van het af gelopen jaar, onder meer het in ge bruik nemen van de graansilo in Zie rikzee en het peulvruchtencentrum in Middelburg. Spreker wees tenslot te op de belangrijke projecten die de aandacht van de landbouwer heb ben en waarvan de delingsdijk bij voorbeeld de volle belangstelling heeft. De hoofdmoot van de middagver gadering, die onder meer door de burgemeesters van Oosterland, Dui- venaijke en Eikerzee werd bijge woond, vormde een causerie van prof. dr. R. van Dijk, directeur van de Stichting „Gereformeerd Sociolo gisch Instituut" te Amsterdam, die refereerde over het christenzijn in de moderne samenleving. Spreker knoopte aan bij het onlangs ver schenen herderlijk schrijven van de Ned. Herv. kerk, waarin de vraag Oude dame maakte val. De 76-jarige mevrouw Poerstamper- Hamelink te Veere verliet dinsdag avond om ongeveer kwart voor negen haar woning om een brief te posten. Sinds die tijd werd zij echter gemist. Vier politieagenten en enige andere personen hebben in de avonduren de gehele buurt afgezocht. Eerst woens dagmorgen om half tien werd zij bij een muurtje in de omgeving van het kanaal door Walcheren aangetroffen. Zij was van het muurtje gevallen, waarbij zij haar pols gebro.ken had. Zij werd onmiddellijk naar hét zieken huis te Middelburg overgebracht. Haar toestand was gisteravond vrij goed. Hoge waterstand belemmerde veerdiensten. Tengevolge van de hoge waterstand kwamen woensdagnamiddag de stij- gerdam te Wolphaartsdïjkse veer en in Kortgene onder water te staan. Hierdoor moest de veerdienst van half zes tot acht uur 's avonds ge staakt worden. Om dezelfde reden moest ook op de lijn ZierikzeeKatsevcer de dienst van vijf uur uit Zierikzee komen te vervallen. Grijpskerke Vriendschappelijke damwedstrijd Maandag j.l. speelde de damclub Grijpskerke in het Dorpshuis te Grijpskerke een vriendschappelijke wedstrijd tegen oen combinatie van Sint Laurens. Grijpskerke verloor deze wedstrijd met grote cijfers, n.l. lo5. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: 1. J. J.EngelvaartB. Ver burg 02. 2 A. GeldofB. v. d. Broeke 1—1. 3. J. v. d. Broeke—W. Davidse 02. 4. J. DekkerP. de Kam 20. 5. P. Walravenr. Sinke 02. 6 A. van SluijsI. Walraven 1—1. 7. W. Wisse'A. v. d. Broeke 02. 8. J. DommisseB. Leijnse 0 2. 9. A. de Wolf—K. Wülemse 1—1. 10 C. Goedbloed—C. Geldof 0—2. Een returnmatch te Sint Laurens zal dit seizoen nog plaats vinden. Weslkapelle Benoeming. De heer J. W. Vel) inga, thans on derwijzer aan de openbare lagere school te Westkapelle, is met ingang- van 1 april benoemd tot onderwijzer aan de gemeentelijke u.l.o.-school te Tiel. van het christelijk georganiseerd zijn aan de orde was. Christenzijn is het hebben van een Heer en Koning, die ons tot een grondwet voor het leven zij. Met deze definitie stemde de hoogleraar in, maar meende dat men slechts christen zijn kan, wanneer wij die heerschappij aanvaarden. Het humanisme belijdt daartegen over het koningschap van de mens. Vanaf de Franse revolutie tot het socialisme van nu vraagt men niet naar Gods heerschappij. Spreker wees daarna op de moderne samenleving in de dorpen, waarin de eenheid door verschillende kerken en orga nisaties gebroken wordt, gezin en bedrijf met meer identiek zijn, maar waai- de wet van de liefde dezelfde is gebleven. Echter is het een leugen God alleen te dienen zonder het die nen van de naaste erbij. Men kan niet, zo zei prof. Van