DRUKKE DISCUSSIES IN DE GOESSE RAAD WALCHEREN MARKTBERICHTEN DONDERDAGAVONDCYCLUS MET ITAUAANSE FILMS KERSTFEEST OP WALCHEREN DONDERDAG 29 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 (Slot van pag. 2) De agenda leverde trouwens in deze zitting meer stof tot discussie op dan men wellicht aanvankelijk had ver wacht. Het begon reeds bij de inge komen stukken toen B. en W. voor stelden een schreven van de heer J. C. Krijger, waarin deze verzocht de on langs niet aangenomen wijziging van de drankwet nog eens nader te bestu deren, voor kennisgeving aan te ne men. De heer Knibbe had de indruk, dat men bij de behandeling destijds niet uitvoerig was ingelicht, hetgeen wethouder Van Melle, die toen als waarnemend voorzitter de vergade ring presideerde, bestreed. De heer Vroome gaf in overweging de zaak nog eens nader te bekijken, doch dit bleek geen zin meer te hebben. De termijn is reeds verlopen. Het Ko ninklijk Besluit had er voor 1 Janua ri aanstaande moeten zijn. Een ver ordening tot de regeling tot heffing van schoolgeld voor de afdeling Goes van de Zeeuwse Muziekschool werd vastgesteld met de aantekening dat de heer M. de'Bat (S.G.P.) tegen het geven van ballet-lessen is. Ook de ge meenschappelijke regeling inzake de verdeling van de kosten van deze mu ziekschool werd aanvaard, nadat de heer Zuidema nog had geïnformeerd naar de consequenties voor de ge meente, wanneer het bestuur bijvoor beeld te hoge eisen zou stellen ten aanzien van de huisvesting. De raad sprak ook zijn wenselijk heid uit voor vestiging van een avond school tot opleiding tot n.o.-leerkrach- ten. Tot onderwijzeres bij het o.l.-on- derwjjs werd benoemd mejuffrouw H. A. Haverhoek. Aan de u.l.o.-school op Gereformeerde grondslag werden twee lokalen aan de Boud. de Witte straat in bruikleen gegeven. Voorts werd onder meer subsidie verleend aan de stichting Gezinszorg en aan de openbare leeszaal en bibliotheek. Wat deze laatste subsidie betreft sprak de heer Zuidema, later gesteund door de heren Knibbe en Van Melle zijn mis noegen uit over het systeem, waarbij de subsidies van rijk en gemeente worden gekoppeld. De bureaux voor beroepskeuze zullen een subsidie ont vangen en besloten werd in de kosten van de verlichting van het torenuur werk van de R.K. kerk bij te dragen. De heer M. de Bat (S.G.P.) was tegen dit laatste voorstel. Hij was van me ning dat het R.K. kerkbestuur dit zelf moet betalen. De heer A, G. Heijboer (C.H.) was echter van oordeel, dat het verlichte uurwerk juist in de be hoefte voorziet. De heer Visscher had het ook beter gevonden wanneer voor af overleg was gepleegd over de kos ten. Het voorstel tot het verkopen'van een brandgang aan de heer G^. Nijsse werd aangehouden, in verband met een schrijven van de heer P. de Brujj- Waar zijn onze schepen? Aardljk 28 1280 m. W. v. Bermuda. AalsdJjk 26 1320 m. O. v. New York. Aagtedljk 28 van Lake Charles n. Galve ston. Aagtokerlc 26 420 m. W. v. Cocos Eil. Akkrumdljk 28 te Londen. Albireo 26 270 m. Z. v. St. Vincent C.V. Amstelbrug 26 200 m. N. v. The Brothers (Rode Zee). Amsteldijk 26 350 m. Z.W. v. Kaap Race. Arendskerk 28 te Genua. Blommersdijk 27 te Antwerpen. Brltsum 26 1140 m. Z.W. v. Puerto Rico. Bontekoe 27 te Bumbulan. Cistula 26 100 m. N.O. v. Mozambique. Cleodora 27 op Muslrlvler. Drente 26 te Bangkok. Eos 28 te Rotterdam. Esso - Amsterdam 26 dwars v. Finisterre. Ena 26 te Stanlow. Gouwe 26 205 m. Z. v. Gran Canary Island. Haulerwijk 26 170 m. N.W. v. Flores. Helena 26 210 m. N.O. v. Barbados. Helicon 28 v. Cartagena Col. n. Puerto Liman. Humber 22 dwars van Aden. Kabylla 27 p. Kreta n. Hamburg. Korovina 27 p. Kielerkanaal. Kota Agoeng 28 p. Gibraltar. ICota Inten 26 p. Gibraltar. Kota Gede 28 te Newport News. Keizerswaard 26 80 m. Z. v. Recife. Koratia 27 v. Curacao n. Punta