LEZERS SCHRIJVEN Nederlands Deltaplan bedreiging van onze vormt een toekomst Vier jaar maatschappelijk en cultureel werk in Zeeland BRUINISSE KREEG EEN FRAAI MEDISCH CENTRUM 10 ctcOVlNClALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 10 DECEMBER 1955 VERHEUGENDE ONTWIKKELING Stichting Zeeland publiceert gedegen overzicht van haar werkzaamheden De Stichting; Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk heeft gis teren het verslag over haar werkzaamheden gepubliceerd over de perio de 1 Januari 1953 tot 1 December 1955. .Door allerlei omstandigheden was sinds enige jaren geen verslag verschenen, zodat men nu een samenvat ting diende te geven over vier jaar. Dat bracht vanzelfsprekend nadelen met zich mee, maar bij bestudering van deze lijvige publicatie blykt ook, dat het rapporteren over een dergelijke lange periode eveneens aantrek kelijke kanten heeft. Met opzet gebruiken wij het woord „rapporteren", omdat dit verslag niet een dorre opsomming zonder meer is van de werkzaamheden der Stichting, maar integendeel beschouwend van aard is, waardoor tevens een gedegen beeld wordt geschetst van de ontwikke ling in Zeeland op maatschappelijk en cultureel werkterrein. En met recht mag worden geconcludeerd, dat de Stichting Zeeland in de afgelo pen jaren zich een eigen plaats in de Zeeuwse gemeenschap heeft ver worven. voor maatschappelijk werk valt binnen de eerste jaren geen ver mindering van de spanning tussen vraag en aanbod te verwachten. In de rampgebieden, stelt de voort zetting van het werk na het verval len per 31 December van dit jaar van de buitengewone subsidiemoge lijkheden, welke de „Richtlijnen bij zondere maatschappelijke hulpverle ning watersnood 1953 bieden, de instellingen voor grote problemen. Op Schouwen-Duiveland wordt hier over overleg gepleegd in een onder auspiciën van de Stichting werkzame commissie van overleg. Het is wel zeker, dat zij alle op financiële gron den genoegen zullen moeten nemen met een personeelsapparaat van aanmerkelijk geringer omvang dan. dat, waartoe de bovengenoemde richtlijnen hen in staat stelden. Met betrekking tot Tholen ligt de situa tie eenvoudiger, omdat daar slechts één maatschappelijk werkster kon worden aangesteld. Bovendien is het organisatorisch apparaat breder van opzet. Voor het Oostelijk deel van Zuid-Beveland zijn kort geleden de besprekingen begonnen over de orga-. nisatorischè vormgeving voor de' toekomst, waarbij de Hervormde in stelling, welke tot nu toe de verant woordelijkheid draagt zich in princi pe bereid verklaarde tot deelneming Sinds het oprichtingsjaar van de Stichting is er op hét gebied van haar werkzaamheden veel veranderd. De eerste periode was voornamelijk gewijd aan stimulerende arbeid met het doel om in bepaalde leemten te voorzien. Er waren activiteiten, ge richt op het tot stand komen van instellingen voor de huisvesting van bejaarden, stichtingen voor maat schappelijk werk en gezinsverzor ging, schooltandverzorging enz. Deze arbeid geschiedde in een betrekkelijk vacuum: niet alle organen van over heid en kerkelijk en Darticulier initia tief hadden toén altijd het juiste be grip voor de aan de orde gestelde projecten. Inmiddels is dit in sterke mate ten goede veranderd. Het behoort tot de hoge uitzonderingen, wan neer men in Zeeland op het ter rein van het maatschappelijk werk voor dovemansoren spreekt. Dit geldt zowel voof de organen van de overheid op gemeentelijk en provinciaal niveau als voor