In de Zeeuwse watenen herleeft de mosselcultuur in ijfa SIR PERCY verstopping lm\m Almniiak POLDER WALCHEREN ZAL DIJK WESTKAPELLE VERSTERKEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 JANUARI 1956 VISSERS IN ZIERIKZEE VERGADERDEN Dit jaar visserij dag in Vlissingen In de zaterdagavond in hotel „Het wapen van Zeeland" te Zierikzee ge houden jaarvergadering van de vissery vereniging „Helpt Elkander" onder voorzitterschap van de heer B. W. Schot, zyn verschillende problemen en aspecten van de mosselvisserij vanuit de Zierikzeese haven besproken. De doorgang bij de brug in Dokkum, het openstellen van de noordelijke wad den, de schadeloosstelling van verloren gegane percelen in de Zandlireek en de WiUielminapolder werden besproken en drs. R. Cambier, secretaris van de vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserybelangen, deed enkele mededelingen over de Zeeuwse visserydag, einde februari in Vlissin gen te houden. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het verscheiden van de ere-voorzitter jhr. mr. J. Schuurbe- que Boeye en het verlies dat de ver eniging leed bij het overlijden van de heer J. Berrevoets. In een uitgebreid overzicht, met cijfers aangevuld, liet de secretaris het voorbije jaar de re vue passeren. Van de Groninger wad konden tamelijk veel halfwas en zaad mosselen gevist worden. Bij het op vissen werd in het algemeen ge klaagd over de slechte opbrengst. Als compensatie verkregen de noor delijke vissers een uitzaaiplelc in de zg. Schildknopen. De visserij op het Friese wad is slecht geweest, zodat deze spoedig gesloten werd. Ook de zaaivisserij in Zeeland op de vrije banken was van geen enkele waarde. Als bewys dat de Zeeuwse mosselcul tuur weer herleeft noemde het jaar verslag de opbrengst in de Wadden zee van 119.713 ton tegen 217.802 in de Zeeuwse wateren. Al was het, wat de aanvoer betreft, nog geen topjaar toch werden goede prijzen gemaakt. De Zeeuwse deelname aan de leverin gen zou in 1956 nog belangrijk kun nen worden opgevoerd, wanneer de maat van de mossels met 5 millime ter verkleind werd. De handelaars klagen wel over een teveel aan de markt brengen van jonge mossels, maar deze vrachten betreffen oudere f Advertentie) Geef de strijd niet op tegen DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen lcraoht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af, u is een ander mens. En mocht u later Voorzorgen, door te veel eten, overver* moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVERPILLETJES - f 1.20 per flacon. mossels, die niet meer groeien wil len. Bij de gehouden bestuursverkiegin- gen werden de heren C. Schot en L. Blommaert herkozen; de heer H. Smit werd met algemene stemmen als lid toegelaten. Drs Cambier deelde nog mede dat op de zaterdagmorgen gehouden be stuursvergadering van Zevibel op voorstel van Yerselte getracht zal worden de Groninger wadden van 10 april tot 5 mei voor de Zeeuwse vis sers open te stellen en de Friese wad den aansluitend van 6 mei tot 2 iuni. Er zal controle op het naar Zeeland af te voeren zaad blijven. Betalen Een heftig debat ontspon zich op de drukbezochte vergadering naar aanleiding van een schrijven van de gemeente Dokkum aan Zevibel over een bedrag van ruim honderd gulden, dat niet betaald zou zijn bij de door tocht van de Dokkumer brug. Wan neer dit bedrag niet voldaan zou worden, zou de brug voor de Zeeuw se vissers 's nachts niet meer geopend worden. Drs. Camibier meende dat dit normale onkosten voor de kwekers zijn, die niet ten laste van Zevibel kunnen komen. In de. vergadering voelde men er weinig voor eventuele niet betaalde gelden van bv. Yerse- ke of Bruinisse te betalen, maar na- nadat de voorzitter op de gevolgen van brugsluiting gewezen had, De- sloot men aarzelend naar rato aan de bruggeldnota mee te betalen. Er zal een