Laboratorium voor oestercultuur te Wemeldinge geopend 4v PRONTO (S. ijfc ÉJUpina „GOUDSTROOM' advocaaf Immr Aininnak VRACHTAUTO MET OPLEGGER RAMDE PERSONENWAGEN LEZING VOOR STUDIEKRING GEMEENTE-ADMINISTRATIE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 16 DECEMBER 1955 VERPLAATSING CULTUUR MOGELIJK Ir. Maris van de Deltacommissie „Ik voel me het zwarte schaap" In de nieuwe houten laboratorium-barak in de Stormezandpolder te We- meldinge, onder aan de dijk van de Oosterschelde, stond Donderdagmiddag tussen kolven en reageerbuizen een vrij uitgebreid gezelschap dames en heren. Zij waren getuige van de officiële start van een werk dat hopelijk voor de toekomst van de Zeeuwse oestercultuur van de grootste betekenis zal blijken te zijn. Zal met de afsluiting van de Oosterschelde deze cultuur inderdaad ten onder moeten gaan? Zou een verplaatsing, b.v. naar de Grevelingen, nog mogelijk zijn? Het zijn vragen, waarvoor de biologen A. C. Drinkwaard en A, G. Vlasblom in dit laboratorium zullen trachten een antwoord te vinden. „Ik kan heus nog niet zeggen tegen de Yersekcnaren: Ga maar rustig slapen, het komt wel in orde", zo merkte de bekende bioloog van bet rijks instituut voor Visserijondcrzoek, dr. P. Korringa, bij deze officiële opening van het laboratorium waarschuwend op. „We hopen echter, dat het onder zoek vruchten zal afwerpen." De directeur van de visserijen, ir. G. J. Lienesch, die bij deze plechtig heid als gastheer fungeerde, verwel komde o.a. in het bijzonder mevrouw J. Redeke-Hoek uit Utrecht, dochter van wijlen dr. P. P. C. Hoek, de eerste visserijbioloog, die rond de eeuwwis seling reeds een studie maakte van de oorzaken van de achteruitgang van de Zeeuwse oester in die tijden, wiens naam thans aan het nieuwe onder zoekingsvaartuig werd gegeven. Ook kon hij de directeur-generaal van rijks waterstaat en tevens voorzitter van de Delta-CQmmissie.-ir. A. G. Maris, een welkom toeroepen, alsmede de „gang makers" van het onderzoek, n.l. de le den van de CQmmissie van dertien met burgemeester A. C. Willemsen van Yerséke aan het hoofd. Voorts ir. J. D. Dorst, voorzitter van het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen, de burgemeester van Wemeldinge. de heer C. N. F. van Sas, en verschillen- Advertentie Echte oud-Hol landse, zuivert advocaat 1/1 fles 4.40 1/2 fles 2.35 Het beste oaard .van (de Schiedamsë) stal. de heren van het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorziening. Ir. Lienesch schetste het ontstaan van dit laboratorium, dat als doel heeft het leven en de levensomstandig heden van de oester te bestuderen en na te gaan of deze ook wèl of niet bui ten de Oosterschelde kan worden ge kweekt. Dankbaar moet men zijn voor het feit, dat de regering het mogelijk maakt, dit onderzoek te kunnen ver richten. Mevrouw Redeke-Hoek die de plech tigheid van de officiële naamgeving van het onderzoekingsvaartuig zou verrichten, dankte hartelijk voor de attentie om het werk van wijlen haar vader te eren, door zijn naam aan dit schip te geven. Dr. P. Korringa gaf vervolgens voor de genodigden een korte, heldere uit eenzetting van de betekenis van de Zeeuwse schelpdierteelt. De eostercul- tuur die in de dertiger jaren door de slipperaantasting tot enkele millioe- nen stuks per jaar was gedaald, bloei de later weer op tot thans meer dan 20 millioen stuks. En nog zit men niet aan het plafond, zo was dr. Korringa van mening. Wan neer de Franse grens binnenkort ook voor de oesters mocht opengaan, zijn de mogelijkheden voor export nog veel groter dan thans. Daarom moet alles worden gedaan om te trachten deze cultuur in stand te houden. De Oosterschelde is enig in de wereld voor het kweken van oesters, maar waarom dit nu precies het geval is, heeft men nooit nagegaan. Het is ech ter van belang deze factoren