KAPPIë EN DE SHOWBOAT NIEUWE VERKEERSREGELING IN BEBOUWDE KOM MIDDELBURG WALCHEREN KERSTFEEST OP WALCHEREN PRINCIPIËLE DISCUSSIE OVER BOUW VAN ZWEMINRICHTING VRIJDAG 30 DECEMBER 1955 PROVINOIALB ZB EVWSE 0 0 RAN T MET INGANG VAN 1 JANUARI A.S. Aantal wachtverboden ter vermijding opstoppingen. Met ingang van 1 Januari a.s. zal voor de bebouwde kom van Middel burg één geheel nieuwe verkeersrege ling gelden. Zoals bekend, werd dit jaar een commissie ingesteld, die tot taak had de verkeerssituatie in de be bouwde kom te bestuderen. Onlangs heeft zij haar mening kenbaar gemaakt aan B. en W. Dit college heeft thans naar aanleiding van de bevindingen der commissie en aan de hand van rapporten van politionele zijde de nieuwe regeling uitgevaardigd. Daarin zijn alle tot nog toe geldende ech ter afzonderlijke besluiten samenge vat. Een directe aanleiding tot de studie van het verkeersvraagstuk vormde ui teraard het steeds toenemende verkeer in de binnenstad, met name in het toe ristenseizoen. Daarbij werd een omlei ding van het verkeer over de singels overwogen. Maar de vele gevaarlijke kruispunten, die dan gepasseerd moe ten worden, het voor zwaar verkeer ongeschikt zijn en de vele bochten, stonden hierbij een goede oplossing in de weg. Wanneer men echter eet verkeer tot het centrum toelaat, is het een eerste eis, dat dit ongehinderd zijn weg kan vervolgen. Opstoppingen, veroorzaakt door geparkeerde voertuigen, mogen dan niet voorkomen. Daarom werd be sloten voor een aantal van de drukste straten, die bovendien niet al te breed zijn, een wachtverbod of een wissel- wachtverbod vast te stellen. De nieuwe verkeersregeling heeft dus als voornaamste gevolg, dat er blij vende wachtverboden zullen komen in straten, waar deze bepalingen voor dien niet van kracht waren. Een lo gische consequentie van een en ander is weer het plaatsen van een aantal borden. Dit zal dan ook dezer dagen geschieden. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 27 720 m. W. v. Cocos eil. Aalsdijk 27 200 m. Z. v. Kaap Race. Abbekerk 27 680 m. O. v. Pointe de Galle. Albireo 27 430 m. Z. v. Kaap Verdische eil. Alnatl 27 420 m. N. v. Las Palmas. Alhena 29 te Rosairi. Amsteldïjk 27 50 m. O. v. Kaap Race. Amerskerk 27 v. Casablanca. Alpherat 29 te Baltimore. Andljk 29 te Corpus Chrlstl. Amstelbrug 27 95 m. Z.O. v.~Kosseir. Appingedam 27 in Golf v. Blscaye. Arendskerk 28 te Genua. Baud 27 100 m. N. Florss. Banka 29 te Makassar. Batavier I 28 v. Bordeaux n. Casablanca. Blijdendijk 29 te Baltimore. Boschfontein 28 p. Kaap Guardafui. Camatia 27 120 m. N. v. Maracaibo. Cistula 29 te Lourenco Marques verw. Cottica 27 400 m. W. v. Fayal. Cleodora 29 te Tj. Priok. Crania 26 te Curasao. Delfshaven 28 te Buenos Aires. Delft 27 v. Cindad Trujilo n. Puerto Plata Eibergen 28 p. N. v. Oran. Essó - Amsterdam 27 p. Kaap St. vincent. Gouwe 29 te Dakar. Groote Beer 28 p. Algiers. Guineekust 29 te Dakar. Haulerwijk 27 180 m. N.O. v. Fayal. Helena 27 420 m. N.O. v. Barbados. Humber 27 te Suez. Indrapoera 28 rede Panarukan. Kara 28 te Curagao. Kabylia 28 p. Malta. Kalydon 27 loo m. N. v. Esbjerg. Katelysia 28 v. Geelong n. Mirl. Korovlna 29 te Stockholm. Krebsia 27 150 m. N-O. v. Azoren. Kota Inten 28 p. Kaap Finisterre. Koratia 28 v. Punta Cardon n. Curagao. Kieldrecht 28 te Duinkerken. Keizerswaard 27 80 m. N. v. Fortaleza. Kellia 27 1040 Z.W. v. Fayal. Loppersum 28 p. finisterre. Langkoeas 27 190 m. N.O. v. Azoren. Lawak 27 520 m. Z. v. St. Helena. Lutterkerk 28 te Port Said. Lekhaven 27 te Montevideo. Lemsterkerk 28 v. Bushire n. P. Said.