„Algemene loonmaatregel moet achterstand compenseren" Gillette NIEUWS UIT DE KERKEN AMERIKA VERDUBBELT HULP AAN HET BUITENLAND De onverwachte erfenis MAANDAG 19 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LOONCONGRES VAN HET N.V.V. Verantwoordelijkheid differentiatie- politiek bij prof. Romme Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen hield Zaterdag te Amster dam een buitengewoon congres, gewijd aan het loonbeleid. De heer D. Roemers, secretaris van het N.V.V., zeide o.m.: De aanvaarde ontwikkeling van de loonpolitiek slaan wfl met bezorgdheid gade. Bezorgd heid voor de werkgelegenheid, voor de voortzetting van de prijsstijgingen die de vergeten groepen nog verder in het moeras zullen brengen en voor de positie van die arbeidersgroepen, die ln een differentiatiepolitiek achter zullen bljjven. Wij willen de verantwoordelijkheid voor die ontwikkeling duidelijk daar leggen waar zij hoort. Professor Romme heeft in de Kamer verklaard, dat hü het geldend systeem van loonpolitiek verre verkiest boven het vooroor logse systeem. Gelukkig wil de regering een poging doen om de essentiële elementen van dat systeem te handhaven. - Wij achten het onze plicht de werknemers hun rechtvaardig aandeel in de mede door hun hoofden en handen tot stand gebrachte welvaart te ge ven. Daarvoor zal het N.V.V. ook bij het gewijzigde systeem van loonpoli tiek waartoe de regering thans heeft besloten, op de' bres staan. De tweede voorzitter van het N.V. V., de heer C. W. van Wingerden zeide o.m.: Er ls een achterstand en alle Ne derlandse werknemers hebben er recht op dat die achterstand door een algemene loonmaatregel wordt gecompenseerd. Daarbij is naar onze wijze van zien geen plaats voor enige vorm van differentia tie, maar dienen de thans geldende richtlijnen een verhoging te onder gaan. En wij willen daarbij duide lijk uitspreken, dat wij, mocht de ze algemene loonmaatregel niet tot stand komen, dan alles in het werk zullen stellen om er voor te zorgen, dat de werknemers hun aandeel in de gestegen welvaart toch zullen krijgen. Ondergraven Onze zin voor realiteit aldus de heer Roemers doet ons inzien dat wij onze politiek niet kunnen voeren ln een door ons uitgedacht utopia, maar dat wij moeten werken in de wereld waarin wij vandaag leven. Wij kunnen onze ogen niet sluiten voor de werkelijkheid dat het systeem van de geleide loonpolitiek in de afgelo pen jaren steeds verder is ondergra ven. En wel eerstens door de aanval len op dit systeem van confessionele werknemerscentralen en ook van de werkgeversorganisaties. Overigens, aldus spreker, ls niet het N.V.V. van oordeel dat het algemene loonpeil op de marginale bedrijven moet zjjn gebaseerd. Wij zouden van onze confessionele partners willen we ten welke reden er zou zjjn om be paalde groepen niet in de welvaarts stijging te laten delen. Als men stelt dat die loonsverhoging alleen wordt toegestaan indien zjj niet tot prijs verhoging leidt, waarom dan niet ook de consequentie getrokken met be trekking tot de loonsverhoging bjj de landarbeiders. De geleide loonpolitiek is ook onder graven door de sterke ontwikkeling van het zwarte loonpeil, die door de gevoerde regeringspolitiek aldus spreker onvoldoende werd gecorri geerd. De stap die de regering heeft ge daan, aldus spreker om het sys teem van de geleide loonpolitiek niet los te laten maar wel enigszins prin cipieel te wijzigen, was onvermijde lijk. Voor minister Suurhoff is dit geen eenvoudige beslissing geweest. Wjj zullen er echter terdege voor e gevaren, i wjj vrezen, werkelijkheid zullen worden. „Spelregels" De tweede voorzitter van het NVV. de heer C. van Wingerden, zeide in zijn rede voorts nog: „Er zal duide lijk vastgesteld dienen- te worden, hoe de interpretatie zal moeten zijn van de welhaast berucht geworden zinsnede uit het S.E.R.