HA PP/F IS AFSLUITING STAVENISSER HAVEN WEL NOODZAKELIJK Ruwe,rode handen HAMEA WALCHEREN VUILVERWIJDERINGSPROBLEEM WALCHEREN WORDT OPGELOST BELANGRIJKE STRIJD TUSSEN HEREN VAN EMM EN MARATHON TIMMERLOODS IN MIDDELBURG GEHEEL UITGEBRAND SHOWBOAT VRIJDAG 6 JANUARI 1956. - P K O V l N O I A L Ëi '6 hl E UW E GO U KAN T JAARVERGADERING „SCHUTTEVAER" Schippers uitten bezwaar Tijdens de jaarvergadering van de vereniging „Schuttevaer" op Tholen in hotel Hendrikse te Stavenisse heeft de waarnemend-voorzitter, de heer M. Hout, z\jn zienswijze bekend gemaakt óver het al of niet derapen van de haven te Stavenisse. Ook werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld, waarbij tót uiting kwam dat het voor ae schippers 'n gunstig jaar is geweest, al ondervond men veel concurrentie van de vracht auto. Het financieel verslag meldde een batig saldo van 181,46. De be stuursleden, de heren J. Moerland en J. v. d. Boogert, die aan de beurt van aftreden waren, konden wegens ziekte niet aanwezig zijn. De be stuursverkiezing ging daarom niet door. In zijn inleiding wees de heer Hout er op, dat de bedrijvigheid in de ha ven van Stavenisse ook in 19o5 groot is geweest, al was er in vergelijking met andere jaren een truggang. In totaal werd er 50.000 ton ver scheept, waaronder 7500 ton suiker bieten. Spreker achtte het dan ook een droevig bericht, dat deze haven moet worden afgesloten. Pogingen om een keersluis te verkrijgen mis lukten, omdat de kosten te hoog wa ren. De uitgaven, die met de aanleg van een dam gemoeid zijn, belopen echter ook een groot bedrag, waar bij dan ook nog een belangrijk bedrag komt voor de bouw van een duiker om het overtollige polderwater af te voeren. Het verschil tussen de kosten van een keersluis en van een dam wordt hierdoor aanzienlek kleiner. Het verlies van de haven zal ook ieder jaar weer schade berokkenen aan de landbouwers, die hun produk- ten nu zeven kliometer verder moe ten vervoeren. De afsluiting zal waarschijnlijk tevens tot gevolg heb ben, dat ongeveer twintig schippers- gezinnen een andere thuishaven zul len zoeken. Dit houdt in, dat er bij na honderd inwoners zullen vertrek ken. Onderwijsjubileum In het artikel over het gouden on derwijsjubileum van de heer P. van Roon (P.Z.C. van donderdag j.l.) zijn enkele onjuistheden geslopen. De heer Van Roon werkte namelijk geen 8 jaar in de gemeente Benschop (pro vincie Utrecht), maar 4 jaar en daar na evenzovele jaren in de-.—stad Utrecht. Voorts was ;de heer Van Roon niet zoals vermeld langer dan 25 jaar directeur van de onder wijzersspaarbank in Vlissingen, maar' in Middelburg, waar de bank werd ge vestigd. VISMIJN VEERE. 