KA PP IS EN DE SHOWBOAT BEHAALT SCHOONDIJKE TEGEN NOORMANNEN EEN GELIJKSPEL? - SPORT- NOG STEEDS GEDRANG AAN TOP VAN DE BEIDE HOOFDKLASSEN NATIONAAL REUMAFONDSKREEG COMMISSIE VAN ADVIES De onverwachte erfenis I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 JANUARI 1956 AFDELINGSVOETBALPROGRAMMA Lewed. Boys bij Domburg niet bij voorbaat winnaar In de le klasse A ran het afde lingsvoetbal zijn twee wedstrijden vastgesteld, die beide van groot be lang zyn voor de verdere ontwikke ling. Noormannen is een sterke ploeg, maar het moet nu Schoondij ke thuis gaan bestrijden, hetgeen niet mee zal vallen. Hier zit dan ook een gelijkspel in de lucht. Lewed. Boys zou daarvan kunnen profiteren door in Domburg de punten weg te halen. Maar of de Bevelanders dit klaarspelen is een grote vraag. Ook hier lijkt een puntenverdeling meer in de lyn der verwachting te liggen. In 1 B is de zaak wat saai, want ook nu zal 's-Heer Arendskerke wel weer winnen, ditmaal van Robur. Kwadendamme gaat het proberen tegen gast Kruiningen, maar waar schijnlijk zonder succes. Bij de reserves duurt de race aan de kop nog steeds voort. Clinge n gaat naar Oostburg Et om te winnen. En Steen n trekt met hetzelfde doel naar Vlissingen m, dat echter ook een zeer goéde kans bezit en zich niet zonder meer aan de dyk laat zetten. Bij een waarschijnlijk gelijk spel is Clinge Et zeer gebaat. De Hulster reserves kunnen die van Biervliet verslaan. Goes III geeft Kruiningen H geen kans. En Luctor n zal aan de reis naar Zeel. Sport •UI weinig overhouden. In 2 A zal Aardenburg U zyn titelaspiraties tegen hekkesluiter Middelburg EV zeer duidelijk maken. Zuidzande en Retranchement hou den hier de strijd aan de kop vol door achtereenvolgens van Noormannen U en RCS EU te winnen. Vlissingen EV zal met Breskens III geen moei te hebben en het vierde van Zeel. Sport zou by Groede wel eens tegen een nederlaag aan kunnen lopen. Volharding '82, leider .van 2 B kan in zjjn tiende 'wedstrijd de voor sprong op 't niet spelende Corn Boys m wat vergroten door Sluiskil II aan de bekende zegekar te binden. Philippine gaat -le Sasse ploeg pas seren, want tegen Graauw kan wor den gewonnen. In 2 C maakt Re- nesse II tegen Brouwershaven zo goed als geen kans. SVOWK wint van Zonnemairc. Cortgene doet in 3 A een goede gooi naar de titel. Het zal dit stre ven bevestigen door .nu Lewed. Boys U te kloppen. Vlissingen V kan bij blijven als het een gevaarlijke out sider, Schoondijke U, weet uit te schakelen. Domburg U zal ook op Zeel. Sport de eerste winst wel niet kunnen binnenhalen. De reserves van Vogelwaarde en 's-Heer Arendskerke, die in 3 B een nek-aan-nek race aan de kop laten zien, kunnen ook nu beide winnen, eerstgenoemd team van Sluiskil EU en het tweede van Koewacht n. Kwadendamme n wordt ook van 't bezoek, dat Steen UI brengt, niets wijzei*. Robur H kan tegen Clinge UI de punten wel in huis houden. Programma Het programma luidt: le klasse A: DomburgLewed. Boys: SchoondijkeNoormannen. le klasse B: KruiningenKwaden damme; Robur's-Heer Arendsker ke. 40. „Van mijn eiland af, Julllel" schreeuwde Da niël Krlsp. „Dadelijkl Nu meteen!" „Man, we gaan al," zei Kappie nijdig, „voër maar niet zo'n hoge rug! Kom, Oklti, we knijpen er tussen uit!" „Knijpendacht Okkl, „da's een Idee!" Hij greep een forse krab, die hij over het zand zag scharrelen en hield die on gemerkt achter Krlsp. „Vooruit, beestje", mom pelde hij „laat zien, dat je je scharen kan gebruiken," En dat Het de krab zeker zien! Krlsp stond nog te dansen op het