KA PPIë EN DE SHOWBOAT BOCHT IN DIJKWELSEWEG WORDT VERRUIMD WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 13 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE C O V R A N GEMEENTERAAD KAPELLE Goede uitvalsweg In de Maandagavond te Kapelle ge houden openbare raadsvergadering onder voorzitterschap van burge meester H. G. van Suijlekom is be sloten tot verkoop van iö mZ zykant- weg tegen 1,- aan het waterschap „De Breede Watering bewesten Yer- seke" ten behoeve van een bochtver ruiming in de Dijkwelseweg-Vier we gen. De begroting voor het dienst jaar 1956 van het Burgerlijk Armbe stuur werd zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Bij de aanbieding van de gemeen terekening 1951 werden in de commis sie tot het nazien van deze rekening gekozen de heren F. van Hoorn (V VD), C. Goud (Vrije Lijst) en C. Tramper (PvdA). Ten aanzien van een bochtverruiming in de Dijkwel- seweg-Vierwegen besloot men 15 m2 zijkantweg aan het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerse- ke" te verkopen tegen 1.- de hoop. De heer J. de Jager (A.R.) vond het verheugend dat er aandacht aan was geschonken. Hij vond het echter nog maar een voorlopige oplossing. We krijgen straks een pracht van een u:.- valsweg, maar spreker hoopte, dat er ook nog eens aan een invalsweg ge dacht zal worden. Aan de heer L. C. Ribbens te Ka pelle zal een strook grond verkocht worden. Het betrof een strook grond naast zijn woning in verband met het bouwen van een garage. De vooi'zitter deed nog enkele me dedelingen aangaande de vorde ring van uitvoering van diverse kapitaalswerken. De. werkzaam heden aan het rioleringsobject aan de Vroonlandseweg is nu over ge vorderd, dat het vermoedelijk vol gende week ver klaar zal zijn. Met de uitvoering van de uitvalsweg is men zover dat men dezer dagen klaar zal komen met het inwalsen vgn de slakken. In totaal zullen er dan 3400 ton slakken in de weg verwerkt zijn. Deze week zal de weg dan ook nog opengesteld worden voor het verkeer. Met de aanvang van de bestrating zal nog wel enkele weken gewacht moeten worden, daar de klinkers pas eerst na Januari aangevoerd zullen worden. Het gymnastieklokaal is nu geheel onder de kap gekomen en er kan overgegaan worden tot afbouw van .het binnenwerk. Bij de rondvraag vestigde de heer KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Bodegraven (toez.): P. J. J. Monster te Katwijk; te Emmel- oord (2e predikantsplaats): P. D Steegman te Klaaswaal; te Hoogeveen A. Tex-louw te Bennekom. Aangenomen naar Schoondijke: P. A. L. Brinkman te Purmerland; naar Oosterzee: D. P. Oosthoek, vicaris te Drachten. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Schiebroek-Hille- gersberg (2e predikantsplaats): J. Ver- lare te 's-Gravenzandenaar 's-Gra- venhage-W. (vac. wijlen dr. J. Hoek): J. Kremer te Utrecht. Beroepen te Oudemirdum: N. H. Tammensma, cand. te Drachten. CHR. GEKEF. KERKEN. Bedankt voor Deventer: K. J. Vele- ma te Midwolda. Aangenomen naar Rijnsburg: J. Kampman te Hoogeveen. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te RidderkerkM. Blok te Rotterdam-C en H. van Gilst te Dirks- land, van wie laatstgenoemde is be roepen. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.). Bedankt voor Amsterdam-C.: M. J. C. Blok te Utrecht Nw. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor Amsterdam: H. J. A. Haan te Leiden. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 11 v. Halifax n. Boston. Adonis 11 p. Ouessant n. Rotterdam. Alhcna 11 te Rio de Janeiro. Alnati 10 v. lï'dam n. Bremen. Alwaki 11 v. Colombo n. Madras. Almdijk 12 te Havanna. Amerskerk io v. Aden n. Suez. Appingedijk 11 te Willemstad. Britsum 11 v. Aden n. Stamarla. Eos 11 p. Oporto. Gaasterlanc! li v. Las Falmas n. A'dam. Groote Beer 10 v, Tj. Priok n. Aden. Guineekust 10 v. Aden n. Hamburg. Haulerwijlc 11 te Amsterdam. Japara (K.R.L.) 11 v. Suez n. Damman. Kieldreeht 10 v. Aden n. Port Salcl. Kota Baroc li p. Minikol n. Belawan. Laurenslcerk 11 p. Gibraltar n, Le Havre. Lawak li te Balboa. Leopoldslcerk 11 v. R'dam n. Antwerpen. Maashaven 1» p. Madeira. Maasdam 11 v. Cobh n. Halifax. Marisa 12 te Curacao. Meerkerk 12 te Aden. Noordam 11 p. Lizard n. New York. Oldenbarnevelt, J. v. 10 v. Port Said naar Amsterdam. Pendrecht 10 v. Banias n. Singapore. Polydorus 12 p. Gibraltar. Peperkust 11 te Dakar. Prins Willem II 11 p. Ouessant. Roepat 10 te Surabaia. Rondo 11 v. A'dam n. Indonesië- Rijndam U te New York. RIjnkerk 10 v. Suez n. Aden. Sarangan 12 te Aden. Schouten 12 te Singapore. Sliedrecht 11 v. K'dam n. Banias. Stad Dordrecht 11 p. Kaap St. Vincent. Stad Leiden 12 te Suez. Straat Soedan 11 v. Durban n. Mauritius. Tjimenteng 12 te Durban. W. Alton Jones 11 p. Singapore. Waterman 10 v. Fremantle n. Surabaia. Willem Ruys 12 te Belawan. Willemstad 12 te Curacao. Westland 11 te Montevideo. C. Goud (CH) de aandacht van B. en W. op doortrekking van een stuk trottoir te Schore. voorts liggen er in de Biezelingsestraat nog enkele stukjes wegkant die doorgetrokken zouden kunnen worden met trottoir bestrating. Met de uitvalsweg is er verschillend materiaal vrijgekomen en het ligt in de bedoeling, aldus de voorzitter, volgend jaar met een plan te komen dit voor kleine werkzaam heden te gebruiken. Nadat geïnformeerd was naar de waterleidingkwestie in Eversdijk, kon de voorzitter mededelen, dat al len nu hebben toegezegd aan te zul len sluiten. Begin Januari zal er mee begonnen worden. Er wordt zelfs nog overwogen het net een stukje te ver lengen. De heer L. de Koeyer (CH) vond, dat de gemeente een groter ri sico gaat lopen met verstopping nu naast de nieuwe riolering in de Bie zelingsestraat ook de oude blijft lig gen en functioneren. Dit is door des kundigen goed bekeken en zal niet mogelijk kunnen zijn. Hierna ging de raad op verzoek van de heer L. van Wel (OH) in besloten zitting over. Vijftienhonderd gulden voor Kankercentrum Zeeland P.Z.C.-tournée 1955 „Jaquelientje", de hoofdfiguur van de P.Z.C.-tournee 1955, heeft 15.000 dubbeltjes „verdiend", die zullen wor den afgedragen aan het kankercen trum Zeeland. Dit kon de organisator van het jaarlijks terugkerende P.Z.C,- festijn, de heer J. E. Witte, Maandag in „De Prins van Oranje" te Goes me,- dedelen, toen na een vijfde en laatste kindervoorstelling des avonds voor 'n geheel bezette zaal met P.Z.C.-adver- teerders en hun personeel de beleve nissen van „Jaquelientje" ook de „gro te mensen" een paar kostelijke uurtjes bezorgden. Het „circus" Witte, dat ais gevolg van een nog steeds groeiende belangstelling thans in 14 dagen tijds niet minder dan 20 voorstellingen voor de kinderen en 5 voor de ouderen in Goes, Vlissingen en Middelburg moet verzorgen, heeft ook op deze avond zijn triomftocht voortgezet. Zowel voor als na de pauze hebben Wim de Graaf c.s., evenals bij hun optreden in Middelburg, waarover