BOEKEN TAPKRAAN WORDT NAAR ANDER DORPSGEDEELTE VERPLAATST WALCHEREN MARKTBERICHTEN TELEX MAAKT STORMACHTIGE ONTWIKKELING DOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN NIEUWS IN EEN 1V0TED0P DINSDAG 3 JANUARI 1956 P RO V I NV 1 A LB ZEEUWSE O OU RANT GEMEENTERAAD KERKWERVE Binnenkort bouw van kleuterschool De gemeenteraad van Kerkwerve heeft zich vrijdag onder voorzitter schap van burgemeester S. Francke beraden over een voorstel van de Centrale Dienst Noord-Zeeland om de gemeentekraan, in verband met de moeilijke plaats ten opzichte van het verkeer, te verplaatsen. De Centrale Dienst raamt de kosten hiervoor op 300,-, waarbij dan nog de kosten zullen komen, die de waterleiding maatschappij »n rekening brengt. Hoewel in.de toekomst alle bedrijven op de waterleiding worden aangeslo ten en dus aangenomen mag worden, dat van de tapplaats minder gebruik gemaakt zal worden, staat hier te genover, dat de aansluiting van de boerderijen op het waterleidingnet nog wel enige tüd zal vergen, aldus de voorzitter. Ook is het verboden bij de tapkraan te parkeren, daar deze binnen tien meter van een hoek staat. Om het probleem op te lossen wil men de kraan verplaatsen in de Ring achter het muurt je rond de Ned. Herv. kerk. De raad achtte het ver plaatsen van de kraan nodig en be sloot de kosten hiervoor op de begro ting voor het jaar 1956 te brengen. Voorts besloot de raad aan de vier op Schouwen en Duiveland samen werkende instellingen voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging subsidie te verstrekken. De verwoeste en niet te herbouwen percelen in het agrarisch gebied van de gemeente Kerkwerve zyn thans in kaart gebracht op verzoek van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting en deze kaart zal alvorens goedgekeurd te worden voor een ieder ter inzage worden gelegd. Op een vraag van de heer M. M. Hanse (WD) werd medegedeeld, dat agrarische bebouwing in het be trokken gebied wel is toegestaan. Het aandeel van de gemeente Kerk werve in het verlies van de N.V. Wa terleidingmaatschappij Schouwen en Duiveland berekend over 101 aande len bedroeg 6605,40. De raad be sloot zonder hoofdelijke stemming dit bedrag by te dragen. Verder deelde de voorzitter mee, dat van de staatssecretaris van O. K. en W. de vereiste urgentie verklaring is ontvangen voor de bouw van een kleuterschool. De architect is verzocht alles in het werk te stellen om zo spoedig mo gelijk tot de bouw te geraken. Naar aanleiding van de ontvangen begroting van het technisch advies bureau voor de bouw van een zuive ringsinstallatie werd dit bureau om nadere uitleg gevraagd, daar de hui dige pry's een vroegere opgave van het Rijksinstituut oor de zuivering van afvalwater ver boven gaat. B. en W. vroegen de raad toestem ming om een plan te laten maken voor het verbreden van de Nieuwe- weg tussen de Eeatrixstraa4 en de Verseputsweg. De raad ging accoórd met het opstellen van een plan en een begroting voor dit object. Voorts werd besloten het reinigingsrecht met ingang van 1 januari 1956 tot zes gulden per emmer per jaar te ver hogen terwijl met ingang van dezelf de datum een nieuwe verordening op de heffing van haven-, kaai-, lig-, en weeggelden werd vastgesteld. RIOOLBELASTING. Eveneens wordt met Ingang van X januari 1956 een rioolbolasting in gevoerd van jaarlijks j 15,- per per ceel per aansluiting. Op een desbe treffende vraag werd medegedeeld dat belasting alleen word geheven in die gedeelten van de gemeente, die voorzien zijn van een riolering. Om weigering tot aanleg te voorkomen is een bepaling opgenomen dat