kappie Personeel van Goese veiling bood bestuur fraai mozaïek aan WALCHEREN SCHUTSLUIS IS NOODZAKELIJK VOOR SCHEEPVAARTVERKEER ZEEUWSE HANDBALLERS KUNNEN VOLDAAN ZIJN OVER 1954-1955 EN DE SHOWBOAT WOENSDAG 4 JANUARI 1956 PKOVINUIALEi 'ABBU W 8 tü VO U KANT 1 TER HERINNERING AAN GOUDEN JUBILEUM Oud-directeur J. G. Cornelisse werd eveneens geschenk aangeboden Terwijl het personeel van de Goese velling dinsdagmorgen voor een ogen blik in de kopersbanken had plaats genomen, heeft de heer J. G. Cornelis se, die nu met ingang van 1 januari j.l. definitief de leiding van het bedrjjf heeft overgedragen aan de heer S. 'G. Nooteboom, het bestuur het geschenk van het personeel aangeboden, in verband met het vijftigjarig bestaan. Het fraaie mozaïek, een schepping van de Amsterdamse kunstenaar Sweerts, dat de groei van de veiling in de periode van 19041954 weergeeft, kreeg een plaats in de afmijnzaal. Het deed de thans afgetreden direc teur goed, nog persoonlijk in de gele genheid te zijn, de bij het 50-jarig be staan in 1954 door het personeel ge dane belofte, te kunnen aflossen. Er moest enige tijd gezocht worden naar een passend geschenk, totdat men door tussenkomst van de architect De Bruijne op het idee kwam, een mo zaïek aan te bieden, met het veilings wezen als motief. De heer Sweerts die de opdracht ontving om dit geschenk te vervaardigen, maakte er een fleu rig geheel van. Verschillende vruchten zijn erin verwerkt, terwjjl als een gou den draad door het gehele mozaïek de stijgende lijn loopt, die de ontwik keling van de Goese veiling uitbeeldt. De heer Cornelisse hoopte, dat het geschenk mettertijd ook een passende plaats zal krijgen in een nieuw vei lingsgebouw en dat bij een volgend jubileum, de opgaande lijn, in het mo zaïek weergegeven, zich verder zal hebben voortgezet. Nadat het geschenk was onthuld en bezichtigd, sprak de voorzitter van de veiling, de heer J. Q. C. Lenshoek een dankwoord namens de medebestuurs leden. Het wordt buitengewoon op prijs gesteld, dat het gehele personeel heeft willen medewerken om de aan bieding van dit prachtige geschenk mogelijk te maken. Spr. hoopte dat het vele jaren de veiling zal mogen sieren. Hy gewaagde daarbij ook van de in de nabije of verre toekomst te verwe zenlijken nieuwbouwplannen en gaf de verzekering, dat het mozaïek dan ook een mooie plaats in het nieuwe vei lingsgebouw zal krijgen. Tegelijk greep de voorzitter deze gelegenheid aan, om de afgetreden di recteur, de heer Cornelisse, die sinds 1917 aan de veiling verbonden was, te danken voor zijn ijver en toewijding. „De veiling was voor Cornelisse alles. Dag en nacht stond hij er vodr klaar". Daar men er ook van overtuigd is, dat het voor de oud-directeur zeker niet gemakkelijk zal zijn, van een welver diende rust te gaan genieten, wilde het bestuur hem deze overgang ver- gemakkelijken. Mèn deed dit door een geschenk aan te bieden, in de vorm van een fraaie stoel, die de vice-voor- zitter, de heer C. Nijsse „onthulde". De heer Cornelisse sprkk tenslotte en kele woorden van dank, maar hoopte, toch ook weer niet al te lang achter elkaar in deze stoel te moeten zit ten LEZERS SCHRIJVEN Wegpiraten In de P.Z.C. las ik een artikel over de verkeersongevallen, die door zo genaamde wegpiraten worden veroor zaakt. Als oud-weggebruiker der tig jaren heb ik zonder noemenswaar dig letsel gereden ben ik van me ning, dat ae weggebruikers minstens 30 tot 40 procent minder ongelukken zouden veroorzaken, indien de minis ter van Verkeer en Waterstaat een wettelgke regeling zou treffen, waar door rijbewijzen konden worden inge trokken en bromfietsen konden wor den in beslag genomen. De tijdsduur van deze straffen zou dan afhanke lijk moeten zijn van de ernst van het