5 januari. Aangevoerd: 2482 kg export garnalen 67—121; 104 kg schar 52—56; 57 kg bot 40—57; 4 kg tong (middel) 236—295; 25 kg schardljn 45—53. Spreker betwijfelde, of al de ze nadelen goed overwogen wa ren. Op Goeree en Overflakkee worden de havens hersteld van de rampschade inplaats van af gesloten. Zelfs is in Ooltgens- plaat een keersluis gebouwd op vijf kilometer afstand van de haven Den Bommel! De heer Hout vroeg zich af, of de Pro vinciale Waterstaat van Zuid- Holland misschien meer reke ning hield met de belangen van de schippers dan de Provinciale Waterstaat van Zeeland dit deed. In Zeeland staan er ongeveer twin tig havens op het programma om afgesloten te worden, wat voor de schippers geen vooruitgang, maar achteruitgang betekent. Spreker sprak tenslotte de hoop uit, dat alsnog een gedegen onder zoek ingesteld zal worden, temeer daar bij de hoge waterstanden in de cember 1954 niets van verhoogde vei ligheid is gebleken. Wel werden de buitendijken op vyftig verschillende plaatsen beschadigd, doch de haven- dijken liepen geen enkele schade op. Advertentie j EEN GROOT SUCCES. Overal" ziet men thans grote balans opruiming. De balansopruiming in Hooftman's Kledingmagazijn, Vlas mark t 33-35, Middelburg, wordt ze ker een groot succes. Velen profite ren reeds van de lage prijzen ook in de betere kwaliteiten, jongenssportjackets nu 10 tot 30 Herenkostuums, winterjassen, ga bardine mantels en -jassen en ook goedkoper. Aanbesteding Namens de Herverkavelingscommis sie Zeeland werd donderdagmiddag in café Verbeek te Ovezande aanbesteed het bouwen van een gewapend-beton- brug in de nieuw geprojecteerde weg EllewoutsdijkOudelande, met bijbe horende werken. Ingeschreven werd als volgt: H. v. d. Berg en Zn„ Maarssen, f64.979; Fa. J. la Grand en Zn. en J. v. d. Heide, Hoeiekenskerke. f56,000; Hille en Roosen .Amsterdam, f57.300; L. v. d. Klippe, Vlissingen, f 59.500J; A. Levs, Kapelle-Biezelinge, f56.000; N.V. Ma- buwat, Dordrecht, f63.500; J. de Oude, Biervliet, f52.975; P. de Regt, Terneu- zen, f54.800; G. Schermers, Nieuwen- dijk, f55.800; F. Verstelle, Philippine, en J. Verhage, Vlissingen, f 53.900. Het werk is geraamd op f 53.500. De gunning werd aangehouden. Middelburg Jaarwisselingsbijeenkomst van de Partij v. d. Arbeid De afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid hield donderdag avond in de tot de laatste plaats be zette grote zaal van de „Gouden Poorte haar traditionele jaarwisse lingsbijeenkomst. In zyn openings woord memoreerde de voorzitter, de heer A. J. Berenpas, de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgelc jaar. „Bedriegen de vooi niet", zo merkte hij verder op, dat zal de a.s. verkiezingsstrijd een fel ka rakter dragen. In feite zal de strijd gaan tussen prof. Romme en dr. Drees. Na de pauze waarin leden van de vrouwenbond thee met oliebollen aanboden voerde een groep van „Jonge Strijd" een boeiend lekespel op. Tussen de verschillende onderde len door werden enkele kleurenfilms vertoond. Namens het bestuur werd nog gepleit voor medewerking aan 't dit jaar ook in Middelburg op groot se wijze te vieren gouden jubileum van het N.V.V. De heer Berenpas sloot de zeer geslaagde bijeenkomst met een opwekkend woord. „Mannen tussen staal" In de grote zaal van het Middel burgse Schuttershof, werd donder dagavond de Schelde-bedryfsfilm „Mannen tussen Staal" vertoond. De uiterst leerzame en ook voor buiten staanders interessante rojprent geeft' een -goed beeld van wat'de Kon; Maat schappij „De Schelde" op het gebied van scheepsbouw presteert. Deze film toont evenals enige