schrijven naar B. on W. van Zierikzee gaan om verbeteringen aan de meerpalen op de haven te doen aanbrengen. Lang werd eveneens gesproken over de schadeloosstelling van pachters, die visten op één van de 40 percelen in de Zandkreek of de WiUielminapolder, die thans reeds uit de pacht, genomen zijn. Beslo ten is door het bestuur 'van Zevi bel een enquête te houden onder de mossel- en oesterkwekers of vergoeding op zijn plaats is in de vorm van nieuw toegewezen per celen of een geldsbedrag. Volgert- de week zal met dit onderzoek begonnen worden, zodat men een oordeel vormen kan over voor te stellen schadevergoedingen. De heer Cambier wees op' een onder houd van Zevibel a.s. Vry'dag met de VAN TOT vertegenwoordiger van de minister van landbouw en visserij over het mosselvervoer door particuliere schippers. Er schijnt geen enkele rechtsgrond te zijn voor een verbod, ook via het bedrijfschap werd geen mogelijkheid gevonden, zódat deze kwestie dan op hoog niveau bespro ken zal moeten worden. De vergade ring keurde het besluit goed uit het kwékersfonds tienduizend gulden be schikbaar té stellen voor de zg. „Com missie van Dertien". Ook de kwestie over Duitse mos selen kwam nog ter tafel. De verga dering besliste dat de eisen voor de ze dezelfde zouden zijn; in ieder ge val geen kleiner soort mossel, op de markt. Men besloot geen stappen te doen om tot maatverkleining te komen, daar bij gelijke maat de prijzen sta biel blijken te zijn. Tenslotte werd nog mededeling ge daan van de visserydag in Vlissingen, die waarschijnlijk op 24 en 25 fe bruari a.s. gehouden zal worden en waar o.m. gesproken zal worden door dr. Korringa over de mogelijkheden voor de oester- en mosselcultuur bij uitvoering van het deltaplan, dr. Ha- vinga zal refereren over de biologie van de garnaal en drs. Koenen over de coöperatie. Op 20 januari zal de visserijver- eniging in samenwerking met de ver eniging „Stad en Lande in de Graan- beurs te Zierikzee een filmavond or ganiseren, waar burgemeester A. C. Willemsen uit Yerseke spreken zal over het deltaplan. Naast een kleine re rolprent van Stad en Lande zal de oesterfilm over Yerseke worden ge draaid. Mobilofoon en auto voor Vlissingse politie Voor het aanschaffen van een mo bilofoon-installatie, een surveillance auto, een lichtinstallatie en diverse kleine .hulpmiddelen voor liet korps der gemeentepolitie vragen B. en W. van Vlissingen een krediet van 22.900 en een krediet van 4500 dat nodig is voor het aankopen van twee verplaatsbare verkeerslichten en voor het uitvoeren der daarmee verband houdende werken op de kruispunten ScheldestraatPaul Krugerstraat en Van DishoeckstraatPaul Kruger straat. Overleden na val van trap In Serooskerlce (W) overleed vrij dagavond de heer J. Maljaars aan de gevolgen van een val van de trap in zijn woning. Omstreeks half tien hoorden de huisgenoten van de over ledene hom vallen. Het bleek, dat de heer Maljaars van geheel boven aan de trap een val had gemaakt tot op de begane grond. Hij werd onmiddel lijk naar het Middelburgse Gasthuis gebracht, maar overleed onderweg. Het slachtoffer was onghuwd en be reikte de leeftijd van 63 jaar. Duitse graven worden geruimd Door een groep militairen, beho rende tot de 158e Gravendienstcom pagnie een intendance-onderdeel worden momenteel de zich nog in Zeeland bevindende graven van Duit se militairen geruimd. De stoffelijke resten worden overgebracht naar de begraafplaats van gesneuvelde Duit se militairen te IJsselsteijn (L), waar reeds meer dan 27.000 graven liggen. De identificatie geschiedt o.m. aan de hand van administratieve gege vens, lengte, haarkleur, gebit, iden titeitsplaatje en persoonlijke bezit tingen. Molenaarspaar 65 jaar in de echt REVOLVERHELD. De aanwezigen in een café te Sluis schrokken wel even, toen een Belgische bezoeker, die met een vriend kwam