- Leuvekerk 29 te Marseille. Loenerkerk 28 te Aden. Maas 28 p. Finisterre. Maetsuyker 28 te Singapore. Macoma 28 p. Socotra. Meerkerk 29 v. Genua n. Antwerpen. Meliskerk 29 te Port Said. Muiderkerk 29 v. Suez n. Aden. Murena 28 te Shlmotsy. Mijdrecht 27 100 m. W. v. Cyprus. Oranje 28 v. Southampton n. Port Said. Polydorus 29 te Port Sudan. Peperkust 29 te Portharcourt. Pr. Willem H 28 v. Leixoes n. Moss (N.W.) Pr. Phil. Willem 27 300 m. W. v. Scilly's. Roepat 27 te Djakarta. Schie 28 p. Wight. Schouten 29 p. Zuidpunt Formosa. Stentor 28 te Demerara. Statue of Liberty 26 p. Gibraltar. Sunetta 28 te Niigata. St. Dordrecht 27 90 m. Z.W. v. Ouessant. St. Leiden 28 te Antwerpen. Sibajak 28 p. Kaap Guardafui. Slamat 29 te Sorong. Str. Soenda 30 te Singapore verw. Tjibodas 27 v. Yokohama n. Nagoya. Tegelberg 29 te Rlo de Janeiro. Tomori 28 v. Port Sudan n. Port Said. Tibia 27 300 m. W. v. Auckland. Tjiluwah 27 te Makassar. Vasum 28 p. Gibraltar. W. Alten Jones 28 te Singapore. Willemstad 28 v. Trinidad n. Plymouth. Weltevreden 27 te Bahrein. Wonosobo 28 v. Singapore n P. Swettenh. Zeeland 27 1080 m. Z.O. v. Halifax. Scheepvaartberichten Vlisslngen aangekomen. 28 Dec. Elise Oltmann van Antwerpen. Europa van Ant werpen. Mees Creemer van Antwerpen. Tide van Antwerpen. Antje Oltmann van Antwerpen. 29 Dec. Harold van Helsinki. Condor van Antwerpen. Meuse van Ant werpen. Odile-R van Antwerpen. Vlissln gen vertrokken. 28 Dec. Anni Schaa naar Antwerpen. 29 Dec. Harold naar Antwer pen. Gepasseerd naar Antwerpen. 28 Dec. Hoflaan van Zee naar Gent. Fivelborg van Zee. Stad Leiden van Le Havre. Dulve- dijk van Vancouver. Philetas van Oran. 29 Dec. Geen. Gepasseerd van Antwerpen 28 Dec. Geen. 29 Dec. Hestia naar Rotter dam. Prins Willem IV naar Malaga. Laag- kerk naar Rotterdam. Voor het overige zullen samen hangend met de nieuwe regeling nog enkele veranderingen in de' ver keerssituatie worden aangebracht. Zo zal bijvoorbeeld de oversteek plaats onderaan de Nieuwe Burg meer naar de Markt worden verlegd. Bij dit zogenaamde zebrapad komen kettin gen, die het voetgangersverkeer in ba nen leiden. Dezelfde maatregel wordt getroffen iets verderop aan het eind van de Lange Delft, waar zich ook een drukke oversteekplaats bevindt. Ook zal het straks weer mogelijk zijn, dat fietsers op de middenbaan van de Volderïjlaagte deel van de uitvalsweg naar Domburg rijden. Nieuwe, permanent geldende wacht verboden zullen o.a. komen in de Lan ge Delft, Noordstraat, Nieuwe Burg, Seisplein en Stadhuisstraat. In enkele van deze straten gelden tot dusver al leen wachtverboden in de zomer. Marktberichten VEILING ST. MAARTENSDIJK 29 December. Tarwe 25—26, Gerst 25— 27, Haver 22—23, Schokkers 3640, Kleine erwten 34—38, Bruine bonen 50—60, Kool zaad 60—62, Maanzaad 150—170, Karweizaad 110—115, Lijnzaad 40—50. Terneuzense knapen haalden oud papier op..... En namen mee wat van hun gading was. De Terneuzense gemeentepolitie hielcl Donderdagavond de broertjes R. en M. ten H., respectievelijk dertien en acht jaar oud, aan. Deze jongens hielden zich bezig met het ophalen van oud-papier langs de huizen. Daar bij klopten zij aan de achterdeuren aan. Wanneer niemand op hun klop pen verscheen en de achterdeur niet op slot bleek te zyn, stapten zij de wo ningen