PREDIKBEURTEN „GEZOCHTE" NAM IN PENSION TE GOES GELDKISTJE WEG WALCHEREN VLISSINGSE MIDDENSTANDERS SPRAKEN OVER KOOPAVOND ZATERDAG 10 DECEMBER 1055 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JEUGDIG PSYCHOPAATH VOOR RECHTBANK Officier eiste 4 maanden voor diefstal van f 800 Vier maanden gevangenisstraf eis te de officier van justitie, mr. J. L Andreae, Vrijdag ter zitting van de Middelburgse arrondissements-recht- bank tegen de 21-jarige L. W. D. A. K. uit Breda, van beroep chauffeur monteur. Deze verdachte werd ten laste gelegd, dat hg op 27 October in een pension in Goes zich meester had gemaakt van een Idsje met geld, dat aap de eigenares van het huis behoor, de. Zijn buit was in totaal ongeveer f 800. Van dit geld heeft hij zoals dat heet „goede sier gemaakt". Ondanks zijn jeugdige leeftijd is K. in het verleden reeds herhaaldelijk veroordeeld. Op de duur was daarvan terbeschikkingstelling van de rege ring het gevolg. K. werd toen in het Rijksasyl voor Psychopathen in Ave- reest ondergebracht. In deze inrichting was zijn gedrag goed, zodat hij in October enige tijd proefverlof kreeg. K. keerde echter niet binnen de gestelde tijd terug „maar ging op stap", zoals de presi dent, mr. P. van Empel, het uitdruk te. Zijn vriendin ging met hem mee en het tweetal belandde in een Goes' pension. Omdat verdachte uiteraard „een gezochte" was bleef hij daar zo veel mogelijk binnen. Het meisje afkomstig uit een woonwagenkamp trok er dan op uit om „met enige handel" de kost te verdienen. K. had zelf ook wat geld, zodat de twee het enige tijd uit konden zingen. Het avontuur liep echter slecht af door de nieuwsgierigheid van ver dachte. Toen de hospita eens niet thuis was neusde hij namelijk wat in het huis rond. In een kast ontdekte K. een geldkistje. Hij maakte het met behulp van een mes open en vond er een geldbedrag van ongeveer 800 in. Deze inhoud nam hij in bezit, waarna het tweetal spoorslags het huis verliet. Geen kans gekregen? De reis ging naar Bergen op Zoom, waar K. een auto kocht. Lang heeft deze escapade niet meer geduurd, want de Rijkspolitie hield beiden en kele dagen later bij Putte (N.B.) aan. Nu stond K. voor de rechtbank, waar hij zei: „Ik heb nooit een goede kans gekregen". Je moest je schamen om dat te durven zeggen", repliceer de de president, die vervolgens tal van gelegenheden opnoemde, die ver dachte waren geboden. „Je hebt mis schien veel te veel kansen gehad", voegde mr. Van Empel daaraan toe. Ook de officier vond, dat er heus wel kansen voor K. waren geweest. Maar nog geen drie weken had ver- Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 7 700 m. W. v. Azoren. Akkrumdijk 7 280 m. O. v. Bermuda. Alhena 8 v. Recife n. Rio de Janeiro. Alphard 7 170 m. O. v. Salvador. Alamak 7 90 m. N. v.'perim. Alchiba 7 530 m. W. v. Land's End. Almaijk 7 600 m. O. v. Bermuda. Appingedijk 7 750 m. N. v. Mona Passage. Arendskerk 7 te Mombasa. Axeldijk 9 te Montevideo. Bali 9 te New Orleans. Bbjdendijk 7 215 m. W. v. Kaap Clear. Britsum 8 te Amsterdam. Beninkust 8 te Dakar. Boissevain 7 300 m. Z. v. Saigon. Boschfontein 7 te Dar es Salaam. Cistula 7 te Piraeus. Cleodora 7 40 m. NO. v. Belawan. Crania 7 80 m. ZW. v. Pórt Elisabeth. Delft 9 te Willemstad. Drente 7 te Sungei Gerong. Gaasterland 8 p. Kaap Verdische eil. Grootekerk 8 v. Las Palmas n. Kaapstad. Groote