Mi brylcreem C Ook de Souburgse molen is aan restauratie toe Imm Almanak a"toumpen HALVE EEUW CHR. NAT. SCHOOL TE C0LIJNSPLAAT N.-ZEELAND WORDT BEVEILIGD TEGEN CALAMITEITEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 DECEMBER 1955 BOUWWERK VAN 232 JAAR OUD Door aanleg kanaal kwam molen van West in Oost terecht De SoiiburgBO molen is een der hoogste en fraaiste Walclierse molens, die nog in volle werking zyn. Daar hü al 232 jaren oud is, en dus ouder domsgebreken heeft gekregen, is restauratie noodzakelijk geworden. Om de molen in goede staat te houden ligt het op de weg van pubjleke in stanties, zoals monumentenzorg, provincie en gemeente daarvoor subsidie te geven. Evennis oude kerken met hun torens het aspect van stad en land ver hogen, doen dat in niet mindere mate de molens. Als zü bovendien nog in werking Zjjn verlevendigen zij door hun draaiende wieken het landschap. Begrijpelijk stonden de stadsmolens op de hoge wallen. Op het platteland werd met aarde een verhoging aangebracht. Elk dorp had even buiten de bebouwde kom van ouds een molen. De eei'Bte molens waren z.g. stan daard- of staakmolensi geheel van hout. Tot lieden toe hebben er maar enkele dergelijke molens in de loop der jaren weer en wind getrotseerd. Bjj een hevige storm hebben zij veel te verduren, zodat menige molen be zweek. Zo meldt de kroniek, dat in 1485 boven Walcheren zulk een or kaan woedde, dat er 17 molens om- waalden. De dorpsmolens, die het eigendom van de ambachtsheren wa ren, werden weer opgericht. door B. JDE MEIJ. j Zo stond er te Oost-Souburg en ook te West-Souburg een houten molen. Wy zullen het voornamelijk hebben over de laatste, daar de tegenwoor dige stenen molen, gebouwd in 1723 zijn plaatsvervanger is. In 1873 is het kanaal van Middel burg naar Vlissingen gegraven. Het vormde daarna de scheiding tussen Oost- en West-Souburg. Voor die tijd liep de grens geheel anders, al wa ren tot 1835 beide afzonderiyke ge meenten. West-Souburg was 600 ge meten groter dan Oost-Souburg. De grens was de Oude Vlissingse weg, de Kanaalstraat, die nog niet bebouwd Was, verder door de tegenwoordige Beciusstraat Noordwaarts, De stenen molen, die wij uu ken nen stond dus op het gebied van West-Souburg en behoorde evenals alle Walcherse dorpsmolens tot het einde der 18de eeuw aan de am bachtsheer. Een van zjjn vele voor rechten was het wind- of maalrecht. De ingezetenen waren verplicht hun graan op zijn molen te laten malen, zodat men 'sprak van de dwang- of banmolen. De ambachtsheer verpacht- f Arlvp.rrentte) l lirnaadme verwijderd met LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringèn en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in GO seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en hêt pijnstillende bensocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch IAkdoommiddel van f. 0.36 bespaart U veel ellende (60) te de molen aan de door hem aange stelde molenaar, die het naburige huis bewoonde. Het tarief voor «het malen was door do Staten van Zee land vastgesteld. In het midden van de 16e eeuw wordt tijdens de hagepreken de West- Souburgse molen genoemd, toen hier eens gepreekt werd. De spreker stond op de molenwal, dus een geschikte plaats. De omringende hoorders kon den hem gemakkeiyk zien en horen. De huizen, die thans bh' de molen staan, waren er nog niet. De oude houten West-Souburgse molen is ook het eigendom geweest van de beken de Marnix van St. Aldegonde, die Van 1579 tot zyn overiyden in 1594 am bachtsheer van West-Souburg waB en op het kasteel aldaar woonde. Oost- en West-Souburg waren af zonderlijke ambachtsheerlijkheden. In 1694 kocht Cornelis van Pere, die ambachtsheer van West-Souburg was, ook het