„Cadeau" voor Middelburgse wijk zes gulden huurtoeslag Kunstgebitten Geschenkenhuis OUD-DIRECTEUR VAN R.H.B.S. TE VLISSINGEN OVERLEDEN VLISSINGENS ONTWIKKELING IN DE LAATSTE JAREN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 JANUARI 1956 g—m NOC VOOR JAARWISSELING BEKENDGEMAAKT Verontwaardigde Griffioenbewoners zijn actie gestart Met verdrietige gezichten hebben zaterdag de bewoners van de Griffioen- buurt in Middelburg hun „oud en nieuw" gevierd. Wat deze huurders van in totaal 120 middenstandswoningen het huilen nader dan het lachen bracht, was een circulaire van de Stichting „Goed Wonen", de beherende instantie, van deze woningen, de „huisbazin" dus, In dit schrijven stond, dat de huur met Ingang van 1 januari met 6.Is verhoogd. Die zes gulden is een toe slag, nodig voor het onderhoud van de beplantingen in do Grlffioenbuurt. Maar het meest frappante van deze zaak is, <tat de circulaire omstreeks 18 uur zaterdag huls aan huls is bezorgd niet per P.T.T. en dus zes uur voor de jaarwisseling wel een zeer korte t\jd voor het Ingaan van de nieuwe huur De circulaire luidt als volgt: „Het onderhoud van de beplantingsstroken, behorende tot het complex Griffioen, is tot nu toe door de gemeente en de stichting verzorgd, zonder dat de kos ten daarvan op de huurders van de woningen, behorende tot dat complex, worden verhaald. B. en W. hebben, gelet op de financiële toestand van de gemeente, besloten, deze kosten door middel van een toeslag op de huur, ten laste van de huurders te brengen. In verband hiermee wordt de huur van uw woning met ingang van 1 ja nuari 1956 met 6.per maand ver hoogd". Het laat zich verstaan, dat de Griffioenbewoners zeer veront waardigd zijn over dit besluit, niet in het minst over de wijze, waarop een en ander in zijn werk is gegaan. Vooroverleg met de bewoners is niet geschied en de bekendmaking van de nuurtoe- slag, zo kort voor het ingaan daarvan, is op zijn zachtst ge zegd onelegant, zo vindt men. De voorzitter van de stichting „Goed Wonen", de heer L. J. van t Westende, om wiens commentaar wij vroegen, betreurde deze gang van za ken. In het bestuur van de stichting is deze kwestie enige tijd geleden een onderwerp van bespreking geweest. Er is naar aanleiding hiervan een ad vies naar B. en W. uitgegaan. Doch dit college heeft een besluit genomen van een geheel andere strek king dan het geadviseerde. De heer Van 't Westende, die wethouder van openbare werken is, zei, dat het be sluit bij B. en W. met meerderheid is genomen, een meerderheid, waartoe h(j niet behoorde.' (Advertentie/ Geen losraken of verschuiven Niemand, die een kunstgebit heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat 2ijn kunstgebit losschiet of verschuift. Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig DENTOFIX-poe- der houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. DENTOFIX voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeer het nog vandaag. Prijs per stiooibus slechts f 2,35> ver krijgbaar bij apotheken en drogisterijen, VAN Imn HOOG WATER. Door de regen der laatste weken is het water in de Zeeuws-VIaam- se kreken meer dan een meter boven het normale zomerpeil gestegen. Daar de talrijke Belgische polders het overtollige water via deze kre ken lozen, is het water sterk opge hoopt. Dit water wordt op de Schel de Dij Terneuzen ongeregeld geloosd. Men hoopt echter bij draaiende wind P. Dit stukje heet alleen maar P. De pee van Piet 'en de pee van punthoofd. En over dat laatste willen w\j het gaarne hebben want de punthoofden kwaal is