binnenlopen, plotseling een revolver uit zijn jaszak trok en daarmee dreigend begon te zwaaien. Later bleek het een onschuldig ap paraat te zijn, waarmee geen vlieg kwaad kon worden gedaan, maar de politie vond dat dit grapje het best beantwoord kon worden door de geestige revolverheid maar eens een nachtje op te sluiten. SLECHT BEGIN. Voor de automobilist G. uit Terneuzen begon zaterdag de ochtend bepgald slecht. Toen hij om zeven uur te Goes een passa gier had afgezet en op de hoek van de Jac. Valckestraat rond de verkeerszüil wilde draaien, nader de op de hoofdverkeersweg een met steen geladen vrachtauto met aanhangwagen. De Zeeuws-Vla ming verleende echter geen voor rang, met het gevolg dat zijn personenauto werd geramd. De schade is zeer aanzienlijk, maar IN DE MIST 't Was mistig die dag en de Belg, die met zijn nogal luxueuze auto West Zeeuwsch-Vlaanderen binnenreed had aanvankelijkenige moeite om zijn eerste doel op Nederlands grondge bied te vinden, 't Ging, zoals dat in deze dagen meer gebeurt, om een ben zinepomp. Want deze voor auto's on ontbeerlijke vloeistof is in Nederland nog altijd aanzienlijk goedkoper dan in België Maar kort over de grens vond htj dan toch een tankstation, met een „madam" als beheerster. Nadat de Belg een voorraadje benzine in de tank had opgeslagen, vroeg hij „ma dam" de weg naar Oostburg. Hij kreeg uitvoerig de gebruikelijke instruc ties, zo in de geest van „recht door, dan links af, dan rechts af, nóg eens rechtsaf en dan Enfin, de man ging onversaagd op weg maar helemaal zeker van de zaak was hij toch nog niet. De mist speelde hem bovendien lelijk parten en nadat hij enkele honderden meters had gereden, besloot Mi veiligheids halve nog maar es de weg te vragen. >t Geluk 'was met hem. Er doemde We derom een tankstation op. De Xan klom uit zrn voertuig ensprong er toen haastig weer in! Want dezelfde „madam" stond ge reed om naar z'n wensen te vragen.... deden persoonlijke ongevallen zich niet voor. FESTIVAL. De luitenant Hanniken, kapel meester van de Belgische zeemacht, gekozen tot voorzitter van het Westvlaamse Muziekverbond, dat momenteel uit 190 muziekvereni gingen met in totaal 65.000 leden bestaat. Luitenant Hanniken is in Zeeland niet onbekend. In 1955 fun. eerde hij als jurylid voor de bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het Westvlaamse Muziekverbond houdt op 27 mei a.s. een groot, in ternationaal festival te Oostende voor korpsen van de derde afdeling. BENOEMING. In het bestuur van het pro- duktschap voor groenten en fruit, dat met ingang van 1 januari in de plaats kwam van het bedrijf schap, werd voor de drie stands- organisaties en de N.F.O. als lid benoemd de heer P. J. J. Dekker te Wemèldïnge. DRIEKONINGENSPEL, Een aantal Ambonese gemeente leden uit Oostbyrg en Aardenburg heeft op de avond van Driekoningen in de Nederlands hervormde kerk te Oostburg een lekespel opgevoerd. Nadat ds. Van Dalen in de dienst was voorgegaan kwamen de Drie Koningen, gekleed in prachtige ge waden, de kerk binnen en voerden het spel op, begeleid door Ambonese fluitspelers en een koor, dat uit mannen, vrouwen en kinderen be stond. De teksten werden in het In donesisch voorgedragen, maar het geheel werd toch begrijpelijk door dat de voorzitter van de Classis van Ambonese kerken in Zeeland en ds. Temmar in het Nederlands een toe lichting gaven. Het wordt vandaag, maandag, een blijde dag in huize Koepoortstraat 14 in Middelburg. Op de benedenver dieping van dit pand woont namelijk het echtpaar K. Adriaanse en T. Adriaanse-Tenhuize, dat 9 januari 1891 in het huwelijk, trad, thans 65 jaar geleden. Op deze beide echtelie den is de vaak aangeheven term „krasse oudjes" zeker van toepas sing. De man is namelijk 91 jaar, de vrouw 82 jaar. Men zou het hen „niet geven"-...... Veel meer dan een halve eeuw reeds wonen