Tweede Kamer keurde begroting van Landbouw goed Hevige gevechten tussen leger eenheden en demonstranten KLAHKBORd NIEUW AANVRAAGSYSTEEM VOOR RIJBEWIJZEN U" ZATERDAG 17 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE OOÜRANT 8 DINSDAG STEMMING OVER MOTIE-VONDELING Voor koolzaad wordt geen garantieprijs meer vastgesteld (Van onze parlementaire redacteur) Na enige dagen debatteren heeft de Tweede Kamer Vrijdag z.h.s., doch met aantekening dat de C.P.N. tegen was, de begroting van landbouw, vis serij en voedselvoorziening goedgekeurd. Overgebleven is alleen de motie van de socialistische heer Vondeling, betreffende de sociale gelijkstelling van de landarbeiders met vergelijkbare arbeiders ten plattelande. Over deze motie zal Dinsdag a.s. worden gestemd. Er bestaat een zeer redelijke kans op aanneming ervan, temeer, daar minister Mansholt ver klaard heeft er geen enkel bezwaar tegen te hebben. van een haven in Katwijk en op spoe dige verbetering van de haven van Scheveningen. Tweede peildatum Op desbetreffende vragen antwoord de de minister o.a., dat rederijkringen een nota hebben toegezegd over de aanwezigheid van een onrendabele top bij de bouw van nieuwe visserssche pen; dat er zoveel mogelijk pootvis zal worden uitgezet; dat de Zeeuwse stro- mc inderdaad over een betere outil lage beschikken wat de inspectievaar tuigen betreft, dan de Waddenzee en dat hij voor wat de Waddenzee aan gaat de ontwikkeling wil afwachten dat het invoeren van een tweede peil datum om de kleine kwekers van oes ters tegemoet te komen, zijn aandacht heeft, doch dat hij geen toezegging kan doen en dat hij nauwkeurig de ontwikkeling van de verordening van het bedrijfschap volgt. Bij de beantwoording van de spre kers in tweede termijn, deelde de be windsman o.a. mede, dat koolzaad wei nig betekenis voor de landbouw heeft en dat hij het daarom van de lijst der basisproducten heeft geschrapt, het geen dus betekent, dat er geen garan tieprijs meer voor wordt vastgesteld. Uitvoerig gaf hij inlichtingen over de gezinsinkomsten in de landbouwbe drijven, teneinde daarmede aan te to nen, dat van een slechte situatie in .de agrarische sector niet kan worden ge sproken. Geen wijziging wenste de bewinds man te brengen in de toeslagregeling voor de melk. De gebieden waar deze toeslag betaald wordt, zullen dus niet worden uitgebreid. Aardstralenkastjes Bij de behandeling van de begro ting heeft dr. ir. Vondeling (P.v.d.A.) aan minister Mansholt gevraagd wat de regering denkt te doen tegen de praktijken van de wichelroedelopers en van hen, die vooral op het platte land kastjes verkopen, die aardstra- len heten te neutraliseren. Minister Mansholt antwoordde, dat hij zich al jaren met de bestrijding bezighoudt. Er is nu een rapport uït- Sebracht over de wichelroedelopers en et gebruik van aardstralenkastjes in de landbouw, waarmede hij zeer inge nomen is. Met de heer Vondeling was hij van mening, dat opgetreden be hoort tc worden en hij deelde mede, dat hij enkele weken geleden van de ministers van justitie en van sociale zaken en volksgezondheid het verzoek ontvangen had om na te gaan of door het treffen van bepaalde maatregelen een einde aan het euvel kan worden gemaakt. Met grote klem heeft een aantal Ka merleden aangedrongen op de aanleg Nieuw H.A.L.-schip wordt „Kerkedijk" De directie van de Holland-Ameri ka lijn heeft besloten het ongeveer 7200 ton metende vrachtschip met passagiersacommodatie, dat, zoals ge meld, onlangs bij de „Lübecker Flen- derwerke" te Liibeck is besteld, de naam „Kerkedijk" te geven. Het schip zal eind 1957 worden opgeleverd. Er zijn op het ogenblik dus drie z.g. K-schepen in aanbouw. Behalve de „Kerkedijk" zijn dit de „Kinderdijk", die in September jl. bij de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen te water werd gelaten en waarvan de oplevering binnen enkele maanden zal geschieden en de „Kloosterdijk", die gebouwd