BOKSER BOKSTE BUITEN RING SURINAMER EN KIND GEWOND jfOQR XIHD ygiKOUWEDl" ARNEMUIDEN HEEFT BELANG BIJ DUEL KRABBENDIJKE- RILLANDIA BEROEMDE PARIJSE REVUESTER MISTINGUETT OVERLEDEN ERWTENSOEP De onverwachte erfenis 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 JANUARI 1956. GEVANGENISSTRAF GEËIST In laatste wedstrijd bleekdat hij aversie tegen negerskwijt was De 48-jarige bokser B. van K. had zich donderdagmiddag voor de recht bank te Rotterdam te verantwoorden, verdacht van mishandeling van een Surinamer en een jongetje. Deze zaak was door de politierechter naar de rechtbank verwezen. Van K., die zei, om persoonlijke redenen een aversie te hebben tegen „negers", zou op 1 juni van het vorig jaar, toen hij de Surinamer S. E. W.-A.-S. zag staan bij een consumptietentje in het Kralingse Bos, gezegd hebben „daar heb je weer zo'n roetmop." De Surinamer wilde weten, wat hij daarmee bedoelde en liep terug. Van K. had hem nog enkele beledigende termen toegevoegd, en twee keer tegen de grond geslagen, met de vuist of met een coca-colaflcsje, de getuigenverklaringen liepen hierover uiteen. Evenals over het feit, of bij dit gevecht het jongetje P. J. C. den O. ook een klap had opgelopen. In elk geval lag het kind met twee gebroken tanden en een hersenschudding op de grond. „Kinderen sla ik niet", zei Van K. „Bovendien heb ik hem helemaal niet gezien." De getuigen a décharge ver klaarden, dat het kind over een fiets gevallen was. Volgens de verklaring van een getuige, stond Van K. als een bokser in een ring te springen. Zij had het jongetje nog willen waarschuwen, maar hij had al een klap te pakken. Het kind zelf was zo versuft geweest, dat het er zich niets meer van wist te herinneren. Geslaagd volleybaltoernooi in Vlissingse r.h.b.s. Prof. Zeemanlyceum (Zierikzee) en m.t.s. (Vlissingen) wonnen Honderden leerlingen van Zeeuw se- middelbare scholen waren woens dag en donderdag in Vlissingen om daar deel te nemen aan een twee daags volleybaltoernooi, dat in de gymnastiekzaal van de Vlissingse r.h. b.s. werd gehouden. Woensdag ging de strijd tussen de meisjes-teams. Na een uitermate spannende finale werd het Prof. Zeemanlyceum uit Zierik zee kampioen met vijf punten. De Rijkskweekschool uit Middelburg werd tweede met vier punten, terwijl de r.h.b.s. uit Vlissingen derde werd met 3 punten. Het openbaar lyceum uit Goes sloot de rij zonder een en kele punt. De jongens, die donderdag speelden, waren onderverdeeld in twee groe- •pen, namelijk de leerlingen tot en met 19 jaar (groep A) en die van 20 jaar en ouder (groep B). Bij groep A, die weei' onderverdeeld was in drie poules, werd de finale gewonnen door de r.h.b.s. uit Vlissingen met 4 pun ten. Tweede werd het A-team van de rijkskweekschool uit Middelburg met 2 punten, terwijl „Astra", de ploeg van het chr. lyceum uit Goes, de rij sloot met nul punten. In groep B werd het eerste team van de Vlis singse m.t.s. kampioen met 8 punten, gevolgd door de chr. kweekschool uit Middelburg, die 5 punten behaalde. Tot slot traden de kampioenen van groep A en B in het strijdperk. Na een spannende kamp won de m.t.s. met 21 van de Vlissingse r.h.b.s., zodat de technici zich schoolkam pioen van Zeeland mogen noemen. Wielerkampioenschappen in eigen provincie Verzoek aan K.N.W.U. Op initiatief van de wieier- en toerclub „Theo Middelkamp" te Goes zullen zaterdag in hotel ,,'s Lands Welvaren" in Terneuzen ongeveer 30 afgevaardigden van diverse wieler- comité's uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland bijeenkomen. Het