strand, toen de showboat al wegvoer. „Die hep ik lekker nog even tük gehad", zei Okkl tevreden. Maar Kappie keek zorge lijk. Alles goed en wel, dat Je hem op kreeft tracteert. maar tenslotte heeft hij toch aan het langste eind getrokken' bult moeilijkheden t Res. le klasse: Hulst U—Biervliet U; Oostburg IIClinge U; Goes UI Kruiningen U; Vlissingen UI Steen U; Zeel. Sport EU—-Luctor U. 2e klasse A: ZuidzandeNoorman nen U; Aardenburg UMiddelburg IV; Vlissingen EVBreskens IU; Zeel. Sport IVGroede; Retranche ment—RCS IU. 2e klasse B: PhilippineGraauw; Sluiskil IIVolharding '32. 3e klasse A: Vlissingen VSchoon dijke II; Domburg IIZeel, Sport V; Leived. Boys IICortgene. 3e klasse B: Kwadendamme U- Steen ÏU; 's-Heer Arendskerke II Koewacht U; Robur IIClinge III; Sluiskil IIIVogelwaarde U. TEKEN AAN DE WAND. De commissie voor strafza ken van de K.N.V.B. heeft men kon dat dezer dagen lezen een loeïiiig verheu gend, "besluit genomenalthans in die zindat deze beslissing als een teken aan de wand kan worden opgevat. Wat toch is het gevalGedurende de tweede helft van de competi tie besloot namelijk de com missie de normen voor het bepalen van de strafmaat wat te verzachten. Er waren aan zienlijk minder gevallen te be handelen en men dacht reeds aan beter gedrag over de ge hele linie. Dus: een soepeler houding. Maar.... slechts en kele maanden was er een nieuwe competitie bezig of 't werd duidelijk, dat men deze houding moest laten varen.- De tengels dienden opnieuw strak te worden aangehaald. En waaromf Omdat: het aantal strafzaken in dit sei zoen dermate groeit, dat het een onrustbarende vorm dreigt aan te nemen", zo stond in het officiële persbericht te le zen. Weer hebben de voet balvlegelste kop opgestoken. En het beperkt zich niet tot natrappen e.d. Men ontziet zich niet de scheidsrechter te beledigen, te slaan en te trap pen wanneer men het niet eens is met de leiding van deze man, die beslist hoe dan ook.' Naar ónze mening hebben de clubbestuurders en trainers hier een taak. Zij die nen de spelers tot beter ge drag op ie voeden, een gezon dere mentaliteit aan te kloe ken. Hopelijk zal men die taak zien en niet aarzelen om in eigen vereniging zo nodig strenge maatregelen te ne men. Opdat niet de straf com missie dit moet' gaan doen! GEMAKKELIJKER DAN HIER. De uitzending van sportlie den naar de O.S. gaat in Amerika minder moeilijk in haar werk dan bij ons. Dank zij de nationale acties, die ge voerd worden voor het Olym pisch fonds. Nu reeds kan van een succes worden gesproken. Berekend was, dat er onge veer S.S miljoennodig zal zijn om de USA 'n goede vertegen woordiging te geven bij de winter- en zomerspelen en bij de ruiterwedstrijden. Dit be drag is al bijna binnen en het zal vermoedelijk wel worden overschreden! Het eerste re sultaat van dit alles is, dat de USA 91 man naar Cortina d'Ampezzo kan sturen. Deze collectewas lang geen cor vee voor de organisatoren. Er ontstond namelijk een ware competitie, doordat staten en steden probeerden elkaar de loef af te steken. Zo beloofde Zuid-Californië 75.000 dollar Detroit voorspelde 100.000 dol lar en New York liet weten, dat er 375.000 dollar zou ko men. Prominente Amerikanen werkten mee: president Eisen hower, vice-president Nixon en andere politici en de film ster-zanger Bing Crosby gaven hun steun. De sportlieden ble ven ook niet achter: Mal Whit field, een ook in Europa be kend atleet, collecteerde in zijn eentje op een feest 4000. Kom daar nu hier eens om GEEN PUNTENKLASSE MENT. Het Internationale Olympisch Comité heeft aan alle nationa le Olympische comité's een kaleidoscoop schrijven gericht, waarin 't in de scherpste bewoordingen het opmaken van puntenklasse menten van de O.S. in een po ging de politieke of sociale meerderwaardigheid van één land boven die van- een ander land te bewijzen, wordt afge keurd. Dit schrijven bevat een verklaring, die zal worden op genomen in de binnenkort te verschijnen nieuwe editie van d,e Olympische reglementen. Hierin wordt, o.m. 