stadsopnamen van Vlissingen de bouw van een schip, vanaf de kiellegging tot en met de proefvaart. Ook is grote aandacht besteed aan de bedrijfsopleidingen en de mogelijkheden, die de maatschap, pij voor haar werknemers biedt, De heer E. Francois, beambte van de af deling personeelszaken, sprak een openings- en een slotwoord. VERENIGING VAN B. EN S. VERGADERDE Samenwerking met composteringsinrichting Vlissingen Tijdens de donderdag gehouden ver gadering van de Vereniging van Bur gemeesters ca Secretarissen op Wal cheren is o.a. het vraagstuk van de vullverwydering, waarmee vele ge meenten kampen aan de orde geko men. De indertijd door de vereniging Ingestelde commissie ter bestudering van dit vraagstuk is namelijk gereed gekomen met haar rapport. Dit stuk werd reeds toegezonden aan de be trokken gemeentebesturen. Deze col leges besloten geruime tijd geleden reeds in principe wat de vuilvenvlj- dering betreft samen te gaan werken met de composterlngsinriehting in Vlissingen. Het betreft hier elf gemeenten, on der welke ook Middelburg. Naar aan leiding van het rapport en van de donderdag gehouden bespreking zul len nu aan de betrokken raden vqor- •stcllen worden gedaan. Reeds kon worden medegedeeld, dat de colleges van B. en W. van Koudckcrke en Big- fekerke hun raden zullen adviseren ot deelneming. Met de nieuwe wijze van vull verwydering is een bedrag van 10.lo per emmer gemoeid. Ver wacht wordt, dat ook de andere gemeentebesturen zich definitief als voorstanders van samenwer king met Vlissingen zullen uitspre ken. Bij de aanvnng van deze eerste ver- fadering in 1956, die in hotel. ..De urg" in Middelburg werd gehouden, hield de voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke en Big- gekerke, een korte nieuwjaarstoe spraak. Hij memoreerde o.a., dat in 1955 het 75-jarig bestaan der vereni ging kon worden gevierd, releveerde diverse acties, die werden gevoerd en sprak zijn dank uit voor de prettige samenwerking. Burgemeester D. Kod de van Zoutelande, viee-voorzitter, re pliceerde in vriendelijke bewoordin gen. Muzikale toelichting Ter vergadering was verder aan wezig de heer nk StSm, directeur van de Zeeuwse Muziekschool. Deze gaf een vlotte en heldere verduidelij king van de gang van zaken by de school in het algemeen en wat betreft de nieuwe financiële regeling in het bijzonder. De gemeenten hebben na melijk enige tijd geleden een ontwerp- gemeenschappelijke regeling tot deel neming toegezonden gekregen, waar in echter geen cijfers werden ge noemd. Daarom nodigden B. en S. de heer Stam uit. De vergadering bleek het er over het algemeen wel over eens, dat de school in een behoefte voorziet. Een eventuele terughoudendheid van de gemeente zou dan ook slechts finan ciële oorzaken kunnen hebben. Besloten werd verder, dat men na de volgende vergadering op 2 fe bruari een bezoek aan de school in Middelburg zal brengen. Verder kwam nog aan de orde een verzoek van de commissie van toe zicht op de Prinses Ireneschool in Middelburg, dat de verrekening der vervoerskosten van leerlingen uit an dere gemeenten betreft. De commissie wil thans de regeling hiervoor