EDO dwong Elinkwijk verrassend een puntenverdeling af (0-0) Vlissingen was dichter bij zege maar liet een punt bij Almania PLEIDOOI VOOR SPORTHAL IN JAARVERGADERING HANDBAL ENSCHEDE EN P.S.V. BRACHTEN SUPPORTERS IN VERVOERING MAANDAG 16 JANUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 ZEEUWEN SPEELDEN IN BROEK-SITTARD Voorsprong (2-0) ging verloren (3-3) VLISSINGEN, dat volledig binnen de lijnen kwam, heeft zondag de volle buit niet mee kunnen brengen uit Broek-Sittard, waar Almania de tegen stander was. Het werd een gelukspel: 33. Overigens is Vlissingen In dit duel het dichtst bij de overwinning geweest; de Zeeuwen misten echter zo veel kansen, dat zij niet verder kwamen dan een puntenverdeling. Aanvan kelijk wilde het by de ploegen niet erg vlotten. Er zat slechts weinig geest drift in het spel van de teams. Langzamerhand kwam er echter meer vaart in het duel. Daarbij toonde Almania zich voor de rust gevaarlijker, maar na de rust bleken de bordjes te zijn verhangen en gaf Vlissingen de toon aan. In de eerste vijftien minuten van de wedstrijd leek het of Vlissingen op een gemakkelijke zege zou afsturen. Direct na de aftrap kreeg Clarisse al een goede kans om te scoren, toen back Flippe een mistrap deed. Het schot ging echter via een verdediger naast, zodat Vlissingen het aanvan- se, alleen voor. doel staande, nogmaals naast, maar Pierre van der Schraaf ltelijk niet verder dan een corner bracht. In de tiende minuut schoot Claris- voltrok even later toch het vonnis en schoot vla rechtsback Zelissen over de verraste doelman Meulenberg in het doel (01). En nog geen drie minu ten later was het Clarisse, die ditmaal beter een kans benutte en via de paal scoorde (03). Toen het zover was, werd Almania zich kennelijk van het gevaar bewust en ontketende een fel offensief, waar bij vooral de gevaarlijke midvoor A. Ehlen keer op keer een bedreiging voor het Vlissingse doel was. Het was deze speler, die in de twintigste mi nuut de bal, welke door Baart niet klemvast was gehouden, voor de voe ten kreeg en in het lege doel schoot (12). Drie minuten voor rust, toen Struiwigh niet voldoende aandacht besteedde aan linksbuiten Wetsels, kon deze buitenspeler een prachtige voorzet lanceren, waaruit rechtsbin nen M. Ehlen het gelijkmakende doel punt scoorde (22). Al spoedig na de hervatting kreeg Wagner van Almania een voortreffe lijke kans om te doelpunten. Baart was uit het doel gelopen, maar het schot ging over. Twintig minuten later gaf Pierre van der Schraaf de Lim burgse verdediging geen schijn van kans, toen hij een fel schot af vuurde, dat onhoudbaar langs Zweed Stahlberg won Hoogovenschaaktoernooi. Door in de laatste ronde, gelijk te spelen tegen de Spanjaard Toran, heeft de Zweed Stahlberg het Hoog ovenschaaktoernooi gewonnen. De bestgeplaatste Nederlander was Bouwmeester die met 4% punt de 5e en 6e plaats deelt met Matanovic (Zuidslavië). De overige Nederlan ders konden zich in dit milieu niet al te best handhaven. De eindstand van het Hoogoven- schaaktoernooi luidt: 1. Stahlberg (Zweden) 6% punt; 2. Piln'ik (Argentinië) 6 punten; 3,/4, Scafarelli Italië) en Toran (Spanje) ieder 5Vs punt; 5./6. Matanovic (Zuidslavië) en