ongeluk, waaraan de gestraften schuld hebben. Middelburg F, Visser Middelburg „Singelstraat A" won groep I van schooldamtoernooi „Zuidsingel" bleek sterkste in groep lagere scholen Dinsdagmiddag werd in de Middel burgse Schouwburg „het jaarlijkse schooldamtoernooi beëindigd met de finale van groep I, waarin de voortge zette en middelbare scholen streden. Het team van de U.L.O., Singelstraat A viel de eer te beurt ditmaal de wis selbeker in de wacht te slepen na een beslissingswedstrijd met de Chr. H.B. S. Aan dit evenals vorig jaar door de Middelburgse Damclub geor ganiseerde toernooi namen in de twee groepen in totaal 13 tientallen deel. In groep II, voor lagere scholen, werd de Zuidsingelschool winnaar. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 3 januari. Aanvoer in totaal 3562' dieren. Weektotaal 5162 dieren. Vette koeien en ossen 787; gebruiksvee 765; idem t.b.c.-vrïj 754; Vet te kalveren 61: graskalveren 135: idem t.b. c.-vrij 130; nuchtere kalveren 979; varkens 139; biggen 196; paarden 94: veulens 7; schapen of lammeren 376; bokken of gei ten 23. Vette koeien prijs in ets. p. kg le kw. 278—310, 2e kw. 258—278, 3e kW. 236—258: vette kalveren prijs in ets. p. kg le kw. 280—300, 2e kW. 260—280, 3e kW. 210—260; slachtpaarden prijs in ets. p. kg le kw. 225, 2e kW. 21D, 3e kw. 190. Prijs in guldens' per st. le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 450 370 290 Nuchtere kalveren 72 62 52 Schapen 130 110 90 Lammeren 120 100 90 Kalfkoeien 1120 950 725 Melkkoeien 1120 950 725 Vare koeien 800 690 585 Vaarzen 700 680 580 Pinken 480 425 350 Vette koelen aanvoer tamelijk, handel levendig, ruim prijsh., enige prima's bo ven notering, Vette kalveren, aanvoer groter, handel stroef, niet geheel prijsh. Graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. Nuch tere kalveren aanvoer ruimer, handel wil lig, vooral niet lager in prijs; Biggen han del even meer, handel tamelijk, prijzen constant; slachtpaarden aanvoer kleiner, handel redelijk, wat stijver in prijs; scha pen aanvoer als vorige week. handel goed, prijzen stabiel; lammeren aanvoer als vo-t rige week, handel goed, prijzen stabiel; kalfkoeien aanvoer gewoon, handel rede lijk, goed prijshoudend; melkkoeien aan voer gewoon, handel redelijk, goed prijs houdend; vare koeien aanvoer matig, han del kalm, ruim prijshoudend; vaarzen aan voer kleiner, handel stil, prijzen onveran derd; pinken aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveranderd. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kipeieren 12 cent: poelje-eieren 10 cent. eendeieren 8 cent; kalkoeneieren 25 cent; ganseieren 30 cent. VEILING GOES. 3 januari. Export- en industrieveiling: cox orange pippin X 7981: goudreinette I 44—49; jonathan B 30; C 42; I 36,20—51: I 27—29; golden delicious I 58, II 32; lom- bart calville 1 grof 41—51; I 34—40; doyen ne du cornice I 9097; II 7883; comlesse de paris I grof 34; I 26; II 18; sint-remy I grof 32,40: I 33,50—33,60; II 30; gieser wil deman II 27. conférence op monster I 65, 63,60; I 60, 56,40—57,20: I 55, 48—50,80. Verpakt fruit; Jonathan AA 59; A 57: lombart calville I 49—5; doyenne du co- mice 1.95—111. Gewone velling: golden delicious keu ken 44—34; fabr. 32—30; jonathan keuken 35—40: fabr. 23—31; zoete ermgaard keu ken 37; goudreinette keuken 39«5; fabr. 3910; doyenne du cornice keuken 64—82; fabr. 72—77; comtesse de paris keuken 32; fabr. 22; sint-remy keuken 29—30; fabr. 26—27; gieser wildeman keuken 3819: conférence keuken 37—38; fabr. 27—30. VISMIJN VEERE. 