zoda nig trqffen, dat de ouders de betrok ken buskaarten e.d. kopen en die dan bij de gemeenten kunnen inwisselen. B. en S. zullen de commissie in over weging geven zich met haar voorstel tot dc gemeentebesturen te richten. Propaganda-avond N.C.G.V. Zaterdag 14 januari a.s. wordt uit gaande van het Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond (N.C.G.V,) in het Middelburgse Schuttershof een propaganda-avond gehouden. De bij eenkomst is speciaal bedoeld om te komen tot oprichting van een chr. gymnastiekvereniging in de Zeeuwse hoofdstad. De voorzitter van het ver bond, de heer A. F. den Boeft uit Rotterdam, zal een inleidend woord spreken. Na de pauze wordt een pro pagandafilm vertoond. Voor deze ver gadering werden besturen van jeugd verenigingen, predikanten en hoofden van scholen uitgenodigd. Vlissingen Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlissingen zijn in het tijdvak van 28 deoembei* tot 4 januari de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: herenrijwiel, capuchon, ketting met slot, wollen wanten, huis sleutel, pop, portemonnaie, rozenkrans, dameshandschoen, pantoffeltje," step, he renregenjas, herenhandschoenen, wollen wanten, portemonnaie, boodschappennetje shawl, jongenspet, zakagenda 1956, porte feuille, inh. rijbewijs, vierkleurenpotlood, schoudertas met inhoud; koperen gewicht, blok schapenkaas, dameshandschoenen, fietspomp je, springtouw, zilveren ringe tje, alpinopetje, rolschaatsen, regenjas. Nieuw- en Sint Joosland Muziekuitvoering „O.N.D.A." Woensdag 11 én vryd'ag 13 januari a.s. -zal de muziekvereniging „Oefe ning" na een arbeid" te Nieuw- en Sint Joosland, onder leiding van haar directeur de heer J. Meliëfste een uit voering geven in de zaal van de heer Pluijmers. De uitvoering wordt geopend met muziek; ten gehore zullen worden gebracht „De Garde"; „Fructidor"; „l'Errante"; The teddy bears pic nic"; „2e potpourri populaire" met als slot de „Finale". Na de pauze zal een toneelspel in 3 bedrijven „Het smeulende vuur" ten tonele worden gebracht. Oost- en West-Souburg Verkoop woonhuis Notaris R. Batten heeft te Souburg verkocht het huis met tuin, erf en poort in de De Deckerestraat 21 voor het bedrag van 7900.Koper werd de heer P. Sinke uit Souburg. Biljartkampioenschap Zondag wordt te Souburg in het clubgebouw van V.E.G. een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap biljarten le klasse libre van Walcheren en Z.- Beveland onder auspiciën van de Ko-' ninklijke Nederlandse Biljartbond. De volgende deelnemers zyn hiervoor geplaatst; B..Korff te Souburg; C. Ryn te Goes: A. de Bruyn te Vlissingen; J. Leijn- se te Middelburg: P. Loenhout te Middelburg; G. de Groot te Souburg; C. Merk te Middelburg; J. Rijk te Oudelande; le reserve J. Bruël te Goes; 2e reserve D. Sohier te Vlissin gen. Grijpskerke Vergadering C.B.T.B. Onder voorzitterschap van de heer A. Poppe hield de afdeling Grijps kerke van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond een drukbezochte le denvergadering, waar drs. J. Knib- be uit Goes gesproken heeft over „Ons landbouwbeleid". Spreker verklaarde niet in de eer ste