wordt bij de werf Jan Smit Czn. te Alblasser- dam. Dit laatste schip zal eind 1956 worden afgeleverd. Dodelijke ongelukken bij bouw- en sloopwerk Bij het uitvoeren van sloopwerken door een firma uit Meppel aan de ovens van de gasfabriek te Hooge- veen is een muur omgevallen, van de vier op de muur staande personen geraakte de aannemer P. onder de muur. Hij was onmiddellijk dood. Zijn zoon kwam er eveneens onder en werd ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. De andere twee op de muur staande personen kwamen met de schrik vrij. Een 400 kg zwaar heiblok is gis termiddag op de 35-jarige arbeider G. S. uit Haastrecht gevallen toen een heistelling op een bouwwerk aan de 2e Collandstraat in Den Haag om viel. De man is in zeer ernstige toe stand in het gemeentelijk ziekenhuis aan de Zuidwal opgenomen. Nieuwe gewelddaden in Algerije In 24 uur 40 doden De Algerijnse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat Algerijnse ter roristen in de tijd van 24 uur 12 per sonen gedood hebben, maar zelf 28 man verloren, terwijl bovendien 53 „strijders van Allah" gevangen wer den genomen. Gouverneur-generaal Jacques Sou- stelle heeft zijn verkiezingscampagne in Lyon afgebroken en is per vlieg tuig teruggekeerd om de leiding te nemen van de acties tegen de nieu we golf van terroristische geweldda den. In grote delen van Noord-Algerije ztjn terroristische moorden, brand stichtingen en aanvallen op Franse troepeneenheden aan de orde van de dag. Tegelijkertijd hebben in Marokko ondanks de oproep van de nationa listische premier Si Bekkai om de orde en rust te bewaren extremisti sche nationalistische groeperingen een reeks van incidenten ontketend. Haringkoorts f§ Na twintig jaar is de haring teruggekeerd naar het kanaal van Bristol. In drommen zijn de s vissen, die zo lang geleden deze s wateren verlaten hadden, zodat het visserijbedrijf geen „droog brood" meer opleverde, terugge- keerd. Alles wat nog drijft, wordt in gereedheid gebracht om ter vis- vangst te gaan. Jong en oud trekt erop uit. Zelfs de plezier- H bootjes moeten meedoen. Want wie weet hoe lang het bezoek deze keer blijft....? (United Press) UITHUIZIGE HUISDIEREN. Nu eens in het ene restaurant van haar woon plaats Vicenza (Italië), dan weer in het andere, placht juffrouw Lina Campe- rato 's morgens een kopje koffie met gebak te consumeren. Haar hondje Lalla en haar twee poesen kwamen al tijd mee en kregen ook koffie (ver keerd) en gebak. Juffrouw Camperato is nu al een dag of wat ziek. Dezer dagen werden haar kwitanties gepre senteerd door negen restaurants. Haar huisdieren hadden het uitgaan name lijk zelfstandig voortgezet. NERVEUS. Over ongeveer zeventig duizend honden in Los Angeles en Hollywood valt niet zo opgewekt te schrijven. De dierenartsen hebben spe ciale klinieken moeten inrichten om dat die dieren aan nerveuze storin gen lijden.' De oorzaak: het enerve rende „mensengeblaf" in jazzmuziek, radio en televisie. KORTERE PROCEDURE Bemiddeling door autorijscholen Reeds meer dan 1500 autorijscholen hebben zich bereid verklaard, een bemiddelende rol te gaan spelen bij het aanvragen van rij-examens. Was het tot dusver gebruikelijk om een examen met een zogenaamde „eigen verklaring C.B.R.", rechtsrteeks by het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen aan te vragen, per 2 Januari 1956 wordt het mogelijk, dat de autorijschoolhouder de aanvragen en eigen verklaringen verzamelt en opzendt, waarna zowel de candidaten als de rijschoolhouder van het tijdstip van het examen worden verwittigd. Het duurt doorgaans drie en 's zo mers soms wel vier weken voordat een canddiaat wordt opgeroepen. Het kan nu echter zo worden, aldus éen mededeling van het C.B.R., dat deze procedure met ongeveer anderhalve week wordt bekort. De oude metho de van het rechtstreeks aanvragen bij het C.B.R. blijft naast de nieuwe via de rijschoolhouder van kracht voor de ongeveer