ZEEUWS ZOETWATERMEER NAUWELIJKS GROOT GENOEG WALCHEREN BOUWVOLUME KWAM WEER AAN ORDE IN RAAD ST. LAURENS Op nieuw sportterrein kleedlokaal nodig MARKTBERICHTEN JIMMY en de Crescepresto-korrels WOENSDAG Z1 DEUEiviDGii. 1.7 55 t tiO V i N l AL'E '6 hj hi U W S hi (J U U tC A N T 7 JAARVERGADERING Z.-BEVELANDSE C.B.T.B. Ir. J. A. van 't Leven over Deltaplan De zeshonderd inillioen kubieke meter zoetwater, welke na afsluiting van de zee-armen in het Zeeuwse meer vergaard kan worden, zal nog maar net genoeg zyn om alle verdrogende gronden in Zeeland, Brabant en Limburg te voorzien. In de twee laatst genoemde provincies is men nu reeds het water „aan het verdelen". De Zeeuwen zullen er dus straks bij moeten zijn, om aan hun deel te komen. Meer nog dan tot dusver, zal de Zeeuwse boer het belang van een goede waterbeheersing in de toekomst moeten gaan inzien. Daarom zal men nu reeds dienen te onderzoeken, hoe veel water men in Zeeland voor de gewassen nodig heeft om een zo goed tnogelijke opbrengst te verkrijgen. Deze opmerkingen maakte ir J. A. van 't Leven Dinsdagmiddag in zijn voor de afdeling Zuid-Beveland van de Chr Boeren en Tuindersbond in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden lezing over het Deltaplan. Hy wees daarby ook op de grote omwenteling welke zich in het Brabantse landbouwbedrijf zal gaan voltrekken, wan neer men daar voldoende zoetwater krijgt. Het rogge-areaal zal er zeker sterk afnemen en plaats maken voor producten van meer marktwaarde. Ir Van 't Leven, onderzoeker van de Commissie Waterbeheersing en Ontzilting, wijdde zoals te verwacht ten was, vooral aandacht aan de landbouwkundige facetten van het Deltaplan. In het kort besprak hij eerst de gevolgen van de afsluiting der zeearmen voor de ontsluiting van het eilandengebied, de recreatie, de scheepvaart en de visserij. Bij de oespreking van de gevolgen voor de landbouw, schetste ir Van 't Leven het huidige producerend vermogen van de gronden in Zeeland. Zoals bekend, kampen hier plm. 20.000 ha cultuurgrond in meer of mindere mate met een watertekort. In Brabant is dit wel het tienvoudi ge. Daarom zal het goed zijn. dat er in de afgesloten zeearmen zoetwater bassins worden gevormd. Voor Zee land geldt dit .temeer, omdat er zeer weinig zoet grondwater wordt gevon den. Om deze redenen moet aan afslui ting van de zeearmen de voorkeur gegeven worden boven verhoging en verzwaring van de bestaande dijken. De thans zoutegebieden zullen van zoet water kunnen worden voorzien, terwijl de verdrogende gronden met beregening of infiltratie kunnen wor den geholpen. Op de inleiding, welke met tal van kaarten werd toegelicht, volgde nog een drukke gedachtenwisseling. Vóór de lezing van ir Van 't Leven werden eerst de jaarstukken af gehandeld. Na Schriftlezing sprak de voorzitter, de heer J. de Jager, een openingswoord, waarin deze gewaagde van een zekere vrees welke op het platteland bestaat in verband met de ontwikkeling van de landbouw.,Spreker waar schuwde, ook weer niet él te be vreesd te zyn. „Wanneer wij het bouwplan aanpassen aan de om standigheden, zal God het ons doen gelukken". Meliskerke ,,De boer en ziin bedrijf". Tijdens een vergadering van de afdeling Meliskerke van de Z.L.M. heeft de voorzitter, de heer W. de Buck, gesproken over „De boer en zijn bedrijf in 1955". Volgens spre ker was de bodemopbrengst dit jaar zeer goed. De prijzen der pro ducten vielen echter tegen, zodat 't netto-inkomen van de boer zal da len. De basisproducten kwamen niet noemenswaard boven de mini mumprijs uit. De vrije, speculatie ve gewassen bleven in prijs bene den de