de be lasting ook kan worden geheven van percelen, die op de riolering kunnen worden aangesloten. De bedragen, die voor het open baar onderwijs in 1953 en 1954 zijn uitgegeven, werden respectievelijk op 1696,84 en 2324,20 vastgesteld. Vervolgens kwam het beplantings plan voor het dorp Kerkwerve ter sprake. De voorzitter wees op de con sequenties van het onderhoud. Aan de Commissie van Overleg voor het Landschapsherstel alsmede aan de stichting „Nieuw Schouwen en Dui veland", is een subsidie verzocht voor de kosten van uitvoering. Na een korte bespreking werd het plan aan vaard. De grondverkoop aan de ver eniging „Het Groene Kruis" werd aangehouden, daar de grondprijs nog niet bekend is. Akkoord werd gegaan met een voorstel tot verzekering van de burgemeesterswoning. Tot leden van de woonruimtecommissie werden benoemd de heren K. A. van Lange- raad, L. van der Sluis, C. van Burg, P. de Jonge en A. Kloet. Aan het Burgerlijk Armbestuur zullen middelen verstrekt worden voor de bouw van twee armenwonin- gen ter vervanging van de verwoeste panden K 90 en K 91. De begrotin- fen van 1954 en 1955 werden zonder oofdelijke stemming gewijzigd. Bij de rondvraag vestigde de heer A. G. Kloet (AR) aandacht op de be slikte toestand van de Burgemeester Boogerdweg. Deze zal worden gerei nigd. Op een vraag van de heer M. de Jonge (PvdA) werd medegedeeld, dat met de aanleg van een elektrische verlichting op de haven Klauwers waarschijnlijk moeilijkheden zullen ontstaan daar het leggen van kabels in het dijklichaam alleen bij hoge uitzondering wordt toegestaan. Mep zal de mogelijkheid om hiervoor ver gunning te krijgen echter nogmaals nagaan. Gepasseerd op 31 december Stad Am sterdam 6, Stad Amsterdam 10, Splnelle, Tjoba, Gemot, Rhelnfahrt 142, Nivoma, Achille, Andre, Jaco, Prins Alexander, Corjo, Madeleine, Nussla 2, Henmar, alle naar Rotterdam; Merxem, Pro Patria, In dia, Vivat, Grenat, Gotthard, Stad Am sterdam 3, alle naar Amsterdam; Llena, naar Leiden; Flottant, naar Rhenen; Cha- ritas, naar Vlaardlngen; Bertha, naar Bre da; Rea, naar Harculo; Albatros 3, naar Arnhem; Hardl, naar Zwolle; Dageraad, naar Venlo; Gonje, naar Ravenstein; Har- vrie, naar Utrecht; Electio, naar Gorin- chem; Fulöa. Hamund, Talpl, Jean Pierre, Conflance, Florida, Vlator. Nautilus 10, Elma, Emden, Dortmund, Malta, Hispanla, Diamant, alle naar Duitsland; Colonel a Dow, naar Straatsburg: Edelweiss 13, Franslsca, Esso Schwyz 3, ZÜrich, Forcell- na, Han. Kurier 25, Plz Roseg, Bodlo, alle naar Basel; Rijn Zeevaart. Tadoraa, Pa- ty, Meubreux, Onderneming 2, Rheinunion 6, Rival, Laga, Wandria, Annechien, John ny, Jacoba, Dacapo, Annie, AJadl, Jor- danns, Piema, Salt 58, Gilbert, Salf 6. Em manuel 1, Niedersachsen 6, Marinus Teu- nis, Onderneming, Esperance, Marignano, Feldnerg, Argus, Edelweiss 7, Geertruida, Morea, Roger, Njord, Renan, Schafhausen, Henri, Onderneming, Cathallna, Nieuw leper, Tennysson, Stad Namen, Hannover. Peter Mewes, Emma, Tartlnl, Noumea. Pierre, St. Josef, Zwerver, Han. Kurier 10, Tjoba, Navexmotor 1, Hamm, Barsac, Lina, Valerie, alle naar België. Middelburg Oudej aarsviering „Zeelandia" In café Gillissen heeft dezer dagen een groot aantal leden van de M.V. en A.V. „Zeelandia" oudejaar gevierd. De voorzitter, de heer C. L. Westerweel, sprak bij de aanvang van deze bijeen komst zijn voldoening uit over de grote opkomst. Hij deelde mee, dat het in de bedoeling ligt meer contactavon den te houden. Er zal worden begon nen met een kaart- en biljartcompeti tie. De leden- en donateursactie loopt thans uitstekend. Spreker deelde