ambacht Oost-Souburg. Hij was burgemeester van Vlissingen en gehuwd met Anna Somer, een kleindochter van Michiel Adr. de Ruyter. Tot heden toe hebben beide heeriykheden dezelfde bezitte gehad. Thans behoren zij aan een familie Schorer, die zich Schorer van de Sou burgen noemd. Stenen molens. Omstreeks de overgang van de 17de tot de 18de eeuw werden veel houten standaardmolens vervan gen door stenen molens, die beter de hevigste stormen kunnen weer staan. Moet bij de houten molen bij verandering van wind het ge hele gevaarte gedraaid worden, bij de stenen molen alleen maar de kap. Blijkens een ingemetselde Steen werd de tegenwoordige .Souburgse molen in 1723 gebouwd door genoem de Cornelis van Pere. Ook staat op de steen het wapen van West-Sou burg afgebeeld, de bekende burcht. Deze is blauw gekleurd, ofschoon de klèur moet zijn geel op een zwart veld. Door de omwenteling in 1795 ver loren de ambachtsheren hun voor rechten, dus ook het recht om de in gezetenen te verplichten hun graan op de dorpsmolen te doen malen. Zij VAN Ituin TOT BADHUIS VOOR KOEWACHT. De gemeenteraad van Koewacht heeft tijdens zijn laatst gehouden ver gadering het besluit genomen, dat in die gemeente een badhuis zal worden gebouwd. De inrichting zal verrijzen aan de verbindingsstraat tussen de Nieuwstraat en de Wouterijstraat. Met de bouw van dit nuttige huis ten dien ste Van de algemene volksgezondheid zal naar men hoopt zeer binnen kort kunnen worden begonnen. In het snel naderende 1956 zal in Koewacht ook een nieuwe Fröbelschool worden gebouwd. DOFFE DREUNEN. Nu en dan wordt de Bruinisser be volking opgeschrikt door series ont ploffingen, die met doffe dreunen soms de ramen doen rinkelen. Vori ge week was de oorzaak gelegen in een sleepboot. Duikers der genie hadden het scheepswrak in de buurt van Stavenisse boven water gehaald en op de slikken aan de Anna Jaco- DINSDAG. Jawel, het is Dinsdag. De Kerstda gen zyn voorbij en de mensen worden weer door-de-weeks, pat is een tref fende verandering, die ge het beste leunt vaststellen in een openbaar ver voermiddel. Daar is bijvoorbeeld de lijn MiddelburgVlissingen: tijdens de Kerstdagen reisden hier vele opge- wekte mensen, sommigen waren voor zien van takken hulst, dennengroen en soortgelijke zaken, er waren vaders en moeders met die vergevende blik in hun ogen van ,jLaat Jantje maar, want vandaag is het Kerstfeester waren voorts kinderen, neuriënd en minder geneigd hun broertje een mep te geven nadat ze de kaarsjes b\j Oma en Opa hadden bewonderd, kortom, oppervlakkig beschouwd: andere men sen! Maar nu vandaag. Neem bgvoor- Tjeeld eens een van die bussen van vóór negen uur. Oei, om van te schrik ken: half-uitgeslapen lieden, gapend en met frisse tegenzin de dag begroe tendTja, het is immers Dinsdag vandaag en de mensen Worden echt weer door-de-weelcs. Of misschien dit jaar met? Blijven de mensen opgevjekt en beleefd in de bussen en doen zij zich alsmaar van hun beste kant kennen? Wie weetHet is tenslotte Kerst feest geweest! bapoldèr op het droge gezet, Door middel van trotyl werd de boot in vervoerbare stukken gedeeld. Ook werden in de afgelopen week enkele overgebleven bunkers in de omge ving van Zijpe opgeruimd. STEUN AAN RENNER. De Axelse amateur-wielrenner Ma- rius Romeynsen kwam onlangs tijdens een wedstrijd in België te vallen en moest tengevolge daarvan een opera tie aan een zijner armen ondergaan. Om de gedupeerde financiële steun te bieden organiseerde de wielersuppor- tersclub „De Volharding" te Axel In zijn clublokaal „De Sport" een groot Kerstbal, waarvan de baten aan Ro meynsen ten goede kwamen. verkochten daarom hun molen met woonhuis meestal aan de molenaar, die het bedrijf nu voor