't vólgende gezegd: ,fDe Spelen zijn geen wedstrijden tussen landen en mogen dit ook niet worden, want dit zou in strijd zyn met de geest van de Olympische beweging en zeker tot een ramp leiden. Normale nationa le trots is zeker gerechtvaar digd, doch noch de Olympische spelen noch enige andere wed strijd kunnen worden be schouwd als 'n aanwijzing van de superioriteit van het ene politieke systeem boven 't an dere, of van een land boven een ander land. Eén der doel einden van de Olympische spe len is de internationale good will aan te kweken en pogin gen om 't ene land tegenover het andere te stellen moeten streng worden afgekeurd." MISLEIDEND, ONJUIST. Verder wordt in de verkla ring gezegd, dat er geen offi ciële landen-rangschikking be staat en dat puntenklassemen ten in feite misleiden, aange zien zy volkomen onjuist zijn. Willen z\j zuiver zijn dan zou den de prestaties verschillend gewaardeerd moeten worden, aangezien het zeker niet billijk zou zijn hetzelfde aantal pun ten toe te kennen aan bijv. de winnaars van de Marathon, de tienkamp, gymnastieknum- mers, zeünummers en een win nende voetbalploeg.' ,Jndien men volkomen eerlijk te werk wilde gaan", zo vervolgt de verklaring, „dan zou men ook de factor van de grootte der be volking in aanmerking moeten nemen en als men de resulta ten zorgvuldig analyseerde zou men ontdekken, dat vele klei ne landen per hoofd van de be volking moer Olympische me dailles hebben gewonnen dan de grotere naties." Hieraan be hoeft voor de goede verstaan der i.e. de lezer niets meer te worden toegevoegd! ATLETEN IN DE BUS Om te besluiten met de O.S., e?* is weer kritiek geuit op „Melbourne", „De grote af stand tussen 't Olympische dorp en de trainingsgelegenheid kan de tijden en uitslagen on gunstig beïnvloeden", zo heeft de secretaris-generaal van het Hongaarse Olympische comité, Arpad Csanadi, in Melbourne gezegd, In het Olympische dorp zou een sintelbaan moe ten worden aangelegd voor training, zo betoogde hij ver der. Want als er geen wijzi ging in de plannen komt, moe ten de deelnemers per dag liefst S uu/r in een bus zitten! Namens het organisatiecomité is nu verklaard, dat het plan voor een sintelbaan nogmaals bestudeerd zal worden. Bij de roeibaan komen msttenten voor de deelnemers, ook dit werd verklaard op een klacht van Osanadi, die dus reeds één verlangen in vervulling zal zien gaan. Volleybalprogramma Vandaag zullen de eerste wedstrij den in het nieuwe jaar gespeeld worden. Gestart wordt met een pro gramma voor de tweede klas. Dit ziet er als volgt uit: EWC IU—VCU U; Zuidwesters U—MVC U; PZEM—EWC III; VC EWC; Marathon U—PZEM. Staatsexamen voor muziek De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft ingesteld de „regelingscommissie voor de staats examens voor muziek 1956". In de commissie zijn benoemd: tot lid én voorzitter: dr. J. Daniskas, inspecteur voor het muziekonderwijs te Rotter dam; tot leden: S. Dresden, oud-direc teur van het koninklijk conservato rium voor muziek te Den Haag; W. C. N. Andriessen, oud-directeur van het