onder applaus mede, dat in 6 weken tijds 55 nieuwe leden en donateurs tot „Zeelandia" zijn toegetreden. Hij wek te allen op hun krachten aan deze actie te geven. Hierna begon de strijd om een col lectie fraaie prijzen, die op biljart, aan de roulette en met dobbelspel werden verspeeld. Voorts werd tijdens deze avond de oud-doelman van het eerste team, J. Stadhouders, dank gebracht voor zijn verdiensten; hij mocht een geschenk in ontvangst nemen. Namens de supporters was er een cadeau voor M. de Leeuw in verband met diens 35- Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis; dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze her-inenting op woens dag 1 januari 1956 om vièr uur de3 namid dags, in het gebouw van het Medisch Cen trum, Julianalaan 4, Vlissingen, 29 december 1955. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 31 december; Rigel van Rochester; Berend-N van Hans- weert; Twente van Antwerpen; Evertsen van Antwerpen; Hernodia van Antwer pen; Taurus van Antwerpen; Necton van Antwerpen: 1 januari: Mount Rhodopl van Antwerpen; Alexandros vart Constan- za; Caltex Adelaide van Aruba; Apollo van Ornskoldvik; Aktjo van Calais; H.A. S.T. 3 van Rouen; Tromp van Antwerpen; Snar van Gent; Mado H van Antwerpen; Birmingham van Goole. Van Vlissingen vertrokken 31 december: Nettie naar Wicklow; Transunion naar Baltimore; Atlas naar Tampa; Berend-N naar Londen; Tide naar Londen; 1 januari; Mount Rhodopi naar Hampton Roads; Alexandros naar Helsingfors; Apollo naar Curagao; 2 januari: Hetnodia naar Stockholm. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 31 december: Rose Marie van Rotter dam naar Terneuzen; Algenib van Bre men; Poortvliet van Rotterdam; Diana-V van Londen; 1 januari: Twin van zee; 2 januari: Heelsum van Hamburg. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 31 December: Merwede naar Rotter dam; Alpha naar Londen van Gent; Ha rold naar Helsinki van Gent: Hoflaan naar Caen van Gent; Jozef Swenden naar Waterford; 1 januari: Agiena naar Lon den; Audacia naar Wisbeck van Gent: Ternate naar Rotterdam; Mado II naar Londen: Arkeldijk naar New York. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 2 januari. Aanvoer in totaal 1600 stuks. Vette koeien en ossen 1031, varkens 569. Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 276— 308, 2e kw. 256—276, 3e kw. 236—256, varkens (lev. gew.) per kg. in ct. Ie kw. 182, 2e kw. 180, 3e kw. 178. Vette koeien aanvoer redelijk, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven note ring; varkens (lev, gew.) aanvoer als vo rige week, handel willig, vooral niet lager in prijs, overige prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 2 Januari. Binnenlandse granen, offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe rode op vochtconditie 26.95 —27.05; Witte 27.10—27.20. Voedergranen zeer vast. Zomergerst naar kwaliteit 24— 26, prima 26.25. Haver naar kleur en droogte 22—23.50, extra blanke 24. Rogge doorsnoekwaliteit 23, bakrogge 23.50. Peul vruchten kalm. Groene erwten 35.50. Schokkers 38.50. Bruine bonen 57. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 2 januari. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 9.50—10.50. Bintjes 12.50. Bevelanders 10—10.50. Koopmnns blauwe 10.25—10.50. Meerlanders 8.50—9. Voor export. Klei 35 mm opwaarts bintjes 12.50—13. Alpha's 11. Meerlanders 40 mm opwaarts 1010.25. Zandaardappelen voor export 35 mm opwaarts 7.50—7.75. Voer- aardappelen 2.75—3.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consump tieaardappelen op wagon, schip of auto. VLASMARKT ROTTERDAM. 