Bouwmeester (Ne derland) ieder 4% punt; 7./8. Kra mer en Van Scheltmga (beiden Ne derland) leder 4 punten; 9. Roessel (Nederland) 3 punten; 10. Orbaan (Nederland) 1% punt. Meulenberg in het doel verdween (23). Daarna kreeg Vlissingen tal van kansen om de voorsprong te vergroten. Eerst schoot Piet Weststrate uit een vrije trap keihard tegen de paal. Daarna brak Clarisse handig door, maar met een reflex-beweging kon een der verdedigers nog juist de bal retourneren. De weer ingeschoten bal werd daarna op fraaie wijze door de doelman onderschept. Aan de andere kant moest Baart In de 32e minuut een schot van M. Eh len doorlaten, toen de Vlissingse doelman het uitzicht belemmerd werd (3—3). Begrijpelijk werd aan weerszijden fel gevochten om het winnende doel punt. Daarbij kreeg Henk de Nooijer een voortreffelijke kans, maar zijn onzuiver gericht schot belandde juist in de handen van de doelman. Geen van beide ploegen kwam meer aan een doelpunt toe, zodat het einde kwam met 33. Goes maakte slechte beurt tegen bezoekende Dongen. Middelburg en Axel deelden; Hulst versloeg Desk met 3-0. In de 2e klasse B heeft Hulst de nederlaag van vorige week keurig gewroken, waarvan D.E.S.K. het slachtoffer werd (30). De Hulste naren streefden door deze zege Axel voorbij, dat echter in de Zeeuwse hoofdstad een goede prestatie ver richtte door Middelburg een puntje te ontnemen (11). Ondanks dit ge lijke spel zakten de mannen uit Axel een plaatsje. Slechter bracht Goes het er van af, door beide punten aan het bezoekende Dongen af te staan (45), waardoor de Bevelan ders twee plaatsen naar beneden dui kelden. M.O.C. '39 handhaafde zijn stevige positie, mede door de zegereeks van Internos ondubbelzinnig te stuiten (41). Het gelijke spel van Rood- Wit W. en W.V.O. (1—1) had tot resultaat, dat beide ploegen een plaatsje stegen. R.A.C. klom weer naar de tweede plaats op door Roo sendaal niet thuis te geven (51). De stand luidt thans: 11 10 1 0 21 38—13 M.O.C. '39 R.A.C. Internos Middelburg Rood-Wit W. W.V.O. D.E.S.K. Hulst Goes Axel Dongen Roosendaal 12 7 4 1 18 32—19 8 1 5 17 29—24 5 4 3 14 26—16 4 4 6 12 21—24 3 5 4 11 23—22 5 1 6 11 22—27 4 3 6 11 31—46 4 2 5 10 45—41 3 4 5 10 24—31 2 2 8 6 21—37 2 1 8 5 20—32 VERHEUGENDE GROEI Zaterdagmiddag zijn in de Willem III- kazerne te Vlissingen judo-examens afgenomen. Voor de bla/uwe band slaagde de heer J. van Dalsum uit Stavenisse en voor de groene band mejuffrouw Jopie van Overbeeke uit MiddelburgDe heer Fr. Pietersz uit Middelburg kreeg ..de oranje band. Voor de eerste graad jiu jitsu slaag den I. van de HooftA. KooienJ. E. Houthuyzen, H. Schinkel, J. Bussen- maker, D. J. Jansen, J. de Nooijer, M. Wijkhuis, W. v. d. Noorde allen uit Vlissingen, C. Hondius uit Middel burg, L. Provoost en Fr. Provoost uit Breshens en A. P. Waage uit Sluis. Allen leerlingen van sportschool Felix Janssens. Op bovenstaande foto maakt een der leerlingen, mejuffrouw M. Doggen uit Hoek, een aanvalvan een medeleerling onschadelijk. Foto P.Z.C. Stijgende belangstelling voor zaalhandbal. In de algemene jaarvergadering der afdelingen Zeeland van het Ne derlands Handbal Verbond heeft voorzitter F. Naerebout een fel plei dooi gehouden