Laatste poging dwarsdijk niet te doen a ianlegg< [en Zmiiwsp Almanak ZAKENLIEDEN VOLDEDEN NIET AAN EISEN VESTIGINGSWET Itvin KLEINERE HARINGVANGST DAN IN V0RIGF SEIZOENEN Ruwe,rode handen HAMEA Agenda 2 PRO V1N0IALE ZEEUWBE OOURANT WOEiMSDAG 21 DECEMBER 1958 VERGADERING WATERSCHAP „SCHOUWEN" Schrijven aan minister Algera Tijdens de Maandag in Zierikzee geh ouden vergadering; van het Water schap „Schouwen", onder voorzitterschap van de heer J. Klompe, is de be veiliging van Schouwen ter sprake gekomen. Na een langdurige besloten zitting deelde de voorzitter mede,, dat het waterschap zal trachten met Rijkswaterstaat alsnog in goede harmonie te komen. Bij geschillen in de financiële sector zal een nadere vergadering bijeengeroepen worden. Als laatste poging de delingsdjjk door Schouwen te voorkomen, besloot de ver gadering aan minister Algera te verzoeken deze dwarsdijk niet uit te voe ren in verband met de verbetering van de buitendijken, zoals het water schap die voorstaat. Bjj de ingekomen stukken bevonden zich een schryven van Ged. Staten van Zeeland met mededeling, dat 80 procent voorschot zal worden verleend op de rijkssubsidie bij de verbetering van de zeedijk by Borrendamme; de goedkeuring van Ged. Staten voor een kasgeldlening van 8.000.000 en het fiat cp enkele grondverkopen. Betreffende de sluizen in Brouwers haven en Zierikzee deelde de heer Klompe mede, dat in eerstgenoemde gemeente binnenkort de ministeriële toestemming voor de bouw verwacht kan worden. Wat Zierikzee betreft; na de toegezegde keersluis heeft de gemeente besloten een schutsluis te bouwen, wat financiële consequenties met zich brengt, zodat in het voor jaar 1956 niet met de aanleg begon nen kan worden. Daar dit een be lang voor geheel Schouwen is noem de de heer Klompe deze gang van za ken onbevredigend. Hoofdingeland A. M. den Boer, waarnemend burge meester van Zierikzee, bestreed dit laatste enigszins, daar, als 'n gunsti- §e financiële basis bereikt wordt, innen zes weken de eerste aanbe steding gehouden kan worden, hoe wel de gemeente haar standpunt voor een schutsluis handhaaft. Op voorstel van de heer J. W. v. d. Doel zal de algemene vergadering van het water schap een krachtig schryven aan het ministerie van waterschap richten om deze kwestie bevredigend op te los sen. Aan de gemeente Eikerzee zal 62 are grond verkocht worden voor de aanleg van een brandblusvjjver. Mededeling werd gedaan van een geprojecteerd werkplan ter beveili ging van Schouwen ten bedrage van ruim f 7.000.000. De regering heeft subsidie toegezegd, maar het water schap is overtuigd dat nog meer wer ken moeten worden uitgevoerd, waar over getracht zal worden overleg met Rijkswaterstaat te verkrijgen, voor dat de begroting 1956 in behandeling genomen werd, ging men over tot een geheime vergadering, die ander half uur duurde. Bij heropening deelde de voorzitter mede, dat aan de minister van Ver keer en Waterstaat een schrijven zal worden gericht met het verzoek de delingsdijk niet aan te leggen, gezien de plannen voor de buitendijk. Una niem besloot de vergadering deze laatste poging vast te leggen in een verzoekschrift. Begroting. De begroting sloot met een totaal van 16.194.555,60. Bij verschillende onderdelen werden door hoofdinge landen vragen gesteld. Bij de bijdra ge voor het onderhoud aan de Provin ciale weg Zierikzee-Haamstede werd opgemerkt dat deze weg allertreu rigst en gevaarlijk is. De voorzitter zag nog geen positief resultaat van de vele gesprekken hierover. Er is nu een plan in voorbereiding deze