2 Januari. Waterrootvlas: lage soorten van f 1,45 tot f 1,70, middensoorten tot f 1.90, betere soorten tot f 2,30, best vlas tot f 2,65. Dauwrootvlas: lage soorten van f 1,20 tot f 1.45, middensoorten tot f 1,70, best vlas tot f 2,10, Breekvlas: van f 0.80 tot f 1,45 naar gelang van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken: van f 0.75 tot f 1,20. Markt wat verbeterd. Vrijwel alle aangeboden partijen werden verkocht waarbij de prijzen over de gehele lijn iets hoger waren. De meeste vraag was voor vlas van de nieuwe oogst, vlas van oude oogst was iets minder gevraagd. Dauw rootvlas onveranderd aangeboden, bij een wat grotere omzet liepen de prijzen iets op. De meeste belangstelling bestond voor de betere soorten van de nieuwe oogst. Aanbod van breekvlas ruimer, prijzen on veranderd. De beste soorten turbine-ge zwingeld breekvlas werden vlot opgeno men. Gezwingelde lokken blijven gezocht, de productie wordt wekelijks verkocht tegen vaste prijzen. VISMIJN VEERE. 2 januari. Aangevoerd: 425 kg export garnalen 163—196. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 januari. Waspeen 14—17; kroten 4—5; rode kool 7; witte kool 5','27; savoye kool 1621 ;prei 17—22; spruiten 50—81; boeren kool 7—13; witlof 39—53. Appelen: goudreinette 39—50: jonathan 2842. jarige echtvereniging. Een loterij en de voorraad oliebollen verhoogden de stemming zeer. Nadat de uitslag van de wedstrijd was bekendgemaakt dankte de voor zitter allen voor de medewerking. De heer G. Reijers, één der organisatoren, mocht een rokertje in ontvangst ne men. Vlissingen Contact-avond van de Nationale Reserve Voor de leden op het eiland Walche ren zal het district Zeeland van de Nationale Reserve een contactavond organiseren, die donderdag 12 Januari in de Scheldehal te Vlissingen zal worden gehouden. Het programma wordt verzorgd door een R.A.O.-ge- zelschap. Oost- en West-Souburg Uitvoering „Jonge Zangers" Het kinderkoor „De Jonge Zan gers" te Oost- en West-Souburg zal op zaterdagavond 7 lanuari in de concertzaal „De Zwaan" een openba re uitvoering geven. Voor de pauze wordt er door de A- en de B-klasse gezongen en na de pauze wordt het zangspel „Goudmuiltje" opgevoerd. Domburg Benoeming ambtsdragers In de zondagmiddag onder leiding van ds. J. Dondorp in de Geref. kerk van Domburg gehouden dienst werd als ouderling bevestigd de heer A. de Visser en als diaken de heer B. Goed- bloed. DIRECTEUR-GENERAAL P.T.T.: Recordaantal telefoonabonnees Het postverkeer neemt nog steeds toe. Het buitenlands verkeer zelfs met 10 Het aantal behandelde postpakketten is in 1955 tot 22 mil joen gestegen. Ook het telefoonver keer groeide dat jaar snel, name lijk met 9 Het aantal nieuwe aansluitingen bereikte een record, te weten 80.000, dat is ongeveer 8000 meer dan in 1954. Hiermede is het totale aantal telefoonabonné's in ons land gestegen tot 742.000. De groei en ontwikkeling van het telefoongebruik en de telefoonbe hoeften hebben het de P.T.T. zeer tot zijn spijt niet mogelijk gemaakt, de wachtlijsten te verminderen. Er wachten nog 39.000 aanvragers. P.T.T. verwacht, dat deze groei nog enkele jaren zal aanhouden. ZUID-BEVELAND Goes Jaarvergadering R.L.W.S. De vereniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Goes houdt vrijdag 20 januari aan staande in „De Prins van Oranje" te Goes de algemene jaarvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte der verga dering zal des middags de heer J. Ny- pels uit Heer (L.) een inleiding hou den over het onderwerp: „Algemene beschouwing over de landbouw". Wissekerke Brandende balk Vrijdagavond omstreeks acht uur werd de brandweer te Wissekerke gealarmeerd voor een schoorsteen brand bij de heer Filius, Het brand weerkorps, dat spoedig ter plaatse was, behoefde geen water te gebrui ken. Nadat men een brandende balk uit de schoorsteen verwijderd had, was het gevaar voorbij. 