Sanering Vlissingse binnenstad kan reeds worden voorbereid LC.C. Caltex Super ic-pius benzine VAN TOT Zeeiiwsp Almanak extra HOOG OCTAANGETAl /fJv" MOTORSCHIP TAMP0MAS WERD TE WATER GELATEN BELONING OP BASIS VAN DE WERKCLASSIFICATIE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE UU'/RANT MAANDAG ia DECEMBER 1955 ANTWOORD VAN WETHOUDERS Wethouder vraagt medewerking van de bevolking In antwoord op de algemene beschouwingen, die Vrydagmiddag in de Vlissingse gemeenteraad zyn gehouden, antwoordden de wethouders des avonds. Op een desbetreffende vraag zette de wethouder van Openbare Werken, de lieer M. A. van Popering uiteen, dat de dienst van gemeen tewerken niet kan worden ingesteld on het uitvoeren van grote werken, omdat deze zich te incidenteel voordoen. Daardoor kan het voorkomen, dat de dienst soms wat zwaar belast wordt. Om dit euvel op te heffen moet men dus grote werken naar particuliere architecten dirigeren. Op vragen van de heer J. Marijs (A.R.) antwoordde de wethouder, dat het in de bedoelingligt om de Walstraat te verbeteren. De structuur van de grond in het Nollebos achtte hij zeer moeilijk en hij verwachtte dan ook dat dit project veel geld zal gaan kosten. mogelijkheid tot industrievestiging aan, maar het ontbreekt aan een goe de opvanggelegenheid, waarin indu strieën onmiddellijk kunnen worden ondergebracht en dit doet zich zwaar felden. De heer Van Popering stelde e heer J. L. Verhagen (VVJD) ge rust en deelde mee, dat het terrein aan de Prins Hendrikweg zeker niet voor woningbouw beschikbaar ge steld zal worden, of het moet zy'n voor de bouw van enkele bedrijfswo ningen. De wethouder kon meedelen, dat de plannen voor de oeververdediging in het bijzonder voor wat de Bou levard De Ruyter betreft bij Rijks waterstaat in vergevorderd stadium verkeren. Sanering binnenstad Ten aanzien van de toekomstige sanering der binnenstad deed de wet houder een beroep op de bevolking en in het bijzonder op de middenstand. Hij zou graag zien, dat men zich reeds in zoverre op deze sanering in stelde, dat zich, wanneer er een aan vang mee kan worden gemaakt, geen moeilijkheden zullen voordoen. Op deze manier kunnen de plannen het beste worden voorbereid. Er zal naar worden gestreefd de karakteristieke gebouwen te handhaven. Over de ernst van de woningnood deelde de heer Van Popering nog mee, dat Vlissingen momenteel nog 200 duplexwoningen telt en 580 noodwoningen. Voorts zijn er nog ongeveer 200 gevallen van sa menwoning. Tenslotte antwoordde de wethouder op een desbetreffende vraag, dat de planologische dienst een plan in stu- Advertentie) WONDEROLIE Weg: met onhandige ükdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA.CORN. neemt de ptfn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende (EO) die heeft een deel van het Nollebos als kampeerterrein te bestemmen. De wethouder van Onderwijs en Financiën, de heer W. Poppe, was enigszins pijnlijk getroffen door de critiek, die de heer J. Koops (PvdA) op zijn beleid had uitgeoefend. Hij meende er een tendenz van wantrou wen in te kunnen bespeuren. Sommi ge opmerkingen izo meende hij moesten echter voortkomen uit on kunde van de heer Koops op het on derwijsterrein. Zeer pijnlijk vond hij het, dat de heer Koops de indruk had gewekt als zou de heer Poppe de Ge reformeerde school hebben voorge trokken. Tot genoegdoening van de PvdA-fractie zette de wethouder uit een, dat de vertragingen in de bouw van een kleuterschool aan factoren te wijten waren, waar hij volkomen buiten stond. Dat was eveneens het geval geweest met de Gereformeerde school, die twee lokalen over heeft. Het internaat Mét enkele vragenstellers vroeg de wethouder zich af, of het internaat van de De Ruyterschool misschien het „Polynorm van Vlissingen" ging wor den. De exploitatietekorten stelden ook hem teleur en vervulden hem van grote zorg. Die zorg zo bleek wordt trouwens ook gedeeld door het stichtingsbestuur, dat reeds besloten heeft met ingang van de nieuwe cur sus de internaatgelden te verhogen van 1250 tot ƒ1350 per jaar. On danks deze verhoging verwacht men, dat het internaat volledig bezet zal P.T.T.