Cardon. Larenberg 27 v. La Guaira n. Puetro Ca- bello. Lutterkerk 26 45 m. W. v. Gavdo Eiland. Leopoldskerk 28 v. R'dam n. Amsterdam. Lombok 26 te New York. Liberty Bell 26 200 m. N. v. Muscat. Lievevrouwekerlc 26 70 m. N. v. Ras Tanu- ra. Loenerkerk 26 650 m. O. v. Aden. Lekkerkerk 28 te Le Havre. Lemsterkerk 26 v. Khozzamshahr. Lindekerk 27 p. Tunis. Maasdam 27 v. Willemstad n. Kingston J. Marisa 26 800 m. Z.W. v. Fayal. Mariekerk 26 te Rangoon. Markab-N 26 250 m. O. v. Malta Meerkerk 26 200 m. Z.W. v. Ouessant. Molenkerk 27 v. Aden n, Suez. Muiderkerk 27 te Port Said. Moordrecht 27 v. Ceuta n. Port Said. Murena 26 30 m. Z.O. v. Okinawa. Willem Ruys 27 v. Colombo n. Port Said, waterman 26 160 m. O. v. Minikoi. Zuiderkruis 26 700 m. Z. v. Takoradl, Zeeland 26 110 m. W. v. Azoren. W. Alton Jones 28 te Pulusambu. ne. Een plan tot onteigening van gronden aan Poelweg IV werd voorlo pig goedgekeurd, terwijl leden van di verse commissies werden herbenoemd. Tot nieuw lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in de plaats van mr. W. C. ten Kate, die ook eervol ontslag verkreeg als curator van de gemeentelijke gymna siale afdeling van het Goesse lyceum, werd gekozen drs. J. J. Knibbe. COMMISSIE AD HOC. In de commissie ad hoe ter advise ring over het Deltaprobleem werden aangewezen de heren Visscher, Ver- maire. Van Riesen, Polderman, Zuide ma, Vroome en De Bat. Voor financiering van eventueel door de commissie te maken kosten, zal bij begrotingswijziging een post beschikbaar worden gesteld. Nadat bij de rondvraag de heer Van Riesen (V.V.D.) nog had gepleit om de prof. dr. Kohnstamschool wat op te Knappen, sprak burgemeester Ten Kate aan het slot van de vergadering een dankwoord aan het niet aanwezi ge raadslid, de heer M. J. Bakker (K. V.P.), die als zodanig ontslag heeft genomen. Zeeuwse Fruitteeltdag te Goes De jaarlijkse ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse Fruitteelt, georganiseerd door de afdeling Zeeland van de N.F.- O., zal zoals gemeld, op Vrijdag 6 Ja nuari in „de Prins van Oranje" te Goes worden gehouden. Het programma is thans als volgt vastgesteld. Des morgens zal het on derwerp „Vroege en hoge productie" worden besproken. De heer P. de Pun- dert zal daarbij nagaan, in hoeverre de inzichten over de snoei gewijzigd zijn. De heer P. Huissen zal spreken over „Wat doen we met de bestaande blijver en wijker beplantingen?", ter wijl de heer A. van Oosten de vraag zal bespreken of vervroeging van de productie ook bij de peer mogelijk is. In de middagvergadering komt het onderwerp „Hoe staat het met de Ne derlandse fruitoogst en de kwaliteit" aan de orde. Ir. T. van Hiele, rijkstuin- bouwconsulent voor Bewaring van Tuinbouwproducten zal spreken over „De kwaliteit van de Nederlandse fruitoogst in verband met de afzet". Dr. ir. H. J. Mathot, voorzitter van het Productschap voor Groenten en Fruit zal de concurrentie-positie van de Ne derlandse appel op de buitenlandse markt schetsen, terwijl ir. J. J. van Hennik, rijkstuinbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, aan het slot een beknopte samenvatting van het behan delde zal geven. Middelburg Lode van Gent sprak over vulkanen en wilde dieren. De bekende Afrikareiziger Lode van Gent heeft Woensdagavond de leden van de afdeling Middelburg van de Algemene Bond „Mercurius" een in druk gegeven van zjjn laatste tochten door net „zwarte werelddeel". Hij deed dit door middel van een „plaatje met een praatje", een aantal films met toelichtende tekst. De rolprenten geheel in kleuren heeft spr. zelf vervaardigd. De heer Van Gent, die met name een groot kenner van de Belgische Congo is, hield eerst een korte Inleiding, waarin hrj iets over de films vertelde. De eerste rolprent gaf een tocht weer over de hellingen van een vul kaan uit de groep