KA PP EN DE SHOWBOAT V DUITSE NAM DAMESTAS MET 1700 WEG IN MIDDELBURG Stop Uw Kou! - SPORT EN WEDSTRIJDEN ZAALHANDBALWEDSTRIJDEN IN MIDDELBURGSE VEILINGHAL IVOROL: De Tandpasta van standing U bent in de wolken met een Dakota 'lil.'Mtj De onverwachte erfenis 10 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 DECEMBER 1955 EEN „PERSOONLIJKHEIDSVREEMD DELICT" Politierechter legde één maand voorwaardelijk op Voor de politierechter, mr. p, van Empel, verscheen Dinsdag een ver dachte, die hiertoe een verre reis had moeten maken. Het was de 52-jarlge Duitse H. N. uit Keulen, verpleegster van beroep. Zoals indertijd gemeld, heeft zU In Juni jl. In Middelburg een damestas weggenomen, die een gelds bedrag van 1700 Inhield. De Duitse, die met de kinderen, waarvoor zjj zorg droeg in één der Walcherse dor pen verbleef, werd spoedig aangehou den. Wonderiyk genoeg bleek de tas van een landgenote te zyn, mevrouw E. S. uit Amsterdam, die reeds lange tyd in Nederland woont en met va cantia op Walcheren was! Na een uit voerige behandeling legde de politie rechter de Duitse een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met 2 jaar proeftijd op. Verdachte, die ter zitting voortdu rend snikte van berouw over haar daad, gaf alle feiten toe. In een lunch room had zq de tas gezien en het voorwerp meegenomen. Zij ging toen naar een andere lunchroom, waar zij in de tas keek en het geld, dat in een portefeuille zat, ontdekte. MeJ. N. stopte toen de tas weg achter een ra diator van de verwarming en behield de portefeuille. De politie vond later de tas. In een winkel heeft verdachte N. iets gekocht voor het geld, maar toen zij naar buiten kwam, werd zy aan gehouden. Zij was gekleed in een ver pleegstersuniform en droeg een kap je. Verdachte, die bijstand genoot van een tolk, verklaarde niet goed te be grijpen, waarom zij het heeft gedaan. Zij is nooit eerder veroordeeld. Een Duitse deskundige, die een Doe bij de eerste niesbui een paar druppels Va-tro-nol in elk neusgat. Deze speciale medicinale behandeling ver- J sterktde natuurlijke bescherming in Uw I neus, en voorkomt vele verkoudheden! I VICKSVA-TRO-NOL |^_^_NEUSDRUPPELS J Geslaagde oriëntatierit van de ZEVAC. Onder auspiciën van de Zevac werd een oriëntatierit voor automobilisten verreden van Zaamslag naar Oost burg over een afstand van bijna 75 kilometer. De finish was in Oost burg op het Ledelplein en de burge meester van IJzendijke reikte na af loop van een gemeenschappelijke maaltijd in Hotel Lievens te IJzen dijke de prijzen aan de winnaars uit. Naar gelang van hun bekwaamheden waren deze ingedeeld in drie klassen, te weten A, B en C. De uitslagen luiden: A-klasse: 1. A. RamondtJ. Scheele 0 str.; 2. A. RoggemanF. Meeuwsen 0 str.; 3. D. MeeuwsenG. Siegers, Terneu- zen 0 str.; 4. H. W. VerschoorJ. de Braai 1 str.; 5. P. LefeberF. Man- gold 1 str.; 6. P. van der SteenG. Wijne 2 str.; 7. Echtp. Rozemeijer, IJzendijke 3 str.; 8. D. J. DeesD. J. Dekker 5 str.; 9. P. J. van HijfteJ. van Hijfte 4 str.; 10. J. Stapelaere Gilbert 8 str.; 11. Echtp. Van de Vij ver, Biervliet 8 str. Ingeval een gelijk aantal strafpun- ten behaald werd, besliste het aantal strafpunten. opgelopen in route-con- tröles met tijdcontröle. B-blasse: 1. A. J. P. RisseeuwList 4 str.; 2. Echtp. Waes, Westdorpe 5 str.; 3. R. GrahameF. de Paauw, Sluis 7 str.; 4. W. A. de KramerJ. Caste- leijn, Zuidzande 8 str.; 5. Risseeuw Roosendaal-Kools, Zuidzande 11 str.; 6. Echtp. Brouwer, IJzendijke 13 str.; 7. R. GevaertA. de Bruin, Sluis 16 str.; 8. E. CalonA. Hendriks. IJzen dijke 21 str.; 9. Dr. SchiltmannJ. Groninger, Terneuzen 24 str.; 10. Echtp. Wage, Sluis 