sinds gisteren vrij onver wacht ter redactie uitgebroken. Dank-u, dank-u, het gaat redelijk wel met de slachtoffers. Het kwam vrij onverwacht: het eerste verschijn sel deed zich voor des morgens om een uur of half tien bij de buitenland redacteur. De man zat stug en dapper aan zijn bureau te zwoegen, toen plot seling zijn hoofd van vorm verander de en een merkwaardige punt kreeg een punthoofd zogezegd. Later trad hetzelfde verschijnsel ook bij anderen op, die buiten de grootste moeite kre gen om bij de heersende harde wind hun hoofddeksel op te houden. De oorzaak? Wij hebben geruime tijd in het duister getast, tótdat de jongste leerling een verlossend en wijs woord sprak: „Ik krijg een punt hoofd van die nieuwe spelling!" Dat was de oorzaak, die heerlijke, logische, begrijpelijke, sympathieke, lieve nieu we spelling.' Zij is lief, want zij is vrouwelijk. Een zij-woord heet dat. Maar punthoofd is helemaal niet lief, want dat is een het-woord. Maar wij gaven een lief ding als de spellings- oommissie destijds de hik had gekre gen .Of een punthoofd. Dan konden wij tenminste nu fatsoenlijk buiten wandelen zonder onze hoed te bescha digen en zonder nagekeken te worden. Dat is bepaald geen vriendelijke nieuwjaarswens voor de commissie. Maar wc nemen er niets van terug. Het zou trouvjens niet kunnen ook, want dat kan niet met een punthoofd. De heer Van 't Westende merkte echter tevens op, dat de stichting van mening is, dat net huurpeil van deze woningen opgetrokken dient te wor den. Er dient meer gelijkheid in de huren te komen ten opzichte van an dere woningen, die kleiner zijn en minder outillage en minder comfort bezitten, maar waarop een hogere huurprjjs van toepassing is, zo meen de hij. Ter toelichting diene, dat de huren in de Griffioen tot dusver ongeveer 52.per maand bedragen. Hoek huizen „doen" 54.-. De nieuwe hu ren komen dus achtereenvolgens op 58.en 60.—. Verkapte huurverhoging Intussen laten de bewoners het er niet bij zitten. Enkele van heti heb ben onmiddellijk hot initiatief geno men tot een actie, die reeds veel weer klank vindt. Alle huurders hebben reeds een circulaire ontvangen van 'n comité van actie. Daarin zegt dit comité, dat het de verhoging in strijd' acht mot hot huur contract en met andere wettelijke be palingen. Het comité roept do huur ders op niet akkoord te gaan met de j' 6.—, maar slechts het bedrag te be talen, dat tot dusver was verschul digd. Van de zijde van dit comité vernamen wij nog, dat deze op roep als een eerste stap wordt beschouwd. Het comité be schouwt de handelwijze, die in de circulaire tot uiting komt, als un fair en in strijd met de huidige loon- en prijspolitiek. „Die 6.komen neer op een ver kapte huurverhoging van ongeveer 12 zo zei men ons. De actievoe renden zijn van plan deze zaak zover mogelijk, „uit te vechten". Het comi té is samengesteld uit de heren A. W. van Nuen. E. A. van Selms en H. H. G. Pierhagen. allen Griffioenbewo- ners. Men heeft ondertussen ook reeds contact opgenomen met de plaatselij ke woning-adviescommissie. Trekking verloting De burgemeester van Vrouwenpol der, de heer A. dé Kam, verrichtte vorige weck de trekking van de ver loting der plaatselijke rijverenlging „Oranjezon". Het veulen, dat door de vereniging als hoofdprijs beschikbaar was gesteld, werd gewonnen door de 16-jarige Apolonia Minderhout uit Gapinge. Gymnastiekleraren houden paascongres in Vlissingen In de eerste weck na de beide Paas dagen van 1956 zal in Vlissingen een belangrijk landelijk congres worden gehouden. In die week zal