NEDERLAND 1955 IN BEELD weer een groots evenement; de Prinses sen Beatrix en Irene woonden voor het eerst de plechtigheid in de Ridderzaal bij- In de hoofdstad begon het tramperso neel op 1 April (foto rechts boven) een staking. Het proces-Jungschlager in Indonesië (foto links midden) trok in binnen- en buitenland de aandacht, vooral door de knappe verdediging van mevrouw Bou- VI Adolf van Zweden en Koningin Louise voor een driedaags bezoek aan ons land ontvangen. De foto van de feestelijke in tocht in Amsterdam spreekt voor zich zelf. Daarnaast minister-president dr. Drees, die een regeringsverklaring afleg de na de kabinetscrisis in Juni. Op de foto daarnaast ziet men getui gen in het geruchtmakende proces-Anne ke Beekman. Het tweelingencongres in Oirschot voor de laatste maal in ons land gehou den bracht tal van tweelingen uit ge heel Europa. In de Haagse Pulchri-studio heeft de bur gemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, de Jacob Marisprijzen voor schilderkunst en grafische kunst uitge reikt. Co Westerik won de ene helft van de Marisprijs met zijn schilderij „Touwtje springers". In de St. Servaas te Maastricht brak brand uit. man. Het bezoek van het Koninklijk Paar aan de West werd een indrukwek kende bezegeling van de nieuwe status van het Koninkrijk. Foto's midden: H. M. en Prins Bernhard op hun tocht door Su riname en H. M. met een hoofddoek tus sen de Kottamissies. In Genève werd het overleg met de Indonesische regering na een voorbespreking in- Den Haag voort gezet. (foto geheel rechts midden). Op 26 April werden Koning Gustaaf Op deze pagina een overzicht in foto's van de voor Nederland belangrijke gebeurtenissen in 1955: In het tiende jaar na de bevrijding toon de ons land in Rotterdam op de E-55 de nationale energie-manifestatie wat er thans weer geproduceerd en verricht wordt. Op de foto links boven ziet men H. M. Koningin Juliana en Prins Bern hard bij het Zeeuwse paviljoen. In dit jaar was Prinsjesdag (foto daarnaast)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 19