Dijk, solidair zijn met mensen, die Christus ver werpen. Prof. Van Dijk vertelde nog, dat bij het deze zomer door zijn bureau op Schouwen-Duiveland gedane so ciologische onderzoek gebleken is, dat in veel gezinnen het materiële een ontzaggelijke rol speelt. Spreker wekte tenslotte op de jeugdorgani saties sterk te maken en bij de snel le herbouw van Schouwen-Duiveland ook de geestelijke uitbouw niet te vergeten. Na de pauze werden verschillende vragen gesteld, waarop prof. Van Dijk uitvoerig inging. Mevrouw J. M. LaurensePluis- ter te Oosterland, presidente van de bond op Schouwen-Duiveland, deel de mede. dat na de oprichting van de afdeling op het eiland, juist woensdag een jaar geleden, het le dental van 13 tot 89 opliep. De .landelijke presidente van de C.B.T.B., mevrouw J. Witterholt uit Groningen, sprak een opwekkend slotwoord. Na een gezamenlijke kof fietafel volgde 's avonds ih de bo venzaal van het „Huis van Nassau" een1 feestavond met muziek, zang en voordracht. Ds. IJ. J. Tïemersma, geref. pre dikant te Zierikzee, besloot deze ge slaagde toogdag op gebruikelijke wijze. Zevenjarig knaapje door auto gegrepen en gedood. In Wilhelminastraat te Goes. Op de Wilhelminastraat te Goes is woensdagmiddag omstreeks half vijf het zevenjarig zoontje van de familie B. Burger door een hem achterop rij dende auto gegrepen en op slag ge dood. Het knaapje reed met zijn fiets over het rijwielpad in de richting van het station. Even voorbij hotel „Nieuw Goes" is het knaapje door een of an dere oorzaak het regende en hagel de op dat moment en er stond een har de wind aan het slingeren geraakt en op de hoofdverkeersweg terecht gekomen. De hem achterop rijdende automobilist, de heer K. uit Bergen op Zoom, trachtte nog uit te wijken, ,doch helaas was dit niet meer moge lijk. De auto heeft het knaapje met 't rechterwiel aan het hoofd getroffen. De dood trad onmiddellijk in. De heer Burger, die zoals bekend de zer dagen afscheid nam als gemeente secretaris van Goes, is juist sinds maandag in zijn nieuwe ambt te Bus- sum werkzaam. Zijn gezin had hij nog in Goes .moeten achterlaten. Bevolking op Tholen en Sint-Philipsland nam toe. Met dertig zielen De bevolking op Tholen en Sint- Philipsland is gedurende 1956 toege nomen met 30 zielen, namelijk 5 mannen en 25 vrouwen. De bevolking van Stavenisse boekte de grootste vooruitgang, met 42 zielen, terwijl Oud-Vossemeer aan het hoofd ging wat de afneming betreft (32). Het inwoneraantal van Sint-Annaland bleef gelijk. Op 31 december 1954 be droeg het inwonertal op Tholen en Sint-Philipsland 17.539 (8869 mannen en 8670 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 332 (170 mannen en 162 vrouwen) en door vestiging met 578 (277 mannen en 301 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 166 (87 mannen en 79 vrouwen) en door vertrek met 714 (355 mannen en 359 vrouwen). Op 31 december 1955 bedroeg het aantal inwoners dus 17.569 (8874 mannen en 8695 vrouwen. Het vori- ffe jaar nam de bevolking van deze wee eilanden toe met 35 zielen. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. XG en 17 Januari. Aanvoer in totaal 5418 dieren, waarvan naar schatting 2116 vet te koeien, 801 gebruiksvee (w.o. 742 t.b.c.- vrij), 42 vette kalveren. 158 graskalveren (w.o. 155 t.b.c.-vrij), 985 nuchtere kalveren, 698 varkens, 184 biggen. 