hoofddoel van deze bijeenkomst is 'n bespreking over de provinciale wielerkampioenschappen. Zoals be kend is het tot op heden nog niet ge lukt genoemde kampioenschappen in eigen provincie te verrijden. Alle middelen zullen te baat worden ge nomen om dit in 1956 te bewerkstel ligen. Voor vele Zeeuwse renners is het immers door verschillende rede nen niet mogelijk aan de strijd om de officiële Zeeuwse titel deel te nemen, wanneer deze in Noord-Brabant wordt verreden zoals voorgaande ja ren het geval was. Omdat Zeeland momenteel over bijna 40 amateurs beschikt wil men thans bij de K.N.W.U. stappen onder nemen om de strijd om de Zeeuwse titel los te maken van de combinatie Brabant-Zeeland. Achtste partij Donner-Euwe eindigde in remise De achtste partij van de tweekamp om het kampioenschap van Neder land tussen J. H. Donner en dr. M. Euwe is geëindigd in remise, na zes tien zetten, op voorstel van Donner. De stand is nu: Euwe 6 punten en Donner 2 punten.- Deze aangename zalf verlicht mééromdat ze geconcentreerd is! Snelle opluchting volgt, wanneer U borst, keel en rug met Vicks Vapo- Rub inwrijft. De verzachtende dam pen worden direct door de ontstoken luchtwegen ingeademd. Tegelijker tijd verlicht de venvar- mende pleister-werking de benauwde borst. IjVS&fSm De Surinamer bleek kneuzingen in zijn kaak en ribben te hebben opge lopen. Twee weken had hij niet kun nen werken. „U bent immers in Amerika geweest", zei de president tegen Van K. „Dan moet u toch weten dat boksers, die misbruik maken van hun kracht, daar zeer zwaar worden gestraft." De officier van justitie zei in zijn re quisitoir, dat iemand met een derge lijke lichaamskracht ook grotere ver antwoordelijkheid moet hebben, meer zelfbeheersing moet tonen, want de gevolgen zijn des te ernstiger. Van K. bleek al eens eerder wegens mishan deling te zijn veroordeeld. De eis was vier maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Mr. P. Th. Kooien zei in zijn plei dooi, dat Van K. zijn antipathie jegens kleurlingen weer heeft verloren, blij kens zijn laatste wedstrijd tegen Dion- ne. Verder bleek zijn cliënt alle schade vergoed te hebben. „Van K. staat aan het einde van zijn loopbaan als bok ser" .bepleitte mr. Kooien, „hij zal nu een middel van bestaan buiten sport kringen moeten zoeken. Een vonnis zou dat voor hem bemoeilijken." De verdediger vroeg een voorwaardelijke straf en/of een geldboete. Uitspraak over veertien dagen. (Advertentie) SPIERPIJN. SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de s pende p" Bejaard echtpaar om het leven gekomen Te St. Jacobiparochie is gisteren een bejaard echtpaar door kolen dampvergiftiging om het leven ge komen. De heer B. was rustend land bouwer, 81 jaar oud; zijn echtgeno te was 78 jaar. Toen de buren ongerust werden doordat de ramen bij het echtpaar zo lang gesloten bleven, verschafte men zich door een raam toegang tot de woning. Beide mensen waren toen reeds overleden. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Neede (toez.): J. Bok- hove te Rauwerd, Aangenomen naar Veen- dam (toez.) P. E. Blom te Berkenwoude. Bedankt voor Bodegraven P. P. J. Mons ter te Katwijk aan zee. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Tlel: J. W. Mlchon, em. pred. te Enschede. Beroepbaarstelling: De heer C. Groot, vic. te Zwolle, stelt zich beroepbaar. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Delfzijl (2e pred. pl) J. W. Vlaanderen te Blokzijl, die bedankte voor Veendam. Bedankt voor Kampen: J. P. Haspels te Goënga. Bedankt voor Vlaardingen (6e pred. pl.) Fr. Vroon te Groningen. CHR GEREF. KERKEN. Beroepen te St. Jansklooster A. C. Noort te Meppel. Ds. Tanls te Urk heeft bedankt voor het beroep naar Tholen. A.Z.V.V. II DE EERSTE KAMPIOEN Wordt Kats-Goes 4 in 2 C een puntenverdeling? Een blik op het zaterdagvoetbal- programma leert, dat er ook nu weer belangrijke wedstrijden in het verschiet zijn. Zo ontvangt Krabben- dijke Rillandia, een duel, waarby Arnemuiden veel belang heeft. Moch ten de bezoekers er namelijk in sla gen een gelijkspel uit het vuur te slepen, dan zijn de leiders daarmee uiteraard zeer gebaat. Maar de pa pieren van Krabbendijke zijn de bes te. Zelf zal Arnemuiden zich door het weer wat sterker geworden V. C. K. de kaas niet van het brood laten eten. Tern. BoysNieuwdorp is ook niet zonder belang, daar hier de bezetting van de vierde plaats op het spel staat. Hier zou wel eens een puntenverdeling uit de bus kun nen komen. AZW zal tegen Wemel- dinge de punten wel in eigen huis houden. Wolfaartsdijk mag niet veel hoop koesteren nu Colijnspl. Boys 'n bezoek brengt. Nieuwdorp H wordt in 2 A het volgende slachtoffer van Arnemui- ZIJ WERD 82 JAAR OUD.... Bewonderaars over de gehele wereld De bekende Franse cabaretière Mistinguett is donderdag om kwart voor twaalf, op 82-jarlge leeftyd overleden. Mistinguett stierf In een zuurstoftent, waarin men haar gelegd had, na dat zy op kerstavond door een beroerte was getroffen. De bejaarde actrice overleed in de woning van haar broer in het plaatsje Bougival, in de bossen tussen Parys en Versailles. Zy was in haar laatste ziekte behandeld door haar zoon, de 51-jarige dr. Leopoldo de Lima et Silva. Mistinguett heeft een van de lang ste en succesrijkste carrières van de Franse musichall gehad. Haar naam, die vrijwel niemand kende, was Jeanne Bourgeois. Zij werd geboren in La Pointe Raquet, een Parijse voorstad. Haar vader was Belg, haar moeder Frangaise. Haar geboortedatum heeft zij altijd geheim gehouden. De laatste jaren hield zij vol dat zij pas 67 was, maar uit de papieren is naar ware leeftijd gebleken. Mistinguett maakte haar debuut in een Parijse musichall door aan het be gin van het programma drie liedjes te zingen. Bij een reizend theatergezelschap kreeg zij een rol in „La dame de chez Maxim". Het eerste optreden, in Brussel, werd een éclatant succes. BEROEMD. Van toen af steeg de roem van Mistinguett zo snel dat zy op haar twintigste jaar reeds een bekende ster was. Zjj maakte een zorgvuldige stu die van de vrouwen in de achterbuur ten van Parys, waardoor zij een na tuurgetrouwe Apache-danseres en een zangeres van riskante liedjes werd. Tijdens de eerste wereldoorlog trad zij op in tal van beroemde shows in Parijs, in de Folies Bergcres en de Ambassadeur. Toen een zekere Mau rice Chevalier, een korist die het tot kleine rolletjes gebracht had, door de Duitsers gevangen werd genomen, wist Mistinguett zijn vrijlating te be werken, via de Spaanse koning. Che valier werd haar partner. Later, toen Chevalier zich zelfstan dig wilde maken, koos Mistinguett een Amerikaanse danser Earl Leslie als haar partner. Zij traden vooral op in de Moulin Rouge. Hier werden de revues van Mistinguett beroemd o.a. om de zeer kostbare entourage. Haar persoonlijk bezit werd kort geleden op 500.000.000 francs (meer dan vijf miljoen gulden) geschat. den n, dat zegevierend zal terug keren. Colijnspl. Boys n geeft Kloe- tinge II geen kans. Rillanaia II moet aan Wolfaartsdijk II zo niet de ge hele dan toch wel de halve winst afgeven. De reserves van VCK