Amsterdams conservatorium te Amsterdam; prof. dr. A. A. Smijers, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; prof. H. F. Andriessen, di recteur van het koninklijk conserva torium voor muziek te Den Haag; G. Stam, directeur van het Amsterdams conservatorium te Amsterdam; K. van Baaren, directeur van het Utrechts toonkunst conservatorium te Utrecht; J. A. Crolla, directeur van het stedelijk muzleklyceiim te Maas tricht; tot secretaris: E. van Bey'num, leraar aan het koninklijk conserva torium voor muziek te Den Haag. Totale koerswaarde aande len met 3.311 miljoen gestegen Volgens een berekening van het C.B.S. hebben-de gewone aandelen op de Amst. beurs in 1955 een waarde vermeerdering ondergaan. De reëele waarde is het vorige jaar met 3.311 miljoen toegenomen tot 16.341 mil joen. Nominaal stegen de aandelen met 375 tot 4.631 miljoen. De stij ging is relatief het grootst geweest voor de petroleumaandelen, die nomi naal geheel onveranderd bleven op 1.154 en reëel stegen met 1.257 tot 7.484 miljoen. De Nederlandse aan delen vermeerderden nominaal met 393 tot 2856 en reëel met 1926 tot 8.155 miljoen. MOEILIJKHEDEN VOOR AJAX Elinkwijk en Rapid JC: strijd om de leiding Aan de top van de afdeling A van de hoofdklasse verdringen zich nog steeds drie clubs: Fortuna 54, Spar ta en Ajax. Van dit drietal hoeft de club van Joosten zich voor het a.s. weekeinde de minste zorgen te ma ken, want Fortuna moet op eigen grondgebied niet al te veel moeite hebben met EBOH. Sparta staat echter al voor een wat ingewikkelder probleem. De Rotterdammers gaan namelijk naar Limburgia, dat in de laatste weken met kunst- en vlieg werk bezig is zich weer een plaats boven de streep te veroveren. Niette min verwachten wjj een Spartaanse zege. Nog moeilijker krijgt Ajax het, want Stormvogels is een robuuste ploeg, die niet spoedig tot capituleren zal zijn te krijgen, al zal het daar toch van moeten komen. Belangwekkend is in deze adfeling ook het duel tussen DOS en NAC. De Utrechtenaren zijn hier favoriet. Voorts zal VW in Amsterdam tegen de club van die naam handen vol werk hebben, maar toch de overwin ning in Limburg terecht doen ko men. Roda Sport-Vitesse kan even eens interessant zijn, waarbij wy het op de thuisclub houden. ADO zal wel zoveel profijt van de aanwezigheid van Theo Timmermans kunnen trekken, dat NOAD tot over gave wordt gedwongen, terwijl Ex celsior sterker geacht kan worden dan HVC. Eindhoven moet de b over Rigtersbleek kunnen blijven. Ook in de afdeling B is er enig gedrang om de leiding. De strijd gaat hier voorlopig voornamelijk tussen Elinkwijk en Rapid JG. In dit geval heeft Rapid JO het a.s. weekeinde de gemakkelijkste wed strijd voor de boeg. want tegen stander De Graafschap is beslist zwakker. Anders is het met de tegenstand, die Hoe het geld wordt besteed Het bestuur van de Nederlandse vereniging tot reumatiekbestryding heeft een commissie ingesteld, die het bestuur zal adviseren omtrent de ver deling van de opbrengst der in de af gelopen zomer gevoerde actie van het nationaal reumafonds. In een bijeen komst in de industriële club te Am- terdam is deze commissie Vrydag ge ïnstalleerd door de voorzitter der ver eniging, dr. P. L. Stal. In zijn installatierede deelde dr. Stal o.m. mede, dat tot uiterlijk 28 januari a.s. gelegenheid bestaat aan vragen In te zenden tot het verkrijgen van een aandeel ln de opbrengst van de actie van 't nationaal reumafonds, ter verbetering van de behandelings mogelijkheden van reumapatiënten. Deze aanvragen dienen, voorzien