KAPPI§ BROMFIETSER IN VLISSINGEN TEGEN AUTO GEREDEN WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN DE SHOWBOAT Kima uit de ETHER MAANDAG 2 JANUARI 1956 PROVlNÜiAUË ZPBUWSB COURANT ONGEVALLEN OP NIEUWJAARSDAG Autobus in sloot te 's-Heer Arendskerke. Zondagavond omstreeks kwart voor tien onstond op het gevaarlijke kruispunt Paul Rrugerstraat-Schel- destraat te Ylissingen een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door de heer P. G. uit Vlissingen en een bromfiets, bestuurd door de heer W. A. K. uit Middelburg. De 21-jari- ge K. werd met een hoofdwonde en vermoedelijk een hersenschudding naar het ziekenhuis Bethesda over gebracht» De bromfiets werd ernstig en de auto licht beschadigd. De aanrijding ontstond, doordat de linksafslaande auto van Paul Kru- gerstraat naar Scheldestraat de door de Pau» Krugerstraat naderen- de bromfietser geen voorrang ver. leende. LEZERS SCHRIJVEN Evolutie in de cultuurtechniek. Uw zegsman welke U inspireerde tot het schrijven van het artikel „Evolutie in de cultuurtechniek" uw blad van 23 nov. j.l. moet of zeer jong zijn geweest en dus gebrek aan ervaring hebben, öf hij was on voldoende met de feiten op de hoog te, Ware dit niet het geval geweest dan had hij geweten dat het kunstje om bij vriezend weer in moeilijk ter rein desnoods in de nacht zwaar materiaal te vervoeren al zo oud is als er vervoer heeft plaats gevon den. En als hij gelegenheid gehad zou hebben om ook voor de februari- ramp rond te kijken zou hij gezien hebben dat de machine toen ook reeds een belangrijke plaats had in genomen in dit speciale werk. Om kort bij huis te blijven, hoeveel draglines en bulldozers werkten er sinas 1947 al niet op Walcheren, in de ruilverkaveling rond Nieuwerlfepk, in de Braakman enz. enz.? Door de ramp gingen alleen op Duiveland bij na 30 draglines verloren welke cul tuur-technisch werk verrichtten. Er is dus eigenlijk niets nieuws onder de zon. Alleen door de uitbreiding van het cultuurtechnische werk na de ramp en het gevoerde regerings beleid breidt zich thans het aantal machines, welke gebruikt worden, snel uit. Het ontbreken van de gro te aantallen werklozen welke vroeger op deze werken geplaatst moesten worden, werkt hieraan tevens in niet geringe mate aan mede. Doch ove rigens is het geen bijzonder ver- scnijnsel. In de landbouw, de bouwwereld en in alle andere bedrijfstakken wordt het werk toch ook steeds meer ge mechaniseerd. Dit is een eis van deze tijd en ook in de cultuurtechniek staat de tijd niet stil en wordt naar stig gestreefd naar mechanisatie en betere arbeidsmethoden. Doch daarbij is een belangrijke fac tor dat de kosten tevens omlaag moeten. Uw voorbeeld van de drai- neermachine is daarom niet erg ge lukkig gekozen daar het werk van deze machine evenveel kost als uit voering in handkracht. Het is-verder niet juist te veron derstellen dat een aannemer 't werk niet goed zou aanpakken en zijn dure machines niet zo doelmatig mogelijk zou inzetten. Dit is geheel zijn eigen belang eri hoewel de een over meer organisatietalent beschikt dan de an der, zal ieder voor zich toch trach ten een werk op de voor hom voor deligste 'ijze uit te voeren. Desondanks is vooral in het afge lopen seizoen gebleken dat er nog velen zijn die van het speciale cul tuurtechnische werk geen kaas heb ben gegeten en zijn