weg te verleggen. De heer P. M. Panny wees op het gevaar van het in het na jaar openleggen van dyken bij her stelwerk door aannemers. De heer P. B. v. d. Straaten, waterbouwkundige van Schouwen, legde een kaart over, waarbij de nieuwe werkzaamheden voor de beveiliging van het eiland werden toegelicht. Verschillende zwakke plaatsen in de zeewering zijn nog betwiste punten, onder meer het stuk bij de Plpmpetoren, hoewel het waterschap dit zonder meer als een zwakke plaats geclassificeerd wil zien. De heer V. d. Straaten e-af ver der enkele details voor de verhogin gen. Bij „Den Osse" onder Brouwers haven komt 1.25 tot 1.75 dyk- hoogte bij; bij Koudekerke wordt de dijk gemiddeld 1 meter boven het muurtje en 2 meter boven de kruin geprojecteerd. Ook het pro fiel van verschillende zeeweringen werd herzien tot een schaal van 1:3, hetgeen een aanvaardbaar risico geoordeeld wordt. De Lan- gedijk wordt niet opgehoogd, maar er zal achter de dijk een zodanige ophoging en versteviging gecon strueerd worden, dat overslaande golven geen calamiteiten veroor zaken kunnen. Hierbij is nog geen rekening gehouden met de kleine waterstandverhoging, die optreden zal bij afsluiting van de Grevelin- gen. Dijkverhogingen. Op vragen van verschillende hoofdin gelanden over de zogenaamde dijk- depöts deelde heemraad Boogerd me de ,dat nu op het eiland een negental van deze opslagplaatsen is ingericht, waar zandzakken, laarzen, schoppen en zaklantaarns aanwezig zijn. Er is een regelmatige controle onder meer op de 100.000 zakken en voor elk de- p<' is een magazijnmeester aange steld. Bij eventuele calamiteiten ligt de verdeling van goederen in handen van de districtsingenïeur van de Provin ciale Waterstaat, ir. W. de Beyl in Zierikzee. Na deze toelichting werd de begroting 1956 met algemene stemmen goedgekeurd. Bij de rond vraag vroeg de heer Panny of de dam in de Zoutegracht in Zierikzee niet is aangebracht in strijd met een destijds door het waterschap Schou wen gedane bepaling. Het bestuur was echter van een dergelijke restric tie uit 1880 niet op de hoogte. t Advertentie) Wat moeilijk, als je voor 'n man een cadeautje moet kopen! 't Geschenkenhuis heeft echter vele practische herencadeau tjes, waar U succes mee zult hebben envanaf 90 cent tot 90 gulden. l/oor „Hetn naar S. Lako overleden Te Vlissingen is Maandagavond overleden de heer S. Lako, die zowel binnen als buiten de gemeente be kendheid genoot op het gebied der muziek en van het onderwijs. De heer Lako overleed na een korte ziekte op 41-jarige leeftijd. Hij was o.m. directeur van de mu ziekvereniging „Arne's Genoegen" te Arnemuiden en onderdirigent van „Ons Genoegen" te Vlissingen. De eerste functie verrichtte hij geduren de ongeveer tien jaar. Voorts was de heer Lako paukenist bij de Orkestver eniging en een zeer gewaardeerd me dewerker van de toneelgroep van „Volksonderwijs". Op de solisten-con coursen begeleidde hij steeds zijn „ei gen" solisten op de piano. Hij was een goed en gevierd onderwijzer aan de Frans Naereboutschool te Vlissingen. ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Tal van boetes opgelegd. De economische politierechter Middelburg, mr. P. van Empel, heeft Dinsdag weer een aantal overtredin gen van de vestigingseisen berecht. Er waren weer diverse zakenlieden, bij wie de uitoefening van het be drijf niet overeenstemde met hetgc n de wet verlangt. Zo moest de 48-ja- rige schildersknecht P. C. M. uit Noordgouwe nu in totaal 80 boete betalen. Deze verdachte was niet be paald bij zijn „schildersleest" geble ven, want hij stapte over naar d< branche van kruidenierswaren, dro- Langzaam maar zeker nadert de ver betering van de oprit naar de Boule vard De Ruyter te Vlissingen haar voltooiing. Naast de rijbaan ivordt nu een wandelpad, aangelegd, waardoor de verkeerssituatie vooral op Zon dagen en in het toeristenseizoen aanmerkelijk aangenamer zal zijn dan tot dusver. Foto P.Z.C.) VAN TOT ZEEHAVEN. Reeds enkele jaren worden uit Co- Iijnsplaat op Noord-Beveland land bouwproducten verscheept naar vele Enropese landen; belangrijke ladingen aardappelen en uien gaan naar Zwe den en Engeland. De betekenis van Colijnsplaat als zeehaven voor de ex port neemt met de jaren toe. Het ver voer geschiedt met kustvaartuigen. De douanebeambten in hun groene uni formen zijn in Colijnsplaat een ver trouwde verschijning geworden. De haven heeft voor kustvaartuigen bij hoog water een voldoende diepte; de ingang is echter wat smal en voor al bij harde wind blijkt dit steeds meer. De kustvaartuigen hebben ech ter het voordeel van het ruime vaar water der Oosterschelde en .men be- VERHUISWEE „Zet liet maar zo lang in de bij keukensprak de vrouw in Middel burg tot de mannen, die al vast wat spullen kwamen brengen. Ze zat middenin een verhuizing en het kin derfietsje van Klaasje, de grasmaai- machine en wat rollen vloerbedek king kon ze voorlovig nog wel mis sen. Toen ze de volgende dag evenwel tot de ontdekking kwam, dat de spul len radicaal verdwenen waren, vond ze dat toch ook wel weer wat over dreven. Een zorgvuldig onderzoek in en red 'de nwts op, evenmin als navraag bij de verhui zers en de schilders, die zich tw het perceel hadden opgehouden. ,J)ati de politie maar waarschuwen", zo be sloot haar echtgenoot tenslotte, waar op met prijzenswaardige ijver een re chercheur het terrein van de mis daad.' betrad. De man leverde vak werk. In weinige ogenblikken had hij uitgevist, dat zich .le vorige dag een „individu" in het huis had opgehou- den Naam en adres van deze onbeken de bezoeker waren wéldra gevonden en in diens woonhuis vond men het kinderfietsje van Klaasje, de grasmaaimachine en de rollen vloer bedekking! Néé, die spullen waren niet gesto len. De man was alleen maar opkoper en had van de vorige bewoners op dracht om nog „het een en ander" weg te halen hoeft ook geen beloodsingskosten té betalen. Na het aanleggen van de eilanddammen in het kader van het Drie-eilandenplan kan de haven van Colijnsplaat van nog meer betekenis worden voor de export van de Zeeuw se landbouwproducten. Bij het ontwerp voor het Deltaplan dient men er dan ook rekening mee te houden, dat de haven aan de Noord zijde van Noord-Beveland naast een vissersvloot ook een „handelsvloot" moet kunnen opvangen VOOR DE RADIO. Van de prestaties van het dameskoor „Crescendo" uit Westdorpe werden dezer dagen opnamen gemaakt op gra- mofoonplaten voor radio-Gent de Gewestelijke Belgische radio Omroep. De opnamen Kerstliederen zullen worden uitgezonden op Donderdag 22 December aanstaande des middags van half twee tot twee uur. 65 JAAR GETROUWD. Maandag was het feest in de Hen ry Dunantstraat te Kruiningen. Het echtpaar Jac. Sinke-Stevense vierde er zijn 65-jarige bruiloft. Beide echtelieden zijn nog kras en verheugen zich in een goede gezondheid. Vele belangstellenden boden de 86-jarige bruidegom en de 85-jarige bruid hun gelukwen sen aan tijdens de receptie in „De Korenbeurs". GEZELLIGE AVOND. De jongensclub te Nieuwdorp orga niseerde een gezellige avond, waarvan liet gezelschap Rien de Jonge uit Kloe- tinge de vrolijke