binnen om In huis naar geld en snuisterijen te zoeken. Zy bleken in het bezit te zijn van diverse doosjes lucifers en ballpolntpennen, die zij op deze wijze bemachtigd hadden. Hier en daar namen zij ook de sleu tel van de achterdeur mee en elders bleken zij een poederdoos, een siga rettenaansteker, het geld voor de bakker en een collectebusje meegeno men te hebben. Verder namen zij si garetten weg uit een fietstas van een onbeheerd staand rijwiel. De oudste van de beide jongens nam op Tweede Kerstdag een collectebusje weg. De inhoud daarvan 15) was opge maakt aan snoep en vuurwerk. Door de politie .verden nog enkele sleutels, een ball-point, een staaf-zak lantaarn en een fototoestel van de jongens afgenomen, waarvan de her komst nog niet vaststaat. Tegen bei de knapen werd proces-verbaal opge maakt. Middelburg Scheidsrechters waren in oudejaarsstemming bijeen De laatste bijeenkomst in 1955 van de scheidsrechtersvereniging „Wal cheren" stond in het teken van de oudejaarsviering. In zijn openings woord gaf de voorzitter, de heer J. J. den Boer, een beknopt verslag over het afgelopen jaar. Het ledental is festegen en de samenwerking met e diverse bondsinstanties was uitste kend. Aan het slot van zyn jaarover zicht moest de voorzitter een fel pro test laten horen tegen een „sport- praatje", dat in een dagblad was ge publiceerd en waarin het scheids- rechterskorps werd becritiseerd naar aanleiding van een fout, die een Zeeuwse scheidsrechter zou hebben gemaakt in een wedstrijd. De heer Den Boer lichtte het geval nader toe. Verder hield men zich deze avond onder meer bezig met een verloting, terwijl ook prijzen op een biljart wer den verspeeld. Schooldamwedsirijden. Het Kersttournooi dammen voor de Middelburgse scholen werd voortge zet met een viertal wedstrijden in groep n. De uitslagen waren: Her vormde lagere school Zuidsingel A Ger. lagere school Gravestraat B 18 2; Herv. lagere school Zuidsingel B Ger. lagere school Gravestraat A 11 9; Herw. lagere school Zuidsingel A Herv. lagere school Zuidsingel B 14 6; Ger. lagere school Gravestraat B Ger. lagere school Gravestraat A 6 14. Jaarvergadering „Schuttevaer". Dinsdag hield de Koninklijke Schip persvereniging „Schuttevaer", afde ling Middelburg, haar jaarlijkse le denvergadering in de bovenzaal van Café Groenèwëgen onder voorzitter schap van de heer P. de Vos. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was behaald. Het aftredende bestuurslid, de heer C. van Oost, werdbij acclamatie herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heren Th. Hemelaar en P. Bos. De voorstellen voor de algemene jaarvergadering werden vlot behan deld. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heren R. Wissel en N. C. van Oost met als plaatsvervanger de heer W. Vermeu len Wzn. Het bestuur deed verder toezegging om zich 20veel mogelijk te beijveren voor de belangen van de binnen scheepvaart. Vlissingen Oogst van de straat Bij de commissaris van politie te Vlissin gen zijn Inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: diverse wanten en handschoenen, capuchon, alpi nomuts, shawls, vulpotlood, boodschap pentas. een jas en diverse rijwielen, por- temonnaie met Inhoud, kinderschoentje, ceintuur, vulpen, étui met sleutels, rub berlaars, een petje, portefeuille, oorbel, ballpoint. Uitvoering „Tof Ons Plezier". In de grote zaal van restaurant „Britanniain Vlissingen gaf de on langs opgerichte