eigen reke ning exploiteerde. De laatste drie eigenaars van de Souburgse molen waren J, Cysouw, J. van Maasdam en C. Kasse, de tegenwoordige molenaar. Zoals gezegd had ook Oost-Souburg zyn eigen molen, die stond aan de Ritthemsestraat. Het was een stan daardmolen. De laatste molenaar was J. Cysouw, afkomstig uit IJzendyke. toen in 1890 de stenen molen aan het andere eind van het dorp te koop kwam, werd hy de eigenaar en haa alzo de klandizie van geheel Souburg. Hy liet de houten molen afbreken en verkocht het molenaarshuls. dat in 1855 gebouwd was, thans bewoond door A. Bakker. De aangrenzende weg naar de al gemene begraafplaats heet nog de Molenweg. De molenwerf werd afge graven, al is het terrein nog wat hoog gelegen. Al i3 de molen ver dwenen toch noemen oude Soubur gers die plaats „het houten molen tje". er zijn geen betere.' VROUWEN NAMEN HET INITIATIEF In Januari vijf feestdagen Het was maar op zo'n gewone wekeiykse samenkomst van «1e Christelijke Vrouwenvereniging ln de consistorie van de Gereformeerde Kerk te Co- lijnsplaat, dat in het jaar 1898 eensklaps één van de vrouwen een blikken bus met een gleuf in het deksel op de tafel zette. „Al het geld, dat wij voortaan iedere week ln deze bus doen, is voor een Christelijke school", zei de vrouw tegen haar verbouwereerd toekijkende vriendinnen. Maar de ver bazing duurde niet lang, want ieder haalde de beurs voor de (lag om iets in de bus te stoppen. Toen 's avonds na afloop de inhoud geteld werd, bleek er meer dan tien gulden In de bus te zitten. Dat was in die tijd geen gering bedrag en uit deze offervaardigheid bleek duidelijk, dat het de vrouwen ernst was om in Coiynsplaat een Christeiyke school te verkrijgen. Die tien gulden, dat kleine begin, was nog maar een aanloop. Want die zelfde vrouwen vertelden 's avonds hun mannen, wat er op de vergade ring van de vrouwenvereniging ge beurd was. De mannen begrepen de wenk en met ds. F. Staal als hun voorman, richtten zy een schoolver eniging op. die er toe zou leiden, dat op 27 December 19Ö5' ln de Voor straat te Coiynsplaat een splinter nieuwe drieklasslge Christelijke Na tionale school in gebruik werd geno men. Dat is nu vandaag precies vy'ftlg jaar geleden. In de loop van de tijd zyn er lokalen bijgebouwd moeten worden en momenteel is men bezig met het jeg- gen van nieuwe floorflex vloeren in alle leslokalen. Voor de rést is het.de zelfde school gebleven, dié in 1905 voor ongeveer zevenduizend gulden werd gebouwd. „Wy hebben veel moeite gehad om het geld by elkaar te krygen", vertelde de heer M. J. Contant, die indertijd penningmeester was en nu in Colijnsplaat van een onbe zorgde oude dag geniet, ,,'t Is maar, de mensen gaven zo veel ze konden. Van de zeven gulden, die een werkman toen wekelijks ver diende, kwam er nog zeventig cent in de schoolkas terecht. Maar er was veel geld nodig en dat kregen wij door leningen, waarvan wij met de obligaties zelfs op Zuid-Beve land gingen leuren". De heer Contant glimlachte even toen hij er aan terugdacht, hoe ver baasd de tegenstanders van de Chris telijke school opkeken bij het Verne men van het nieuws, dat de Christe lijke schoolvereniging een groot he renhuis voor een koopje had gekocht. En nog al liefst in de Voorstraat, de belangrijkste van het hele dorp. Korte tijd later lag het gehele complex te gen de grond behalve een gedeelte, dat voor de woning van het toekom stige schoolhoofd bestemd was. De school begon met ruim vy'ftig leerlingen en het begin leek goed. Maar de heer Kes, het hoofd van de school, vertrok reeds na enkele maan den en zijn opvolger, een onderwijze res, hield het «ïog korter vol. Geluk kig kwam toen de heer Slotema (Advertentie) de natuurlijke glans van