WANDELING IN DE MIST MET SMOKKELKOE AAN TOUWTJE .Stop Uw Kou! WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? Huidgenezing PUROL WOENSDAG 18 JANUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 GRENSBEWONERS VOOR POLITIERECHTER Kommiezen sloegen echter illegale uitvoer gade De 37-jarige landbouwer B. C. C.f die onder Aardenburg in het Ne derlandse woont, wilde zijn collega, de 50-jarige C. P. V., wiens domein in het Belgische St. Laureins is gelegen, volgaarne een beste koe verko pen. Dat zou vrij gemakkelijk gaan dachten partijen althans want tussen beide boerderijen in was slechts een klein stukje weg aan weers kanten van de grens. Zodoende gingen C. en V. op 13 oktober van het vo rig jaar over tot de daad. Des te gemakkelijker zullen beide heren ge dacht hebben het beestje van nationaliteit te doen veranderen, omdat het erg mistig was op die dag. Maar ook en misschien wel vooral bij mist zijn de kommiezen zeer waakzaam. Deze ambtenaren, die soms alom tegenwoordig lijken, sloegen namelijk de gehele gang van zaken gade. Met het gevolg, dat C. en V. nu wegens veesmokkel voor de economische politierechter in Middelburg, mr. P. van Empel, terechtstonden en dat hun straf en boete werd toebedeeld. De kommiezen roken „onraad" en verscholen achter een heg zagen zij eerst V. de grens passeren op weg naar de woning van C. De Belg kwam toen weer terug, ging de grens weer over en passeerde verloop van tijd nogmaals. Tenslotte kwam dan het transport. V. liep voorop met de koe aan een touw, daarachter kwam C., die het beest voortdreef. Beide smokkelaars keer den later weer terug, waarop de kommiezen enige tijd wachtten of er misschien nog meer koeien zouden volgen. Maar er gebeurde verder niets en men ging tot verbaliseren over. De betrokken douane-ambtenaren werden thans als getuigen gehoord, De ene kommies, die reeds jarenlang in deze streek werkt, had beide ver dachten ondanks de mist herkend. De ander, die nog slechts kort op de ze standplaats was, herkende slechts V. De officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, achtte de smokkel wel bewezen. Hij vorderde voor bei de verdachten 2 weken onvoorwaar delijk. Als raadsman trad op mr. H. A. R. de Mul uit Oostburg. Hij knoopte vast aan het feit, dat zijn beide cliënten ontkennen gedaan te heb ben wat hun ten laste is gelegd en vond deze gang van zaken niet be vredigend. Nu overigens slechts één der kommiezen C. heeft herkend, zou er voor deze verdachte vrijspraak moeten volgen. Indien het laatste niet mogelijk is vroeg pleiter voor beiden een voorwaardelijke straf, omdat noch C. noch V. als „rasech te smokkelaars" bekend staan. De politierechter vond, dat de smokkel terdege bewezen is. Hij wil de er echter rekening mee houden, dat verdachten nooit eerder voor een dergelijk feit terecht hebben gestaan. Zijn vonnis luidde: één maand voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en 150 boete subs. 1 maand voor bei den. Verdachte H. S., een 45-jarige vee handelaar uit Sas van Gent, was ook in „grensmoeilijkheden" geko men. Hij had in België een wagen gekocht en dit voertuig over de grens gebracht. Maar de vereiste papieren waren niet in orde en dat bezorgde S. last.. Verdachte beweer de, "dat' 'zijn formulieren verkeerd waren, ingevuld door een ambtenaar van de douane. Dit verweer vond echter geen genade in de ogen van de heren achter de groene tafel. De officier eiste 150 subs. 30 dagen en de politierechter vonniste con form onder vermelding, dat hij de indruk had van een „bedrieglijk spelletje", dat verdachte die als smokkelaar bekend staat had wil len spelen. De textielhandelaar H. J. S. uit Middelburg, 55 jaar oud, kreeg even- Advertentie). Doe bij de eerste niesbui een j ?