noot verzorgde met een revue, getiteld „Met de zon in ons hart". De eveneens vrolijke mu zikale noot was voor rekening van de accordeonnist W. Vos en „De zingen de Zusjes", die een daverend succes oogstten. (Advertentie) Zeeuwse oesters naar Frankrijk. Met ingang van 1 Januari 1956 zullen Zeeuwse oesters naar Frank rijk geëxporteerd mogen worden. De uitvoer beloopt in totaal 500.000 stuks, die een waarde vertegenwoor digen van 10.000.000 Franse francs. Reeds verscheidene jaren heeft men getracht Zeeuwse oesters in Frank rijk in te voeren. In verband met het tekort aan oesters, heeft de Franse regering toestemming ver leend om de grens voor dit Zeeuw se product open te stellen. Vergadering waterschap ,,De Breede Watering". Het waterschap „De Breede Wa tering bewesten Yerseke" houflt Donderdag 29 December een verga dering in „De Prins van Oranje" te Goes. De agenda vermeldt het ver lenen van machtiging aan het be stuur tot aankoop van gronden en dijk in verband met de verhoging en verzwaring van de zeedijk aan de Oosterschelde. Voorts zal de begro ting 1956 vastgesteld worden en twee ambtenaar-werklieden worden benoemd. De voordracht van het be stuur vermeldt hiervoor in 't tweede kwartier: 1. W. Braam, 's-Heer Abtskerke; 2. A, M. Zonnevijlle, Nis- se en in het zesde kwartier: 1. M. Slabbekoorn te Kapelle en 2. F. v. d. Berge, Hansweert. Arbeidsmarkt in Zeeland. Volgens opgave van het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening stonden per 17 December j.l. bij de verschillende G. A. B.'s in Zeeland in totaal 2678 werkzoekenden inge schreven. Het aantal- geregistreerden per 1 December bedroeg 1806. Het aantal ingeschreven mannelij ke werkzoekenden beliep 2228. Hier van waren er 1381 geheel werkloos, 654 werkzaam op objecten voor aan vullende werkgelegenheid en 193 te werkgesteld op GSW-objecten. Van werkgeverszijde werden 540 aanvra gen voor mannelijk personeel inge diend. In totaal stonden er op genoemde datum 450 werkzoekende vrouwen in geschreven. Van dit aantal waren er 293 geheel werkloos en 157 niet- werkloos. Het aantal aanvragen van werkgevers beliep in deze sector 207. Benoemingen bij Rijkswaterstaat Bij de rijkswaterstaat te Terneu- zen werd met ingang van 1 Decem ber benoemd tot sluiswachter B.: de heer P. J. Huijbrecht, thans sluis wachter C; lot sluisknecht B: de heer A. J. C. Slabber, thans sluis knecht B te Veere en tot sluisknecht B te Vlissingen, de heer C. Hame link, thans sluisknecht B te Terneu- zen. NA MOEDGEVEND BEGIN Alle hoop gevestigri op Breskens. (Van een speciale verslaggever) Alle hoop Is op Breskens gevestigd. Meer dan honderd haringvissers zijn op dit ogenblik nog geconcentreerd in de „Kanaalstreek". Breskens is als ieder jaar in deze tijd de aanvoerha- ven voor de gezouten vis. Als Bres kens ons niet In de steek laat, zullen we dit jaar misschien een totaal-aan voer van 40 millioen kilogram haring lialen. Maar dat is dan ook de top. Een top, die in vergelijking met andere jaren tegenvalt, al mag direct worden gezegd, dat de betere prijzen de scha de der kleinere vangsten compenseren. Vorig jaar hebben de Nederlandse haringvissers bijna 55 millioen kilo gram zeebanket naar de wal gebracht. Men wil beweren dat de warmere zo mer en de daarop gevolgde Kwakkel- winter oorzaak zijn, dat er nu zo slecht, werd gevist. Er was overal meer dan voldoende voedsel. De behoefte om te gaan trekken naar de specifieke vis gronden scheen minder te zijn dan ooit. Duidelijk is weer aan het licht gekomen, dat de haringvisserij een ri- sicobedrijf