Kring Schouwen-Duiveland Z.L.M. wenst spoedig aansluitingen WALCHEREN MARKTBERICHTEN OMZET LANDBOUWVERENIGING EILAND WALCHEREN" STEEG Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 14 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE OOÜRANT 6 OM ELECTRICITEIT EN WATERLEIDING Motie van Nieuwerkerk zo nodig naar minister van landbouw In de Dinsdagmiddag in het „Huis van Nassau" te Zierlkzee gehouden vergadering van de kring Schouwen-Duiveland van de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij werd met algemene stemmen de motie van de landbou wersgroep Nieuwerkerk aangenomen, waarin de vergadering haar ernstige teleurstelling uitspreekt over het uitblijven van de electricltelt en waterlei dingsaansluitingen van de in het kader van de herverkaveling en na de ramp herbouwde bedrijven. Ter vermijding van nog meer schade voor betrokkenen oordeelde de ver gadering het noodzakelijk, dat op korte termijn aansluitingen worden ge realiseerd. Het Z.L.M.-bestuur ls opgedragen deze motie ter kennis van de herverkaveiiingscommlssie „Zeeland" te brengen en, Indien ln de eerstvol gende vergadering van deze commissie geen opdracht tot aanleg en aan sluiting wordt verstrekt, de motie te richten aan de minister van landbouw. In zijn openingswoord verwelkom de de kringvoorzitter, de heer A. M. Geluk uit Noordgouwe onder meer ir. L. Eelkema van de herverkave- lingsdienst, de ere-voorzitter H. C. van der Zadede en de algemeen-secre taris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann. Met blijdschap consta teerde de heer Geluk, dat op de droog gebleven gronden een goede oogst is geweest en ook bii de geïnundeerde gebieden van vooruitgang sprake kan zijn. Spreker bracht dank aan de herver kaveling, gemeente Rotterdam en het rampenfonds, door welker samenwer king een grote hoeveelheid goede klei naar het eiland getransporteerd wordt. Verder deelde de heer Geluk nog mede, dat begin December bij het landbouwschap rapport gevraagd is over de liquiditeit van de boerderijen op Schouwen-Duiveland. Mr. Schlin gemann belichtte in het eerste deel van zijn referaat het huidige land bouwbeleid. In dit verband noemde spreker het intrekken van de garan tieprijs voor koolzaad. De minister be treurde het dat deze maatregel niet voor de zaaitijd bekend kon worden gemaakt, overwegende echter dat koolzaad geen zaaiproduct is. Hoewel d.e tarweprijs voor 1956 nog niet be kend is, wordt verwacht dat deze niet veel van de huidige verschillen zal. Ook de suikerbieten vallen onder de categorie waarvoor een garantieprijs bestaat. Een tweede groep gewassen is die, waarvan de minister de kóst- Vlissingen P.Z.C.-contactavond voor adverteerders Ook in Vlissingen een onverdeeld succes De P.Z.C.-contactavond voor de ad verteerders is na Middelburg en Goes ook in Vlissingen een onver deeld succes geworden. Honderden aanwezigen hebben Dinsdagavond in het Concertgebouw intens genoten van het gevarieerde en uitstekend verzorgde programma, dat ten tone le wera gebracht. Nadat de heer J. Witte uit naam van de directie de aanwezigen welkom had geheten en nadat men het „feestlied van de avond" had gezongen, genoot men van de geschiedenis van „Brammie en Jaquelientje". Na de pauze pre senteerden de artisten de „evolutie van de muziek", vanaf het „knekel orkest" uit de oertijd tot en met het moderne orkest. Aan deze revue ont brak uiteraard de vrolijke noot niet. Een uitvoerige beschrijving over het programma zelf gaven wij reeds na de uitvoering in Middelburg. Deze voorstelling wordt Maandag in Vlis singen herhaald. Kerstavond N.C.V.B. De Kerstavond van de N.C.V.B., af deling Vlissingen, wordt Vrijdag in het