heb ben veel kans op een zege tegen die van Serooskerke. Wemeldinge n is te sterk voor Kapelle II. Veere zou in 2 B een goede slag slaan als het Zeeland Sport VI met een nederlaag terugstuurt, waarop wel enige kans bestaat. Middelburg V moet in staat zijn thuis Bevelan ders in geen geval meer dan een ge lijkspel toe te staan. Oostkapelle en Meeuwen de beide zwakke broe ders duelleren als katten in het nauw. De thuisclub is favoriet. In 2 C is een bijzonder belangrijk duel aan de orde, namelijk Kats Goes IV. De gastheren ontvangen by een zege twee nuttige punten en de ploeg uit de Ganzestaa zou vrijwel uitgeschakeld zijn. Een voorspelling is moeilijk, maar een gelijkspel lijkt hier waarschijnlijk. SVD zal zich door Yerseke II niets in de weg laten leggen. Beren gaat trachten 'Js-Heer Hendrikskinderen op de knieën te krijgen, hetgeen niet onmogelijk lijkt. Wissekerke is niet zonder kansen tegen Mevo. In 2 D zal Sinoto zich door Brou wershaven II niet laten storen in het streven naar de titel. Bruse Boys zal Mevo HE een nederlaag bezorgen. In 2 E werden geen wedstrijden vastgesteld. In 2 F is er een kleine kans, dat AZW kampioen wordt. Maar dan moet SVD II gelijkspelen by Driewe gen II of verliezen en Krui- nïngen Hl dient de uitwedstrijd naar Spui II in een gelijk spel om te zet ten of te winnen. De kans is dus niet groot. Programma Het programma voor zaterdag luidt: le klasse: ArnemuidenVCK; A ZWWemeldinge; Wolfaartsdijk Colijnspl. Boys; KrabbendijkeRil landia; Tern. BoysNieuwdorp. 2e klasse A:. Nieuwdorp HArne muiden II; Colijnspl. Boys IIKloe- tinge II; Rillandia IIWolfaarts dijk II; VCK IISerooskerke II; Ka pelle IIWemeldinge n. 2e klasse B: Middelburg VBe velanders; OostkapelleMeeuwen; VeereZeel. Sport VI. 2e klasse C: Beren's-Heer Hen drikskinderen; KatsGoes IV; Wis sekerkeMevo; SVDYerseke II. 2e klasse D: Bruse BoysMevo IH; Brouwershaven II—Sinoto. 2e klasse F: Driewegen IISVD II; Spui IIKruiningen Hl. Advertentie) AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Philips en Kon. Olie iets beter ^^\^iVVV\\^VVVVVVVVVVVSA 4 jan. 5 jan. Nederland 1955 (3%) 97% 97% Nederland 1951 (3%) 100% 100% Nederland 1948 (3%) 98 97% Nederland 1947 (3%) 3 99% 99% Nederland 1937 3 96 96% Dollarlening 1947 3 pet. 96% 96% Investeringscertificaten 3 99% 90% Nederland 1982-64 3 100 100% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1946 3 97% 97% Nat. Handelsbank 162 162% Ned. Handelmlj. 257% 256 A.K.U. 345% 344% Bergh's en Jurgens 312 312 Calvé-Delft 330 328% Kon. Ned. Hoogovens 388 386 Unilever 380% 379% Ned. Kabelfabriek 323% 322% Philips 360% 3553/4 e.i.d. Wllton-Feijenoor d 281% 280 Kon. Petroleum Mij. 653 649 e.i.d. Amsterdam Rubber 137% 137% Holland Amerika Lijn 226% 226% Kon, Paketvaart 216% 215% Rotterdamse Lloyd 200 199% Ned. Scheepvaart Unie 209% 210 Stv. Mij. Nederland 216% 217% (Advertentie) Alken HONIG maakt de échte ouderwetse per pakje voor 4 volle borden 58 cent FEUILLETON Door Margaret Malcolm „Ja zeker", klonk het wat ver baasd. Nick kreeg de indruk, dat zijn metgezel er ineens vreemd uitzag, 't Leek wel, of hij zich niet goed voelde. Piers stond eensklaps midden in de laan, die ze sinds kort waren inge slagen, stil en legde de hand op Nick's arm. „Nick, zei hij, „ik wilde je iets vra gen. Er ïs op de morgen, dat myn neef verongelukte, een tussentijd van twintig minuten, waarvoor ik geen verklaring heb, wij weten, dat hij, na afscheid van zijn vader te hebben ge nomen, te voet naar de boerderij is gegaan en daar in de auto is gestapt, maar het