-bestelauto botste tegen paard en wagen Op de verkeersweg van Bergen op Zoom naar Tholen, even voorbij Vo gelenzang, is Zaterdagmorgen een bestelauto van de P.T.T. in botsing gekomen met een met een paard be- bespannen wagen, bestuurd door de voerman v. d. H. uit Oud-Vossemeer. De bestelauto, bestuurd door A. de W. uit Bergen op Zoom, werd aan de zykant zwaar beschadigd. De chauf feur bekwam een hoofdwond en een lichte hersenschudding. Het paard van v. J. H. werd licht gewond; de voerman zelf kwam met ae schrik vrij. GRENSVERKEER. Voor de grensbewoners in Eede is er goed nieuws. De Dienst van In voerrechten en Accijnzen heeft toe gestaan, dat er een opening ter breedte van drie en een halve meter wordt gemaakt in de versperring aan het einde van de Dorpsstraat in deze gemeente. Vooral voor boeren, die bouwland zowel ln België als in Nederland hebben, betekent dit een grote verbetering. Wederom dus een stap voouit in de richting van vrijer grensverkeer. GEEN HEREN Geen heren in het grensverkeer to nen zich de smokkelaars, die even eens bij Eede de laatste dagen weer actief waren. Nóg actiever waren evenwel de kommiezen. Zij slaagden er in op het erf van C. V. in de wijk Oosthoek een grote personenauto, waarin elf kalveren waren „opgesla gen" in beslag te nemen. De chauf feur van de wagen wist evenwel te ontvluchten. OVER WALVISSEN. Dank zij de activiteiten van de Culturele Vereniging in Oosteriand zullen belangstellenden Woensdag avond in de gelegenheid worden ge steld een en ander aan de weet te komen over walvissen in het alge meen en over belevenissen aan boord van Neerlands walvisvaarder num mer één de ..Willem Barendsz" in het bijzonder. Dr. A. Melchior uit Haarlem zal namelijk een spreek- ZEVEN GEITJES.... In Nieuwerkerk is een moderne versie opgevoerd van het aloude sprookje van de wolf en de zeven geitjes. Alleen de wolf ontbrak. De geitjes weren allemaal present en een er van was zelfs feestelijk uit gedost. Met een lintje om de nelc. De geitjes hoeven geen angst voor de wolf te koesteren., want de inwo ners van Nieuwerkerk die de geiten ten geschenke kregen van Amster damse studenten, zullen er ongetwij feld zorgvuldig over waken! Temeer omdat zij leden zijn van de Vereniging van Geitenhouders, die met dit Am sterdamse geschenk haar werk kan hervatten. De studenten mochten als blijk van waardering een Delftsblauw bord in ontvangst nemen en daarmee waren plechtigheid en sprookje weer ten einde beurt houden over zyn ervaringen als scheepsarts op de „Willem Ba rendsz." VOORLICHTING. Onder auspiciën van de culturele commissie uit de Ned. Hervormde kerk hield ds. S. P. de Roos uit 's- Heer Hendrikskinderen een voorlich tingsavond over muziek in Axel. Voor een aandachtig gehoor gaf ds. De Roos een uiteenzetting over de ontwikkeling en de betekenis van kerkmuziek. Na een pauze speelde de organist, de heer J. Smies, enkele werken van Bach en Andriessen. De voorlichtingsbijeenkomst werd beslo ten met een orgelconcert in de kerk. VLAM IN DE PAN. Zaterdagmorgen unldekte de heer Van der Doe, bij het passeren van de woning van mej. v. d. V. aan het eind van de Visstraat in Zierikzee, vlammen in de kamer. Het bleek, dat de bewoonster het huis verlaten had zonder acht te geven op een pan vlees op het gas, waarin de vlam ge slagen was. De heer v. d. Doe be dacht zich niet om de brandende pan, voordat ergere dingen gebeurd wa ren, op straat té gooien. IJVER WERD BELOOND. Een inwoonster van Gapinge, mej. C. Pauwe, is thans bijzonder in haar sas. Zij bracht namelijk in het kader van een actie procentsgewijs de mees te nieuwe leden aan voor het tbc- sanatorium „Sonnevanck". Tot haar verrassing zag mej. Pauwe