-rapport, dat: „onder handhaving van ae voorde len en met vermijding van de nade len van het huidige systeem o.a. het volgende uitgangspunt zoveel moge lijk gerealiseerd dient te worden: een zo grote mogelijkheid van dif ferentiatie in de lonen en andere ar beidsvoorwaarden als met de coördi natiegedachte in overeenstemming is te brengen". Iedereen kan er het accent aan ge ven dat bij zijn opvatting past. Er zullen bij de differentiatie in het loonbeleid ook in de toekomst, even als in het verleden, richtlijnen moe ten worden gehandteerd. Er zullen bepaalde „spelregels" moeten zijn, ook bjj de toepassing van differentia tie. Men kan het college van rijksbe middelaars veel verwijten en dat doet men dan ook ijverig, maar aan wer kelijkheidszin en begrip voor wat voor het bedrijfsleven nodig is ont breekt het deze heren beslist niet. Koop bij uw wlnterlïleding eens een nieuwe tas en of U 'nu 5.75 of 35.— wenst te besteden, 't Geschenkenhuis heeft de nieuwste modellen in plastic en in leer en steeds iets anders dan anders. Voor n Damestas naar Ook in dit opzicht is de ervaring die in tien jaren werd verkregen van betekenis. Als zal gaan gebeu ren wat in het voornemen van de ligt, dat deze verant- 1 aan het bedrijfsle- ïragen', dan weten wjj, dat dit bedrijfsleven een wel zeer zware verantwoordelijk heid te dragen krijgt. Wü althans zjjn ons die verantwoordelijkheid regering ligt, d woordelijkheid i ven zal worden over} Jhr. mr. Van Vredenburch leider van K.S.G.-delegatie Jhr. mr H. F. L. O. van Vreden- jurch, plaatsvervangend secretaris generaal van de NATO, is benoemd fot leider van de permanente delega tie van de Hoge Autoriteit der Euro pe Gemeenschap Voor Kolen en al bjj de Engelse regering. Hy zal deze post op 15 April 1956 aanvaar den. Jhr mr van Vredenburch werd 31 October 1905 geboren. Hij kwam in diplomatieke dienst in Februari 1932 als attaché. In 1944 werd hij benoemd tot gezantschapsraad by het departe ment van buitenlandse zaken. Later werd hij consul-generaal te Hamburg en voorts was de heer Van Vreden burch werkzaam aan het Nederland se gezantschap in Buenos Aires en aan de ambassade te Washington. Hij is ook administrateur van de internationale zóne van Tanger ge- Vervolgens merkte de heer van Wingerden op: Aan het adres van degenen, die zo vriendelijk zijn te suggereren, dat wij het zijn die het slagen van de nieuwe politiek in de hand hebben, omdat wy het langst de gevoerde loonpolitiek hebben verdedigd en dus wel 't mees te moeite zullen hebben om een nieu we koers te gaan, hebben wij slechts dit te zeggen: Niet wjj, maar de anderen, die de gelelde loonpolitiek hebben onder graven, zjjn nu het eerst aan bod om aan te geven hoe in overeen stemming met de opvattingen van de regering die nieuwe politiek zal moeten worden uitgevoerd, en men moet niet ons bjj voorbaat aan sprakelijk proberen te stellen, als die politiek zou mislukken. Wjj zyn als grootste vakcentrale steeds vooropgegaan. Wjj weten ook nu onze verantwoordelijkheid te dragen". Het ruimte-onderzoek „Er is nog een ander brandend vraagstuk dat op korte termijn om een oplossing vraagt. De S.E.R.