raming, terwijl bovendien de bedrijfsonkosten belangrijk stegen. De heer De Buck betoogde, dat de landbouw buiten de algemene toe neming van de welvaart staat. De reserves zijn niet groot, lager zelfs dan in de dertiger jaren, toen de crisis uitbrak. Nu er geen crisis is, zijn sommigen reeds verplicht gro tere bedrijfswerktuigen op afbeta ling te kopen. De vooruitzichten zijn niet gunstig en de heer De Buck concludeerde, dat de land bouw geruisloos naar de grenssi tuatie van een laagconjunctuur gaat. Er volgde op deze causerie nog een bespreking. Tijdens een be stuursverkiezing werd de voorzitter herkozen. Zoutelande Jaarfeest „Martha" Zaterdagavond vierden de Christe lijke meisjesverenigingen te Zoute lande „Martha" en „Van knop tot bloem" haar 38ste jaarfeest in de zaal van Middendorp. Er werd op vlotte wijze een gevarieerd programma af gewerkt van zang, voordracht, schetsjes en het tonèelstuk „Haar tweede moeder". Dé leidsters me vrouw N. Wagener en mejuffrouw A. Samuelse hebben met hun leden de aanwezigen op kostelijke wijze ge amuseerd, zodat ook dit jaarfeest goed geslaagd mag heten. De opening en sluiting werden verzorgd door ds. J. F. Wagener^ De collecte, die ge houden werd voor de vluchtelingen, bracht 35,- op. Arnemuiden Duivenrenfoonstelling De postduivenhoudersvereniging „De Voorwaarts" te Arnemuiden hield een tentoonstelling. Ingezonden werden 260 duiven, Keurmeester was de heer Roverts uit Utrecht, Oude doffers: 1. C. v. d. Graaff; 2. H. de Nooijer; 3, M. van Belzen; 4. C. de Ridder; 5. H. de Meulmeester. Jarige doffers: 1. M. van Belzen; 2. P. Meertse; 3. B. van Belzen Azn.; 4. D. C. van Dalen; 5. B. de Ridder. Jonge doffers: 1. Jac. de Meulmees ter; 2. J.'Biereveld3. en 4. H, de Meulmeester; 5. B. van Belzen. Oude duivinnen1. M. van Belzen; 2. M. Schroevers; 3. A. de Ridder; 4. M. de Meulmeester Azn.; 5. C. v. d. Graaff. Jarige duivinnen: 1. en 2. M. van Belzen: 3. en 4. D. C. van Dalen; 5. A. de Ridder. Jonge duivinnen: 1. M. van Belzen; 2. Jac. de Meulmeester; 3. C. v. d. Graaff; 4. H. de Nooijer; 5. C. de Rid der. Mijjiste doffer: C, v. d. Graaff; mooiste duivinM. van Belzenmooi ste duif van de tentoonstelling: M. van Belzen. De tentoonstelling werd gehouden in het café van de heer Hameling te Ar nemuiden. De secretaris-penningmeester, drs J. J. Knibbe wierp een terugblik op het bijna afgelopen jaar. Er was een goe de oogst met behoorlijke resultaten, waarvoor God de dank toekomt. De rekening van de afdeling sloot met een batig saldo van 781.42. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heren A. C. Oele, 's Graven polder en I. de Dreu, Driewegen her kozen. In een volgende vergadering zal een opvolger voor drs J. J. Knib be moeten worden gekozen, die zich niet herkiesbaar stelde. Stembevoegde ingelanden Nw. Neuzenpolder bijeen In hotel „Des Pays Bas" te Ter- neuzen vergaderden onder voorzit terschap van dijkgraaf A. Wolfert de stembevoegde ingelanden van de Nieuw Neuzenpolder. Na enige be spreking werd met vrywel algemene stemmen besloten, de in de polder liggende grintwegen te vervangen door geasphalteerde wegen. Amerikaanse lerares hield lezing voor lyceumleerlingen Dinsdagmiddag hield miss J. Wil liams uit Washington in het Konin- fin Wilhelminalyceum te Oostburg, aartoe uitgenodigd door één der leer lingen, een causerie over scholen in Amerika. Miss Williams, zelf lerares aan een school met 1500 leerlingen in de stad" Washington, legde er de nadruk op, dat hetgeen zy vertelde niet voor iedere school in Amerika van toepassing was. Op duidelijke en vaak geestige wijze vertelde zij over de gewone