Gemeenten zuiveren tekort aan van Waterleiding maatschapo"' TANKAUTO MAAKTE rShvi in lm\w? Almanak .4»- PRONTO VEELOZE BEDRIJVEN MOGELIJK OP DE ZEEUWSE KLEI BESLISSING OVER BRESKENSE HAVEN IN VOORJAAR 1956 Agenda- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 DECEMBER 1055 VERGADERING N.V. „SCHOUWEN-DU IVELAND" Tarieven zullen per 1 Januari met 25 pet verhoogd worden In de Maandagmiddag in hotel Van Oppen to Zierikzce gehouden aan deelhoudersvergadering van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Schouwen- Duiveland" werd besloten, met slechts de stem van Dreischor tegen, dat met ingang van 1 Januari 1956 de tarieven op het eiland met 25 procent zullen worden verhoogd. Node werd besloten dat het tekort van de maat schappij tot en met 1952, groot f 196.184,24 door de deelnemende gemeenten zal worden aangezuiverd, gerekend op f 65,40 per aandeel. De voorzitter, burgemeester H. K. Michaëlis van Bruinisse, deelde mede dat de magazijn- administratie thans definitief op orde gebracht wordt en de raad van beheer van oordeel is, dat vanaf 1956 met bedrijfsbegrotingen gewerkt zal moeten worden. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben goedgekeurd dat alle gemeenten nu met Bruinisse garant zijn voor de kasgeldlening. sluiting niet te hard van stapel gelo pen wordt. Dit ministeriële rondschrij ven sprak n.l. van een geleidelijke stij- ging. Voorzitter Michaëlis oordeelde het niet juist telkens de tarieven met enkele procenten te verhogen, wat een hopeloze belasting voor de administra tie zou zijn. Wel heeft de raad van be heer besloten zo spoedig mogelijk met een geheel herzien verdeeltarief te starten. Er zijn thans op het gehele eiland 44 verschillende indelingen, welk aantal belangrijk zal worden te ruggebracht. Burgemeester A. H, Vermeulen van Dreischor verklaarde zich tegen de ta riefsverhoging en had een tegenvoor- Een uitgebreide discussie ontstond over de watervoorziening van boerde rijen in het herverkavelingsgebied. Hoewel verschillende conferenties hierover gehóuden zijn was het de raad van beheer niet mogelijk een de finitief voorstel te doen. Aan het begin van de vergadering die door Zierikzee zonder kennis geving niet werd bijgewoond her dacht de heer Michaëlis wijlen jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye. De onlangs be noemde directeur van de maatschap pij, ïr. J. L. van Slooten, werd haite- lijk in de vergadering verwelkomd, waarbij de voorzitter op een prettige samenwerking in het belang van de waterafnemers hoopte. Bij de behan deling van de jaarstukken 1953 wer den enkele opmerkineen gemaakt. Burgemeester S. W. A. Laurense noemde de post van f 11.680.39 reis- en verblijfkosten vrij hoog, wat de voor zitter beaamde en. terugbracht óp de onkosten van de uit Amsterdam ge komen adoptie-ambtenaar. Op een vraag van dezelfde aandeelhouder of het niet mogelijk is een vergoeding van rijkswege te ontvangen voor het verlies van door de ramp niet gele verd water, antwoordde de heer Mi chaëlis, dat hiervoor geen enkele mo gelijkheid bestaat. De jaarstukken werden vervolgens zonder hoofdelijke stemming unaniem goedgekeurd. De nota over de verliesdekklng door de gemeenten werd goedgekeurd, wat voor elke aandeelhoudende gemeente stem op f 65,40 komt, in totaal voor het eiland op f 196.184,24 Het verlies over 1953 kan worden gedekt uit gelden, beschikbaar ge steld ingevolge de garantiewet, terwijl de rest benut zal dienen te worden ter dekking van een gedeelte van het verlies 1954. Ook hier moest de voorzitter op een vraag van