-com- missie die zich met het zogenaamde „ruimte-onderzoek" bezighoudt is reeds enige tijd aan het werk, maar nog niet met haar rapport gereed. Wij maken zelf deel uit van die commissie en weten, dat het een in gewikkeld vraagstuk Is. Ingewikkeld omdat in de vraagstelling van de regering behalve het vaststellen van de achterstand op dit moment mede betrokken is een onderzoek naar de gevolgen van de invoering van de wettelijke ouderdomsverzekering en een eventuele huurverhoging. Wij moeten echter verlangen, dat de com missie nu op korte termijn met haar rapport gereed komt en dat zo spoe dig mogelijk in de Stichting van de Arbeid gesproken kan worden over de opvulling van de achterstand, die er op dit moment zonder enige twijfel is. Er zyn in ons land stemmen op gegaan, die zeggen, dat wat be treft een mogelijkheid van loons verhoging voorzichtigheid dient te worden betracht om die loonsver hoging nu door te voeren in ver band met wat het bedrijfsleven ln de toekomst zal moeten opbren gen. Ons antwoord is, dat wij er niet aan denken afstand te doen van datgene waarop w\j op dit mo ment recht hebben en dit ln 1956 in handen te laten van de onder nemers, omdat er in 1957 bepaalde gebeurtenissen te verwachten zjjn ANTWOORD AAN KROESJTSJEW Kernreactoren voor Euratom en geld voor Egyptische dam De Verenigde Staten zullen volgend jaar hun hulp aan het buitenland vrijwel verdubbelen, om hulpprogramma's waarmee de Sowjet-Unie nieu we vrienden zou willen winnen, te overtreffen, aldus is uit goed ingelichte kringen te Washington vernomen. Als gevolg van de Aziatische reis van maarschalk Boelganin, premier van de Sowjet-Unie en partijsecretaris Kroesjtsjew, die aan India, Birma en Afghanistan economische hulp be loofden, hebben hooggeplaatste functionarissen in Washington hun werk aan het ontwerp voor het nieuwe hulpprogramma bespoedigd. Men ver wacht echter lcrachtige oppositie in het Amerikaanse congres tegen een zo sterke vergroting van het hulpprogramma. Inmiddels heeft de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles te Parijs ge zegd, dat de Verenigde Staten belangrijke technische gegevens op het ge bied van de atoomwetenschap en voorts een aantal kern-reactoren beschik baar zullen stellen voor de ontworpen Europese atoompool „Euratom" ge naamd, waarvan zes Europese landen deel uitbmaken. Dulles deed deze laatste toezeggin gen tijdens de gesprekken, die hij had met jean Monnet, de Franse minis ter van buitenlandse zaken Antoine Pinay en diens Belgische collega Paul Henri Spaak. Dulles zou er de nadruk op hebben gelegd, dat de Verenigde staten bereid zyn, te helpen zodra 't Euratom-plan meer concrete vorm heeft gekregen, daar de V. S. dit plan zien als een belangrijke stap op weg naar het doel van een Verenigd Europa. De regeringen van Engeland en de Verenigde Staten hebben Egypte verzekerd, dat zy bereid zijn verdere hulp by de financie ring van de verdere stadia van de Assuam-dam (die 1.300.000.000 dollar zal kosten)met sympathie 'in overweging te nemen. Inmid dels heeft de Sowjet-Unie haar aanbiedingen aan Egypte om by dit werk steun te verlenen, her haald. United Press. (Advertentie) Een cadeau voor hem? Sé/ Zijn oude apparaat mag heus wel eens vernieuwd worden. Met een Gillette Super Speed Razor kan hij zich op de modernste manier scheren en hij Zal U elke morgen opnieuw dankbaar