het particulier initiatief, aldus het verslag. Was, met enige overdrijving ge zegd, in de aanvang het provinciaal opbouworgaan het enige stimuleren de en adviserende orgaan in de maat schappelijke sector, inmiddels is een belangrijk deel van deze taak overge nomen door levensbeschouwelijke or ganen. elk in de eigen kring. In deze nieuwe situatie krijgt de taak van het provinciaal opbouwor gaan een andere inhoud. Het accent ligt niet meer zozeer op het stimu leren ter voorziening in leemten, al zijn in dit opzicht nog niet alle wen sen vervuld. Door deze verschuiving komt de nadruk te liggen op de samenwer king en het overleg op provinciaal niveau tussen de levensbeschouwelij ke en andere toporganen in de ver schillende sectoren en de overheid. Door dit overleg wordt gestreefd naar 'n gezamenlijke planning (niet: ordening) ten behoeve van ieders be leid. Juist op dit punt ligt de bete kenis, de onvervangbare functie van het provinciaal opbouworgaan als brede samenwerkingsinstantie van kerkelijk en particulier initiatief en overheid. Voorts memoreert het verslag de toenemende behoefte aan doelmatigheid van het sociale beleid en de verfijning van het subsidiebeleid. Opgemerkt wordt, dat met name door de verheugende groei van de voor culturele doeleinden be schikbare overheidssubsidies de cul turele sector snel tot wasdom is ge komen. Aan de op dit gebied liggen de problemen is sinds eind 1952 een belangrijk deel van de werkzaamhe den van de stichting gewijd. Uitvoerig wordt vervolgens inge- i allerlei aspecten van het in de gaan op maatschappelijk werk, voormalige rampgebieden. Rampgebieden Het valt te betreuren, zo wordt gezegd, dat in vele gevallen ten gevolge van het tekort aan ge schoold personeel de instellingen voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging in de rampgebie den niet in staat waren de nood zakelijke krachten aan te stellen. Dit viel te meer te betreuren, omdat de financiering geheel en al verzekerd was. Wat de gezins verzorging betreft schijnt het, dat f;elukkig een begin van een ken- éring is opgetreden. Na een aan vankelijk vrijwel volledige afzij digheid begint er nu ook in de streek zelf bereidheid te komen tot het volgen van een opleiding. Overigens is het tekort aan maat schappelijk werksters een ver schijnsel, dat zich niet alleen in de rampgebieden voordoet. Ook de andere delen van Zeeland zit ten met dit probleem, evenals de andere provinciën. Gezien het ge tal der leerlingen van de scholen Een schelstekenïng van de nieuwe Hervormde kerk te Scharendijke waarvoor Vrijdagmiddag de eerste steen werd gelegd. in een breder verband. In dit kader zal de organisatie van het maat schappelijk werk en de gezinsver zorging op geheel Zuid- en Noord- Beveland in de beschouwingen wor den betrokken. Gememoreerd wordt voorts het werk ten behoeve van de maatschap pelijk niet aangepaste gezinnen, de zorg voor minder-validen en het bui tengewoon lager onderwijs. Bij het laatste punt worden de moeilijkhe den met betrekking tot de vestiging van scholen op Tholen en West Zeeuwsch-Vlaanderen genoemd. Het is de indruk van de Stich ting, dat in het algemeen nog te weinig overwogen is in hoeverre door andere vormen van buiten gewoon lager onderwijs, bijv. voor moeilijk opvoedbare kinderen, voor hardhorende kinderen, aan in Zeeland bestaande behoeften zou kunnen worden tegemoetge komen. De hier bestaande leem ten en aanwezige mogelijkheden zijn nog te weinig onderzocht. Zodra