haar ijver dezer dagen beloond met de hoofd prijs. Zij heeft nu maar te kiezen: een radiotoestel, een wasmachine, een bromfiets of een week vacantie met gratis reizen! zyn, hetgeen dan een vermeerdering van de'inkomsten zou betekenen van jaarlijks 8500. Over de begrotingsverwachtingen in volgende jaren deelde de wethou der van financiën mede, dat er inder daad een hogere uitkering zal moe ten komen, wanneer het nieuwe stad huis klaar en het tehuis voor bejaar den in exploitatie genomen is. Over de plaats, waar de Uitge breid Technische School zal komen kon hg nog weinig meedelen, maar wel, dat het geen touwtjestrekken tussen Vlissingen en Middelburg zal worden, omdat tussen deze beide plaatsen een compromis gevonden is. Noodwoningen De wethouder van Sociale Zakeij, de heer J. Post, zei het jammer te vinden, dat voor de 50 phoenix-nood- woningen aan de Paul Krugerstraat en aan de Singel geen vervangend volume verkregen kan worden. Hij meende, dat toch eens een einde aan deze toestand zal moeten komen. Voorts gaf de heer Post als zyn me ning te kennen, dat de geboren Vlis- singers zeker voor restauratie van de Gevangentoren zijn, een restauratie, die de gemeente wellicht 20.000 zal gaan kosten. Nadat o.a. nog de heren J. van Wagtendonk (PvdA), H. van Roorjen (CH), J. Marijs (AR), J. L. Verhagen (VVD) en D. Romgn (PvdA) hadden gerepliceerd, werd de begroting in artikelsgewijze behandeling genomen en vervol gens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eveneens werden goedgekeurd de be groting voor 1956 van de stichting Sportbelangen Vlissingen, van her Burger Weeshuis, van het Gasthuis en van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. „Zuid-Nederlandse" opende nieuw Vüssings kantoor Bouwcombinatie groeide tot omvangrijk bedrijf Zaterdagmiddag om twaalf uur is in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden het nieuwe kantoorgebouw van de „Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie" aan de Dr. Staver- manstraat te Vlissingen officieel ge opend. De opening werd verricht door notaris J. L. Verhagen uit Vlissingen door het ontsluiten van de deur in de hoofdingang. Een personeelslid van de onderneming bood mevrouw Verhagen bloemen aan. Daarna begaven de ge nodigden "zich in het gebouw om dit te bezichtigen. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a. vertegenwoordigers van gemeenten, van de bouwnijverheid en andere zakelijke relaties. Tijdens een lunch in het „Strandho- tel" werd het woord gevoerd door de heren J. L. Verhagen, D. Romijn na mens de beide pensioenfondsen van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", M. A. Mulder, directeur van de levensverze keringsmaatschappij „Sint Willibror- dus" en J. Moll, directeur van de Vlis singse dienst voor Gemeentewerken. De sprekers wensten de directeuren van de onderneming, de heren M. C. Witlox, W. D. de Regt en H. M. C. Wen- tink, geluk met de opening van het kantoorgebouw en prezen hen om de ijver en doortastendheid, die het hun mogelijk had gemaakt de nog zo jonge onderneming tot het huidige niveau op te werken. Men wees op de aangena me wijze van samenwerking, die tot dusver tussen de onderneming en de verschillende instellingen en diensten heeft bestaan en hoopte, dat deze op dezelde manier zou worden voortge zet. Voorts sprak men de hoop uit, dat de combinatie zich zal blijven inspan nen voor de bestrijding van de wo ningnood, zoals zij dat tot dusver heeft gedaan. Namens de directeuren dankte de heer De Regt de sprekers en alle andere aanwezigen. Later in de middag werd in het kan toor een receptie gehouden tijdens welke honderden belangstellenden en zakelijke relaties hun gelukwensen kwamen aanbieden. Expositie werken schilder Piet Bulthuis geopend In de expositiezaal van de kunsthan del Bikker te Vlissingen wordt momen teel een tentoonstelling gehouden van schilderstukken van de Zeeuwse kunst schilder Piet Bulthuis. Zaterdagmiddag om drie uur werd de expositie voor belangstellenden opengesteld. Zij zal duren tot en met 5 Januari aanstaande. In liet intieme zaaltje zijn vierentwin tig schilderijen opgesteld. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht slaagde de heer W. L. Schenk, hoofd inspecteur-titulair bij 's Rijksbelastin gen, vroeger te Middelburg, voor het doctoraal examen rechten. Geslaagd te Utrecht voor het doet. examen veeartsenijkunde: Th. C. van Esbroeck te Hengstdijk (Z.-Vl.). MET de dubbele plus: (IGNITION CONTROL COMPOUND) [CAirw Sneller - Veiliger - Zuiniger bij elk klimaat en iedere weersgesteldheid. Verkrijgbaar aan de zilveren pompen Secretaris van „Het Nederlandse Trekpaard" De heer Chr. A. C. Oomen te Vught, hoofdinspecteur van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trek paard", is per 1 Augustus 1956 be noemd tot algemcen-secretaris-pen- ningmeester, als opvolger van de heer L. A. Bom, die met pensioen gaat. Man uit Axel plotseling overleden De zestigjarige J. O. uit Axel, die Zondagavond in een Terneuzense ga rage zijn defecte bromfiets liet re pareren. werd plotseling onwel en overleed, waarschijnlijk tengevolge van een hartaanval ter plaatse. Examen. De heer W. Geuze, ontvanger van de gemeente Domburg en de heer M. Steijn ontvanger van de gemeente Ovezande, slaagden voor het eerste gedeelte van het examen „Gemeente-Flnanciën". H.M.D.T. op bezoek te Gent Tweede opvoering van „Heeft Constance gelijk?" Daartoe uitgenodigd door de Ko ninklijke Maatschappij „De Melo- manen" gaf „Het Middelburgs Di lettantentoneel" Zaterdagavond in de Koninklijke Nederl. Schouw burg te Gent een tweede opvoering van „Heeft Constance gelijk?" van de bekende Engelse schrijver So merset Maugham, ditmaal voor de Koninklijke Maatschappij „'Vrien denkring Flandragan". De alge meen voorzitter van „De Meloma- nen", de heer A. F. Defrenne, her innerde in zijn inleidend woord aan de bijzonder succesvolle opvoering van dit stuk tijdens de Gentse zo merfeesten in de afgelopen zomer. Hij bracht H.M.D.T. dank voor de spontane wijze, waarop ook nu weer de uitnodiging tot spelen was aanvaard. Als herinnering aan deze opvoering bood hij een fraai boek werk met opdracht aan. De voorzit ter van H.M.D.T., de heer W. de Pagter, wees er in zijn dankwoord op, dat de spelers het prettig von den nu weer voor een andere kring van Gentenaren hun opvoering te mogen brengen. De voorstelling was niet minder geslaagd dan de eerste. Ook nu bleek weer, dat H.M.D.T. met de keuze van dit stuk een gelukkige greep heeft gedaan en dat de spe lers het tot in de perfectie beheers ten. De talrijk toeschouwers gaven blijk van hun grote waardering met een ovationeel applaus. Voor iedere medewerkende was er een geschenk en uit de aan het slot over en weer gesproken woorden van hulde en dank bleek eens te meer, hoe hier door deze uitwisseling op het ge bied van het amateur-toneel vriend schapsbanden zijn ontstaan tussen Gentenaren en Middelburgers. VLOTTE STAPELLOOP VAN 4200 TONNER Mevrouw Utojo verrichtte de doopplechtigheid Onder grote belangstelling werd Zaterdag te Vlissingen van de werf van de N.V. Kon. My „De Schelde" te water gelaten het 4200 ton metende mo tor vracht- en passagiersschip „Tampomas". De doopplechtigheid werd ver richt door mevrouw Utojo, echtgenote van de militaire attaché van de In donesische ambassade. Mevrouw Utojo werd by de ceremonie van de tewa terlating geassisteerd door (1e heer J. W. Hupkes, dii'ecteur van „De Schel de". Na de champagne-doop kapte mevrouw Utojo met een byltje de kabel van de klink door, waardoor de laatste beletselen voor de tewater lating waren weggenomen. Het werd een buitengewoon vlotte stappelloop, want onmiddellijk hierna gleed het schip met de Indonesische vlag in top statig in zijn element. De „Tampomas", genoemd naar een uitge doofde vulkaan op Java, wordt gebouwd in