tien procent der aanvragers, die of geen gebruik ma ken van de lessen van een autorij school. of wel in bedrijfsverband wor den opgeleid. De A.N.W.B., de K.N.A.C. en de K. N.M.V. hebben zich bereid verklaard, op hoofd- en bijkantoren formulieren en dergelijke van het C.B.R. in voor raad te gaan houden, zodat bijvoor beeld voor een collectieve aanvrage van examens van politie en bedrijven daar' de bescheiden aanwezig zyn. Voor de verlenging van de gel digheidsduur van een rijbewijs is een zogenaamde „eigen verkla ring" nodig, welke eigenverklarin- Soekarno weigert ontslag aan Soeryadarma. President Soekarno heeft geweigerd het ontslag te aanvaarden van lucht- maarschalk Soeryadarma, dat deze had ingediend naar aanleiding van hel door de vice-president getekende be sluit tot rehabilitatie van vice-lucht- maarschalk Soejono en diens promo tie tot waarnemend chef-staf van de luchtmacht. Via het radiostation van de Indo nesische luchtmacht werd bij herha ling een dagorder omgeroepen van de wnd. chef-staf der luchtmacht, Soe- toyo, waarin deze daarvan medede ling deed, daaraan toevoegend, dat Kresident Soekarno als opperbevel- ebber aan Soeryadarma opdroeg zijn taak weer op te nemen. gen voortaan niet alleen meer bij het C.B.R., maar ook bij de ge* noemde verkeersbonden en -hij meer dan 800 gemeentesecretarie- en verkrijgbaar zullen zijn. In 1956 en 1957 zullen vrijwel alle in om loop zynde rijbewijzen moeten wor den verlengd. Het C.B.R. heeft thans reeds meer dan 325.000 aan vragen voor het rijexamen behan deld en verwacht voor 1956 onge veer 400.000 aanvragen. Twee Duitse kampbeulen veroordeeld Paul Werner, d voormalige com mandant van het concentratiekamp Stutthof, is tot vijf jaar en drie maan den gevangenisstraf veroordeeld na dat tijdens de rechtszittingen bewezen was, dat hij een werkzaam aandeel heeft gehad in de moord op meer dan 100 gevangenen. Hij kreeg deze straf met aftrek van voorarrest. Op 24 April van het vo rige jaar werd hij gearresteerd. Otto Karl Knott, die belast was met de sanitaire- en desinfectie-afdeling in het kamp, kreeg eveneens met af trek van voorarrest hij werd op 28 October 1954 gearresteerd drie jaar en drie maanden gevangenisstraf wegens zijn aandeel in de dood van 50 gevangenen. Dr. Otto John moet rekenschap afleggen. Voor parlementaire commissie Dr. Otto John zal binnenkort moe ten verschijnen voor een parlementai re commissie van onderzoek om vra gen te beantwoorden over zijn ver blijf van 17 maanden in Oost-Duits- land. De voorzitter van die commissie, Gerd Bucerius, deelde dit Vrijdag me de. Bucerius zei dat John voor de commissie zal móeten verschijnen zo dra het gerechtelijk onderzoek zover is gevorderd dat een verhoor door de commissie, dat onderzoek niet langer zal belemmeren. De enquêtecommissie werd kort na de vlucht van John op 20 Juli 1954 naar Oost-Duitsland in het leven ge roepen. Zij kwam sedertdien af en toe bijeen, voor het laatst Maandag jl., enkele uren voor John opdook in West-Berlyn. Volgens betrouwbare berichten heeft de minister-president van Irak, Nouri el-Said, het ontslag van zijn kabinet aangeboden aan koning Feisal. Hiermede zou een politiek van bin nenlandse hervormingen worden inge luid. (United Press) Met belang stellino beschouwen d°ze Vlissingse dames de kers-bomen, die de koopman in voorraad heeft, liet aanschaf Jen van zo'n feestelijk spar retje is een zaak van gewicht waar wel even aandacht aan nesteed moet worden! Foto P.Z.o.J Middenstanders betreuren vrijere loonpolitiek Het bestuur van het Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen heeft dezer dagen zijn standpunt bepaald inzake het toekomstige loonbeleid. Het verbondsbestuur betreurt in de huidige situatie het besluit van de regering tot het voeren van een vrije re loonpolitiek met grotere bedrijfs- taksgewijze differentiatiemogelijkhe den. Het ziet hierin, in het bijzonder voor het klein- en