zijn voor dit mooie cadeau. In mooi modern etui met Dispenser nnr bevattende 6 Blauwe Gillette mesjes. T K vü Prijs J U> Andere Gillette ech eerapparaten verkrijgbaar van C 1.10 tot t 22.50 Een 9,goeie mor gen" begint met GilletteI Hammondorgel te Wemeldinge in gebruik In kerk van Vrij Evangelische Gemeente Helder en fris klonken de tonen van het nieuwe hammond-orgel Zon dagavond in het kerkgebouw van de Vrij Evangelische gemeente te We meldinge, toen dit instrument tijdens een byzondere dienst officieel in ge bruik werd genomen. De spontane hulp, die van vele zy- den werd ontvangen om de vervan ging van het oude en versleten orgel mogelyk te maken, noopte de plaat selijke predikant, ds. J. A. Hamer, tot het uitspreken van vele dank woorden. Bovenal werd ln deze dienst echter met de woorden van de bij deze ge legenheid zeer toepasselijke Psalm 150 God geloofd en gedankt. Het kerkgebouw was overvol met gemeenteleden, genodigden en verde re belangstellenden, toen de Am sterdamse organist, de heer Halm, de eerste „officiële" tonen van het orgel liet horen. Nadat de gemeente Psalm 150 verzen 1, 2 en 3 had ge zongen, las ds. Hamers dezelfde Psalm, waarin de psalmist spreekt van de lof aan God met bazuinge schal, met harp en citer, met tam boerijn en rijdans, met snarenspel en fluit en klinkende cimbalen. Over dit tekstwoord hield de predikant ook zyn overdenking voor deze avond. Na orgelspel van de heer Halm en het gezamenlijk zingen van het loflied uit Gezang 149, hield ds. Ha mer een toespraak, waarin hij de historie van het orgelfonds memo reerde, Toen hij zich aan de Vrij Evangelische gemeente van Wemel dinge verbond, kreeg ds. Hamer van zyn voorganger, ds. De Goede reeds de boodschap, dat een nieuw orgel wenselijk was. In Mei 1953 is het orgelfonds ge sticht en zoals dezer dagen uit voerig gemeld door een bazar en de spontane medewerking bij de in zameling van oud papier (14 maan den lang!) is er zoveel geld verkre gen, dat tot de aanschaffing van 't nieuwe orgel kon worden overge gaan. Ook de veiling te Kapelle ver leende bij de papierinzameling haar medewerking, waarvoor ds. Hamer de directeur, de heer Snoek en zyn personeel dank bracht. Voorts dank te hij ir. Van Buren uit Amsterdam, die vele waardevolle adviezen gaf, de heer C. Philipse, hoofd van de Christelijke school te Wemeldinge en de organist yan de Ned. Herv. kerk aldaar, die dé organisten van de Vry Evangelische gemeente opleiden. Tenslotte richtte ds. Hamers zich FEUILLETON Door Margaret Malcolm „Ja, misschien wel", zei Piers ten slotte schoorvoetend. „Ik moet erken nen, dat ik er niet helemaal mee ac- coord ga, maar 't is mogelyk verstan diger". „Dat denk ik ook", hernam Rilla, die met enig succes probeerde, heel bezadigd te doen en er bovendien zo lief uitzag, dat Piers het nodig achte, haar opnieuw te kussen, tot ze, blo zend en gélukkig, zich uit zijn om helzing bevrijdde. „Zo dadelijk komen ze met het eten", zei ze buiten adem. „Zouden we niet liever „Ja, ik geloof van wèl", gaf hij schoorvoetend toe, „maar laat me je vertellen, jongejuffrouw, dat je me niet lang meer zult ontsnappen! Wan neer ben je jarig? Binnen de zes maanden? Nu, dan zullen we onze verloving over twee maanden bekend maken en op je verjaardag trouwen. Wat zeg je daarvan Op dit ogenblik kwam de dienstbo de binnen met een volgeladen blad, maar Rilla's ogen gaven hem haar antwoord en toen ze weer alleen wa ren boog hij deftig en