de heer en mevrouw Adriaanse in Middelburg. Maar hun huwelijk begon in Zoutelande, waar de man op de molen van zijn vader hetzelfde bouwwerk, dat nu ge restaureerd is zijn loopbaan be gon. Want de heer Adriaanse is oud molenaar. Na Zoutelande werkte hij o.a. in Melïskerke, Aagtekerke eh op diverse andere plaatsen. Het langst woonde het echtpaar in de Middel- bui'gse Seismolen, thans weer in ere hersteld door een restauratie. Maar dat is alweer lang geleden en voor beiden een goede herinne ring, die zeker vandaag nog wordt opgehaald wanneer het feest met kinderen, kleinkinderen en achtera kleinkinderen zal worden gevierd! Collecte De collecte in de ned. herv. kerk te Scherpenisse voor de kerkvoog dij heeft 81' opgebracht. De te St. Philipsland in de oud ger. kerk gehouden collecte voor de meisjesverenïging „Wees een Ze gen" heeft 265 opgebracht. Goudgele Virginia Superieure Melange f1.- per 20 stuks Voor Nederland N.V. CIGARETTES IMPORT CY-A J. BLOK-SCHEVENINGEN Met herinneringen zijn beiden overi gens wel vaker bezig, getuige dit plaatje, waarop zij een uitgave be kijken, die gewijd is aan Walche- ren's herstel. (Foto P.Z.C.) „TRANSUNION" RICHTTE VEEL SCHADE AAN Ruim half miljoen meer voor teenvoorzieningen. De algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft zaterdag het bestuursvoorstel goedgekeurd om voor dit jaar nog ruim een half miljoen gulden meer uit te trekken voor werken aan de Westkappelse zeedijk. Zoals gemeld, is het door vaak voorkomende stormschade een dringende eis' geworden de teen van de dyk zo spoedig mogelijk geheel te verbeteren. De ingenieur van de polder, ir. H. Visser, acht de kans niet uitgesloten, dat met een bepaalde machine van een aannemer, die reeds op de dyk aan het werk is, het tempo van de teenvoorziening aanzienlijk kan worden ver sneld. De vergadering ging accoord met het voorstel thans ineens het over een viertal jaren uitgesmeerde bedrag van f 700.000.toe te staan. Het aanvankelijk voor dit jaar toegestane krediet bedroeg f 175.000. Bij de behandeling van dit voorstel vroeg mr. W. F. Baron van der Feltz dr. R. W. Graaf van Lynden, stelde hem gerust, daarbij er op wijzend, dat het grote voordeel uit minder overlast door stormschade zal bestaan. Mr. Th. Portheine informeerde wat er gebeu ren zal wanneer de proef met de ma chine mislukt. Op verzoek van de voorzitter zette ir. Visser toen uiteen, dat het niet mogelijk zal zyn zonder machine dit werk in korter tijd uit te voeren. Bij de aanvang vait de vergadering werden de geloofsbrieven van de nieuwgekozen commissaris, de heer E. G. Lindenbergh uit Vlissingen, on derzocht. Mr. Van der Feltz adviseer de namens de hiermee belaste com missie tot toelating, waarna de heer Lindenbergh in handen van de voor zitter de belofte aflegde. Besloten werd duingrond in Zoute lande aan te kopen van de staat in verband met de dijkverzwaring voor f 20.257.75. Mr. Van der Feltz uitté bij dit punt bezwaren tegen de 5 waarmee de koopsom werd ver meerderd wegens vrijstelling van re gistratierechten. Hij achtte dit een „omzeilen van de registratiewet", welke mening de voorzitter bleek te delen. De laatste merkte bovendien op, dat de heer Van der Feltz als Tweede Kamerlid dien aangaande misschien een vraag aan de betrokken minister kan stellen. Een geldlening van f 360.000 zal worden aangegaan ter financiering van de afkoop, waarbij het voorrecht van het z.g. vrijland op Walcheren zal worden opgeheven. Van een ne gental particulieren in Zoutelande zullen voor een totaalbedrag van f 167.892 percelen worden aange kocht in verband met de voorgeno men dijkverzwaring. Op een vraag van de heer J. Bosselaar deelde de voorzitter mee, dat het rijk in deze zaak „een zeer aanmerkelijke bijdra ge" zal verlenen* Lastig karwei Mr. Van Lynden bracht voorts de stranding van de „Transunion" ter