heeft in plaats van vijf wel vijf en twintig minuten geduurd voor hij het huis van juffrouw Susan pas seerde. Daarom ben ik overtuigd, dat hij in dat tijdsverloop iemand heeft ontmoet of dat iets hem overstuur heeft gemaakt. Nu is mijn vraag: Was jy daar die morgen inde buurt? Heb je soms opgemerkt, waar hij heenging wie hij gezien heeft „Ja", antwoordde hij, „hij liep naar het bosje, omdat hij een glimp opving van iemand die hij kenae. He was rlaor pn iV vacr kantoor van Lee binnen. Hij zag er somber en gespannen uit, maar han delde zonder aarzelen. Eerst ging hij naar de lias met ge kwiteerde rekeningen voor herstellin gen op het landgoed. Daarna nam hij de stapel ramingen voor dezelfde re paraties. Geduldig bekeek hij de stukken één voor één, maar er bestond geen re den tot twy'fel. Elke raming had be trekking op werk, dat Cattersby strikt noodzakelijk had geacht. Wat de deur van de professor betreft, stond uitdrukkelijk vermeld, dat ze door een nieuwe moest worden ver vangen. Toen hij de kwitantie er naast legdg,.zag hij, dat het bedrag klopte met de raming. Toch leed het geen twijfel, of er was nooit een nieuwe deur aangebracht; de oude was een voudig zo goed en zo kwaad als het ging hersteld, voor misschien een vierde van de kosten. Piers legde de twee stukken neer en bleef er naar staren, terwijl zijn vin gers rusteloos op het schrijfbureau trommelden. Zowel raming als kwi tantie waren met de schrijfmachine geschrevenmaar niet met de zelfde machine. Het lettertype toonde grote verschillen. Nadenkend ent- deed hy de kleine machine op 't bu reau van de hoes en stak er een vel papiA in. Daarna copieerde hij lang zaam enkele woorden van de kwitan tie en vergeleek ze met het origineel. O, hy was natuurlijk niet deskundig, maar hij had toch wel eens gehoord, dat geen twee machines precies het zelfde beeld gaven, zowel wat de ruimte tusseh de woorden als de let- terhoogte betrof. Bij nader onderzoek kwam hij tot de conclusie, dat zowel in het pas door hem getikte stukje als op de kwitantie de letter „d" een tik je boven de andere letters uitsprong. Langzaam haalde Piers het vel uit de machine. Het bewijs scheen gele verd. Lee had jarenlang waar schijnlijk sinds de generaal zich niet meer had bemoeid met het beheer van het landgoed en zeker sinds Rex te veel in beslag werd genomen door zijn militaire plichten om er dikwijls te verschijnen zijn werkgever be drogen. Van Cattersby had hij gere geld twee ramingen ontvangen en later een kwitantie voor de goed koopste. Die had hij betaald ver moedelijk in baar geld, maar de kwitantie daarna vernietigd en ze vervangen door een andere, waarop het hogere bedrag stond vermeld, 't Verschil had hij in zijn eigen zak gestoken. Het was doodeenvoudig en zou naar alle waarschijnlijkheid eerst na jaren of misschien nooit zijn ontdekt als Piers niet „bij on geluk" het landgoed had geërfd. Toch restte nog één grote, niet zo dadelijk te beantwoorden vraag: Hoe was Lee erin geslaagd, de hand te leggen op Catterby's kwitantie formulieren om daarmee vervalsin gen te plegen? Achteroverleunend in zijn stoel herinnerde Piers zich eensklaps, hoe en waar hij Lee vroeger op de dag had gezien, de deur die hij was bin nengegaan en het opschrift: „Druk kerij en Kantoorboekhandel". In die zaak werd allicht het meeste druk werk voor de zakenlieden van Bat- tersby vervaardigd en Lee had, al of niet met medeweten van de druk ker, de hand kunnen leggen op een aantal van Catterby's kwitanties. Voor een laatste bewijs keek Piers ook de