de heer Laurense mede delen dat van de zijde van sociale zaken niet met terugwerkende kracht gesubsidieerd zal worden. De voorzitter deelde in dit ver band nog mede, dat het rijk bij dragen wil in de noodzakelijke re constructie; er zal van de raad van beheer uit een grondig onder zoek plaats hebben, waar en wat er van het buizenmateriaal ver nieuwd moet worden. In het „zoute" gedeelte van het eiland zal practisch alles hernieuwd moeten worden. In het jaarverslag van de maatschappij van 1938 stond reeds vermeld, dat het buizennet ernstig door corrosie was aangetast, zodat na de ramp de corrosie-schade niet ont vankelijk werd verklaard De tariefsverhoging De tariefsverhoging bracht meer tongen in beweging. Burgemeester Laurense verwees naar een schrijven van de minister van sociale zaken en vroeg zich af of er met f 45 per aan stel, n.l. het maximum waterverbruik met een-vierde te verlagen, zodat bij meer verbruik een hogere inkomst ontstaat. Spreker maakte een vergelij king met de Noord-Oost Polder waar de tarieven voor het boerenbedrijf be langrijk lager liggen dan op Schou- wen-Duiveland. Ook voor vele arbei ders, die na de ramp in een nieuw huis soms van f 2,50 huur tot f 7,50 huur klommen, betekent een tariefs verhoging een vergroten van moeilijk heden. De heer Michaëlis repliceerde dat geen vergelijk met stadswaterlei- dingen getrokken kan worden, noch met de Noord-Oost Polder waar het rijk de verliezen per aansluiting ver goedt. De tarieven op Schouwen-Dui- veland liggen practisch nog op dezelf de hoogte als in 1939. De raad van be heer houdt zelfs bij 25 procent verho ging nog rekening met verlies, wat door sociale zaken gedekt zal worden. De heer Laurense dacht aan voorlopig 15 procent en burgemeester A. A. yan Eeten vroeg zich af of het noodzake lijk is dat de maatschappij od Schou- wen-Duiveland aan de top komt. De voorzitter wees er op, dat in het eiland een geheel nieuwe waterleiding komt en verzocht het voorstel van de raad van beheer goed te keuren. Het voorstel van de heer Vermeulen meen de de heer Michaëlis de vergadering te moeten ontraden. Met 3 stemmen (het stemgctal van Dreischor) tegen werd de tariefsverhoging per 1 Januari 1956 gevoteerd. n M Omstreeks elf uur ïs Maandag op te leveren. De oorzaak van dit vreern- het kruispunt van de Poelendaelewegde gebeuren Is volgens do verklarin- 1 ^en van de bestuurder zekere J, en de De Kuyterstraat In Middelbnrg een zware tankauto omgekanteld. De wagen kwam uit Goes en was onder weg naar Westkapelle om benzine al VAN TOT Wijfie MOOI RESULTAAT! Mejuffrouw x. van Campenhout uit Sint-Jansteen slaagde enige t\jd gele den voor het middenstandsexamen, hetgeen weliswaar een aardig resul taat, maar toch nog geen groot nieuws mag heten. Anders werd dit, toen zjj dezer dagen een schrijven van het ministerie van Economische Za ken ontving: mejuffrouw Van Cam penhout had het beste landelijke re sultaat behaald van alle examinandi! Als bijzonder blijk van waardering werd haar namens de betrokken mi nister een fraai boekwerk aangebo den. „SCHRIKDRADEN In vorige jaren werd de goudvissen- vijver in de bossages van plan Zuid te NOG EVEN Op de tafel van onze redacteur bui tenland ligt loet weekblad „Time'-, met op de voorpagina een kleurige plaat van een mandie iets groots deed in de speelgoedbranche. Over zijn schou der gluurt het gelaat van de Kerst man, een vriendelijk, wat oubollig ge zicht, gevat in een witte baard en een zwierig hoofddeksel. Het geheel is omlijst door een rand van het vro lijkste rood. Buiten, in de