middenbedrijf, een vergroting van de moeilijkheden en het in de'hand werken van het euvel der zwarte lonen. De financieel en economisch sterkere bedrijfstakken zullen in nog sterkere mate aan reeds thans het geval is. het personeel weg zuigen van de financieel en econo misch minder sterke bedrijfstakken. Anderzijds wordt het beginsel van de coördinatie, zowel als van de sociale rechtvaardigheid, dat een essentieel bestanddeel uitmaakt van de geleide loonpolitiek, hierdoor verzwakt. Gemeenteraad achter slot en grendel? De gehele gemeenteraad van Seven- oaks (Engeland) wil rechter Harold Danckwaerts in het gevang stoppen, als het college niet meer ernst maakt met het rechterlijk bevel, de vervui ling van een riviertje bij Sevenoaks met meer ernst aan te pakken. „Als ik het gevoel zou krijgen, dat u uw plicht verzaakt, zou ik gedwongen zijn u al len te laten opsluiten", sprak de rech ter streng. De raadsleden beloofden, de zaak in orde te maken als de rech ter nog even geduld had. (United Press) NOODTOESTAND IN JORDANIË Het Wereldgebeuren. Betogingen tegen Bagdad-Pact In de Syrische hoofdstad Damascus, is bericht ontvangen dat Vrijdag de noodtoestand over Jordanië is afgekondigd naar aanleiding van beto gingen over het gehele land uit- protest tegen een regeringsbesluit om Jordanië bij het Pact van Bagdad aan te sluiten. Ook werden berichten ontvangen, dat 40 leden van de politie en solda ten gedood of gewond werden en dat vele slachtoffers waren gevallen onder de demonstranten. Het Jordaanse leger kreeg de op dracht de orde te herstellen toen tienduizenden Jordaniërs betogingen hielden tegen het pas gevormde ka binet van premier Hazza Ala Majaly. Het kabinet werd heftig becritiseerd wegens het besluit om Jordanië aan te sluiten by het Pact van Bagdad. De uitbarsting van gewelddadigheid werd gevolgd door de afkondiging van de noodtoestand en het instellen Angstig avontuur van Poolvorser Robert Chambers, een g jagen en moest 6 rook even optrok kon 28-jarige Engelsman, in een gipsbed hij met zijn ontstoken was een van de pool- vachten tot een boot ogen het spaarzame vorsers, die deelnamen hem naar de bewoonde licht van de vuren zien aan de internationale wereld kon brengen. weerkaatsen in de ogen expeditie naar de Zuid- Machteloos op zijn bed van de muizen, die pool, welke het hoogte- liggend vocht hy tegen steeds in zijn nabijheid punt zal betekenen van de troepen uitgelion- bleven. In het donker het internationale geo- gerde muizen, die zoals van zijn grot zag hij fysisch jaar 1957'58. hij zei „aam zijn haar hun lichtende kraal- Het eiland Gough, 1.500 knabbelden en in zijn oogjes druk bewegen, mijl ten Zuid-Oosten oren beten". Toen ze Terwijl hij zijn eenza- van Kaap de Goede van hem „geproefd" me strijd tegen de mui- Hoop, en 3000 voet bo- hadden, aten ze zijn he- zen streed, werd door ven de Oceaanspiegel le voedselvoorraad op. z'n metgezellen koorts- gelegen, verbergt vol- „Op zekere morgen achtig gewerkt aan de gens geologen het ge- vond ik in mijn kom opbouw van hun kamp. heim van de scheiding met soep twee verdron- Daar hij echter met zijn van Afrika en Zuid- ken muizen", zei hij. Amerika, die mïllioe- Om hem enigszins te nen jaren geleden moet gen de koude in de hebben plaatsgevonden, dampige kille grot te Op een van de beklim- beschermen, hadden mtngen die Robert zijn collega's vuren aan- Chambers als leider gelegd. Toch liep hij van een groep van 7 een tamelijk ernstige man meemaakte, kwam longonistekking op. Iiy te vallen en brak Door zyn smokende zijn ruggegraat. kampvuren werd hij Hij werd naar 't lcamp half verstikt, en als de longontsteking onmo gelijk langer in zijn kil le grote kon blijven lig gen, werd Chambers met 'n vissersboot naar het eiland „Tristan da Cunlia" gebracht en vandaar werd hij per schip naar Kaapstad gebracht. (United Press van de avondklok in de grootste ste den. Volgens de ontvangen berichten