wij dezer dagen uitvoerig schreven, een daverend ces geoogst. De muzikale show viel opnieuw door de bonte afwisseling en de keurige af werking bijzonder in de smaak. De Dankdagcolleote ln de Ned, Herv, kerk te Wemeldinge heeft 1028,06 opge bracht. Middelburg Afdeling Walcheren van „Mad|oe" kwam bijeen Onder voorzitterschap van de heer C. Moens uit Oost- en West-Souburg vergaderde in restaurant „De Een dracht" te Middelburg Zaterdag de afdeling Walcheren van „Madjoe", de vereniging van oud-onderofficieren van het voormalige K.N.I.L. De voor zitter sprak in zjjn openingswoord zjjn diepe teleurstelling uit over het feit, dat in hoger beroep de opeising van het gederfde salaris over de be zettingstijd van Ned. Indië, werd af gewezen. Verder gaf hij een kort overzicht van de afdeling Walcheren en van 't werk van het hoofdbestuur gedurende het jaar 1955. Hij memoreerde de sa nering der pensioenen, de a.s. viering van het 9e lustrum in Amsterdam de toetreding tot de Wereldfederatie van oud-strijders en tenslotte de hoge eer. die „Madjoe" genoot, doordat Z. K.H. Prins Bernliard het bescherm heerschap aanvaardde. Wegens vertrek van de heer Ytsma moest in de vacature van penning meester worden voorzien. De voor zitter dankte eerstgenoemde voor zijn werk voor de afdeling. Aanwinsten Openbare Leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek in Middelburg werd verrijkt met de volgende aanwinsten: Van Ammers—KUUer, Het scharlaken wam buis: Bordewijk, Bloesemtak; Bruyn, Odysseus; Carmiggelt, Vliegen vangen; Couperus, Antiek Toerisme; Het lichtende feest, Kerstvertellingen; Hesper—Sint en Konings, Een boom vol lichtjes; Vgn-Hille- Gaerthé, In 't midden van de nacht: Lonkman, Sergeant Boest van de X-14; Mens, Op liefdes lichte voeten: Nefkens.' Voor wie die rode rozen; Posthast—Gim- ber, De rode loper; Schmidt, In Holland staat mijn huis; J. de Vries, De jeugd vliegt uit: Barnes, Onstuimig geslacht; Dits, De bekentenis van Ina Kahr; Duun, Mensen in de branding: Gallioo, De liefde van de 7 poppen; Gorham, Gouden gestal ten; Kirst, Oproer in een kleine stad; Ha- beck, De dans van de 7 duivels; Levi, Christus ging Eboli voorbij; Marshall, Morgen zie lk je weer; Opitz, Helden op commando; Pattinson, Legioen der naam lozen; Plievier, Landhaaien; Thompson, Pionier van het leven; Winchester, Ik zal voor je zorgen; Huxley, The genius and the goddess; Wiechert, Die kleine Pas sion; Van Andel en Van AndelHipke, ontwikkeling en karaktervorming; Bang, 30.000 km sledevaart; Doelen. Dokter aan de wisselmeren; Denti dit Pirajno, Dokter in Afrika; Gatti, Mystiek Afrika; Hedm, Avontuur in Tibet: Holst, de dodentocht; Italiaander, Door het oerwoud naar de woestijn; Junius Ingerman, Een slaven- band als ereteken; De Leeuw—Aalberse, Sexuele opvoeding in de verschillende le vensfasen van het kind; Mannix, Het ge lukkig avontuur; Morton, Van Nes en Scheffel, Wat houd ik in mijn tropisch aquarium?; Pos, Veelbelovend Rhodesia en machtig Tanganyika; Tadema—Sporry en Tadema, „Christenhond" in Afrika; Van Tussenbroek, Interieur voor de klei ne woning. Conta'ctavond ulo-vereniging Zaterdag hield de Middelburgse ulo-vereniging een geslaagde con tactavond in de „Gouden Poorte". Het programma was gebaseerd op bekende films. De teksten waren Johan Sinke, die zich ook op het toneel verdienstelijk maakte. Rudi Schipper zorgde voor goede guitaar- muziek en Chris van Vliet toonde zich een „ware" Jaques Tati. Na af loop van het cabaret werd geruime tijd gedanst. Een aantal leerkrach ten gaf blijk van belangstelling voor dit gebeuren. Kamerlid Van Eijsden sprak over „Economische politiek" Voor de A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" heeft Maandag avond het Tweede Kamerlid, de heer H. van Eijsden, in het Ger<-?. Jeugd- gebouw te Middelburg gesproken over „Economische politiek in deze tijd". Spreker begon met het opsom men van de huidige structuurproble men, die Nederland kent: 1. de steeds groeiende beroepsbevolking, die ge plaatst moet worden, hetgeen in ver band met de rationalisatie nog extra moeilijkheden oplevert; 2. het feit, dat Nederland grondstoffenarm is en 3. de tendens, dat de concurrentieposi tie tegenover het buitenland aan het verzwakken Is. Vervolgens besprak de heer Van Eijsden het loonbeleid, waarbij hij de wensen van de A.R. ten aanzien van vrijere loonvorming toelichtte. Na nog de prijspolitiek en het kartel-be- leid van de regering te hebben be licht meende spreker tenslotte, dat de overheid een waakzaam financi eel beheer zal moeten voei'en en in de huidige tijd de investeringen dient te beperken. Deze bijeen! >mst stond onder voor zitterschap van de heer J. A. van Bennekom- die de spreker voor diens heldere uiteenzettingen dankte. Na een pauze beantwoordde de heer Van Eijsden een aantal vragen naar aan leiding van zrin rede. Tijdens deze avond werd ook de candidaatstelling. voor de groslijst vap de verkiezingen, behandeld. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Middelburg 't Zand van de Nederlands Christen Vrou wen Bond hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van de presidente, mej. C. J. Augustijn. Na dat de huishoudelijke zaken' waren behandeld srpak de heer C. Sander- se uit Middelburg over „Kamerplan ten". Het was.een boeiende en leer zame causerie, die met een film werd toegelicht. „De flora van Zeeland" Voor de afdeling Walcheren van de avond in restaurant WöHler in Mid delburg een causerie gehouden over „De flora van Zeeland Mede aan de hand van een uitgebreide .collectie kleurendia's voerde spreker zün ge hoor mee door de provincie, bezien van de kant van een florist. Bijzon dere aandacht werd o.m. besteed aan de flora van Walcheren, die van de inundatie veel te lijden had, maar thans weer „in bloei" is. Overduide lijk bleek, dat Zeeland op dit gebied de liefhebbers bijzonder veel te bie den heeft. Na de causerie van de heer De Visser word een geanimeerde be spreking gehouden, waarbij men op verschillende details nog 'nader in ging. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van de heer P. H. Blaauw, die de spreker aan het ein de dankte voor diens boeiende en deskundige uiteenzettingen. N/llssingen Feestavond S.H.V. De amusement8vereniging „Kunst na Arbeid" hield voor de „Steenko len Handels Vereniging" Zaterdag avond in het Concertgebouw te Vlis singen een feestavond. Het non-stop cabaret-programma werd op aardige wijze door de cabaretclub „De opti misten" afgewerkt. De cabaretclub stond onder leiding van Karei Haaze en Frits Koster. E.V.0. verzorgde leerzame voorlichtingsbijeenkomst Een groot aantal leden had gehoor gegeven aan de uitnodiging van de afdeling Zeeland van de „Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Or ganisatie" om de speciale voorlich tingsavond in één der zalen van Bri tannia te Vlissingen bij te wonen. Het was een