27 str.; 11. H. Bo^ogaart—J. Smoorenburg 29 str. 1. Almekinders, Zuidzande 5 str.; 2. Dekker de Feijter 23 str.; 3. Drenth De Dreu 36 str. In de A-klasse startten 22, in de B- klasse20 en in de C-klasse 3 équipes. rapport over mej. N. uitbracht, kon evenmin een bijzondere oorzaak vin den. Wel was de indruk gevestigd, dat verdachte zich erg alleen voelde in het vreemde land, waar zij slechts met twee kinderen was en verder nie mand kende. De diefstal heeft overi gens verdachte's ontslag veroorzaakt, maar zij heeft nu een andere betrek king, ook op gebied van verpleging. „Geen geld nodig" De officiér van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, merkte op, dat verdachte later heeft aangevoerd, dat zij in overspannen toestand ver keerde. De tas, die zy heeft gestolen, zou op die van haar nichtje aan wie zij zeer is gehecht hebben ge leken. Zij schrok van het vele geld en heeft Iets gekocht om te proberen of het geld echt was. De officier vond, dat dit verhaal wel erg langzaam tot stand was ge komen. Toch wilde hij deze verkla ring niet geheel en al verwerpen. Maar het verstoppen van de tas whst er toch wel op, dat verdachte zich van diefstal bewust was. „Zij had geen gebrek aan geld", zo zei mr. Schenkenberg van Mierop nog, waar na hij één maand onvoorwaardelijk met aftrek eiste. Jhr. mr.-Ch. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, raadsman van verdach te, vond deze eis te zwaar. Hij be streed de mening, dat de tas was weg gestopt en merkte op, dat hier geen sprake van een diefstal kan zHn. Ver dachte was immers gekleed In haar uniform, terwijl bovendien ieder heeft kunnen horen, dat zij Duits sprak. Als zjj had willen stelen had zij dat immers veel geraffineerder kun nen doen dan op een dergelijke wijze Mr. Van Nispen stipte nog aan, dat in het over mej. N. uitgebrachte rap port wordt gesproken van een „per soonlijkheidsvreemd delict". Hij sloot zich daarbij aan en ging nog nader in op de oorzaken van de overspannen toestand, waarin verdachte heeft ver keerd. Tenslotte drong pleiter aan op het uitspreken van een voorwaarde lijke straf, hetgeen zoals boven gemeld geschiedde. 20. Het motorjacht waa de showboat nu tot vlakbij ge naderd. Kapple gaf 't stuur aan de Maat over en liep naar beneden, om te onder zoeken, wat dat scheepje van hen wilde. HIJ waa ver baasd toen hij Daniël Krlsp uit de kajuit zag opduiken. „Ahoy, showboat!" riep Krlsp, „ik ben gekomen, om jullie te helpen!" „Dat ls aardig van je, Mis ter Krlsp!" riep Kapple te rug, „maar hoe wil een landrot als jij een zeeman helpen, om een schip over de oceaan te brengen?" „Stap met je bemanning over op mijn boot", riep Krlsp. „En de showboat dan?" vroeg Kapple, „dacht je, dat die vanzelf op zijn be stemming zou komen? 1" „Ach, wat praat je nog over die malle bootl" riep Daniël Krlsp ongeduldig, „die schuit is toch verlo ren; het ls nog maar een kwestie van minuten vóór het ding omkiepert. Stap over, vóór het te laat lsl Er ls storm op komst en daar krijg je die schuit nooit doorheen!" Als om zijn woorden te onderstrepen brak een zware golf over het lage dek en overspoelde Kap- ple's voeten. Maar Kapple lette hier niet op. „Overstappen?I" herhaalde hij, „een schip, waar over ik het bevel voer, in de steek laten?! Dat heb lk ja nog nooit van m'n leven gedaan en dat zal ik nooit doen ook!" Knobelrii „Theo Middelkamp" De Ren. en Tourclub „Theo Mid delkamp" uit Goes, hield een gezel- ligheidsrit. Ditmaal werd 'a-Heeren- hoek als vertrekpunt aangewezen. Hier werd een knobelrlt verreden. De uitslag luidt: 1. F. Doeselaar, Sluiskil 58 pnt.; 2. C. Raas, 's-Hee- renhoek 55 