dingen van haar school. Ook het rassenvraagstuk, kwam ter sprake en de gevolgen daarvan voor het onderwijs. Uit de vele, meest in het Engels gestelde vragen bleek, dat leerlingen intens geluisterd hadden. Een der leerlingen bood miss Wil liams een Eenhoornlepeltje als aan denken aan, terwijl de rector, de heer A. Hoolhorst, haar bedankte voor de. instructieve middag. Examens De heer M. C. de Schipper, ambtenaar ter secretarie te Borssele, slaagde in Den Haag voor het eerste gedeelte van het exa men gémeenteflnanciën. •V Middelburg „Wintervacantie in bergen" een geslaagde N.R.V.-avond Velen waren Dinsdagavond naar de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal getrokken, waar de N.R.V. af deling Walcheren een bijeenkomst hield onder de titel „Wintervacantie in de bergen". De organisatoren had den nauwelijks een betere dag kun nen uitzoeken, want door de lage temperaturen buiten waren de bezoe kers reeds echt in stemming ge bracht voor winterse geneugten De heer C. H. Groen, de bekende NRV-causeur, legde daar nogeen schepje bovenop door in een danig enthousiaste inleiding, met smaak te vertellen over de geneugten van een vacantie in die met sneeuw be dekte bergen van Duitsland, Oosten rijk of Zwitserland. Alleen hierdoor zal reeds door menigeen het besluit zijn genomen om er toch ook eens in de winter er tussen uit te trekken. „Gaat U vooral niet naar de ski lessen van beginners kijken, want dan grijpt deze sport U en wilt U ook op de latten" zo had de heer Groen tevens gezegd. De lust tot skiën werd echter reeds door 't daarna volgende filmprogramma aangewakkerd, want de eerste rolprent was een zeer leer zame, die slechts skiën toonde, in Oostenrijk, met als entourage een magnifiek landschap. Hoe men het skiën en schaatsen in Zwitserland' beoefent, liet de volgende film zien, waarna nog een derde volgde, die een uitstekende indruk gaf van de wintersportgenoegens, die men in Duitsland kan smaken. Na de pauze kwam eigenlijk de „hoofdfilm". Onder de titel „Winter se zonneweelde in de bergen" werd een rolprent gedraaid, waarin de be levenissen van een NRV-lid tijdens een wintervacantie op de voet ge volgd konden worden. Deze film, door en met leden van de vereniging ver vaardigd, gaf evenals overigens de andere bijzonder indrukwek kend natuurschoon tezien. Deze avond die in samenwerking met de ZVU werd gehouden, mag dan ook zeker als een zeer geslaagde propaganda voor de wintersporten worden ge kenschetst. Bij de aanvang sprak de afdelingsvoorzitter, de heer P. Goos- sen, een welkomstwoord. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 19 Dec.: Zee haan van Hansweert; 20 Dec.: Dino van IJmuiden. •Van Vlissingen vertrokken 19 Dec.: Bel gion naar Hamburg; 20 Dec.: Zeehaan naar Sonrisham. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 19 Dec.: Almkerk van Bremen; Hink van Silloth; Oldekerk van Bremen; 20 Dec.: Matthew van Rotterdam naar Gent. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 19 Dec.: Peter Swenden naar Hon- fleur van Terneuzen; Helvetia naar Rot terdam; Caribia naar Esbjerg; Schoog naar Rotterdam; Delta naar Londen van Gent; Frejo naar Honfleur; Daniel naar Londen; Rio naar zee; 20 Dec.: Bergsingel naar Surte; Corsica naar Londen; Teun naar Waterford; Mulan naar Portsmouth van Gent; Arnedljk naar Rotterdam; Nec- ton naar Boston; Antje naar Londen. Tentoonstelling 's avonds geopend. De tentoonstelling van boeken enz. over beeldende kunst, die thans gedu rende de maand December in de Pro vinciale Bibliotheek te Middelburg ge houden wordt, zal Donderdag en Vrij dag a.s. ook des avonds geopend