soms grote ver liezen geleden. Hieraan is het ook toe te schrijven dat de ramingen voor egalisatiewerken soms verder van de inschrijfsommen lagen dan by wegenbestekken. Door schade en schande zal ook hier de nodige wijs heid moeten worden opgedaan. Al met al moet men hier echter niet gaan spreken van een evolutie. Het is de normale voortschrijding van de techniek welke ook op de cul tuurtechnische werken mee gaat spreken en welke onder leiding van de overheidslichamen en ervaren cul tuurmaatschappijen haar bijdrage le vert in de verhoging van de welvaart van ons volk. Goes. Cultuurtcchniker. Naschrift. Uit de inhoud van dit stuk blijkt, dat „Cultuurtechniker" in grote lynen ons betoog onder schrijft. al verlegt hij dan hier en daar het accent. Inderdaad werden ook vóór 1953 reeds draglines ge bruikt, doch niet zo veelvuldig als thans het geval is. Inzender meent dat men daarom niet van een evolutie moet gaan spreken, doch dat het de normale voortschrijding van de techniek is, welke ook op de cultuurtechnische werken mee gaat spreken. Is „evolutie" echter niet hetzelfde als „ontwikkeling?" Wij spraken niet van revolutie! Wij hebben ook geenszins beweerd, dat ae draineermachine goedkoper werkt dan handkracht. Wèl werkt deze machine sneller. Hierdoor kan het draineren in een kortere periode geschieden, zodat schade aan gewas sen vaak kan worden voorkomen en dus ook geen schadevergoeding be hoeft te worden uitbetaald. Indirect werkt een draineermachine dus wel kostenbesparend. De opmerking dat de ramingen voor egalisatiewerken soms verder van de inschrijfsommen lagen dan by wegenbestekken, „doordat vele aannemers van het cul tuurtechnisch werk geen kaas hebben gegeten en soms grote verliezen le den", gaat in zijn algemeenheid niet op. Er zijn genoeg aannemers, die on danks lage inschrijfsommen, toch nog winst hebben gemaakt op cultuur technisch werk. Redactie. Zondagavond omstreeks half negen is een autobus van de S.T. W., die op weg was van Goes naar Middelburg bij 's Heer-Arendsker- ke in een sloot gereden. Bij dit ongeval liep één van de twaalf passagiers een jongetje lichte verwondingen op. Het voertuig werd vrij ernstig bescha digd. De chauffeur werd vermoedelijk door de dichte regen misleid en nam zijn bocht van de rijksweg naar de Oude Rijksweg op de splitsing juist na het viaduct te kort, zodat de auto in de naast deze lopende sloot terechtkwam. Rijks- en verkeerspolitie stelden naar het gebeurde een onderzoek in. Marktberichten VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN 30 Dec. Fruit: Cox Orange P. ST A 81— 98, ST B 83—85, ST C 50—53, HH A 82—91, HH B 65—«9, HH C 54—53, K 33—68; Lax- ton Superbe ST A 60—05, ST B 48—52, HH A 56—58, HH B 40—43, HH C 29—35; Goud- reinetten HH A 42—53, HH B 35—47, HH C 40—48, HH 1 43—45, HH 2 97—41, K 26—42; Jonathan ST A 48—60, ST B 43—56, ST C 27 —44, HH A 44—51, HH B 38—42, HH C 30— 43, HH 1 31—52, HH 2 78—36, K 15—31; Gol den Del. HH B 64—67, HH C 53—58, K 22— 29; Glorie van Holland ST A 50—52, ST B 46—49; Comtesse de Paris ST A 29—34, ST B 25-;30, ST C 19—24, HH A 31—46, HH B 19—38, HH C 23—29, HH 1 21—28, HH 2 74— 17. Alicante 1.84—1.86, Andijvie 53—73, Groe ne kool 7—13, Gele kool 5—7, Rode kool 5—9, Waspeen 10, Bospeen 10—12, Spruiten 16—50, Selderij 7—11, Knolselderij 4—16, Aardappelen 8.40—10.70, Boerenkool 