gezond haar BRYLCREEM gerft een fraaie, natuurlijke glans aan Uw haar BRYLCREEM kleeft niet. plakt niet, droogt het haar niet uit BRYLCREEMwt Uw hoofdhuid tri, eo gesond, voorkomt roos 'S WERELDS MEEST VERKOCHTE HAIRDRESSINC Baacham (Nederland) N.V. voor Engroi i lactj. Mol N.V., Amsterdam Thans telt de school ongeveer 140 leerlingen, die hun onderwijs ontvan gen van het schoolhoofd, de heer II. Simons, de onderwijzers D. YV. Heesen en A. P. van Dalen en de onderwijze res, mejuffrouw A. E. Contant. Vijftig jaar oud ls de school, maar de heer Suiions is nog uitstekend over het gebouw te spreken. „Een magni fieke school", zo meent hij. „Het be stuur heeft indertyd prima werk la ten leveren. Een nieuwe school is voor ons nog lang niét noodzakelijk". Herdenking. De elgeniyke datum van het jubi leum valt precies in de Kerstvacantie en daarom heeft men de feesteiyke herdenking uitgesteld tot de volgende maand. Een herdenking, die ongetwij feld niet snel vergeten zal worden, Want er worden niet minder dan vijf bijeenkomsten gehouden. Allereerst voor de kinderen, die op 16 Junari een middag met verrassingen zullefa kry gen. De ouders en genodigden komen 18 en 19 Januari aan de beurt. Men heeft er twee avonden van moeten maken, want de school is te klein om alle ouders tegelijk te kunnen ontvan gen. Behalve het officiële gedeelte zal een dubbel-kwartetvan net Neder lands Hervormd Kerkkoor verschil lende liederen ten gehore brengen, terwyi het grootste deel van de avond verzorgd wordt door de Amsterdam se declamator Koos van Hoboken, Uit alle delen van Nederland zijn er aanvragen van oud-leerlingen bin nengekomen of ook zy. konden komen. Speciaal voor hen worden op 26 en 27 Januari avonden gehouden. Veerboot „Koningin Juliana" weer m gebruik. Bovendeks: beialen Sedert Zaterdag is op de dienst Vlis singenBreskens v.v. de veerboot „Ko ningin Juliana" van de Provinciale Stoombootdiensten weer in gebruik. Voor de passagiers, die op deze boot de overtocht maakten, had men een klei ne verrassing in petto: wie bovendeks vertoefde moest betalen, want hij maakte gebruik van de eerste klasse! Nu de „Koningin Juliana" na ver bouwing ook geschikt is voor onder deks passagiersvervoer, is hier de twee de klasse ondergebracht. De onderdeks vertoevende passagiers behoeven voor de overtocht niet* te betalen. KUNST Middelburgs Mannenkoor. NIEUWE KERK, MIDDELBURG. DIRIGENT: JAN KUILER. WEER heeft het Middelburgs Man nenkoor op Tweede Kerstdag een uit voering gegeven van kerstliederen, waarmee het een kort na de oorlog in de Lutherse Kerk ingezette gewoonte heeft voortgezet. Begonnen werd des tijds met een betrekkelijk klein aantal zangers en toehoorders, dat echter van jaar tot jaar toenam. Ook nu weer was de Nieuwe Kerk tot de laatste plaats bezet, toen het koor het „Stille Nacht, Heilige Nacht" inzette. Dit al om bekende en geliefde kerstlied werd bij de aanvang in de oorspronkelijke en aan het slot van de uitvoering ln de Nederlandse -tekst gezongen. Tussen dit begin en dat einde lag een schal van kerstliederen, die door het koor op voortreffelijke wijze zuiver en zeer muzikaal van voordracht werden ge zongen. Het kwam ons voor, dat het in om vang steeds groeiende koor sinds vo rig jaar nog aan klankzuiverheid had gewonnen. Hoe magistraal klonk het altijd weer mooie kerstlied van Bern. Diamant, hoe gedragen het „O Jesulein süsz" van Joh. Seb. Bach, hoe vrolijk, doch fragiel „Heer Jesus heeft een hofken", deze twee laatste liederen in een bewerking van de dirigent. Bij het door Martin Koekelkoren bewerk te „Herderkens omringen" vroeg men zich af, hoe een mannenkoor een lied zo broos en teer ten gehore kan bren gen als hier werd gedaan. „Gott mein