de werkzaamheden het toe laten zal onze Stichting zich ter zake nader beraden. Hierna wordt in het verslag uit voerig aandacht geschonken aan de beroepskeuzevoorlichting, de geeste lijke gezondheidszorg en bejaarden zorg. Bij dit laatste onderwerp wordt een overzicht gegeven van hei aantal bejaarden in Zeeland. Daaruit blijkt, dat op 31 Decem ber 1954: het aantal bejaarden in Zee land 29.724 bedroeg of 10.8 van de bevolking. Onder de paragraaf „Dorpshuizen", waarin het gaat om het weerbaar maken van de plattelandssamenle ving, wordt de aandacht gevestigd op de sociale gevolgen van het Del taplan. Weliswaar hangt deze weerbaar heid hoofdzakelijk af van de men taliteit van de bevolking, maar deze kan hierbij een goede accomodatïe niet missen. Al tast men nog veelal in het duister wat betreft aard en omvang dezer gevolgen, zeker is, dat veel zal veranderen, aldus het ver slag. „Het Is daarom zo belangrijk, dat reeds nu door de mede verantwoor delijke organisaties op de hier lig gende verantwoordelijkheid worat Trekkrachtbesparing In uw blad van 26 Nov. jl. is een fout gemaakt, wat betreft, het ver slag van de trekkrachtbesparings demonstratie op Noord-Beveland. Op pag 3 van uw blad schrijft U, dat de nieuwste mogelijkheden van landbouwtractoren aan de landbou wers Werden gedemonstreerd, dit had echter niets met deze demonstratie te maken. Wat er werd gedemonstreerd, wa ren de nieuwste mogelijkheden van landbouwwagens, die door hun bijzon der gunstige constructie onder on gunstige omstandigheden en tevens door een gewijzigde aankoppeling achter een (en niet deze) trekker een trekkrachtbesparing geven. Het was dus zuiver een demonstratie met landbouwwagens. Ook het woord trekhaard (trek haak) was niet juist, en wijst op een slordige voorlichting. Het zou aanbeveling verdienen, de landbouwers die deze demonstratie niet konden bijwonen, deze dingen onder de aandacht te brengen. Een landbouwer. Noot van de redactie. Er is onder de foto van de trekkrachtsbesparings- demonstratie een foutief onderschrift geplaatst, waarvoor onze verontschul diging. De demonstratie werd door de organisatoren aangeduid als een de monstratie „met tractoren en aan hangwagens". 't Onderschrift bij de door ons gepubliceerde foto had be trekking op de Algaier A 133 met speciale aftakas, «waardoor in iedere versnelling een wagen aangedreven kan worden. Stadsverfraaiing te Middelburg In uw blad van 6 dezer trof ik een aardige foto aan van de in uitvoering zijnde vernieuwing van de Langevie- lebrug te Middelburg. Het onder schrift vermeldde o.a. en m.i. terecht, dat door genoemde vernieuwing, be halve het verkeer, ook de schoonheid der stad ter plaatse zou zijn gebaat. Bij het bekijken van de foto kwam echter bij mij de gedachte op: zou het mogelijk zijn de grote letters op de fraaie rustige gevel van het pana van de firma Alewijnse te verwijderen en het plakbord eri de reclame op de zij gevel van het huis van de heer De Pla weg te nemen? Misschien is een goede regeling te treffen. De verfraaiing ter plaatse zou dan nog beduidend toenemen, Middelburg, C. A. P. Winkelweek te Souburg Het is mij een behoefte naar de pen te grijpen om zodoende de ontevre denheid, welke er bestaat omtrent de gehpuden winkelweek langs deze weg kenbaar te maken en ik ver zoek hierdoor het bestuur van de „NEMIDSÓ" in. de P.Z.C. ophelde ring te geven over het volgende: Is het juist, dat reeds voor het einde der winkelweek de nummers van de