Beer 8 v. Surabaia n. Tj. Priok. Heemskerk 7 te Penang. Helena 8 te Puerto Cabello. Kota Agoeng 7 p. Gibraltar. Kabylia 8 te Aden. Kara 8 p. Monapassage. Kota Baroe 7 p. Guardafui. Kalydon 7 2-10 m. ZW. v. Azoren. Kertosono 7 Victoria BC. Kieldrecht 7 735 m. ZO. v. Kp. Guardafui. Kellia 7 te Cabimns. Kota Gede 9 v. R dam n. Charleston. Kertosono 9 te Vancouver. Langkolas 9 te Rotterdam. Loppersum 7 te Rotterdam. Laurenskerk 9 p. Majorca. Lawak 7 p Acapulco. Lutterkerk 8 v. A'dam n. Perzische Golf. Leopoldskerk 7 te Rotterdam. Lekhaven 7 535 m. N- v. Fernando Noranha. Lekkerkerk 900 m. O. v. Aden. Lindekerk 8 Londen. Maas 8 te Ah xandrië. Maashaven 7 8ti0 m. Z. v. Madeira. Mataram 7 v Hamburg n. Karlshamn. Meerkerk 7 15.31 m O. v. Kp. Guardafui. Meliskerk 8 te Bremen, Mulderkerk 9 te Rotterdam. Merwede 7 v R'rlam n. Hamburg. Molenkerk !i te Madras. J. v. Oldenbrirnevelt 7 800 m. Z. v. Suez. Oranje 9 te Napels. Oostkerk 7 te Genua. Polydorus 9 p. Azoren n. Algiers. Peperkust 7 150 m. ZW/t. Kp. St. Vincent. Pendrecht 7 225 m. w: v. Gavdo Eil. Pr. Fred Willem 7 250 m. W. v. Scilly's Rijndam 9 te Halifax, Rijnkerk 7 325 m. NW. v. Gavdo EU. Sarangan 7 p. Minlkoi. Sinabang 7 v Adelaide n. Melbourne. Sunetta 7 720 m. W. v. Sabang. Tjibodas 8 te Belawan. Tomorl 7 te Belawan. Tjiluwah 7 v. Singapore n. Hongkong. Tjlsadane 9 te Kaapstad. Tiba 7 950 m N. v. St. vincent CV. Tibia 7 280 m. N. v. Cooktown. Van Linsehoten 9 te Lagos. W. Althon Jones 7 80 m. O. v. Point de Galle. Willem Ruys 9 te Colombo. Westland 8 v. Santos n. Montevideo. Weltevreden 7 290 m. W. v. Kreta. Willemstad 9 te Trinidad. Waterman 7 630 m. O. v. Albany. Zuiderkruis 8 p. Kanarische eil. Zeeland 7 310 m. O. v. Kp. Guardafui. Collecte De „Unie-collecte" voor „De School met de Bijbel" te Zoutelande heeft .175.54 op gebracht. dachte Avereest mogen verlaten of het ging weer mis met hem. Hij zal de benadeelde kostjuffrouw schade loos moeten stellen, waartoe K. bereid werd gevonden. Hij bezit namelijk een spaarbanktegoed. Een en ander zal echter door middel van een' civiele vordering moeten geschieden. Ten slotte formuleerde de officier zijn eis. Raadsman van K. was mr. M. A. Terwoert, die zich aansloot bij de me ning van de president en de officier, dat verdachte zeer zeker kansen zijn geboden, die hij echter niet heeft be nut. Pleiter voerde nog enkele ver zachtende omstandigheden aan en vroeg clementie van de rechtbank, mede gelet op de leeftijd van zijn cliënt, uitspraak volgt op 21 Decem ber a.s. Teraardebestelling W. Thieme. Vrijdagmiddag werd op de algeme ne begraafplaats in Middelburg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer W. L. M. P. Thieme, die Dinsdag op 67-jarige leeftijd in Mid delburg overleed. De heer Thieme was een bekend zakenman,- die o.a. be stuurslid is geweest van de Vereniging „Handelsbelang" en van bet Middel burgs Muziekkorps. Op verzoek van de familie werden bij deze plechtigheid geen toespraken gehouden. Woningbouw in October Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in de afgelopen maand in Zeeland 153 woningen voltooid en in de afgelopen tien maanden van dit jaar in totaal in Zeeland 1232 woningen. In heel Nederland werden in October 6485 woningen voltooid en tot dusver dit jaar 46.606. Alleen in de provincie Drente werden vorige maand minder woningen gebouwd dan in