's-Gravenpolder Ambtsdragers bevestigd In de ochtenddienst van de Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenpolder werden zondag de ouderlingen G. A. Nijsse en M. Huisson en de diaken W. van de Velde opnieuw bevestigd. Ds. J. H. Kluiver was voorganger in deze dfenst. Ontslag P. Kopmels Burgemeester en wethouders van 's-Gravenpolder hebben op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan de heer P. Kopmels als onder-comman dant bij de vrijwillige brandweer. De heer Kopmels werd dank gebracht voor de door hem in deze functie be wezen diensten aan de'gertieénschap; Hij was reeds sedert 1 april 1927 lid van de vrijwillige brandweer. Aardenburg Tenniskamioenschappen In de zaal van hotel „D«- Roode Leeuw" werd de prijsuitreiking ge houden van de kampioenschappen over '55 van de plaatsselyke tennis club „SJEF". Na een korte toespraak reikte de voorzitter, de eer J. M. Pa rideen de prijzen uit. Mej. I. Trap man behaalde bij 't dames-enkel3pel de kampioenstitel en mocht hiervoor een beker in ontvangst nemen. Kam pioen heren-enkelspel werd de heer M. Bral, die hiermede beslag legde op de wisselbeker. De verdere kam pioenen waren: dames-dubbel, mej. I. Trapman en mej. J. Trapman, he ren-dubbel, de heren M. Bral en G. Callaert, gemengd-dubbeln.ej. J. Trapman en de heer M. Bral. Na de prijsuitreiking bleef men nog enige tyd gezellig bijeen. In Utrecht behaalde mejuffrouw I. Kou semaker te Aardenburg voor het diploma machineschrljven (200 aanslagen per mi nuut). Gevonden voorwerpen. In het bureau van de rijkspolitie te Aar denburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen; een gebreide linkerhandschoen, een ge breide blauwe das en een paar gebreide wollen handschoenen. COLLECTEN De colecte voor de stichting Chris telijke Blindenhulp heeft in Aarden burg 45 opgebracht. Axel Bevestiging ambtsdrager De heren W. de Feyter, W. Dekker en C. de Bokx werden herkozen als ouderlingen der Ned. Herv. Kerk te Axel. Tot ouderlingen werden geko zen de heren C. v. Hermon, C. Kos ter en M. C. Oppeneer. Tot diaken werd herbenoemd de heer R. Schee- Ie. Nieuwe diakenen werden de heren W. C. Klaassen en D. Oppeneer. De diakenen en ouderlingen werden op 1 januari door ds. P. J. Pennings in hun ambt bevestigd. Vragen over „mandement der bisschoppen" Voor de afdeling Axel van de „Jon ge Kerk" zal pater Pisters uit Hulst op maandag 9 januari Ir het toren lokaal van de Ned. Herv. kerk vra gen beantwoorden, die gerezen zijn naar aanleiding van zyn causerie over „Het mandement der bisschoppen". Benoeming kerkvoogd Door het college van ouderlingen werd tot kerkvoogd der N.H. Kerk te Axel benoemd de heer P. J. van Bendegem. Wachthuisjes voor busstation Op het nieuwe parkeerterrein te Axel, het Szydlowski-plein, is men momenteel bezig met het plaatsen van de wachthuisjes voor het grote bus station. Het busknooppunt, dat dan van de Noordstraat naar het ruime parkeerterrein zal worden verplaatst, zal een belangrijke verkeersverbete- ring betekenen. Oogst van de straat In het bureau van Rijkspolitie te Axel zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een paar zwarte damesschoenen en een klnderpor- temonnaie met inhoud. Retranchement Biljartwedstrijd Voor de biljartwedstrijd in café. ,,De Voldere" bestond