- paar druppels Va-tro-nol in elk neusgat. Deze speciale medicinale behandeling ver- 1 I sterkt de natuurlijke bescherming in Uw I j neus, en voorkomt vele verkoudheden! I VICKS VA-TRO-NOL i NEUSDRUPPELS eens een fikse boete. Deze detaillist had zich namelijk schuldig gemaakt aan overtreding van de Prijzenbe- schikking handelsmarges 1955, waarbij voor bepaalde artikelen prijsverlaging werd voorgeschreven in verband met de afschaffing van de omzetbelasting. De economische con troledienst heeft op de naleving van een en ander controle uitgeoefend. Daarbij werd S. „gesnapt", omdat hij verschillende artikelen voor te hoge prijzen aan het publiek in re kening bracht. De officier merkte op, dat er genoeg gelegenheid ge weest is om deze zaak in orde te ma ken. Zijn eis was 150 subs. 30 da gen, waarop een vonnis van 100 subs. 20 dagen volgde. Groslijsten van de C.H.U. De Unieraad van de C.H.U. heeft in een te Utrecht gehouden vergadering, na bespreking van de voorlopige gros lijst voor de Tweede Kamer-verkie zing, de definitieve groslijst vastge steld. De Unieraad sprak zich uit voor een getemperd meerlijstenstelsel en bepaalde het aantal kandidatenlijsten op zeven en wel in dier voege, dat in elk der gevormde 7 groepen, een kan didatenlijst met 30 namen zal worden gemaakt. Op alle zeven kandidaten lijsten zullen de eerste 20 namen ge lijkluidend zijn. De laatste 10 namen kunnen voor elke groep verschillend zijn. De stemming op de groepsverga deringen zal geschieden volgens het z.g. puntenstelsel. De Unieraad heeft vervolgens de groepen waarin de stemming over de lijsten zal geschieden, vastgesteld. In groep zeven zijn de kieskringen Mid delburg (Zeeland), Tilburg, rs-Herto- genbosch en Maastricht samenge voegd. Opening wijkgebouw Wolphaartsdijk. Zaterdag 28 januari a.s., des middags 2 uur, zal de burgemeester van Wol- faartsdijk, de heer S. A. N. van Oeve- ren, de officiële opening verrichten van het nieuwe Groene Kruis-wijkge- bouw aldaar, waarvan de bouw moge lijk werd door een gift van Zwitser land en Friese hulp. De openingsbijeenkomst zal worden gehouden in de kleuterschool. Examen. Geslaagd voor het praktijkexamen boekhouden van de Nederlandse As sociatie voor Praktnkexamens, de heer G. F. Karstanje uit St. Laurens. (Advertentie). Koorts, hoofdpijn, fciespïja en periodieke pijnci» worden snel cn radicaal verdreven door Meenk's poeders. Verkrijgbaar bij apotheken en drogisten. Let op onderstaand han delsmerk, Uw waarborg) J. B. MEENK'S 0ENEE SHIDDELEU Eén Meenk's poeder... en alle pijn is weg! KERKNIEUWS Ds. J. J. van de Poll overleden. In de ouderdom van ruim 77 jaar is te Amerongen overleden ds. J. J. van de Poll, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Nadat kand. Van de Poll in 1905 door het provinciaal kerkbestuur van Zuidholland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 januari 1907 te Meeuwen en Hagoort (classis Heus- den) in het ambt bevestigd. Daarna stond de thans overledene achtereen volgens nog te Oud-Vossemeer (clas sis Zierikzee)Bergschenhoek; Krim pen aan de Lek; Rouveen; Ooltgens- plaat; Oud Alblas en tenslotte te Oene, waar hem met ingang van 1 juli 1946 na ruim 39 volbrachte.. Zijn stoffelijk overschot is dins dagmiddag bijgezet op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Ameron gen. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Bedankt voor Bolnes-Slikkerveer- IJsselmonde: H. J. v. d. Kwast te Katwijk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Alphen a.d. Rijn: M. C. Tania te Urk. Bedankt voor St. Jans Klooster A. T: Noort te Meppel. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Aagtekerke: H. v. Gilst te Dirksland en Chr. van Dam te Bar- neveld; te Scheveningen H. Ligten- berg te Rotterdam en J. W. Kersten te Genemuiden, van wie laatstge noemde is beroepen. Beroepen te Nieuw Beierland: H. van Gilst te Dirksland, GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Leerdam: M. v. d. Ketterij te Alblasserdam. GEREF. KERKEN Bedankt voor Antwerpen A. T. Besselaar te Krabbendijke. CHR. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Vlaardingen G. Salomons te Hoofddorp. Middelburg Schoorsteenbrandje. De Middelburgse brandweer moest dinsdagmiddag uitrukken voor een schoorsteenbrandje, dat was ont staan in het perceel Penninghoek- singel 5. In dit pand, behorende tot een slagerij, was het vuur ontdekt in een schoorsteen van een rookkast. Deze schoorsteen bleek vuil te zijn. De brandweer was met één spuit vlug ter plaatse en bedwong het vuur snel. Er werd. .weinig schade aangericht. „Om de lieve vrede". Parijs, die mensenaantrekkende magneet, is de oorzaak van veel ver wikkelingen in „Om de lieve vrede", een blijspel in vijf taferelen van Leo nard Huizinga, waaraan het publiek in de Middelburgse Schouwburg dinsdagavond enkele genoeglijke uren heeft beleefd. Dank zij een toneelgroep, samengesteld uit leden van de personeelsverenigingen van de Raad van Arbeid en van de Be lastingdienst op Walcheren, kreeg dit stuk namelijk een frisse vertol king. Met de nodige vaart zetten de leden van dit ensemble Huizinga's schepping op de planken. Het is net verhaal van een lector aan een vee- artsenijkundige hogeschool, die op 'uitnodiging 'een congres in Parijs bij woont en daar een voordracht houdt-. Stotterend en hulpeloos als een kind gaat hij; De terugkomst doet hem zien als een 'normaal sprekend en ■handelend mens. Zijn vrouw een pittig rolletje van mejuffrouw A. M. de Bree die op aanraden van een vriend des huizes thuisbleef, denkt, dat haar man zich in Parijs ook met andere dingen heeft beziggehouden... Zij wordt in die mening gesterkt, doordat enkele dagen later een Fran- gaise op bezoek komt. De werkelijk heid is echter, dat deze gaste eige naresse is van een circus. Onze lec tor heeft niets anders gedaan dan het opereren van een zieke olifant in het circus. Een bijkomstigheid was ech ter, dat het dier, toen het tijdens de operatie bij kennis kwam, zijn bazin dreigde te vertrappen. De lector red- i de haar toen. Ook de. vriend des I huizes vlot gebracht door de heer A. J. C. Konstandse - denkt er het zijna van. Bovendien bekent deze in een moedeloze bui eigenlijk yan de lectorsvrouw te houden. Tegelijker tijd ziet hij echter