jeugdgebouw van de Geref. kerk gehouden en niet in de kerk. Piano voor muziekschool. B. en W. van Vlissingen verzoeken de raad hun college een crediet te ver lenen van 1800 voor de aanschaffing van een piano voor de afdeling Vlis singen van de Zeeuwse Muziekschool. De noodzaak tot uitbreiding van het instrumentarium met een piano is mede het gevolg van het per 1 Sep tember jl. aangevangen ballet-onder richt aan deze school, waardoor voor dit onderwijs gedurende twee midda gen per week op één der piano's be slag moest worden gelegd. Grijpskerke Vrachtauto contra paard In de Noordstraat te Grijpskerke werd een paard aangereden door een vrachtauto. Het dier werd zodanig aan de achterpoten gewond, dat her ter plaatse afgemaakt moest worden. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 12 Dec.: Ria van Harlingen; Hollandia van Gothen burg: 13 Dec.: Nettie van Antwerpen: Ria van Hansweert; Westersingel van Ant werpen. Van Vlissingen vertrokken 12 Dec.: Ria naar Hansweert; Tjoba naar Antwerpen: Dora naar Cardiff: Nautilus naar Gent; Hollandia naar Plymouth; 13 Dec.: Nettie naar Waterford. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 12 Dec.: Holland van Rotterdam; Zee vaart van Londen; Albireo van Hamburg, Matthew van Krimpen aan de IJssel naar Gent; 13 Dec.: Zijpe van Duinkerken: Noordzee van Krefeld; Oranje van Rot terdam. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 12 Dec.: Oranjefontein naar Amster dam; Santa Margherita naar Duinkerken; Trajanus naar Rotterdam; Delta naar Fa- versham; Navis naar zee; 13 Dec.: Helve tia naar Londen; Madjoe naar Londen van Gent; Rema naar Goole van Gent; prijs garandeert, zoals voedingsgra- nen, gerst, haver en rogge. In de derde plaats zijn er dan de vrge producten, onder meer de peul vruchten, waarvoor de risico bij de verbouwer bljjft. Spreker noemde de ze verdeling in drie soorten van pro ducten een goede basis, waarbij de vrije producten veel aantrekkings kracht voor de boer hebben. Sprekende over de verhouding tus sen Z.L.M. en de Herverkaveling wek te de algemeen-secretaris op in de vertrouwensmannen, die door betrok kenen zelf ln de herverkavellngscom- missie gekozen zijn, ook werkeiyk vertrouwen te hebben. Uitvoerig be handelde spreker tenslotte het loon- beleid, dat voor de landbouw nergens, maar op Schouwen-Duiveland zeker niet gemakeiyk Is. KERKNIEUWS GEREF. GEM. IN NEDERLAND. Bedankt voor Dordrecht: M. v. d. Ketterij te Alblasserdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Waddinxveen: J. J. Poot te Delft. Benoemd tot vicaris te Zoutkamp- Vierhuizen: J. Grimm, vic. te Joure. GEREF. KERKEN. Beroepen te Raamsdonk-Drimmelen: P. C. L. de Jager, cand. te Maassluis; te Roodeschool: N. H. Nammensma, cand. te Drachten. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Zuidbroek: H. M. Ohmann, cand. te Meppel. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Scheveningen: J. B. Bel te Krabbendijke Ongeval met tankauto Zoals gemeld, sloeg Maandag in Mid delburg een tankauto, geladen met benzine om op het kruispunt Poelen- daelewegDe Ruyterstraat. In het verslag over dit ongeval schreven wij o.m.: „Een gelukkige omstandigheid was daarbij, dat op enkele meters af stand de garage van de firma Van D. is gelegen. De vloeistof kon zodoende bij wijze van late Sinterklaas-sur prise in de tank van dit bedrijf wor den gepompt". De betrokkene, de heer Van D., verzoekt ons thans mede te delen, dat hij deze benzine in kwestie uiteraard niet gratis heeft ontvangen. Middelburg Ouderlingen benoemd Tot ouderling in wijk IV (wijk van ds. F. Don) van de Hervormde ge meente van Middelburg is, ter voor ziening in de