plaats te willen spreken over de prijzenpolitiek, hoewel deze zeer ur gent is. Hij behandelde diverse ande re bijzonderheden, waar de boer en de tuinder meer zelf de verantwoorde lijkheid van moeten dragen. Zo sprak drs. Knibbe o.m. over de verkaveling, de waterbeheersing en dc sanering van het landarbeidersvraagstuk. Op zijn inleiding volgde nog een drukke bespreking. Bevestiging ambtsdragers Zondagmorgen werden in de Neder lands Hervormde Kerk te Grijpskerke tot ouderling bevestigd de heer A. j. Boogaard en tot diaken de heren J. Caljouw en A. Maljaard. Waar zyn onze schepen? Aardijk 4 v. Havana n. Houston, Aagtekerk 4 v. Aden n. R'dam. Abbekerk 3 v. Aden n. R'dam. Al wak l 5 v. Chittagong n. Madras. Alamak 4 te Kuwelt. Alchiba 3 330 m. z. v. Kaap Race. Almkerk 2 p. Kaap Sint Vincent. Amerskerk 4 v. R'dam n. Hamburg. Axeldijk 3 Paranagua. Alhena 3 v. Rosario te Buenos Aires. Blitar 4 v. Antwerpen te Hamburg. Bail 3 1020 m. w. van Fayal. Beninkust 5 v. Hamburg n. Dakar. Boschfontein 4 v. Port Said n. Genua. Camitla 2 300 m. w. van Galapagos. Cistula 3 200 m. z.o. van Belra. Cottica 5 te Amsterdam. Crania 3 600 m. n.o. van Sint-Maarten. Delft 3 320 m. z. van Bermuda. Eos 5 p. Gibraltar n. Alexandrië. Ena 4 v. Stanlow te Thames Haven. Esso - Amsterdam 3 v. SIdon n. Antwer pen. Gouwe 3 32 m. z.w. v. Kaap Palmas. Helona 3 430 m. z.w. v. Flores (Azoren). Haulerwijk 4 te Hampton Roads. Helicon 3 v. Christobal n. Jacmel. Japara 4 v. Hongkong te Djakarta. Kieldrecht 4 v. R'dam n. Bremen. Kalydon 3 480 m. z.w. van Azoren. Kellia 4 20 m. z. van Wight. Kertosona 3 60 m. z. v. Manzanillo. Krebsia 3 40 m. z.o. van Puerto Rica. Loppersum 4 v. Port Talbot n. Almerla. Lawak B te Port Elizabeth. Liberty Bell 3 190 m. o. van Kreta. Lievevrouwekerk 3 430 m. o. v. Mombasa. Limburg 5 te Belawan. Langkoeas 6- te Houston. Loenerkerk 4 v. Port Said n. Genua. Maas v. R'dam te Amsterdam. Maasdam 5 van New York n. Port au Prin ce. Marlekerk 5 te Calcutta. - Maetsuyker 4 v. Singapore te Djakarta. Meerkërk '3 p. Ouessant. Mulderkerk 3 70 m. z.w.. van Ras Fartak. Mijdrecht 4 100 m. z.w. van Ouessant. Oldekerk 4 te Genua. Oranje 4 v. Suez n. Colombo. Polydorus 4 300 m. o. van Socrota. Perna 3 650 m. n.o. van Barbados. Raki 3 510 m. z. van Vizagapatam. Rondo 3 te Pendang. Rotula 3 90 m. o. van Recife. Rijndam 4 p. Kaap Race n. Halifax. Schelpv.'ijk 3 480 m. z. van Bali. Schiedijk 4 te Havre. Straat Soenda 3 700 m. z.w. van Hongkong. Statue of Liberty 3 te Philadelphia. Stad Leiden 4 v. Rotterdam te Hamburg. Talisse 3 85 m. n.w. van Oran. Tjiluwab-ZyjiHpngkong te Djakarta. Tegelberg -300 m. n.w. van Tristan da Cunha. Tjisadane 3 p. Sabang; Telamon 2 van New York te Curagao. Tibia 4 p. Thuesday eil. ZAALHANDBALWEDSTRIJDEN Wat doet Zeeland Sport? Na een korte rustperiode gaat za terdagavond de zaalhandbalcompeti tie weer op volle toeren draaien. BU d^ heren A staan twee wedstrijden op het programma. In de eerste plaats komen Marathon en EMM 1 tegen elkaar in het velü. Tot no°r toe zijn de verrichtingen van de Zeeuwse hoofdstedelingen verrassend goed ge weest en ook zaterdag zullen zU