namelijk de „Vereniging van leraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland" in een driedaags paas congres bijeenkomen. Vanzelfspre kend betekent dit congres een belang rijk stuk propaganda voor de licha melijke opvoeding in Zeeland. Het besluit om dit paascongres in Vlissingen te houden, werd genomen tijdens de kerstbijeenkomst van ge noemde vereniging in Driebergen. Jubileum bij N.V. Credietbank, Goes Maandag vierde de heer P. G. Pas- sieux, directeur van het bijkantoor Goes van de N.V. Nederlandse Crediet bank, zijn 25-jarig dienstjubileum. In een des morgens gehouden bijeen komst werd de jubilaris in intieme kring een huldiging bereid. Hierbij sprak o.m. de hoofddirecteur, de heer G. W. A. van der Lugt, die de heer Passieux een bedrag onder couvert en diens echtgenote een bloemstuk aan bood. Verder voerden o.m. het woord de heren drs. Th. A. Andriaansens en L. J. Overes, resp. directeur van het bijkantoor Hulst en Roosendaal. Na mens het Goese personeel en als mede directeur, sprak de heer J G. Telgen kamp, die de jubilaris als aandenken een verrekijker overhandigde. Des middags was er een drukbezoch te receptie voor de cliënten. Ook di verse bloemstukken vertolkten de waardering voor de persoon en het werk van de jubilaris. De heer Passieux begon 25 jaar ge leden als correspondent van deze bank te Goes, waarna in 1943 het bijkantoor werd gesticht. (Advertentie) HONDERDEN SPOTKOOPJES op allerlei gebied: in onze daverende balans-opruiming Middelburg, L. Delft Goes, L. Kerkstraat Prof. Dankbaar voorzitter Oecumenische Raad van Kerken Prof. dr. W. F. Dankbaar, hoogleraar aan de Groningse Rijksuniversiteit, is gekozen tot voorzitter van de Oecu menische Raad van Kerken in Neder land. Prof. Dankbaar was vroeger o.a. hervormd predikant in Goes-Wilhel- rpinadorp en vervulde in Zeeland tal van functies op kerkelijk gebied. Hij volgt als voorzitter van de Oecume nische Raad prof..dr. S. F, H. J. Ber- <kelbach van der Sprenkel op. TOT het merendeel spoedig via de zoge naamde „Stenen Beer" te Terneuzen op de Westerschelde te kunnen spui en. ROMMELPOT. In Tholen en St. Maartensdijk werd traditiegetrouw weer de rom melpot op nieuwjaarsmorgén geroerd. Al „zingende en rommelende" trok ken groepjes kinderen langs de hui zen om de bewoners een gelukkig nieuwjaar te wensen. Vele vreemde lingen, die in verband met de her- ventavelingswerltzaamheden op het eiland verkeren, hadden er kennelijk plezier In de kinderen met deze folk lore bezig te zien, zodat de jeugd financieel een goede dag had. GEJAAGD DOOR DE WIND. Het bezoek, dat de heer M. Poot aan een groentehandelaar te Scherpenisse bracht, zal hem on getwijfeld nog lang heugen. Want toen hij wat groente had gekocht en met klinkende munt wilde be talen, fladderde er een briefje van tien uit zijn portemonnaie. Do wind nam net papiergeld op en joeg het ver het land in. De heer Poot bleek weliswaar een uitstekend hardloper, maar zijn voeten konden hem toch niet zo snel dragen, dat hij zijn bankbil jet terugkreeg. Mistroostig is hij nog een tijd aan het zoeken ge weest, doch moest tenslotte toch zonder tientje naar huis gaan. AXELSE FILM. In januari zal een film, die van Axel werd opgenomen, aan de bevol king van deze Zeeuwse stad worden vertoond. Zoals bekend werd deze rolprent opgenomen onder auspiciën van de christelijke zangvereniging „Asaf". BRAND. In de nacht van zaterdag op zon dag werd Kamperland opgeschrikt door sirene-geloei. Er was brand uit gebroken! Bij de hofstede van de heer C. Schippers stonden twee