vacature-A. Steutel, be noemd de heer Chr. de Vlieger, ter- wyl in de vacature ontstaan door 't a.s. vertrek van de heer D. Botje tot ouderling is benoemd, de heer L. M. Naaktgeboren. „Steun Wettig Gezag" was in Middelburg bijeen De plaatselijke commissies „Steun Wettig Gezag" op Walcheren hielden Maandagavond in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg een bijeen komst, welke onder leiding stond van de secretaris der Prov. Commissie Zeeland, dë heer P. de Kam te Goes. Deze opende met een woord van welkom de vergadering en zei, dat de bijeenkomst diende beschouwd te worden als een „Resultatenavond." Achtereenvolgens deden de verte genwoordigers van de plaatselijke af delingen mededelingen over de in de laatste weken gevoerde actie tot toe treding tot de Nat. Reserve, Lucht macht, Reserve Politie en Res. Ma rechaussee, waaruit bleek, dat over het algemeen resultaten zrjn bereikt, hoewel de actie nog in een beginsta dium verkeert. Aan de hand van de opgedane er varingen werden verschillende wen sen en aanbevelingen naar voren eebracht, welke met de bevoegde au toriteiten verder zullen worden be sproken. De legerpredikant Nationale Re serve, kapitein ds. Graafstal en de leger-aalmoezenier majoor Pater Burgman hielden een korte causerie over „Geestelijke Weerbaarheid", waarin zij wezen op het rijke bezit van geestelijke vrijheid in ons land, ons van de vaderen overgedragen, wat grote verantwoordelijkheid op legt ten opzichte van de komende ge neraties. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn Inlich tingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: verschillende sleu tels, wanten, handschoenen, een partij postzegels, Unker gymnastiekschoen, speelgoedauto, rood geruite ceintuur, por- temonnaie's met en zonder Inhoud, Wit poppenschoentje, enkele muntbiljetten, gouden ring, damesparaplule, regencape, kindertasje, paar nylonkousen, vulpen, snoer kralen, grijze herenhoed, gouden oorbel met bloedkoraal, groen met witte das, bruine portefeuille met foto's, korte bruine herenjas, bruine lederen riem, schakelarmbandje, zakmesje, 2 zakjes en muzlekportefeuille, gebreide witte das, zwart met witte poes, zakdoek, rechter bruine kinderlaars, paspoort, 2 zwarte kat ten, pakje shag. Nieuw- en St. Joosland Ambtsdragers gekozen In de Hervormde Kerk te Nieuwland werd herkozen als ouderling de heer H. J. Boom. Gekozen tot ouderling de heer R. Joosse Rzn., die bedankte. Herkozen als diaken de heer .T. Baur- doux. Gekozen tot diaken de heer L. J. Traas. Herkozen als kerkvoogd-ou derling de heer W. A. Kloet. Als no tabel werd nog gekozen de heer P. G. de Lange. Allen namen hun benoe mingen aan. Vrouwenpolder Lezing over beroepskeuze. De afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. kwam onder voorzitterschap van de heer W. Wouters in vergade ring bijeen. Na de gebruikelijke ope ning werden de huishoudelijke zaken afgewerkt. De heer A. Haandrikman hield hierna een lezing over het on derwerp, „Wat zal mijn zoon wor den?" Uitvqerig belichtte hij de te genwoordige toestanden en die van een eeuw geleden. Hg merkte voorts op, dat er door de toename van de bevolking en de beroèpen veel meer geleerd moet worden. Na dit boeiend referaat volgde nog een bespreking. Na enkele mededelingen gedaan te Aaltje naar Queensborough; Angeja naar hebben, besloot de heer Haandrikman ipswich. deze interessante avond. Sint Laurens Feestavond buurtvereniging Zaterdagavond werd in het vereni gingsgebouw te St. Laurens door de buurtvereniging „Brigdamme" een avond gegeven ter versterking van de geldmiddelen, nodig voor het jaarlijk se kinderuitstapje. De voorzitter, de heer J. J. Snoep, heette