Zeeland, namelijk slechts 122. H.M.D.T. naar Gent. Daartoe uitgenodigd door de Kon. Mij. „De Melomanen" te Gent, zal het Middelburgs Dilettanten Toneel al daar op 17 December a.s. een tweede opvoering geven van het bekende to neelstuk van Somerset Maugham „Heeft Constance gelijk?" Toneelavonden Z.V.U. De toneelgroep Theater voert voor kde leden van de ZVU in Middelburg en Axel respectievelijk Woensdag en Donderdag a.s. het blijspel „Ik Kom als een dief" op. De voorstellingen beginnen om acht uur; te Middelburg in de Schouwburg en te Axel in het Centrum. Afmetingen nieuwe boten. In de vermelding van de afme tingen van de nieuwe provinciale veerboten in de P.Z.C. van gisteren, is een onduidelijkheid geslopen. De juiste maten luiden: a. lengte rgdek 100 m; b. grootste breedte 18 m; c. breedte van de middenbaan van het rijdek 9.20 m: d. oppervlakte middenbaan rijdek 9.20 m2, (deze oppervlakte is bij het m.s. „Koningin Juliana" en „Prins Bernhard" 4.20 m2); e. snelheid bij de proeftocht: 16 knopen. Middelburg Expositie over rubber komt naar Middelburg. Onder auspiciën van de Stichting „Onderwijstentoonstellingen" zal van 19 December a.s. tot ongeveer half Januari 1956 in Middelburg een expo sitie over „De rubberindustrie" wor den gehouden. Deze tentoonstelling zal Donderdag 15 December a.s. om 16.30 uur officieel worden geopend. Zij wordt gehouden in de Vleeshal van het stadhuis. De leerlingen van de verschillende onderwijsinrichtingen zullen de ten toonstelling in groepsverband bezoe ken. Het onderwijzend personeel zal zelf als rondleider fungeren. De leer krachten krijgen daartoe instructie. Om deze reden zijn zij uitgenodigd de officiële opening bij te wonen. Aan sluitend hierop zal namelijk een in structieve rondgang worden gehou den. De expositie is tijdens de Kerst- vacantie gesloten. Ledenvergadering Bond van Gepensipnneerden De afdeling Walcheren van de Al gemene Nederlandse Bond van Ge- pensionneerden houdt Donderdag 15 December a.s. 's middags om 2 uur in het Schuttershof te Middelburg een ledenvergadering. De bóndssecreta- ris, de heer Th. van Lier zal spreken over herwaardering der pensioenen, herziening aanpassingstoeslag, de- gressie welvaartstoeslag en aanpas sing der ambtelijke pensioenen in verband met het wetsontwerp Alge mene Ouderdomsvoorziening. Filmavond „De Zeeuwen" Donderdag hield de motorclub „De Zeeuwen" in samenwerking met de Castrol-oliemaatschappijen uit Den Haag een drukbezochte filmavond in restaurant Wöhler te Middelburg. De secretaris, de heer P. Kodde, sprak een openingswoord waarin hij o.a. een aantal leden der zusterverenigin gen „De Kolibri" en „Scheldegou- wen" welkom heette. Hierop .vertoonde men een aantal films op het gebied der motorsport, zoals de terreinraces te Boekei, de trials te Texel en Culemborg en een schitterende kleurenfilm over deT.T.- aces in Assen 1955. Tot slot van de ze zeer geslaagde avond draaide men de komische rolprent „Francis bij de cadetten". Vlissingen „In dienst der Kerk" vierde zevende lustrum De ring Walcheren van de Her vormde Mannenvereniging ,In Dienst der Kerk" hield Donderdagavond In het Ned. Herv. verenigingsgebouw te Vlissingen zijn 35ste jaarvergadering. De heer C. Dronkers, voorzitter van de ring, opende de avond met gebed, waarna hij de aanwezigen verwelkom de. De heer Dronkers gaf vervolgens een historisch