zijn, n.l. van 79 uur. Kerstfeestviering „Jonge Kerk" De afdelingen „Jonge Kerk" van Middelburg en van 't Zand hielden gemeenschappelijk een Kerstfeestvie ring in het Hervormd Verenigingsge bouw op 't Zand. De avond stond on der leiding van de heer J. Nieuw- dorp van 't Zand. De lekespelgroep bracht 't kerstspel „De Lichte Nacht voor het voetlicht. De avond werd verder gevuld met declamatie van de dames De Lange en Moens en van dè heer Bert Vooys en met gemeenschap pelyke zang. Namens de Hervormde gemeente van 't Zand was vicaris De Mey aanwezig en namens die van Middelburg, de jeugdouderlingen, de heer W. J. P. Baars, die muzikale medewerking verleende en de heer A. Buys. Aan de kerstfeestviering ging - aityd: Van onze adverteerders. Aan de Langeviele 5254 heeft Dinsdag de fa. H. F. Geervliet haar nieuwe zaak in uurwerken geopend. Voordien was deze onderneming ge vestigd in de Spanjaardstraat, zodat de verhuizing naar deze winkelstraat een aanzienlijke verbetering betekent. Voor de nieuwe zaak werd het pand, dat voorheen een slagerij herbergde, ingrijpend verbouwd. Daardoor ont stond een moderne winkel, die een uiterst prettige indruk maakt. Deze ruimte heeft een fraaie betimmering in lichte kleuren en mede dankzij een verantwoorde belichting kwam een bijzonder smaakvol geheel tot stand, waarin de collectie van deze horloge rie uitstekend tot haar recht komt. Bovendien heeft de zaak een goed in gerichte étalage. Achter de winkel zal nog een moderne reparatiewerk plaats worden ingericht. De fa. Geer vliet mocht bij de opening van haar nieuwe pand, dat in alle opzichten een aanwinst voor de Langeviele als win kelstraat genoemd mag worden, gro te belangstelling ondervinden. „Dutch Swing College" komt niet Het concert, dat de „Dutch Swing College Band" vandaag, Woensdag in de grote zaal van 'het Middelburgse Schuttershof zou geven, gaat niet door. De organisatoren hebben, daar toe besloten, omdat de belangstelling voor dit evenement te gering bleek. Benoemingen Hervormde gemeente De Hervormde gemeente van Wijk I (wyk ds P. F. Th. Aalders) te Mid delburg koos tot ouderlingen de he ren J. Allewijn, A. M. Hofman, M. F. de Jonge en J. Schroevers, alsme de tot diaken de heer J. Huijssoon. Tot ouderling-kerkvoogd werden ge kozen de heren C. W. B. Keller, A. Sorber en A. A. Vermeulen. Vergadering oud-leerlingen Rijkslandbouwwinterschool te Schoondijke Dinsdagmiddag hield de vereniging voor oud-leerlingen der Rijksland bouwschool te Schoondijke haar jaar vergadering in hotel „Du Commerce" te Oostburg. De voorzitter, de heer F. E. J. Buyck, heette in het bijzon der welkom de spreker van de mid dag, de heer C. den Engelsen uit Mid delburg, en ir J. Rofest, directeur der Rijkslandbouwwinterschool. Hy her innerde er aan, dat 't deze dag juist tien jaar geleden was, dat de bond was opgericht door vijftien leden. Nu telt de vereniging meer dan 100 le den. In het afgelopen jaar was niet veel gepresteerd, daarom wilde het bestuur in zijn geheel aftreden om de jongeren hun kans te geven. Uit> het jaarverslag bleek, dat er in 1955 twee vergaderingen gehouden waren, en dat de excursie niet door kon gaan wegens gebrek aan belang stelling. Bij afwezigheid van de pen ningmeester werd er geen financieel verslag uitgebracht. Hierna hield de heer Den Engelsen __n lezing met lichtbeelden over kal veren, mestvee, en hun voeding. De verhouding van melkvee tot de tota le veestapel is in Nederland 1.500.000 melkkoeien op 3.000.000 runderen. In Zeeland zijn 20.000 melkkoeien op 80.000 stuks vee. In Nederland wordt het laaglandse veeras gefokt, een ras dat