te leren kennen, om een antwoord te kunnen geven op de vraag of b.v. verplaatsing naar de Grevelingen mogelijk zou zijn. Men zal moeten trachten oestërbroed in het laboratorium te kweken en er zullen vele onderzoekingen in het wa ter moeten worden verricht. Een zware taak rust op de biologen, omdat uiteindelijk over millioenen guldens zal moeten worden beslist. Spreker hoopte, dat men te zijner tijd na de voltooiing van het Drie-eilan- VAN :mn TOT AVONTUUR! Wellicht herinnert men zich nog de geschiedenis van Jaapje Bolier uit Scherpenisse, waarvan we vorige week melding konden maken. Jaap je was zoekgeraakt, omdat na afloop van een Sinterklaasvoorstelling in Tholen tegen hem gezegd was: „Ga nog maar even naar binnen". De „avonturier" sloeg die raad niet in de wind, ging weer naar binnen en ge noot rustig, terwijl talrijke onrusti ge mensen naar hém zochten, van de tweede voorstelling. Datzelfde Jaap je was dezer dagen weer bij een avon tuur betrokken, maar kwam er dit maal minder goed af. Toen hy name lijk in Scherpenisse de Kerkstraat inliep, reed juist de bromfiets om de hoek. Gevolg: Jaapje ging tegen de grond. Ook ditmaal was het geluk echter niet volkomen van zijn zijde geweken, want hij kwam er wonder- GEEN BEWIJS Een lezer uit St. Maartensdijk tart ons om te bewijzen, dat wij een ke rel" zijn, zo'n onversaagd brok man, dat rond voor de feiten uitkomt en dat zo nodig, ook 'bi deemoed het hoofd durft buigen wanneer de om- standigheden dat zouden vereisen. Welnu, dat zullen wij niet bewijzen. Dat, beste lezer is van het goede veel te veel gevraagd eli bovendien zou het bewijs, dat de man uit St. Maartensdijk ons vraagt, veel te makkelijk te levéren zijn. Wij behoe ven hem daartoe slechts nederig ex cuus te vragen en dat nu, doen wij ïn dit geval"bepaald niet. De lezer in St. Maartensdijk is van mening, dat wij chauffeurs in grote steden tekort hebben gedaan, door in een almanakje te schrijven over een chauffeur in West Zeeuwsch-Vlaan- deren, die persoonlijk een vergeten pakje bij een passagiere kiuam thuis bezorgen. ,JLom daar in de stad eens om", zo schreven wij toen, duidend op de gemoedelijkheid waarmede derge lijke zaken ten plattelande afgehan deld plegen te worden. En daar is me die meneer in St. Maartensdijk boven in zijn pen ge klommen„Of de chauffeurs in de stad soms minder attent zijn", zo vraagt hij diep, verontwaardigd. „Ik verwacht, dat U uw excuses zult ma ken. anders bent U niet de kerel, waar U toch wel graag voor door wilt gaan", zo toornt hij. Voor excuses zien wij geen aanlei ding, voor een kerel" willen wij he lemaal niet doorgaan en dat ts dan dat. goed vanaf. Slechts een indrukwek kend blauw oog is voor hem voorlo pig een tastbare herinnering aan dit voorval. STUKJE MUZIEK Uit datzelfde Scherpenisse is nog iets bijzonders te melden. Daar maak te namelijk in de woning van me vrouw J. van de Werf-van Zette de radio plotseling zulk een afgrijselijk geluid, dat afgesloten werd met zo'n daverende knal. dat genoemde me vrouw zich haastig naar het „mu- ziek-instrument" spoedde. Ditmaal bleek de haastige spoed wel goed, want de. radio stond in lichterlaaie. Mevrouw Van de Werf had de tegen woordigheid van geest de stekker uit het stopcontact te trekken en daarna het vlammende apparaat naar bui ten te brengen. De oorzaak? Ver moedelijk kortsluiting. OPSOMMING Het klinkt als opsomming van een overvloedige maaltijd van de be faamde Holle Bolle Grjs: zestien zakken aardappelen, elf zakken tarwe, twee zakken appels, twee zakken erwten, één zak bonen, één zak bloem. Voor één persoon is deze overvloed echter niet be stemd. Dit is namelijk een deel van de opbrengst van de voedsel- actie voor de stichting „Kinder- zorg" te Boechout (by. Antwerpen) die onlangs in Zeeuwsch Vlaande ren werd gehouden. Verder