allen welkom, in het bijzonder burgemeester W. Baas, wethouder J. Koole en de oud voorzitter Van de Broeke. Afgewisseld door accordeonmuziek en de traditionele verloting werd door de toneelgroep „Brigdamme" een op voering gegeven van de klucht m drie bedrijven „Die brave Mijnheer Pol", onder regie van de heer J. van de Voorde. Na een slotwoord van de voorzitter sprak de burgemeester de hoop uit, dat de toneelgroep „Brig damme" in de toekomst, ook als er geen gelden nodig waren, nog dik wijls op zou treden. Hoa Moa door twee overwinningen aan kop Door M. de Ruyter II en E.V.V.C. m te verslaan, heeft Hoa Moa II zich aan de kop van de ranglijst we ten te plaatsen, waardoor Zuidwes ters n, dat Zaterdag niet speelde en mede door het feit dat ook Marathon n en P.Z.E.M. winst boekten, naar de vierde plaats verhuisde. Marathon II staat nu op de tweede en P.Z.E.M. op de derde plaats. De verdere uitslagen van Zater dag luiden als volgt: V.C.U. IIMarathon II 31; M. V.C. II—E.V.V.C. III 3—0; Marathon n—M. de Ruyter II 2—2; P.Z.E.M. M.V.C. II 2—2; M. de Ruyter II Hoa Moa II 0—3; M.T.S. IH—Mara thon H 0—3; Hoa Moa II—E.V.V.C. EU 3—0. Open-paren bridgewedstrijd. De uitslag van de „Open"-Paren- wedstrgd bridge, die Zaterdag j.l. te Vlissingen werd gehouden, luidt als volgt: Groep A: 1. Heren v. Goorv. Oppen 59.5% 2. en 3. Dhr. en mevr. Braak Heren KlinkCorveleyn 54 Groep B: 1. Mej. v. Irendhr. Minckiewicz 61.9% 2. Mevr. Kortewegmevr. v. d. Rest 56.3% Groep C 1: 1. en 2. Mevr. Lakodhr. Dekker Heren Matzingerv. Iren 57.9% Groep C 2: 1. Mevr. Louwersedhr. Louwerse Jr. 60.3% 2. Heren Adriaansen-Vermeer 56 De volgende ronde zal op 22 De cember worden gehouden. A.Z.V.V.Arnemuiden -01 Een door vier invallers verzwakt A.Z.V.V. bond de strgd aan tegen 'n sterk spelend Arnemuiden voor de eerste klasse der Zaterdagmiddag voetbalcompetitie der K.N.V.B.. Met de sterke wind in de rug wist A.Z.V. V. in de eerste helft tol gevaarlijke aanvallen te komen, doch steeds was de Arnemuidense achterhoede in staat het gevaar te keren. Arnemui den kon zich aan de druk ontworste len en na 28 minuten was het links buiten De Nooyer, die de A.Z.V.V.- doelman met een prachtig schot kans loos sloeg (0-1). Voor rust kwam in de stand geen verandering meer. Na de thee was Arnemuiden, met de wind in de rug, sterker en een half dozijn corners drukte wel duidelijk de veldmeerderheid uit. Technisch was Arnemuiden beter, doch ook A. Z.V.V. lanceerde nog diverse gevaar lijke uitvallen. Tot doelpunten kwam het niet meer en zo behaalde Arne muiden een verdiende zege. Het su blieme werk van de Axelse reserve doelman voorkwam diverse zeker schijnende doelpunten. Tilburg IIIMiddelburg 23 Met enkele invalsters togen de Middelburgse hockeyspeelsters naar Tilburg 3 om er de volle buit mee te nemen. Mieke Snoep, die een goede wedstrijd speelde, zag al spoedig kans de Tilburgse doelverdedigster met 2 fraaie schoten te passeren. Nog juist voor de rust verkleinde de midvoor der gastvrouwen de achter stand (12). In de tweede helft speelde de Til burgse voorhoede aanmerkelijk be ter. Het werd een gelijkopgaande VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 12 Dec. Andijvie 17—52. Rode kool 5—8. Gele kool 4—7. Groene kool 14—15. Prei 10 —19. Waspeen 14—15. Kroten 5-7. Sprui ten 26—51. Bloemkool 41—51. Knolselderij 10—14. Aardappelen 85.90. Boerenkool 14 -20. Uien 16-24. Gr. peen 6-5. Selderij 4. Witlof 46-61. Golden Dellpious St A 72, ST C 60. K «4. Glorie V. Holland HH I 50. HH BC 48, HH II 38, K 36. Jonathan HH A 42—50, HH B 34-42, HHC 28—30, HH I 36—40. HH II 30- 35, K 23—35. Goudreinetten HH A 41—42, HH BC 35—38, HH U 20—33. K 31—34. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 13 Dec. Aanvoer ln totaal 4216 stuks. Weektotaal 6263. Vette koelen en ossen 650. gebruiksvee 1172, Idem t.b.c.-vrtl 918, vette kalveren 45, graskalveren 190, Idem t.b.c.-vrlj 163, nuchtere kalveren 1002, var kens 170, biggen 231, paarden 100, veulens 11, schapen of lammeren 618, bokken of geiten 27. Vette koelen per kg ln ct. Ie kw. 270— 300, 2e kw. 250—270, 3e kw. 230—250, vette kalveren per kg. ln ct. Ie kw. 286—320, 2e kW. 270—290, 3e kW. 220—260. Pr. p. kg. ln ct. Pr. p. st. In gld. Ie 2e 3e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Si.paarden 220 205 185 Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken le 2e 3e kwaliteit 470 370 280 76 67 62 52 44 38 145 125 100 125 105 1100 950 725 1100 950 723 785 685 585 780 680 580 425 350 Vette koelen aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer klein, handel stil, prij zen Iets lager; graskalveren aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveran derd; nuchter kalveren aanvoer Iets gro ter, handel rustig, prijzen als vorige week; biggen aanvoer Iets kleiner, handel lui, prijzen als vorige week; elachtpaarden aanvoerjets groter, handel tamelijk, prij zen als vorige week; schapen en lamme ren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer Iets groter, handel stil, prijzen onveranderd; vare koelen als vorige week, handel slepend, prijzen als vorige week; pinken aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen als vorige week. VEILING SCHERPENISSE. 13 Dec. Uien: middel 27,49; stek 6,90. Aanvoer 6 ton. 1954—1955 WAS MOEILIJK JAAR Resultaten op j aarver gadering bekendgemaakt Het boekjaar 19541955 is voor de Coöperatieve Landbouwvereniging „Eiland Walcheren" een moeilijk tijd vak geweest o.a. als gevolg van de ho ge vochtgehaltes dèr producten en door inferieure kwaliteiten. Dit heeft de voorzitter van deze coöperatie, de heer A. W. Cevaal, Dinsdag meege deeld tijdens de jaarvergadering, die in het „Nederlands Koffiehuis" in Middelburg werd gehouden. De direc tie heeft tengevolge van deze omstan digheden aan alle onderdelen van het bedrijf grote zorg moeten besteden. Men is er echter in geslaagd lot een redelijke afzet te komen. De totale om zet in hoeveelheden uitgedrukt was zelfs groter namelijk 21.340 ton, tegen 18.800 ton in het jaar daarvoor. Deze omzet vertegenwoordigde een waarde van f 5.360.000 (vorig jaar f4.054.000). De directeur, de heer H. J. Ikkink, bracht tijdens deze bijeenkomst zijn verslag uit en gaf een beknopt over zicht van de diverse afzetproblemen, waarmee men te kampen had. Het ledental van „Eiland Walcheren" daalde iets, daar er 25 nieuwe toetra den en 42 werden afgevoerd; het be draagt thans 910. De kortingen, di^ aan de leden werden betaald, vertegen woordigden in de verslagperiode een totaal van f 10.026,34. De coöperatie contracteerde als hoofdagent voor de V.C.S. 16.370 ton bieten op een aantal van 555 contractanten. De balans van de vereniging per 30 Juni wees een totaal a3n van f 1.764.998.58, met een voordelig saldo van f 11,25. De verlies- en winstreke ning meldde een totaal van f 373.483,34. Verder werd er in de verslagen aan herinnerd, dat in het afgelopen tijd vak de vestigingen, die de vereniging op het Middelburgse industrieterrein bezit, weer werden uitgebreid. Er kwam een stroloods, lang 65 meter en breed 18 meter, gereed en een maga zijn voor landbouwwerktuigen met showroom. Met de bouw van twee wo ningen is men practisch gereed geko men. Verkiezingen De vergadering benoemde bij de ver kiezingen de heer M. Ton met over grote meerderheid opnieuw tot secre taris. Als leden van de