toneelvereniging „Tot Ons Plezier" gisteravond een uitvoering van toneelstukjes en zang. De jongens en meisjes, allen van de lagere school, hadden deze avond ge heel zelfstandig georganiseerd. Ook dansen en knotsoefeningen maakten deel uit van het programma. De jon ge artisten oogstten veel succes bij een welwillend publiek, bestaande uit ouders en bekenden, die een uitnodi ging hadden ontvangen. Schietconcours Willem Teil". Door de handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle werd een schietcon cours gehouden op de liggende wip. Er werd deelgenomen door 21 schut ters van 10 sociëteiten. De uitslagen zijn: Hoofdvogel: W. de Jonge „A.D.L.M." Kwadendamme; le zijvogel: P. Boon man, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e zijvogel: P. Boonman, „Jacoba van Beieren", Goes; le hoofdkal, A. van Loo, „Doel naar Hoger", WolfaartsJ dyk. 2e hoofdkal: C. Rijk, „Zeelandia", Ovezande; le Kléine Kal: P. Schoonaeker, „Kunstgenot", IJzendijke; 2e kleine Kal: C. Rijk, „Zeelandia", Ovezande; le klep: C. Westdijk, „Zeelandia", Ovezande: 2e klep: W. de Jonge, „A. D.L.M." Kwadendamme: 3e klep: A. Sorber, „Batavieren", Goes: mees te kleine vogels: J. Glas, „Willem Teil", Kapelle. Grijpskerke Kolenvereniging bijeen Tijdens de vergadering van de ko lenvereniging „Grijpskerke" werden :de aftredende bestuursleden herko- 'zen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de kolenaanvoer voldoende was ge weest en, dat de kas sloot met een batig saldo. Aangekocht zijn een ko- lenzeef en honderd zakken. De con trole-commissie bracht een gunstig rapport uit. Nieuw- en Sint Joosland Bazar ,,Het Groene Kruis" De Vereniging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en Sint Joosland hield in de openbare lagere school een bazar een bate van het wïjkgebouw. De opening geschiedde door de burge meester mr. F. S. K. Graaf van Randwijck, die er in zijn toespraak op wees, dat het een gelukkig idee van het bestuur der vereniging was geweest een bazar te organiseren, omdat er grote behoefte bestaat aan een wijkgebouw in deze gemeente en het aangekochte pand grote verbete ringen behoeft om het voor zijn doel geschikt te maken. Met de wens, dat de opbrengst de stoutste verwachtin gen zou overtreffen, verklaarde hij de bazar voor geopend. De voorzitter, de heer A. M. van Zweden, dankte de burgemeester voor zijn woorden. Beide dagen mocht de bazar zich in een druk be zoek verheugen. De totale ontvang sten bedroegen, met inbegrip van de opbrengst der loterij en ontvan gen giften, bruto 4250. Domburg Vaardigheidsproeven voor gymnasten Donderdag werden de vaardigheids- proeven 'afgenomen bij de gymnastiek vereniging te Domburg. Geslaagd: da mes 2e graad: mevr. A. M. Schelling; mej. J. v. d. Welle: mej. N. de Jager. Dames 3e graad A: mevr. C. van Ier- selProvoost; mevr. T. v. d. Velde Melis; mej. C. Brand; mej. B. Brand mej. I. Corré; mej. M. Bimmel. Meis jes A: Bep Minderhout; Ella v. d. Ha- ge. Meisjes B: Hanny Passenier; Rita v. d. Velde; Maatje Passenier; Jopie Geertse; Aly van Zweeden: Adriana Maranus; Maty de Voogd; Plonya HoumesHanny de KokTruus Geert- Commissie voor schouwburgprobleem In het telefonisch doorgegeven ver slag van de raadsvergadering te Goes, opgenomen In onze editie van Donderdag, Is een ernstige vergissing geslopen. Er werd in deze vergade ring ©en commissie ad hoe ter advi sering over het schouwburgprobleem ingesteld, dus niet