leerzame en interessante avond. Aan de hand van een aantal filmstrips werden enkele lezingen ge houden op het gebied van vervoer en verkeer. Na een inleidend woord van de voorzitter der EVO, de heer J. Moll, die onder meer de positie van deze organisatie ten opzichte van het be roepsvervoer aanstipte, vertelde de secretaris, de heer A. Drost, iets over de verkeersveiligheid, De heer Drpst merkte onder meer op, dat de aanleg van het wegennet geen gelijke tred meer hield met het toenemende verkeer. Speciaal raad de hij de aanwezigen aan, hun trans portmiddelen aan een regelmatig on derzoek te onderwerpen. Met behulp van de filmstrip „Dagvaarding en veroordeling", zette spreker uiteen, hoe te handelen bij het begaan van een verkeersovertreding of -ongeluk. De film „Ongelukken gebeuren niet, maar worden veroorzaakt", toonde duidelijk aan, hoe bedrijfsongevallen tijdens het laden en lossen voorko men kunnen worden. In de film „Mensen en machines" werd gewezen op het feit, dat het vervoer indirect betrokken is bij de industriële en mechanische ontwik keling. Na de pauze lichtte de heer Drost de filmstrip „Misdadigers van de weg" nader toe. Hij bracht hier naar voren met wat voor materiaal er dikwijls op de weg gereden wordt en tot welke ernstige gevolgen dit aanleiding heeft gegeven. Tot slot werd een kleurenfilm over de NVTO- tourwagenrally in 1953 gedraaid, waarna de heer Moll nog een korte nabeschouwing gaf. Grijpskerke Raad komt bijeen De raad der gemeente Grijpskerke komt hedenmorgen om negen uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot het aanschaffen van 'n brandalarminstallatie. De kosten hiervoor zullen ongeveer 1000,— bedragen. Een verzoek van het "Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland om verhoging van sub sidie van vijf op zeven cent, zal in behandeling worden genomen. B. en W. stellen echter voor, hetzelfde be drag te handhaven. Eveneens zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen betreffende de vaststelling van het crediet in rekening-courant voor het jaar 1956 op oO.OOO en een wijziging in de begroting over het dienstjaar 1955. Tenslotte zal de raad een voor stel worden voorgelegd om aan de N. V. P.Z.E.M. opdracht te geven de nodige maatregelen te treffen tot uitbreiding van de openbare verlich ting in een gedeelte van het uitbrei dingsplan. Ook de bouw van do ambtswoning voor de burgemeester staat op de agenda vermeld. -' 1 Oostkapelle Ingebruikname van het verenigingsgebouw Het zal voor vele verenigingen in Oostkapelle een verademing zijn als de restauratie van het verenigins-sge- bouw voltooid is. Al zijn er geen gro te veranderingen aangebracht, het in terieur ziet er nu keurig uit. Zater dagavond gaf de muzlekver. „Cres cendo" er een uitvoering. De voorzit ter, de heer A. Don, sprak een ope ningswoord en heette burgemeester F. G. Sprenger bijzonder welkom. De burgemeester verheugde zich over de verfraaiing van het gebouw en deed een beroep op alle ingezetenen, vooral ook op de jeugd, dit te behouden en er op geoaste wijze gebruik van te ma ken. In Januari zal het gebouw voor alle verenigingen beschikbaar zijn. Onder leiding van de dirigent, de heer P. Wisse, werd hierna het program ma afgewerkt. Vooral het uitgevoer de „Wiener Praterleben" van Trans- lateur, de kwartetten „Der Linden- baum" van Schubert en „Mailïed" van Mendelssohn vielen op. Ter af wisseling werd een verloting gehou den en werden enkele films getoond. Verkiezing ambtsdragers. In de Herv. kerk te Oostkapelle wer den als ouderlingen herkozen de he- -en A. Bimmel sr. en C. W. Bommeljé; als diakenen de heren L. Jobse en K Poppe. In de Ger. kerk werd tot ouderling jekozen de heer J. de Kam in de plaats van de heer P. Wattel. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 12 December. Aanvoer in totaal 2047 stuks. Vette koelen on ossen 1390; varkens G57. Vette koeien per kg. In ct. le kw. 270— 300, 2e kW. 250—270, 3o kw. 230—250; varkens (lev. gew.) per kg. ln ct. le kw. 184. 2e kw. 182. 3e kw. 180. Vette koelen aanvoer ruim, handel ta melijk, prijzen als vorige week, en enkele prima's boven notering; varkens (lev. ge wicht) aanvoer Iets minder, handel kalm, prijzen onveranderd, enkele prima's bo ven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 12 December. Klelaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 8,50—9.50: Bintjes f 11.25-11.75: Bevelanders f 9,50-9.75; Koopmans blauwe f 10.2510.50; Meerlan- ders f 8.00—8.50. Voor export. 35 mm opwaarts. "Klel- A.N.B.-afdeling vierde tien-jarig bestaan. Vorige week vierde de afdeling Oostkapelle van de Algemene Neder landse Bouwvakarbeidersbond in het Verenigingsgebouw haar tienjarig bestaan. De voorzitter der afdeling, de heer S. Roelse, heette de leden met hun dames en genodigden welkom en gaf een beknopt overzicht van de af gelopen tien jaar. Er werd begonnen met negen leden maar thans is de af deling uitgegroeid tot 33 leden. De heer J. van Oort ontving uit handen van de districtsbestuurder, de heer J. v. d. Hout uit Vlissingen, het zilveren speldje en de daaraan verbonden oor konde voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de A.N.B. Het oudste lid der afde ling, de heer J. Louws, kreeg ook een aandenken. Verschillende zuster-afdelingen feli citeerden de afdeling Oostkapelle, waarbij de afdeling Domburg een fraai bloemstuk aanbood. De heer Potter feliciteerde namens de bonds raad. De-heer Van der Hout sprak een propagandarede uit, waarin hjj alle leden opwekte pal te staan voor de belangen van de vakorganisatie. Verder werden enkele films vertoond. Een gezellig samenzijn besloot deze aangename avond. Oost- en West-Souburg Uitvoering „Con Amore" In de zaal „De Zwaan" te Souburg gaf het dameskoor „Con Amore" voor het eerst na enkele jaren weer een uitvoering. Dit heroptreden is geenszins onbevredigend geweest, hoewel de indruk gevestigd werd, dat men tot nog betere prestaties kan ko men. Ongetwijfeld heeft de directeur, de heer H. K. van Duijvenvoorde, de beschikking over behoorlijk stem- menmateriaal. De wijze, waarop bij voorbeeld het „Rondeau" van H. van Hilsum vertolkt werd, kon de toets der critiek ten volle doorstaan. Het werd met warmte en in volkomen harmonie gezongen. Ook met „Deep river", een Negro spiritual, en het „Kerstliedje" van B. Diamant, legde „Con Amore" alle eer in. Er waren natuurlijk ook onvolko menheden te beluisteren. Het valt rliet te ontkennen, dat. men enigszins n'drvefis was, hetgeen vooral de uit spraak in het begin niet ten goede kwam. Later werd dit onderdeel ech ter beter verzorgd. De pianobegeleiding werd uitste kend verzorgd door de heer J. J. van Ginkel. die vooral excelleerde in het „Lenteliedje" van A. Dyserick. Deze pianist vertolkte voorts een prélude van F. Chopin, waarna hij de dames C. C. van Duijvenvoorde en M. de RooyManhave uitstekend steunde in