106 paarden, 2 veulens, 298 schapen of lammeren, en 29 bokken of geiten. Prijs in cents per kg le lew. 2e kw. 3e kw. 280—310 260—280 240—260 250—280 240—250 200—230 Vette koeien Vette kalveren Varkens (1. g.) Slachtpaarden 178 176 210 174 190 Kalfkoelen 1120 950 725 Melkkoeien 1320 950 725 Vare koelen 800 700 60 Vaarzen 780 680 580 Pinken 480 425 350 Graskalveren 450 350 250 Nuchtere kalveren 68 60 48 Biggen 52 45 40 Schapen 140 110 90 Lammeren 125 100 90 Prijzen: vette koeien ruim prijshoudend, enkele prima exemplaren boven notering: kalf- en melkkoeien prijzen constant; va re koeien prijzen onveranderd; vaarzen en pinken prijzen als vorige week: vette kalveren prijshoudend; graskalveren prij zen niet lager; nuchtere kalveren goed prijshoudend: varkens prijzen hoger, pri ma exemplaren tot 1,00 per kg; biggen ruim prijshoudend; Slachtpaarden wat stijver in prijs; schapen en lammeren iets hoger in prijs. VISMIJN VEERE 18 januari. 575 kg. Exportgarnalen 174— 299. 10 kg. Schar 76. 20 kg. Schardijn 51— Middelburg Lezing over helikopters door ir. J. Meyer Drees. Voor het Natuurkundig Gezelschap heeft ir. J. Meyer Drees uit Rotterdam in het Middelburgse Schuttershof een lezing gehouden over „Helikopters". Spreker zette eerst heft principe van deze vliegtuigen uiteen. Een rond draaiende schroef, die aangedreven wordt door een motor, drukt de lucht weg, waardoor het vliegtuig in tegen gestelde richting gaat bewegen. Te vens zou echter vanwege de draaiing van de schroef het vliegtuig zelf in te gengestelde richting gaan draaien. Ir. Meyer Drees besprak verschillende manieren om deze beweging tegen te gaan en demonstreerde een en ander met behulp van modellen. Zeer efficiënt schijnt de z.g. tipjet- helikopter te zijn, die op de toppen van de rotorbladen enkele straalmoto ren heeft. Deze toppen bereiken een" zeer grote snelheid. Het rotorblad be staat uit aluminiumplaten, die op elk aar gelijmd worden, hetgeen zeer so lide blijkt te zijn. De bladen zijn lang en slap en buigen daardoor gemakke lijk met de krachten mee. Het vlieg veld voor de helikopter, de heliport, behoeft geen grote afmetingen te heb ben. Bij voorkeur dient het midden in de stad te liggen. In verband met de toekomstmoge lijkheden van de helikopter, belichtte spr. ook de economische zijde van de ze zaak. Behalve voor het vervoer van passagiers zoals bekend, heeft bij voorbeeld de Sabena een aantal hef- schroefvliegtuigen wordt het vlieg tuig o.a. ook gebruikt bij de bespuiting van gewassen, reclame- en journalis tieke doeleinden, verkeerscontrole, ziekentransport, het redden van men sen bij rampen. Een groot voordeel is hierbij, dat de helikopter kan stilstaan in het luchtruim en de mogelijkheid van verticaal stijgen en dalen. Aan de hand van lichtbeelden besprak ir. Meyer Drees verder de verschillende varianten van de thans gangbare ty pen. Uit de talrijke vragen, die na af loop van deze interessante causerie werden gesteld, bleek de grote belang stelling voor dit vervoermiddel. Afscheid bij de N.V.H.' Tijdens een goed bezochte jaarver gadering heeft dezer dagen mevrouw M. C. Everwijn-Behage afscheid ge nomen als presidente van de afdeling Middelburg der Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. Nadat de scheidende voorzitster een bloemen hulde was gebracht dankte haar op volgster, mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst, mevrouw Everwijn voor de voortreffelijke wijze, waarop deze de afdeling vele jaren