der Vlrunga in de Congo, waarna van de rand een fraai panorama in de krater van deze „hel se berg" werd geboden. Hierna werd een film vertoond over de wilde die ren in Kenya, in de savannen rondom de berg, waaraan het land zjjn naam dankt. Het leven van vele soorten die ren bleek op vaalt gedurfde wijze in beeld gebracht. Twee films behandel den verder het leven in het Albert park, waarbij o.m. speciale aandacht aan leeuwen en olifanten werd ge schonken. Besloten werd met een rol prent over de Virunga-vulkanen. Ook nu weer toonde de heer Van Gent zich een boeiend verteller, die met grote kennis van zaken en geenszins gespeend van humor zijn toehoorders de beelden verduidelijkte. De avond, die gehouden werd onder de titel „Tussen vulkanen en wilde dieren" mag dan ook alleszins ge slaagd heten. De voorzitter, de heer A. de Troye, begroette bij dé aan vang de talrijke toeschouwers. Benoemingen Herv. gemeente. Tot diaken in wijk H van de Her vormde gemeente (wijk van dr. H. van der Linde) in Middelburg, werd met ingang van 1 Januari a.s. be noemd, de heer J. C. Gelok, tot ouder ling de heer A. Everaars en tot ouderling-kerkvoogd dr. B. J. ter Bals. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende ge- vondën voorwerpen: verschillende huis sleutels, wanten en handschoenen, dop van een benzinetank van een bromfiets, étui met sleutels, blauwe ballpointpen, rood-blauwe sjaal, 1 pr. bruine dames glacé handschoenen, beige zadeldekje, gr. met zwarte vulpen, snoer parels kinder- portemonnaie met inh., wollen pop, rode kinderportemonnaie met inh., rode wollen muts, jongensrijwiel, boodschappentas, rollade, rol viltpapier, 3 muntbiljetten, autokrik, rijwielslotsleutel, rolschaatsen- sleutel, bruine portemonnaie met inh. muntbiljet, monsterzakjes, zakdoek, haar speld, broche met 2 hangertjes, mes ir étui, tafel, een bedrag aan geld, bril, zil veren armband, bruine portemonnaie met inh. ballpointpen, koperen huissleutels, zwarte gjacédameshandschoen. Sint Laurens Jaarvergadering C.B.T.B. Dezer dagen hield de afdeling St. Laurens van de C.B.T.B. onder voor zitterschap van de heer J. Koole Mzn. haar 21e jaarvergadering. Het bleek, dat de afdeling thans 23 leden telt. De bestuursleden, de heren M. Gilde en J. v. d. Bosse, werden herkozen. Drs. J. J. Knibbe, secretaris van de Zeeuwse C.B.TH., hield een causerie over „Het Deltaplan, zijn voordelen en nadelen". Na een bespreking van deze lezing kwamen de voorstellen over de Abortus Bang bestrijding bij het rundvee op Walcheren ter sprake. De goedbezochte vergadering werd opgeluisterd door het optreden RAAD RITTHEM Drinkwaterleiding voor afgelegen boerderijen Telefoonaansluitingen reeds tot stand gekomen, EIERMIJN De A.V.M. eiercommissle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 30 December a.s. als volgt vastgesteld: Prijsklasse I: 0.20%. Prijsklasse II: 0.19%. Prijsklasse III: 0.18%. Prijsklasse IV: 0.17%. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 28 December. Goudrelnette I gr. 4548, I 38—42. K 33—36, f. 23—29. Jonathan I 30. K 35. f. 23. Golden Delicious I gr. 58. H 24. f. 18—26. St. Remy I gr. 31. I 31, n 25—28. f. 20—25. Comtesse de Paris H 15. Zoete Evmgaard I 35. n 30. Klelpeer I 22. II 8. Souvenir de Vachcur I 28. Winterlouwtje K 21. Zoete Kroon I 25. I gr. 35. Sterappel I gr. 31, I 27, II 22, K 28. Blauwe druiven III 95. Groenten: Rode kool 68%. Boerekoo! 11—13. Spruitkool 24—32. Sav. kool 15. Stek Witlof 21—27. Knolselderij 9%. Bloemkool 37. VISMIJN VEERE 28 Dec. 844 kg. Exportgarnalen 2.30—2.73. 