voor een sporthal in deze provincie. De Zeeuwse sportlie den, die zaalhandbal willen beoefe nen, kunnen voor deze sport slechts in de Middelburgse veilinghal te recht. De belangstelling hiervoor is echter zo groot, dat het zeker niet mogelijk is, zo'n uitgebreid program ma af te werken als wel gewenst wordt. En ondertussen is ook de pu blieke belangstelling zo groot gewor den, dat het er naar uitziet, dat men binnenkort niet alle belangstellenden meer toe kan laten bij de wedstrij den. De heer Naerebout noemde het in de jaarvergadering, die zondag middag in hotel Wöhler te Middel burg werd gehouden, dan ook een noodzaak, dat er in Zeeland 'n sport hal komt. Verder vestigde spreker er in zijn openingswoord de aandacht op, dat de afdeling Zeeland in het afgelopen jaar verheugend is gegroeid; het le dental is aanmerkelijk gestegen. Tijdens de bestuursverkiezingen werd het afdelingsbestuur belangrijk gewijzigd. Voorzitter F. Naerebout, die reglementair aftredend was, was niet herkiesbaar, mede in verband met zijn drukke werkzaamheden voor het districtsbestuur. In zijn plaats werd gekozen de heer J. A. Vierge ver (Hellas). In de plaats van de heer P. D. Druenen (speltechnische aangelegenheden en jeugdwerk) werd gekozen de heer J. de Rijcke, terwijl de heer G. Luwema (Olym pus) de functie van de heer P. M. van Hese overnam (scheidsrechters- wezen). De heer J. de Looff (EMM) werd vice-voorzitter en de heer A. Heijens, secretaris-penningmeester, werd herkozen. In de afdelingstechnische commis sie namen zitting de heren J. de Looff (voorzitter) C. Wolf, P. v. d. Ameele, M. Sonke en J. Pauwe. In de jeugdcommissie werden de vol gende leden gekozen: de heren J. de Rijcke. A. Dingemanse, H. Wolders en G. Veerhoek en de dames A. Flip- se en R. van HeseBoone. Als afgevaardigden naar de bonds vergadering werden de heren J. A. Viergever, A. Heijens en C. Milhous aangewezen. Op voorstel van Olympus werd be sloten. dat de heer C. Milhous, com petitie-leider, een telefoonaansluiting zal krijgen. De aanleg van deze aan sluiting zal bekostigd worden door de afdeling, terwijl de vereniging per jaar 200.in de kosten zal bijdra gen. K.N.V.B.-wedstrijden voor a.s. weekeinde. Voor het a.s. weekeinde heeft M de K.N.V.B., voor zover daar. bij Zeeuwse clubs betrokken H zijn, de volgende wedstrijden vastgesteld: le klasse C: VlissingenV.V. H. '16; AllianceAlmania; Maurits—T.S.C.; Schijndel— V.S.V. '34; Sportclub Emma— Kimbria; RoermondBraban - n tia. 2e klasse B: Roosendaal— 1 Rood-Wit W.; AxelHulst; M D.E.S.K.—M.O.C. '39; Inter- nosR.A.C. M 3e klasse C: Veerse Boys— V.E.S. '34; R.K.C.—W.S.C.; 1 De SchuttersZierikzee; D.H. 1 V.—Gudok. 1 H 3e klasse D: BiervlietOdio; SteenCorn Boys; Meto— Zeeland Sport. 1 4e klasse G: S.C. Gastel-- Grenswachters; N.S.V.Hal- p steren; DevoKaaise Boys; Burgh—Steenbergen. p M 4e klasse H: LuetorHans- n weertse Boys; KoewachtRia W.; YersekeClinge; Bres- kensHoofdplaat; Oostburg— p Sluiskil. Reserve 2e klasse C: Goes H Middelburg IH; Terneuzen If IIZeeland Sport H; Corn p Boys HAxel H: Breskens II Vlissingen H; Hontenisse H 1 R.C.S. n. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van der Sande weerde zich geducht tegenover Boot. Turnkampioenschap van Nederland in Borne. Voor de zevende achtereenvolgende maal is de Alkmaarder Klaas Boot turnkampioen van Nederland gewor den. Boot heeft dit kampioenschap echter niet cadeau gekregen, want zijn geduchtste tegenstander was de Vlïs- singer Jaap van der Sande van VTV. De wedstrijden, die gehouden werden te Borne en georganiseerd waren door de vereniging DOO, hadden een span nend verloop. Boot en Van der Sande staken ver boven hun tegenstanders uit. Op het nummer vrije oefeningen be haalde Jaap van der Sande een over tuigende zege met 9,90 punten tegen Boot 9,70. De verdere deelnemers ble ven hier ver beneden. Ook bij het num mer rek dat gewonnen werd door Achterberg uit Enschede was Van der Sande sterker dan Boot (9.75 tegen 9.30). Op de brug bleek Boot overtui gend de sterkste te zijn. Hij behaalde hier het hoogst mogelijk aantal pun ten (10) tegen Van der Sande 9.65. In totaal behaalde Boot 116.05 punten te gen Van der Sande 114.75. De derde plaats werd bezet door G. van Galen van Hercules Hebe uit Enschede, die een totaal van 111.85 behaalde. Van der Sande in actie. Middelburg en Axel sloten in de Zeeuwse hoofdstad hun duel op 11 af. Doelman De Danschuttèr van de gasten grist hier een bal weg voor dat de agressieve groen-witten hun plannen kunnen uitvoeren. (Foto P.Z.C.) WEDSTRIJDEN VAN DE DAG Roda Sport bezorgde Sparta-aanhang koude douche. De toeschouwers bij Sportclub Enschede en PSV zullen ongetwijfeld het slechte weer vergeten zjjn, want 90 minuten lang lieten beide ploegen voet bal van het beste soort zien! Van begin tot eind legden zowel Enschede als PSV in een plezierige vaart een schat van vloeiende combinaties op de grasmat, waarbij de sportclub het meest aan de aanval vasthield. De tech nicus in de Enschede-voorhoede was Abe Lenstra, die een groot aandeel heeft gehad in de overwinning van zijn club. Hy was het, die uit een snelle doorbraak van Van Wel de PSV-doelman Styger voor de eerste maal liet vissen. De Eindhovenaren hadden het antwoord echter dadelijk gereed, want na vier minuten deed Brusselers de voorsprong weer teniet (11). Na de hervatting moest PSV, dat met een viermans-voorhoede speelde, alles geven, om zich de Enschedese aanvallers van het lijf te houden. De thuisclub bleef echter doortastender aanvallen, hetgeen na tien minuten resulteerde in een doelpunt van Van Wel. Elkeen wachtte reeds op het der de Enschedese doelpunt, toen plotse ling de PSV-voorhoede met een serie machtige aanvallen op het vijandelij ke doel afstormde. Uit één van die aanvallen scoorde Bünen na 25 minu ten de gelijkmaker. Maar de Eindho venaren hadden buiten Lenstra gere kend. Met uitgerekende passes zette hij zijn voorhoede aan het werk en hij deed meer. In de 35e minuut schoof hij het leer achter Stijger en twee mi nuten later stelde hij Oonk in de ge legenheid PSV de genadeslag te ge ven. Dat PSV door Fransen nog tot Van Oostende verbeterde wielerrecord op 1 km. Tijdens internationale wedstrijden te Brussel heeft de Beglische wiel renner Julien van Oostende de 1 ki lometer met vliegende start voor amateurs afgelegd in 1 min. 5.8 sec. Dit is een verbetering van het offi ciële wereldrecord, waarvan