in, dat ait niet kan. En zo ontrolt zich deze geschie denis op alleraardigste wijze met vele komische situaties. Totdatde moeder van de hoofd persoon een fijn rolletje van mevr. J. DhondtHubregtse op een treffend-logische manier de zaak weer in het reine weet te brengen. De lector en zrjn vrouw worden het weer eens en de geleerde man krijgt zelfs een benoeming tot hoogleraar. De oplossing, die de auteur hier mee aan het stuk geeft, is alleszins aanvaardbaar. De problemen, die dit alles aan een regisseur stelt, had de heer P. J. van de Berg prijzenswaar dig opgelost. Het publiek bij deze opvoering, die voor het Zeeuws Landjuweel ge schiedde, bestond uit militairen van de C.O.A.K. Bij de aanvang sprak de eerste luitenant J. Lurjks een kort woord, waarin hij o.a. overste A. Kornet, garnizoenscommandant, en overste J. Potteboom, comman dant van de opleiding, welkom heet te. Vlissingen A.V.R.O. bridge-drives. De A.V.R.O. is dit seizoen wederom begonnen met het organiseren van bridge-drives. In Zeeland wordt alleen in Vlissingen gespeeld, n,L op 3 fe bruari. Óp 25 februari volgt dan nog de open-parenwedstrijd in Middelburg, Gapinge Z.L.M.-afdeling kwam bijeen. De afdeling Gapinge van de Z.L.M. hield in het vergaderlokaal haar al gemene vergadering. Als spreker trad op de heer G. J. Bom, die een cause rie hield over „Proefveldresultaten". Na deze interessante lezing was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Verder werd een film ver toond over het werk van de Neder landse Heidemaatschappij, die toon de welke verbeteringen gedurende de laatste jaren werden tot stand ge bracht - De voorzitter sprak een woord van erkentelijkheid voor het slagen van deze goedbezochte verga dering. RAAD ZOUTELANDE Panden aangekocht voor uitbreidingsplan. De gemeenteraad van Zoiitelande kwam dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. In zijn nieuwjaarsrede gewaagde deze van de teruggang van het bevolkingscijfer, dat gedaald is van 988 tot 974 inwo ners. Hij wees er voorts op. dat de ge meenteraadsleden nog steeds druk be zig waren met de behandeling van het zeeweringsplan en het uitbreidings plan. Ia verband met déze plannen be sloot de raad even later met vier te gen drie stemmen verschillende hui zen, bouw- en weilanden aan te kopen. Tegen stemden de heren P. Kleinepier, J. Wisse en K. Wouters. Op het ver zoek van de heer J. van Sluys om zijn pand aan de Langstraat niet te ontei genen, werd afwijzend beschikt, aan gezien de raad meende, dat onteige ning noodzakelijk was in verband met een behoorlijke verbouwing en met het oog op het verkeer. De heren K. de Wolf en J. Riemens konden zich daar echter niet mee verenigen. Op voorstel van B. en W. werd ber sloten akkoord te gaan met de verkoop van vier m2 grond achter het brand spuithuisje en een gedeelte van de openbare weg in de omgeving van de kerk, alsmede gedeelte vroongrond en openbare weg. Eveneens werd besloten de Willi- brordusput aan de Polder Walcheren te verkopen, mits deze garandeert, dat de kosten van herplaatsing, die op 3500 worden geraamd, betaald wor den. De subsidie voor het E.T.I. voor Zeeland werd gehandhaafd op vijf cent per inwoner, maar de vergoeding voor de kosten per leerling van de bijzondere school werd voor 1956 op 30.vastgesteld. Het vorig jaar was dit bedrag 25.De pensioengrond