waren er nog honderden blikken, pak jes en zakken voedingswaren, o97 stukken zeep, 65 handdoeken en vier dozen kousen. BESTRIJDING Het ziet er voor de ratten, die Dreischor onveilig maken, niet erg rooskleurig uit. Woensdag is men daar namelijk begonnen met de be strijding van dit ongedierte. By het eerste onderzoek en het uitleggen van dc bestrijdingsmiddelen, waarmee gemeentewerklieden zich bezighou den. is gebleken, dat er zich in deze gemeente vele ratten bevinden. De overheid heeft bij de bestrijding van de ratten de hulp van de inwoners nodig. Vooral diverse etenswaren, veevoeder en klppenvoeder moeten zo goed opgeborgen worden, dat de rat ten er niet bij kunnen komen. denplan, ook een proefterrein in de afgesloten Zandkreek zal krijgen. 0 „Veel succes De directeur-generaal van rijkswa terstaat, ,ir. A. G. Maris, die zich als voorzitter van de Delta-commissie, in dit gezelschap voelde als het „zwarte schaap", verklaarde ook zeer verheugd te zijn, dat dit onderzoek naar een mogelijke verplaatsing van de oesteo- cultuur thans door het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning wordt verricht. Hij wenste de onderzoekers, alle succes toe. Ir. J. D. Dorst sprak als voorzitter van het visserij bestuur ook. zijn vol doening uit over deze activiteit, ter wijl burgemeester Willemsen van Yer- seke, namens de commissie van der tien, -zijn erkentelijkheid betuigde te genover de regering die dit onderzoek mogelijk maakt. 'Minister Mansholt heeft zijn dit voorjaar gedane toezeg ging wel in zeer snel tempo doen rea liseren Tenslotte bood de burgemees ter van Wemeldinge, de heer C. N. F. van Sas, zijn gelukwensen aan en zeg de zoveel mogelijk medewerking bij het probleem van de huisvesting van het personeel toe. In stromende regen begaf het ge zelschap zich daarop naar het ha- ventje van de Gebr. Lindenbergh, waar mevrouw Redeke-Hoek, die uit handen van een der laborantes, mej. H. Faberij de Jonge, een bloe menhulde in ontvangst mocht ne men, door het verwijderen van een gordijn, het onderzoekings vaartuig de naam „Dr. P. P. C, Honk" gaf. De feestelijke plechtigheid werd op wel zeer passende wijze besloten in de loods van de Gebr. Lindenbergh, waar deze oesterkwekers de genodigden de den genieten van de deze middag zo veel besproken oesters. Gezellig en practisch is zo'n mooie THEEBEURS in uw kamer. Theebeurzen in de nieuwste dessins en met edel-ltapok- vulling. Vanaf 9.75 tot 26.50. Voor 'n Theebeurs naar Man in Bruinisse gestorven aan kolendampvergiftiging. Naar eerst thans bekend werd, heeft zich aan boord van de in de vluchtha- ven te Bruinisse liggende sleepboot „Jacomine" Zaterdag een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, waarvan de 50-jarïge kapitein J. Baars uit Dordrecht het slachtoffer is gewor den. Toen men 's morgens volgens afspraak om zeven uur wilde vertrekken, wa ren wel de machinist en.de dekknecht present, maar de kapitein kwam niét uit zijn hut. Bij onderzoek trof men de kapitein bewusteloos aan, terwijl men kolendamp constateerde. Nadat een jirts tevergeefs getracht had de levensgeesten weer op te wekken, werd het slachtoffer naar het Sint Cor- nelia-ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waar de heer Baars zonder tot bewust zijn te zijn gekomen Zondagavond is overleden. Kreek wordt gedempt met klei. Het perceel grond aan het eind van het Laurenswegje te Ooslerland, dat in een kreek is veranderd tijdens de ramp, wordt thans gedempt. Per schip en per as wordt 4000 ton klei aange voerd van de Welplaat onder Rotter dam. Tot nu toe werd de kreek ge dempt door de reinigingsdienst met vuilnis en afval. Politie hield controle Bij de Donderdag gehouden verlich- tingscontróle door de gemeentepolitie te Zierikzee werden bekeurd: 7 be stuurders van personenauto's, 7 be stuurders