is van de eerste rang. Het begin van het seizoen was hoopgevend. De volle haring en maatjesharing werden in Juni, Ju li in redelijke mate gevangen. Dat aardige begin werd echter gevolgd door een periode van slapte, waar door tenslotte maar 290.000 kan tjes maatjesharing noofdzakelijk voor binnenlandse consumptie aan de markt werden gebracht. Tegenover de 362.000 van 1953, een maar zeer magere oogst! De vangst in de nakomende maan den van de hoofdzakelijk voor export bestemde steurharing was navenant Zeer wisselvallig, zo zei men ons te be- voegder plaatse, waar we overigens ook vernamen, dat deze verminderde aanvoer onze export niet in gevaar brengt. De afgesloten contracten, ook met de Sowjet-Unie een van onze vaste afnemers van haring de laatste jaren kunnen normaal gehonoreerd worden. De kans is alleen niet uitge sloten, dat een aantal vissers dit jaar, gistcrij-artikelen en tabakswaren. M. bad deze zaak overgenomen van de vorige eigenaar. De laatste sloot met zijn opvolger een contract en beide partijen meenden, dat hiermee aan de eisen voldaan was. In naam bestond een firma, waarin de vorige winkelier aandeel had. Deze bezat namelijk wel de vereiste papieren, terwyl M. ge heel zonder vergunning was. De politierechter sprak in dit verband van „een schoonschijnende ballon, die doorgeprikt moet worden" en vond, dat de „papieren firma" een onwerkelijk geval was. Zowel M. en zijn vrouw zijn thans naarstig aan 't studeren om het mid denstandsdiploma en de andere ver eiste papieren voor de drie verschil lende soorten artikelen te behalen. Maar ondertussen bleven zij voor de wet strafbaar. De officier, mr. Ph. M. Schenkenberg van Microp, vor derde dan ook een boete van 50 subs. 10 dagen voor het uitoefenen van het kruideniersbedrijf en 2 maal een boete van 15 subs. 3 dagen voor achtereenvolgens het verkopen van drogisterij-artikelen en tabaks waren. Het vonnis luidde conform. „U hebt veel moed op de toe komst" zei de politierechter tegen verdachte P. J. M., een 27-jarige monteur, die in Ouwerkerk ruim een half jaar geleden een garage bedrijf en rijwielhandel overnam zonder daarvoor de vereiste pa pieren te bezitten. M. bezit slechts een diploma voor hulpmonteur. Hij volgt thans een cursus en moet binnenkort een examen doen. De officier noemde deze overtre ding ernstig. RL is begonnen „om er maar vast te zitten, voordat een an der de zaak zou overnemen." Hij hoopte, dat een en ander nu spoedig in orde _ou komen en eiste vier boe tes: 1 maal 55 subs. 11 dagen en 3 maal 15 subs. 3 dagen. Verdachte verweerde zich door te zeggen, dat zijn bedrijf het enige van die aard in Ouwerkerk is. De reparatie van tractoren is zijn voornaamste bezig heid, maar het publiek komt ook met andere karweitjes, die verricht moe ten worden. De politoierechter legde een vonnis van 25 subs. 5 dagen en 3 maal 10 subs. 2 dagen op. Ook de 37-jarige J. v. d. S. uit Haamstede, grondwerker, had zich op andere zaken geworpen. Hij oefende de bloemenhandel uit, waarin hij kennelijk wel bedreven was, maar niet officieel erkend. Dit bleek bij contróle en thans eiste de officier voor deze overtreding 20 of 4 da gen, waarop een conform vonnis volgde. „Naprijzing'1 Wegens het niet uitvoeren der z.g. „napnjzing" in verband met de da- ing der omzetbelasting stond te recht bij verstek mevrouw T. de V. uit Zierikzee. In haar zaak in galanterieën zo werd geconsta- eerd waren de pry'zen van tal van artikelen niet in overeenstem ming met de nieuwe toestand ge bracht. Verdachte was van een en ander op de