13— 18, Uien 10—30, Prei 13—20, Kroten 5—10, Peterselie 10—11, Witlof 25—47, Veldsla 52— 59, Gr. Peen 8—10. Middelburg Afscheid bij de P.Z.E.M. Zaterdag hebben de heren A. Blok, bouwkundige, en W. de Nie, technisch ambtenaar,, bij de PZEM in Middel burg, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid van het bedrijf genomen. Des mor gens werden beide heren met echt genoten ontvangen op het directie-- kantoor, waar de directeur, ir. T. Michielsen, enkele hartelijke woorden sprak, evenals de technisch hoofd ambtenaar, de heer C. Keiler, die na mens de afdeling Bouwwerken dank bracht voor de prettige samenwer king. Namens het personeel werden enkele blijvende herinneringen aan geboden. Met een handdruk en goe de wensen werd daarna afscheid ge nomen. Schooldammen. In het Middelburgse kersttoer nooi schooldammen werd de Chr. U.L.O. Singelstraat A met 119 ge klopt door de Rijkskweekschool, maar veroverde niettemin de leiding ZUID-BEVELAND RAAD BAARLAND. In bebouwde kom snelheid tot 40 km per uur. Voorstel aan vergadering B.S. en O. In de rondvraag van de gemeente raad van Baarland, die vergaderde onder voorzitterschap van burge meester W. N. van Liere, is het snel verkeer ter sprake gekomen. De heer H. de Vriend (PvdA) merkte op met veel belangstelling de debatten in de Tweede Kamer hierover gelezen te hebben. Volgens de heer De Vriend zou het aanbeveling verdienen om voor de bebouwde kommen de maxi mum-snelheid te bepalen op 40 km per uur. Daar de gemeenten dit ech- ter zelf niet kunnen bepaler- stelde spreker voor deze materie te behan- len in de vergadering van burge meesters en wethouders. De voorzit ter was het hiermede volkomen eens, zodat hg deze kwestie in de vergade ring van B. S. en O. naar voren zal brengen. Verder werd het voorstel van B. en W. om over te gaan tot verhuur van de woning C 98 behandeld. De ad viescommissie voor de woonruimte- wet had in de eerste plaats de heer P. Remijnse aanbevolen, terwijl in de tweede plaats de heer W. Schog aan de beurt zou komen. Deze maal kon den B. en W. zich echter niet met het advies van de commissie verenigen, daar zij kennelijk geen rekening ge houden hebben met de behoefte. Ook de heer De Vriend is het niet hele maal met het advies van de commis sie eens, daar de heer Remijnse vroe- fer een woi.ing van dezelfde huur- lasse om persoonlijke redenen heeft geweigerd, B. en W. stellen dan ook voor de woning te verhuren aan de heer G. P. Almekinders, daar deze op de urgentielijst als eerste geplaatst is. Dit voorstel werd met de stern van*de heer J, Elenbaas (S.G aan genomen. Vervolgens werd nog besloten tot vaststelling van een aantal pensioen grondslagen per 1 januari en 1 juli. Zeeuws korfbaltoernooi in Zierikzee, Wij vernemen, dat in het voornemen van de korfbalvereniging in noord- Zeeland ligt om op tweede Paasdag een toernooi te spelen in Zierikzee, op beide velden van sportpark Ban- nink. Ook uit andere delen van Zee land zullen verenigingen worden ver zocht die dag mee te spelen. door een 812 overwinning op de Chr. H.B.S. De Rijkskweekschool won ook nog met 119 van de Chr. U.L.O. Singelstraat B en bezet nu de tweede plaats, echter met het minste aantal verliespunten. De Chr. H.B.S. en de U.L.O. Dwarskaai deelden eerlijk (1010), zodat de stand nu als volgt luidt: Chr. U.L.O. Singelstraat A 