pnt.; 3. L. Lampo, Sas van Gent 50 pnt.; 4. J. Korstanje, Goes 49 pnt.; 5. S. Appel, GoeB 48 pnt.; 6. Frans van Liere, Goes 47 pnt.; 7. C. Martens, 's-H. Hoek 47 int.; 8. S. de Kok, Goes 47 pnt.;. J. Bruël, Goes 47 pnt.; 10. M. Traas, 's-Heerenhoek 43 pnt. Trabert voor de tweede maal verslagen. De Wimbledonkampioen Tony Tra- bert is bij zijn eerste wedstrijden als nrof binnen drie dagen tyd voor de ;weede maal door Pancho Gonzales partij met 6-2, 7-5. Üvvceue niaiti uuur jraiiunu uuiiïmca V", -------dTo verslagen. Gonzales won deze tweede B,est van Zeeland ingelast. Ook toen VEEL BELANGSTELLING VOOR TonidoE.M.M. 66 In de Middelburgse veiltnghal, waar talryke toeschouwers waren samen gestroomd, zjjn Zaterdagavond een aantal interessante zaalhandbalwed- stryden gespeeld. In de afdeling „da mes B" behaalde EMM I een ruime 60 overwinning op Luctor. Een be tere techniek van de Middelburgse meisjes gaf hier de doorslag. Luctor trachtte daarby met enthousiast spel de nederlaag zo klein mogelyk te houden, maar kon toch niet verhinde ren, dat EMM zes maal roos trof. By de dames C won Walcheren II met 31 van EMM II, waardoor de EMM- Walcheren balans inderdaad in even wicht werd gebracht. Een stortbui van doelpunten was ln de wedstrijd Tonido nVolharding (heren B) te aanschouwen. De Toni- do-spelers konden namelijk het grote overwicht in een gigantische 185 zege uitdrukken. Fel werd ln de wedstrijd Zeeland SportTonido (Dames-junioren) om de overwinning gestreden. Na dat Zeeland Sport een 31 voor sprong had genomen, sloeg Tonido krachtig terug, waarbij de achter stand volledig weggewerkt werd (33). Daarbij moet echter aan- fetekend worden, dat het derde oelpunt ons inziens een zuivere cirkelbal was. In een spannende slotfase kon Zeeland Sport nog juist het winnende puntje scoren. In de wedstrijd OlympusHonte- nisse (dames B) gaf de grotere rou tine de doorslag. Vooral mejuffrouw Braun toonde zich uiterst gevaarlijk en trof vele malen het doel. Door al te veel enthousiasme zag Hontenlsse enkele scoringskansen verloren gaan. Olympus scoorde vyf maal, zodat het een 50 Vlissingse zege werd. Bij de dames A moest Zeeland Sport I, dat niet geheel volledig in het veld kwam, in een snelle en aantrekkelijke wedstrijd in Marathon I haar meer dere erkennen. Marathon kon de com binaties zo ver doorvoeren, dat er vele malen gevaarlijke momenten voor hét Zeeland Sport-doel ontstonden. Mejuffrouw De Lege benutte voor rust tweemaal deze kansen. Zeeland Sport trachtte aan treffers te komen door verre schoten, dankzij het uit stekende werk van de Zeeland Sport- keepster werd de Marathon-overwin ning tot 30 beperkt. Door fel en enthousiast spel Is het EMM by de heren A gelukt To nido een puntje af te snoepen (6— 6). Pas tegen het einde van de wedstryd kreeg Tonido gelegen heid het spel te ontplooien, toen de' vermoeidheid de EMM-ers parten ging spelen. Zeer zeker hebben de Middelbur gers dit gelijke spel verdiend en tot één minuut voor het einde lag de over winning zelfs binnen hun bereik. De EMM-spelers gingen met een over rompelend offensief van start en na men direct de leiding. Al spoedig diende Tonido echter van repliek en binnen enkele minuten lag de bal in de netten. De Middelburgers konden hierna door geestdriftig spel een 31 voorsprong veroveren, maar nog voor rust werd aan beide zrjden de doelman twee keer verschalkt, zodat er ge draald werd met een 53 stand in het voordeel van EMM. Na de rust was het weer EMM, dat het eerst het doel wist te vinden (3 6). Een zeer hevig offensief van de Goessenaren bracht tenslotte nog juist op tyd de eindstand op 66. (Advertentie) Meevaller