voor net Delta probleem, zoals abusieveUjk werd ge meld. Hengslenkeuringen. De Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard heeft voor 1956 haar jaarlijkse hengstenkeurin- gen met premiekeuringen vastge steld. In Zeeland zullen de volgende keuringen worden gehouden: Woens dag 18 Januari Axel, Donderdag 19 Januari Oostburg en Vrijdag 20 Ja nuari Goes. ZUID-BEVELAND RAAD BAARLAND. Subsidieverhoging voor 1956 aan E.T.I. verleend Begroting Burgerlijk Armbestuur 1956 goedgekeurd De raad der gemeente Baarland vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester W. N. van Liere. Van het ETI voor Zeeland was een ver zoek ingekomen om met ingang van 1 Januari de subsidie per inwoner te verhogen van vijf tot zeven cent. De heer Driedjjk wilde de subsidie voor één jaar verlenen, daar reeds zovele instanties een subsidie verzoeken. Ook de heer H. de Vriend maande tot voorzichtigheid, hoewel hij zich niet tegen het voorstel verzette. Tenslotte werd een voorstel van de heer Drie djjk om een bijdrage voor 1956 te ver lenen In stemming gebracht. Dit voor-' stel werd aangenomen met vier tegen drie stemmen. Voor stemden de he ren Driedijlc, J. Elenbaas (SG), De Vriend en A. Beulens (AR), tegen de heren L. de Bruïjne (CH) en de wet houders C. J. Mol (PvdA) en C. van Damme (AR). Het voorstel van B. en W. om aan de Geref. Mannen-, Vrouwen-, jonge- lings- en meisjesvereniging,, en de jongens- en meisjesclubs een subsidie 'te verlenen voor de bibliotheek, werd goedgekeurd. Voor het totaalbez-it van 563 boeken werd een bijdrage van vijf cent per boek uitgetrokken, onder de voorwaarde, dat de bibliotheek minstens eenmaal per week voor een ieder toegankelijk zal zijn. Aan het N.V. Wegenbouwbedrijf J. de Kroon te Rhenen zal een ongebruikt,perceel grond verhuurd worden aan de Raad huisstraat en de Noordstraat voor een standplaats van bedrijfswagens. Brj schriftelijke stemming werd de heer H. Steenbakker herkozen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Tegencandidaat was de heer J. de Jonge. De tweede wijziging van de gewone dienst en de eerste wijziging van de kapitaaldienst der begroting 1955 van het Burgerlijk Armbestuur werden goedgekeurd. Tevens werd de begroting 1956 van "deze instelling goedgekeurd; deze be groting sluit met een gemeentelijke subsidie van f 3559,21. Voor de BE dient overgegaan te worden tot aan schaffing van een blokploeguitrus- ting, daar het rijk alleen een bridrage verleent, ais deze zaak voor 31 De cember geregeld is. Van het totaal bedrag van 626.61 moet de gemeen te Baarland bijdragen 251.16. B. en W. werden door de raad gemachtigd tot aanschaffing over te gaan. Kruinïrtgen Toneeluitvoering In de „Korenbeurs" te Kruiningen gaf het Nutsdepartement Krabben- dijke de eerste winteruitvoering. Een groep van Rillandse leden voerde een toneelstuk op, 'de klucht in drie be- -drijven „Driemaal is scheepsrecht", jbit vrolijke stuk viel bij het publiek bijzonder in de smaak en een gul applaus was dan ook de bgloning voor het goede spel. GRIJPSKERKE. Zondagavond werd in de Geref. kerk te Grijpskerke een Kerstzang- dienst gehouden. Medewerking ver leende de Christ, zangvereniging „Halleluja". De meditaties werden uitgesproken door ds I. J. Wisse en ds J. Goumare. De Hervormde Zondagsschool vierde op de avond van de Tweede Kerstdag in het Dorpshuis het Kerstfeest. De heer Davidse vertelde de Kerstge schiedenis uit Lucas,2. Mevrouw Boo- gaard-Dingemanse zorgde voor het vrije Kerstverhaal. Het geheel stond onder leiding van ds Wisse. Elf kin deren verlieten de Zondagsschool. GAPINGE De Hervormde jeugdclub te Gapin- ge hield onder leiding van ds. J. de Boer een Kerstavond. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer het initiatief genomen om de oudste leden der Hervormde Kerk te gedenken met een fruitmandje. De Zondagsschool in Gapinge vierde dezer dagen het Kerstfeest in de Her vormde kerk. Ds. J. de Boer vertelde de Kerstgeschiedenis, waarbij ter illu stratie lichtbeelden werden vertoond. Mevrouw De Boer vertelde een Kerst verhaal, dat eveneens door middel van lichtbeelden werd toegelicht. De kin deren zongen verschillende Kerstlie deren. Zij werden voorts onthaald op chocolademelk en versnaperingen en ontvingen diverse geschenken. GEMEENTERAAD AXEL Garantie op lening toegezegd. De raad van de gemeente Axel heeft Donderdag uitgebreid gediscussieerd over de bouw van een zembad- Deze discussie ontstond naar aanleiding van een prac-advies van B. en W., om ga rantie te verlenen aan de „Stichting bad- en zweminrichting" voor rente en aflossing van een geldlening ten be drage van 50.000 voor de bouw van een zwembad in Axel. In verband met dit voorstel nam wethouder C. de Put ter (A.R.) het woord. Hij wees op de misplaatste indruk, dat het gehele col lege van B. en W. volgens het prae- advies achter het voorstel van burge meester en wethouders staat. Wethou der De Putter merkte op, dat men geen voorwaarden kan stellen na het ver strekken van een lening; dit moet men vooraf doen. Volgens het princi pe-besluit van 8 Maart 1955 zou de voorwaarde gesteld worden, dat de bad- en zweminrichting op Zondag ge sloten is. De heer A. J. M. Kesbeke (K.VP.) stelde zich, voor wat betreft de voor waarden voor de garantie, op hetzelf de standpunt als de heer De Putter. Ook hij wilde voorwaarden stellen vóór hèt verlenen van de lening en niet daarna. Spreker was namens zijn fractie wel voor het zwemmen op Zon dag. Verder wenste hij een katholieke vertegenwoordiger in het stichtingsbe stuur. Namens zijn fractie vroeg hij apart zwemmen en streng toezicht op het gemengd zonnebaden. De heer Pijpelink (A.R.) diende een amendement in om het voorstel van B. en W. aan te nemen onder toevoeging, dat de bad- en zweminrichting op Zon dagen gesloten zou zijn. Burgemeester P. L. D. J. van Oeve- ren beantwoordde de sprekers en zei, RAAD WOLPHAARTSDIJK. Pomp voor de riolering in het Nazareth De raad der gemeente Wolf aartsdijk kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. A. N. van Oeveren. Onder de ingeko men stukken bevond zich het Ko ninklijk besluit, waarin burgemees ter Van Oeveren eervol ontslag werd verleend op 1 Februari. Tevens werd de burgemeester op dezelfde datum eervol ontslag verleend als ambte naar van de burgerlijke stand. De vergoeding voor de ophaaldienst van het nulsvuil werd verhoogd van 1610 tot 1820. Verder werd besloten tot het aan brengen van een pomp voor de rio lering in het Nazareth. De gemeen te-begroting onderging opnieuw een wijziging. Voor de opleiding van het kleuteronderwijs werd een subsidie verleend van 40. De bezoldigings verordening voor de ambtenaren ter secretarie werd eveneens gewijzigd. Aan de gemeente Voorburg werd voor het onderwijs aan het doofstom- meninstituut „Effatha" een subsidie van 110 per jaar verleend. De subsidie voor het E.T.L in Zee