grote belang stelling. Van de 42 deelnemers be haalde de heer A. Versprille de hoog ste serie met 16 caramboles. De verdere uitslag was als volgt: Eerste prijs: W. Nelisse en M. van Dale. Tweede prijs: Abr. v. d. Woude en L. Scheerens. Derde rijs: Adr. de Visser en Iz. de Smidt. Hoek Kerkelijke benoemingen Bij de Ned. Herv. Kerk te Hoek werden tot ouderling benoemd de heren W. de Groote, P. Mol en J. de Pooter. Tot diaken werden geko zen de heren L. Dieleman, A. Rie- mens en A. Verhelst. De heer D. W. F. Kayser werd benoemd tot kerk voogd. Hontenisse COLLECTE De te Hontenisse gehouden collec te ten bate van de kerstviering der zondagsschool bracht 139.75 op. Waar zijn onze schepen? Aardijk 2 te Havana. Aalsum 1 te Cochin. Aagtekerk 2 p. Kaap Guardafui. Amsteldijk 2 te Antwerpen. Amerskerk I te Rotterdam. Arendskerk 1 te Marseille. Alphacca 1 v. Rlo de Janeiro te New York. Blijdendijk 1 te New York. Delft 1 v. Santiago de Cuba n. Hamburg. Esso - Amsterdam 2 te Sidon. Kabylla 31 p. Gibraltar n. Hamburg. Kota Agoeng l te Genua. Laurenskerk 2 te Amsterdam. Leopoldskerk l v. A'dam n. Perz. Golf Limburg 2 te Penaug. Muiderkerk 1 te Aden. Mijdrecht 1 p. Gibraltar, Noordam 1 te Rotterdam. Oranjefontein 2 te Kaapstad. Pr. Fr. Willem 1 v. Kaap St. Vincent- Rotterdam. Raki 31 v. Vizagapatam. Sliedrecht 1 te Mena al Ahmadi. Ternate 1 te Rotterdam. Tomori 1 v. Port-Said n. Genua. Willem Ruys 31 p. Perim n. Suez. Dit deelde de directeur-generaal der P.T.T., ir. J. D. H. van dor Toorn, maandag mee in de nieuwjaarsrede, die hy uitsprak in de Van Houwelin- fenzaal van de centrale irectie der '.T.T. in Den Haag. Stormachtig, zo vervolgde de heer Van der Toorn, is de ontwik keling van de telex, waarvan het buitenlands verkeer met 30 toenam. Het laat zich aanzien, dat de „American Telegraph and Te lephone Company" naar nationaal netwerk van telefoonabonnees open zal stellen oor de radio- telexverbinding met Europa. Hierdoor zal Nederland in 1956 met alle telex-abonnees in dc Ver enigde Staten contact kunnen hebben, ja zelfs met afgelegen ge bieden als Honolulu en San Juan. Aanmerkelijke stijging in omzet en produktie haddén ook d Rijks postspaarbank en de Postchèqué- en girodienst. In 1955 werd bij de Rijkspostspaarbank b.v. voor 130 miliioen meer ingelegd dan terugbe taald; dc 231 miljoen boekingen brachten de Postchèqué- en Giro dienst tot een produktie van 8 meer dan het vorig jaar. Het saldo tegoed vertoonde hier een stijging van 10 De omzet bedroeg elf mil jard gulden .Een woord van hulde sprak de directeur-generaal aan het personeel van deze onmisbare dienst. Ander uniform gevraagd voor douaneambtenaren Aan het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting van financiën ontlenen wij het volgende: Enige leden waren van oordeel, dat de uniformkledïng van de Nederland se douaneambtenaren herinnering op wekt aan de Duitse bezettingstijd. Deze leden gaven de minister in overweging, een andere uniformkle- ding te doen ontwerpen, welke, wat kleur en snit betreft, meer acpeptabel is. Hierbij zou huns inziens, zonder de tot een al te ver gaande kopiëring werd overgegaan, de kleding van de Italiaanse douaniers tot voorbeeld kunnen strekken. 0 Prins Aly Khan heeft berichten tegen gesproken volgens welke Peter Townsend ontslag zou nemen uit de militaire dienst en in-zijn dienst zou treden als paarden- trainer. Die berichten verschenen dezer dagen in België. 0 Aan Ir. P. F. S. Otten, voorzitter van het praesidium van de raad van bestuur van de N.v. Philips' gloeilampenfabrie ken te Eindhoven, is op zijn zestigste ver jaardag de gouden medaille van de stad Eindhoven toegekend. 