commissie van toezicht werden herkozen de heren P. Polderman, Biggekerke, M. Janse, Domburg, Joh. Cevaal, Ritthem, A. Mesu Azn., Vrouwenpolder. In de va cature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Looise uit Gapinge, werd voorzien door benoeming van de heer S. de Visser, eveneens uit Ga pinge. In plaats van de heer J. Lam port uit Veere, die wegens hoge leef tijd niet meer herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. H. Volkers, even eens uit Veere. Tot lid van de finan ciële commissie werd gekozen de heer N. Verhage uit Aagtekerke. Verder werd de door het bestuur ge vraagde verlenging van het crediet in rekening-courant ingewilligd. Beslo ten werd ook tot het plaatsen van een obligatielening van f 2.000.000 ter dek king van de investeringen en deelne mingen gedurende het afgelopen jaar. Bij de rondvraag werden nog diver se vragen op het gebied van de afzet van granen en peulvruchten beant woord. De voorzitter dankte aan het slot de heer Lampert, die als commis saris aftrad, voor de diensten, die deze de vereniging bewees. strijd, zodat de partijen spoedig op gelijke voet kwamen. Beide ploegen vochten voor de winnende goal, waardoor de wedstrijd meer span nend dan mooi werd. Annemarie Adriaanse bezorgde Middelburg weer een voorsprong (2—3). De Zeeuwse dames wisten de stand echter te handhaven dank zij goed werk van de verdediging, waarin met name midhalf Hanneke Hofman uitblonk. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: E. van der Ploeg—Volmer, z. J. C. Latupeirissa—Wijnands, z. S. M. Tuyt—Muilaart, d. P. A. Erentreich—Njoo, d. J. Kalahatu—Anganois, z. E. Goverse— Bruynssels, d. J. Alfons—Usmanij, d. M. Koole-de Priester, d. M. A. Geldof-Koole z. P. IJsselstein—Vlieger, z. M. Sap—Rinkel, z. J. Stols—Pieters, z. G. w. Geelhoed— Swankhuisen, z. Ondertrouwd: J. M. Verhelst, 51 j. en M. Hilleman, 43 j. H. Geers, 26 j. en M. M. M. den Boer, 25 j. H. van Waarde, 18 j. en S. Schullwerve, 19 j. Getrouwd: W. van der Slikke, 40 J. en F. Tllroe, 29 j. w. C. Eerland, 34 j. en J. Ta- nis, 31 j. Overleden: B. Crucq, 76 J., geh. m. M. Timmerman. a. J. van Bronckhorst, 80 j., geh. m. C. Rudolph. M. Barentsen, 92 j., wed. v. W. Koppejan. J. Groenenberg, 79 j. wed. v. a. de Munck. Dobbelaar, 47 j„ geh. m. S. J. Hamel. a. Pettersson, 60 j., gem. m. D. Wouters. W. L. M. P. Thie- me, wedn. M. de Lange. J. Vermeulen, 78 j,. geh. m. P. Jongepier. J. Snoep, 85 j., wedn. S. C. Bal. J. J. Carmejoole, 87 j„ wedn. J. w. Huijsse. C. Nleuwenhuljse, 89 Westkapelle Uitvoering „De Zangvogeltjes" Onder leiding van de heer J. Hek huis gaf het kinderkoor „De Zang vogeltjes" te Westkapelle een uitvoe ring in het Herv. jeugdgebouw. Op aardige en vlotte wijze werden ver schillende liedjes ten gehore ge bracht. Na de pauze voerden de kin deren het zangspel „Juffertje Hap" op. Vooral van de zijde der ouders was er een goede belangstelling. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 13 Dec. Uien middel 27.70: bonk 24.64; drielingen 29.40, pickles 34; stek 7. Aan voer: 35 ton. Eigenheimers I 8.80: Furore I 9.10: Meerlanders I 8-20. Aanvoer: 10 ton. VEILING SINT ANNALAND. 13 Dec. Uien: middel 27,40: bonken 24,12 —24,70; drielingen 30,10; plcklers 33,50; stek 7,05—8,01. Aanvoer 60 ton. VISMIJN VEERE. 13 Dec. Aangevoerd: 4775 kg exportgar nalen 66—92; 137 kg schar 53—63; 11 kg bot 58; 11 kg wijting 56: 7 kg tong (middel) 259—440; 5 kg rog 60: 8 kg schardljn 33— 54; 25 kg ongesorteerde vis 49—51. VEILING MIDDELBURG. 