een trio voor twee violen en piano van Dancla. Het was jammer, dat dit optreden niet meer geapprecieerd werd. Dat men behalve zingen ook nog toneelspelen kon, bewezen zes dames, die, na de pauze waarin voorts een verloting werd gehouden, de klucht in één bedrijf. „De dove erftante" op voerden. Alle modewerkenden werden aan het einde hartelijk dank gebracht door de presidente van „Con Amore", mevrouw C. C. van Duijvenvoorde— Passenier, die eveneens een openings woord sprak. De avond werd beslo ten met een gezellig samenzijn. Sint Laurens A.R.-kiesvereniging bijeen De A.R.-kiesvereniging te St. Lau rens vergaderde onder leiding van de voorzitter de heer P. Boon sr. De aanbevelingslijst voor de candidaat- stolling voor de Tweede Kamerver kiezing werd uitvoerig besproken, waarna een lijst met twintig namen werd samengesteld. Voor het A.R. weekblad „Neder landse Gedachten" werden reeds abonné's gèwonnen. Ds. C- Boon sloot de bijeenkomst met dankgebed. bintjes f 11^012.00; Alphas t 10.50: Zand, 35 mm opwaarts Voran f 7.50—7.75. Voeraardappelen f 3.50—4.00, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, «chip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 12 December. Binnenlandse granen, of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Rode tarwe op vochtconditie f 26.80—26.95; witte tarwe tot f 27.00; Voedergranen: zomergerst, vast, naar kwaliteit f 22.25—24.50: primo kwaliteit f 25.25; haver, goed prijshoudend, naar kleur en droogte f 21.25—22.50, extra blan ke f 23.25; rogge, vast, doorsncekwalltelt f 21.75; bagrogge t 22.50. Peulvruchten: groene erwten. Iets be ter, ca. f 35.00: schokkers, prijshoudend, tot f 37.50: bruine bonen, met meer atten tie, circa f 58.00. VISMIJN VEERE. 12 Dec. Aangevoerd: 5820 kg exportgar nalen 79—123 70 kg schar 55—65; 4 kg bot 60; 18 kg schardljn 44—58; 52 kg ongesor teerde vis 82—03. Serooskerke (W.) Raad vergadert De gemeenteraad van Seroosker ke (W.) zal vandaag, Dinsdag, om 15.30 uur vergaderen. De agenda vermeldt o.a. voorstellen met be trekking tot het verhogen van de vergoeding voor het ophalen van huisvuil, wijziging van de verorde ning op de reinigingsrechten, wijzi ging van de begroting voor 1956, vaststelling van de rekening over 1953, benoeming van een gemeente werkman en verlenen van een cre diet van 1250 tot het aanbrengen van een ventilatie-inrichting in het verenigingsgebouw. Nieuw- en Sint Joosland Intrede ds. A. van Haarlem. Zondag 18 December zal dB. A. van Haarlem, beroepen Hervormd predi kant te Nieuw- en St. Joosland, in deze gemeente zijn intrede doen. 's Morgens wordt hij bevestigd door ds. Borghardt uit Den Helder in de dienst, die om 10 uur begint, 's Mid dags om 14.30 uur geschiedt de in trede. HontenisseZeeland Sport 1—2 Zeeland Sport heeft tegen Hontenis se een verdiende 21 overwinning be haald. De Zeeuwsch-Vlamingen heb ben het de Vlissingers niet gemakke lijk gemaakt, maar uiteindelijk gingen de beide puntjes toch mee naar de Scheldcstad. Over het algemeen was Zeeland-Sport technisch beter, terwijl Hontenisse met hard werken succes trachtte te behalen. De Vltssingse backs Riteco en Van Rijswijk speelden met spil Leijnse een uitstekende par tij: bij Hontenisse behoedde keeper Bax zijn ploeg voor een grotere neder laag.' Reeds in de eerste tien minuten kregen N. Schuit en K. v. d. Gruijter enkele goede kansen om de score te openen, maar door te lang treuzelen gingen deze