leidde. Uit erkentelijkheid voor deze verdiensten kon spreekster de scheidende het ere lidmaatschap van de vereniging aan bieden. Tot secretaresse werd als op volgster van mevrouw Van den Boo- gert benoemd mevrouw Veenhoven. In deze bijeenkomst werd voorts een bespreking van het programma voor de algemene vergadering op 24 en 25 april in Emmen gehouden. Zo kwam ter sprake het bedrag, dat aan de vereniging is gerestitueerd door Rechtsherstel en dat in de oorlog, werd gekonfiskeerd. Medegedeeld werd in dit verband, dat er naai- ge streefd zal worden deze gelden het betreft hier enkele duizenden guldens op een zo rechtvaardig mogelijke wijze onder de afdelingen en leden te verdelen. Werken aan Walcherse zeeweringen aanbesteed. In het Polderhuis in Middelburg heeft het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren woensdag aanbe steed de verbeterings- en onder houdswerken aan de zeeweringen en andere werken gedurende 1956 in vier percelen. Èr werd als volgt in geschreven: Perceel I (Noordwatering)B. Ste- gink, Vlissingen 163.800; C. V. Gebrs. Van 't Verlaat, Neder-Har- dinxveld 176.400; C. v. d. Klippe. Vlissingen 172.000; L. J. Dekker, Vlissingen 175.900. Perceel (Oostwatering)K. W. Dekker, Veere 59.057; T. de Voogd, Veere 60.410. Perceel m (Zuidwatering): fa. J. van Seventer, Sliedrecht 27.990; G. J. Eland, Vlissingen 28.485; C. v. d. Klippe 29.185; C. V. Gebrs. Van 't Verlaat 32.000. Perceel IV (Westwatering): G. J. Eland 49.495; C. v. d. Klippe 49.900; L. J. Dekker 51.900; Wal cherse Aannemingsmij. N.V., Middel burg 52.000, De gunningen werden aangehouden. Onderhoudsaanbesteding. In het gebouw van de Rijkswater staat, directie Zeeland, in Middelburg werd woensdag aanbesteed het on derhoud gedurende 1956 vap Rijks weg 18 op Schouwen-Duiveland. Op dit bestek werd als volgt ingeschre ven: M. v. d. Velde, Bruinisse 37.600; J. M. Dekker, Brouwers haven 38.300; L. van Popering, Bruinisse 38.525; D. Rentier, Noordgouwe 39.666; A. W. Wandel. Nieuwerkerk 39.900; M. de Oude en K. T. de Oude, Zierikzee ƒ42.000. De gunning werd aangehouden. Vele Jeugdnatuur wachters bij lezing in stadhuis. Ongeveer 350 leden van de Jeugd- natuurwacht ln Middelburg, die vorig jaar werd opgericht, waren woens dagavond aanwezig in de hal van het stadhuis, waar speciaal voor dit jeug dige publiek een lézing werd gehou den. De heer J. W.'Kögeler, wethou der van onderwijs, sprak een begroe tingswoord, waarin nij zijn blijdschap over de grote opkomst uitte. Maar spr. voegde er enigszins verma nend aan toe, dat'de opkomst op de z.g. voedermiddagen allerminst tot vreugde stemt, evenmin als de deelne ming aan de gehouden prijsvragen. Hij wekte dan ook zijn jeugdig gehoor op niet slechts lezingen en andere bij eenkomsten te bezoeken, maar ook actief mee te werken aan andere eve nementen van hun Jeugdnatuurwacht. Hierna hield de heer A. de Visser uit St. Laurens een causerie met lichtbeelden over de flora van Wal cheren. Spr., die een enthousiast na tuurliefhebber is, wist zijn publiek te boeien door uitvoerig te vertellen over de bloemen en planten, die voorkomen op „hun" eiland. Hij vertelde vele we tenswaardigheden en het aanschou welijke element zorgde daarbij voor uiterst passende illustratie. Ook pas séerden enkele vogels de revue, ter wijl tot slot een aantal lichtbeelden van „Miniatuur Walcheren" werd ver toond. De volgende bijeenkomst van de