voor afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Tijdens een bijeenkomst met het dagelijks bestuur van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. heeft de commissie, die een aantal wedstrij den; heeft georganiseerd ter dekking van het tekort in de afdelingskas, verslag van haar werkzaamheden uitgebracht. De commissie, die bestond uit de heren J. Allaart (Arnemuiden), J. Platteeuw (Goes) en A. W. Leve ring (Vlissingen) organiseerde op Zaterdag 15 October een vijftal wed strijden van vertegenwoordigende streekelftallen en wel te Souburg, Goes, Zierikzee, Oostburg en Hulst. Door het slechte weer bleef de op brengst ver beneden de verwachting, want in totaal werd er niet meer dan 500 ontvangen. Daarom werd later nog de wedstrijd Vlissingen- waren de weersomstandigheden niet gunstig, maar het batig saldo kon toch worlen opgevoerd tot ruim 900. De voorzitter, de heer A. Imanse van de afdeling dankte de commissie voor haar werk, in welke dank hij ook alle verenigingen, die aan de wedstrijden hadden medegewerkt, be trok. Nederlaag Push 2 speelde Middelburg in de kaart. Overzicht hockeycompetitie. Hoewel de Middelburgse hockey-ers in de 2e klasse A niet in 't veld kwamen de wedstrijd tegen Warande werd afgelast hadden zij toch een goede dag. Breda II bezorgde de voornaam ste rivaal van de Zeeuwse club, Push II, namelijk een nederlaag (0—2), waardoor Middelburg 2 punten uit liep. Uit de 5 resterende wedstrijden dienen de Zeeuwse hoofdstedelingen riu nog 6 punten te behalen om kam pioen te worden. Pelikaan won óp eigen veld van Li berty met 21. Zwart-Wit won op de academie van Cadetten, zoals reeds werd verwacht. De stand werd: Middelburg Push II Zwart-Wit II Breda II Pelikaan I Warande I Liberty I Cadetten I Bij de dames 8 1 0 46— 4 17 10 7 0 3 21—16 14 10 5 1 4 17—18 11 8 3 3 2 16—12 9 9 4 0 5 23—31 8 9 3 15 13—21 7 10 2 1 7 18—28 5 7 0 1 6 11—32 1 i de 3e klasse A, Middelburg het afgelopen weekeinde Tilburg III, luidt met 23 won de stand nu: Breda II Forward III Pelikaan Liberty Middelburg Tilburg III D.E.S. 8 7 0 1 19— 2 15 8 5 1 2 21—13 11 8 5 0 3 20—10 10 8 4 13 16— 7 9 8 3 1 4 9—17 7 8 1 0 7 4—18 2 8 1 0 7 1—32 2 E. C. Boogerd voorzitter Z.E.K.A. De ZEKA (Belangenvereniging van Zuidelijke eerste klassers ama teurs) heeft thans een definitief be stuur gekozen. Dit ziet er als volgt uit: E. C. Boogerd (Vlissingen), voorzitter; J. H. Schaffels (Braban- tia), secretaris; J. Silvertand (Sport club Emma), penningmeester; P. Kramers Maurits), 2de voorzitter en Th. Blijdenstein (Alliance), 2de secretaris-penningmeester. (Advertentie) Nu kunt u dan eindelijk *n echte „Amerikaan" roken voor gewone Nederlandse prijs! DAKOTA heet die nieuwe sigaret. Een milde, maar tegelijk pittige Ameri kaan van de meest uitge lezen tabakken. Róók die eens! Van zo'n sigaret kikker je op! Een Dakota ont-spant de zenuwen en maakt o rustigerkalmer 85 ct per pakje thans in geheel Nederland ver- krijgbaar. Naar „Tass" mededeelt is de pijplei ding van 't ollegebied in Basjkirie (Zuid- Oeral) naar de raffinaderijen .in Omsk (Siberië) gereed gekomen. De leiding heeft een lengte van 1332 kilometer. FEUILLETON Door Margaret Malcolm „Dit herinnert me aan de eerste keer, dat ik u ontmoette", zei ze dromerig, „ofschoon er vanavond weinig maneschijn is; alleen het licht van de sterren. Maar dat is heel mooi, vindt u niet?" „Inderdaad", beaamde Piers, die echter geen neiging toonde om lan- fer met haar van dit schouwspel te lijven genieten. Toen Eve in huis terugkwam, liep ze de trap op en regelrecht naar Rilla's kamer, waar ze zonder klop pen binnentrad. Rilla, die voor de