eerste waarljjke win- terkou van dit jaar, liggen op de Vlis- singse Kleine Markt de eerste kerst bomen en in de étalage van een groen te- en fruitwinkel gloeit het felle oranje van de sinaasappels achter de beslagen ruiten. Kerstmis nadert nu snel. De dagen korten en de nachten lengen. De donkere dagen voor Kerstmis staan voor de deur. Het. wachten is op het ontsteken van de kaarsen. Om het feest van het licht te vieren. Axel dikwijls geteisterd dooi de vraatzucht van zeemeeuwen, die met graagte in het vijverwater doken om de goudkleurige lekkernijen te ver schalken. Men heeft thans een metho de gevonden om de vijverbewoners van deze luchtaanvallen te vrijwaren, Over de vijver is in dicht-aaneenge- sloten banen draad gespannen. Dui kende meeuwe: zullen er derhalve op een gevoelige manier op attent ge maakt worden, dat de inhoud van de vijver voor hun „taboe' 'is IN VERTROUWEN. Gelukkig zijn er nog gemeenten, waar het bestuur vertrouwen heeft in het verantwoordelijkheids- fevoel van de jeugd. Dit moge lijken uit het feit, dat in de Mo- lenvlietstraat te Tholen de jonge boompjes, die werden aangeplant, nadat de oude verwijderd waren, niet zijn omrasterd. Hopelijk zal de jeugd deze geste begrijpen en zich het vertrouwen waardig tonen. B.B.-OEFENING. Vrijdagavond loeide de sirene Vrydagavond loeide de sirene over 's-Gravenpolder ten teken, dat de ge zamenlijke oefening van Bescherming Bevolking en brandweer een aanvang had genomen. Verondersteld werd, dat een grote brand was ontstaan in de Bosseweide, waar enige „brand bommen waren gevallen" Bit dit ge beuren hadden enkele personen brandwonden opgelopen. De oefening die veel belangstelling trok, verdien de het praedicaat „geslaagd" W. aan de politie, dat hy plotseling ■noest remmen, omdat van rechts een bromfietser naderde. In de mening, dat deze weggebrui ker geen voorrang zou verlenen rem de W. uit alle macht. Toen is een pen van het rechtervoorwiel losgeschoten, waardoor de wagen doorzakte. De auto, die ondertussen een draai had gemaakt, kwam op de rechterzijkant schuins over de weg tot stilstand. La ter bleek, dat de bromfietser eveneens had geremd Persoonlijke ongeluk ken leverde een en ander niet op. De chauffeur ondervond van de tuimeling slechts een hevige schrik. Wel was de omgevallen wagen een verkeersobstakel van formaat. Te vens vormde het voertuig met zyn uiterst brandbare last een groot ge vaar De tank gevuld met 3800 li ter benzine was door de tuimeling van de bak afgegleden en op de straat terechtgekomen. Een kleine hoeveel heid brandstof lekte naar buiten. Een overspringende vonk had een ramp loinnen veroorzaken. De politie heeft daarom de weg af gezet en het verkeer omgeleid. Ook de brandweer was ter plaatse. Oplos sing voor het probleem werd gevon den door de omgevallen tank leeg te pompen. Een gelukkige omstandig heid was daarbij, dat op enkele me ters afstand de garage van de fa. Van D. is gelegen. De vloeistof kon zo doende by wijze van late Sinter klaassurprise in de tank van dit bedrijf worden gepompt. Hierna was het gevaar geweken. Onder uiteraard grote belangstelling heeft tenslotte een takelwagen auto en tank weggesleept. Een en ander nam geruime tyd in beslag, zodat pas omstreeks twee uur de weg weer vry was. (Foto P.Z.C.) Advertentie) SWISS nt*t eniuejUaAcvtcx! Statenleden tegen afwijzing subsidiëring Visserijmuseum. G. S. namen hun voorstel terug. Blijkens het algemeen verslag is in de afdeling van de Provinciale Sta ten veel gesproken over het voorstel tot afwijzing van een subsidiever zoek