hij zelf met 1 min. 6.4 sec houder is sinds 7 november j.l. Op 10 december j.l. heeft de Belg Lauwers in Antwer pen deze afstand gereden in 1 min. 5 sec., maar dit record is nog niet erkend. HOOFDKLASSE NU OP DE HELFT! Sparta verloor onverwacht van Roda Sport; Ajax en NOAD speelden gelijk DE BEIDE HOOFDKLASSEN hebben reeds de helft van de competitie achter de rug. Tot nog toe heeft die competitie een verrassend vlot verloop gehad, de terreinafkeuringen waren zeer gering in aantal en zo hebben slechts tien clubs één wedstryd achterstand. Overigens is het by een be schouwing van de standenlysten wel duidelijk, dat van alles nog mogelyk is. Dat bleek ook zondag weer eens. Elinkwyk bijvoorbeeld, dat in de b-afde- ling leidt, kon 't tegen het zeer laag geklasseerde EDO niet verder brengen dan een 0O gelijkspel. Weliswaar verspeelden de Utrechtenaren de leiding (nog) niet, maar dat kwam alleen omdat Rapid JC, die tweede was, bij Feyenoord een 20 nederlaag moest incasseren. Deden de koplopers het in de afdeling b dus slecht, de leiders van de a-groep kwamen er ook niet al te best af. Fortuna '54 haalde nog wel beide puntjes binnen, maar het zal voor de Limburgers toch een tegenvaller zjjn, dat De Munck en zijn kornui ten het niet verder dan een 10-zege tegen het uiterst zwakke Vitesse brachten. En Ajax, dat tweede stond geklasseerd kwam tegen NOAD niet verder dan 00, terwyl Sparta het er helemaal by liet zitten en smartelijk verloor van het toch werkelijk niet zo sterke Roda Sport (32). Verder leverde de hoofdklasse a nog enkele verrassingen af. Zo ver loor Stormvogels op eigen veld van Amsterdam (01) en moest zowel Eindhoven als ADO, beide op eigen veld, tegen respectievelijk EBOH en HVC genoegen nemen met een 11 gelijkspel. Wijzigingen van betekenis werden daardoor ondertussen niet veroorzaakt. Wel moet gezegd wor den. dat WV akelig dient bij de ge vaarlijke lijn is gekomen, nu de Lim burgers verloren van DOS (1—0). NAC klom weer een plaatsje op door een overwining op Limburgia (12). Excelsior en Rigtersbleek deelden in deze klasse ook al de puntjes (11). Voor Sportclub Enschede was het afgelopen weekeinde bijzonder florisant. Zelf behaalden de Over- ijselnaren een zege (43) op PSV, dat zich overigens uitstekend ver weerde, en zoals al gezegd lieten concurrenten Elinkwyk en Rapid JC respectievelijk één en. twee puntjes glippen. Enschede kwam daardoor op de tweede plaats. BW bleef ook goed in de running door een 31 zege op Emma, terwijl Alkmaar ook tegen MW op eigen veld ongeslagen bleef. De Maastrich tenaren vertrokken met een 31 ne derlaag. Bij Willem H zette het her stel goed door, getuige de ruime 41- zege op Scheveningen/Holland Sport, waardoor de Tilburgenaren nu al weer een veilig eind van de beruchte streep gekomen zijn. Zoals gezegd greep Feyenoord de winst van Rapid J.C. Zodoende zijn de Rotterdammers dan toch eindelijk boven de streep gearri veerd, in dit geval ten koste van MW. GVAV handhaafde zich maar ter nauwernood in het bevoorrechte ge bied. De Groningers verloren name lijk met 21 van het Dordtse DFC. SW duwde de Volewijckers nog wat steviger op de eerste plaats (31), terwijl Sittardia en de Graafschap