PREDIKBEURTEN SCHERPE CRITIEK AAN ADRES i VAN GEDEPUTEERDE STATEN WALCHEREN AFSCHEID DE HEER GEUZE VAN NIEUWSTRAAT-SCH00L ZUID-BEVELAND KERSTFEEST OP WALCHEREN WALCHERSE PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS EXPOSEREN ZATERDAG 24 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T i GEMEENTERAAD TERNEUZEN Over niet toekennen subsidie aan Terneuzense muziekschool door de provincie De weigering door Gedeputeerde Staten van Zeeland, om aan de Ter- neuzenso muziekschool nog subsidie toe te kennen, ontlokte Donderdag avond aan verscheidene leden van de Terncuzense gemeenteraad vry scherpe crltiek aan het adres van dit college. De opmerking- werd tenslotte gemaakt „dat men de indruk krijgt, dat „Middelburg verbaasd is, dat vanuit Terneuzen ook nog .wel eens iets goeds komt" en verder bleek, dat ook het Terneuzense lid van G.S. de gang van zaken betreurt. Met algemene stemmen besloot de raad tenslotte, nadat eerst de heren S. VV. Henry (PvdA)M. van Langevelde (AR) en W. Weterings (RK) hun mening over deze aangelegenheid kenbaar hadden gemaakt, niet deel to nemen aan de gemeenschappelijké regeling inzake verdeling van kos ten van de Zeeuwse muziekschool. B(j de aanvang van de raadszitting gaf de zwembaddeskundige, de heer H. Wesselo te Bussum, die de schets- tekening voor het in de z.g. Oester putten geprojecteerde zwembad ont wierp, aan de hand van een tekening toelichting op de bestaande plannen, waarvan de uitvoering echter op kor te termijn nog wel niet mogelijk zal blijken te zijn. Voor wat de bassins betreft toont het ontwerp een diep bassin met de afmetingen 22 bij 50 meter. Deze zijn zo groot ln verband met de eisen voor de wedstrijdsport. Naast het diepe bassin is in open verbinding daarme de een ondiep, en half diep bassin ge projecteerd, van bijna dezelfde afme tingen als het diepe bassin. Door een verbindingsbeek staat laatstgenoemd bassin weer in verbinding met een kleuterbassin, dat op zijn beurt weer overgaat in een circulatiebeek, die een onderdeel vormt van het circula tiecircuit. Het water voor de bassins, lei dingwater, wordt nadat het onder eigen verval het gehele circuit heeft afgelegd, door middel van filters weer gezuiverd en dan op nieuw gebruikt. Het waterverlies is daarbij zeer gering, zodat dit voor de watervoorziening der be volking van geen betekenis is. Om redenen, die in verband staan met de volksgezondheid werd de voor keur gegeven aan het voortreffe lijke en steriele leidingwater. Naast het zwembad, dat een streek- bad beoogt te zijn, is een groot re creatieterrein met onder meer speel- en Beweiden ontworpen. Het oor spronkelijke plan voorzag in de bouw van een restaurant met een vloer op een hoogte van 11 meter plus N.A. P. en daaronder twee étages met elk 60 cabines. Om bezuinigingsredenen is thans een restaurant ^ontworpen met een vloerhoogte van 8 meter plus N.A.P. en met één étage met tweemaal 30 cabines. Riant uitzicht De vloer van het restaurant is op Scheldetiyk-niveau, zodat bezoekers ten volle zullen kunnen genieten van het riante uitzicht op de rivier. Achter de cabines komt een gar derobe, zodat deze gebruikt zal kunnen worden volgens het z.g. wis selsysteem. De heer Wesselo ver klaarde dat hierdoor de mogelijkheid toch nog blijft bestaan voor een dag- bezoek van 2,000 2500 personen. Uitvoerig zette de heer Wesselo uiteen, waarom de kosten voor de uit voering van het plan, die thans nog op 625.000 worden begroot, zo hoog zijn. Een grote rol spelen daar bij de omstandigheden ter plaatse, die onder meer onderheiing noodzakelijk maken. Nadat nog enige vragen waren be- Examen De heer G. L. van Boven uit Mid delburg slaagde voor het le deel van het Staatspractijkexamen voor Be drijfsadministratie. antwoord, besloot de raad tenslotte het college van B. en W. machtiging te verlenen tot het verder uitwerken der plannen. De heer F. Dieleman (S. G.P.), die meende, dat het plan te royaal van opzet is en die verder be zwaar maakte, dat het zwembad ook geschikt zou worden gemaakt voor wedstrijden, wenste daarbij geacht te worden te hebben tegengestemd. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Jansen (PvdA) de aandacht van het college voor wat betreft de rattenbe strijding te Sluiskil. Drs. M. H. Camps (EK) wees er op, dat bij de bouw van nieuwe boten voor de provincie wel bij de maat schappij „De Schelde" aanvrage wordt gedaan, doch niet bij andere werven, zoals in Zeeuwsch Vlaande ren, die eveneens in staat zijn, derge lijke schepen te bouwen.' Hjj zou gaarne deze werven eveneens inge schakeld zien. LEZERS SCHRIJVEN Feesten en feestdranken. Bij de nadering van Kerstfeest, Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag, zijn we druk bezig onze voorberaidln- ?en te treffen om deze echte gezins eesten stemmig en blij te vieren. Al lerlei dingen worden ingekocht, kerst bomen zullen met hun glinstering en vele kaarsen zorgen voor stemmig licht, de tafel wordt in het bijzonder verzorgd, op Oudejaarsavond de olie bollen, vuurwerk voor het geknal in de nacht van Oud naar Nieuw, op Nieuwjaarsmorgen de vele goede wen sen. Zeer terecht is in ons land een ze kere onrust over de rol, die het alco holgebruik heeft bij de verkeersonge vallen. Weliswaar denkt men dan vooral aan de dronken bestuurder, maar het besef, dat ook gering alco holgebruik voor velen reeds een be lemmering is voor de juiste aanpas sing aan de verkeerseisen, begint meer en meer gemeengoed te worden. Daarom mag toch worden verwacht, dat men er zich rekenschap van zal geven, dat de feestdagen van allen niet mogen worden tot jammerdagen voor enkelen. Terecht is men ook geschrokken van enige berichten over zeer beden kelijke jeugd-„ontspanning". Die schrik is niet genoeg. We moeten positief zijn, positief nandelen. Niet denken, in de veilige kring van thuis kan „wat" alcohol geen kwaad. Zou den juist de hoogtijdagen in het gezin aanleiding moeten worden tot drank gebruik? Er zijn goede feestelijke al coholvrije dranken. We hebben onze eigen vruchtensappen enz. Laten dat de dranken zijn voor de Jeugd, maar ook voor allen, die moe ten deelnemen aan het verkeer! En zijn we dat niet vrijwel allemaal Middelburgsch Drankweer Comité, J. M. FEIJ G. SCHUIJER Kerstmuziekavond van de Middelburgse Zangschool Een grote kerstboom met brandende lichtjes, broze kinderstemmen en een aandachtig publiek waren de drie fac toren, die de Kerstmuziekavond van de Middelburgse Zangschool tot een sfeervol en blij gebeuren maakten. Niet minder dan ongeveer tweehonderd kinderen hadden zich onder leiding van de heer en mevrouw Kuiler-Puijpe voorbereid op het rijke bijna over laden programma, dat uiteraard ook thans geheel op Kerstmis betrekking had. Er waren oude liederen en nieu we composities te horen, overbekende en gelukkig ook werken, die min der in de belangstelling van zingend Nederland staan. De Kerstmuziekavond heeft bewezen, dat de leden van de Zangschool onder deze leiding verantwoorde zanglessen ontvangen. Want het gebodene van de ze avond stond op een goed en alles zins te loven peil. Dit was er dan ook de oorzaak van, «dat er een stemming van stil genieten ontstond, die niet ver broken kon worden door het steeds weer opklinkend applaüs. Uiteraard waren er enige haperingen te consta teren. Doch deze stoorden in dit ge heel niet. De zangscholieren bereikten in dit programma twee hoogtepunten. Het eerste was onmiddellijk vóór de pauze met „Er is een