van een brede toelichting, tè worden in gezonden bij het secretariaat van de adviescommissie, Pleter Bothstraat 12, Den Haag. Tachtig procent van de opbrengst der actie is bestemd voor de uitbrei ding van behandelingsmogelijkheden. Over de besteding van deze tachtig procent wordt het advies der commis sie gevraagd. Tien procent wordt be stemd voor wetenschappelijk onder zoek. Dit bedrag wordt geschonken aan het dr. Jan van Breemenfonds. De resterende tien procent zal worden gebruikt om de Nederlandse vereni ging tot reumatiekbestrijding in staat te stellen meer intensief de propa ganda en voorlichting voor de reuma tiekbestrijding in Nederland ter hand te kunnen nemen. Wat de opbrengst van de actie be treft, kon dr. Stal mededelen, dat op 31 december j.l. was ontvangen: Uit de verrassingscouvertjes netto plm. f 2.000.000; van de ziekenfondsen f 40.409.54; van het bedrijfsleven f 81.756.85; van gemeenten f 11.839.52 Nog steeds komen er echter gelden binnen. Men verwacht, dat de eindaf rekening van de verrassingscouver- - 16 Februari zal kunnen ge- Elinlcwyit zal ondervinden van DFC. De Dortse ploeg is nog altijd een be langrijke candidaat voor één van de acht beste 'plaatsen en zal dan ook op eigen veld zelfs Elinkwijk het le ven erg zuur kunnen maken, al mag men dan ook wel voorspellen, dat de winstpunten naar Utrecht verhuizen. Voor deze afdeling is verder de vraag belangrijk, wat PSV en Willem II zullen gaan doen. De Tilburgse landskampioenen zijn weliswaar be neden de streep geweest, maar heb ben nu toch tekenen van herstel ge geven. Niettemin blijft MW een zeer moeilyke tegenstander voor Willem n. Ver van een gelykspel zal de uit slag niet zyn. PSV staat voor een nog lastiger opgave, want Alkmaar is, zoals be kend, op eigen veld een tegenstander van betekenis. Wij geloven zelfs, dat een zege van de kaasstadbewoners voor de hand ligt. Sportclub Enschede zal zich de puntjes zeker niet afhandig laten ma ken door Sittardia, terwijl BVV can didaat voor de zege is in het duel met de Volewijckers. GVAV, die al vyf achtereenvolgen de overwinningen geboekt heeft, trekt, zondag naar het Rotterdamse Feijenoord. De thuisclub mag dan een technisch aantrekkelijke sterrenploeg zjjn, toch achten we GVAV productie ver. SW moet kunnen winnen van EDO, terwijl Emma door Schevenin- gen/Hollaud Sport naar de nederlaag gevoerd zal worden. Middelburg in staat tot overwinning op Waranda Inhaalprogram voor hockeyers Na enkele weekeinden onderbreking is er thans voor do hockeyers een in haalprogramma vastgesteld. Voor de 2e klasse A heren trekt Middelburg naar Oosterhout om Warande party te geven. De gasten zijn op eigen bo dem meestal lastige tegenstanders, temeer nu zij onderaan de ranglijst bengelen. De Middelburgers hebben een rustperiode van een maand ach ter de rug, hetgeen meestal niet bè- vordelijk is. Toch moeten zij in staat zyn beide punten nsiar huis te bren gen, waardoor dan 5 punten voor sprong op nummer twee wordt ver kregen. Bij de dames 3e klasse A ontvan gen de Middelburgse speelsters For ward UI, dat tweede op de ranglijst staat. De gastvrouwen zijn echter geenszins kansloos en één puntje kun nen zy er wel aan overhouden. DES kan m staat worden geacht een klei ne zege op Tilburg IU te behalen. Voor de onderbond is bij de heren vastgesteld Rapide II-Middelburg, In dit duel zal men van een gelijk- opgaande strijd getuige kunnen zyn. Over de uitslag is moeilijk een voor spelling te doen. By de dames zal Middelburg H, thuis spelend tegen Rapide, geen