45, Rijkskweekschool 3—4, U.L.O. Dwarskaai 33, Chr. H.B.S. 33, Chr. U.L.O. Singelstraat B 31. Dinsdag worden de beide laatste wedstrijden gespeeld. De Rijkskweek school kan door een overwinning op de Chr. H.B.S. kampioen worden. De U.L.O. Dwarskaai kan door een over winning op de Chr. U.L.O. Singel straat B met tenminste 12 bordpun- ten nog de tweede plaats bereiken. Bevestiging ambtsdragers. De bevestiging van de per 1 ja nuari a.s. nieuw benoemde en her benoemde ouderlingen en diakenen van de Hervormde gemeente van Middelburg zal geschieden in de op zondag 8 januari a.s. om 10- uur in de Nieuwe kerk te hoyden kerk- Schooldammen. Het kersttoernooi schooldammen té Middelburg werd voortgezet met een aantal wedstryden in groep IL De uitslagen waren: ger. lagere school Gravestraat Co.l.s. 't Zandt A 17 3; o.l.s. 't Zandt Bchr. ulo Singel straat C 115. ger. l„s. Gravestraat Cchr. ulo Singelstraat C 614 na twee maal gelijk te hebben gespeeld 1010); o.l.s. 't Zandt A—o.l.s. 't Zandt B 97. Dinsdag worden in belde groepen de laatste wedstrijden gespeeld. Nieuwjaarsbegroeting. Na de godsdienstoefening van de Vrijzinnig Hervormden in de Koor kerk op nieuwjaarsdag waarin ds. I. J. van Houte voorging, werd in de wandelkerk achter het oksaal een begroetingsbyeenkomst gehouden, tijdens welke de voorzitter der ver eniging, de heer L. A. Schenk een toespraak hield, waarna onder het genot van een kopje koffie nieuw, jaarswensen werden uitgewisseld, Arnemuiden Notabelen gekozen. Bij de Ned. Herv. gemeente te Arne muiden is herkozen als notabele de heer A. van de Gruiter en gekozen tot notabele de heer J. de Ridder en de heer C. van Belzen. Allen namen hun benoeming aa-n. Westkapellc Examen en overplaatsing. Voor het politie-examen te Rotter dam slaagde voor diploma A.A. wachtmeester L. Klapwijk te West- kapelle, die met ingang van 1 januari 1956 vertrekt naar Brouwershaven. In zijn plaats werd te Westkapelle benoemd de aspirant-wachtmeester A. Andeweg. Koudekerke Benoeming ambtsdragers. By de Ned. Herv. kerk te Koude kerke werden herkozen als ouderling de heer W. Ovaa en als diaken de heren G. v. d. Voorde en C. Wielema- ker. In de vacature van de heer J. Èckhardt werd benoemd tot ouder ling de heer M. C. Abrahamse. Her kozen als ouderling-kerkvoogd werd de heer W. P. Roose en in de vaca- Vrijdagavond hielden de Chr. Plattelands Meisjes Bond en de Chris telijke Jonge Bóeren- en Tuinders bond, afdeling Oostburg, een con tactavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg De heer P. Dekker, voor zitter van de C.J.B.T.B. heette in het bijzonder welkom de spreker van de avond, de bondsvoorzitter, de heer C. M. Vogelaar, verder de ere-voorzitter de heer E. Dekker, de voorzitter van het gewest, de lieer J. de Peijter en een gropp jongeren uit oost Zw.- Vlaanderen. Na voorlezing van psalm 65, menzang en gebed kreeg de spreker het woord over het onderwerp „Wij en de Cultur". De heer Vogelaar zet te uiteen, dat de christelijke levens houding niet afwijzend móet zijn te genover de cultuur, maar dat tot de ontplooiing van de krachten, dig God in de aarde heeft gelegd, juist de cultuur wezenlijk behoorde. Niet de z.g. moderne cultuur, maar de chris telijke cultuur, door en uit God, is onze taak en de protestants christe lijke groepen moeten daarom van uit dit standpunt de