Jeugdnatuurwacht is vastgesteld op "woensdag 29 februari 's avonds in de Burgerzaal van het stadhuis, waar dan films van de Nederlandse Heide maatschappij zullen worden vertoond. In dezelfde zaal zullen 's-middags de nieuwe Jeugdnatuurwachters worden geïnstalleerd de leerlingen van de 5e klassen, die zich daarvoor opgaven tijdens een bijeenkomst, die om 16.15 uur begint. Hervormde bijbelfilmavonden. In de vijf wijk-gemeenten der Hervormde gemeente van Middel burg zal een wjik-avond worden ge houden, die gewijd is aan de film en de bnbel. Vertoond zal. o.a. worden de kleurenfilm van het Nederlands Bijbelgenootschap „Het boek voor de wereld van morgen." Wijk-gemeente I en wijk-gemeente V (ds. Aalders en ds. Sneller) hou den deze wijk-avond op woensdag 25 januari a.s. om 20 uur in het ge bouw van „Kinderzorg" aan de Veer- sesingel; wijk-gemeente II (dr. Van der Linde) op donderdag 26 januari a.s. om 20 uur in de Bogardzaal en wijk-gemeenten III en IV (ds. Van Woerden en ds. Don) op woensdag 25 januari a.s. om 20 uur, eveneens in de Bogardzaal. Gevonden voorwerpen Bij de Middelburgse politie zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol gende in het tijdvak van 11 tot en met 17 januari j.l. gevonden voor werpen: verschillende wanten en handschoe nen, sigarenaansteker, strandschop, een bedrag aan geld, metalen arm band, lipssleutel (no. 14), paspoort van R.M.S., oorbel, zwarte schoen, ceintuur, doublé armband, grijze hoofddoek, witte wollen das, snoer parels, doublé arhmand, sponsrubber zadeldek, portemonnaie met inhoud, een bedrag aan geld, damesrijwiel, wieldop van auto (volkswagen), huis sleutel, cigarettenpijpje, voorkop rij- wiellamp, broche van kraamverpleeg ster, muntbiljet, goudkleurige scha kelarmband, vulpotlood, grijze cein tuur, etui inhoudende ballpointpen, herenrijwiel, bosje metalen ringen, groen schooletui, kettinkje met beeld jes, sleutel met kettinkje, herenpyja mabroek, zilverbon. Vlissingen Feestelijke bijeenkomst Chr. Metaalbedrijfs Bond De afdeling Vlissingen -an de Chr. Metaalbedrijfs Bond houdt vrijdag avond in het Concertgebouw een "fees telijke afscheids- en begroetïngsbij- eenkomst ter gelegenheid van de overgang van een aantal leden van de Ned. Chr. Beambten Bond naar de Chr. Metaalbedrijfs Bond. Aan deze feestelijke bijeenkomst wordt medewerking verleend door Pe ter Ruijf, voordrachtskunstenaar, en Bert Woelderink, musicus. P.v.d.A. vergaderde De afdeling Vlissingen der Partij van de Arbeid hield diensdagavond in het ANMB-geboirw haar eerste ver gadering in het nieuwe jaar. In deze bijeenkomst greep de voorzitter, de heer M. J. van Poelje, de gelegenheid aan om een terugblik te werpen op het afgelopen jaar. Het verheugde de heer van Poelje te kunnen medede len, dat het ledental zich in opgaande lijn beweegt. Ondanks verliezen door overlijden en vertrek is het ledental gegroeid van 499 tot 529. Tevens drong hij er op aan alle krachten in te zetten in het belangrijke jaar 1956, mede in verband met de aanstaande Kamerverkiezingen. Tenslotte bracht de heer Van Poelje de openbare vergadering onder de aandacht, die maandag a.s. in het Concertgebouw wordt gehouden. In deze vergadering zal de partijvoor zitter, Evert Vermeer, het woord voe ren; verder wordt medewerking ver- IN BEGIN MOEILIJKE STRIJD Velen roemden aangename samenwerking Woensdag werd tec gelegenheid van het 50-jarig jubileum van dc