kindeke", een werk, waarmee koor en orkest als geheel be paald verrasten. En het tweede hoog tepunt kwam met „Stille N^acht", het slotnummer. Deze beide werken kre gen een zeer muzikale vertolking. De toehoorders niet karig met bijval dwongen een herhaling af. Zij vermeld, dat de instrumentale begeleiding aan de eisen voldeedde jeugdige musici zorgden ook voor verdienstelijke soli. De heer L. A. Schenk, voorzitter van „Uit het Volk Voor het Volk", sprak een slotwoord, waarin hij de dank van het zeer talrijke publiek nadruk kelijk onderstreepte. NAAR DE DERDE HERVORMDE SCHOOL Dank aan aftredend bestuurslid J. J. Duvekot In een bijzondere bijeenkomst van bestuur en personeel van de Herv. Schoolvereniging „Het Mosterdzaad" te Goes werden Vrijdagmiddag in „de Prins van Oranje" vele goede woorden van afscheid èn van welkom gespro ken. De heer W. C. Geuze, hoofd van de Prinses Beatrixschool, die thans met de leiding van de nieuwe Prinses Margrictschool is belast, nam afscheid van de Nicuwstraat-school, waar hij acht en dertig jaar heeft gewerkt. Zijn opvolger, de heer M. Allewïjn werd deze middag geïnstalleerd. Voorts werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer J. J. Duvekot, die na 26 jaren aftrad als bestuurslid en van me vrouw A. v. d. Mecr-de Dreu, die an derhalf jaar als tijdelijk onderwijzeres aan de Beatrixschool heeft gewerkt. Nadat de bijeenkomst met samen zang, Schriftlezing en gebed was ge opend, richtte de voorzitter, ds. A. W, M. Odé, zich eerst tot de heer Geuze, die op de Nieuwstraatschool, eerst als onderwijzer, later als hoofd, vele kin deren tót het leven heeft mogen vor men en het zaad van het Evangelie daar mocht uitstrooien. Spr. prees de heer Geuze ook om zijn goede leiding en wenste hem nog goede jaren en Gods zegen op het werk in de nieuwe school toe. Het nieuwe hoofd van de Beatrix school, de heer M. Allewijn uit Hoe- delcënskerke, werd verwelkomd als een man, die zijn sporen op het onder wijsgebied reeds rijkelijk verdiend heeft. Eerder was hij als onderwijzer al op deze school werkzaam. Ds. Odé hoopte, dat het nieuwe hoofd niet lang meer in de oude school zal behoeven te werken. Het bestuur heeft reeds stappen bij het gemeentebestuur ondernomen om te trachten, een nieuwe school te ver krijgen ter vervanging van het afge keurde gebouw, Met een oproep tot collegiale samenwerking met de beide andere hoofdonderwijzers, verklaarde de voorzitter het nieuwe schoolhoofd als geïnstalleerd. Namens het personeel sprak de heer L. C. Velthuizen, hoofd van de Prinses Ireneschool, om zijn collega Geuze geluk te wensen met de nieu we school en het nieuwe hoofd, de heer Allewijn een welkom toe te roepen. De heer Geuze mocht voor de nieuwe school een theeservies ontvangen, terwijl aan de heer Al lewijn een plant werd aangeboden. AFSCHEID Na een korte pauze sprak ds. Odé namens het bestuur woorden van af scheid tot mevrouw Van der Meer-de Dreu uit 's-Heer Hendrikskindcren, die als tijdelijk onderwijzeres zo uitste kend had geholpen. Als attentie werd haar een bloemstuk geoffreerd. Ook haar collega's bleven niet met een ge schenk achter. Tegenover de heer Du vekot getuigde ds. Odé met dankbaar heid van de liefde, waarmee dit schei dende bestuurslid zich voor het werk van de Hervormde school in een lange periode heeft gegeven. Als aandenken werd de heer Duve kot een tweetal boekwerken aangebo den. Voorts spraken nog mej. P. C. H. Brakman namens de in de Beatrix school achterblijvende leerkrachten, die mej. M. J Glerum een bloemstuk schonken. De heer Velthuizen vertolk te de dank van het personeel tegen over de heer Duvekot, onder aanbie ding van een tweetal boeken, waarna tenslotte achtereenvolgens de heren