zowel als melkvee en als slachtvee uitstekend is. Voor Zeeland is slachtvee het belangrijkste en daar om is het juist, dat vee gefokt wordt waarvan ook de zogenaamde „uit stoot" koeien, die niet voldoen als melkvee of daarvoor ongeschikt ge worden zijn goed is als slachtvee. In verband met de vraag van de con sument naar mals vlees zonder vet, dat snel klaargemaakt kan worden, wees de heer Den Engelsen er op, dat ;oed gespierd vee bij goede voeding Je beste resultaten geeft. Op een vraag uit de vergadering wijdde hij nog uit over de voeding op stal, de bijvoeding en de weidery. Nadat ir Roest nog de hoop uitgesproken had dat de belangstelling groter zou wor den, ging men over tot de bestuurs verkiezing. Na enige malen stemmen kwam uit de vergadering het verzoek aan het bestuur om niet in zijn ge heel af te treden. De heren F. Buyck voorzitter en J. Ie Clercq, secretaris, besloten aan te blijven. Daarna wer den met meerderheid van stemmen gekozen de heren P. Dekker uit Zuid- zande, en E. Calon uit Hoofdplaat. De voorzitter dankte daarna de af tredende heren H. van Iwqgirden, en W. Ramont voor het vele verrichte werlf. MINISTER ANTWOORDDE AFWIJZEND Tydens de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering van St Laurens kwam de bouwvolume-kwestie weer ter sprake. In de vorige bijeenkomst had burgemeester, zoals bekend, meegedeeld zulks in antwoord op vra gen van de heer J. Riemens (AR) dat de vier aannemers, die in St Laurens zijn gevestigd in staat zyn tot een gezamenlijke productie van 114 woningen per jaar. Men besloot toen deze zaken in een schrijven aan de minister te vermelden met tevens een verzoek om extra—bouwvolume, waaraan de gemeente dringend behoefte heeft. Thans was van de bewinds man antwoord ontvangen, waarin deze meedeelt niet aan het verzoek te kunnen voldoen. Hij vestigde er de aandacht op, dat Gedeputeerde Staten het lichaam is, dat de verdeling van de bouwvolume-contingenten per ge meente regelt. Naar aanleiding van deze brief merkte de heer Riemens op, dat het volgens de recente uitlatingen van de minister „een klein beetje gaat da gen in het Oosten". Hij doelde op de voorgenomen aanpassing van de wo ningbouw op de aanwezige capaci teit. „Nu wordt het oog op de werke lijkheid gericht, in plaats van op dor re statistieken", zei spreker. Verder meende de heer Riemens, dat men zich over verkrijging van bouwvolume tot G.S. zou kunnen wenden. De burgemeester ant woordde echter, dat het volume tot en met 1956 reeds is verdeeld, zodat een brief naar G.S. zeker geen resultaat zal hebben. Hier na werd het schrijven door de mi nister voor kennisgeving aange nomen. Bij de rondvraag vestigde de heer Joh. Marinissen (AR) de aandacht van B. en W. op het Brigdamse padie dat naar zijn mening hol is en opvul ling nodig heeft. Het college zal de ze opmerking doorgeven aan de be trokken beheerder, i.e. het Wegschap Walcheren. Wethouder J. Koole Dzn (CHU) merkte op, dat in de toekomst bij het sportterrein een kleedlokaal nodig zal zyn, als onontbeerlijke aanyulling van de accomodatie van deze nieuwe aanwinst. De raad bleek het hiermee eens en B. en W. zullen thans uitzien naar een geschikte loods of barak voor dit doel. De heer P. A. Abrahamse (SGP) informeerde of nu verschillende wo ningen in de nabijheid van de school riolering hebben gekregen ook de andere huizen in deze buurt hiervoor ROTTERDAMSE VEEMARKT. •20 Dec. Aanvoer In totaal 3962 stuks. Weektotaal 6267. Vette koeien en ossen 700; gebruiksvee 864; idem t.b.c.