3 januari, Aangevoerd: 2864 kg export garnalen 131—170; 135 kg schar 58—06; 70 kg bot 50—67; 4 kg rog 56; 40 kg schardijn 45—63. Waar zijn onze schepen? Aalsum 1 v. Calicut te Cochin. Abbekerk 3 v. Aden n. Suez. Albireo 1 180 m zo v. Bahia. Alamak 1 te Ras Tauura. Amsteldijk 2 te Antwerpen. Amerskerk 1 v. Shanghai n. R'dam, Andijk 2 te Houston. Arendskerk 1 v. Marseille n. R'dam. Axeldijk 1 te Paranagua. Alhena 3 te Buenos Aires. Baud 1 v. Makassar n. Buleleng. Bali 1 100 m n.v. Bermuda. Beninkust 1 te Hamburg. Boschfontein 3 te Suez. Cistula 2 v. Lourenco Marquez n. Abadan. Cottica 1 440 m. z.w. v. Land's End. Cleodora 2 n, Pladju. Crausia 1 180 m. n. v. St. Maarten. Eljo.l v. Teignmouth n. Genua. Esso - Amsterdam 3 v. Sidon n. Antw. Eos 1 120 m. z.w. v. Ouessant. Grootekerk 1 te Durban. Grote Beer 2 te Rotterdam. Helicon l n. Santiago de Cuba. Kalijdon 1 215 m. n.o. v. Azoren. Korovina 1 v. Stockholm n. R'dam. Kota Agoeng 1 te Genua. Krebsia 1 700 m. n.o. v. Puerto Rico. Kenia 1 p. Ouessant. Koratia 1 n. Maracaïbo. Loppersum 1 te Port Talbot. Laurenskerk 2 te Amsterdam. Lutterkerk 1 500 m. n.n.w. v. Perlm. Céopoldskerk 1 v. A'dam n. Basra. Liberty Bell 3 v. Port Said n. Philadelphia. Lievevrouwekerk 1 400 m. n.o. v. Mogadiscio. Loenerkerk 3 te Suez. Malea 1 200 m. z. v. Formosa. Marisa 3 te Gilbraltar. Maetsuyker 28 Dec. te Singapore. Macoma 3 te Abadan. Meliskerk 2 te Djiboetl. Muiderkerk 2 v., Aden n. Karachi. Mijdrecht p. 1 Gibraltar. Merwede 1 te Bremen. Noordam 1 v. New York te Rott. Polydorus 1 van Djibouti. Peperkust 1 van Port Harcourt. Perna 30 v. Port of Spain. Rondo 3 te Penang. Ridderkerk 1 v. Tanga n. Mombasa. Schouten 31 dec. 550 m. z.w. v. Kobe. Schiedijk 1 300 m. n.o. v. Fayal. Sliedrecht 1 te Mena al Ahmadl. Statue of Liberty 3 te Philadelphia. Soestdijlc 31 dec. te Singapore. Sinabang 1 210 m. n.o. v. Rockhampton. Stad Leiden 2 v. R'dam n. Hamburg. Talisse 2 p. Gibraltar n. Bona. Tjibodas 30 des. v. Kobe n. Osaka.. Tegelberg 30 dec. vo. Rio de Janeiro. Tomori 1 v. Port Said. Triton 31 dec. te La Gualra. Tetamon 2 te CUragao. Tibia 143 m. z.o. v. Mackay. Tiscadane 5 te Singapore verw. De uitslagen, die in de eindronde, van groep I werden genoteerd, luiden U.L.O. DwarskaalU.L.O. Singelstraat B 416; RijkskweekschoolChr. H. B.S. 9—11. Hierdoor werd de eind stand: 1 en 2 Chr. H.B.S. en U.L.O. Singelstraat A, beide 5 punten; 3 Rijkskweekschool, 4 punten; 4 en 5 U.L.O. Dwarskaai en U.L.O. Singel straat B, beide 3 punten. Zo werd dus een beslissende match tussen de beide eerstgeëindigde ploegen noodzakelijk. Deze kamp had aanvankelijk een span nend verloop. Maar weldra bleek de Singelstraat A in de meerderheid te zijn. Deze ploeg won met 146. Tevoren reeds had de wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler, we gens gebrek aan tijd, reeds de andere prijzen uitgereikt. Hij sprak daarbij zijn blijdschap uit, dat zovele scholen vertegenwoordigd waren. Maar spre ker betreurde, dat tal van andere on derwijsinrichtingen verstek hebben la ten gaan. Na de beslissende kamp reikte de heer M. F. de Jonge, voor zitter van de M.D.C., de eerste en twee de prijs Uit, achtereenvolgens een wis selbeker en een lauwertak. Maandag werden in groep II reeds dé laatste wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: school Gravestraat A school 't Zandt A 182; school Gra vestraat Bschool 't Zandt B 173. Verliezersronde: school Zuidsingel Bschool Gravestraat C 128. Winnaarsronde: school Zuidsingel A U.L.O. Singelstraat C 155. De eindstand luidt dus; 1 school Zuidsingel A; 2 U.L.O. Singelstraat C; 3 school Zuidsingel B4 school Grave straat C: Na afloop reikte ook hier de heer De Jonge, met een toepasselijk woord, de prijzen uit. Vlissingen Nieuwjaarsbijeenkomst v.c. „Vlissingen" De voetbalcombinatie „Vlissingen" houdt zaterdag a.s. een nieuwjaarsbij- eenkomst in het ANMB-gebouw. De avond zal grotendeels worden gevuld met de vetoning van een aantal Ame rikaanse sportfilms en voetbalfilms. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 1 januari; Fivelborg van Antwerpen; 2 januari: Bet ty van Antwerpen: Olcat van Bremen: Slak van Sluiskil; 3 januari: Olivier van Noort van Hansweert. Van Vlissingen vertrokken 2 januari: Fivelborg naar Chatham; Aktjo naar Hansweert; Twente naar Norwich; Ali-S naar Rochester; Aruba naar Antwerpen; Betty naar Swansea; Birmingham r Harlingen; Snar naar Casablanca; Rlgel naar Gent; Eagle naar Gent; 3 januari: Siak naar Varberg; Olivier van Noort naar Gothenburg; Anni Schaa naar Ham burg; Elise Oltmann naar Hamburg; Noordkaap naar Rotterdam; Taurus naar Londen; Cobri naar Huil. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 2 januari: Esso Rotterdam naar Sldon; Blitar naar Hamburg; Urmajo naar Bel fast; 3 januari: Wim naar Goole; Diana-V naar Londen; Erasmus naar Boulogne; Irene naar Humber van Gent. Zilveren jubileum adjudant Boogerd De adjudant der Rijkspolitie en groepscommandant over acht gemeen ten., de heer B. Boogerd tc Kloetinge, heeft maandag onder grote belangstel ling zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd. De.heer Boogerd heeft een prachtige staat van dienst achter de rug en vooral in de bezettingsjaren heeft hij zich doen kennen als een man met gro te standvastigheid en plichtsbetrach ting. Toep hij in het voorjaar van 1943 niet wenste op te treden tegen de Zeeuwen die hadden deelgenomen aan de sabotagedaden, werd hij gearres teerd. Op zijn protest werd hij weliswaar weer vrijgelaten, maar kreeg tevens de boodschap, dat hij bij de Sicher- hëitsdienst moest komen. Boogerd ris keerde dit niet en dook onder in Lim burg. De S.D.-mannen zetten toen zijn vrouw en dochter achter prikkeldraad Vught. Dit gebeurde in augustus 1943. Zijn dochter werd eind december 1943 op vrije voeten gesteld, maar me vrouw Boogerd bleef ook in 1944 nog geruime tijd in Vught. Boogerd zelf kwam een paar dagen voor de bevrijding van Zuid-Beveland in Kloetinge terug. Toen deze gemeen te van het Duitse juk was verlost, be gon hij onmiddellijk met de arrestatie van N.S.B.-ers. Het is voor de familie Boogerd maandag een drukke dag geworden. Des morgens kwam burgemeester C. N. F. van Sas uit Wemeldinge, alsmede de politieambtenaren van de groep Kloetinge de jubilaris gelukwensen terwijl des middags de burgemeesters van Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Kloetinge en Kapelle op bezoek kwa men. De burgemeester van Kattendij- ke, die verhinderd Was, had een ge lukstelegram gestuurd. De districtscommandant, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, die verge zeld was van kapitein L. Stoorvogel uit Sint-Jansteen en luitenant Bloe- mers (tijdelijk te Terneuzen) memo reerde in zijn toespraak enkele feiten uit Boogerds loopbaan en prees hem voor de praehtige staat van dienst. Burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye van Kloetinge sprak namens de burge meesters uit het ambtsgebied van de heer Boogerd èn wëes op de uitsteken de samenwerking welke er steeds is. Opperwachtmeester P.. Klap. van Ka pelle voerde het;woord namens de postcommandanten en namens de Ned. Politiebond sprak de heer Joh. Borrie, brigadier van de Goese gemeentepo litie. Ook adjudant Chr. Louisse bracht namens het Goese politiekorps een woord van dank over voor de prettige samenwerking. Verder sprak nog de districtsadjudant op Schouwen-Dui- veland, de heer L. Kouwen. Behalve de gratificatie van het Rijk waren er nog tal.'van andere geschen ken, waarbij de rokertjes en bloem stukken de boventoon voerden. GEMEENTERAAD ZIER1KZEE Vragen over geschenkgelden Wanneer in de toekomst de Oosterschelde afgesloten wordt in verband met de uitvoering van liet Deltaplan, zal