prijzen waren getrokken? Zo ja, wat doet men dan met de bonnen die over zijn? Wat doet de desbetreffende winkelier met de bon nen, die hij over heeft? Zelf een kans op een prijs wagen? Hoe is het overigens mogeiyk, dat een ieder voor de prijs van 2,— een boekje kon kopen met honderd bonnen? Men moet toch wel de indruk krij gen, dat er hier iets scheef zit en zodoende acht ik het nodig, dat ie dere Souburger die zijn goede geld uitgeeft ten gunste van de winke lier, ook weet waar hjj aan toe is. Met dank aan de P. Z. C. voor de fjaatsruimte, verblijf ik in afwach- ing, J. Caljouw, Nieuwe Vlissingseweg 381, Oost- en West-Souburg. Boerderijbouw aanbesteed Namens de heer P. Janse uit Sou burg heeft de architect van 't Bouw bureau voor de Landbouw Vrijdag in Middelburg aanbesteed het bouwen van een boerderij, bestaande uit wo ning, schuur en arbeiderswoning met bijkomende werken in Middelburg. Op dit werk werd als volgt inge schreven: A. Blankenburg, Nieuw- dorp, f 79.935; Fa. P. Mesu en Zn., Sint Laurens, f 80.300; A. C. Polder dijk, Nicuwland, f 80.590; L. Goed- bloed, Veere, f 80.760; J. F. Hop mans, Goes, 81.000; Fa. C. Joziasse en Zn.. Middelburg, f 81.140; Fa. De Rijk en Van Belzen, Middelburg, f 82.280; A. Geense, Middelburg, f 81.405; J. Adriaanse, Sint Laurens, f 81.770; Fa. 1. Franse en Zn, Mid delburg. f 81.905; Vlissingse Aanne- mingsmaatschappi; v.h. Van Loon, Vlissingen, f 86.350. De gunning werd aangehouden. Concert op „Vrederust" Woensdag 14 December a.s. zal in het ontspanningslokaal der inrich ting „Vrederust" een concert gege ven worden door het Bergen op Zooms orkest „Jacob Obrecht". Dit concert zal in samenwerking worden gegeven met de koren „Laus Deo" en „Jubi late Deo". Jlir. R. J. H. Q. RÖell, -provinciaal voorzitter van het Groene Kruis, bood zuster D. v. d. Berg een fraaie ere penning aan ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum. Geheel links mevr. Röell. FOTO P.Z.C.) gewezen en het inzicht hierin ver groot wordt. Op deze plaats willen wij reeds nu pleiten voor financiële faciliteiten met name van de zijde van de Rijksoverheid, omdat van Pro vincie en Gemeenten toch al zoveel gevraagd zal worden. Gedacht wordt hierbij aan regelingen, analoog aan die, welke voor de zogenaamde ont wikkelingsgebieden zijn getroffen. Wil men hiermee inderdaad zijn doel bereiken, dan zal niet lang meer ge wacht mogen worden." Zo wordt be toogd. Behandeld wordt vervolgens het werk van de Stichting met betrek king tot de sociale zorgvoor de ge- repatiëerden en de jeugdzaken. Cultuur In den brede wordt vervolgens de ontwikkeling van het culturele werk geschetst en de taak van de Zeeuw se Culturele Adviesraad nader uit eengezet. Ook de subsidienormen worden in deze beschouwing betrok ken. In de afgelopen jaren werden de volgende cultuur-paedagogische ac tiviteiten bevorderd: Toneel: Amateur-toneel en lelte- spelregie-cursussen, Zeeuws Landju weel. Muziek: Jeugdconcerten. Instruc tieve concerten voor volwassenen. Oprichting Zeeuwse Muziekschool. Beeldende Kunsten: Rondleiders cursussen ten behoeve van tentoon stellingen van beeldende kunst. Le zingen over het zien en genieten van schilderkunst. Algemeen: Jaarlijkse Culturele Dag. •Deze onderdelen worden stuk voor stuk diepgaand behandeld, waarbij de financiële kant eveneens een beurt Saarbrj wordt betoogd, dat het cul turele verzorgingspeil in Zeeland in verhouding met andere provincies, vrij laag was en is. Men is alom