overzicht vanaf de op richting in 1920. Namens de ring bood hg de heer L. de Vlieger, secre taris-penningmeester, een doos siga ren aan, daar deze 35 jaar de func tie van secretaris achter elkaar had vervuld. Van de oud-voorzitter van het Chr. Nat. Werkmansverbond, ds. J. F. Ossewaarde te Lochem, werd een schriftelijke gelukwens voorgele zen. Namens de bond, de provinciale commissie en namens hemzelf, als predikant-adviseur van „In Dienst der Kerk" in Zeeland, richtte ds. J. F. Wagener zich met felicitaties tot het bestuur. Door de amateurtoneelgroep van afdeling Koudekerke werd net to neelstuk ..Waar leed is, is zegen na bij" opgevoerd. Het stuk, dat in zes bedrijven voor het voetlicht werd ge bracht speelt zich af in een dokters gezin tijdens de rampdagen en daarna in 1953'. Aan het slot van de avond overhandigde de voorzitter, de heer Dronkers, namens het bestuur van de ring. aan de jongste toneelspeler, Jaap Bimmel, die evenals de overige spelers, zijn rol voortreffelijk speel de. een boekenbom Nadat de voorzitter namens het be stuur een woord van dank had ge sproken, sloot ds. Wagener de bij eenkomst met dankgebed. Door een dameszangkoortie onder leiding van mevrouw Hendriks, wer den voor en na de pauze enige liede ren ten gehoren gebracht. Kerstavond N.C.V.B. De Kerstavond van de Ned. Chris ten Vrouwen Bond, afdeling Vlissin gen, wordt Vrijdag aanstaande in de Gereformeerde kerk gehouden. Raadsvoorstellen. De Vlissingse gemeenteraad zal tij dens zijn Vrijdag a.s. te houden open bare vergadering, tijdens welke de gemeentebegroting en de begrotingen voor de verschillende diensten voor 1956 aan de orde komen, o.m. de vol- fende voorstellen van B. en W. be- andelen. Voor het aanbrengen van electri- sche straatverlichting in de in aan bouw zijnde wijken vraagt het college een crediet van 50.000. Credieten van respectievelijk 3000 en 50.000 vraagt het college voor het doen ver bouwen van een der roltrommelvuil- nisauto's tot vrachtauto en voor het aanschaffen van een veegmachine ten behoeve van de gemeentelijke reini gingsdienst. Voor de kosten, verbon den aan het overbrengen van het op slagterrein van gemeentewerken aan de Noordzijde van de Eerste Binnen haven naar een terrein aan de Twee de Binnenhaven dat voorgesteld wordt van de N.V. Haven van Vlis singen te huren vragen B. en W. een crediet van 2575. Eveneens wordt een niet nader genoemd crediet gevraagd voor het aanbren gen van een nieuw hekwerk en een afrastering bij de sportvelden aan de -Van der Helstlaan en een crediet van 2700 voor het aanbrengen van ver schillende voorzieningen bij dezf sportvelden, zoals het verbreden van de toegangsweg, het verbeteren van de rijwielbewaarplaats en het graven van een afwateringssloot. Voorgesteld wordt voorts om aan de heer J. Kareis eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de open;, bare Bonedijkeschool. Kerstpotten-actie Vandaag (Zaterdag) begint in Vlissingen de traditionele „Kerstpot- tenactie" van het Leger des Heils. Zoals bekend worden door deze actie gelden ingezameld voor behoeftigen van alle gezindten. In het centrum van de stad zullen vandaag op de be kende punten de kerstpotten worden geplaatst: bij het postkantoor, op twee plaatsen in de Walstraat, in de Scheldestraat en in het Bellamypark. Op dezelfde punten zullen volgende week Zaterdag deze potten