41 kg. Bot 67. VEILING „WALCHEREN" MIDDELBURG 28 December. Fruit: Appelen: Goudrei- netten AAAA 56, AA 51, A 40—45, BC 36— 40, K 40. Br. Seedling I 26—29, K 20—21. Peren: St. Remy I 29—31, K 27—28, Com tesse de Paris K 16—21. Aardappelen: Koopmans Blauwe, grote I 11—11.10, Bintjes 10—10.10. Groenten: Bloemkool B 40—44, C 30— 36, Sla C, stuks 11—14, Stoofsla kg. 10—1.34, Sav. kool 9—20, Rode lcoól 510, Veldsla 49—1.52, Witte kool 4—60, Boerekool 3—17, Prei 13—36, Andijvie 26—59. Waspeen 19— 23, Breekpeen 311, Kroten 46, Witlof 36—70, Spruiten 17—71, Uien 29—32. VEILING GOES 20 Dec. Groenten. Spruiten All 44-50, BI 15-19, afw. 15-38. Witlof BH 47-52. Gr. sav. kool 17-24. Rode kool 5. Boerekool 21. An dijvie 33. Kroten 7. Uien 2. Prei 32-33. Dezer dagen vergaderde de raad der gemeente Rltthem onder voorzit terschap van burgemeester P. Danlël- se. Do voorzitter deelde mede, dat thans, dank zy de medewerking van de Herverkavellngscommlsslc Wal cheren, alle afgelegen boerderijen op de drinkwaterleiding kunnen worden aangesloten. Spreker zei, met veel waardering terug te denken aan wij len de heer C. Zwagerman, ryksvee- teeltconsulent, die de ontwerper was van het z.g. Plan Weldevoorzlenlngen en veel voor de drinkwatervoorzie ning op het platteland van Walcheren heeft gedaan. Nu deze zomer het te lefoonnet voor alle afgelegen boer derijen is tot stand gekomen, rest nog de aansluiting op het electrlsch net. De voorzitter herinnerde er aan hoe mr. Van der Weel in de jongste ver gadering van de provinciale staten nader is ingegaan op het wetsontwerp electriciteitsvoorziening voor de on rendabele gebieden. Dit biedt veel aantrekkelijks al zal het van de over heid aanmerkelijke financiële offers vergen. Ook kan het nog wel enige jaren duren voor het zover is. Met waardering werd geconstateerd, dat door het Wegschap Walcheren onderscheidene wegen in Welzinge en de Rammekensweg zijn hersteld, ter wijl men thans de Zandweg verbetert. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor 1956 een reke ning-courant-overeenkomst aange gaan tot een bedrag van f 50.000. Het wederopbouwplan werd gewij zigd. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden be noemd de heren G. de Zeeuw, Jac. de Lange, P. Meijers, Andr. Breel en W. J. Machielse. De leges op de jachtakten werden verlaagd tot respectievelijk f 10 en f 3,50. De bouwverordening werd ge wijzigd in verband met de bouw van schuilplaatsen. Er werd in toege stemd dat het schoolbestuur overgaat tot 't deelnemen aan de school-radio. Het bedrag per leerling voor het la ger onderwijs voor 1956 werd vastge steld op f 41. De raad besloot mede werking te verlenen voor uitbreiding van de speelplaats en het aanbrengen van een betonnen schutting bij de school. De afrekening der vijf door d< gemeente gebouwde arbeiders woningen is ltlaar. Na aftrek van de rijksbijdrage voor oorlogsge weld is de kostprijs per woning f 5953,12, wat uitermate laag ge noemd kan worden, temeer als men de geriefelijkheid der wonin gen in aanmerking neemt. De kosten van twee bliksemaflei ders en het gedeeltelijk vernieuwen en schilderen van het wjjzerbord op de kerktoren hebben in totaal f 1236,43 bedragen. Het was een goede en nodi ge verbetering. Aan de stichting „Het Nationaal Rheumafonds" wordt een éénmalige subsidie van 1 cent per inwoner ver leend. Aan het eind van de vergade ring bracht de voorzitter dank aan de wethouders, raadsleden en ge meente-ambtenaren voor de mede werking in het jaar 1955. Wederkerig dankten de wethouders, W. Boogaard en J. Cevaal, de burgemeester na mens de gemeenteraad voor de on dervonden steun en medewerking en in het bijzonder voor datgene wat in 1955 tot stand kwam. Mutaties Polder Walcheren. Per 1 Januari a.s. gaan bij de Polder Walcheren de volgende mutaties in: Bevorderd ter griffie: de adjunct-com mies A. M. Geerse tot commies, de ad junct-commies J. A. Flipse tot adjunct commies A en de steno-typiste mej. P. F. Adriaanse tot schrijver. Bij de tech nische dienst: de sluismeester K. Slab ber tot sluismeester-kantonnier, de hulpkantonniers W. Aarnoutse, A. Lou- werse en P. Sinke tot kantonrrier, de arbeidscontractanten J. H. Riemens en J. de Visser van adjunct-technisch ambtenaar tot technisch-ambtenaar en de opzichter C. L. Minderhoud tot op zichter B. De op arbeidsovereenkomst in dienst zijnde technisch-ambtenaren J. Kodde en A. de Wolf en de commies J. Verstraten werden met ingang van bovengenoemde datum als zodanig in vaste dienst aangesteld. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: J. J. Smaardijk—Koeman, J. M. van Noorden—Adriaanse, d.; F. Huis- zoon—Braun, z.: C. J. Doggen—Luister burg, z.; A. van Ek—Houthuijzen, z. Ondertrouwd: W. Nieuwelink, 28 J. en J. J. Sturm, 20 j.; J. van Wallenburg, 31 j. en J. J. Bierens, 25 j. Getrouwd: H. Duijn, 28 j. en P. E. Vos, 20 j.; H. van Waarde 18 j. en S. Schull- werve, 19 j.; A. Verbeek, 26 J. en E. Hom mers, 23 j.; M. de Nooijer, 25 j. en J. Hen- drikse, 21 j.; J. Roth, 33 j. en M. de Co- nlnck, 26 j.; J. M. Veldhuis, 36 j. en C. G. de Boer, 37 j. Overleden: J. Schuitema, 66 j„ geh, met J. M. Verschelde; C. Adriaanse, 77 j., geh. met J. C. Plansoen; P. Warren, 85 j., wede. G. Klijn; S. Kodde, 74 J., geh. met J. c. Maas. VLISSINGEN. Bevallen: C. M. Broersma—Rijckborst, z.; M. T. Maas—Keller, z.; M. de Weijer— De Vlieger, z.; W. Bervoets—Lieferink, z.; M. Eekhout—Boucherie, z.; J. W. de Wij ze—v. Hulzen, d.; M. Zurhaar—Jobse, d.; S. M. Telussa—Berhitu, z.; A. C. Vader— Griep, z.; C. A. M. Vorgers—Wiefkers, d.; C. P. Wijgman—v. d. Schoor, d.; J. M. de Jonge—Schoolmeester, d.; L. J. Raterink— Kroon, d. Ondertrouwd: L. P. Mouthaan, 23 j. en J. Schenkenberg, 25 j.; P. Fruijtier, 24 j. en M. van Eenennaam, 24 j.; P. J. Bruis, 25 j. en E. M. Somers, 21 J. Getrouwd: J. Ririhena, 32 j. en M. We vers, 31 j.; P. J. v. Hese 24 j. en C. A. Schout, 30 j.; P. Steketee, 28 J. en N. Sin ke, 21 j.; A. Klopmeijer, 22 J. en T. Veen, 23 j. Overleden: J. Baart, 76 j.; T. Kamer mans, 86 J„ wedn. van J. Laernoes; J. Plerens, 70 j., wedn. van C. Benou; M. C. Heinsen, 79 J„ wedn. van J. Bak; C. J. Kuijpers, 60 j., e. van J. C. v. d. Burgh; W. Adriaanse, 84 j., wedn. van J. Lems. Schooldamwedstrijden. In Middelburg werd begonnen met het jaarlijkse Kersttournooi school- dammen. De eerste wedstrijden wer den gespeeld in groep I (ouderen) en de uitslagen waren: ulo Dwarskaai Rijkskweekschool 128; ulo Singel straat A—Chr. ulo Singelstraat B 16 4; ulo Singelstraat Aulo Dwars kaai 11—9; ulo Singelstraat B—Chr. H.B.S. 7—13. FILMS IN ZEELAND Raf Vallone, Elena Varzi „De Verboden Christus" In de Donderdagavondprogram ma's in de Zeeuwse bioscopen is het Italiaanse product weer goed ver tegenwoordigd. Het Grand-theater te Aanleg fietspad Oostburg en Aardenburg aanbesteed. In het gebouw van de Rijkswater staat, directie Zeeland, in Middelburg, is Woensdag aanbesteed het aanleg gen van een rijwielpad met bijkomen de werken langs een gedeelte van rijksweg 58 in de gemeenten Oostburg en Aardenburg. Op dit werk werd als volgt ingeschreven: 1. Aann.-Mïj. M. P. Hol N.V., Hulst, 139.890; 2 C. L. de Ruijsscher en Zn., Biervliet, 149.500: 3. T. P. Cambier, Breskens, 151.475; 4. J. en K. T. de Oude, Biervliet, 152.200; 5. M. Wandel, Souburg, 159.945; 6. P. Mollet, Hoofdplaat, 160.000; 7. J. la Gasse, Koudekerke, 163.0008. C. L. v. d. Klippe, Vlissin- gen, 165.000; 9. P. J. v. d. Sande, Breskens, 168.000; 10. H. Rienstra, Nieuwerkerk a.d. IJssel, 185.500. Tevens werd aanbesteed het onder houd van Rijksweg 60, gedeelte Perk- polder-Hulst-grens en van de Veerha ven Perkpolder, gedurende 1956. Hier op werd ingeschreven door: 1. G. en A. Sponselee, Kloosterzande, 51.990; 2. K. Lucasse, Walsoorden, 53.000. De gunningen van deze beide werken werden aangehouden. Auto sloeg over kop en kwam in sloot terecht Dinsdagavond omstreeks half