de aanwezigheid van een schut sluis in de haven van Zierikzee beslissend zijn voor de scheepvaart en visserij naar Zierikzee. Men heeft namelijk geen rekening gehouden met. het feit dat, ingeval de Oosterschelde een Deltameer wordt, de waterstand de gehele winter een halve meter beneden NAP zal zijn. Dit houdt in, dat de haven van Zierikzee in de wintermaanden droog zal liggen, waardoor ieder scheepvaartverkeer onmogelijk wordt. Deze verrassende mededeling deed de loco-burgemeester van Zierikzee, de heer A. M. den Boer dins dagavond tijdens de raadsvergadering. Reeds geruime tyd houdt de kwes tie van de sluizen in Zierikzee de gemoederen in beweging. Rijkswaterstaat is bereid een groot deel in de kosten van een keersluis bij te dragen. Nu echter blijkt, dat Zierikzee het meest gebaat is met een schutsluis, waardoor men eer vaste waterstand in het kanaal kan ver krijgen, wil men van gemeentewege trachten de betreffende instanties van de belangrijkheid van een schut sluis te overtuigen. Bij de aanvang van de vergadering sprak loco-burgemeester Den Boer 'n nieuwjaarstoespraak uit, waarip hy 1955 als een veelbewogen jaar schets te. Hij dacht hierbij aan het overla den van wethoude R. Gerritsen en burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeaue Boeye. Het afgelopen jaar bracht echter ook vreugden aan de gemeen te Zierikzee. Een der belangrijkste hiervan was wel de bouw van 131 woningen, waarvan er nu 12 zijn overgedragen. Ook in 1956 verwacht mem dat er veel tot stand zal komen en de voor zitter noemde hierbij o.m. een ver dergaande woningbouw, Industrie vestiging, verbetering en aanleg van straten en verwezenlijking van de plannen voor een zwembad. Spreker hoopte ook, dat men dit iaar de be noeming van een nieuwe burgemees ter kon verwachten. Het oudste raadslid, de heer S. J. Bij de Vaate (arb.) sprak namens de raadsleden een woord van dank. Bij de ingekomen stukker merkte mr. K. A. Keuning (Het Roer Om) op, dat in het bestuur van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland geeii enkel persoon uit Noord-Zeeland zitting heeft. Bij een eventuele vacature zag hp gaarne ook iemand uit deze streek in het bestuur geplaatst. Een mening, waar bij de heer J. W. van den Doel (AR) zich aansloot. Schenkingen Bij de rondvraag deed mr. Keu ning het college van B. en VV. schrif telijk enkele vragen toekomen, waar- BELANGRIJKE LEDENWINST Vereniging van arbiters was niet actief genoeg „Het is een jaar geweest, waarop wij jnet. voldoening kunnen terug zien'?, zo schrijft de heer A. Heyens, secretaris-penningmeester van de Afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond In zijn Verslag over 1954 1955. Er kwamen ln dit tijdvak namelyk yier nieuwe verenigingen bij, Luctor, ODI, Dè Meeuwen en Hontenisse, Het ledental van de af deling. steeg van 484 op 30 Juni 1954 tot 682 op 30 Juni van het vorig jaar, een winst van niet minder dan 198 leden dus. In het verslag worden voorts ge memoreerd de start van de zaalhand balcompetitie, de jubilea van Mara thon, EMM, Héllas en Tonido, het in ternationaal toernooi van Tonido en het nationale toernooi van Hellas en de onderscheiding, die de oud-afde lingsvoorzitter, de heer M. Haasdonk ontving met .de zilveren speld van verdienste. In het verslag van de technische commissie wordt betreurd, dat de centrale training slechts in Goes kon worden gehouden en niet in Vlissin gen, omdat daar de competitie nog afgewerkt moest worden. „Meer medewerking van speel sters en spelers, die worden uitge nodigd voor het spelen van wed strijden of het deelnemen aan HOOG EN LAAG WATER 5 januari U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.— N.A.P. U.