verloren. Toch was het Klopmeijer, die uit een goede voorzet van linksbuiten De Visser Zeeland Sport de leiding bezorgde (01). Vijf minuten later verraste Van de Gruij ter doelman Bax voor de tweede maal (0—2). Na de hervatting viel Honte nisse fel aan, maar de Zeeland Sport- verdediging gaf weinig kansen weg. Midvoor J. Steijns verkleinde echter de achterstand tot 1—2, toen hij kon profiteren van een misverstand in de Vlissingse verdediging. In de laatste minuut ontsnapte het Walcherse doel nog ternauwernood aan een doorbo ring. HOOG EN LAAG WATER 14 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P 1.53 2.09 2.23 2.59 3.24 3.38 2.23 2.38 "1.48 1.73 U.+N.A.P. 14.06 2.05 14.33 15.12 15.38 15.50 2.19 2.34 1.41 1.67 8.14 8.43 9.17 8.55 9.12 1.83 1.96 2.13 1.52 1.77 20.30 20.59 21.34 21.10 21.26 19. Het motorjacht van Da niël Krisp bleef hardnekkig de showboat volgen. Steeds sterker werd de wind, steeds woeliger werd de zee, maar het stoere, zee waardige jachtje had hier geen hinder van. Op dé showboat, was het anders gesteld; dé topzwa- 'e rivierboot helde bij elke hoge golf bedenkelijk over en slechts aan Kappie's zee manschap was het te dan ken, dat zij niet omsloegen. De Maat piepte en krijste elke keer, dat zij erg scheel gingen, tot Kappie er ture luurs van werd. „Hou op met dat gemi- auw in m'n oren", snauwde hij, „je lijkt ja een zieke meerkat! wat deksel, ben jij een zeeman?" „Een zeeman gaat niet met een onzeewaardig tiere- lantljntjesschip de oceaan op", lammerde de Maat „I-Iler komt ellende van! De Meester zei ook al, dat we Lutjewier nooit meer zouden terugzien.. Hij zei; „Let op m'n woorden, dit is onze laatsto reiB cn.." „Ik heb ja wat anders te doen dan op de woorden van die zwartkijker te letten!" riep Kappie, die zich echter minder op z'n gemak voelde dan hij liet voor komen. „Maar van opletten gesproken, heb je op gemerkt, dat we door een motorjachtje worden achtervolgd? Kijk, het komt nu recht op ons af.... Wat zouden ze van ons trillen?" Officiële publicaties MIDDELBURG WIJZIGING BOUWVERORDENING B. en W. van Middelburg doen te weten, dat door do raad dier gemeente in zijn vergadering van I November 1955 is vast gesteld een verordening tot aanvulling van de bouwverordening dier gemeente. Achter hoofdstuk IV, afdeling H, is toe gevoegd een afdeling HH, waarvan de ti tel luidt: De bouw van .schuilplaatsen bij de bouw van woningen.'De tekst van de ze afdeling ligt gedurende drie maanden ter inzage ter gemeente-secretarie (kamer 14). Zijnde deze verordening overeenkoms tig het bepaalde in dc Woningwet door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij be sluit van 2» November 1955, no. 4736 52'347, 3e afd„ goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort. Middelburg, 12 December 1955 Heden overleed nog vrij onverwachts onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevr. A. VIS VAN HEEMST Weduwe van de heer W. WATTEZ m de ouderdom van ruim 73 jaar. Goes: VV. WATTEZ. J. H. C. WATTEZ. J. A. M. WATTEZ— RABBERS. MARGA. L J. F. WATTEZ. J. C. WATTEZ. M. A. J. WATTEZ— RABBERS INGRID. WIM. Kaapstad: A. W. ROMUN WATTEZ M. ROMUN. Goes, 12 December 1955. Lange Vorststraat 38. De begrafenis zaJ plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats te Goes op Donderdag 15 December des na middags om 2 uur van uit Tulpstraat 23. Condoleantie-adres Tulpstraat 23, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7