elf is op de rijksweg onder Arnemuiden een personenauto, bestuurd door de heer J. van F. uit Vlissingen, door niet ge heel opgehelderde oorzaak, over de kop geslagen en- in de sloot terechtge komen. Het ongeluk is vermoedelijk bij het inhalen gebeurd, doordat de wagen teveel links op de weg kwam. Het voertuig maakte verschillende tuimelingen en schoof vervolgens over de berm de sloot in, waar het op het dak in het water terechtkwam. Het dak bleek later aanzienlijk ingedeukt te zijn. De bestuurder bevond zich na het gebeurde dan ook in een benarde po sitie. Passerende automobilisten slaagden er in, de wagen zover te kantelen, dat Van F. bevrijd kon worden. Hij klaag de over pijn in de ribben. Dokter Brons uit Nieuw- en St. Joosland, die eerste hulp verleende, constateerde bovendien een polsbreuk. Hij liet de man naar een ziekenhuis in Vlissingen overbrengen. Met behulp van Goes vertoont Curzio Malaparte's „De verboden Christus", een modern verhaal, dat gebaseerd is op een oud- Italiaans volksgebruik. Raf Vallone, Elena Varzi, Alain Cuny en Rina Morelli vertolken de hoofdrollen in deze film vol Italiaans sentiment, dat voor de noordelijke Europeaan zo dikwijls wat overdreven aandoet. Het stramien van deze rolprent is de man, die wraak zoekt voor zijn ver- rade en vermoorde broer. Een film van geheel ander gehalte, van vreugde en zon en van liefde, is „Twee Stuivers Hoop", waarin Filo- mena Ruso, Luigi Astarita en Feli- ca Lettieri te bewonderen zijn. Een ontspannend verhaal van een jonge man, die uit de dienst terugkeert en een baantje moet zoeken en van een liefde, die nogal moeilijkheden oplevert. Deze film draait vandaag in Electro te Middelburg. Pier Angeli en Laura Gore spelen de hoofdrollen in „Meisjes in Nood", die te zien is in het Vlissingse Al- hambra-theater. Meisjes aan ae zelf kant van het leven, die de wanhoop nabij zijn; maar het lot beschikt anders. Deze film werd reeds eerder uitvoerig in deze rubriek besproken. R.K. bond van reders en schippers vergaderde De Nederlandse R.K. bond van re ders en schippers „St. Nicolaas" hield onder voorzitterschap van de heer P. de Bakker in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen een vrij drukbezochte alge mene jaarvergadering, die onder meer werd bijgewoond door de geestelijk bondsadviseur, pastoor Olsthorn uit Rotterdam. Jaarverslag en financieel verslag werden goedgekeurd. Hieruit bleek onder meer, dat de financiële toestand van de bond gezond kan wor den genoemd en het ledental een klei ne stijging onderging. De periodiek af tredende bestuursleden, Je heren J. Haarsma en F. van Denderen, werden herkozen. Een aantal aangelegenheden betreffende de Rijn- en Binnenvaart werden uitvoerig besproken. Na be ëindiging van de officiële vergadering volgde een geanimeerde feestavond, waaraan ook de huisgenoten van de le den deelnamen. Ambonees was met dolk op weg om vete te beslechten. Middelburgse politie voorkwam bijtijds moordaanslag in kamp. Examen De heer M. E. Hoeljenbos, agent van politie te Oud-Vossemeer slaag de voor het examen politiediploma A. Officiële publicaties MIDDELBURG. HONDENBELASTING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat eventuele houders van honden dienen te letten op de navol gende voorschriften: le. ieder, die bij het begin of in de loop van 1956 één of meer honden gaat hou den, moet hiervan binnen veertien da gen na de aanvang der belastingplich tigheid aangifte doen; van verandering van bestemming van de hond, indien daarvan belasting naar een hoger tarief het gevolg is, moet eveneens binnen veertien dagen, na dat de verandering of bestemming Is ingetreden, aangifte worden gedaan; by verzuim van de onder 1 en 2 ge noemde aangifte wordt de na te vor deren belasting met het drievoud daar van verhoogd; 3e. de aangifte