Zuversicht" van Frartz Schubert werd door de heer A. Blok- poel op uitstekende wijze op de piano begeleid. Een nieuwe compositie van de dirigent, het „Nódus indissolubilus", was een prachtig weergegeven ver klanking van de in deze woorden ver vatte gedachte. Zo zouden wij kunnen voortgaan ieder nummer afzónderlijk te noemen. Doch laten wij volstaan met te zeggen, dat deze uitvoering in haar geheel was Wat zij beoogde te zijn, namelijk een wijdingsvolle stonde. De talrijke aanwezigen hebben met grote aandacht en veelal met ontroe ring naar deze liederen gelulstèrd, van het begin tot het einde gevangen in de kerstsfeer, waarin zij hen ver plaatsten. Het Middelburgs Mannen koor onder de bekwame leiding van dirigent Jan Kuiler heeft ook nu weer velen door deze kerstuitvoering aan Zich verplicht. AD INTERIM, Kunstkring „Het Zuiden". Vlissingen, atelier Frans Maas. Het werk van de leden van de Kunstkring „Het Zuiden" dat mo menteel tentoongesteld wordt in de bescheiden maar sfeervolle expositie ruimte van Frans Maas in de Vroü- westraat te Vlissingen, omvat een veertigtal olieverven, aquarellen, eén enkele krijttekening enz. Het is een enigszins bonte maar daarom ook wel boelehde staalkaart van stijlen en talenten en vanzelfsprekend loopt de kwaliteit bij een go greet aantal werkstukken nogal eens uiteen. Óver het algemeen echter wordt het werk van de kunstkringleden geken merkt door een grote mate van ver antwoordelijkheidsgevoel en dat is van niet te onderschatten betekenis. Immers, het serieuze streven .alleen reeds verdient waardering! Bij dit veertigtal werken vallen in de eerste plaats twee doeken op van mevrouw Jacobs—Hendrickx en wel haar „Interieur" en „Stilleven in I Slot van oag 11 Bij Oosterland wordt eveneens hard gewerkt met het opspuiten van zand, terwijl de z.g. dljkwaterdijk niet ver geten wordt. De Vierbannenpolder is op hoogte en bij het Stelletje moet nog de laatste hand gelegd worden aan de algehele beveiliging van het Gouweveer. Ook in Sint Philipsland is na de ramp het één en ander gebeurd en aan de Zuidkant wordt het laatste herstelwerk verricht. In Tholen heeft men na 1955 niet stil gezeten en met voorbehoud mag f econstateerd worden, dat men hier ot aan de verwezenlijking van het Deltaplan veilig is. De haven van Sint Annaland Wordt afgesloten ln de na bije toekomst, maar Gedeputeerde Staten hebben toestemming voor een geheel nieuw project gegeven. De ha ven van Stavenisse zal verdwynen en hoezeer men ook van bestuurszijde de teleurstelling van veel Stavenlssers begrijpt, toch wordt op deze wjjze een Ïevaarlyke penetratie minder op de 'hoolse kaart aangebracht. De afdamming van de Pluimpot heeft den by'zonder voordeel zelfs. De afgegraven binnendijken zullen nög een aanzieniyke oppervlakte land bouwgrond leveren, Wat do hoogte van de dijken be treft, daarover ls moeiyk een bepaald cyfer voor alle zeeweringen te noe men. Veel hangt af van de richting waarheen de dijken gebouwd zyn. Al le worden echter, variërend van 6^j tot 6J/i meier boven N.A.P., zo ge bouwd dat er bij hoge vloed geen wa ter over do kruinen heen kan slaan. Op het Westen, dus daar waar de grootste wateropeenhoping verwacht kan worden, is de hoogste dykstand geconstrueerd. Hoewel (le natuur een onbekende factor blUft bjj de bescherming tegen het water en de mens uiteindelijk niets ln eigen maolit heeft, mag met voldoening worden vastgesteld uat iu 1955 een belangryke verbetering aan de havendyken en polderzeeweringen is aangebracht en dat de bevolking zich achter deze beschermde gordel veilig kan voelen. Vlaanderen", beide bijzonder knap van compositie en uitgevoerd in een gave, nog altijd respect afdwingen de (klassieke) techniek. Van