voor het te stichten Visserij- museum in Veere. In alle afdelingen werd gepleit voor inwilliging van het verzoek een éénmalige bijdrage van 1250 niettegenstaande do consequenties. Het college heeft in een en ander een aanleiding gevon den zijn voorstel terug te nemen. G. (3. stellen zich nu voor, deze aangele genheid nader te bezien. Verschillende Statenleden waren van oordeel, dat by het afwyzend standpunt, dat G.S. ten aanzien van de subsidiëring van musea innemen, zij voor Veere een uitzondering die nen te maken. Zij voeren Jaarby aan, dat dit stadje tengevolge van de structuurverandei-ing, die de uitvoe ring van Drie-eilanden- en Delta plan met zich mee zal brengen, toch reeds gedupeerd zal worden. Men vindt Veere voor een dergelijk museum de aangewezen plaats. In dien met de' inrichting van dit mu seum te lang wordt gewacht, zal de aankoop van de benodigde voorwer pen moeilyker worden en hogere uit gaven vergen. Een lid merkt voorts op, dat er in Zeeland weer arm lastig museum by komt, wanneer 't verzoek wordt ingewilligd. Van de zyde van G.S. werd deze opmerking onderstreept. Ook werd medegedeeld, dat de in gekomen subsidieaanvragen nog aan een onderzoek zullen worden onder warpen. Nadat het ryk zyn stand punt ten aanzien van deze materie zal hebben bepaald, zullen alle be staande musea onder de loupe wor den genomen. Dan zal het college een nader standpunt met betrekking tot de nieuwe musea innemen. Veel dode zeevogels op Schouwen De laatste dagen kwamen weer tal an zeevogels, in het bijzonder zee- icnden op het Schouwse strand te recht. De vogels waren met een teer- achtige laag bedekt als gevolg van het zwemmen in olievelden, afkomstig van uit schepen gepompte olieresten. De vogels waren niet meer te reddei waren gedoemd van honger en kou te sterven. Huldiging Reimond Kimpe. Het verslag over de huldiging van de kunstschilder Reimond Kimpe ter gelegenheid van zyn 70e verjaardag (P.Z.C. van 9 December) bevat een fout, die rechtzetting behoeft. In zijn toespraak heeft de heer Kimpe namelijk .gezegd: „De wetenschap het verstand van, de beschaving; kunst is het hart, ae ziel van de cul tuur". Dit in tegenstelling tot het geen werd geschreven in het verslag', over het verband tussen wetenschap en kunst. Landbouwvoorlichting Met ingang van 1 December j.l. is aan de rijkslandbouweonsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. van Beekom, als adj. ingenieur toe gevoegd ir. A. W. Luit j ens afkom stig uit Den Andel (Gr.). Jaarlijks onderhoud Jkvw. Annapolder aanbesteed Te Kortgene werd aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het on derhoud van 1 Januari tot 31 De- Cefnb.er 1956 van de werken aan de zeewering van de Calamiteuze Jonk vrouw-Anna-polder. Ingeschreven werd als volgt: J. la Gasse, Vlissingen 14.800; L. van der Klippe, Vlissingen 14.580; L, J. Dekker, vlissingen f 14.350; P. de Regt, Terneuzen 14.200; A. C. van Hee, Kamperland 14.100; M, van der Velde, Bruinisse 13.970; K. Lucasse, Walsoorden 13.917; J. F. Warrens, Ossenisse 13.780; W. van den Berg en P. van Dongen, Brui nisse 13.740; P. A. Remeeus, Kats 13.450; L. van Popering. Bruinisse 13.225. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver behoudens goed keuring van Ged. Staten. Benoeming. De heer L. J. Lokerse uit Vlissingen tijdelijk ambtenaar ter secretarie te 's-Heer Abtskerke en Nisse, is met in gang van 1 Februari 1956 benoemd tot schrijver A in vaste dienst, bij de ge meente-secretarie te Dinteloord en Prinsenland. COLLECTE De te Aardenburg gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding bracht 356,35 op. IR. VAN RIEL TE KORTGENE Behoud bodemvruchtbaarheid is echter gebiedende eis Op Noord-Rcveland, waar vele landbouwers geen enkel stuk vee meer op hun bedrijf hebben, ja soms nog nooit een kalf hun eigendom hebben kunnen noemen! zal misschien wel eens de vraag rijzen of dit onge straft kan blijven voortgaan. Vandaar dat de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting „Noord-Beveland" voor haar vergadering van Maandagmiddag in ,.De Korenbeurs" te Kortgene een inleider had uitgenodigd, die een uit gebreide studie over de mogelijkheden van het veeloze bedrijf heeft ge maakt. Ir. J. A. van Riel uit Dordrecht, die zich meer dan een kwart eeuw in dit vraagstuk heeft verdiept, had juist deze zomer zijn studie afgesloten. Zijn conclusies vielen voor het veeloze bedrijf op Noord-Beveland vrij goed uit, hoewel men ook daar streng zal moeten toezien, dat aan een aantal onmisbare eisen wordt voldaan. In 1928 was ir. Van Riel begonnen met zijn onderzoek of een bedrijf zon der vee, dus zonder stalmest, verant woord is. De veeloze bedrijven welke hij toen aantrof, bleken voortreffelijk geleid en de gewassen stonden er uit stekend bij. Daarbij viel op, dat de ontwatering prima in orde was. Se dertdien is hem echter gebleken, dat een goede ontwatering of waterbe heersing niet de enige voorwaarde is, waaraan de grond op een veeloos be drijf moet voldoen. Er moet ook vol doende koolzure kalk in de grond aan wezig zijn; voor kleigronden tenmin ste 2 procent. Als andere pijlers voor het veeloze bedrijf noemde spreker een goede samenstelling van de klei grond geen grofkorrelige bouwvoor en een behoorlijk doorlatende on dergrond. Tenslotte is ook de dikte van het kleidek van zeer grote bete kenis. Een kleilaag van ongeveer 75 cm is ongeveer de grens om een be drijf zonder vee te kunnen voeren, wanneer de ondergrond zeer ongun stig is. Bij een ondergrond van fijn zand kan deze 75 cm wel wat minder zijn, b.v. 50 cm en indien de klei ge leidelijk in zand overgaat, kan men nog wel lager gaan, n.l. tot 30 cm. Alle genoemde grenzen kunnen nog Districts-tentoonstelling Bond van Vogelliefhebbers Zaterdag en Zondag werd in de grote zaal van „Thalia" te Bergen op Zoom de districtstentoonstelling gehouden van de „Nederlandse Bona van Vogelliefhebbers", georgani seerd door de vereniging „De Ge kleurde Edelzanger". Het was een tentoonstelling van kleur- en zang kanaries, parkieten en tropische vo gels waarvan inzendingen te bezich- igen waren, zowel uit Brabant als lit geheel Zeeland. De grootste In zending vormden wel de kleurkana- rles waarvan er 217 waren. De bondsvoorzitter, de heer J. Noordzij uit Alphen aan de Rijn, toonde even eens zijn belangstelling.' De diverse uitslagen als waren volgt: Kampioen ltleurkanaries: inzen ding van de heer P. Heeren uit Bre da; idem bastaarden: de heer J. A. v» d. Berg uit Breda; idem Hazers: de heer J. Malgo uit Vlissingen; idem larkieten; de heer Weststraten lilland-Bath; idem grote par kieten: de heer G. Adams uit Ber en op Zoom; idem tropen: de heer v. Splunter uit Bergen op Zoom; kampioen wildzang: de heer J. v. Splunter uit Bergen op Zoom; keur- rheestersprijs: de heer C. Ackerman uit Roosendaal; beste stam twee kleur-ltanaries: de heer Chr. de Groot uit Bergen oji Zoom; derby vogel: de heer P. F. van Loon uit Bergen op Zoom; kampioen lcleurkanaries: de heer E. K. J. de Kooning uit Ber den op Zoom. Ie Pryswinnaars: deurkanaries: de heer Chr Suyker- buijk uit Bergen op Zoom; wildzang: de heer J. Heling