dienen schriftelijk te ge schieden aan de Gemeente-Ontvanger, Stadhuisstraat 3, of door invulling en ondertekening van een formulier dat op zijn kantoor gratis verkrijgbaar ïs. Middelburg, 27 december 1955. ST. LAURENS De Hervormde Vrouwenvereni ging in St. Laurens hield een kerst middag onder leiding van mevrouw Kalkman-De Haan. Tijdens deze bijeenkomst las mevrouw Roose-Lie- vense een kerstverhaal voor. De kerstsamenkomst van de Geref. Vrouwenvereniging stond onder lei ding van mevrouw Luijkenaar-Re- mijnse. In deze bijeenkomst werd een kerstdeclamatorium uitgevoerd, getiteld „Een kind is ons geboren". De Hervormde jeugdverenigingen hield met „De Jonge Kerk" een bij eenkomst, die goed bezocht was. Er werd een kerstliturgie uitgevoerd, omlijst met gramofoonmuziek. Mej. N. Janse vertelde de „Christmas Ca rol" van Dickens en vertoonde daar bij een filmstrook. De Zondagsschool van de Hervorm de gemeente vierde het kerstfeest met een bijeenkomst, waarin de heer J. W. Davidse de kerstgeschiedenis behandelde en mevrouw Nijpjes- Van Slooten een verhaal vertelde. Ds. W. A. Kalkhian sprak de heer Davidse toe in verband met diens 25jarig leiderschap van de Zondags school en overhandigde hem namens de kerkeraad een geschenk. Woensdagavond gaf het Chr. Gemengd Koor „De Lofstem" in de Geref. kerk van St. Laurens onder leiding van diri gent A. Joosse een uitvoering van de Kerstcantate voor gemengd koor, de clamatie, soli en duetten „Osanna in Excelsis" door J. Nauta. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer J. Francke, waarna het koor een verdienstelijke vertolking van de can tate gaf. Ds. W. A. Kalkman nam de declamatie voor zijn rekening. Na de pauze zong het koor nog een zestal liederen. Het talrijke publiek toonde grote waardering voor het gebodene. De dirigent mocht een geschenk ont vangen. Ds. Kalkman sloot de zeer ge slaagde avond. OOSTKAPELLE Maandag vierde de Zondagsschool te Oostkapelle het Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. De leiding berust te bij de heer A. C. van Dijke. Me juffrouw De Wilde vertelde een Kerstverhaal. Alle kinderen ontvin gen een tractatie, terwijl de jongens en meisjes, die de Zondagsschool verlieten een bijbel ontvingen. Een koortje zong enkele Kerstliederen. Medewerking verleenden mejuf frouw C. de Voogd, orgel en de heer A. Rotte .trombone. VROUWENPOLDER De afdeling Vrouwenpolder der N.C.V.B. hield onder leiding van mevr. Jager haar Kerstvergadering. De Kerstliturgie werd gelezen door week een in alle kennelijke staten van uitvoering zijnde moordaanslag voorkomen. De aspirant-dader was een Ambonees, zekere T., uit het woornoord aan de Seïsweg in de Zeeuwse hoofdstad. Deze had een wooroord aan de Seisweg in de ,T. kamp aan de Naodrst woont. Om Zuster A. v. d. Broeke. Mej. W. Mal- een en ander te beslechten begaf T. jaars las een boeiend Kerstverhaal. zich op een avond op weg teneinde Een koortje, onder leiding van mevr. j zjjQ tegenstander van het leven te be- EXAMENS. De heer H. van Dijke uit Sint An- naland slaagde te Den Haag voor kadastertekenaar en is met ingang van 2 Januari 1956 als zodanig aan gesteld te Sint Maartensdijk. Joziasse deed de aanwezigen genie ten van bekende Kerstliederen. In de bezoekcommissie werden benoemd Zuster A. v. d. Broeke en mevr. J. GeertseJobse. Ook de kinderen der Zondagsschool te Vrouwenpolder hebben hun Kerst feest gevierd, onder leiding van de heer W. Slikhuis. Mevr. Sturm las en mej. A. Vermeulen declameerde het. bekede Kerstverhaal. Mevr. De Boer vergastte hen op een prachtig Kerstverhaal met projectieplaatjes. Alle kinderen kregen cadeautjes en versnaperingen, terwijl drie kinderen die de Zondagsschool verlaten een Bijbel meekregen. OOST- EN WEST-SOUBURG Vorige week werd in de Geref. Kerk te Souburg een interkerkelijke Kerstnachtdienst