kans hebben, evenmin trouwens als Rapide thuis tegen Breda IU. Voor de jeugdcompetitie speelt Middelburg op de Nadorst een uit- en thuiswedstrijd tegen Warande. Deze ploeg steekt met kop en schouder boven de Middelburgers uit. Alleen een betere techniek zou de gastheren winst kunnen opleveren, waardoor Warande dan van de bovenste plaats gedreven zou worden. FEUILLETON Door Margaret Malcolm Geruime tijd zocht Piers tever geefs, zodat hij bijna tot de conclu sie kwam, dat Lee ze had wegge daan ofwel ze in zijn woning be waarde. Plotseling echter ontdekte hij ze. In één van Lee's boeken over stamboekvee waren de bladzijden door een stapeltje formulieren ver vangen. Op eerste gezicht leek de schuilplaats nogal riskant, maar de man had er blijkbaar op gerekend, dat niemand anders dan hijzelf de boeken zou aanraken! Terwijl Piers daar nog met het boek in de hand stond, ging de deur open en trad Lee binnen. Op de drempel bleef hij, eensklaps asgrauw geworden, staan. Hij wan kelde even en Piers schoof haastig een stoel naar voren. „Ga maar liever zitten", zei hij op grimmige toon, „want dit moe ten we uitpraten. Biecht maar op: Hoe lang duurt het spelletje al?" Lee bleek door de onverwachte ontmoeting met Piers al zijn zelf vertrouwen te hebben verloren. Hij begreep, dat het onmogelijk was. zich tegen deze kalme, maar veront waardigde man, te verdedigen en dat zyn enige kans nog lag in het vertellen van de waarheid, hoe zwaar hem dit ook viel. „Vijf jaar", mompelde hij. „Dat dacht ik al. Zijn er nog meer bij betrokken? Je broer of wie 't dan ook is? De man van de drukke rij?" Lee keek verschrikt op, want hij had niet gedacht, dat zijn chef zo veel wist. „Een neef", verbeterde hij. „Neen, hij weet er niets van. Ut... ik heb de formulieren eens op zijn toon bank zien liggen, klaar om bezorgd te worden. Toen heb ik een pakje meegenomen". „Juist, en hoeveel heb je ermee verdiend?" Lee maakte een wanhopig gebaar. „Nog geen tweeduizend", bracht hy er tenslotte uit. „Hm", zei Piers, hem scherp aan kijkend, „je moet er heel wat angst voor hebben uitgestaan, nietwaar?" „Dat heb ik", klonk het zuchtend. „Zóveel, dat ik eigenlijk blij moest zijn, dat u mij betrapt hebt. Als je eenmaal met zulke dingen begint, vind je het dwaas om er mee op te houden en toch..." Hij bleef steken en verborg zijn gezicht in de handen. Piers sloeg de man vol minach ting, getemperd door medelijden met de zwakkeling, die de verleiding om het in hem gestelde vertrouwen te misbruiken niet had kunnen weer staan, gade. Hij vroeg zich af, wat de kerel zelf er nu van dacht. Wees zijn hou ding op echt berouw of sproot ze voort uit het feit, dat hij steeds in spanning had geleefd? Dat in elk geval en natuurlijk verdiende hij straf. Niettemin aarzelde Piers. Hij had daarvoor zijn goede redenen. „Ik verlang, dat je een volledige bekentenis schrijft", zei hij bedaard en ging, toen Lee op het punt scheen te weigeren, kalmpjes voort: „Ik kan je alvast meedelen, dat Ik niet van plan ben het aan te geven. Je verdient het wel, maar och, ik wil de namen van mijn overleden oom en neef liever niet in de rechts zaal horen noemen. Zij zijn dood en hen kun je dus niet meer bestelen. Intussen sta ik op je schriftelijke bekentenis, begrijp dat goed". „En als ik weiger?" vroeg Lee, ln wiens ogen een sluwe blik was ver schenen. Die domkop tegenover hem had notabene toegegeven, dat hij de zaait niet ruchtbaar wilde maken! Be greep hij dan niet, dat hij zodoende zijn positie verzwakte? „Als je weigert, heeft de