werden in Nablus, dat als een der brandpunten van demonstraties werd aangeduid, 300 personen gearresteerd onder wie enkele parlementsleden. De hevigste gevechten tussen demon stranten en politie- en leger-eenhe- den braken uit in Nablus, Amman en de steden in het gebied van Palesti na. Naar verluidt werden de oproer lingen in Amman geleid door Nairn Abdul Hadi en Suleiman Toukan, bei de ministers in het afgetreden kabi net van Sai el Moefti. Zij zouden troe pen demonstranten door de straten van Amman hebben geleid, daarbij eisend dat het deze week door Ma jaly gevormde kabinet zou worden ontslagen. Ook uitten demonstranten in Amman luide critiek op koning Hoessein. Zy dreigden, dat het Pa lestijnse gebied zien van Jordanië zou afscheiden en zich bij Syrië voegen zodra het kabinet het Pact van Bag dad ondertekent. (United Press) Senator Kefauver stelt zich candidaat. De democratische senator Estes Kefauver heeft officieel bekend ge maakt, dat hij zich beschikbaar stelt voor de democratische candidatuur voor het Amerikaanse presidentschap. De uit Tennessee afkomstige sena tor zeide, dat hij opnieuw een krach tige campagne zal voeren voor de hoogste post in den lande ondanks het feit, dat zijn partij in 1952 niet hem, maar Adlai Stevenson als democrati sche candidaat uitkoos, i (United PressjL Oorlogsmateriaal uit België naar Egypte? Verscheping via Antwerpen Met betrekking tot de vragen in het Engelse Lagerhuis over de uitvoer naar Egypte van in BSlgië achter gelaten geallieerd legermateriaal heeft het Katholieke blad „La Cité" te Antwerpen een onderzoek inge steld. Het blad publiceert foto's van een werkplaats in de Antwerpse haven waar oude tanks weer gevechtsklaar gemaakt zouden worden. Het blad geeft tal van bijzonderhe den over de leveranties en voegt er aan toe dat het Belgische ministerie van economische zaken op regelma tige wijze aan firma's te Gent, Brus sel en Antwerpen uitvoervergunnin gen heeft verstrekt. De verzenders van genoemd oorlogsmateriaal beti telen dit echter als „materieel voor dbouwgebruik". „La Cité" vraagt verder of het juist is dat de militaire attaché van een land uit het Nabye Oosten op het ogenblik eveneens in België bezig is dergelijk materiaal aan te kopen dat dan onverwijld aan zyn land moet worden geleverd. Is het tenslotte ook juist dat een te Zeilick gevestigde schroot-firma langs de kaden 269 en 273 te Ant werpen werkplaatsen heeft laten in richten waar uit Engeland afkom stige tanks geheel worden hersteld en dat op deze wyze kortgeleden tanks van het type Centurion naar Israël zijn verscheept? Nieuwe Franse ambassadeur in Moskou Officieel is bekend gemaakt dat Mnurice Dejean benoemd is tot Frans ambassadeur in Moskou, in de plaats van Louis Joxe die benoemd is tot ambassadeur in West-Duitsland. Joxe vervangt in Bonn André Fran- Qois-Poncet, die eerder in het jaar af trad wegens het bereiken van de pen- i sioengerechtigde leeftyd, Distels De loopbaan van een politicus gaat maar zelden over rozen. De Japanse minister van buiten landse zaken Sjigemitsoe weet er van mee te praten. Het waren geen rozen, maar harde metalen platen, waarover hij liep toen hij in 1945 aan boord was gestapt van het slag schip Missouri om het stuk van de overgave van zijn land aan de geal lieerden te ondertekenen. Toen hy zijn vulpen op het capitulatiepapier zette, had hij zonder twijfel een brok in zyn keelMaar ja. hij wist dat zijn landgenoten het er naar hadden gemaakt. Hij kon zich troosten met de gedachte, dat het nooit tot deze vernedering was gekomen, wanneer de Japanse machthebbers zijn advie zen met. in de wind hadden geslagen. Waarom hebben ze niet begrepen, dat hij als diplomaat in Europa ver der gekeken had dan zijn neus lang was en dat hij niet zonder reden had gewaarschuwd tegen een bondge nootschap met Duitsland en Italië? Helaas had het weinig zin meer om zulke vragen te stellen. En hy was zelf