slagen van het gemeentepersoneel werden gewijzigd. Vervolgens werd aan B. en W. machtiging verleend om kasgeld op te nemen tot een bedrag van 300.000. Als lid van 't burgerlijk armbestuur werd herkozen de heer J. Dingemanse. De begroting van deze instelling voor 1956 en de exploitatie rekening van de Stichting Gemeen schappelijk Belang werden goedge keurd. Bij de rondvraag bleek, dat voor 1956 geen bouwvolume aanwezig is en dat de zaadstrooier en de graflift aan gekomen zijn. Tegen het afgraven van de duintoppen tussen Zoutelande en Westkapelle had de raad ernstige be zwaren. Naar verschillende autoritei ten werd hierover geschreven en ook G.S. hebben adhesie betuigd. Afscheid burgemeester S. A. N. van Oeveren. Maandag 30 januari aanstaande om twee uur zal in de kleuterschool te Wolfaartsdijk een buitengewone raadsvergadering worden gehouden, waarin afscheid zal worden genomen van burgemeester S. A. N. van Oeveren, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt zal neerleggen. Meliskerke Jaarvergadering C.P.M.B. en C.J.B.T.B. De afdelingen Meliskerke en om streken van de CPMB en de CJBTB hielden in „Ons Huis" hun jaarver gadering onder leiding van de heer J. Gescmere. De heer Geschiere open de deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bij zonder burgemeester A. J. Huisman en ds C. van Nes. Uit de jaarversla gen bleek, dat beide verenigingen op een goed jaar mogen terugzien. De heer A. Kodde behandelde net onder werp „Samenwerking in het bedrijf", waarna mejuffrouw N. Polderman over „Samenwerking in het gezin" sprak. Verder stonden nog zang, de clamatie, volksdansen en schetsen op het programma. Ds. Van Nes, die een slotwoord sprak, eindigde deze bij eenkomst met dankgebed, Arnemuiden Filmavond „D.E.L." In het verenigingsgebouw van Arnemuiden hield het t.b.c.-fonds .Draagt Elkanders Lasten" dezer lagen onder auspiciën van de Chr. Besturen Bond een filmavond. Ver toond werd een documentaire, geti teld „Wit wint", een rolprent die met grote aandacht werd gevolgd. Namens het fondsbestuur sprak de heer W. C. van Beek een kort pro pagandistisch woord. Tijdens deze avond werd verder een geslaagde verloting gehouden, die een bedrag van 51,85 opbracht voor „D.E.L. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door het voltallig college van B. en W. en door de voorzitter van het Groene Kruis, de heer J. J. Huijsse. De heer Van Beek sloot met gebed. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 17 januari. Fruit: Goudrelnetten A 56, B 50, C 44, K 44—53. Jonathan I 37—52, II 34, K 37. Golden Delicious K 45. St. Remy I 36—37, K 34—35. Aardappelen: Koopm. BI., grote 11.80— 12, Meerlanders, grote 11.20, Bintjes, grote 10.20. Groenten: Bloemkool A 5661, B 4046, C 15—31. Sav. kool 11—26. Rode kool 5— 12. Witte kool 4—9. Boerekool 6—12. Wijn peen 3—13. Waspeen 23—25. Bospeen 12— 13. Andijvie 49—37. Spruiten 15—63. Kroten per kg. 5—11. Prei 15—29. Witlof 36—51. Uien per kg. 15—35. Sla per st. 15. VISMIJN VEERE 17 januari. 1273 kg. Exportgarnalen 169— 267. 99 kg. Schar 57—72. 98 kg. Schardijn 50-58. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 17 januari. Aanvoer in totaal 3548. Week- totaal 5419. Vette koeien en ossen 800; ge- bruiks^ee 801, idem t.b.c.-vrij 742; vette kalveren 42; graskalveren 158; idem t.b.c.