ook ge plaatst worden. Van Maandag tot en met Donderdag a.s. zal de Kerstwa gen van het Leger des Heils door de stad trekken, waarbij gecollecteerd zal worden. Wedstrijden vogelliefhebbers De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Bond van Vogelliefheb bers, hield haar eerste onderlinge wedstrgd in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw te Vlissingen. De uitslag van de keuring is als volgt: Zangkanaries E.K.: le prijs: J. Reinders te Souburg; 2e pr. idem; 3e pr. mevrouw Sissingh te Vlissin gen; 4e pr. J. Malgo te Vlissingen. Ereprijs mr. zanger: J. Reinders te Souburg en beste holrol, J. Reinders te Souburg. Zangkanaries O.K.: le prijs: J. Reinders te Souburg; 2e pr. J. Ber- voets te Vlissingen; 3e pr. J. Rein ders te Souburg; 4e pr. J. Malgo, te Vlissingen; 5e pr. mevr. Sissingh te Vlissingen. Ereprijs* mr. zanger: J. Reinders te Souburg en beste schokkel J. Malgo te Vlissingen. Kleurkanaries: le prijs: J. van de Zande te Vlissingen. Tropische vogels: le prijs: W. Jan sen te Vlissingen; 2e pr. J. de Smit te Souburg; 3e pr. idem; 4e pr. idem; 5e pr. w. Jansen te Vlissingen; 6e ?r. A. van Hoepen te Vlissingen en c pr. J. de Smit te Souburg. Parkieten: le prijs: A. A. M. van Ginkel te Vlissingen; 2e pr. A. Schout t,e Vlissingen: 3e pr. P. Her man, Vlissingen en 4e pr. J. Keep," Souburg. Advents-avond Woensdagavond zal een advents, avond in de Johanneskerk te Vlissin gen worden gehouden. Als sprekers zullen optreden ds. B. F. C. de Groot cn ds. W. H. Maas. De declamatie wordt verzorgd door Frans Koster uit Middelburg. Verder staan koor zang en samenzang op het program ma. De dienst begint om acht uur. Examens Voor het diploma B I scheepswerktuig- leunde slaagde de heer W. M. Dieleman (met lof), voor derde stuurman G. H. V. de heer A. F. C. de Jonge en voor scheeps- werktulgkunde B II de heer L. C. Maas, alle leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Sint Nicolaasfeest K.A.V. De Katholieke Arbeiders Vrouwen hielden onder leiding van mevrouw Kint-Picavct in het Ariënsgebouw te Vlissingen Woensdagavond Sint Ni colaasfeest. Nadat de sleutelactie was besproken, verschenen Sint Nicolaas en. Zwarte Piet, die met hun aanwe zigheid aan het feest de nodige sfeer gaven. Onder grote vrolijkheid reikte ae Goedheiligman aan alle dames een presentje uit. Hierna volgde de ver loting ten bate van de sleutelactie. Oogst van de straat Op het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voor werpen: doos poeders, boek, storm lantaarn, gouden ring, kinderwant jes, groen kapje, halsdoekje, hand schoenen, autostep, portemonnaies, hoofddoeken, sleutel, vulpen, en enige rijwielen, diverse wanten, pas ser sleutels, nylon kousen, shawl, vulpen, riem, polshorloge, armband, petje, plastic klèrenhanger, diverse handschoenen, rieten boodschappen tas, 1 paar damesschoenen, muntbil jetten, zakdoek, portemonnaie een stopwatch. RAAD WESTKAPELLE Voor bouw Christelijke school f 60.000 gevoteerd Nieuw uitbreidingslan zal ontworpen worden De gemeenteraad van Westkapelle, die Donderdag in openbare vergade ring byeen was onder voorzitterschap van burgemeester mr. M. Tydeman, heeft besloten 'n crediet van f 60.