chr. nat. school te Colijnsplaat een feestavond gegeven voor de leden der schoolver eniging. Nadat Ps. 103 l en 9 gezon gen was, ging de voorzitter, de heer J. M. Contant, voor in gebed. In zijn welkomstwoord heette de heer Contant allen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester A. A. Schuit, de gemeente-secretaris van Kortgene, de lieer W. Goossen, en de inspecteur van het lager onderwijs, de heer A. A. Leenhouts. Ook sprak hij een woord van welkom tot de heer Van Hoboken uit Amsterdam, voor drachtskunstenaar. Vervolgens hield de heer Contant een feestrede, waarin hij de geschiede nis van de school gedurende de afge lopen 50 jaar de revue liet passeren. Hierin schetste spreker uitvoerig de strijd, die er aanvankelijk gevoerd moest worden. Hij memoreerde voorts de beide oprichters, die thans nog in leven zijn, de heren M. J. Contant en leend 'door Max van Praag en andere artasten. Deze avond vormt de inzet van de verkiezingsactie. Tot afge vaardigden naar net jubileumcongres te Amsterdam op 10 en 11 februari werden gekozen de heren Ch. J. Gil lissen Verschage en R. Eigelaar. Naar het verkiezingscongres in Rot terdam op 9 en 10 maart werd afge vaardigd de heer T. Smit. De afge vaardigde van de vrouwengroep zal nog nader worden aangewezen. Na de afhandeling van de agenda besprak een zaalforum een aantal vragen, die zowel op de plaatselijke verkeersregeling, als op de buiten landse politiek betrekking hadden. De heer Van Poelje dankte tot slot de aanwezigen voor de aangename en leerzame avond. Oogst van de straat Aan het politiebureau te Vlissingen zijn over de volgende gevonden voor werpen inlichtingen te verkrijgen: diverse wanten en handschoenen, vat smeerolie, notitieboekje, autosteps, portemonnaie, ceintuur, gymnastiek schoen, snoer parels, kinderschoentje, rijwiel, oorbel, portemonnaie, munt biljet, gewicht, diverse wanten en handschoenen, sjaals, dop van benzi netank, paraplu, polshorloge, brood kleedje, mantelceintuur, missaal, motorhandschoen, kinderschoentje, kinderportemonnaie, huissleutel, vul pen, vulpotlood en bankbiljet. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. Vergunningen verleend. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 januari op de daarbij gestelde voorwaarden de volgende vergunningen zijn verleend en wel aan: Firma Goedbloed, garagebedrijf te Vlis singen, tot het oprichten van een auto- herstelplaats, waarin 3 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 p.k. gebezigd zuUen worden, in het perceel Nieuwstraat 32-34; Esso Nederland N.V. te 's-Gravenhage, tot het uitbreiden van een benzine- en autogasbewaarplaats, door het bijplaatsen van een tank van 12.000 liter voor benzine, het verplaatsen van 3 aftappompen en het vervangen van een aftappomp door een dubbele aftappomp met 2 elektromotoren, elk met een vermogen van 1/3 p.k., in het perceel Paul Krugerstraat-hoek Ko ningsweg. Vlissingen, 13 januari 1956. GEMEENTE VLISSINGEN Aanvraag vergunningen. Drankwet. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op resp. 13 en 16 ja nuari 1956 bij hen de volgende verzoek schriften zijn Ingekomen, en wel van: Johan van der Pijl, van beroep café houder, wonende te Vlissingen, Achter de Kerk nr. 1, om een tapvergunning voor de volgende lokaliteit: beneden-lokaliteit het perceel Achter de Kerk nr. 1.; van Janus van Sabben, van beroep bedien de, wonende te Vlissingen, Kleine Markt nr. 11-13, om een slijtvergunning voor de volgende lokaliteit: beneden-lokaliteit van het perceel Hobelnstraat nr. 5; van Johannes Bijl, van beroep beambte bij de Kon. Mij. „De Schelde", wonende te Vlissingen Bouwen Ewoutstraat nr. 17, om een tapvergunning voor de volgende lokaliteit: beneden-lokaliteit van het per ceel Van Dishoeckstraat nr. 36. j Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunningen schrif telijke bezwaren bij de burgemeester en wethouders inbrengen. Vlissingen, 17 januari 1956. 50. De Lutjewierder bollen, die de Meester had gebak ken, gingen weg als sneeuw voor de zon. Hij legde ze maar gewoon voor de klan ten op tafel neer, want al het glaswerk was tijdens de overtocht gebroken. ..Een kwartje per stuk!" riep hij, „voedzaam en ge zond! Tast toel Er is nog volop!" Maar, vreemd genoeg, zag hij met angst en vreze'; dat zijn baksel zo gretig aftrek vond. Want in werkelijk heid was er niet volop; al het scheepsbeschuit was in liet baksel opgegaan, de oven was uit en er was nog maar amper brandstof ge noeg, om de draaimolen en het stoomorgel op gang te houden. Maar om hun ge heimzinnig plannetje te doen slagen, was het nodig, dat zij "de schijn ophielden, alsof zij zo nog weken kon den doorgaan. Alvorens naar beneden te gaan om de laatste Lutjewierder bollen te halen, liep lilj nog even langs de ballengooi-tent. „Doe je best", fluisterde hij de Maat in het oor. M. van Gulst, van wie de laatste niet aanwezig kon zijn wegens zijn hoge leeftijd. Aan het slot van zijn feestre de bracht de heer Contant aan allen, die hadden medegewerkt in deze 50 jaar, dank voor het welzijn der school. Bovenal echter bracht hij dank aan God, die dit 50-jarig jubileum mogelijk maakte. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester A. A. Schuit, die dank bracht voor de 50-jarige arbeid onder de jeugd. Voorts bracht hij woorden van hulde aan het bestuur van de school voor de aangename sa menwerking tussen het schoolbestuur en de gemeente Kortgene. De heer A. A. Leenhouts betuigde zijn dankbaarheid voor de uitnodiging om getuige te mogen zijn van deze avond. Hij merkte op, dat er geduren de zijn 10-jarige arbeid in de inspectie Middelburg, een niet té verbreken band was gegroeid. Zijn bezoeken had den steeds een prettig karakter gedra gen en hij bracht zijn dank hiervoor over. Vervolgens sprak de heer L D. Fran sen van de Putte, de schoolarts, een korte felicitatie uit. Verder spraken ds. F. J. Veldman, afgevaardigde van de Ned. herv. kerk, die de ouders voor al opwekte om het gezin in ere te hou den, en ds. Schippers, afgevaaardigde der Geref. kerk, die eveneens geluk wensen overbracht namens zijn kerke- raad, waarbij hij verder steun toezeg de aan de schoolvereniging. Tot slot dankte de heer Contant voor de vrien delijke woorden. Na een korte pauze zong een dubbel- kwartet van het herv. zangkoor „De harpe Davids" enkele liederen. Ver volgens vertelde één der mede-oprich ters, het oud-bestuurslid de heer M. J. Contant, in enkele grove lijnen iets over de strijd, die de school in het be gin moest voeren. Als tweede deel van de avond kwam het optreden van de heer Van Hobo ken, die op onnavolgbare wijze een aantal voordrachten vertolkte. Als eerste bracht de heer Van Hoboken 't bekende heksenlied van Ernst von Wil- denbruch. In een volgende pauze bracht het hoofd der school, de heer H. Simons, namens het personeel