Geuze, Allewijn, mevrouw Van der Meer-de Dreu en de heer Duvekot nog dankwoorden spraken. Met gebed en samenzang werd daar op deze geanimeerde bijeenkomst be sloten. Als nieuwe leerkrachten zullen aan de Prinses Beatrixschool worden ver bonden mej. W. E. Brandse uit Utrecht en de heer M. D. Poley uit Rilland. Damwedsfrijden voor Middelburgse scholen De Middelburgse damclub organi seert in deze Kerstvacantie weer achoolwedstrijden, waaraan ditmaal wordt deelgenomen door dertien tien tallen, verdeeld in een groep van vijf (de oudere scholieren) en een groep van acht. De eerste groep speelt een halve competitie; de tweede volgens een bepaald afvalsysteem, waarbij elk tiental echter toch drie wedstrij den speelt. De Indeling luidt als volgt: Groep I: Rijkskweekschool, Chr. Ulo Singel- straat A. en B., Chr. H.B.S. en Ulo Dwarskaai. Groep H: Hervormde La- gore School, Zuidsingel A. en B., Ge reformeerde Lagere School, Graven- strat A. B. en C., o.l.s. 't Zandt A. en B. en Chr. Ulo, Singelstraat C. De wedstrijden beginnen Dinsdag en worden Woensdag, Donderdag en Vrijdag voortgezet om op Dinsdag 3 Januari te worden beëindigd. Goes Contactavond Nu de visrijke wateren zo langza merhand schuil beginnen te gaan on der een ijslaag, hebben de leden van de Eerste Goesse Hengelsport Vereni ging noodgedwongen hun hengel- gerei do winterslaap ingezonden. In Het „Slot Ostende" te Goes kwamen zij Donderdagavond bijeen om zich gezamenlijk te wijden aan verschil lende spelen zoals sjoelen, ping-pon gen, buksschieten en een dansje te maken en eens gezellig met elkaar te raten, waarbij het visserslatijn na- uurlijk niet ontbrak. Het werd een gezellige contactavond al werd er niets gevangen. Yerseke Kerstwijdingsdienst. Zaterdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk te Yerseke een Interkerkelijke Kerstwijdingsdienst worden behou den, waarin door plaatselijke predi kanten het woord zal worden ge voerd. Ook zullen enkele koperblazers van de harmonie „Mozart" medewer king verlenen. „Mozart" houdt bazar. Zaterdag en Maandag zal door de harmonie „Mozart" te Yerseke een bazar worden gehouden in de garage Van Oeveren. De opening zal Zater dag worden verricht door burgemees ter A. C. Willemsen. WoIIaartsdijk Weegbrug. Op de weegbrug aan de haven aan het Wolfaartsdijkse veer werden tij dens de laatste campagne in totaal 14.143.660 kg suikerbieten gewogen. Hiervan waren 8.431.120 kg bestemd voor Dinteloord, 3.351.880 voor de Centrale Suikerfabriek en 3.351.880 kg voor Sas van Gent. Domburg Ambtsdragers gekozen. Tot ouderling van de Geref. Kerk in Domburg werd gekozen de heer Adr. de Visser, terwijl tot diaken gekozen werd de heer B. Goedbloed. Benoemingen Hervormde Gem. Tot ouderling-kerkvoogd in wijk IV van de Hervormde gemeente van Middelburg' (wijk ds, F. Don) wer den gekozen, met ingang van 1 Ja nuari a.s., de heren L, Koole, E. A. van Selms en C. Zee. Kerstfeest in binnenstad In verband met de Kerstdagen en de jaarwisseling hebben de zakenlie den in de Middelburgse binnenstad maar ook op verschillende plaat sen daarbuiten voor enige sfeer ge zorgd. Speciaal met het oog op de koopavonden bracht bijv. de gevelver- lichtingsfeer op de Markt en in enke le winkelstraten. Op de Pottenmarkt is een forse kerstboom neergezet, die door zijn lichtgeflonker voor een stemmige attractie zorgt. Ook dient tc worden vermeld, dat vele étalages een bijzondere inrichting boden, afge stemd op deze Decembertijd. Koudekerke N.C.V.B.-bestuur voltallig In Koudekerke werd op de tweede ledenvergadering van de N.C.V.B. 