klam pen vlas en een klamp stroo in lich terlaaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar was tegen deze vuurzee niet opgewassen. De Idam- brandden tot aan de grond toe af. ankzij de gunstige wind kwam de hofstede van do heer Schippers niet in gevaar. De oorzaak van de vlam menzee is nog onbekend. Zondagavond reed zoals gemeld een autobus van 'de dienst Goes Middelburg, nabij het viaduct te 's-Heer Arendskerke in een vrij diepe sloot. De passagiers konden zich o.a. door het inslaan van ruiten, uit hun benarde positie, verlossen. Een van hen, de 19-jarige matroos, B. uit Schiebroek, bekwam èen shock en werd aan een been gewond. De onfor tuinlijke zeeman w'ïlde even van Rot terdam op bezoek gaan bij zijn zuster te 's-Heer Arendskerke, voordat hij maandag weer naar zee zou gaan. Dit familiebezoek zal nu wat langer du ren, want de jongeman moet thans bij zijn zuster verpleegd worden. De zware bus is maandagmorgen door een kraanwagen uit Zevenbergen vieer op de weg gesleept. (Foto P.Z.C.) Zilveren jubileum bij de P.Z.E.M. Maandag vierde de heer G. C. Koo- man, boekhouder eerste klas bij de P.Z.E.M. in Middelburg, zijn zilveren dienstjubileum, Des morgens werd de jubilaris ontvangen in het directie kantoor, waar de directeur, ir. T. JJichielsen, in het bijzijn van enkele chefs de heer Kooman gelukwenste met deze dag, diens kwaliteiten roem de en hem de gebruikelijke enveloppe aanbood. Des avonds recipieerde de heer Kooman te zijnen huize, waar vele collega's hem hun gelukwensen kwamen aanbieden en waar de hoofd boekhouder, de heer P. d'Hondt, na mens het personeel enkele blijvende herinneringen offreerde. Mevrouw Kooman ontving bloemen. Examens Voor het examen „onderwijsteer", K XII slaagde te Amsterdam, de heer H. J. ten Hacken, leraar boekhouden M. O. te Vlissingen: KERKNIEUWS Bedankt voor het beroep naar de Chr. Gereformeerde Kerk te Tholen: ds, Tanis te Urk. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Middelburg ds. M. Vlietstra te Eemdijk. NED. HERV. KERK Vicaris C. J. Amesz uit Rilland- Bath heeft zijn beroep naar Hein- kenszand aangenomen. BEKENDE EN GEZIENE FIGUUR De heer J. Coster Op 89-jarige leeftijd is te Vlissin gen overleden de heer J. Coster, oud- directeur van de R.H.B.S. De heer Coster, die te Zwartsluis werd gebo ren, kreeg een middelbare schoolop leiding. Hij legde zich toe op do studie van de Franse en de Engelse taal en na het verwerven van de onderwijs bevoegdheid voor deze talen was hij achtereenvolgens leraar aan de R.H. B.S. te Goes en te Tilburg. In 1908 Zierikzees stadhuis voor ramp gespaard Vermoedelijk door nalatigheid van arbeiders, die aan het herstel van het stadhuis in Zierikzee arbeiden, ont stond zondagmiddag tijdens zware re genval in lek in het niet afdoende be schermde dak, waardoor water in de trouwzaal doordrong, juist op de plaats van de elektrische schakelaar. De echtgenote van de stadsarchivaris, die juist boven kwam, ontdekte rook. Bij nader onderzoek bleek dat in de omgeving van het stopcontact reeds schroeiplekken waren ontstaan. Door tijdig ingrijpen kon het stadhuis voor brand gespaard blijven. Raad Oud-Vossemeer gaf E.T.I. subsidie Vrijdagmorgen kwam de raad van Oud-Vossemcer In voltallige vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. J. Versluis. De afdelingen Tholen en St. Maartens dijk van het Departement tot Nut van 't Algemeen vroegen om subsidie in verband met de voorgenomen uit breiding van haar werkzaamheden op cultureel terrein. Onder overweging dat 's winters voldoende avonden worden gegeven en daar bovendien een overzichtelijk financieel verslag ontbrak, besloot men tot afwijzing. Wel werd subsidie gegeven aan het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland, terwijl een gelijke aanvraag van de r.