Twee veerboten op lijn Wolfaartsdijkseveer Kortgene „Oosterschelde" kómt tijdelijk assisteren De veerboot1 „Zandkreek", die in verband met reparatie-werkzaamhe den aan de grotere „Noord Beveland" thans de dienst op do lyn Wolfaarts dijkseveerKortgene onderhoudt, zal van heden (Maandag) af, assistentie krijgen van de veerboot „Oosterschel de". Het is de bedoeling, dat de ^Oos terschelde" alleen vaart, wanneer de „Zandkreek" de autostroom niet kan verwerken. In de praktük zal het er dus wel op neerkomen, dat op deze lyn een groot deel van de dag met twee schepen zal worden gevaren. Kapitein J. W. Gelderman van Heilsleger verlaat Zierikzee Kapitein J. W. Gelderman te Zie rikzee, leider van de evangelisatie- ipost en liet jeugdcentrum „De Licht boei", zal donderdag 19 januari a.s. 'Zierikzee verlaten. Volgens het ge- bvuik bjj het Leger des Kcils is de nieuwe standplaats van de heer en mevrouw Gelderman nog niet bekend, al wordt aangenomen dat dit bij de leiding van een tehuis voor ongeorga niseerde stadsjeugd zal zijn. De op volger in Zierikzee zal eveneens eerst eind van deze week door de Leger leiding worden bekendgemaakt. In de ruim vier jaren, dat het gezin Gelderman in Zierikzee werkte, is de Legerzaal in de Poststraat voor hon derden jongeren op Schouwen-Duive- land een ontspanningsoord geworden, terwijl de ouderen vooral denken aan »de houding die door de heer Gelder- man getoond werd bij de ramp. Een verdienste, die zo. hoog werd aange slagen dat van bepaalde zijde in 1954 enkele weken gratis vakantie voor de 'familie Gelderman w'erd aangeboden, een aanbod, dat volgens legertraditie niét aanvaard mocht worden, maar dat voor de betrokkenen het bewijs van erkentelijkheid was voor de vele hulp. Naast de woensdagmiddagsa menkomsten, bezocht door enkele honderdtallen jeugdige Zierikzeeë- naars, is de „Lichtboei" vooral bekend geworden als jan tine, waar leerlingen van het Prof. Zeemanlyceum, tech nische school en U.L.O .-scholen ver pozing vinden en zo weerhouden wor den hun, vermaak in café's of op straat té zoeken. Ongeacht de levens overtuigingen heeft de heer Gelder man na zijn huwelijk bijgestaan door zijn vrouw de dank van velen verworven, een erkentelijkheid, die het stadsbestuur deelt. Eeu bijzonde re eer was het voor kapitein Gelder man op liet kerkhof bij de teraarde bestelling van wijlen jhr. mr. J. Schuurbéque Boeye, op verzoek van de overledene, de rouwdienst te lei den. Tot het ogenblik van vertrek zal de heer Gelderman die volgens de legerterminologie „onder vaarwel" staat zijn werk onder de Schouw- se jeugd voortzetten, een arbeid die KAPITEIN J. W. GELDERMAN afscheid De officiële afscheidsdienst is vast gesteld op zondag 15 januari des avonds half acht, nadat in de mor gendienst het onlangs geboren doch tertje van de heer Gelderman, vol gens de gebruikelijke rite zal zijn op gedragen. Gevraagd naar zyn mening over de wel onverwachte overplaatsing meen de de scheidendé officier slechts te kunnen zeggen met veel genoegen on der de Zeeuwse jeugd te hebben ge arbeid en de beschuldiging als zou deze moeilijker zijn dan elders, perti nent te moeten tegenspreken. „Met de beste herinneringen aan Zierikzee, waar de ramp my één met de bewo ners maakte, vertrek ik in het geloof, dat ook in mijn nieuwe standulaats God mij een taak zal geven ih het nooit voltooide werk van Zijn konink rijk", zo zei de heer Gelderman nog. sprake. Dit Liberty-schip, dat in de avond van 29 december j.l. vastliep op een paalhoofd bij de Vlissingse Nolledy'K, heeft grote schade veroor zaakt. Het is niet uitgesloten, dat de beschadigingen zich uitbreiden. Men kan namelijk thans niet onmiddellijk tot herstel overgaan, omdat het weer niet gunstig is. In ieder geval wordt het een lastig karwei. Het schip ligt nu aan de ket ting en voordat net beslag kan wor den