spiegel stond, keerde zich snel om en zag haar stiefmoeder met grote verschrikte ogen aan. „Ja, je moogt wel schrikken!' riep Eve wraakzuchtig. „Je denkt ze ker, dat je een diepe indruk op me neer Garron hebt gemaakt, maar laat me je eens vertellen, dat man nen het allesbehalve prettig vinden als meisjes zich zo op de voorgrond stellen. Ên dat .heb jij vanavond ge daan! Ik heb in mijn leven nog nooit zoiets onbeschaamds gezien!" „Maarmaar hy zeista melde Rilla. „Hij zei! Natuurlijk zei hij! Hy is een heer en deed natuurlijk of hij het aardig vond, dat jij hem de hele avond in beslag nam. Dat moest hij wel, uit beleefdheid. Ik probeerde een paar maal je een wenk te geven, maar je bleef er uiteraard doof voor!" Rilla deed een wanhopige poging om kalm te blijven. „Ik geloof, neen ik weet zeker, dat U zich vergist", sprak ze ernstig. „Uit zijn manier van praten kon ik opmaken, dat hy er zelf van genoot". Ze haalde diep adem, raapte al haar moed bijeen en liet er toen op volgen: „En wees zo goed, Eve, een volgende maal in het bijzijn van gasten niet tot me te spreken alsof ik een kind van een jaar of tien was! Je vergeet zeker, dat ik bijna één-en-twintig ben; dus geen kind meer". „Inderdaad!" brieste Eve. „Nu, ik zal er misschien om denken wanneer je je niet meer als een kind gedraagt, maar herinner je intussen, dat ik, zo lang je onder mijn voogdij staat, niet zal dulden dat je jezelf weggooit!" „Ze gooit zich niet weg", riep Jer ry, die op de drempel stond, maar U doet het op het ogenblik uzelf! U is eenvoudig jaloers op Rilla omdat ze jonger en mooier is dan U en U van avond geen kans kreeg. We weten er heus alles van. En als U probeert Rilla te treiteren, ga ik naar meneer Garron en vertel hem alles. Daar dan" Eve wendde zich snel om. „Jou klein beest", kreet ze. „Ik zal, ik zal Ongelukkig genoeg was Jerry de kamer binnengekomen met zyn ge liefde viool onder zijn arm. Het was een kinderlijk genoegen, waarvoor hy zich heimelyk schaamde, maar hij nam het instrument altijd mee naar zyn slaapkamer en was juist bezig geweest het nog even op te wriiven, oen hy Eve's boze stem nad gehoord. Nu greep Eve het onverhoeds beet, ontrukte het hem en sloeg, voor hij of Rilla dit konden beletten, die viool met een smak op het voeteneinde van Rilla's bed, waar het tere hout in splinters vloog. Ze herhaalde dit nog een paar maal en smeet toen de over blijfselen voor Jerry's voeten. „Daar!" raasde zy. „Dat zal je le ren, mij de les te lezen! Je hebt me jarenlang met dat jammerhout ge plaagd en als je denkt, dat ik geld voor een nieuwe zal uitgeven, heb je 't mis. En meteen stoof ze de kamer uit. Rilla raapte de gebroken viool op, terwyl Jerry in doffe berusting toe- „Ze t geeft niets", zei hy hees. a.1 vernield! Niemand kan „Het is totaal meer repareren". „Neen", gaf Rilla verdrietig toe. „Daar ben fk ook bang voor. O, Jer ry, wat kunnen we doen Ik ga alles opsparen wat ik op de boerdery ver dien, maar ook dan zal het nog ja ren duren! En jy moet er dadelijk een hebben. Zou professor Bernsthal je er misschien een kunnen lenen? Of zou het mogelyk zyn, een te hu ren?" „Ik weet het niet", antwoordde Jerry,wie blijkbaar het spreken op dit ogenblik heel moeilyk viel. „Maar 't zou niet hetzelfde wezen. Je moet er een hebben die je eigendom is". „Ja", beaamde Rilla somber en toen zwegen beiden, tot het meisje plotseling uitriep: „Treur maar niet langer Jerry. Ik heb iets bedacht. Neen, ik vertel je niet wat, maar je krygt een andere... en gauw ook. Als ik het kan klaarspelen al morgen avond. 