uit Hoogerheidé. Kinderverlamming. Volgens een opgaaf in de staats courant van Maandag zijn in de week van 27 November tot en met 3 December vijftien gevallen van kin derverlamming aangegeven, onder meer één geval in Vlissingen en één in Bergen op Zoom. Botsing tussen auto en motorrijwiel Op het kruispunt Zuidlangeweg- Colijnsplaatseweg onder Colijnsplaat, kwamen Maandagmiddag een perso nenauto en een motorrijwiel met elk aar in botsing. De auto, bestuurd door zekere J. v. d. W. uit Colyns- plaat kwam uit de Zuidlangeweg en verleende geen voorrang aan de van rechts komende motorrijder F. de V. hit St. Laurens. Auto en motor bots ten op elkaar, waarna het motorrij wiel in een sloot terecht kwam. Bei de bestuurders liepen lichte verwon dingen op. De gevolgen beperkten :h verder tot flinke materiële scha- (Slot van oag 1» eist. Het is jammer, dat daarin niet di rect bij de verlenging is voorzien. Ook de „Prins Hendrik" zal enige tijd uit de vaart moeten en de „Wil lemsdorp" dient gedokt te worden. „Wij zitten", aldus de heer Nieuwen- huis, „zo beroerd mogelijk. Er gaat eigenlijk één schreeuw op om twee nieuwe «hepen". Wat de veerhaven te Breskens be treft valt in bet voorjaar van 1956 de beslissing. De nieuwe haven zal een breedte van 70 nieter op de laagwater- lijn moeten hebben. De vervoerscijfers over de Wester- schelde wijzen uit, dat de berekenin gen, die waren gemaakt voor de ont wikkeling van het verkeer tot het jaar 1970 thans reeds overschreden zijn. Bovendien is er veel „sluimerend" vervoer. Dat is vervoer, waarvoor men normaal de Westerschelde-veren zou gebruiken, maar dat over Antwerpen gaat, omdat men het risico van stag natie bij de veren niet wil lopen. Zodra de veerdiensten verbeterd ijn, krijgt men dat vervoer er bij. In de luatste jaren loopt men met de verbetering van de diensten achter de groei van het vervoer aan Vóór 1940 ving men door tijdige' verbetering die groei op. Dat is wel een 'egenstelling DE OOSTEKSCHELDK Wat de dienst Katseveer - Zierikzee betreft, kon medegedeeld worden, da'i deze dienst behoorlijk functiunneen nu daar de „Zandkreek" invalt op de spitsuren. Indien het Drie-eilanden plan is uitgevoerd, zal overwogen moe ten worden aldus deelde de heer De Casembroot mede een dienst van Noord-Beveland naar Zierikzee te organiseren. Dit zal te zijner tijd m de Provinciale Staten aan de orde ko men. Er zyn mogelijkheden om van de voormalige Noord-Bevelandse polder „Al te klein" naar de Val te Zierikzee een uurdienst te varen. Het veer Wolfaartsdijk-Kortgene zal overbodig worden. Dit alles speelt echter In de toekomst. Actueel is. dat de nieuwe veerhaven aan de Val te Zierikzee eind 1957 ge reed zal zijn. verder verlaagd worden, wanneer men aan groenbemesting doet. Op een te lichte kleilaag is groensbemesting het enige middel voor de veeloze bedrij ven. Op de inleiding volgde een drukke gedachtcnwisseling, waaruit bleek, dat de Noord-Bevelandse boer de groen bemesting niet verwaarloosd, zodat daar over het algemeen voor de vee loze bedrijven nog geen grote gevaren dreigen. VERENIGINGSZAKEN. Voorafgaande aan deze lezing wer den eerst nog enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Bij de opening kon de voorzitter, de heer S. J. van Lan- geraad. o.m. de rijkslandbouweonsu lent, dr. ir. C. W. C. van Beekom en diens nieuwe adjunct-ingenieur, ir. A. W. Luitjens, verwelkomen. Verder memoreerde de voorzitter enkele ac tiviteiten van de vereniging in het af gelopen jaar. De waarschuwingsdienst ziektebestrijding, waarmee dit voor jaar werd