bood haar zijn arm aan. Rilla maakte een diepe „révéren- ge'i en mompelde met neergeslagen ogen, dat de eer geheel aan haar was. Daarop lachten ze als kinde ren over hun dwaze formele gedoe en begonnen te eten. Dat vorderde echter slechts langzaam, omdat Piers over de kleine tafel heen Ril la's linkerhand bleef vasthouden. Eensklaps tilde hy die omhoog en bekeek ze aandachtig. „Ik zal je een verlovingsring moe ten kopen", merkte hij op. „Wat voor ring zou je graag willen heb ben? Eén met diamanten?" Op die vraag was ze niet voorbe reid, zodat ze een lichte kreet slaak te. 't Is iets heel natuurlijks om te ontdekken dat je elkaar liefhebt, maar een verlovingsring is zo offi cieel en in 't oog lopend! „Mij is alles goed", antwoordde ze verlegen. „Maar heb je geen bijzondere voorliefde of tegenzin?" hield hij aan. „Ik heb nooit veel aan juwelen gedacht", sprak ze langzaam, „want ik had er geen! Intussen geloof ik niet, dat ik van robijnen of smarag den houd. Die zijn te opvallend". Piers knikte instemmend. „Saffieren dan?" opperde hij. „Saffieren en diamanter:) Of neen, ik weet het al! Een opaal, door dia manten omlijst.Donkerblauw om ringd door vuur. Dat zou precies op jou slaan. Maar wat is er, kindlief?" Hij had reden tot die vraag, want Rilla had haar soeplepel neergelegd, terwijl er plotseling tranen in haar ogen kwamen. Piers liep om de ta fel naar haar toe en liet zich op de knieën naast haar neer, terwijl hij de armen om haar heen sloeg. „Wat is er, lieveling?" vroeg hij angstig. „Wat heb ik gezegd? Ben je bijgelovig wat opalen betreft of „Neenneen", zei ze hoofdschud dend, naar een zakdoek zoekend. „Vertel me dan wat eraan scheelt, Rilla", hernam hij vriendelijk, maar toch met iets bevelends in zijn stem. „Het gaat over dat „omringd door vuur", antwoordde ze zachtjes. „Ik weet dat ik zo ben. Ik heb een vre selijk humeur. Herinöer je je maar wat ik met je hand deed. Het litte ken is er nog! Maar o, Piers, ik wil het proberen! Ik zal mijn uiterste best doen om je nooit teleur te stel len: dat beloof ik je!" Hij drukte haar dichter tegen zich aan. „Maar schat, je hebt je ver gist", verzekerde hij. „Ik bedoelde met dat vuur geen heftigheid of drift, alleen maar de heldere vlam van onze liefde. Begrijp je dat niet?" Ze keek hem een ogenblik spra keloos aan, maar toen trilde naar gezichtje van ontroering en legde ze haar wang tegen de zijne. onder andere nos* tot de beide orga nisten, mejuffrouw Leni Schouwe- naar en de heer K. van Berghem. Hierna kwamen enkele sprekers hun gelukwensen' aanbieden. Ach tereenvolgens voerden het woord: ir. Van Buren, ouderling L. van Steve- ninck, namens de Vrij Evangelische gemeente te Yerseke, en wethouder J. Veerhoek, die wegens een lichte ongesteldheid van burgemeester Van Sas, de gelukwensen van het ge meentebestuur overbracht. Ds. Hamers sprak tenslotte een dankwoord tot de sprekers, alsmede tot de afgevaardigden van andere kerken in Wemeldinge voor hun aan wezigheid. Van de zustergemeente te Bath was een schriftelijke gelukwens ont vangen. Bevestiging en intrede ds. A. van Haarlen Zondagmorgen werd de nieuwe pre dikant van de Ned. Herv. kerk te Nieuw- en St. Joosland, ds. A. van Haarlen, bevestigd door de predi kant, waarbij hij zijn Ieer-vicariaat heeft doorgebracht, ds. Borghardt uit Den Helder. De bevestiger wees in z'n predikatie nadrukkelijk op de eenheid tussen de gemeente en de predikant, die er moet bestaan wil er opbouwend worden gewerkt. Hij wenste de ge meente geluk met net feit, dat na zo'n korte tijd de predikanten-vaca ture vervuld was. Daarna had de handoplegging plaats, die geschiedde door de bevestiger, ds. Borghardt, de consulent, ds. Kalkman en ouderling H. J. Boom. De gemeente zong psalm 134 vers 3. 