opgeheven moet een borgstelling van f 210.000 worden betaald. Dit be drag zal zeker niet te hoog zijn, zo meende de voorzitter. Over het voorstel tot het aangaan van een dading ter regeling van de schade, die doo de stranding van het m.s. „Cinderella" ontstond, werd in besloten zitting beraadslaagd. Daar na gingen zonder meer enkele voor stellen onder de hamer door. Het be stuur werd gemachtigd tot het doen van enkele verpachtingen en de pen sioensgrondslagen van de griffier, de ontvanger en de ingenieur werden verhoogd. Bij de rondvraag merkte de heer Z. Maljaars op dat de weg: Grpyskerke Oostkapelle te smal i,s. Bovendien gaat juist over deze verbinding het vervoer naar de werken m de duinen. De polder zou bij het Wegschap Wal cheren aandrang kunnenuitoefenen om deze weg te verbeteren. De voorzitter antwoordde, dat dit laatste niet op de weg van de polder ligt, misschien wel van zijn vertegen woordigers by het wegschap'. Deze zaak zal nadere aandacht. heHwn, terwjjl een voorschrift zal worden ge geven, dat het betrokken vervoer een andere weg moet kiezen. In Brouwershaven vond men 80 oude kogels De eeuwenoude kerk van Brouwers haven heeft vrijdag iets laten zien van de vele geheimen, die de dikke stenen muren en die ontelbare nissen en gleu ven bevatten. Bjj het verwijderen van enkele stenen In de niskamer van één der kloostergangen troffen arbeiders tussen een tweetal muren tachtig zware kogels aan van ongeveer 10 centimeter doorsnede. Tot nu toe heeft men nog geen plausibele verklaring kunnen vinden voor deze wel enigszins vreemde mu nitie-opslagplaats. Enig houvast bij de tijdsbepaling heeft men door de samenstelling van de kogels. Daar hierbij ijzer gebruikt is en tot het jaar 1500 kogels slechts uit steen ge goten werden, menen deskundigen dat men b.v. aan de tachtigjarige oorlog denken moet. Volgens 'overlevering zou de Spaanse veldheer Mondragon wiens zwaard één der Zierikzeese poorten tooit ha zijn overtocht door het Zijpe binnen drie dagen geheel Schouwen hebben bezet. Via Drei- schor trokkeh' de Spaanse legioenen naar Brouwershaven, waar na een kort gevecht, de stadsbezetting de vlucht naar Zierikzee overbleef om algehele vernietiging te voorkomen. Hoewel deze slag door andere histori ci betwijfeld wordt, wijzen enkele ou de doktersrekeningen wel degelijk op een veldslag in Brouwershaven, dat bij de aftocht van de Geuzen bran dend werd achtergelaten. Mogelijk is het dus dat de gevonden kogels uit deze roerige tijd dateren en hét is niet uitgesloten dat nog meer bijzonder heden over de oudste geschiedenis van P.'-miwershaven onder en tussen de kerkmuren verborgen werden. Een andere veronderstelling is, dat wel licht voor een verzwaring van de bouw de kogels ab „dommekracht." gebruikt zijn om boogverzwakking tegen te gaan. De oplossing hiervan zal wel nooit gevonden worden, maar in ieder geval is men blij in Brou wershaven dat in het godshuis, eer tijds gewijd aan Petrus en Paulus, niet alleen de graven van de vooraan staande Brouwse burgers te vinden zijn als tekenen van een roemrijke ge schiedenis, maar ook voorwerpen iets vertellen van de historie die voor de stad begint met ridder Wolfaert van Borsselen. Advertentie BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTILLES v VALDA ONTSMETTEND-VERI ACHTEND VANDAAG. Middelburg Electro: 7 en 9.15 „Ciake de rat", (14 jr.); Schouwburg: B uur „De purperen vlakte", 14 jr.); Kunst zaal Van Ben them en Jutting: 918 uur: Expositie Japanse en Chinesé prentkunst. Vlissingen Alhambra:'3, 7 en 9 uur „Cis- ke de rat", (14 jr.); Luxor: 8 uur: „Het vlammende woud", (14 jr.); Kunstzaal Bikker: Tentoonstelling schilderwer ken A. Pihl. Goes Grand Theater: 7 en 9 uur; „Clske de rat", (14 jr.). Lezing Alliance Prangaise, hotel „De Korenbeurs", 8.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2