land werd gebracht op zeven cent. Als lid van de instelling voor Maat schappelijke Zorg werd de heer E. Zegers herbenoemd. Voor de aan sluiting op het electrisch lichtnet van een nieuwe woning werd een ga rantie verleend van f 105.ineens. In de rondvraag verzocht de heer C. Almekinders (P.v.d.A.) een aan wijzing te plaatsen bij het parkeer terrein. Tevens bracht hij een put in de Provinciale weg brj de nieuwe woning van de heer A. Koert, en de slechte toestand van het wegdek in de Prins Bernhardstraat onder de aandacht. Verkoping Door notai'is H. Jonkers werd in café Ossewaarde te Wolphaartsdijk voor de erven Snoep een woning en erf verkocht. Hoogste inschrijver was de heer D. Zandé voor 1775. Koper werd de heer J. VerstelLe voor 2040. RAAD KRABBENDIJKE Gemeenschappelijke regeling ziekenvervoer aangenomen. De gemeenteraad van Krabbendijke kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Vader. Het voor stel van B. en W. om een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan inzake het vervoer van zieken en gewonden op Zuid- en Noord-Beveland, werd aan genomen. Met de N.V. P.Z.EM. werd een nieuw straatverlichtingscontract aangegaan. Voor 1956 werd met de N. V. Bank van Nederlandse gemeenten een crediet in rekening-courant geslo ten van 40.000. De heer J. C. Engelse werd na onderzoek van zijn geloofs brieven als lid van de raad toegelaten. De heer Engelse werd benoemd in de vacature van de heer D. Waverijn. dat de tegenstemmers de verantwoor ding moeten nemen, dat door het ver bieden van zwemmen op Zondag het clandestien (en toezichtloos) zwemmen toeneemt. „Men moet deze zaak in het algemeen belang bekijken", aldus de burgemeester. Het amendement van de heer Pijpe link, het stichtingsbestuur geen garan tie te yerlenen indien op Zondag ge zwommen wordt, werd verworpen met acht tegen vier stemmen. Tegen stem den de heren D. J. Oggel (SPV), I. Pij pelink (A.R.), C. de Putter A.R.) en P. Tollenaar (S.G.). Aan de stichting werd'in de volgende stemming met acht stemmen voor en vier tegen de gevraagde garantie verleend. Uitbreiding R.K.-school In het burgerlijk armbestuur wer den benoemd de heren M. H. M. de Smet en H. Smies. De wijziging der bouwverordening, in verband met de bouw van schuilplaatsen bij meerge zinswoningen van tenminste drie bouwlagen, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals de sa laris- en loonverordening 1954-'55. Te Axel-Sassing werd industrieterrein verkocht aan J. J. Pieters te Axel, E. P. FassaertV. d. Walle te Hulst en H. de Moor te Hulst. Aan het R.K. schoolbestuur werd medewerking toegezegd tot verande ring en uitbreiding der R.K. school voor W3t betreft vernieuwing W.C.'s, vervanging van twee nood-leslokalen door twee permanente lokalen, bouw en aanleg van een centrale verwar ming, uitbreiding interieur en speel ruimte. De keuringsdienst voor vlees werd gewijzigd overeenkomstig het advies van B. en W., waarbij de heer Oggel de aantekening wenste, te hebben te gengestemd. Voor de openbare lagere school wer den de bijdragen per leerling vastge steld op 30.voor het ulo-onder wijs per leerling 48,46. Ten behoeve van de gasvoorziening Sluiskil-Oost werd besloten hiertoe de nodige stappen te ondernemen. Van de Provinciale Zeeuwse Electriciteits- maatschappij te Middelburg werd een stuk grond aangekocht voor 378. voor de bouw van een meet- en regu lateurgebouw. Aan de Buitenweg te Axel werd een perceel