gehouden, waarin voorgingen ds. Van Duyne, Her vormd predikant, die sprak over het onderwerp „God ziet naar ons om" en ds. Brederveld, Gereformeerd pe- dikant, die het onderwerp: „Zien wij naar God om?" behandelde. Aan de ze dienst verleende een Ambonezen- zangkoor medewerking. Eerste Kerstdag werd door leden van „De Jonge Kerk" en de „Open Deur Groep" op ruim 200 adressen fruitbakjes als een „Kerstgroet" van de Herv. kerk rondgebracht bij zieken en gebrekkige ouden van da gen. Bij al die groepen hadden zich een aantal kinderen van. de Kinder- kerk gevoegd, die twee liederen zon gen. 's Morgens werd een bezoek ge bracht aan de ziekenhuizen te Mid delburg en Vlissingen. Voor de Hervormde jeugdvereni gingen werd een Kerstspel opge voerd. Zaterdagmiddag vierde de Geref. Zondagsschool in de Geref. kerk haar Kerstfeest en Maandag de kinderen van de Hervormde jeugd- kerk in de Herv. kerk. Door het gro te aantal kinderen werd hier het Kerstfeest in drie groepen gevierd. MELISKERKE In de Geref. Kerk te Meliskerke werd Zondag een Kerstzangdienst gehouden. Medewerking hieraan ver leenden onder meer de jeugdcentrale, het Maranatha-zangkoor onder lei ding van de heer A. de Steur uit Zoutelande en mejuffrouw E. Simon- se Jd. De leiding van de Kerstzang- dienst berustte bij ds. C. van Nes. OOSTKAPELLE Door het Chr. Gemengde koor „Sur- sum Corda" te Oostkapelle werd op Tweede Kerstdag een Kerstuitvoe ring gegeven in de Geref. Kerk. Er was hiervoor grote belangstelling. Het koor, onder leiding van de heer W. Gast, voerde onder meer het mo tet „Ave gratia" van C. Verdonck op verdienstelijke wijze uit. De solipar- tijen werden verzorgd door leden van het koor, terwijl de piano- en orgel - ii_.-j.-_., verzorgd werd door d~ Kok en M. Eversdijk. roven. Hij had een dolk bij zich. Van te voren had hij echter ver schillende kampgenotoen zijn voorne men kenbaar gemaakt. „Ik zal hem vannacht om drie uur vermoorden", zo had men hem horen zeggen. Dank zij deze feiten werd de politie in kennis gesteld, die onmiddellijk naar het kamp aan de Nadorst ging. Omstreeks half één in de nacht zagen twee politie-agenten achter de barak, waarin de bedreigde woonde, een man rondscharrelen. Zij som meerden de betrapte naderbij te ko men. De man gedroeg zich ver dacht en daarom werd hem gelast de handen op te steken. Toen één der agenten naderde werd een dolk zichtbaar, waarmee de Ambonees de dienaar der wet be dreigde. Daarop loste de andere agent een schot, dat vlak voor de steeklustige in de grond sloeg. De laatste verdween met katachtige snelheid en men slaagde er niet in hem die nacht terug te vinden. De volgende morgen werd T. op 't bureau ontboden. Hij verscheen in derdaad en na confrontatie bleek dit de gezochte te zijn. Na aanvankelijk hardnekkig te hebben ontkend, gaf hij later toe. Hij bleef echter ont kennen, dat hij een dolk bij zich zou hebben gehad. T. zei dit wapen te hebben weggegooid toen hg op weg was, omdat ng van voornemen was veranderd. De politie heeft op de aangegeven plaats o.a. met behulp van een poli tiehond gezocht, maar geen dolk ge vonden. Maar verschillende meae- kampbewoners hebben verklaard, dat T., toen hij laat in de nacht terug kwam, een dolk en een boksbeugel, bij zich had. Ook in het kamp is ech ter de dolk niet gevonden. De Am bonees is die dag gearresteerd en inmiddels voorgeleid voor de officier van justitie. Na een langdurig en geduldig gedragen lij den is heden van ons weggenomen onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der MARINUS NONNEKES in de ouderdom van ruim 81 jaar. Namens de familie, M. NONNEKES— THIERY. Goes, 28 December 1955. Scheldestraat 30. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 31 December aanstaande des namid dags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7