Ger Jacobs is er een ontwapenend-zuiver „Slapend kind" en een expressief „Portret", en van mevrouw Kuyper- Jacobs tenslotte een gevoelig ge schilderd hondenkopje. H. J. G. de Mey toonde in een „Doorkijkje Zoutelande" te kunnen beschikken over een soepele techniek. Hetgeen niet zonder meer gezegd kan worden van bijvoorbeeld G. Ver schuur, die daarentegen met zijn originele krijttekening „Markt Mid delburg" blijk geeft, een goede visie te kunnen ontplooien. J. C. den Broeder is vertegenwoor digd met o.a. twee fijngenuanceerde tekeningen. En in deze veelheid van werken dient ongetwijfeld ook ge noemd het verrasende „Kinderkopje" van W. Keiler dat met bijna foto grafische scherpte werd gewrocht. Zorgvuldig werk vervaardigde P. van Wondergem met de aquarel „Boeken en glas", en C. van der Burght 6chiep met zijn „Satanella" een even oor spronkelijk als grillig aquarel, dat hij boeiend uitvoerde. „Het Strand" van J. M. van Breen is goed van toon en zeer evenwichtig van compositie. En tenslotte dienen nog genoemd een stemmig „Scheepsdek" van Louw van der Steen en een voortreffelijk werkje, getiteld „Duinslag", van wij len Gerard Bei'gsma. Dit warén uiteraard slechts eükele grepen uit hetgeen öp deze expositie van de Kunstkring „Het Zuideü" te zien is. Een onvolledig overzicht uiteraard, maar ongetwijfeld Vol doende om aan te tonen dat de leden vaü deze Kunstkring de schilder kunst met oprechte liefde beoefenen. Het loont dan ook alleszins de moei te. met dit werk nader kennis te ma ken. Expositie Piet Bulthuis. Vlissingen, Kunstzaal Bikker. De kunstschilder Piet Bulthuis, van wie men op het ogenblik een aantal werken kan aanschouwen in de Kunstzaal Bikker te Vlissingen, is geen man van hartstochtelijke, felle kleuren. Integendeel; over het algemeen herkent men in Bulthuis de bedaagd, behoedzaam werkende kun stenaar, een zorgvuldig en nauwge zet werker, die bovendien van tijd tot tijd de genade van de inspiratie kent. Dan ontstaan doeken als bij voorbeeld het werkelijk bijzonder mooie „Omgeving van BrusBel" en „Stilleven met Madonnabeeldje". Dat laatste is prettig-gedUrfd van com positie en zo mag Bulthuis gerust eens meer „uit de band springeü"! Eveneens knap gecomponeerd is ook „Omgeving van Brussel" ell.eVeöals in enkele andere wintergezichten toont Bulthuis hierin de sfeer van een verdroomde winterdag uitste kend te kunnen treffen, in „Winter" voelde hij de ongerepte schoonheid van een sneeuwlandschap als het wa re „rem" aan. Degelijkheid is toch wel het voor naamste kenmerk van Bulthuis' werk. Dit spreekt vooral ook uit zijn „„Zierikzee in late herfst", goed van toon, met de sombere grijze toren in al zijn dreiging dominerend op de achtergrond. Zelfs wanneer Bulthuis, zoals bijvoorbeeld in „Stilleven met zwarte fles" met lichtere motieven werkt, is er nog slechts sprake van „Speelse degelijkheid", maar de ke ren dat hij Verrast door een geïnspi reerde compositie, zijn daar aan ook dés té verrassender doorl RHEUMATIEK... Uw tergende wlnterkwaal legt het at tegen de weldadige jamde van dé pijnstillende Ö/ERM0GÈNF VANDAAG. Middelburg Eiectfo: „Three ring cir- Cü6", (SA, 16.30, 19 en 21,13 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie van boeken over beeldende kiinBt, io12.30, lS,3o— 17 uur; Kunstzaai Vaii Benthem en Jutting: Expositie Chinese- en Japènse prentkunst, ia uur. Vllssihgon Alhambra: „The Country Girl", (14 Jr.), 19 en 21 uur; LUxor: „De Wraak van het Monster", (14 jr.), 20 uur) Kunstzaal Bikken tentoonstelling werken schilder P. Buithuls; Zaal Frans Maas: tentoonstelling werlcrn schilders Kunstkring „Het Zuiden". Goes Grand: „Three Ring Circus", (a. 1.), 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2