13 Dec. Appelen: Golden Delicious I 77— 78; Jonathan I 38—40: n 38: keuken 32— 44; A 50; B 46; C 41; Lombarts Calville I 61; keuken 3839: Goudrelnette A 46—53; BC 40—41; 1 36; II 34; keuken 85—36: Zoete Ermgaard keuken 29—37: Winston keuken 33—50: Peren: Comtesse de Paris 1 28—35; St. Remy I 28—31; U 25. Aardappelen: Blauwe Eigenheimers bonkon 8,80; grote 8: Koopmans Blauwe grote 11—11,10. Groenten: Bloemkool A 30—59; B 17—35; C 14—24; Sla per stuk 3—30; Rode kool 412; Savoye kool 18—27; Witte kool 4 5; Boerenkool 18—38; Prei 28—42: Andijvie 15—76; Waspeen 19—22; Wijnpeen 3—12; Kroten per kg 414; Uien per kg 28—32; Witlof 57—66; Spruiten 25—74; Spinazie 18 —20; Veldsla 107—143. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kipeleren 15li cent; poelje-eieren 12 cent: eendeleren 10 cent; kalkoeneleren 25 cent; ganseleren 30 cent. VEILING KRABBENDIJKE. 13 Dec. Export- en blokveillng: Goud reinetten AAA 43: A 43; BC 36; I grof 39 —40; I fijn 33; Cox Orange Pippin B 71; C 54; I 60, 57; I 55, 46; H 30: Golden Deli cious AAA 63; AA 64; A 63; B 57; C 45; I 80. 58; I 75, 57; I 70. 61; I 65. 55; I 60, 52; II 32; Jonathan AA 47; A 48; B 44; C 39; I 75, 43; I 70. 42; I 65. 39; I 60, 34; II 28; Comtesse de Paris A 35; BC 30; I grof 33; I fijn 29; O 15. Gewone veiling: Goudreinetten 24—38; Cox Orange Pippin (los) 15—75; (verpakt) 78—88; Golden Delicious (los) 1958; (ver pakt) 62—65: Jonathan 2545; Lombarts Calville 23—43; Laxton Superbe (los) 21— 48; (verpakt) 34—48; Comtesse de Paris 12 -23; Mispels 13. VEILING GOES. 13 Dec. Export- en industrieveiling: Cox Orange Pippin AAA 88: AA 88; A 86; B 72—75; C 52—65; I 54—81; II 30; Goudrel nette AAA 44; AA 42; A 41—42; BC 37; I grof 40,40—40,60; I 35,20—36; II 30.85; Jona than AAA 51; AA 52; A 48.60—50; B 50,80; C 42,80; I 33.70—45; n 26,20: Golden Deli cious AA 63—72; A 63—67; B 56—62; C 49— 51; I 46—82; H 32—42; Zure Bellefleur I grof 36—39,30; I 25—28; H 17,40: Zoete Erm- gaard I 37,50; H 26; Winston I 42—51: H 25 —26; Lombarts Calville I grof 41: Beurré Alex. Lucas op monster huishoud I en op 525,20; Comtesse de Paris A 38; BC 33; I grof 34; I 28—29; n 17; St. Rem> I grof 27,80—30; I 30.20—31; H 28; Gieser WrfSe- man I grof 49; I 45; n 27—35; Kleipeer I 25—36; Doyenne du Cornice I 82—1(5; II 74—91. Verpakt fruit; Cox Orange Pippin AA 91—93; A 87—90: I 87—93; Golden Delicious AAA 73—75; AA 68—72; A 66—68; B 61—64; C 55; I 60—71; Laxton Superbe I 44—53; Doyenne du Cornice I 109—115. Gewone veiling: Cox Orange Pippin keu ken 62—74; fabr. 29—40; Golden Delicious keuken 39-55; fabr. 23-44; Jonathan keu ken 21—39; fabr. 11—31; Goudreinette keu ken 35,20; fabr. 29.80—30,25: Zoete Cam pagne keuken 27; fabr. 15: Zoete Erm- gaard keuken 32—34; fabr. 21—23; Laxton Superbe keuken 35; Doyenne du Comice keuken 90—96; fabr. 70—86: Comtesse de Paris keuken 27—29; fabr. 15—18; St. Remy keuken 27—29; fabr. 23—26; Pondspeer keuken 20—23; fabr. 18; Gieser Wildeman keuken 40—45; fabr. 22—29; Kleipeer keu ken 21—26; fabr. 15; Druiven H 140. Abbekerk 11 100 m. W. v. Flores. Albireo 13 te Antwerpen. Alphard 11 180 m. N. v. St. Paul Rocks. Alwakl 13 te Madras. Alamak 10 85 ip. O. v. Ras Fartak. Alchiba 11 720 m. O. v. Kaap Race. Amerskerk 11 150 m.. O. v. Port Sudan. Annenkerk 13 te Kaapstad. Appingedijk 12 v. Willemstad n. Rio de Ja neiro. Averdijk 11 170 m. N.w. v. Bermuda. Baud 11 v. Djakarta n. Surabala. Blijdendljk 10 890 O. v. Kaap Race. Beninkust 11 60 m. Z. v. Kaap Blanco. Bontekoe 11 te Surabala. Blitar 12 v. Marseille n. Barcelona. Blommersdijk 12 te New York. Cistula 13 v. Suez n. Aden. Cleodora 12 te Balikpapan. Crania 11 760 m. Z.O. v. St. Helena. Esso - Amsterdam 11 60 m. Z. v. Cyprus. Grootekerk 11 275 m. W. v. Freetown. Grote Beer 11 100 m. W. v. Benkulen. Guineekust 12 te Hamburg. Heemskerk 13 