hoogte gebracht, maar verzuimde dit desondanks. De officier zei, dat dit de eerste overtreding van deze aard is, die in Zeeland wordt behandeld. In verband hiei'mee wilde hij ten voorbeeld aan anderen een boete van 40 subs. 8 dagen vorderen. Als gemach tigde van verdachte wees hierna mr. C. J. B. du Croo op de moeilijkhe den, die er waren doordat zijn cliënte een zaak heeft, waarin honderden verschillende artikelen voorradig zijn. Tevens vond hij de boete te zwaar. De politierechter legde een boete van j subs. 5 dagen óp. schien verlengen tot in Januari. De gewoonte is, dat de vloot voor Kerst mis en oude jaar thuisvaart Dit is ech ter geen wet van Meden en Perzen. Wellicht wordt er dus dit jaar een uit- :ondering op gemaakt, al is de situatie van dit ogenblik wel weer zo, dat. wie op dit ogenblik met een gecombineerd beviste vracht naar Breskens stoomt voor de rest van het jaar naar huis gaat. Als merkwaardig feit kunnen we tenslotte nog melden, dat de haring, die dit jaar gevangen is, in vergelij king met die van andere jaren, bijzon der jong is. Wat de oorzaak er van is kunnen de biologen noch de visrers verkuiren. De vissers weten alleen, dat het de kwaliteit van het product ten goede komt. Zij constateren met wel- ;evallen dat er dit jaar in Breskens - een betere soort een puikbestc wanneer de weersomstandigheden blij- j soort, zeggen zij wordt aangevoerd, ven zoals ze nu zijn de vistijd mis- dan ze gewend zijn. KUNST Eerste optreden Zeeuws Kamerkoor LUTHERSE KERK MIDDELBURG Wie het woord „kamerkoor" hoort, denkt aan verfijnde muziek. Deze twee zaken horen nu eenmaal bij elk aar, ook al omdat in ons land enkele befaamde zangersgroepen er bij voort during naar streven het woord „ka merkoor" synoniem te doen zijn met subliem. Felix de Nobel en zijn men sen zijn daarvan het sprekende en zin gende bewijs! Zeeland heeft thans ook een kamerkoor, samengesteld uit leer lingen en oud-leerlingen van de Mid delburgse Rijkskweekschool onder de bekwame leiding van Cor Schijve, een groep die Dinsdagavond in de Lu therse kerk te Middelburg voor het eerst in de openbaarheid trad. De vraag mag nu worden gesteld, of dit Zeeuwse Kamerkoor eveneens voldoet aan wat men op grond van het boven staande zou kunnen noemen „de eis der synoniemen". Was dit optreden in derdaad verfijnd en subliem? Het is moeilijk om daarop zonder meer met ja te antwoorden. De pro gramma-keuze, trouwens de gehele op zet van deze avond vraagt weliswaar een bevestigend antwoord, doch de uit voering eist hier en daar enig voorbe houd. En dit voorbehoud betreft voor namelijk het stemmenmateriaal, waar in twee zwakke elementen waren te ontdekkentenoren en alten. De teno ren hadden een nasaal karakter en men kreeg de indruk, alsof de stem- mutatie van de zangers nog niet zo heel lang geleden een feit was geworden. Er was nog niet dat soepele uitgespro ken tenorengeluid, dat zo prachtig past in de klank van een kamerkoor. En bij de alten miste men nog teveel dat don- ker-getimbreerde karakter, dat ken merkend is voor deze lage vrouwen stem. Het leek er op, alsof hier deze partij voornamelijk was samengesteld uit mezzo-sopranen, een klacht, die op vele koren van toepassing is. Bovenstaande regelen zijn critisch, maar volkomen verantwoord, omdat aan een kamerkoor als dit, met deze voortreffelijke dirigent, alleen maar hoge eisen mogen worden gesteld. En aan deze hoge eisen nu voldeden alten cn tenoren niet geheel, maar wel en daarmee maakt critiek plaats voor lof bassen en vooral sopranen. Met de sopranen met