kwitanties na, die betrekking hadden op reparaties aan Norman- hurst zelf of aan het huisje van juf frouw Susan. Die kwitanties waren precies dezelfde, maar in dit geval bestond er geen verschil met het machineschrift van de ramingen. M. a.w.: dit waren de echte kwitanties. Met een ruk stond Piers op. Het was een onsmakelijke historie, een ongelofelijk gemene streek om een zwakke oude man en een jongere, die in dienst van het land zijn leven waagde, te bedriegen, terwijl Lee er zelf een veilig en gemakkelijk le ventje van nam. Dit onderzoek stond Piers hoe langer hoe meer tegen, maar hij was vastbesloten, er tot het einde mee door te gaan. Ergens in het kantoor moest zich als Lee ze, nu zijn spelletje uit raakte, niet had vernietigd nog een voorraad ongebruikte formulie ren bevinden en deze wilde hij op sporen. (Wordt vervolgd) Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 januari. Londen 10.61%—10.62%, New York 3.8213— 3.83ft, Montreal 3.83ft3.83ft, Parijs 1.0782'/2—1.0792'/2, Brussel 7.59%— 7.60%, Frankfurt 90.49%—90.54%, Zfirich 86.66%—86.71%, Zürich (vr. francs) 89.31%—89.36%, Stockholm 72.95—73.00, Kopenhagen 54.93—54.98, Oslo 53.05%—53.10%, Milaan 60.42% —60.47%, Argentijnse verr. dollar 3.76%—3.77%, Japanse verr. dollar 3.77—3.77%, Turkse verr. dollar 3.79ft—3.80ft. SA/WV\*VVVVVV\\*'VVV\'VVVV H.V.A. 149% 148% Deli Mij. 150% 151% A.K.U. 3/2 103 Bank van Ned. Gem. 4% 106% 160% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 130 Van Berkels Patent 122 123 Centrale Suiker 216 216 Kon. Mij. De Schelde N.B. 253 252% Baltimore-Ohio 49% Missouri K.T. 17% New York Central 463% Pennsylvania 26% 26% Anaconda 70% 71% Bethlehem Steel 1633% General Motors 136% 136% Intern. Nickel 84% 84% Kennecott 122 121% Republic Steel 49% e.d. U.S. Steel 57% 573% North American Cy. 19 SheU Union 64% 64% Tide Water 33% 33% PREMIE LENIN GEN. Amsterdam 1951 137% 136% Breda 1954 109% Eindhoven 1954 107% 107% Enschede 1954 110% 110% Den' Haag 1952 I 142 142 Den Haag 1952 II 137% 139 Rotterdam 1952 I 135% 136% Rotterdam 1952 H 142 141% utrecht 1952 129 129 ANP-CBS BEURSINDICES. 3/1 4/1 5/1 Intern. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 290.93 288.77 288.44 169.48 169.48 169.30 171.17 173.75 173.75 173.60 172.47 172.15 159.03 157.85 157.22 225.67 224.62 224.33 BEURSOVERZICHT. In tegenstelling tot woensdag heeft het Damrak zich gisteren weinig aangetrok ken van de gedrukte stemming in Wall- street. De ondertoon hier was wederom niet ongunstig en hoewel het nergens tot grote koersstijgingen kwam, bleven de no teringen over het algemeen toch op het peil van woensdag of iets daarboven. Zo wel Kon. Olie als Philips noteerden don derdag ex 6 procent interim dividend. Bei de fondsen wisten hiervan een gedeelte in te halen. Kon. Olie sloot op 649% (653%) en Philips op 356% (360%). De nieuwe aande len Philips, waarop naar bekend 1% pro cent interim wordt betaald, golden onver anderd 348%. AKU en Unilever bleven vrijwel in een doen met woensdag. De scheepvaartsector trok wederom "de nodige belangstelling. Stoomvaart Maat schappij Nederland noteerde tijdelijk zelfs drie punten hoger op 219, maar moest la ter deze winst geheel prijsgeven. De ove rige soorten konden de woensdag behaal de winsten behoorlijk handhaven. Van de cultuursector valt weinig opmerkelijks te vertellen. De leidende soorten noteerden per saldo onveranderd. Bij de incourante industrieën werd Ketjen enkele punten lager geadviseerd. Prolongatie 2% procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6