- vrij 155; nuchtere kalveren 985; varkens 143; biggen 184; paarden 108; veulens 2; schapen of lammeren 298; bokken of gel ten 29. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 16 jan.: San José n van Sede Pravia; Anne-S van Antwer pen; 17 jan.: Batavier III van Hansweert; Keyser van Newport; Willy van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 16 jan.: Calvijn naar Dublin; Cornelis naar King's Lynn; Volente naar Duinkerken; Latona naar Benghasi: Antje naar zee; Marie Christine naar Avonmouth; 17 jan.: San Jose n naar Banti; Willy naar Garston; Anne-S naar Huil. Gepasseerd naar Antwerpen 16 jan.: Borculo van Reguejada naar Terneuzen; Maartje van Bremen naar Zeebrugge; Maypuck van zee naar Gent; Gruno van Conac^; 17 jan.: Oranje van Whitstable; Henrica-B van zee naar Gent; Mart je van Berwick; Albert Willem van Port Talbot. (Advertentie). VJtZA. Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met ABDIISIHOOPy."! A'agtedijk 15 400 m. n.w. Flores. Aagtekerk 16 Marseille. Aardijk 16 v. Galvaston n. Corpus Christl. Abbekerk 17 Marseille. Adonis 16 m. Willemstad. Akkrumdijk 16 v. Antwerpen n. R'dam. Alphard 15 380 m. z.o. Kaap Race. Amstelbrug 17 Port Swettenham. Andijk 15 v. New Orleans te Havana. Arendskerk 15 v. A'dam n. Hamburg. Averdijk 16 p. Flores Azoren n. N. Orleans Axeldijk 15 p." Recife. Baud 15 v. Belawan n. Djakarta. Bali 16 Port Said. Banka 16 v. Kidjang te Singapore. Batavier I 14 v. Cassablanca te Bordeaux. Britsum 17 Chrlstobal n. Vancouver. Benlnkust 17 Freetown. Bontekoe 14 v. Surabaia n. Makassar. Boissevaln 17 Okinawa. Blitar 15 Zeebrugge. Cistula 17 Bombay. Cleodora 15 v. Bangkok te Pladju. Camitia 24 Brisbane verw. Delft 16 Amsterdam. Eos 16 v. Alexandrië te Beirouth. sso - Amsterdam 15 v. Antwerpen n. Si- don. Gaasterland 16 p. Flores Azoren n. Houston Guineekust 14 v. Pointe Noire n. Luanda. Heemskerk 15 210 m. n.o. Keelung. Indrapoera 16 Padang n. Colombo. Japara KRL 16 Mena al Ahmadi. J. v. Oldenbarnevelt 15 dw. v. K. §t. Vin cent. Karimata 1G Amsterdam. Kalydon 15 v. Maracaïbo te Curasao. Kieldrecht 16 Antwerpen. Korovina 16 v. Kiel Moitenau n. R'dam. Kertosóno 15 190 m. n. v. Cayenne. Leopoldskerk 15 Suez. Loenerkerk 16 p. Lissabon n. Antwerpen. Leuvekerk 16 v. Aden n. Karachi. Lievevrouwekerk 17 Zanzibar. Maas 13 p. Vigo. Maashaven 16 p. Kaap Finisterre n. R'dam Marisa 16 v. Malta n. Suez. Mellskerk 17 Singapore. Molenkerk 15 Duinkerken. Noordam 16 v. R'dam n. New York. Oldekerk 15 p. GuardafuL Oranje 13 p. Sabang. Polydorus 17 Tandjong Priok. Peperkust 16 120 m. o. v. Madeira. Pr. Fr. Willem 16 p. Finisterre n. Palma. Rani 16 Colombo, n. Suez. Roepat 17 v. Port Swettenham n. Belawan. Rondo 17 Tandjon Priok. Rotula 15 v. Faranaqua n. Curasao. Sarangan 16 Rotterdam. Schelpwij k 16 Hongkong n. Singapore. Schiedijk 15 v. R'dam te Hamburg. Sibajak 18 Sydney verw. Soestdijk 14 Tandjong Priok. Stad Dordrecht 14 v. Genua n. Motril. Tasman 16 v. Padang te Djakarta. Talisse 16 p. Malta n. Port Said. Teiresias 15 p. Ceylon. Tjibodas 16 v. Hongkong n. Djakarta. Tjisadane 15 Hongkong. Tomorl 15 40 m. n.o. Finisterre. Triton 16 v. Philadelphia n. N. York. Utrecht 15 20 m. n.w. Guardafui. Vasum 16 Ras Tanura ten anker. W. Alton Jones 16 Suez. Willemstad 16 Amsterdam. Westland 17 Bahia. Wonosari 15 v. Calcutta n. Belawan. Wonosobo 17 