industrieterrein, groot 1000 vierkante meter, verkocht aan de co- operatieve melk- en melkproducten centrale „Vlaanderen" te Terneuzen voor de bouw van een depót voor de producten. Bij de rondvraag werd gevraagd de mogelijkheid te onderzoeken van de vestiging van een stemlokaal voor de a.s. verkiezingen te Axel-Sassing. Zeedijk bij Schore. (Slot var pag. 2) Tijdens de vergadering werd voorts de begroting 1955 op enkele punten gewijzigd, terwyl tot ambtenaar- werkman in vaste dienst werden be noemd de heren W. Braam te 's-Heer Abtskerke en M. Slabbekoorn te Ka pelle. Voor verruiming van de bocht in de Dijkwelseweg te Kapelle werd be sloten tot aankoop van 55 m2 tuin grond voor 110 en 2 x 15 m2 zij kant weg voor elk ƒ1. Bij de bespreking van het voorstel tot aankoop van gronden in verband met de dijkverzwaring onder Schore, deelde de dijkgraaf nog mede, dat ook aan de belangen van de betrok ken pachters wordt gedacht. VERZWARING OOSTERSCHELDE-DIJK. Tenslotte werd het bestuur ge machtigd een plan te doen opmaken voor verzwaring van de zeedijk aan de Oosterschelde, om hiermee de ri sico's te kunnen dragen, zolang de zeearm nog niet is afgesloten. Men wil ook dit dijkvak aan de Ooster schelde als zwakke plaats doen aan wijzen. Daar de Deltaplannen niet doorkruist kunnen worden, moet uiteraard een plan worden gemaakt, dat voor alle instanties aanvaard baar is. Daarom wil het bestuur de dijk niet verhogen, doch wel verzwa ren. De binnenbelopen zyn te steil, nL van 1 op l>/2 en 2, terwyl deze volgens de huidige opvattingen van deskundigen, 1 pp 3 moeten zijn. In verband met een en ander werd het bestuur ook gemachtigd tot aankoop van stukken zeewering, welke nog in particuliere handen ziin. By de rondvraag werd nog geïn formeerd naar een mogelijke verka veling van de PoeL Er is van dit gebied een hoogtekaart gemaakt, terwijl het thans door de Cultuur technische dienst wordt gewaterpa t, zo deelde de dijkgraaf mede. Wan neer tot verkaveling wordt overge gaan, zal dit z.i. niet vóór 1959 of 1960 aan de beurt kannen komen. 33. In paniek stormden de beide douanebeambten de loopplank af. Zonder op of om te kijken renden zij voorbij hun chef. die weer ruzie met Kappie had, om dat deze niet wilde beken nen, dat hij een smokkelaar was. Hij was juist bezig aan een paarse Kappie uit te leggen, dat Ipj diens gezichi niet vertrouwde, toen zijn ondergeschikten zo sne langs hem stoven, dat hen de pet van het hoofd vloog. „Helal" riep hij. „Blij staan en breng rapport uit Wat hebben jullie daar aar boord ontdekt?!" „SPOKEN!" gilden de be ambten, zonder hun vaart in te houden. „Carramba! Wat zeg Je me daar?!" riep de chef ont hutst. „Stop eens even en verklaar Je nader!" „Het is een spookschip!" schreeuwden de twee door rennend. „Ga zelf maar kij ken als Je ons niet gelooft!" Daar voelde de chef echtei weinig voor. Dus snelde hij achter zijn mannen aan. luidkeels om uitleg roe pend. Hun geschreeuw verstierf in de verte. „Ziezo, die landslurpen ben ik kwijt," mompelde Kappie. „En nu maar gauw de trossen los. voor ze terugkomen!" Zo verliet de showboat even later ongehinderd de baai, nagestaard door de teleurgestelde Daniël Krisp. „Daar gaan ze." bromde de slechtaard knarsetan- tend. „Maar ik laat ze niet los. Ik MOET verhinde ren. dat ze de overtocht halen, anders verlies ik een hoop geld en dat zou ik me erg aantrekken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3