0 In een woud bij Uppsala, nabij de Zweedse hoofdstad Stockholm is een ballon gevonden met een middellijn van ongeveer vier meter. In de bal lon werd een hoeveelheid Russische vlugschriften aangetroffen. De mili taire autoriteiten stellen een onder zoek in. 0 De Japanse politie heeft bekendge maakt dat het aantal slachtoffers van de ramp, die zondag in de Yahiko-tempel in Noord-Japan is voorgevallen, tot 124 is gestegen. Onder de slachtoffers waren 88 mannen en 38 vrouwen. Er zijn bovendien 36 gewonden, acht dezer gewonden ver keren in ernstige toestand. Voor de kinderen. Het is een gelukkig verschijnsel dat er reeds een tweede druk nood zakelijk bleek van „De wind in de wilgen", het unieke Engelse kinder boek van Kenneth Grahame, ver lucht met de fijne prentjes van Er- nest H. Shepard. Het is binnen vijf tig jaar een „klassiek" geworden, en terecht een vermaard boek, voor jong én oud. Het is vooral kostelijk om met de kinderen te lezen. De schrijver leefde van 18591932; The wind in the willows dateert van 1908, en is een van de bronnen waar door o.a. Milne zich liet inspireren voor zijn wel even fameuze „Winnie- the-Pooh". Vooral de eigenwijze Pad van Paddenburg is een onvergetelij ke figuur, maar ook de talloze avon turen van de Mol, de Waterrat en de Das zijn heerlijk verteld, vol humor. Het boek zou het niet zo uithouden, wanneer het niet tegelijk méér was dan een kinderboek. Milne noemt het een gezinsboek, en dat is een goede aanduiding. We hopen dat het in alle gezinnen met kinderen die „De wind in de wilgen" nog niet kennen, wel dra 'n geliefd „gezinsboek" zal zijn! (Uitgever: Van Breda, Hulshorst, geb. f 4.90). Van eigen bodem een fleurig kin derboek: „Tim de Merel" door Erica Michels (pseudo van een Ned. ro manschrijfster, uitgave A. A. M. Stols, Den Haag). Aardige zwart- rood plaatjes van Diet Huber, ze doen wat Scandinavisch aan. Het is het verhaal van een jonge merel die een vacantiezwerftocht maakt door heel Nederland, en de jeugdige le zertjes steken op die manier heel wat wetenswaardigs op over ons va derland.' Uiteraard komt Tim ook in Zeeland, bezoekt daar Axel. Bres- kens, Walcheren, Goes, enz. Zijn grootste avontuur beleeft hij er in Brouwershaven: een ontmoeting met pieneer Zeehond. Het blijft allemaal nog al héél erg aan de oppervlakte, maar de kinderen beleven er wel ple zier aan. W NOORD ZEELAND Poortvliet Huldiging wethouder en raadslid In de laatstgehouden raadsvergade ring van de gemeente Poortvliet heeft de voorzitter, burgemeester W. J. van Doorn, hartelijke woorden gericht tot wethouder G. H. J. Krijger en het raadslid NL O. va# Ast, die belden het heuglijke feit herdachten, twintig jaar de gemeente te dienen. Burgemeester Van Doorn memoreerde In si)n toe spraak dat in deze twintig Jaar ook moeilijke tijden voor belden waren ge weest, Inzonderheid gedurende de be zettingsjaren. Spreker achtte het voor beide jubi larissen een voldoening te mogen con stateren, dat uit het feit, dat zij zich twintig jaar hebben gehandhaafd, het vertrouwen van de bevolking spreekt. Ook persoonlijk zei burgemeester Van Doorn erkentelijk te zijn voor de goe de verstandhouding en prettige om gang en hy hoopte dat belden nog ve le jaren in het belang van de gemeen te zoudéx mogen werken. De heer Van Ast (S.G.) Informeer de vervolgens of de rattenbestrijding in Poortvliet reeds ter hand genomen is, daar hy" dit ook hier nodig acht De voorzitter deelde mee, dat tot publi- katie is overgegaan. Naar aanleiding van de notulen werd nog