weer een belangrijke gooi doen naar de overwinning. Of die gooi tegen Mara thon echter raak zal zijn is nog een vraag. Gezien de uitstekende vorm, die de Vlissingers in de stryd tegen Hellas getoond hebben, belooft het In ieder geval een spannende strijij te zullen worden, waarbij de uitslag niet ver van een gelijkspel zal liggen. De strijd tussen Hellas en Tonido is een plaatselijke derby op neutraal ter rein. Men is geneigd een overwinning voor Tonido te voorspellen, maar in dien Hellas volledig in het veld ver schijnt, is een verrassing niet uitge sloten. Ook bij de dames A staan er twee wedstrijden op het programma. Nor maal moet de strijd tegen Tonido voor Zeeland Sport een overwinning opleveren, maar gezien de geringe belangstelling voor zaalhandbal bij deze Vlissingse vereniging, zouden de punten wel eens naar Goes kunnen verhuizen. Verder komen Marathon 1 en Hellas tegen elkaar in het geweer. Beide ploegen toonden in de eerste wedstrijd, dat er vrijwel geen krachtsverschil bestaat. Ook ditmaal dus een volkoman open strijd met ge lijke winstkansen. Bij de heren B treden Olympus en Tonido II tegen elkaar aan. Olympus komt voor het eerst in deze competitie tussen de lijnen en moet het direct tegen een der sterksten uit deze afdeling opne men. Niettemin is deze Vlissingse club verre van kansloos, al zal er hard voor de overwinning moeten worden gevochten. LuctorWalcheren I is een wed strijd bij de dames B. Ook hier zal een felle strijd om de punten worden gestreden, waarbij we Walcheren als kandidaat voor de winst zien. Ten slotte is er dan nog bij de dames C het duel tussen Walcheren H en Vol harding. Ongetwijfeld zal ook Vol harding er niet in slagen de reserves van Walcheren de eerste nederlaag te bezorgen. Standen De standen van de zaalhandbal- comDetities zien er als volgt uit: Dames A: 1. Marathon 2. Hellas 3. Tonido 4. Zeeland Sport Dames B: 1. E.M.M. I 2. Olympus Walcheren I 4. Honteriisse 5. Luctor Dames C: 1. Walcheren II 2. Marathon II 3. De Meeuwen 4. EMM II 5. Volharding Dames junioren: 1. Zeeland Sport 2. Marathon 3. Tonido Heren A: 1. Tonido 2. EMM 3 2 1 0 5 11— 3 2 110 3 11— 5 1 0 0 1 0 0—5 2 0 0 2 0 2—11 3 3 0 0 6 14— 2 2 2 0 0 4 7—0 1 0 .0 1 0 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 1— 1—10 0— 8 3 3 0 0 6 9—3 2 10 12 11—3 2 0 111 3—6 2 0 111 4—6 1 0 0 1 0 0—9 110 0 2 0 0 0 0 0 10 0 10 4—3 0—0 3—4 2 110 8 16—11 2 110 3 12—10 (Slot van pag. 1) Tegen elf uur was het zover, dat van de loods een weinig herkenbare puinhoop over was. Tot dan toe had ae brandweer in de verstikkende orgie van rook en vlammen hardnek kig gestreden. Het grillig spel van de rode haan in de duisternis had toen een menigte van enkole honderden Middelburgers op de been gebracht, die door de politie op een afstand werd gehouden. Ongeveer een kwartier later was alle gevaar geweken, doordat de loods weinig voedsel meer bood aan de vlammen, die bovendien door goed- gerichte waterstralen stuk voor stuk waren teruggedrongen. De brand weer kon toen inrukken, maar er 7 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P U.-f N.A.P. Ü.