name bereikte Schijve die perfectie, die synoniem i3 met het woord „kamerkoor": de individuele stemmen gingen volledig op in het ge heel, terwijl zij die bewonderenswaar dige souplesse toonden, die men ook in beroepsensembles aantreft. Ook de bassen verdienden waardering: zij waren niet bariton-achtig van timbre, maar werkelijk uitgesproken bassen! Af en toe wat zwak, maar toch aan de koorzang het nodige fond gevend. Dit wat de zangstemmen betreft. Ten aanzien van de koorzang als geheel, de techniek dus van de bundeling der stemmen, van de samenzang, maakt deze nieuwe groep een veelbelovende indruk. Men is op elkaar ingesteld en over het algemeen bereikte men gister- avond een grote homogeniteit. Zonder twijfel zal men in dit opzicht reeds be tere resultaten bereiken, wanneer op deze. enthousiaste manier wordt voort gegaan. Want dit is buiten, kijf: de da mes en heren van het koor doen dit werk niet tot eigen glorie, maar uit sluitend uit liefde tot de muziek en omdat zij aan het samen-musiceren vreugde beleven. In dit opzicht hebben zij in hun dirigent de juiste man ge vonden. Het programma vermeldde kerst liederen o.a. „Hodie Christus Natus Est" van Swèelinck alsmede het „Pater Noster" van Hendrik Andries- sen. Jan Rijn begeleidde enkele wer ken op het orgel en speelde Walther's variaties over „Jesu meine Freude" bekwaam en muzikaal. De begeleiding van Bach's „Wohl mir, dasz ich Jesum habe" was iets te sterk en bovendien het tempo van de dirigent vrij lang zaam. Overigens bleek onmiskenbaar, dat het instrument van de Lutherse kerk een grondige beurt dringend no dig heeft! Piet Verhage trad op als hobo-solist en speelde niet onverdienstelijk, zij het wat ongenuanceerd. Er was een redelijke belangstelling voor deze avond. Deze beschouwing dient tenslotte te eindigen met de conclusies, dat het Zeeuws Kamerkoor zijn bestaansrecht ten volle heeft bewezen. Het is te ho pen, dat het een lang leven beschoren zal zijn en dat het nog vele avonden zal geven! de K. Ds. G. H. J. Marsman nam afscheid Na een verblijf van ruim twee maan den, waarbij hij verschillende keren voor. zijn vroegere gemeènte het Woord bediende, nam ds. G. H. J. Marsman Zondagavond afscheid van de Ned. Herv. gemeente te Bruinisse. Tevoren hield hij een predikatie over Lukas 4: „Er staat geschreven". Aan het slot van deze predikatie dankte hij de gemeente van Bruinisse voor de gulle ontvangst en de warme vriendschap hem in deze vacantie be wezen. Straks, bij zijn terugkeer in zijn nieuwe vaderland, Zuid-Afrika, zal hem deze vriendschap in aangena me herinnering blijven. Ouderling Krijger heeft daarop na mens de kerkeraad en gemeente even eens een woord van dank en afscheid gesproken. Door de gemeente werden ds. en mevrouw Marsman toegezongen psalm 134 3. VANDAAG. Middelburg Electro: „Tijdrit met de dood", (18 jr.), IB en 21.15 uur: Schouw burg: CFA: „Ik ben met u". (a.l.), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jut ting: Expositie Japanse en Chinese prentkunst, 9—18 uur. vlissingen Alhambra: „Jeugd ln de branding". (18 jr.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Het fort der wrake", (14 jr.), 20 uur; St. Jacobskerk: Uitvoering Kerst oratorium door Vlisslngse Oratorium vereniging, 20 uur; Kuhsthandel Bik ker: expositie werken Plet Bulthuis. Britannia: R.H.B.S.-vereniging „Elck Wat- Wils", jaarlijkse uitvoering, 20 uur. Goes Grand: „Staakt het vuren", (14 jr), 20 uur; Prins van Oranje: Kerstmiddag Chr. Plattelandsvrouwen, 14 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2