felicitaties over aan het jubilerende bestuur. Spreker bood verder enige asbakjes aan, zodat in de nieuwe school geen as meer op de grond gegooid zal worden. Hierna voerde de heer Van Hoboken enkele schetsen uit het schoolleven op, een tweetal sprookjes van Godfried Bo- mans „De koning en zijn hemd" en „Frederika" en tenslotte een fragment uit „Simon van Sirene" en „Strijd". Ds Veldman sloot deze prachtige avond op gebruikelijke wijze. Van avond (donderdag) wordt deze avond herhaald. „We kunnen net niet lang meer volhouden. En die tent van jou verbruikt tenminste geen brandstof of scheepsbeschuit." En de Maat DEED zijn best. Hij schreeuwde tot hij hees was en als soms een bal hem inplaats van de poppen raakte, schreeuwde hij nog" harder. Waar zijn onze schepen? Aardljk 16 van Galveston n. Corpus Christ!. Alnatl 17 v. Montivldeo n. B. Aires. Aagtekerk 17 v. MarseiUe"n. Duinkerken. Abbekerk 17 v. Marseille n Tanger. Akkrumdijk 17 v. R'dam n. New Orleans. Alphard 16 350 m. z. van Kaap Race. Alamak 17 te Abadan. Almdijk 16 650 w. v. Ouessant. Andijk 16 v. Havana n. Le Havre. Arendskerk 16 v. A'dam te Hamburg. Averdijk 16 dw. v. Flores. Axeldijk 16 250 m. n. v. Recife. Blitar 17 p. Dover n. Port Said. Baud 16 300 m. ruw. van Muntok. Ball 16 te Port Said. Banka 16 te Singapore. Bolssevain 17 te Okinawa. Benlnkust 17 te Freetown. Boschfontein 17 p. Ouessant n. Antwerpen Clstula 16 v. Lourenco Marques te Bom bay Crania 16 v. Punta Cardon te Liverpool. Drente 16 530 m. o. v. Ceylon. Dongedijk 17 v. Londen n. Curagao. Eos 16 v. Alexandrië te Beyrouth. Esso - Amsterdam 16 100 m. n.o. v. Oues sant. Gaasterland 16 dw. v. Palma. Haulerwijk 16 450 m. z.w. v. Kaap Race. Helicon 16 550 m. z.o. v. Kaap Race. Indrapoera 16 v. Fadang. Japara (KRL) 16 te Mena al Ahmadl. Kota Agoeng 17 p. Kaap Guardefui n. Be- lawan. Kabylla 18 te Port Said. Korovina 16 p. KielerkanaaL Kota Baroe 16 te Pladju. Katelysis 17 p. Ceylon n. R'dam. Korovina 17 te Rotterdam. Kellia 17 v. R'dam n. Oslo. Langkoeas 17 te New York. Loppersum 17 te Port Talbot. Larenberg 17 v. Laqualra n. Jacksonville. Laurenskerk 17 v. Bremen n. A'dam. Loenerkerk 16 p. Kaap Race. Liberty Bell 17 v. Fhiladephia n. Mena al AhmadL Lievevrouwekerk 17 te Zanzibar. Loenerkerk 17 p. Fimsterre n. Antw. Maasdam 17 n. Havana n. New York. Molenkerk 18 te Antwerpen. Maas 19 te Oran. Maashaven 16 25 m. n. v. Finisterre. Mataram 16 350 m. n.w. v. Perim. Meliskerk 17 te Singapore. Moordrecht 16 100 m. z.o. v. Mena al Alma- di. Noordam 16 v. R'dam n. New York. Oranje 17 te Djakarta. Polydorus 16 te Djakarta. Peperkust p. 18 Finisterre n. R'dam. Rondo 17 v. A'dam te Djakarta. Rotula 16 60 m. z.o. v. Rio de Janeiro. Rijndam 19 te Cobh verw. Schle 16 70 m. n.o. v. Ouessant. Sarangan 16 v. Bremen te R'dam. Sibajak 16 v. Melbourne. Statue of Liberty 16 45 m. n.o. v. Bona. Soestdijk 17 v. Tj. Prlok n. Cheribon. Stad Leiden 18 v. Narvik n. Bremen. Teiresias 16 p. Minikoi. TJibodas 16 v. Hongkong te Djakarta. Tegelberg 16 510 m. z.w. v. Kaap St. Mary Tomori 18 te Rotterdam. TJlluwah T6 n. Singapore. Tjlsadane 17 v. Hongkong n. Mojl. Van Spilbergen 18 te A'dam. Van Cloon 16 70 m. z.o. v. Keeling. VJ. Alton Jones 18 v. Port Said n. Lands' End. Weltevreden 17 v. Abadan ru Cochin. Wonorato 17 v. Beyrouth. Wonosobo 17 v. Aden. Zeeland 16 52 m. z.w. v. K. Hatteras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3