gestart, heeft goed gewerkt. Ook de resultaten op de proefvelden noemde spreker geslaagd. De proeven met bewaring van vochtig graan, als mede met het doorblazen van een con serveringsmiddel in een luchtgekoelde aardappelbewaarplaats zullen wel enig profijt voor de praktijk opleve ren. Aan het bestuur werden twee adviseurs van de landbouworganisa ties, n.l. de heren L. J. Hoveijn, Wis- sekerke (Z.L.M.) en F. A. Klaassen, Kats C.B.T.B.) toegevoegd. Mede in verband hiermee, werd een nieuw huishoudelijk reglement vastgesteld. Voorts werd een twaalftal nieuwe le den aanvaard De vereniging telde reeds 130 leden met 4162 ha. Kring Middelburg K.V.P. te Terneuzen bijeen Onder voorzitterschap van de heer A. L. S. Lockefeer, vergaderde in hotel „Pays Bas" te Terneuzen de kring Middelburg van de Katholie ke Volksparty. Tijdens deze vergade ring werd na een bespreking over de verkiezingscommissie voor de aan staande Tweede- Kamerverkiezingen tot lid van de gropps-advlescommis- sie gëkozen de heer C. Verdonk uit Levvedorp en als plaatsvervanger de heer C. Hermsen uit Vlissingen. Tot lid van de verkiezingsraad werd be noemd de heer E. Lansu uit Aarden- burg en tot plaatsvervangend lid de heer C. Verdonk uit Lewedorp. Als partijraad J. Anaries- afgevaardigde naar de werd gekozen de heer Th. J. sen uit Ovezande. Medegedeeld werd, dat in de KVP- kringen Dordrecht, Tilburg, Rotter dam en Middelburg Delta-commissies zullen worden gevormd. Uit deze commissies zal een landeiyke KVP- Delta-commissie worden gevormd, waarin tevens enkele deskundigen zitting zullen hebben. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat bij uitbreiding van het aantal Tweede Kamer-leden een Zeeuw op een verkiesbare plaats zal worden gesteld. 1EZERS SCHRIJVEN. Van Middelburg naar Westen Schouwen Wist U, dat de weg van Middelburg naar Westen Schouwen niet meer via Katsche Veer Zierikzee loopt, maar over Roosendaal? Als U met de boot in Zierikzee aankomt, verwacht dan geen bus aan de aanlegplaats, die U naar het station brengt. Van daar uit vertrekt n.l. de bus naar Westen Schouwen De afstand is onge veer een kwartier gaans en wanneer U dan, al dravende door de stad, de bus hoopt te halen, komt U ne( te laat, ze ker als de boot iets over tijd is. U moet. dan 2 uur wachten en dan wil de bus U wel verder brengen. Op een vraag of de bus niet wacht, klinkt het bescheid van de R.T.M.- ambtenaar; „Waarom zou de bus op de bootwachten. U moet over Roosen daal reizen". Hoe men op Maandag morgen vanuit Middelburg via Roo sendaal al om 8 uur in Zierikzee kan zijn, wordt U er niet, bij verteld. Overigens gebeuren deze dingen niet alleen bij de vroege dienst op Maandag. Bij elke bootaankomst hebt U geluk als U met inspanning van al uw krachten nog juist de bus haalt en het aantal gedupeerden is talrijk. Troost U met. de wetenschap, dat Schouw enaren beminnelijke mensen zijn en U gaarne een lift geven. U krijgt bovendien de goede raad er bij, vermijdt de busdienst wij doen dat ook. Toen hebben we 's avonds weer maar een lift gevraagd. Las ik niet pas in uw blad, dat de exploitatieuitkomsten van de busdienst op Schouwen ongun stig zijn? Middelburg. Mej, L, S. VANDAAG. Middelburg - Electro: „Tot de laatste ko gel", (14 tr.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen - Alhambra: „Zet je zorgen op zij", (a. 1.). 19 en 21 uur; Luxor: „Duivels der zee" (a. I.), 20 uur: Con certgebouw: P.Z.C.-avoncï voor adver teerders, 20 uur. Goes Grand: „Duivels in het zadel". (14 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2