— N.A.P. Vlissingen 7.09 1.68 19.45 1.67- 1.05 1.66 13.47 1.96 Terneuzen 7.38 1.86 20.11 1.85 1.34 1.79 14.14 2.09 Hansweert 8.01 1.97 20.40 1.99 2.06 1.96 14.45 2.26 Zierikzee 8.22 1.16 20.57 1.34 1.54 1.27 14.23 1.64 Wemeldinge 8.45 1.36 21.14 1.53 2.11 1.48 14.41 1.87 trainingen is wel gewenst. Helaas zien velen het nut hiervan, nog niet in" zo wordt ook opgemerkt. Nog geen tweede hal De competitie kon ook thans weer niet geheel worden afgewerkt. Zo kwamen er bij de junioren geen kam pioenen uit de bus. Er namen in to taal 41 elftallen aan de competitie deel, 6 in de districtsklasse en 35 in de afdelingsklasse. Voor zaalhandbal kwam er een aparte commissie, die er echter nog niet in slaagde ook de veilinghal in Kapelle voor dit doel beschikbaar te krijgen. Met de hal in Middelburg prijst men zich zeer ge lukkig. Over de thans drie jaar oude Handbal- Seheidsrechters-Vereniging wordt in het verslag gezegd, dat deze niet de activiteit heeft ont plooid, die men had verw. cht. De moeilijkheden met het tekort aan scheidsrechters, het nïet^opkomen en te laat afschrijven, dit alles moest achter de tafel van het afdelingsbe stuur opgelost worden, terv hier taken voor de H.S.V. liggen. Een cursus om verbetering te brengen in het arbitersgebrek liep op niets uit. Enkele maanden geleden werd echter een beroep gedaan op de verenigingen en thans ondervond dit meer weerklank. In Vlissingen was toen de opkomst zeer bevredi gend, in Goes zelfs groot. Er zullen na regelmatig lessen worden gegeven om op korte termijn het tekort aan scheidsrechters enigs zins ter verlichten. Het financieel verslag sluit aan beide zijde met een totaal van 2195,65. Er -i een batig saldo van 327,90. De balans per 30 juni 1955 vertoont een totaaltelling van 841,85, de begroting 1956-1957 van 450. Deze verslagen zullen aan de orde komen in de algemene jaarver gadering van de afdeling, die zondag 15 januari in restaurant Wöhler in Middelburg wordt gehouden. 37. Kapple stuurde de rl- viex-boot recht op een strandje van het eiland af en liet het ankèr vallen. „Dat is tenminste een voordeel van zo'n platboom de schuit", zei hij, „je kunt er zowat mee het land op varen. Kom. Maat, pak een bijl en ga mee. We gaan hout kappen" „Mag ik mee?" vroeg Ok- ki, „ik vind zo'n onbewoond eiland zo Jofel!" „Best Jong", zei Kapple. „Maar pas op, dat je niet in je benen.kapt." Even later waren ze hard in de weer met bomen kap pen en in draagbare stuk ken te hakken. De Maal hakte er op los, alsof zijn leven er van afhing. „Nou, nou, je pakt het wei stevig aan!" merkte Kapple op. „Ik wil hier zo gauw mo gelijk weg", verklaarde de Maat, terwijl hij hijgend zijn bijl liet zakken en een angstige blik ln het rond wierp, „ik heb het gevoel, dat iemand naar ons staat te kijken". „Hij heeft weer wat!" bromde Kapple. „Kijk dan maar terug met dat eksteroog van je en laat je ver- i de Maat was juist.... in hy Informeerde of de na de ramp aan de burgemeester van Zierikzee gedane schenkingen geacht kunnen worden te zyn besteed geweest voor de gemeente. Voorts wilde mr. Keu ning graag mededeling van de raad, van de grootte van het bedrag, of het college bekend is geweest met de be steding hiervan en of het college over deze besteding nauwkenrige ge gevens wil verschaffen. De voorzitter hield de beantwoording van de vra gen aan tot de volgende vergadering. Er werden enkele mededelingen gedaan over de verbetering van en kele waterkerende pander by de nieu we haven. De vereniging van Neder landse Gemeenten heeft in een rap port meegedeeld, dat deze kwestie persoonlijk door de betrokkenen gere geld moet worden, omdat hiermee persoonlijke belangen gemoeid zijn. De gemeente zal echter trachten hiervoor bij Rijk of Provincie even tueel subsidie te verkrygen. Voor de realisering van