cultuuruitingen be ïnvloeden. Als voorbeeld gaf hij het boek en de film. Het goede boek moet niet alleen esthetisch maar ook ethisch verantwoord zijn. Ten opzich te van de film sprak hij van een ern stige situatie. De bioscoopbond neemt een te overheersende plaats in, aldus spr. De christelijke Fïlm-Actie zal in kracht moeten toenemen. Tenslotte wees spr. er op, dat ook op het platteland de invloed van de moderne cultuur steeds toeneemt, maar (jat liet de plicht is van de christelijke jongeren om aan „cul tuur te doen" vanuit de christelijke levensbeschouwing. Een dubbel kwartet zong enige lie deren. Voorts werd een geestige pan tonine door twee jongelui opgevoerd. Hierna k* -~m een wedstrijd in spreekvaardigneid, waaraan de heer Adrie de Koeijer, Simon Dekker en Bram de Feijter deelnamen. De jury bestaande uit de heren C. M. Voge"- laar, E- Dekker. J. de Feijter en Jos. de Feijter had geen gemakkelijke taak, Als nummer één kwam Bram de Feijter uit de strijd, 2 werd Simon Dekker en 3 ,Adrie de Koeijer. Na de pauze werden nog enkele duo gezon gen, waarna het toneelstuk „En de bossen zingen hun lied" van Rosita Peters werd opgevoerd. Het stuk werd vlot gespeeld, vooral het spel dienst, die zal worden geleid door ture van de heer Abrahamse werd de praeses van de kerkeraad, ds. F. de heer M. Brasser benoemd tot ou- Don. 1 derling-kërkvoogd. Oostbura van Simon Dekker als Claus de y jachtopziener en van zijn tegen- Chv nlaH-oIandeioiirril speelster mej. Iny van Baal als Olga, Uil, pidllcmnubjcugu de dochter van de landjonker, was goed. Hierbij sloot zich direct aan het spel-van Mien de Bruyne als de huishoudster. Een moeilijke rol had de lieer Bram de Feijter Jz. als Lars Kragh, de houtvester, die hij goed vertolkte. Het spel van de anderen sloot zich goed bij het werk van de ze vier aan. Het slotwoord sprak de erevoorzitter. Aardenburg Raad vergadert. Vrijdag 6 januari om 4 uur komt de raad van Aardenburg in vergade ring bijeen. Op de agenda staan on der meer de volgende punten: ge meentelijke medewerking aan het totstandkomen van de weg Sint Kruis—Waterlandkerkje, de wijzi ging van Het sluitingsuur voor café's, subsidie voor maatschappelijk werk, verharding van de Boomgaardweg in de Diomedepolder en het verstrekken van kasgeld voor de bouw van een r.-k. kleuterschool te Eede. Veel belangstelling voor Duitsland-Nederland. In Nederland blijkt de belangstel ling voor de voetbalwedstryd tussen Duitsland en Nederland, welke op 14 maart te Dusseldorp wordt ge speeld, zeer groot te zijn. Volgens een schatting van de zijde van de K.N. V.B. zouden zeker 40.000 Nederland se voetballiefhebbers de Oranjeploeg naar Dusseldorp willen vergezellen. De Duitse voetbalbond heeft nog niet medegedeeld, hoeveel plaatsbewijzen voor net Nederlandse publiek zullen worden gereserveerd. Autorit van „Dolphijn". De Zeeuwse Automobiel- en Motor Vereniging „De Dolphijn" houdt Za terdag 7 januari a.s. een betrouw- baarheidsrit voor auto's over een af stand van 69 km. De rit wordt gere den aan de hand van een blinde kaart met een gemiddelde snelheid van ten hoogste 30 km per uur. Onderweg zijn diverse controles. Start en finish van deze rit zijn gelegen op de Los- kade in Middelburg. Studenten-sporttournooi Op 4, 5 en 6 januari a.s. wordt in het A.M.V.J.