mee-verantwoordelijk. Want hij was in het oorlogskabinet minister van buitenlandse zaken geworden in 1943. Het pleit was beslecht. Er moest een handtekening worden ge zet. En daarvoor was hij uitgekozen. Het was zonniger om hem heen, toen hij in September jl.. precies tien jaar na die donkere ge beurtenis, voet aan wal zette in Amerika, om zijn land te dienen met onderhandelingen. Weer was hij mi nister van buitenlandse zaken. En hij wilde nu zijn best doen, om de sporen van de oorlog uit te wissen, vooral voor zijn eigen landgenoten. Vrijla ting van Japanse oorlogsmisdadi gers, beperking van defensiekosten, meer handel met communistisch Chi na waren een paar punten waarover hij het zou hebben. En hri heeft er over gepraat. Vergaande toezeggin gen zyn hem niet gedaan. Maar hij had tenminste zijn Amerikaanse col lega Dulles weer eens gewezen op diverse Japanse wensen. En hij gin» naar huis met de boodschap, dat ook in Amerika zijn problemen de aan dacht zouden hebben. Tot de zonnig heid van dit bezoek droeg ook iets anders bij: Sjigemitsoe liep weliswaar niet over rozen, maar hy was geflan keerd door een aantrekkelijke bloem: zyn charmante dochter, wier aan blik de Amerikanen er van kon over tuigen, dat er in Japan niet alleen, vechtjassen, maar ook aardige meis jes zijn. Hammarskjöld, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, orga niseerde in New-York ter ere van de Japanse gasten een receptie. Al be hoorde Japan nog niet tot de leden van de volkerenorganisatie. Die volkerenorganisatie heeft na de wisselvallige stemmingsre sultaten van de afgelopen week in de Veiligheidsraad zestien nieuwe leden. Elf van de zestien waren Don derdag al present in de imposante, in blauw en goud gedecoreerde ver gaderzaal van de Verenigde Naties in New-York. Ook Japan stond op de lijst van sollicitanten. Maar de Ja panse afgezant moest genoegen ne men met een plaatsje op de publieke tribune, waar hij kon horen hoe jam mer de meeste afgevaardigden het vonden, dat de Sowjet-Unie tegen de toelating van Japan in de Veilig heidsraad een veto had laten horen. Deze week was dus voor Sjigemit soe weer een zwarte week, zonder rozen. Een socialistische motie van afkeuring over zijn beleid in de Ja panse Tweede Kamer werd gisteren weliswaar verworpen, maar intussen was het hem toch maar weer verwe ten, dat Japan nog geen V.N.-zetel kon innemen. Vanzelfsprekend nam hij dat niet. En er ging dan ook nog fisteren een Japans protest naar na- ionalistisch China. Dat had zich in de Veiligheidsraad beter moeten ge dragen. Nationalistisch China had immers Woensdag in de veiligheids raad zyn veto uitgesproken tegen het lidmaatschap van Buiten-Mongolië. De Sowjet-Unie beantwoordde dit ge baar met een veto tegen toelating van Japan. Het gevolg was, dat het communistische Buiten-Mongolië niet alleen buiten bleef staan, maar ook het veel belangrijkere Japan, dat op weg is, een démocratie in Westerse zin te worden. tteindelyk moeten de Japanners hun voorlopige buitensluiting natuurlijk wyten aan het land, dat met het veto op de proppen kwam: de Sowjet-Unie. Er worden tussen dat land en Japan op het ogenblik vredesonderhandelingen ge voerd in Londen. De Japanners heb ben daar aangedrongen op terugga ve van de door de Sowjet-Unie bezet te eilanden ten Noorden van hun land en van de in Rusland gevangen ge houden Japanners, alvorens het vre desverdrag te tekenen. Sjigemitsoe heeft gisteren in de Kamer gezegd, dat hy niet wist of de Russen met dat veto het Londense gesprek wil den beïnvloedenMaar wie weet, zullen de Russen nu zeggen, dat de Jappanners hun eisen moeten opge ven en dat zij al blij mogen zyn, wan neer zij door medewerking van de Russen eens tot de V.N. worden toe gelaten Het staat wel vast, dat op deze étappe van Sjigemitsoe's pad meer distels dan rozen staan. SJIGEMITSOE ....zwarte week....

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3