-vrij '99: vette kalveren 70; graskalveren 154; Idem t.bic,-vrij 143; nuchtere kalveren 1044; var- kcns'.m; biggen 202; paarden 141; vetllèns 10, schapen of lammeren 559, bokken of geiten 47 Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 270— 10, 2e kw. 250—270, 3e kw. 230—250. Vette kalveren per kg. in ct. Ie kw. 290 —320, 2e kw. 270—290, 3e kw. 220—260. Pr. p. k. in ct. Pr. p. st. In gld. Ie 2e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen 220 200 180 le 2e 3e kwaliteit 450 370 290 72 62 52 52 44 38 130 110 90 120 100 90 1110 950 775 1120 950 775 425 350 SI.paarden Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer even meer, handel tamelijk, prijshoudend, enkele prima's bo ven notering; vette kalveren aanvoer gro ter, handel levendig, vast in prijs; gras kalveren aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen constant; nuchtere kalveren aanvoer even meer, handel redelijk, prij zen iets teruglopend; biggen aanvoer iets korter, handel matig, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer iets groter. Kerstliedjes op de Lange Jan De stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Ferwerda, heeft thans het speelwerk van de Lange Jan voor zien van een achttal melodieën, die verband houden met de naderende Kerstdagen. Men kan de volgende wijs jes horen: op het oneven hele uur: „Gloria in excelcis kwart over „Treedt herderscharen"; half uur'; „Stille Nacht"; kwart voor: „Ziet gij wel die lichtjes dansen"; even hele uur: „De herdertjes lagen bij nachte"; kwart over: „Er is een kindeke"; half uur: „Komt allen tezamen"; kwart r: „Alle jaren weder". De liedjes blijven op het speelwerk tot de dag na Kerstmis. 3. Eens op een morgen kwam Jackie vrij opgewonden de huiskamer binnen. Hij zag er uit of hij de hele nacht niet had geslapen en dat was ook zo. Om een uur of drie was hij wel even op zijn bed gaan liggen, maar om vóór vieren was hij al weer op zijn tenen naar zijn „la boratorium" in de kelder geslopen. Hij had niet kunnen slapen, zó opgewonden was hij over een ontdekking, die hij had gedaan! Maar nu ontbrak hem één ding. Iets dat hij niet missen icon en waardoor hij zijn vinding kon controleren. Hij moest een microscoop hebben en die had hij niet. Wel was hij ervoor aan het sparen, maar erg opschieten deed hij niet, omdat hij zoveel Andere dingen nodig had in zijn „iab". Jackie vlei die ochtend maar met de deur in huls! „Vader", zei hij, „je moet me helpen. Je moet me wat geld voorschieten voor een goe de microscoop. Dat ding heb ik vreselijk dringend no dig en eigenlijk kan ik er geen dag meer buiten. Zoudi 0 mij het geld niet willen lenen? Ik zal het U bij stukjes en beetjes terug betalen., Dat beloof ik U plechtig". Jim my antwoordde niet onmiddellijk. Hij zag Jackie eens onderzoekend aan. „Je ziet er slécht uit", zei hij. „Je hangt dag en nacht in die kelder, Je eet niet, Je drinkt niet en aan slapen doe je geloof ik ook niet meer. Je ziel er dan ook uit als„Als de dood van Pierlala", viel Miebet Jimmy in de rede. ,.'t Is goed, meneer, dat U 't 'm eens flink zegt. Dit leven houdt hij geen maand meer uit..;." handel kalm, 1ste kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e iets lager; schapen en lammeren aanvoer even minder, handel kalm, met iets dalende prijzen; kalfkoeien en melk koeien aanvoer iets minder, handel kalm. beste exemplaren iets stijver in prijs, ver der alS vorige week; Vaarzen en Pinken aanvoer korter, handel stil, prijzen onver anderd. VISMIJN VEERE 20 Dec. Exportgarnalen, aanvoer 3671. prijs per kg 84-141. Schar 106, 49-58. Bot 54, 44-50. Wijting 5, 47. Rog 4, 52. Wulken 8, 44. Schardljn 34, 55-63. VEILING KRABBENDIJKE 20 Dec. Export- en blokveiling. Jona