-gebouw te Amsterdam het jaarlgkse sporttoernooi van de „Foreign Student Service" gehouden, waaraan ook ditmaal in Nederland studerenden van Suriname, de Neder landse Antillen, Indonesië, de Ver enigde Staten en Nederland zullen deelnemen. De sporten op dit tournooi zijn: zwemmen, basketbal, volleybal, tafeltennis, bridge, biljarten en scha ken, Europese kampioenschappen kunsirijden. De Franse ijsbond heeft uit Moskou bericht ontvangen, dat drie Russische rijders en twee paren zullen deelne men aan de Europese kampioenschap pen-kunstrijden, die van 19-21 januari in de Franse hoofdstad worden gehou den. Dit zal de eerste maal zijn dat Rus land in deze kampioenschappen is ver tegenwoordigd. Viertallen-competitie. De laatste wedstryden van dit sei zoen hebben de spanning in de hoofdklasse B danig doen. toenemen. Luctor I behaalde nl. een niet ver wachte overwinning op Hulst I en omdat Terneuzen 2 geen ontzag had voor het eerste viertal van dezelfde naam, zijn nu plotseling alle teams weer in de running. De uitslagen in de eerste klasse la gen in de lgn der verwachtingen. De uitslagen waren: Hoofdklasse: Luctor IHulst I 37— 27; Terneuzen 2Terneuzen I 3822. Eerste klasse: Sas 3Oostburg 2 24- 43; Sas 2—Oostburg 3 57—29. De standèn zijn als volgt: Hoofdklasser Burgerlijke Stand. TBRftfEUZEN. Be vallet): J; T. A. de Feij ter-De Feij ter, M. Th. U. Kalle-Wijne, z.; R. P. Maas-Van den Brande, z.; M. Visser-De Witte, z.; J. Hamelink-Hamelink, z.; B. P. Jansen-La Rondelle, d.; J. G. Fraanje- Boers, z.;T. G. de Blaeij-De Putter, d.; R. .M. Barbé-Perdaen, z. Ondertruowd: J. Kwint, 21 j. en M. S. J. Wieland, 21 j.; A, B. M. Kind, 30 j. en M. M. van den Bulck, 20 j. Overleden: M. M. van Moeien, 51 j., e. v. J. Koch; F. J. Hamerlinck, 60 j., geh. gew. M. S. Renter; F. J. de Jonge, 53 j., van N. de Putter: D. J, Jacobs, 41 j„ e. van H. van Cleemputte: H. Jansen, 53 j.. geh. gew. met M. J. Ie Fouw: M. van der Stigchel, 72 j., geh. met J. J. Bliek; J. Ze- gers, 78 j., e. v. J. M. Rammeloo. Hulst I Sas I Terneuzen I Luctor I Terneuzen TL Eerste klasse: 1. Oostburg I 2. Oostburg II 3. Luctor II 4. Sas II 5. Terneuzen III 6. Sas IH 7. Oostburg IH 5 3 0 2 6 4 2 115 5 2 12 5 5 12 2 4 Vlissingse schakers wonnen van Souburg. Voor de Zeeuwse schaakcompetitie werd in de afgelopen week slechts één wedstryd gespeeld. Het was de ontmoeting in de 2de klasse A tus sen Vlissingen IH en Souburg, beide nog zonder punten. De Vlissingers bleven met 6%—3% baas in eigen huis, zodat de Souburgerc eenzaam onderaan staan. De stand is nu: Kou dekerke 2-4; Vlissingeir II 3-4; Mid delburg III 1-3; Vlissingen m 3-2; Souburg 3-0. De uitslagen waren; J. de VlietA. Niemarkt 10; P. M. de LooffJ. Breel Vs—Ysi J. Pels—n.o. 10: A. SmitI. Kense y2I. de Vey Bruynooge 01; J. LangedykBu- ters 16Va', J. de NooyerJ. Keme- Iing 10; P. L. Antheunisse\V. Goor 01; J. Wijnenn.o. 10; J. J. Meurn.o. 10. KERKNIEUWS Afscheid Dr. A. F. J. Klijn. Zondagmiddag nam in de Ned. Herv. kerk te Heinkenszand dr. A. F. J. Klijn afscheid van de gemeente in verband met zijn vertrek naar Utrecht. Als tekst had de predikant gekozen Hebreeën 12 vers 12: „Wees blijde in de hoop, geduldig in de ver drukking, volhardende in het gebed". Na de kerkdienst was in het gebouw „Maranatha" gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen van de predikant en zijn echtgenote. Tij dens