van vrachtauto's en 7 wiel rijders. Deze bekeuringen werden gegeven omdat de verlichting van de betrok ken voertuigen niet aan de vereisfe voorschriften voldeed. Mutaties Prov. Griffie Ged. Staten van Zeeland hebben de navolgende ter griffie werkzaam zijn de ambtenaren met ingang van 1 Jan. 1956 bevorderd: de referendaris-titu lair A. P. Stuf kens tot referendaris; de hoofdcommiezen J. S. Lenselink, C. van Amerongen en J. C. de Pagter tot hoofdcommies A; de hoofdcommiezen- titulair H. A. van Visvliet, C. D. Waar denburg en H. Koops tot hoofdcom mies; de adjunct-commiezen K. G. S. Th. M. Korting en C. W. Janse tot- ad junct-commies A; de adjunct-commies A: W. L. M. Groffen tot commies en de klerk A. Hamelink tot adjunct-com mies. Faillissement Opgeheven is het faillissement van L. Damen, metselaar uit Vlissingen, wegens gebrek aan actief. Dit bleef over van een nieuwe perso nenauto, die Donderdagavond op het kruispunt PatijnwegVoorstad te Goes door een zware vrachtauto wer(l gegrepen. De bestuurder werd uit dc wagen geslingerd en liep gelukkig geen letsel op (Foto P.Z.C.) VERKEERSONGEVAL TE GOES Politie maakte jacht op weg piraat Omstreeks kwart voor zes heeft zich Donderdagavond op het kruis punt Patynweg-Voorstad te Goes een verkeersongeval voorgedaan, dat wonder boven wonder geen slacht offers heeft geëist. Een enorme vrachtauto met aanhanger van de firma C. van der Beukei uit Monster reed namelijk op de Patijnweg in de richting Middelburg, toen plotseling een kleine personenauto, bestuurd door de arts A. F. uit Driewegen, de voorrangsweg opreed. Met een dave rende klap, die tot ver in de omgeving te horen was, greep de zware vracht- diesel de personenauto, die hierdoor driekwart slag omgezwaaid werd en pas op 't trottoir voor Hotel „Nieuw Goes" tot stilstand kwam. De arts werd tengevolge van de enorme slag buiten de wagen geslingerd en kwam op straat terecht, gelukkig zonder enig letsel op te lopen. De per sonenwagen werd zeer ernstig ver nield, terwijl de vrachtauto aan de rechtervoorzijde enige lichte schade opliep. De politie was snel aanwezig en re gelde met behulp van rode verkeers lichten het verkeer, dat op dit spits uur ter plaatse zeer druk is. De be stuurder van de personenauto ver klaarde later goed naar links en rechts gekeken te hebben. Het regen de echter en het uitzicht, dat toen al niet te best was, werd verder nog be lemmerd door een groep fietsende schooljongens, die de weg over wil den steken. Aangezien de heer F. niets aan zag komen reed hij zachtjes verder en bemerkte de naderende vrachtauto pas op het laatste mo ment. De bestuurder van deze wagen, de heer De W. meende, daar hij zich op de 'oorrangsweg bevond, dat de ftersonenvvagen voorrang wilde ver enen. Hij reed daarom door en be merkte de vergissing van de heer F. te laat. Door krachtig te remmen probeerde hij nog het ergste van de aanrijding te voorkomen. Het regelen van het verkeer bracht voor de politiemannen vele moeilijk heden met zich mee. Menig onoplet tend automobilist kreeg via het por tierraampje de vermaning zich als een heer in het verkeer te gedragen. Van één zo'n haastige weggebruiker werd de oesterkweker L. uit Wemel dinge bijna de dupe. Een automobi list scheerde met grote vaart vanuit de Voorstad de Patijnweg in de rich ting Kloetinge op, terwijl de heer L. op de voorrangsweg in dezelfde rich ting reed. Met grote tegenwoordigheid van geest wist de heer L. zijn personen auto tot stilstand te krijgen, maar niet dan na een gevaarvolle slippartij, waarbij zijn auto omzwenkte en bijna enkele toeschouwers bij de spoorweg overgang raakte. Kordaat sprongen twee politieagenten in de wagen van de heer L., die daarop de achtervol ging inzette. Even voorbij Kloetinge werd de wegpiraat ingehaald. Het bleek de heer S. uit Kapelle te