-NAP. U.N.A.P. 9.20 1.42 9.46 1.60 10.07 1.75 10.24 1.03 10.44 1.22 22.07 1.46 22.33 1.64 22.59 1.79 23.13 1.18 23.30 1.37 3.04 1.47 3.29 1.59 3.59 1.77 4.02 1.18 4.08 1.41 15.48 1.69 16.14 1.81 16.41 1.99 16.38 1.44 16.41 1.70 bleef een wacht by de nog smeulen de overblijfselen. Mogelijke oorzaken Hoe de brand is ontstaan .on nog niet worden vastgesteld. Het perso neel is om vijf uur 's middags uit de loods weggegaan, waar nog een kachel brandde. De mogelijkheid be staat, dat deze vuurhaard de verwek ker van de brand is. Reeds eerder heeft men in deze loods een brandje, ontstaan door de kachel, in de kiem kunnen smoren. Ook werd geopperd, dat elektrische stroom de oorzaak kan zijn, maar hoe dit ook zij, er zal een onderzoek volgen, dat niet be paald gemakkelijk zal zijn. Na vijf uur was niemand meer in het gebouw geweest. Wel was één der firmanten van deze onderneming de loods nog gepasseerd om zijn auto te halen. Dat was omstreeks half negen toen niets bijzonders werd waargenomen. De verloren gegane loods, die ver zekerd is, was ongeveer acht meter hoog en had een lengte van ruim 20 meter en bevatte twee verdiepingen. De bijbehorende stenen schoorsteen is tijdens de brand niet omlaagge- stort, hoewel men daarvoor vreesde. 39. „Dit is nu al de tweede keer, dat je in m'n vaarwa ter zit!" riep Kappie woe dend. „Klont van een kerel, waarom maak je zoveel dei ning om een beetje hout?" „Dat zijn mijn zaken", antwoordde Daniël Krisp. „Maar als eigenaar van dit eiland verbied ik je, om hier hout weg te halen. Doe je het toch, dan zal ik je laten vervolgen wegens diefstal". „Maar ik wil er best voor betalen!" riep Kappie. „Ik heb het hard nodig, om de vuren te stoken, anders krijg ik deshowboat van je vriend Wellar niet de oce aan over!" Dat was juist, wat Daniël Krisp wilde verhinderen, maar dit zei hij natuurlijk hield voet bij stuk. „Niets aan te doen, Jongs", zei Kappie tenslotte, „dat hout Is nu eenmaal van die landrot, dus we mogen het niet meenemen." ,/Hier heb je je hout dan, Krispkerel!" riep Okki razend en meteen gooide hij de stam, die hij samen met de Maat droeg van zich af. „Kijk toch uit. naarling!" krijgste de Maat, „je schuurde me bijna «en oor af!" „Dat moet je ervoor over hebben. Ome Tjeerd". zei Okki grimmig, „kijk maar eens, hoe hard die lefschopper nou moet lopen!" 3. Marathon 4 Hellas Heren B: 1. Tonido II 2. Marathon n 3. Olympus 4. Volharding Heren C: 1." EMM H 2. EMM m 3. Tonido III 4. EMM IV Heren junioren; Tonido Hellas Marathon EMM 2 10 12 18—19 2 0 0 2 0 13—19 1 1 0 0 2 18— 5 1 1 0 0 2 13— 6 0 0 0 0 0 0—0 2 0 0 2 0 11—31 2 2 0 0 4 22— 7 1 1 0 0 2 15— 1 1 0 0 1 0 4—11 2 0 0 2 0 4—26 1 1 0 0 2 6—3 10 10 1 4—4 2 0 111 7—10 0 0 0 0 0 0—0 Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: A. C. Vader-Grlep, z.; C. A. M. Vorgers-Wlefkers, d.; C. P. Wljgman- v. d. Schoor, d.; J. M. de Jonge-School- meester, d.; L. J. Raterlnk-Kroon, d.; M. W. C. Relnders-Venrooij, z.: L. A. v. d. Kaaij-Laufersweiier, z,; J. M. Zwartepoor- te-Voois, d.; P. Moerland-v. Zweeden, d.; J. v. d. Grulter-Boon, 2 z.; E. H. Kruft- v. d. Berge, z.; M. J. Spanjer-Nleuwdorp, d.; H. M. Burght-Zeilstra, z.; J. P. WeJJer- jnans-Stroo, z. Ondertrouwd: P. J. Bruis, 25 J. en E. M. Somers. 