een bijeenkomst voerden ver schillende sprekers het woord. Als eerste sprak wethouder C. Nijsse, die namens de burgerlijke gemeente het woord voerde en die in zijn toespraak nog even herinnerde hoe in moeilijke dagen het predi kantsgezin de naastenliefde betracht te. Ds. W. A. Heijmans uit Oudelan- de sprak namens de ring Borssele. De gereformeerde predikant, ds. H. J. Kouwenhoven, sprak namens de Gereformeerde kerken van Hein kenszand en herinnerde aan de goe de samenwerking, die er altijd was geweest. Namens de kerkeraad sprak ouderling J. Nieuwenhuize nog enkele woorden. Hij liet de pre dikant en zijn echtgenote psalm 121 vers 4 „De Here zal U steeds gade slaan", toezingen, waarna dr. Klijn nog enkele woorden van dank sprak. Sint Kruis Paardenfokkers vergaderden. De leden van de paardefokkers- vereniging „Rust Roest", die uit ge heel west Zeeuwsch-Vlaanderen af komstig zijin, kwamen in het dorps huis te Sint Kruis bijeen. Namens de Belangenvereniging Sint Kruis heet te de heer G. Bonte de aanwezigen welkom, waarna de voorzitter van „Rust Roest", de heer A. F. J. Tem merman uit Hoofdplaat, de leiding overnam. Door de heer Oom en uit Vught, bestuurslid van het Neder landse Paardenstamboek, werd de film van de nationale tentoonstelling te 's-Hertogenbosch vertoond. Bij de paardenfokkers bestond hiervoor gro te belangstelling, te meer omdat de dieren uit eigen streek op deze ten-> toonstelling een goed figuur hadden geslagen. Na de filmvertoning bleef men nog enige tijd gezellig hijeenwaarbij de plaatselijke muziekvereniging „Elk naar zijn krachten medewerking ver leende. HOOG EN LAAG WATER januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 5.27 5.59 6-32 6.56 7.17 2.13 2.30 2.38 1.36 1.60 U.+N.A.P. 18.00 2.09 18.28 2.26 19.08 2.3S 19.26 1.52 19.41 1.75 U—N.A.P. U.—N.A.P. 12.13 0.00 0.35 0.12 0.30 2.23 2.02 2.20 1.33 1.58 12.46 2.36 13.18 2.35 12.40 1.74 13.05 2.03 35. De Meester kwam opge wonden naar Kappie toe. „We zijn verloren!" riep hij. „Waar heb je het ja nou weer over, zwartkijker?" vroeg Kappie verschrikt. „De kolen raken op", ver klaarde de Meester. „De draaimolen, die ons recht moet houden verslindt te veel brandstof. En als de boel eenmaal stilstaat, kle- pevt deze topzware schuit onherroepelijk om." Hier schrok Kappie toch van. Want hoewel hij er wel aan gewend was, dat de Meester de dingen altijd van de somberste kant bekeek zag ook hij in, dat de toe stand gevaarlijk werd. „Laat de molen dan maar wat langzamer draaien", zei hij. „Dan zal de schuit wel behoorlijk gaan slingeren, maar ik ga zelf aan het stuur om de boel in even wicht te houden. Misschien kunnen we zo nog een eilandje bereiken, waar we hout kunnen kappen." Hij liep door naar de stuurhut en nam het rad van de Maat over. „Houd je vast, jong," zei hij, „we zullen wel gauw een paar zwiepers gaan maken!" Predikant ontving gift voor aanschaf van auto. De vroegere Nederlands hervormde predikant te St. Laurens, ds. H. J. J. Keijzer, thans predikant te Maasland ontving bij de jaarwisseling van een gemeentelid een bedrag van f 15.000 voor de aanschaf van een auto. Ds. J. C. J. Kuiper 25 jaar predikant. Woensdag 4 januari a.s. viert ds. J. C. J. Kuiper van 's-Gravenhage- West zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Ds. Kuiper werd op 18 augustus 1901 geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hg in 1930 zgn kandidaats examen deed. Op 4 januari van het daaropvolgend iaar (1931) deed kand. Kuiper zgn intree in zijn eerste ge meente Oost- en West-Souburg. Ruim drie jaar later verwisselde ae jubilaris deze kerk met die van Arn hem, vanwaar hij op 24 september 1941 naar 's-Gravennage-Wêst ver trok. In de oorlogsjaren nam ds. Kui per actief deel aan het verzet en als vice-voorzitter van het I.K.B. heeft hij ook veel gedaan voor de voedsel voorziening tijdens de laatste oor logswinter. In de gereformeerde jeugdbeweging neemt ds. Kuiper een vooraanstaande plaats in. Zo is hij o.a. voorzitter van de bond van ge reformeerde jeugdorganisaties en eind-redacteur van het Leidersblad. En die zwiepers bleven niet uit! Tot grote ontstel tenis van de Maat begon de boot zo hevig te slinge ren, dat het er elk ogenblik op leek dat ze zouden omsiaan. De Maat gilde en krijste tot Kappie hem bars het zwijgen oplegde. „Al dat gemekker helpt ja geen zier", zei hij. „We moeten dat eiland daar proberen te bereiken. Dan zgn we gered." DINSDAG 3 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 ke/s. 7.00 VARA. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. Gym. 7.25 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. VARA: 8.00 Nws. 8.15 Nieuwjaarsrede. 8.25 Gram. 9.00 Gym. voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 19.00 Gram. IQ.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en saxofoon. 11JO Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Prome- nade-ork. 12,30 Land- en tulnb.meded. 12.35 Promenade-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 „Het schoolleven van 50 jaar gele den", caus. 14.20 Radio Phllharm'. ork. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 „De die renwereld en wij", caus. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. Ir. H. L. Muiler: „De automatisering in de industrie". Eerste lezing: „De techni sche zijde". 10.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Amateurprogram ma. 19.45 Fllmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 21.40 De Antwoordman. 21.55 ,Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoorspel. 22.25* Bas en piano. 22.55 ,11c geloof, dat....", caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30 -24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 fcc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber, 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Licht baken", caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.16 Gram. 10,30 Chansons. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tuinb.raeded. 12.33 Pianoduo. 13.60 Nws. en kath. nws. 13.20 Metropole ork. en solist. 14.00 Fran se muz. 14.30 Gram. 15.10 Sopr. en lult. 15.30 Gram. 15.45 Voor de vrouw. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsultz.: Z. Exc. Mr. w. F. Lampe: De Nederlandse Antillen. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Koorzang. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Het Boek der Boeken. ïfl 30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 „Sabeth of de zwartgerokte gasten", hoorspel. 21.55 'Concertgebouwork. 22.40 Franse verkiezingen, 22.45 Avondgebed én liturg, kal. 23.00 Nws, 23.15 Verslag schaak- i wedstrijd. 23.20—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7