's Middags verbond ds. Van Haar len zich aan zijn gemeente met een predikatie over psalm 4 vers 7 „Wie zal ons het goede doen zien". Spreker wees erop, dat na de blijdschap van het uitgebrachte beroep ook zorg is voor hetgeen komen gaat. Hij ver trouwde bij de kerkeraad en collega's om steun en raad te kunnen aanklop pen. Hij richtte zich tot burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. Na de dienst sprak de burgemees ter van Nieuw- en St. Joosland, mr. F. S. K. J. Graaf van Randwiick. Hij opperde onder meer de mogelijkheid samen met de nieuwe predikant te zoeken naar de oplossing van het probleem „verenigingsgebouw". Na dat ds. Sneller namens de collega's uit ring en classis en de kerkvoog- ouderling A. de Jager, namens ae kerkvoogden woorden van welkom hadden gesproken, kreeg als verte genwoordiger van de kerkeraad ou derling H. J. Boon het woord. Deze spreker wees op het schone en moei lijke in de taak van de aanstaande predikant. Schoon is het om met Gods Woord in de hand in de gemeen te te mogen staan, maar moeilijk blijft het om een toegang te krijgen tot de harten der gemeente-leden. Ds. Kalkman, aan wie reeds eerder hulde KFC 14 11 0 3 22 35-18 Helmondia 13 8 3 2 19 39-16 Volendam 13 7 5 1 19 33-18 Wilhelmina 14 8 3 3 19 24-17 Tubantia 13 6 3 4 15 27-16 DOSKO 14 5 5 4 15 26-34 Fortuna VI. 13 4 6 3 14 28-26 UVS 13 3 6 4 12 32-29 Hilversum 13 4 3 6 11 25-40 DHC 13 4 2 7 10 23-27 TOP 13 3 4 6 10 21-26 Zeist 13 4 2 7 10 16-23 Oldenzaal 13 4 2 7 10 24-30 Zwarterneer 13 2 6 5 10 25-36 ZFC 14 4 1 9 9 18-31 Oosterparkers 13 2 3 8 7 15-24 „O, Piers, zo is het precies" fluis terde ze. „Hoe... hoe wist je het?" „Och", zei hij, wat onzeker la chend, „kwam het soms ook omdat ik het zelf zo voel?" Nu hij haar nog geen verlovings ring kon geven, moest hij haar iets anders schenken. Maar wat? „Ik kan niets bedenken", verklaar de Rilla hoofdschuddend, maar voeg de er, plotseling op een idee komend, haastig aan toe: „behalve Waarna ze steken bleef en hem wei felend aanzag. „Nu?" moedigde hij aan. „Een viool", opperde ze aarzelend. „Maar dat zou voor Jerry zijn", wierp hij tegen. „Ik bedoel iets voor jezelf". „Jawel, maar die viool zou me erg gelukkig maken", verzekerde ze zachtjes. „En elke keer, dat ik Jer ry erop zag spelen, zou ik me her inneren, dat jij mij plezier had wil len doen. Dat zou je toch prettig vinden, nietwaar?" „O, jij vrouwmens", hernam hij kwasi wanhopig. „Je denkt zeker, dat je mij, zodra we getrouwd zijn om je pink zult kunnen winden en dat je er liefst maar vroeg mee moet beginnen!" „Neen, neen!" protesteerde ze. „Neen, Piers, dat ben ik niet van plan. Ik wil dat je jezelf blijft. Ge trouwde mensen moeten niet zo ver toegeven, dat ze nog maar een scha duw van zichzelf zijn! Dat is verne derend!" (Wordt vervolgd). Eerste klassestand (betaald voetbal) Afdeling A XerxesRBC 1- 1. RCH—Heerenveen 2—0. NEC—Go Ahead 1—1 L. VelocitasPEC 01. AGOVVVeendam 4- -C VSV—De Valk 2—2. RCH 11 6 5 0 17 21- 7 VSV 11 6 3 2 15 20-11 Go Ahead 12 6 3 3 15 22-19 AGOW 13 7 1 5 15 38-23 DWS 11 5 3 3 13 25-13 NEC 13 6 1 6 13 24-22 RBC 11 4 4 3 12 24-19 Xerxes 11 3 5 3 11 10-11 