v. Aden n. Massawah. Zeeland 15 v. Baltimore n. Galveston. Leiders handhaafden zich in bridgecompetitie. Heren KnoopLeertouwer legden beslag op 2e plaats. Hoewel alle leiders zich zaterdag j.L te Middelburg royaal konden hand haven, kunnen we, met nog 2 zittin gen voor de boeg, nog geen kampioe nen aanwijzen. In de hoofdklasse wisten de heren Van GoorJansen het paar Van Op penCorveleyn van zich af te schud den, maar twee niet te onderschatten tegenstanders, de heren Knoop—Leer touwer, die ditmaal de erepalm weg droegen, namen de tweede plaats over en zyn nog lang niet kansloos. Van de degradatiekandidaten is er één, die, zoals de stand aangeeft, zoetjesaan alle hoop wel kan laten varen. Mevr. Brouwers en de heer Gabriël- se wonnen in de le klasse met miniem verschil. De dames Van der Jagt— Knoop zijn hier kennelijk haar inzin king te boven, maar het is niet aan te nemen, dat deze twee paren de dames KortewegVan de Rest nog zullen inhalen. De „heren DekkerWijnen kwamen ditmaal „adem" tekort, even als het paar mevr. Van de Bondtde heer Van Reemst, dat nog maar steeds niet op dreef kan komen. Even als in de hoofdklasse moeten hier drie paren degraderen. De „nek-aan-nek-race" tussen het echtpaar Vriesman en mej. Klaassen de heer De Visser duurt onvermin derd voort. Deze keer verkregen de eersten enig voordeel. De uitslagen luidden: Hoofdklasse: 1. heren KnoopLeer touwer 69 p.; 2. heren GommersVan Iren 65 p.; 3. heren JansenVan Goor 63 p. Eerste klasse: 1. mevr. Brouwers de-heer Gabriëlse 63% p.; 2. dames v. d. JagtKnoop 63 p.; 3 en 4 dames v. d. RestBraak en heren Van Nieu- wenhurjzenPolderman 59% p. Tweede klasse: 1. echtpaar Vries man 70 p.; 2. mej. Klaassende heer De Visser 66 p.; 3. heren Van Oevelen v. 't Westende 63 p.; 4. heren Van WaegeninghRoovers 57% p. De standen zien er als volgt uit: Hoofdklasse: 1. heren JansenVan Goor 247%2. heren KnoopLeer touwer 240; 3. heren Van IrenGom mers 235%; 4. heren Van Oppen Corveleyn 234; 5. mevr. IJsselde heer Minderhout 2266. echtpaar Van de Kreke 208; 7. mevr. Dronkers de heer Heyboer 206; 8. dames Kroe- dersMeyer 204%; 9. echtpaar Pa- rent 196; 10. dames WolthersHuys- se 163%. Eerste klasse: 1. dames Korteweg Van de Rest 237%2. heren Dekker Wijnen 223; 3. dames Van der Jagt Knoop 214%4. dames Brouwers Ballintïjn 210%; 5. echtp. De Graauw 208%; 6. heren Van Nieuwenhuyzen Polderman 200%; 7. heren Van der Sluys 199; 8. dames PeekGabriëlse 1879. dames Van IrenGommers 187; 10. mevr. Van de Bondtde heer Van Reemst 172%. Tweede klasse: 1. echtp. Vriesman 274%; 2. mej. Klaassende heer De Visser 269%3. echtp. Drost 241 (v) 4. echtp. Matzinger 230%; 5. echtp. Bode 2306. heren Van OevelenVan 't Westende 226% (v)7. dames Van der SluysBruin 220 (v); 8. echtp. D. v. d. Kreeke 219%; 9. heren Van WaegeninghRoovers 217; 10. dames Van NieuwenhuyzenPolderman 213%11. dames Van der MostMul ler 212% 12. dames Voorn 198%. De 5e ziting wordt op 21 januari te Vlissingen gehouden. f Advertentie). Huidzuiverheïd - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en-voeten* Vette koelen per kg. In ct. le kw. 280— 310, 2e kV/. 