than AA 49, A 48, B 45, 1 maat 75 44, maat 70 43, maat 65 39, maat 60 34, II 26. Golden Delicious AA 63, A 62, B 53-54, C 46, l maat 75 58, maat 70 57, maat 65 51, maat 60 44, H 32, keuken 45-49, fabr. 29. Goudreinette I gr. 41-42, I fijn 36, keuken 37. Gewone velling: Cox Orange Pippin los 30-76, verpakt 72-91. Golden Delicious 17- 50, Goudreiette 80-37, Winston 33-37, Jona than los 23-39, verpakt 40-44. St. Remy 28- 30. Jeanne d'Arc 38. VEILING GOES 20 Dec. Export- en Industrieveiling. Cox Oranje Pippin C 67, I 71-73, II 32. Goudreinette A 53, BC 38, IGR 30-42, I 37.50 -37.90, II 30.75. Jonathan AAA 53, AA 55, A 50.10—50.55, B 48.40-49.50, C 42.80, I 33.30 -47. II 25-60. Golden Delicious A 59-66, B 62-64, C 54-56, I 32-59, II 27-30. Zure Belle fleur I 27. Zoete Ermgaard I 37-39, n 23. Lomb. Calville A 43, B 41, IGR 45, I 38. Winston I 35-37. Jonathan op monster huishoud I en GR 42.80-43.50. Comtesse BC 36, IGR 30-30.20, I 23.90-28.10, II 16. St. Remy IGR 29.10-29.20, I 31.10, I 28. Gieser Wildeman IGR 47-48, I 42-44, II 28-32. Br. A. Lucas I 51.50, H 23. D. du cornice 1 92-98, II 71-83. Klelperen IGR 35-38, I 26. Zwijndr. Wijnpeer I 23-35. Verpakt fruit: Cox Oranje Pippin I 86- 92. Gold. Delicious AA 70-74, A 68-70, B 64- 66, C57, I 61-70. Goudreinette AAAA 47-51. AA 55, A 54. Jonathan A 56, B 53, I 42-51. Gewone veiling: Cox Oranje Pippin keu ken 59-60, fabr. 34-35. Golden Delicious k 42-52, f 27-43. Jonathan k 25-41, f 16-29. Zoe te Ermgaard k 31, f 15-28, Goudreinette k 30-38, f 30.90-33. D. du Cornice k 84-93, f 60- 86. Comtesse k 21, f 16. St. Remy k 27-29, f 25-30. Pondspeer k 25, f 18, Gieser Wilde man k 35-40, f 13-28. Kleipeer k 21, f 6-7, Druiven 156-159. VEILING MIDDELBURG: 20 Dec. Appelen: Goudreinette AA 54, A 44, BC 39. II 38-40. Jonathan A 49, B 45, C 41, I 46-48, II 39, K 26-43. Lombart's Calville I 42-54, K 40. verpakt I 60-62. Golden Deli cious K 37-46. Bramly Seedling I 28-29. K 21-27. Peren: Comtesse de Paris I 35-46. Br. Alex Luea3 I 39-44. K 14-35^ St. Remy I 33- 31, K 26-28, Aardappelen: Bintjes bonken 12.20, gro te 9.50. Koopm. BI. grote 10-11. IJssetster bonken 10.10, grote 9.90. Groenten: Bloemkool A 36-61, B 26-47, C 9-28. Sla p. st. 3-18. Sav. Kool 8-22. Rode kool 4-10. Witte kool 6-12. Boerenkool 9- 25. Prei 14-33. Andijvie 13-53. Bospeen 18- 19, Waspeen 19-27. Wijnpéen 3-13. Kroten p. kg 4-13. Boskroten 2-6. Witlof 45-65. Spruiten 18-72. Uien per kg 12-32. Veldsla 17-146. Officiële publicaties MIDDELBURG, TIJDELIJKE AFSLUITING SEGEERSSTRAAT. Wegens heiwerkzaamheden zal de Se- geersstraat vanaf heden tot nader order worden afgesloten Vv/or alle verkeer in beide richtingen. Middelburg, 19 december 1955. in de termen vallen; Burgemeester Baas antwoordde, dat de betrokken eigenaars hiertoe een aanvraag moe ten indienen. De gemeente kan met hen dan een gemeenschappelijke re geling treffen. Hamerstukken. Een groot aantal voorstellen ging zonder meer onder de hamer aoor. Zo werd een bedrag van 1800 toe gekend voor twee premies inzake woningverbetering. Het advies van de Afdeling Zeeland der Vereniging vaai Nederlandse Gemeenten met be trekking tot deelneming aan de ge meenschappelijke regeling inzake de Zeeuwse Muziekschool werden in han den gesteld van B. en W. voor een Srae-advies. Percelen grond aan het [olenpad werden verhuurd aan de heren w. Marinissen en K. Willemse. Aan het Chr. Lyceum voor Zeeland en de Chr. HBS voor Walcheren werd over 1955 een subsidie verleend van ongeveer 200 per leerling. De Com missie voor de Hygiëne van het Kind za: met ingang van 1 Januari jl. een bijdrage van 