doende dit verschil In verzorgingspeil zoveel mogelijk in te lopen en daar bij kan men wel eens tot de ontdek king komen, dat de totdan latent f ebleven behoeften aanmerkelijk gro- er blijken te zijn dan voorzien kon worden. Het inhalen van de achterstand lijkt wel 'n extra offer waard, waar door tevens vrij snel een nieuw evenwicht kan worden bereikt. Hier mede wordt overigens niet beweerd, dat de overheidsorganen nu maar in één keer de achterstand in moeten lopen, want dit zou met alle goede wil onmogelijk zijn. Het is echter wel opgevallen, dat men eerder bevreesd raakt voor stij gende kosten in de culturele sector (zelfs al gaat het om het inhalen NA VELE JAREN WACHTEN Aan wijkverpleegster zr. D. v. d. Berg werd zilveren medaille Groene Kruis uitgereikt. Voor de tweede maal binnen enkele weken kreeg Schouwen-Duiveland een wykgebouw van het Groene-Kruis. Tien dagen na Nieuwerkerk werd Vrijdag in Bruinisse door de provinciale voorzitter van het Groene Kruis, jhr. R. J. H. Q. Röell, burgemeester van Haamstede, een nieuw medisch centrum officieel geopend. Vooraf waren in het jeugdgebouw van de Ne derlands Hervormde Kerk vele genodigden met het gemeentebestuur bij eengekomen. Tijdens deze officiële openingsplechtigheid werd de wijkver pleegster zr. D. van der Berg hulde gebracht voor haar werkzaamheden in Bruinisse, waar zij 1 November een kwart eeuw In dienst was. Jhr. Röell overhandigde de jubilerende verpleegster de zilveren medaille van het Ne derlandse Groene Kruis. Burgemeester H. K. Michaëlis bracht in zijn welkomstwoord dank aan de heer M. D. A. Glerum, hoofd ingenieur-directeur van de dienst we deropbouw en volkshuisvesting in Zeeland voor zijn krachtige steun bij de bouw en zijn, aanwezig heid bij de opening. Burgemeester Michaëlis con stateerde met trots dat Bruinisse nu één van de mooiste wijkgebouwen van Zeeland heeft, waaraan tevens nog een badhuis verbonden kon worden. Speciaal richtte spr. zich tot zr. v. d. Berg die 25 moeilijke jaren in Brui nisse als wijkverpleegster werkzaam was en bracht vooral het extra werk in de dagen na de ramp in herinne ring. Als bewijs van erkentelijkheid voor deze arbeid overhandigde burge meester Michaëlis de jubilerende wijkzuster een geschenk. Jhr. fööell was dankbaar, voor de opening van dit wykgèbouw, een lang gekoesterde wens van de bewoners van Bruinisse, te zyn uitgenodigd. Spr. vertelde van de z.g. chaine de bonheur" de geluksketting van radio Lausanne die op 5 Februari in een internationale uitzending tot hulp opriep voor de Nederlandse over stroomde gebieden. Een miliioen Zwit serse francs kon door de bemiddeling van de Commissaris der Koningin in van een achterstand) dan in welke andere sector ook. Men is helaas niet spoedig over tuigd noch te overtuigen van de noodzaak van grotere uitgaven op cultureel terrein, zo wordt gezegd. Aandacht wordt tenslotte geschon ken aan diverse aspecten van de beeldende kunst, de lectuurvoorzie ning, de Zeeuwse prijs, waarmee wordt herinnerd aan de tentoonstel ling „Oostvlaanderen vlagt", de Zeeuwse collecte en enkele neven werkzaamheden van de Stichting. ANTWERPSE DESKUNDIGE VERKLAART: Nog deze maand bespreking door ministers van buitenlandse zaken? De heer P. van Dooselaere, voorzitter van de „Antwerpse Maritieme Fede ratie" heeft in de jaarvergadering van deze organisatie ernstige bezwaren naar voren gebracht tegen het Deltaplan. Hij deelde mede, dat de federatie minister Spaak had verzocht met