zyn, die promt een bekeuring opliep. Bevolkingsonderzoek rheuma in vier Zeeuwse plaatsen. Koudekerke weigerde medewerking. In vier Zeeuwse plaatsen zal het volgend jaar een bevolkingsonder zoek op rheuma worden gehouden. Voor dit onderzoek heeft men geko zen Middelburg, Sluis, Krabbendyke en Oud-Vossemeer. Deze plaatsen zijn representatief voor de verschillende bevolkingsgroepen in Zeeland. Aan vankelijk lag het in de bedoeling een dergelijk onderzoek ook in Koudeker ke te houden, doch deze plaats wei gerde deel te nemen. Reeds anderhalf jaar houdt de organisatie voor toege past natuurwetenschappelijk onder zoek in Den Haag zich bezig met het bevolkingsonderzoek op rlieuma in verschillende Nederlandse plaatsen. Het is echter voor de eerste maal in deze anderhalf jaar, dat een gemeen te geweigerd heeft medewerking te verlenen. De bedoeling van dit onderzoek is statistische gegeven te verkrijgen over rheuma. In deze statistieken zul len ook gegevens als beroep, soort woning enz. verwerkt worden. Niet de gehele bevolking van de genoemde plaatsen zal worden onderzocht. In Iedere plaats zal een willekeurig ge kozen aantal personen opgeroepen worden. In Middelburg zijn dat circa 1800 inwoners. Personen beneden de vijftien of boven de 64 jaar worden niet aan een onderzoek onderworpen. Onder leiding van de rheumatofopg dr. R. de Graaff uit Den Haag wordt dit bevolkingsonderzoek in de loop van Mei en Juni gehouden. Universitair examen Aan de Technische Hogeschool' té Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen landbouwkundig in- - genieur de heer L. D. Looysen te Tholen en voor het ingenieursexa men werktuigkundig ingenieur de heer L. W. Provoost te Terneuzen. Te Utrecht slaagde aan de Rijks universiteit voor het candidaatsexa- men sociologie de heer A. M. van den Broecke te Aardenburg. Geslaagd voor het artsexamen de heer M. J. den Engelsman te Axel. KanarietentoonsteHing in Bergen op Zoom De eerste Bergen op Zoomse kana- riehoudersvereniging „De Edeizan- fer' houdt ter gelegenheid van het !5-jarig bestaan een jubileum-wed strijd en een tentoonstelling. Het is een federatie-wedstrijd, waaraan me dewerking wordt verleend uit Axel, Vlissingen, Middelburg, Goes en Ber gen op Zoom. Deze wedstrijd wordt op 14, 15 en 16 December gehouden en de tentoon stelling op Zaterdag 17 en Zondag 18 December. Aan de wedstrijd zijn een bronzen medaille, aangeboden door H.M. de Koningin, en twee medailles, aange boden door de gemeentebesturen van Middelburg en Bergen op Zoom, ver bonden. BIJEENKOMST IN GOES Hoe werkt de Raad van State De Studiekring voor de gemeente-administratie en gemeente-financiën in Zeeland, die een afdeling is van het Instituut voor Bestuurswetenschappon, hield Donderdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes een wetenschap pelijke bijeenkomst, die werd bijgewoond door burgemeesters en ambtena ren van vele Zeeuwse gemeenten. Dr. J. R. Stcllinga uit Voorburg, Raad adviseur van Staat, hield een lezing over het onderwerp „Het beslissen van geschillen van bestuur door de Kroon, gehoord de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State". Op vrij uitvoerige en geestige wijze behandelde spreker de weg, die een administratief beroep moet volgen voordat de Kroon kan beslissen over geschillen van bestuur, die tussen particulieren, gemeentebesturen of Gedeputeerde Staten onderling zijn gerezen. Dr. Stellinga legde daarbij vooral de nadruk op de werkwijze van de Raad van State, die een advies en een ontwerpbesluit aan de Kroon moet voorleggen. Na afloop van de lezing werden, spitsvondige vragen gesteld, die ech- swiss "uf OMtiéeitateVeek. ter door de heer Stellinga alle be vredigend werden beantwoord. Aan de wetenschappelijke bijeen komst was een korte huishoudelijke vergadering vooraf gegaan. Nadat de