't Zal er van afhangen wan neer Cowslip een kalf krijgt. Ja, ik weet dat het allergekst klinkt, maar het is heus niet gek. En ik beloof je, dat het terecht komt". Ze had zo flink en vol vertrouwen gesproken, dat Jerry zich oprichtte en haar aankeek. „Je... je gaat toch niets doen waar mee je moeilykheden kunt krijgen, Rilla?" vroeg hy angstig. „Neen, neen, daarover behoef je je niet ongerust te maken", zei ze, terwyl ze haar hand op zyn arm leg de en hem zachtjes de kamer uitduw de. „Ga naar bed, jongenlief, en droom van een nieuwe en betere vi ool. 't Komt in orde, dat beloof ik je!" Na zyn vertrek ging ze op de rand van haar bed zitten, met de handen in haar schoot en de gryze ogen zonder dat ze iets zagen op de muur gericht. „Neen", fluisterde ze tenslotte. „Het kan niet verkeerd zyn. Jerry heeft het zo hard nodig en je berooft iemand niet als hij niet eens weet dat hij wat ie wegneemt bezit!" kleedae ze zich langzaam uit Toen en trok haar nachtgewaad aan. Op eensklaps stil, liep naar de kleerkast met haar lange spiegel en bekeek zichzelf nadenkend. „Zouzou hij me heus mooier hebben gevonden dan Eve?" dacht ze, maar onmiddellijk kleurde een fel le blos haar wangen en hals. „Och, ik ben dwaas!" zei ze by zichzelf. „Alsof zoiets mogelyk zou zyn! Eve is mooi, en ik ben maar..." Ze wend de zich af en kroop langzaam in bed, waar ze haar hete wang tegen het weldadig koele kussen vleide. „Nu ja, maar toch vond hy het prettig met me te praten!" zei ze met iets uitdagends in haar stem, terwijl de duisternis haar troostvol omgaf. De volgende dag had Piers 't druk. Gelukkig voor hem behoefde hij niet buitenshuis te gaan, want na het prachtige weer van de vorige dagen waren de sluizen dés hemeis plotse ling geopend en scheen het landschap bijna uitgewist door de regen. 's Morgens had hij een brief van meneer Poltimore ontvangen. „Het is niet moeilyk de waarde van het huis en het landgoed te schat ten", schreef hy. „Evenmin die van de verschillende beleggingen; maar met het museum is het een andere zaak. Misschien wist U niet eens, dat U er een bezat, maar in zyn latere jaren heeft de generaal vrij wat vei lingen van antiek bezocht. U herin nert zich wel, dat dit een familietrek was. die ook uw vader kenmerkte". Piers moest onwillekeurig grinni ken toen hy dit las. want hy dacht aan het verhaal van tante Susan over de nagemaakte Sèvresvaas, „Voorzover ik weet", ging meneer Poltimore voort, „bevindt zich het merendeel in de kleine kamer by de schilderyen-galery. Wilt U het eens bekijken en me op grond van uw be vindingen enig idee geven of de col lecte al dan niet de waarde van het z.g. roerend goed verhoogt De gene raal was natuurlijk van oordeel, dat alles wat hij kocht een ware schat vertegenwoordigde, maar nu en dan heb ik daar ernstig aan getwijfeldl Uiteraard zal het allicht nodig zijn, het oordeel van een deskundige te vragen, maar eerst zou ik graag uw mening weten". Naar aanleiding van dit schrijven begaf Piers zich dadelijk na het ont- byt naar de schilderyen-galery en de kamer ernaast. Toen meneer Polti more die klein noemde, had hy waar- schynlyk aan de afmetingen van de galerij gedacht en daarby vergeleken was ze Inderdaad niet groot. Niette min was er voldoende ruimte voor verscheidene glazen muurkasten en een stuk of drie met glas bedekte ta fels. Piers bezichtigde de inhoud met veel belangstelling. De generaal had zich by de keuze van zyn schatten nogal veelzijdig betoond. Eén van de muurkasten bevatte glaswerk, een andere porceleln. Dolken en zwaar den hingen tegen de lambrizering, terwyl eén van de tafels beladen was met Egyptische scarabeeën en juwe len, een andere met snuifdozen. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12