v. Singapore n. Bangkok. Helicon 12 te Baltimore. Kabylia 11 op de Seine. Kara 12 te Halifax. Kalydon 12 te Rotterdam.. Korovïna 12 te Rotterdam. Kïeldrecht 11 150 m. O. v. Massura. Kellia 11 te Cabimas. Kertosono 12 te Portland. Kota Inten 12 p. Guardafui. Kota Agoeng 12 te Rotterdam. Kelzerswaard 11 160 m. N.O. v. Porto Ale- gre. Kota Baroe 11 p. Minlkoi. Lekkerkerk 11 160 m. N.W. v. Perim. Lutterlcerk 11 45 m. Z. v. Ouessant. Lekhaven 13 te Rio de Janeiro. Liberty Bell 11 20 m. N. v. Cape Carbon. Llevevrouwekerk 13 v. Bandar Shahpur. Lissekerk 11 v. Damman. Maas 12 te Beyrouth. Maashaven 11 320 m. W. v. Kaap St. Vin cent. Markab N 11 100 m. O. v. Ceuta. Macoma 12 v. Kaapstad n. Abadan. Meerkerk 12 v. Aden n. Port Sudan. Molcnkerk 12 v. Madaras n. Karachi. Moordrecht 11 825 m. N.O. v. St. Maarten. Oldenbarnevelt J. v. 11 175 m. O. v. Gavdo Ondina 12 te Pladju. Oranje 12 p. Kp. Finisterre. Oostkerk 13 te Port Said. Pendrecht 11 20 m. N. v. Alexandria. Pr. Fr. Willem 10 v. Le Havre. Rotula 11 230 m. N.O. v. Martinique. Rijnkerk 11 40 m. Z. v. The Brothers. Schle 11 v. Mersum. Sarangan 12 v. Aden n. Suez. Straat Soenda 11 van Durban. Statue of Liberty 12 te Mena al Ahmadl. Soestdijk 12 te DJedda. Sunetta 11 50 m. N.a v. Belawan. Sunetta 13 te Singapore. Sibajak 13 v. R'dam n. Sydney. Straat Malakka li 100 m. Z. v. Makassar. Teiresias 11 v. Bangkok. Triton 11 te Miragoane. Tibia 11 90 m. N. v. Brisbane. Tiba 11 250 m. Z. v. St. Vincent C.V. Tjisadane 12 te East London. Van Spilbergen 10 v. Winnebah n. Tako- radi. Waterman 11 160 m. W. v. Geraldston. Willem Ruys 13 te Singapore. Weltevreden 10 te Beyrouth. Wonorato 11 v. New Orleans n. Lake Char les. Wonosobo 11 te Semarang. Zuiderkruis 11 180 m. Z. v. Monrovia. Zeeland 11 te Djibouti. Benelux-ronde vindt ook in 1956 weer doorgang Financieel nadeel, maar sportief groot succes Tijdens een ledenvergadering van de MAC „Scheldegouwen", die Dins dagavond in het Nederlands Koffie huis te Middelburg werd gehouden, is met overgrote meerderheid van stem men besloten, dat de Benelux-ronde het volgend jaar weer doorgang zal vinden. Dit evenement leverde de laatste jaren financieel een nadeel op voor „Scheldegouwen", terwijl spor tief steeds van een groot succes kon worden gesproken. In 1955 werd de ronde nogmaals bij wyze van proef gehouden. Ook in dit jaar werd ech ter een tekort genoteerd van onge veer duizend gulden. Niettemin was het merendeel van de vergaderde leden van mening, dat deze traditie van „Scheldegouwen" voortgezet moet worden. Als data voor de ronde zijn reeds vastgesteld Vrgdag 20 en Zaterdag 21 Juli. Inmiddels hebben verschillen de autoriteiten hun medewerking toe gezegd om dit sportieve evenement te doen slagen. De vergadering stond onder voorzitterschap van dokter J. C. Arends uit Hansweert. Trein 70 minuten te laat in Vlissingen Dinsdagavond had de laatste trein NijmegenVlissingen ongeveer 7u minuten vertraging. In Den Bosch had men een uur op de aansluitende treinen moeten wachten. Van de zijde de- N.S. te Vlissingen kon men he dennacht geen mededelingen doen over de oorzaak van de vertraging ln de aankomst der treinen te Den Bosch. Schip omhooggevaren Het 948 brt. metende Noorse schip „Standsfors" voer op weg van Rot terdam naar Antwerpen in de bocht van Sint-Jacob op de Oosterschelde omhoog. Door de narde wind was het schip genoodzaakt door de binnenwa teren naar Antwerpen te varen. Hier voor waren twee sleepboten ter as sistentie uitgevaren. Bij hoog water hebben de beide sleepboten de „Standsfors" weer vlotgetrokken, waarna het schip naar Antwerpen ---•loont is

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3