opdracht van de Stichting Ne derlandsche Scheepsbouw Export Centrale te Den Haag, welke stichting een contract voor de levering van meerdere schepen heeft afgesloten met de Pelajaran National Indonesia. Na afloop van de tewaterlating be gaf men zich naar het Scheldekwar- ïier, waar toespraken werden gehou den door de heren J. W. Hupkes, C. van der Giessen, voorzitter van de Stichting Nederlandsche Scheeps bouw Export Centrale en J. W. F. Rogahang, eerste secretaris van het Hoge Commissariaat. De heer J. W. Hupkes heette in ambassade, voorts Lt Kol. Utojo en mevrouw Utojo, burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen, de heer C. van der Giessen en een aantal aandeel houders van de N.V. Kon. Mij „De Schelde". De mededeling van de heer Hupkes zijn toegedaan, dat coördinatie nodig blijft. De provinciale kadervergadering werd bijgewoond door ruim honderd afdelingsbestuurders uit Zeeland en Westbrabant en stond onder leiding van de districtsbestuurder, de heer de Roo. In de morgenvergadering hield de heer P. Schippers een inleiding over „Het loonbeleid in de agrarische sec tor", waarbij hij tot bovenstaande conclusie kwam. Spreker behandelde eerst de algemene loonpolitiek en zei- LANDARBEIDERS WILLEN Kadervergadering Algemene Nederlandse Agrarische Bond te Goes De Algemene Nederlandse Agrarische Bond zal met kracht streven naar beloning van de landarbeiders op basis van werkclassificatie. Dit deelde de heer P. Schippers uit Utrecht, hoofdbestuurder van de A.N.A.B. Zaterdag mede tijdens een provinciale kadervergadering van de A.N.A.B., die in „de Prins van Oranje" te Goes werd gehouden. In het vervolg van zyn re- teraat zei de heer Schippers, dat er in Nederland zeker nog ruimte voor een loonsverhoging aanwezig is, ook in de agrarische sector. Wat het loon- en prijsbeleid in de landbouw betreft, sloot de heer Schipper zich geheel aan bij de motie-Vondeling, die dezer dagen in de Tweede Kamer werd in gediend. Voorts wees hij er op, dat de voor standers van de zogenaamde diffe rentiatie tot dusver niet met concre te plannen voor de dag zijn gekomen en zeker nog niet duidelijk gezegd hebben, hoever zy willen gaan. De onderhandelingen over de lonen wa ren volgens spreker in het nu bijna verstreken jaar erg moeilijk. Na de lezing volgde een gedachten- wisseling, die ruim een uur in beslag nam. Een aantal woordvoerders wees er op, dat de C.A.O.-lonen in de land bouw nog steeds een achterstand vertonen bij de lonen van vergelyk- bare andere arbeiders ten plattelan- de. De vraag werd gesteld, waarom werkgevers niet spontaner meewer ken, die achterstand weg te werken en de werkclassificatie in te voeren. De heer Schippers beantwoordde de vragenstellers uitvoerig. PROPAGANDAPLAN Na een gemeenschappelijke maal tijd hield de hoofdbestuurder J. L. Lukaart uit Goes een inleiding over het propagandaplan voor de a.s. win ter. Hij toonde aan, dat het ledental van de A.N.A.B. de laatste jaren in belangrijke mate is toegenomen, ook in Zeeland en Brabant. In Zeeland steeg het ledental van 2800 in 1947 tot 4200 in 1955. In Brabant verdubbelde in de laat ste vijf jaar het ledental. Momenteel blijft het ledental echter vrywel sta biel. Dit valt volgens spreker wel enigszins te verklaren als men be denkt, dat de A.N.A.B. van 1 Janua ri 1955 tot 1 December 1955 1770 le den overschreef naar andere NW bonden en in dat tijdsbestek slechts 491 leden uit andere NVV bonden werden ingeschreven. Echter z\jn hier en daar ook in het Zuiden nog vele landarbeiders ongeorganiseerd. Spre ker lichtte het propagandaplan tot in onderdelen nader toe en spoorde al len aan, in het komende winterseizoen vooral door huisbezoek de on- en ver- keerd-georganiseerdn voor de A.N. A.B. te winnen. Ook na deze inleiding namen ver schillende afdelingsbestuurders aan de discussie deel. Voorts werd in het kort het ont wikkelingsplan Tholen besproken, waarna de voorzitter