-k. kleuterschool voor nader onderzoek van de kleuter- wet werd aangehouden. Het credlet in rekeningcourant met de Bank van Nederlandse Gemeen ten stelde de raad voor 1956 op 50.000. De o.l. school sluit zich aan bij de stichting Nederlandse School radio. Ook zal de straatverlichting op verschillende punten worden ver beterd. Tenslotte besloot men tot toe treding bij de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool. COLLECTE De te Hontenisse gehouden collec te ten bate van de stichting „Kin- derzorg" te Middelburg Dracht 33,17 op. Voor „Kerk en Wereld" werd in de N.H. Kerk 81,17 bijeen gebracht. (Slot van pag l) den grond verplaatsen om ook dit terrein bouwrijp te maken. In tijden van regen levert dit voor de bewo ners van de onmiddellijke omgeving bezwaar op, omdat het er dan wel wat modderig wil zijn. Men trooste zich echter met de gedachte, dat overal, waar gehakt wordt, spaanders vallen... In de omgeving van de Van Woel- derenlaan verrezen tal van bunga lows en villa's, die ook hier het aan zicht van de stad in belangrijke mate verfraaien. Torenflats Over de plannen om in de omge ving van de President Rooseveltiaan drie torenflats met zes tot negen verdiepingen te bouwen, wordt mo menteel weinig meer vernomen, maar aangenomen mag worden, dat de plannen zeker niet de wereld uit zijn. Op de Nieuwe Mai'kt verrezen reeds enkele kantoorgebouwen en ook hier kan zonder enige schroom van èen verfraaiing worden gesproken. Hopelijk kan men er over enkele ja ren het nieuwe Vlissingse gemeente huis gaan bewonderenHuizen zullen er worden afgebroken en win kelgalerijen gebouwd. Een ander punt in de stad, dat de aandacht vraagt, is de Zeilmarkt met onmiddellijke omgeving. Op dit plein, in de Gravenstraat en de Wilhelmina- straat verrezen tal van flats waar door de wonden, die door de oorlog werden geslagen, werden geheeld. Achter de boulevard in de Slijk straat en omgeving en Grote Markt voltrok zich de vernieuwing zien derogen. Oude woningen verdwenen en maakten plaats voor nieuwe. Waar vroeger bouwvallige krotten stonden, woont men thans in riante en moderne woningen. Puinhopen In de wijle Tuinstad treft men mo menteel puinhopen aan, maar zij wekken geen weemoed op. Er worden huizen afgebroken, die door de inun datie onherstelbare schade opliepen en weer tijdelijk bewoonbaar werden gemaakt. Zij wordeft nu afgebroken en ook daar zuilen moderne wonin gen worden gebouwd. Er is ook ruim te gereserveerd voor ccn nieuwe katholieke school. De bebouwing van het voormalige fort Linker-Reduit maakt eveneens goede vorderingen en wie er een kijk je gaat nemen, krijgt reeds een goe de voorproef van hoe het in de toe komst z\jn zal. Reeds enkele weken is men overi gens bezig met het verbeteren van de oprit naar de Boulevard De Ruyter. Zoals men weet wordt daar naast de rijbaan een voetpad aangelegd, waar door de verkeerssituatie ter plaatse —vooral op drukke zondagen heel wat overzichtelijker zal worden. In de nieuwe stadswijken met name aan de Hogeweg werden ve le winkelpanden gebouwd, die volko men met net stadsbeeld in evenwicht zijn. Ongekend tempo Al met al kan men concluderen, dat in Vlissingen veel werk is ver zet en dat de stad zich snel uit breidt. Of deze uitbreiding bij 't be reiken van de gemeenteltfke grens in de zeer nabije toekomst 'n