'n voltallig bestuur gekozen. Dit college ziet er als volgt uit: de dames Hoek stra, presidente; Klaassen, vice-presi- dente; Van Dongen, secretaresse Schipper, tweede secretaresse; Min derhout, penningmeesteresse; De Lan ge, tweede penningmeesteresse. Tijdens deze bijeenkomst hield me vrouw J. de Jong-Bikket' uit Middel burg een lezing over „Verbeter de wereld, begin bij uzelf". Er gaven zich weer vijf dames als lid«op, zodat het ledental thans 29 bedraagt. Tij dens de vergadering van 19 Januari a.s. zal dr. P. C. Kraan, chirurg uit Vlissingen, spreken over „Onze gods dienstige en Geestelijke houding in verband met ziekte en gezondheid". Volleybalcompetitie In de volleybalcompetitie heeft het Vlissingse EVVC in de wedstrijd te gen Hoa Moa een set moeten af staan. Hoewel- de laatsten met 31 verloren, hebben zij het gepresteerd om de leiders voor de eerste maal in de competitie een set af te snoe pen. Zuidwestera speelde drie wed strijden, waarvan er twee gewonnen werden, namelijk van M. de Ruyter (3—0.) en VCU (3—1), terwjjl van MTS met 31 verloren werd. De uitslagen luiden: VCUM. de Ruyter 30 w,n,o,; Hoa MoaEW C 13; M. de RuyterZuidwesters 03; Hoa MoaM. de Ruyter 31; ZuidwestersMTS 13; Hoa Moa Marathon 22; VCUZuidwesters 1—3. n Het programma voor vandaag (2a- !•- terdag) kan wel- eens belangrijke wijzigingen in de ranglijst teweeg brengen. Twee van de drie koplopers, namelijk Hoa Moa II en PZEM, heb ben dan rust. Aan de lager gerang schikte ploegen biedt dit program ma de gelegenheid hun posities te verbeteren. Het volledige programma luidt: EVVC III—Zuidwesters n; Mara thon n—MVC H; E WC—Marathon; MVC II—MVC Hl; Marathon—EV VC H. Walcheren ZATERDAG 24 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen St. Ja- cobskerk 11 Kerstnachtdienst ds. Kwast en ds. de Groot; Koudekerke 7.30 Kerstwijdingsdienst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen 23 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 23 ds. Johannes (Kerstnacht dienst). Geref. Kerk. Souburg 22 Interkerk. Kerstnachtdienst ds. Brederveld en ds. van Duijne (medew. Ambonezen- Zevendedags Adventisten. Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 ds. de Raad; Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbel studie. ZONDAG EERSTE KERSTDAG. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 7 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 ds. Abbmg, 2 geen dienst; Gapinge 10 ds. de Boer, 2 ds. Sneller; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskcrke 10 ds. Aal dors; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 4.30 Kerstfeest Zondagsschool; Vliss. straat 7 vic. de Mey; 't Zandt 9 vic. de Mey, 10.30 ds. Haitjema. 7 ds. Hoff man; Meliskerke 10 ds. de Groot, 2.30 dhr. Barnard; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. Woerden, 5 ds. Sneller; üost- lccrk 10 geen dienst; Blscoop 10 (jeugdkerk) ds. v. d. Linde (zangd.); Koorkerk 10 ds. van Houte; Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. van Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugdkerk in „Concordia"; Oost- kapcllc 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 ds. van 't Hof, 2.30 vic. Koo le; Serooskerke 10 ds. v, d. Wind, 7 Kerstwrjdingsd.; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Don, 7 ds. Don (Kerstzangd.)Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Maas; Johanneskerk 10 ds. Klooster man, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 10 ds. Sneller, 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 ds. Spoelstra, 2 ds. van Nes; Grijpskerke 10 en .2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 ds. van Nes, 2.30 ds. Spoelstra, 7.30 Kerst- samenk. Jeugdcentrale; Middelburg Hofplein 9.30 ds. van Til, 2 en 5 ds. Meister, Noorderkerk 9.30 ds. Meis ter, 5 ds. van Til; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Derksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; St. Laurens 10 en 2.30 dj. Boon; Veere 10 ds. Poelman, 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; -Vrouwenpolder 10 en 2-30 drs. Jager; Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Dondorp. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.3° leesd.; Westkapelle 9,30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 stud. Bakker; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Chr. Geref. kerk. Arnemuiden 6.15 stud. Bakker. le Kerstdag Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. van Houte. Evang. Luth. Gem. Middelburg 4 Kerstf. Zondagssch.; Vlissingen 10.15' ds. Johannes (Kerkkoor). Doopsgezinde Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer (Kerstdienst). MIDDELBURG De Hervormde Vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" hield in De Bo- gardzaal een kerstwijdingsavond, on der leiding van mevrouw Bastiaanse, De secretaresse, mevrouw Groene- wold, las een boeiend Kerstverhaal. Voorts werd een kerstliturgie uitge voerd, was er declamatie, gemeen schappelijke zang, terwijl ter afwisse ling het zangkoor van de vereniging zich liet horen. De ouden van dagen van de Her vormde gemeente boven de 70 jaar hadden een Adventsmiddag in de feestelijk versierde Bogardzaal, die ge heel gevuld was. De middag stond on der leiding van ds. E, Sneller, Her vormd predikant. Mevrouw Stufkens declameerde. De Hervormde Zondagsschool van wijk IV (de Griffioen e.o.) vierde het Kerstfeest in het aardig versierde Ver enigingsgebouw op 't Zand. Na ope ning door ds. F. Don werd onder lei ding van mej. Len Meijer een uitste kend programma uitgevoerd. Mej. Van HAAN CONTRA WETHOUDER Grote tentoonstelling in Souburg. Terwijl een Sussex-haan luidkeels z|jn ongenoegen uitkraaide opende wethouder J. de Priester Vrijdag avond in „De Zwaan" te Souburg met een korte toespraak een provinciale tentoonstelling van pluimvee, sierdui- ven en konijnen. Meer dan driehon derd van do mooiste dieren lieten zich daarna geduldig door het publiek be kijken. Deze tentoonstelling, die gedu rende de belde Kerstdagen voor het publiek geopend is, wordt georgani seerd door de Middelburgse, VIl&i Ing- se en Souburgce pluimvee- en kowjj- nenfokverenlgingen. Vrijdagmiddag hadden de keur meesters een moeilijke taak om de prijswinnaars aan te wijzen, maar de hoofdereprijzen werden tenslotte als volgt toegekend: 1. C. van Zweeden, VliS3ingen, me daille, aangeboden door H.M. de Ko ningin, Brahmahen; 2. C. L. Sloof, Vlissingen, medaille aangeboden door Z.K.H. de Prins, Zwarte Rus; 3. A. Maranus, Oostkapelle, medaille, aan geboden door de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Vedervoetlge Sak sische eksterkropper, 4. M. Picrcns, Souburg, medaille, aangeboden door de burgemeester van Vlissingen, wit te Java-hen; 5. J. Simpelaar, Middel burg, medaille, aangeboden door de burgemeester van Middelburg, Rhode Island Red; 6. J. Pierens, Souburg, medaille aangeboden door de burge meester van Souburg, Zilver Se- bright-haan; 7. Jac. Pierens, Souburg, beker, Australorps; 8. P. Vrolijk, Vlis singen, beker, Blauwe Duif; 9. J. Pie rens, Souburg, beker, Zilver Se bright-hen; 10. J. Vos, Souburg, be ker, Witte Vlaamse Reus; 11. J. Nieuwdorp, Souburg, beker, Wener voedster; 12. M. Schipper, Souburg, beker. Zwarte Rex. Verder waren er nog meer dan 175 ereprijzen door verenigingen en parti culieren beschikbaar gesteld. De bur gemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding, was door ziekte verhinderd de officiële opening van deze tentoonstelling te verrichten. Selms en de kleine Lex van Selms, verleenden muzikale medewer king, terwijl de grote-en de kleine kinderen beurtelings zongen. Het was