tot een puntenverdeling kwamen (33). Voor a.s. weekeinde. Voor het a.s. weekeinde zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld. Hoofd klasse a: AmsterdamDOS; WV Limburgia; NACRoda Sport; Spar taFortuna '54; VitesseEindhoven; EBOHExcelsior; RigtersbleekAn O; HVCAjax; NOADStormvo gels. Hoofdklasse b: De Volewijckers Emma; BWWillem n; Scheve- ningen/Hoiland SportAlkmaar; MV VSportclub Enschede; PSVDe GraafschapSittardiaFeyenoord Rapid JC—DFC; GVAV—-EDO; ElinkwijkSVV. was niet meer be- 43 kon inlopen, langrijk. Sparta heeft de laatste twee weken niet veel plezier gehad van zj)n bezoe ken aan Limburg. Kregen de Rotter dammers vorige week van Limburgia de kous op de kop, ditmaal was het Roda Sport, dat de Sparta-aanhang koude rillingen bezorgde. De schijn baar veilige 21 voorsprong liet Sparta in net laatste kwartier uit handen nemen, eenvoudig door gebrek aan doorzettingsvermogen. Zeker, Sparta's techniek was beter, magr Roda Sport greep de kansen. In de eerste helft gaven de Maas stedelingen pro.luktief spel ten beste, waardoor Verhoeven na 30 minuten kon doelpunten. Een misverstand tus sen Terlouw en zijn doelman bracht de schaal weer in evenwicht door Rutten. Na rust volgde een heftig Rotterdams offensief, hetgeen resul teerde in een doelpunt van Daniëlse. Vijftien minuten voor tijd verzetten de Limburgers de bakens met het ge noemde gevolg. Rutten maakte in de 32e minuut gelijk en één minuut voor het einde schoot Olieslager zelfs Spar- 1 jr flar- Techniek zoek. De 21 overwinning op het Gro ningse GVAV heeft DFC nog niet bo ven de beruchte lijn gebracht. Dit is eigenlijk maar het beste, want het spel van beide ploegen was in één woord slecht. In de beroepsklasse moet men toch wel zo zoetjes aan we ten, dat bij harde wind over de grond gespeeld moet worden. Maar in het wapengekletter met de wind legden beide ploegen het loodje. DFC, dat de zege wel verdiende, nam door Colombon de leiding, die door Krüger weer teniet gedaan werd. Voor rust kreeg de thuisclub nog tal loze kansen, maar drie goede schoten scheerden langs de paal. Uit een voor zet van De Jager zorgde Van Es ten slotte voor de beide punten. Hoofdklassestand Afdeling A. Fortuna '54 18 9 7 2 25 34-15 Ajax 18 9 6 3 24 36-25 NAC 18 11 2 5 24 28-22 Sparta 18 8 6 4 22 37-24 DOS 17 8 5 4 21 47-37 Eindhoven 17 7 7 3 21 31-23 SC VW '03 17 9 2 6 20 31-19 Stormvogels 18 6 6 6 18 32-30 Limburgia 18 6 6 6 18 31-35 ADO 18 6 4 8 16 29-29 NOAD 18 5 6 7 16 28-35 Amsterdam 17 7 1 9 15 29-30 Roda Sport 18 5 5 8 15 34-42 Excelsior 18 5 5 8 15 23-33 EBOH 17 2 9 6 13 22-32 Rigtersbleek 17 5 2 10 12 30-46 HVC 18 3 6 9 12 22-35 Vitesse 18 4 3 11 11 26-38 Afdeling B. Elinkwyk 18 12 3 3 27 44-18 SC Enschede 18 11 3 4 25 57-33 Rapid JC BW 18 10 5 3 25 42-23 18 11 2 5 24 44-26 Alkmaar 18 9 5 4 23 29-26 Willem H 17 9 2 6 20 41-32 Feyenoord 18 8 4 6 20 39-31 GVAV 18 8 4 6 20 42-39 DFC 18 8 3 7 19 37-33 MW 17 8 2 7 18 31-22 SW 18 7 3 8 17 35-29 PSV 18 7 2 9 16 40-37 De Graafschap 18 5 6 7 16 27-36 Sittardia 18 5 5 8 15 34-49 Sch. H. Sp. 17 6 2 9 14 29-40 EDO 18 4 3 11 11 17-39 Emma 17 2 3 12 7 17-50 Volewijckers 18 1 1 16 3 23-65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3