halt zal worden toegeroepen, is nog steeds de vraag. Het is niet te ho pen, want 't op deze wijze kunst matig afremmen van de dynami sche ontwikkeling der stad zou onaangename gevolgen kunnen hebben. Er zijn in Vlissingen nog woningen nodig, veel woningen, want de lijst van woningzoekenden is lang. Op het tekort aan bouwvolume behoeft niet nieuwe regeling, die minister Witte zich heeft voorgesteld, ook voor de Scheldestad haar vruchten zal afwer pen. Burgemeester mr. B. Kolff was er tijdens de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering nog niet enthou siast over. Hopelijk pakt de regeling gunstiger uit dan burgemeester Kolff thans voorziet Bezwaren Over de boulevards is niet iedereen even goed te spreken. Het belang rijkste bezwaar is wel, dat men in Vlissingen achter de boulevards laag bouw heeft gepleegd in plaats van hoogbouw. Hoogbouw accentueert de betekenis van de boulevards. In Bel gië vindt men hiervan voorbeelden. Laagbouw verzwakt het accent. De Spuikom, die achter de boule vard ligt, is niet alleen een vergaar bak voor water, maar ook voor puin en huisvuil. Dat dit een ongewenste toestand is, waaraan nodig iets ge daan moet worden, behoeft geen be- \^oorts is dc Nolledijk nog steeds voor voetgangers afgesloten. Het zou ongetwijfeld aangenaam zijn wanneer in het aanstaande toeristische sei zoen of in ieder geval zo spoedig mo gelijk ter plaatse een wandelpad was aangelegd. Bewoners van de huizen aan de boulevard menen overigens, dat het onderhoud van de boulevard wel het een en ander te wensen overlaat. De grasranden zijn veelal slordig en het schoonhouden in het algemeen is niet zo het behoort te zijn. Tenslotte nog een algemene opmer king over de binnenstad, De papier manden, zo vindt men, zijn wel op on aangename plaatsen opgesteld: aan de randen der trottoirs. Het is daar om allerminst denkbeeldig, dat men er over kan vallen. Het ware beter geweest wanneer men deze nuttige attributen aan lantaarnpalen op het trottoir of zo deze met aanwezig zijn aan gevels had bevestigd. volgde zijn benoeming tot directeur van de gemeentelijke H.B.S. met 3-ja- rige cursus te Vlissingen. Na twee ja ren werd deze school uitgebreid met een afdeling Hogere Handelsschool (2 jaar). Tenslotte werd de school in 1925 omgezet In een R.H.B.S. en de Hogere Handelsschool ging over in de literair-economische afdeling (A) van de R.H.B.S. In 1923 werd de heer Cos- ter gepensioneerd. Nadien is hij Vlissingen trouw ge bleven. Hij en zijn echtgenote waren sterk bekoord door de fraaie boule vards en de aanblik van het scheep vaartverkeer op de Westerschelde. Vaak kon men hem aantreffen op een restaurant-terras nabij het Roeiers- hoofd om daar te genieten van wat hij „een der mooiste uitziehten van ge heel Europa" noemde. Ook volgde nij nog getrouw de levensloop van een aantal zijner teerlingen, die het ver gebracht hadden en wier prestaties hij met grote trots kon vermelden. In gesprekken met kennissen legde hij er altijd weer de nadruk op, dat het leraar-zijn hem grote voldoening had geschonken. Terugblikkend op zijn leven kon hij dan zeggen: „Als ik mijn leven moest overdoen, dan zou ik weer leraar wil len zijn, maar directeur neen, dat niet". De velen, die hij heeft opgeleid aan zijn school te Vlissingen, zullen met weemoed het bericht van zijn dood vernemen. De crematie van het stoffelijk over schot is in alle stilte geschied. Vlissingse Nutsspaarbank over december 1955 In 1955 ruim 2 miljoen meer ingelegd Het totaal tegoed bij de Vlissingse Nutsspaarbank bedroeg aan