voorzitter van de Studiekring, jhr. L. E. D. S. van Bönninghausen tot He- rinclthave, burgemeester van IJzen- dijke, een welkomstwoord had gespro ken, bracht de secretaris-penning meester. de heer L. A. van Splunder uit Koudekerke, verslag uit over de afgelopen twee jaren. Hij wees op het kleine aantal leden (300) dat de Stu diekring in Zeeland telt en wekte de afdelingen op om meer activiteit te ontplooien. In de vacture, ontstaan door het vertrek van de heer S. A. Leverink, werd gekozen de heer P. Harthoorn, commies ter secretarie van Rilland-Bath. De middag werd bijgewoond door de heren J. Rothui zen en J. T. van Stegeren namens het Instituut voor Bestuurswetenschap pen in Den Haag en door de burge meesters van o.m. Middelburg, Vlis singen en Goes. Ir. J. G. Snip benoemd tot hoofding. Prov. Waterstaat Aantal bevorderingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Februari 1956 benoemd tot hoofd van het inge stelde bureau bijzondere werken var de Provinciale Waterstaat, in de rang van hoofdingenieur A, ir. J. G. Snip, thans hoofdingenieur van de Rijkswa terstaat te Middelburg. Met ingang van dezelfde datum is tot technisch-ambtenaar aan ge noemd bureau benoemd de heer J. v. d. Linde, thans technisch-ambtenaar le kl, bij Gemeentewerken te Middel burg. Tot technisch-ambtenaar met standplaats Zierikzee werd met in gang van 1 Februari 1956 benoemd de heer A. P. van der Mark, thans technisch-ambtenaar A bij gemeente werken te Rotterdam. Tevens zijn de navolgende bij de Provinciale Waterstaat werkzaam zijnde ambtenaren bevorderd: De hoofdingenieur ir. C- Koning tot hoofdingenieur A, met ingang van 1 Februari 1956. De technisch-ambtenareri Q. A. v. d. Linde en J. A. Salomé tot tech- nisch-hoofdambtenaar, met ingang van 1 Januari 1956; de opzichters op arbeidsovereen komst G. Koelmans en Th. J. Leen- knec.ht tot techn'isch-opzichter in vas te dienst, met ingang van 1 Juli 1955; de kantonniers le klasse J. Quaak Hzn., J. Vermeulen. J. de Blaeij, G. de Blaeij, J. C. Bos, J. F. de Blaeij en Th. J. Weemaes tot hoofdkantonnier en de kantonniers J. Oppeneer, C. Hoebeke en R. Maas tot kantonnier le klasse, met ingang van 1 Januari 1956; de bureelambtenaren 2e klasse op arbeidsovereenkomst M. H. v. d. Lin de en C. van 't Veer en de kanton niers op arbeidsovereenkomst A. de Ridder. J. Dieleman en J. J. Kotvis, zijn m.i.v. 1 Januari 1956 als zodanig in vaste dienst aangesteld. Schip voor Casablanca in Terneuzen te water Zaterdag aanstaande om 12.15 uur wordt bij de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij te water gelaten het motorschip „Bruneval", dat is ge bouwd voor een maatschappij te Ca sablanca. Het schip is van het Shel- terdektype; het heeft een lengte van 72,80 meter, een breedte van 11 me ter en een hoogte van 6,75 meter. Het heeft een laadvermogen van 1350 ton dead weight en een Deutz hoofd motor van 1200 pk. Advertentie Een der beste horloges uit het land van de ALPEN Geen ander Zwitsers uurwerk in dezelfde prijsklasse is zó fantastisch nauwkeurig - zo buitengewoon mooi van vorm en uitvoering als het wereldvermaarde ALPINA horloge! AU-risk verzekerd op t!teIdpoÜ8. Firma T. Faberij de Jonge, Juwelier Horloger Anno 1834 Vange Kerkstraat 30, GOES VANDAAG. Middeibu j. Electro: „De rode baret", (14 j.), ly en 21.15 u.; Schouwburg: „Morgen zie ik je weer'- (cinemasc.), (a.l.) 20 uur; Concert- en Geh. zaal: Kon Zangver. „Tot Oer en Uitspan ning B.irht-uitvoering, 20 uur. Vlissingen - Alhambra: „Therese, de be geerde vrouw" (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: 'n Mooi portret" (alle leeftij den), 20 uur. Goes Grand: „Rear window" 18 jaar), 20 uur; Schuttershof: Amusements avond „Euphonia", 20 uur; Prins van Oranje: Vergadering museum Goes, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2