een uitstekend geslaagde middag. AAGTEKERKE De afdeling Aagtekerke van de N CVB hield haar jaarlijkse Kerst avond. Nadat de kerstliturgie gehou den was, werd het kerstverhaal „En er warenvoorgedragen. ARNEMUIDEN Onder voorzitterschap van mejuf frouw N. van Donk hield Donderdag avond de afdeling Arnemuiden van de N.C.V.B. haar Kerstavond. Mevr. J. Boone-De Hamer droeg het Kerst verhaal voor. De presidente las hieV- na een verhaal, getiteld „Het kind". Een koortje, dat speciaal voor deze avond was gevormd zong enkele Kerstliederen. RITTHEM De Christelijke Vrouwenvereniging te Ritthem hield een Kerstsamen komst, die druk werd bezocht. D« leiding berustte bij mevr. E. van '1 Hof-Duvekot. Tijdens het eerste deel van de avond werd een uitgebreide liturgie gehouden. Hierna las de pre sidente een Kerstverhaal voor van mevrouw Van .Hoogstraten-Schoch. In de pauze werd thee aangeboden met gebak, waarvoor één der leden gratis had zorg gedragen. DOMBURG De afdeling Domburg van de N.C. V.B. hield haar Kerstvergadering. De Kerstliturgie werd gelezen door de dames J. Jellemavan Dijk, presiden te, en Goedbloed—Loodewijk, vice- presidente. Ds. J. Oosthoek hield een meditatie, die aandachtig gevolgd werd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 22 Dec.: Antje van Londen. Spirit van Antwerpen. Hink van Antwerpen. Corsica van Londen. Fau- nus van Philadelphia. 23 Dec.: Hebe Nobel van Duinkerken. Noordkaap van Duinker ken. Diana-V van Antwerpen. Avontuur van Antwerpen. Otto Porr van Witness. Vlissingen vertrokken, 22 Dec.: Elise Schulte naar Nantes. Faunus naar Ant werpen. 23 Dec.: Maïroula-M naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen, 22 Dec.: Albert Willem naar Waterford. Almkerk naar A'dam. Camerounkust naar A'dam. Avèrdijk naar R'dam. June naar Duinker ken. Rubicon naar Bremen. 23 Dec.: Drie borg naar Hamburg. Lijnbaansgracht n. Helsinki. Maymere naar Londen. Silvret- ta naar R'dam. Hersteld Apostolische Zemllugsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kaatcolstraat 5) 10 en 5 dhr. Swier. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 3.30 open!, samenk., 7.30 ver- loss. samenk. o.l.v. majoor v. d. Vos- se; Vlissingen 6 WJjdingsdicnst (op voering lekespel), 10.30 heil. dienst, 3 jeugddemonstratie, 7 openl. samen komst, 8 verloss. aamenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10.30 Kerstwinding. 7.30 Kerstklanken. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Wil lem Hl) 10 en 5 ds. Grisnigt. TWEEDE KERSTDAG. Geref. Kerk. Domburg 10 Kerstzang- dienst; Koudekerke 2.30 Kerstfeest- viering. Geref, Gemeente. Oostkapelle 10 lees dienst; Zoutelande 10 leesdienst. Chr, Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesdienst; Vlissingen 2.30 Kerstfeest Zondagssch. Ver. van Vrüz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) 10.45 ds. v. d. wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes. Leger des Heils. Vlissingen 7.30 Kerstsamenkomst met lekespel o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 3 Kerst feestviering o.l.v. Kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Wil lem Hl) 10 ds. Grisnigt. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Verwey; Gapinge 7 Kerstf. Zon- dagscsh.; Middelburg Nw Kerk 10 ds. Don; Ritthem 6 Kerstfeest; Seroos kerke 7 Kerstfeest Zondagssch.; St. Laurens 6.30 Kerstfeest Zondagssch.; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. de Groot; Vrouwenpolder 5 Kerstf. Zon dagssch.; Westkapelle 9.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 6.30 Kerstfeest Zon dagssch. Egllse Wallonne. Middelburg 10.30 (l'Eglise mennonite) mr. le Pasteur Risseeuw (Vieux chants de Noël). ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: J. Z. S. Pel. Rouaanse Kaal 11, tel. 2585 (beide Kerstdagen); Vlissin gen: le kerstdag: M. J. A. BH, Singel 88, tel. 619; 2e Kerstdng: L. P. Boone, Bad huisstraat 30, tel. 2050; Koudekerke, Zou telande en Westkapelle: M. Hitygens, De Casembrootstraat 26, Westkapelle. tel. K 1187-234 (belde Kerstdagen); Veere, Se rooskerke en Oostkapelle: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. K 1188-276 (alleen le Kerstdag); 2e Kerstdag hebben de doktoren van deze gemeenten nor maal dienst.) Apotheken. Vlissingen: apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22. tel. 2066; Middelburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Marktberichten VISMIJN VEERE 23 Dec. Exportgarnalen, aanvoer I860, prijs per kg 75-130. Bot 24, 22. Schardijn 154, 29. VEILING MIDDELBURG 23 Dec.: Appélen. Goureinetten AA 53, A 44-47, BC 41, K 34-39. Jonathan K 24-36, Zoete Ermgaard K 45. Golden Delicious n 33. Bramley Seedling I 25-26. K 23-24. Peren. Comtesse de Paris l 32-37, II 14, K 16-17. Gleser wildeman K 36. St. Remy I 29-30. n 26. K 25-28! Groenten: Bloemkool A 43-70. B 22-48, C 12-36. sla per st. 10-31. sav. kool 5-21, rode kool 4-10. witte kool 4-8, boerenkool 4-17, prei 9-28, andijvie 8-50. bospeen 15-20, was- peen 17-31. peen per bos 15-20. wijnpeen 4-10, kroten per kg 3-11, bosk roten 2-6. witlof 45-72, spruiten 15-80, uien per kg 11-33, veldsla 20-139. Aardappelen: IJsselster grote 7.90. Meer- landers grote 8-12. Furore 9-9.30. Waar zijn onze schepen? Aalsdijk 21 400 m. W. v. Land's End. Abbekerk 23 te Port Swettenham. Adonis 21 te Antwerpen. Alnati 22 v. R'dam v- Rio Janeiro. Alphard 22 p. Ouessant n, R'dam. Alamak 22 te Damman. Alehiba 21 500 m. Z.O. v. Hallfax. Amsteldijk 21 te New Vork. Appingedljk 22 te Rlo de Janeiro. Arendskerk 23 te Port Said. Avèrdijk 23 te Rotterdam. Axeldijk 22 te Buenos Aires. Amstelbrug 21 125 tn. W- v. Malta. Baud 22 te Ambon. Banka 21 te Surabala. Batavier I 21 20 m. W. v. Oporto. Boschfontein 21 te Mombasa. Camatla 21 900 m. N.O. v. Curacao. Cistula 21 360 m. N.O. v. Mogadiscio. Ena 21 v. Fawley n. Glasgow. Eos 22 te Amsterdam. Groote Beer 22 te Suez. Gouwe 21 310 m. N. v. Kaap St. Vincent. Heelsum 21 te Bremen. Heemskerk 21 750 m. Z.W. v Hongkong. Helicon 22 te Puerto Cabello Indrapoera 23 te Surabala. Kertosono 23 te San Francisco. Kota Agoen 23 v. R'dam n. Tj. Prlok. Kota Inten 21 75 m. Z. v. Kreta. Kota Gede 21 600 m. O. v. Bermuda. Koratia 21 600 m. O. v. Curagao. Larenberg 21 v. Bridgetown La Gualra. Laurenskerk 22 v R'dam n. Kopenhagen. Lawak 21 125 m. W. v Fernando Noronha. Liberty Bell 23 te Mena al Ahmadi. Lekkerkerk 21 65 m. N. v. Kaap Bourgaro- ne. Lïssekerk 23 v. Bandarshapur n. Basrah. Leuvekerk 22 p. Ouessant. Loenerkerk 22 v. Bombay n. Aden. Maashaven 22 v. R'dam n. Bremen. Macoma 21 360 m. O. v. Da es Salaam. Meiiskerk 23 te Genua. Muiderkerk 21 te Genua. Moordrecht 23 v. Eastham n Curagao, Oostkerk 21 600 m. Z.O. Kaap Guardaful. Pr. Phil. Willem 21 330 m. O. v. Kaap Race. Polydorus 23 te Djeddah. Peperkust 2! v. Cape Coast n. Wlnneba Perna 21 225 m. N-W. v. Fayal. Prins Willem n 22 v. Sevilla n. Lissabon. Pendrecht 21 te Coryton. Rijndam 22 v. Southampton n. Havre. Schle 21 35 m. Z. v. Sardinië. SoestdIJk 22 p. Mlnikol. Sibajak 21 405 m. W. v. Port Said. Slamat 21 te Manokwarl. Telresias 24 te Singapore verwacht. Tjibadak 22 te Sydney. Tegelberg 21 v. Montevideo n. Santos. Tomorl 22 p. Kaap Guardafui. Tjisadane 22 p. z.O.-punt v. Madagascar. Tlba 21 550 m. N.O. v. Lobos. Van Cloon 21 550 m. O. v. Mahe. van Spilbergen 2) 70 m. Z.O v. Monrovia. Willem Ruys 22 v. TJ. Prlok n. Singapore. Weltevreden 23 te Ummsald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15