het eind van december 13.914.219,63. Er werd in de laatste maand v. :i 1955 55.921,66 meer ingelegd dan terug betaald en 266.534,70 aan rente bij geschreven. Er werden 167 nieuwe rekeningen geopend en 46 geëindigd, zodat het aantal rekeningen met 121 steeg tot 21.429. Aan het begin van 1955 bedroeg 't tegoed 11.584.875,57. Er werd 7.423.013,17 ingelegd en er werd een bedrag van 5.360.203,81 terugbe taald. Het aantal rekeningen steeg in deze periode mét 1303. In december leverde het schoolsparen 2639,55 op en er werden voor dit doel 49 nieuwe rekeningen geopend. Het aantal be ëindigde rekeningen was 12, zodat het totale aantal schoolspaarrelceningen aan het eind van december 3764 be droeg. Het schoolsparen leverde in 1955 in totaal 32.644,15 op. Uit de spaarbusjes kwam eind de cember 1980,22 en over het gehele jaar 44.183.07. De cijfers der ver schillende diensten over december be droegen Hoofdkantoor: Ingelegd 274.717,88, terugbetaald 254.508,83, meer inge legd 20.209,05. tegoed 9.150.903. Afhaaldienst: ingelegd 10.230,28, terugbetaald 8080,21, meer inge legd 2150,07, tegoed 34.638,68. Souburg: ingelegd 21.219,13, te rugbetaald 17.622.60, meer in gelegd 3596,53. tegoed 713.692,79. Goes: ingelegd 117.966.23, terugbe taald f 86.980,83, meer ingelegd 30.985,40, tegoed 2.730.539,78. Kortgene: ingelegd 16.166,04, te rugbetaald 5266,10, meer inge legd 10.899.94, tegoed 59,282,o7. Wolfaartsdijk: ingelegd 24.281,14, terugbetaald 29.426,96, meer terug betaald 5145,82, tegoed 518.393,17. Terneuzen: ingelegd 23.404,97, te rugbetaald 29.740,96, meer terugbe taald 6.335.99, tegoed 484.923.51. Zaamslag: ingelegd 2911. terug betaald 820. meer ingelegd 2091, tegoed een bedrag van 101.192,82. Axel; ingelegd 8147,95, terugbe taald 10.676,47, meer terugbetaald 2528,52, tegoed 120.653,31. Liquidatie Axelse Bad en Zwemvereniging In een niet druk bezochte vergade ring, onder voorzitterschap van de heer J. Vink, liquideerde de „Axelse Bad- en Zwemvereniging". In verband met het vertrek van de heer Spekking en het (tijdelijk) vertrek van de heer P. Bouman, moesten voor de nieuwe vereniging, de„Stichting Bad- en Zweminrichting Axel", diverse nieu we bestuursfuncties worden vervuld. Bij acclamatie werden de heren D. v. d. Berg en A. H. v. d. Lee gekozen. Bij schriftelijke stemming werd de heer A. H. v. d. Lee als voorzitter be noemd gedurende de tijd, dat de heer Bouman nog buitenlands vertoeft. In de ontwerpstatuten van de nieuwe stichting werd als beginkapitaal een bedrag van f 200 uit de kas der oude vereniging beschikbaar gesteld. De resterende baten der oude vereniging zullen na afwikkeling der liquidatie eveneens aan de stichting worden overgedragen. De maquette van het nieuwe bad was op de vergadering te bezichtigen. De heer D. v. d. Berg gaf hierbij een duidelijke toelichting. VANDAAG: Middelburg Electro: „Jeugdliefde", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „The adventures", (cinemascope), (18 jaar), 20 uur: Provinciale bibliotheek: expositie boeken over beeldende kunst, 10—12.30 en 13.30—17.30 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie Chinese en Japanse prent kunst, 9—18 uur. Vlissingen Luxor: „Het mysterie van de cobra", (18 jaar), 20 uur; Alhambra: „Drie matrozen in Parijs", (alle leef tijden), 19 en 21 uur; Kunstzaal Bikker: tentoonstelling schilderstukken P. Bulthuis; Toonzaal Frans Maas: ten toonstelling schilderijen Kunstkring „Het Zuiden". Goes Grand: „Het purperen masker", (cinemascope), (14 Jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2