21 J.; w. v. Sabben, 22 J. en J. Pansier. 21 J.; C. Schipper, 24 J. en M. Ka- land, 19 J.; d. P. Ekkebua, 46 J. en J. da Visser. 36 j.; w. P. Kouijzer, 23 J. en E. M. Doolaege, 28 J.; H. A. Schot, 35 J. en P. M. Heinsen, 24 j. Getrouwd: L. M. L. Lockefeer. 24 J. en M. J. Reijtenbach, 22 J.; J. v. d. Meulen, 25 J. en T, Louwerse. 22 J.; P. Jacobse, 21 j. en J. J. Jasperse. 20 J.; T. M. Mdiler, 28 J. en C. Everaars; 23 J. Overleden: J. Coster. 89 J., e. v. Chr. Bos; A. de Rijke, 78 J., wed. v. J. de Rijke. ARNEMUIDEN. Bevallen: G. de Nooijer-Schroevers, d.; M. J. Bliek-Goedegebure, d.; J. de Ridder- Ventevogel, d.; J. de Nooijer-van Belzen, d.: G. Schroevers-de Nooijer, z. Getrouwd: A. van Hemert, 24 j. en C. Kwekkeboom, 22 W. don Herder, 33 J. en J. c. Boone, 24 J.; K. van de Grulter, 24 j. en P. Meerman, 23 J.: D. Schroevers, 22 j. en W. van Belzen, 22 j.; K. van Bel zen, 27 j. en M. van Belzen, 19 J.; D. van Belzen, 26 J. en T. Meulmeeater. 20 J.; L. van Belzen, 26 j. en C. Schroevers, 20 j. Overleden: levenloos kind van P. Boona en P. de Hamer. AAGTEKERKE. Bevallen: M. Hugense-Koppejan, z.; C. Boogaard-Peper, d.; N. Maranus-van Keu len, z. Ondertrouwd: A. Francke, 23 J. en J. Louws, 23 j. BIGGEKERKE. Ondertrouwd: J. Geerse, 27 J. en P. Job- se, 25 j. Bevallen: C. van Sparrentak-Geschlere, dochter. RITTHEM. Getrouwd: C. M. Dagevos, 28 j. en S. Poelman, 24 j. Bevallen: J. J. Cevaal-Goedhart, z. KOUDEKERKE. Bevallen; J. M. Nijholt-Roelse, z. J. Aar- noutse-van den Ham, d. A. Verstraate- Berendsen, d. M. Jasperse-Aarnoutse, d. Getrouwd: J. J. Borg, 22 J. en L. La- bruijère, 23 j. K. Kleinepier, 29 J. en A. Brasser, 28 J. Overleden: J. ten Braak, 82 j., vr. van E. Ridderhof. W- Schout, 82 J., wedn. van C. Back. F. de Rijke, 89 j., wedn. v. P. H. Handpoote. S. Vlieger, 101 J.. wed. van P. Bosschaart. J. Berrevoets, 82 j. wedn. van M. van den Berg. A. Hordijk, 86 J., wed. v. J. Wesdorp. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen; S. T. Niwele—Vlnke, z.; A. Brakman—Verduyn, d. Overleden: C. C. Brakman, 52 j. OOSTKAPELLE. Bevallen: C. T. WIllemse-Hendriks, z.; S. Dekker-Jansen van Rosendaal, d. Getrouwd: W. Schoe, 34 j. en F. van der Guchte, 36 j.; J. Koster, 21 J. en C. Lou werse, 21 j. Overleden: A. M. Nauwen, 74 J. meliskerke. Getrouwd: A. Geschiere, 25 j. en W. L. Geschlere, 23 j. Overleden: P. Maljaars, 74 J„ vrouw van W. Wisse. SEROOSKERKE: (W.). Bevallen: A. Berrevoets, z. (Nagekomen advertentie). Heden overleed onze ;eliefde Moeder, ]-, Groot- en Overgrootmoeder SUSANNA MARIA HARTHOORN geb. MAAS in de ouderdom van 86 jaar. Middelburg; J. S. RL MOENS— HARTHOORN. J. C. MOENS. Utrecht: J. M. HARTHOORN. P. S. HARTHOORN— BOONE Bussum J. J. C. HARTHOORN VERMEULEN. Middelburg: L. J. HARTHOORN. Rotterdam: S. M. LABRUJERE HARTHOORN A. LABRUJERE. Middelburg, 4 januari 1956. Condoleantieadres: Varkensmarkt 13, Middelburg. De begrafenis zal ilaats hebben op zater dag 7 januari a.s. Ver- 'ek -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3