0.20 per consult ten behoeve van het consultatiebureau in St Laurens ontvangen. De gemeenterekening over 1954 werd voorlopig vastgesteld. Zij .ermeldt 'n gunstig slot van f 5587,85, dat na verrekening van achterstallige onder- wijsdeclaraties tot ongeveer f 1000 zal verminderen. Een wijziging van de gemeentebe groting voor 1955 werd aanvaard. De gemeente Voorburg zal naast de wet telijk verplichte bijdrage in de kosten van het doofstommeninstituut „Ef- fatha" een extra-subsidie van 110 voor één geval uit St Laurens ontvan gen. Vóór de vergadering werd een foto gemaakt van de raad. Dit beeld van het college zal worden aangeboden aan wethouder P. Boon Sr., die zoals bekend, ontslag uit zijn functies heeft gevraagd. Het afscheid van de heer Boon is bepaald op Donderdag 29 December a.s. tijdens een speciale raadsverga dering om 19.30 uur. Dan zal de seheidende de gemaakte foto als .her innering ontvangen. In deze bijeen komst zullen ook de geloofsbrieven van wethouder Boon's opvolger, de heer A. Simonse, worden onderzocht. Vlissingen Nieuwe verlichting in de Spuistraat In de Spuistraat te Vlissingen brand de Dinsdagavond voor het eerst de nieuwe verlichting, die daar is aange bracht in het kader van de verlich tingsverbetering in verschillende stadsdelen. Het verlichtingsplan, dat thans onderhanden is. omvat de Bad huisstraat, de Coosje Buskenstraat tot de Spuistraat, de Spuistraat en het Bellamypark en zal binnqn de kortst mogelijke tijd worden afgewerkt. Naast deze permanente verlichting is Vlissingen ook een tijdelijke ver lichting rijker- geworden. Op verschil lende plaatsen in het winkelcentrum brandt de Kerstverlichting, die in het bijzonder op het Bellamypark en in de Sint Jacobstraat zeer aantrekkelijk is. Geref. Zondagsschool. Maandagmiddag zal de Gerefor meerde Kerk te Vlissingen Kerst feest vieren met de bijna vierhonderd kinderen. Naast de Kerstvertelling en de vrrje vertelling zullen de kinderen, die de Zondagsschool verlaten, een kort deelamatorium ten gehore bren- ~en. waarna ds. A. Verschoor aan en de Bijbels en diploma's zal uit reiken. Uitvoering „E.W.W." De R.H.B.S.-schoolvereniging „Elck Wat Wils" te Vlissingen gaf Dinsdag- ayond in „Britannia" haar jaarlijkse uitvoering. Ditmaal vormde een to neelspel in drie bedrijven de hoofd schotel van het programma. De voorzitter van de schoolvereni ging, de heer J. Andriessen, opende de avond met een welkomstwoord. Onder leiding van Jan Andriessen speelde vervolgens de schoolband „Bubble blowers" met zang van Evert Spapé, waarna het toneelspel „De twee Egyp tische dieven", van dr. P. H. Schroder, op lofwaardige wijze ten tonele werd gebracht. Vooral de rol van Neferteri, de doch ter van' Rhampsinitos III, pharao van Egypte, die door mejuffrouw E. Jans sen werd. vertolkt, kwam bijzonder goed tot haar recht. Niet alleen het stuk maar ook de de cors vielen op door de originaliteit. Na afloop van het zeer geslaagde to neelspel dankte de heer J. Andriessen de spelers voor hun buitengewoon goe de spel. De speelsters overhandigde hij bloemen. Een langdurig applaus ver tolkte de dank van het publiek. Een speciaal woord van dank richt te de voorzitter van „E.W.W." tot o a de heren J. C. Verkerk en F. W. J. Die- perinck, die de regie voor hun reke ning hadden genomen. Hierna trad voor de tweede maal de schoolband „Bubble blowers", onder leiding van Jan Andriessen en met zang van Evert Spapé, op. De avond werd besloten met een ge zellig bal onder leiding van de heer°G Matthijssen en met medewerking van Leen Zietse en zijn solisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15