De Valk 13 4 3 6 11 25-32 PEC 12 5 0 7 10 21-35 Velocitas 13 4 2 7 10 13-21 Veendam 12 4 1 7 9 24-34 Enseh. Boys 11 3 2 6 8 18-29 Heerenveen 12 3 1 8 7 20-29 Afdeling B BaronieWageningen 33. RhedenBlauw Wit 35. Zwolse BoysHeracles 20. HaarlemLonga 02. Hermes DVS't Gooi 40. ONA—Be Quick 1—4. Leeuwarden Wageningen Hermes DVS Baronie 't Gooi Haarlem Helmond Longa Blauw Wit Zwolse Boys Be Quick Rheden Heracles ONA HilversumWilhelmina 31. ZwarterneerTOP 23. UVS—Zeist 2—3. HelmondiaZFC 92. KFC—Tubantia 2—1. OosterparkersOldenzaal 02. Fortuna VI.—DHC 5—2. DOSKOVolendam 2—2. 12 6 5 1 17 22-13 11 6 3 2 15 23-12 11 6 3 2 15 20-12 11 4 5 2 13 22-20 11 5 2 4 12 15-14 11 5 2 4 12 22-21 11 4 3 4 11 16-15 11 3 5 3 11 20-21 11 5 1 5 11 21-26 12 3 5 4 11 13-18 11 4 1 6 9 19-22 11 3 3 5 9 21-24 13 2 3 8 7 17-26 11 2 1 8 5 22-29 Afdeling C was gebracht voor zyn voortreffelijke werk tijdens zyn consulentschap, sprak hierna nog een kort woord en verzocht de gemeente haar nieuwe herder en leraar toe te zingen als ui ting van de verbondenheid van de ganse gemeente aan de nieuwe predi kant, gezang 257 vers 3. Intrede ds. T. Kamper te Scharendijke Na 's morgens door zijn vader, ds. M. Kamper uit Wierden, met een predikatie over Jeremia 1 11 en 12: „God waakt over zijn woord om dat te doen", te zyn bevestigd, deed candidaat T. Kamper Zondag middag intrede in de Geref. Kerk te Scharendijke. Zijn predikatie handelde over 1 Johannes 4 9 tot 11. Aansluitende op de preek van zijn bevestiger, wees de jonge predikant op het kar dinale punt van Gods liefde in ons leven. Hij behandelde ten eerste, hoe die liefde aan het licht komt, ten tweede de oorzaak van die lief de en ten derde de invloed van die liefde in ons leven. Bijzondere nadruk legde ds. Kam per op de liefde van God in het le ven van ons, die geneigd zijn de zonde lief te hebben. Hij wekte ten slotte zijn gemeenteleden op om onderling de liefde te betrachten, zodat het gebed vreugde wordt. Na de predikatie sprak, namens de ker kelijke gemeente, ouderling J. N. Viergever er zijn blijdschap over uit, dat de gemeente na een half jaar weer een eigen predikant heeft. De gemeente zong daarop haar nieuwe predikant psalm 134 vers 3 toe. Ds. W. H. Meyër uit Haamstede wenste geluk namens de classis Zie- rkizee en als consulent, waarna ds. P. Schuddebeurs uit Brouwersha ven dit deed namens de buurkerk. Ds. A. P. Nauta, Ned. Herv. predi kant te Scharendijke, hoopte op een zelfde vriendschap en samenwer king, als die hij van zijn voorgan ger mocht ontvangen. Burgemeester C. Padmos vertolk te de gevoelens van de burgerlijke femeente. In zijn slotwoord dankte s. Kamper voor de gesproken woorden en het inrichten van de pastorie. Voor beide diensten be stond grote belangstelling, onder meer van de zijde van het gemeen tebestuur van Duivendijke en Ei kerzee en van de kerkelijke ge meente van Zonnemaire. Nu nog 6 dagen dan is het weer Kerstfeest I Natuur lijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huls. Wilt U verse mayonnaise, let dan op het achter etiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van wicirumut 9 Elmer Burke, een van de meest ge vreesde mannen in de Amerikaanse on derwereld, is wegens moord ter dood ver oordeeld. Een jury te New York bevond hem rehuldig aan moord op een havenar beider. Hij zal in Januari op de electri- sche stoel in de Sing-Sing zijn leven ein digen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7