de vergaring sloot. Chr. Emigratie-Centrale hield Canada-middag" De afdeling Zeeland van de Chr. Emigratie-Centrale hield Zaterdag in het Nederlands Koffiehuis in Middelburg een „Canada-middag", die zich in goede belangstelling mocht verheugen. Nadat de voor zitter, burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder, de bijeenkomst had geopend, spraken achtereenvolgens mej. J. de Ouden uit Den Haag en de heer J. A. Wiggers uit "Winters wijk. Mej. De Ouden, die de emigratie- gebieden heeft bezocht en thans in dienst is van de C.E.C. als voor- lich tingsambtenaresse, behandelde de emigratie in het algemeen en wat dit gebeuren voor de vrouwen meebrengt. Zo schetste zij wat een vrouw te doen staat bij emigratie en welke mogelijkheden er in het nieuwe vaderland zijn. Spreekster gaf vele nuttige wenken en raadge vingen en vertelde o.a. ook over het leven aan boord van een cmigran- tenschip. Mej. Den Ouden beant woordde hiérpa nog tal van vragen. De heer Wiggers, die vertegen woordiger is van de C.E.C. in de Achterhoek, sprak speciaal over Canada, welk land hij uit ervaring kent. Hij vertelde uitvoerig over de mogelijkheden. die er in de ver schillende staten van dit grote land liggen voor Nederlandse emigran ten. In het bijzonder behandelde spreker de aspecten, die Canada de agrarische gegadigden biedt. Het was een leerzame causerie; over het onderwerp werden na afloop nog verschillende vragen beantwoord, de o.m. nog steeds de overtuiging te dat de heer G. N. van Ginkel is be noemd tot directeur van de Maat- schappy, werd met applaus begroet. De „Tampomas" werd door „De Schelde" zelf ontworpen en zal te zijner tyd dienst doen in de Indone sische wateren. In Mei werd de kiel gelegd, in Juni hoopt men het schip af te leveren. Zich richtend tot mevrouw Utojo dankte hij deze voor haar aandeel in de vlotte stapelloop en bood haar als herinneringsgeschenk een diamanten broche aan. Nadat een dronk was uitgebracht op een voorspoedige vaart van het schip, werd het woord gevoerd door de heer C. van der Giessen. Spreker was er van overtuigd, dat de „Tam pomas" een sieraad zal worden van de maatschappij en dat het schip, eenmaal in de vaart gebracht, de naam van „De Schelde" zal hooghou den. Moge het schip, dat thans te wa ter is gelaten, steeds in de toekomst een behouden vaai't hebben en moge 't bijdragen tot de voorspoed van het volk van Indonesië, aldus besloot de heer van der Giessen zijn rede. De heer J. W. F. Rogahang dankte tenslotte namens de Indonesische re gering de directie van „De Schelde" voor de voortreffelijke wgze, waarop de bouw van het schip is uitgevoerd. Hiermede was het officiële gedeel te besloten. De „Tampomas" heeft een lengte van 128,5 meter over alles, een breed te van 18.60 meter en een beladen diepgang van 6.10 meter. Het tijdstip heeft een draagvermo gen van 4200 ton dead weight, ter wijl aan boord accomodatie is voor 142 hutpassagiers en ongeveer 1500 dekpassagiers en een bemanning van 95 leden. De voortstuwing geschiedt door een M.A.N. dieselmotor van 6000 pk, waarmede het schip in be laden toestand tydens de proeftocht een snelheid van 16 myl zal halen. 't Worstenweer houdt aan Weer om gezellig thuis te blijven en te genieten van een voortreffelijke pikante Gel- derse rookworst van Anton Hunink. Die smaakt u altijd naar méér! Let op het loodje aan de worst. i Hoe verser - hoe lekkerder ANTON HUNINK j HOFLEVERANCIER - DEVENTER VANDAAG. Middelburg Electro: „De rode baret", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De verlaten wigwam", (clnemasc.), (a.l.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Therese, de be geerde vrouw" (18 Jaar), 19 en 21 uur; Luxor: ,,'n Mooi portret" (alle leeftij den), 20 uur. Vlissingen Kunsthandel Bikker: Expo sitie werken Piet Bulthuis. Goes-Grand: „Rear window" (De stille getuige), (14 Jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2