260—280, 3e kW. 240—260. Vette kalveren per k. In ct. le kw. 250 —280, 2e kw. 240—250, 3e kw. 200—230. Pr. p. kg ln' ct. Pr p. st. In gld. le 2e 3e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen 270 210 190 le 2e kwaliteit 450 350 250 68 60 48 52 40 140 110 90 125 100 90 1120 950 775 1120 950 775 800 700 600 780 630 580 480 425 350 handel Sl.paarden Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer iets redelijk, prijzen niet hoger dan gisteren; enkele prima's boven notering: vette kal veren aanvoer even groter, handel leven dig, prijshoudend: graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen niet lager; nuchtere kalveren aanvoer Iets rui mer, handel vlug, goed prijshoudend; big gen aanvoer groter, handel kalm, ruim prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tamelijk, wat stijver in prijs; schapen en lammeren aanvoer korter, handel stroef, prijzen Iets hoger; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen constant; vare kèeien aanvoer gewoon, handél goed, prijzen, onveranderd; vaar zen en pinken aanvoer matig, handel stil, prijzen als vorige week. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: H. Jansen van Rosendaal- Brugma, d.; M. Sohllalt-Siwaletta, d.; P. Siereveld-Versluljs, d.; D. Haan-Jansen van Galen, d.; M. S. Woudenberg- Lohmann, d.; Th. Broodman-Meerman, d. Ondertrouwd: A. Vos, 20 j. en J. J. Hee- ren, 21 j. Getrouwd: H. F. A. Rodermond, 20 j. en J. H. van der Leek, 20 J.; J. van Wallen burg, 31 j. en J. J. Blerens, 25 W. A. Nieuwelink, 28 j. en J. J. Sturm, 20 j. Overleden: A. Vaccher, 74 j., weduwn. van J. Anselman; C. M. Vermeulen, 63 J.; A. de Voogd, 48 j., geh. met E. M. C. Groe- neweg; P. M. Overduln, 80 j., wede. van M. C. van Zweden. Officiële publikaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op 13 Januari 1956 bij hen zijn ingekomen de volgende verzoe- schrlften om vergunning en wel van: JACOBUS BERNARDUS VERHOEVEN, van beroep restaurateur, wonende te Vlis singen, Palingstraat 25, om een tapvergun- nlng voor de volgende lokaliteit: voor-lo kaliteit linkerzijde en voor- en achterlo kaliteit-rechterzijde van het perceel Pa lingstraat 25; JAN BLANKENBURGH, van beroep kruidenier, wonende te Vlissingen, Groe- newoud 38, om een slijtvergunning voor de volgende lokaliteit: beneden-lokaliteit van het perceel Groenewoud 38; FERNANDO LENZINI, van beroep ho tel-pensionhouder, wonende te Vlissingen, Boul. Bankert 44, om een slijtvergunning voor de volgende lokaliteit: beneden-loka liteit van het perceel Boul. Benkert 44. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunningen schrif telijke bezwaren bij B. en W. inbrengen. Vlissingen, 16 januari 1956. Nagekomen advertentie. Enige en algemene kennisgeving. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van ons dochtertje, zusje en kleindochtertje MARION MARCELLE, op dé leeftijd van ruim 5 jaar. M. VISSER. J. A. VISSER- VAN DER HAAGEN. GWENDOLYN. B. AL VAN DER HAAGEN— FREDERIKS. C. A. VISSER. J. A. VISSER- VAN DE PEREL. Oost- West-Souburg, 16 januari 1956. Haaksbergenstr. 9. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op vrijdag 20 januari a.s., des namiddags 2 -uur vanaf Nieuwer Amstel- straat 2. 19 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOGG EN LAAG WATER U.+NJLP. U.+N.A.P. U.NA.P. 5.29 5.58 6.26 6.48 7.11 1.98 2.15 1.24 1.46 17.56 18.22 18.56 19.15 1.96 2.13 2.29 1.44 12.08 12.32 0.26 0.12 0.32 1.92 2.04 1.92 1.30 1.48 13.04 2.22 12.40 1.71 12.59 1.92

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7