politie binnen een half uur de bewijzen in handen", antwoordde Piers koel. „Ik doe het zoals ilt zei liever niet, maar raad je aan, je niet te vergis sen, want als je halsstarrig blijft, gebeurt het!" Zijn toon klonk zo onverzettelijk, dat Lee begreep: Hier was geen ont komen aan. Wrokkend liep hij naar het schrijf bureau en nam een vel papier. Enige minuten lang hoorde men geen an der geluid dan het krassen van zijn pen, tot hij op het laatst Piers de volgeschreven bladen over de tafel toewierp. „Alsjeblieft, zo goed?" vroeg hij knorrig. Piers las eenen ander zorgvuldig „Je sleu- en stak toen de hand uit: „U vergeet ook niets, wel?" Meteen maakte hij de sleutelring van zijn ketting los. „Nog iets?" Nadenkend keek Piers hem aan. Een forse man, die Lee, langer dan hijzelf on nog in tamelijk goede con ditie, ofschoon er tekenen waren, dat de vent zich spaarde. „Ja", antwoordde Piers langzaam. „Nog iets. Iets waarvoor niemand je zou kunnen aanklagen". Hij trok zijn jas uit en hing die zorgvuldig over de stoelleuning. „Daarom zal ik de wet in eigen handen nemeu!" „Watblief?" Leo was verschrikt opgesprongen. „Wat heeft dit te be tekenen?" ,Ik geloof, dat je het wel weet", zei Piers, die de plotselinge flikke ring in Lee's ogen had opgemerkt. „Komaan, ik geef je een minuut om je jas uit te trekken voor je het grootste pak slaag van je leven krijgt!" Jerry had Rilla de boodschap van Plers overgebracht. Ze knikte tame lijk lusteloos, maar toen hij haar vertelde, dat Piers Nick had ont moet, begonnen haar wangen te f loeien en kwam er weer leven in aar blik. „O, wat ben ik blij, wat ben ik blij!" riep ze. „Ik wist wel, dat hij zo was, als hij maar zichzelf wildé zijn!" „Wie? Nick?" vroeg Jerry, die de uitroep nogal raadselachtig vond. „Neen, domoor, Piers natuurlijk", zei ze, hem plotseling een kus re vend. „O, Jex*ry, nu zal, denk ik, al les wel in orde komen. Wat doet me dat een plezier!" Eve kwam precies op tijd binnen om de laatste woorden te horen en ze lachte onheilspellend. „Je bent zeker zo in de wolken omdat Piers terugkomt?" merkte ze op. „Daarom ook", gaf Rilla toe. „Hij komt wat later omdat hij nog enige stukken moet nazien, zegt Jerry". „O juist", hernam Eve, schijnbaar zonder enige belangstelling. Intussen verliet ze kort daarna de kamer en toen ze eenmaal uit het gezicht van haar stiefkinderen was, ging ze snel op haar doel af. I Over haar lichte japon trok ze 'n donkere mantel aan, waarna ze zo bedaard mogelijk door de voordeur het huis verliet. Een kwartier later werd ze Piers' studeerkamer binnengelaten. Hij zat aan zijn schrijftafel, maar stond op. bij haar komst. Ze zag, dat ze niet gelegen kwam, maar wat kon haar dit schelen. Dit dit was het ogenblik, waarop ze had gewacht en ze zou er ten volle gebruik van maken! „Piers!" riep ze buiten adem ze had het laatste eind opzettelijk hard gelopen „Piers, ik moest naar je toe! Ik heb lang geweifeld of ik het je al dan niet zou vertel len. O, het was zo moeilijk! Maar nu voel ik, dat ik het niet langer voor me mag houden!" „Wil jc me iets vertellen?" vroeg hij kalm. „Ja!" kreet ze. „Je wilt Immers weten waardoor Rex die morgen zo overstuur was? Nu, dat kan ik je zeggen, want ik weet het..." ELFDE HOOFDSTUK Voor de derde maal zag Rilla naar de klok. „Piers heeft je immers niet ge zegd, hoe laat hij ongeveer dacht te komen?" vroeg ze Jerry. „Neen", luidde liet antwoord, zon der dat de jongen van zijn bock op keek. „Hij zei alleen „vrij laat"j (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4