enkele gemeentelijke werken besloot de raad verscheidene percelen grond aan te kopen. Tot plaatsvervangende leden van de woonruimtecommissie werden benoemd de heren M. Fondse (agrariër), D. Goudriaan (sociaal deskundige), J. L. Zappij (verte genwoordiger vakbewegin; en D. A. de Hooge (vertegenwoordiger woningbouwcooperaties). Met al gemene stemmen werd mejuf frouw H. A. Schaleven benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school. In verband met bouwplannen van de firma De Oude De Jonge voor een open houtloods werd een bijzon dere achtergevelrooilyn voor dit per ceel vastgesteld. De vaststelling der herziening van het uitbreidingsplan bracht nog een onverwachte bespre king met zich mee. Van de heer C. Legemaate te Zierikzee en de Zeeuw se Landbouw Maatschappij waren be zwaren binnengekomen, waarmee echter zoveel mogelijk rekening ge houden zal worden. Scholenbouw Bij de behandeling van dit agenda punt deelde de voorzitter nog mee, dat het bouwterrein voor de ehr. la gere school en de chr. uJ.o.-school in de nabijheid van de landbouw school der Z.L.M. was gedacnt. Een mededeling, die resulteerde in de waag waar men de openbars school wilde neerzetten. De voorzitter ant woordde hierop, dat voor de openba re school plaats aanwezig is aan het eind van de Ravenstraat. Mr. Keuning reageerde fe. op deze voorlopige beslissing. Hy achtte dit wegstoppen ran een openbare school naar ©en uithoek van de stad. Tevens vervalt hierdoor de mogelijkheid om een gezamenlijk gymnastieklokaal voor verschillende scholen te bouwen. Ook wethouder J. Catshoek (arb.) kwam hier tegenop en meende, dat een plaats meer in het centrum van de uitbreiding en dicht by de sport terreinen gewenst is. Het raadslid M. C. Verheijen dacht hierbij aan een plaats in het Maltaplan en zag de verschillende scholen het liefst dicht bij elkaar. De heer Van den Doel (A R) wees er op, at ook een openbare school recht heeft op een meest gun stige plaats. De voorzitter haastte zich hierop te verklaren, dat een definitieve plaats nog niet is aangewezen. De moeilijkheid ligt hierin, dat de afme ting van de terreinen niet voldoende is om deze scholen er te bouwen. Met de geuite wensen zal echter ekening worden gehouden. Voorts informeerde mr. Keuning in de rondvraag naar de stand van de zwembadplannen. Hierop werd mede gedeeld, dat het zwembad te Har- ainxveld als voorbeeld aangehouden wordt voor het zwembad te Zierik zee. Binnenkort kan de raad een de finitief voorstel van het college ver wachten. De heer Verheijen informeerde nog naar de realisering van het jeugdge- bouw, waaromtrent mr. Keuning en kele mededelingen deed. Het is nog een kwestie van afwachten, maar er is hoop. Tenslotte vroeg de heer Van den Doel nog of er in een met name ge noemd stedelijk café een politie-on- derzoek ingesteld kan worden. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Vierhuizen-Zout kamp J. F. Grim, vic. te Joure: naar Vroomshoop (toez.) H. Hoekstra te Ressen. Bedankt voor Emmeloord (2e pred. pl.)P. D. Steegman tc Klaas waal. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zwagerveen A. G. Kor net te St. Anna Parochie. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Biezelinge: D. Henstra te Oud-Beijerland en S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Beroepen te Haarlem N.: S. H. Biesma te Hooge- veen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Wolfaartsdyk: M. Blok te Rotterdam-C. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Papendrecht: J. Wie man te Cudewater. GEREF. KERKEN. Benoemd tot docent aan de zen dingsschool te Baarn dr. L. Onglee te Laren N.H., oud-taalgeleerde van het Ned. Bijbelgenootschap op Soemba.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3