allé kracht de Belgische belangen bij de Nederlandse autoriteiten te verdedigen. „Wij begrijpen, dat de Nederlanders nieuwe rampen willen voorkomen. Maar Belgische technici hebben de conse quenties van het plan voor de Schelde en voor Antwerpen overwogen en een noodkreet geslaakt. Zonder enige reserve hebben zij verklaard, dat onze toe komst wordt bedreigd. Onder die omstandigheden kunnen wij net Deltaplan niet zonder bepaalde wijzigingen aanvaarden. Wij moeten de zekerheid heb ben. dat de Wielingen en het Oostgat evengoed bevaarbaar zullen blijven als zij thans zijn I" zo verklaarde hij. „Onze- rivier en onze haven mogen hun economische waarde niet verlie zen Nu onze technici de noodklok, hebben geluid, moeten wij rekening houden met hun adviezen", aldus de heer Van Dooselaere. „Wij weigerden gesteld te worden voor een fait accompli en wij maken ons bezorgd, omdat men in ons land nog niet inziet welk een ramp het ge-: volg zou zijn van een verval van onze haven, nadat grote zeeschepen Ant werpen niet langer zouden kunnen bereiken". Een woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse zaken deelde naar aanleiding van deze rede mede, dat Nederland en Bel gië' vermoedelijk in Januari of Februari zullen confereren over het Deltaplan. Hij zei dat de mi nisters van buitenlandse zaken van beide landen dan in vriend schappelijke Beneluxgeest van gedachten zouden wisselen over het plan. Waar zij elkaar zouden ontmoeten was nog niet bekend Het Parool weet evenwel te melden dat de mogelijkheid bestaat, dat reeds op 20 December a.s., de dag vóór de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken in de Tweede Ka mer, het ministers-comité voor de Be nelux te Brussel zal vergaderen. In dat geval is het niet uitgesloten, dat de Belgische en Nederlandse bewinds lieden, voor de eerste maal sinds de indiening van het wetsontwerp voor het Deltaplan, tevens over de toe komstige Nederlandse Deltawerken zullen spreken. Waterschap „Het Vrije van Sluis" vergadert Vaststelling begroting 1956 Vrijdag 16 December a.s. komt de Algemene Vergadering van het Wa terschap Het Vrije van Sluis bijeen te Oostburg. De agenda vermeldt on der meer de vaststelling van de be groting voor 1956. Bij de gewone aan oua-poicieraroeiaers en wcui.we», dienst laat deze begroting aan inkom- alsmede verhoging van de weduwen- .i J..X 1 Tin „alraninrr „on 1 Q.-i4 V.n.f Zeeland voor het Groene Kruis ver kregen worden, waarvan In de voor malige noodgebieden overal wijkge bouwen verrijzen. Als- blijvende dank voor de Zwitserse gevers zal in elk te openen wijkgebouw een plaquette wor den aangebracht. Namens het hoofdbestuur van het Groene Kruis wenste de heer Röell Bruinisse geluk met dit sieraad voor het dorp. In de toekomst zullen de wijkzusters bij velerlei werk, zoals rheuma- en kankerbestrijding worden ingeschakeld, een taak die niet op de overheid afgeschoven kan worden. Jhr. Röell meende dat in dit werk één der mooiste zijden van het menselijke leven n.l. de naastenliefde in practijk kan worden gebracht. „Moge met Gods hulp dit bescheiden medisch centrum geheel aan de gestelde ver wachtingen voldoen en als zodanig verklaar ik het Groene Kruis-gebóuw van Bruinisse voor geopend", zo ein digde de heer Röell. Namens de pro vinciale bestuurders bood hij tenslot te een klok aan. Zuster Van den Berg ontving voor haar grote verdienste in de laatste vijf en twintig jaar in Brui nisse de zilveren medaille van het Ne derlandse