medegedeeld, dat de brandstoffen aan behoeftigen zijn verdeeld en dat diverse verkeers maatregelen inzake d^ nieuwe rond weg nog niet kunnen worden geno men. In de volgende raadsvergade ring kan echter een voorstel Inzake de elektrificatie van de nieuwe rond weg worden verwacht. Vervolgens werd overgegaan tot het voorlopig vaststellen van de gemeen terekening over 1953. Eveneens werd de rekening over 1954 van het Bur gerlijk Armbestuur vastgesteld. De begroting 1956 van het Burger lijk Armbestuur werd vastgesteld met een Inkomsten- en uitgaafpost van 9090,55. Zierikzee Benoeming bestellers Bij de dienst van de P.T.T. in Zie rikzee zijn per 1 januari tot besteller in vaste dienst benoemd de heren J. Bil en C. v. d. Welle. Benoeming administrateur Aan de lagere technische school te Zierikzee is met ingang van 1 januari de heer M. C. Walkier te Zierikzee benoemd tot administrateur. Vara-feestavond De afdeling Zierikzee van de V.A. R.A. geeft vrijdag 6 januari a.s. in de concertzaal te Zierikzee een feest avond, waaraan medewerken o.m. het accordeonorkest van Jan Gorissen, de jodelzangeres Olga Lowina, de gooche laar Clem Clements en Mr. Swips als sneltekenaar. „Peter Pan" De Concertzaal te Zierikzee was maandagmiddag geheel gevuld met ■kinderen, die een speciale filmvoor stelling van de Walt Disney-film „Pe ter Pan" bijwoonden. Twee uur lang heeft de jeugd zich kunnen vermaken met de avonturen van deze sprookjes figuren. Tholen Filmavond De vereniging „Vogelvreugd" te Tholen hield dezer dagen ee,. film avond in hotel „Zeeland". De voor zitter, de heer J. Deurloo, sprak een welkomstwoord, daarna 'n film werd vertoond over het leven in de dieren tuin. Na de pauze werden nog films ge draaid over het leven aan de noord pool en over Nederland. Jaaroverzicht Nutsspaarbank Bij de Nutsspaarbank te Tholen werd in het afgelopen jaar f 823.232,60 inge legd (1954 f 667.572,12) en terugbe taald f 669.759,29 1954 f 515.971,16). Aan rente werd uitgekeerd een be drag van f 32.488,86 hetgeen f 3889,20 meer is dan in 1954. Het saldo bedroeg op 31 december 1955 f 1.519.667,32. Anna Jacobapolder Boodschap van Moskou" Voor de a.r.-kiesvereniging te An- na-Jacobapolder sprak donderdag avond prof. dr. mr. I. A. Diepenhorst in de geref. kerk- De secretares der vereniging, dhr P. Boudeling, open de deze bijeenkomst. Prof. Diepen horst sprak over „de boodschap ven Moskou". Omstreeks 1920 was er nog maar weinig bekend over Rus land. Nu, na 1945. is dat anders. Wij weten nu dat Rusland een wereld macht is. Hij schetste de geschiede nis van Rusland. De sociale toe standen waren niet vreemd aan de komst van het communisme. Lenin hielp tenslotte het communisme aan de overwinning. Dat was ongeveer 1920. Tenslotte schetste hij de sterk te van het communisme en de demo cratische vrijheid in Rusland. Be treffende de kerken merkte spreker op dat deze inderdaad vol zijn," maar er zyn slechts weinig kerken in dat land. Tenslotte meende spreker dat het Russische communisme voor het Christendom onaanvaardbaar is. Sint Annaland Gevonden voorwerpen Bij de Rijkspolitie te Sint-Annaland ligt op het ogenblik een paar kunst schaatsen op de eigenaar te wachten. Waarschijnlijk werden zij abusievelijk met de ophaaldienst meegegeven. Ge lukkig kunnen de schaatsen nu wel licht nog voor de ijsperiode bij de rechtmatige eigenaar terugkomen. Oud-Vossemeer Wegenbouw Het ligt in het voornemen over enkele weken de aanleg van de land- bouwwegen in de polders tussen Oud- Vossemeer en Tholen aan te beste den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3