Groene Kruis. DANKWOORDEN. De voorzitter van het „Bruse" Groene Kruis-bestuur, de heer W. v. d. Berg, bracht in een hartelijke toe spraak dank voor de goede wensen. Gedachtig aan de spreuk „Het heden te verlengen en het gister terug te brengen, staat niet in 's mensen macht, houdt U in acht!" bracht spr. de stichters en medewerkers, onder wie ds. Waardenburg, in herinnering, die reeds overleden zijn. De heer v. d. Berg liet vervolgens dè vele moeilijk heden de revue passeren die de bouw van een eigen huls in Bruinisse telr kens weer belemmerden. Uiteindelijk kon veler wens verwezenlijkt worden. De heer v. d. Berg vond een dié pe symboliek in de combinatie van het kruis en de kleur groen. Het kruis spreekt van lijden, vanaf de berg van Calvarië tot in de vele ziekten der mensen, en daarnaast staat het groen als kleur van de hoop. De heer v. d. Berg wenste aan het eind van zijn toespraak dat deze betekenis blijvend in het centrum tot uitdrukking mag ko men. Vervolgens wandelde men naar het nieuwe gebouw, waar jhr. Röell, die vergezeld was van zijn echtgenote, de deur opende. De genodigden namen daarna de gelegenheid waar het prachtige interieur, aan de laatste medische eisen aangepast, te bezich tigen. Na de thee werd door velen ge bruikgemaakt het bestuur met deze aanwinst geluk te wensen. sten en uitgaven een totaalbedrag v 2.462.341,56 zien, waarbij een be drag van 71.292.59 aan onvoorziene uitgaven. De buitengewone dienst sluit met een bedrag van 1.419,752. waarbij een geldlening van 317.000. Voor de afdeling ..opgeheven polders en waterschappen" is oen bedrag van f 64.937,87 te zien. Het dykgesehot wordt gehandhaafd op f 50 per ha on gebouwd en 10% van de gebouwde eigendommen. Voor het teren van wegen is 250.000 uitgetrokken; voor rente en aflossing respectievelijk 90.000 en 114.750; voor verbetering van de kunstwerken in de waterleiding is 100.000 uitgetrokken. Voor onder houd zeewering is eveneens 100.000 geraamd. Voor het vernieuwen van het auto park is gerekend op een uitgaaf van 32.000 voor twee nieuwe vracht auto's. af te schrijven in vier jaar. Op de buitengewone dienst is voor herstel van ooitegr#Ui*de geraamd 573.000, waarvan naar schatting 358.000 kan worden terugontvan- I semble. gen. De agenda vermeldt verder het opmaken van een aanbeveling van drie personen voor de benoeming van een gezworene wegens de periodieke aftreding van de heer A. P. Kostense te Biervliet. Ook zal besproken wor den het verlenen van- behoeftetoeslag aan oud-polderarbei'ders en weduwen, alsmede verhoging van de weduwen- toelagen. De rekening van 1954 zal worden vastgesteld. Deze rekening sluit voor de gewone dienst met een batig slot van 91.682,77. On de bui tengewone dienst is een tekort van f 343.076.69 te zien. Er zal een kas- -eldlening van 500.000 en een geld- 'ening van 300.000 worden aange- gaah. Reünie middelbare technici De reüniecommissie van de V.A.M. T.S.-afdellng Zeeland en de Vlissingse M.T.S.-bond belegd heden Zaterdag 's avonds om acht uur in „Britan nia" te Vlissingen een feestelijke reünie. Hieraan wordt medewerking verleend door Anova-cabaret-revue „Lach en Zing", waarin optreden Di- ny van Amstel, cabaretière, Chiel de Boer, radio-cabaretier, de Balsamo's met een manipiilatie-show en Bert Rotterman. pianist. Na afloop van dit -"baretpro^>-amma wordt het samen- "ün voortmet dansen met. me iewerking van Leen Zietse en zijn en-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6