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een Christelgke school. Een ver zoek daartoe was binnengekomen var de plaatselijke vereniging tot instand houding van een Christelijke school, die een vlerklasslge school wil stich ten. De plaats kon nog niet nader worden bepaald, maar zal vermoede lijk binnen het nieuwe uitbreidings plan vallen. Een verzoek tot het ont werpen van een nieuw uitbreidings plan zal worden - gedaan aan ir. D. Roosenburg. De raad was algemeen van oordeel, dat een dergelijk plan tot stand moet komen. Mocht het in de toekomst doorgang vinden, dan acht de raad het evenwel gewenst, eerst de kom der gemeente te doen bebouwen al vorens bouwgrond in het uitbreidings plan beschikbaar te stellen. Het aan tal nodige bouwpercelen wordt thans op 117 gesteld. Teneinde de recreatiemogelijkhe den te bevorderen zal aan het provinciaal bestuur worden ver zocht enkele kavels te bestem men als kampeerterrein en ter rein voor de bouw van bunga lows. De voorzitter deelde mee, dat een deel van het dorp binnenkort van nieuwe verlichting zal worden voorzien. Met de stichting Zeeuwse Muziek school zal een overeenkomst worden aangegaan volgens welke adspirant- leden van de plaatselijke muziekver eniging „O.K.K." door een leraar van deze school tot muzikant kunnen j <hivu «uui iicv. aauuicugcu »&»i vei-; WOTden opgeleid. .-schillende voorzieningen bil deze! S» derde wijziging van de gemeen- tebegrolmg 195u werd vastgesteld. In de plaats van mej. K. Verhulst, aan wie op haar verzoek eervol ontslag werd verleend als typiste ter gemeen te-secretarie, werd benoemd mej. W. van Roogen. Als lid van het burger lijk armbestuur werd herbenoemd de heer P. Minderhoud. Aan de heer A. Dominicus werd een perceeltje grond verkocht voor de bouw van een wo ning en aan enkele aanvragers werd een premie Verleend op grond van de premieregeling voor woningverbete ring. TREK NAAR MIDDELBURG" ^Merendeel voorstander! Collecte De Unie-collecte voor de School met de Bijbel te Souburg heeft 490 opgebracht. Moet er in Vlissingen een weke lijkse koopavond komen? Om een antwoord te geven op deze vragen waren Donderdagavond talrijke win. kcliers, leden van de Vlissingse mkldenstandscentrale in de „Groe ne zaal bijeengekomen. Uit de uitge breide discussie bleek, dat het me rendeel van de aanwezige winke liers voorstander van een koopavond is, waarbij de voorkeur uitgaat naar de Woensdagavond om „de trek naar Middelburg op Donderdag te verminderen". Voor het tot discussie kwam, voerden eerst twee sprekers het woord. De heer A. L. de Jonge, Officiële publicaties MIDDELBURG. Kaarten on- cn minvermogenden generale repetitie Kon. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning". B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op donderdag 15 december a.s., des voormiddags van 11— 12 uur, in het gebouw van de Gemeente lijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1), Stadhuisstraat 5. alhier, kaarten a 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en minvermogenden voor de generale re petitie van de Koninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uultspanning" op don derdag 15 december a.s., des avonds om 8 uur. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 16 december 1955, des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden, waarin o.m. behandeld zullen worden de ge meentebegroting voor 1956 en de verschil lende bedrijfsbegrotingen voor dat jaar. Deze vergadering zal zo nodig des avonds om 8.00 worden voortgezet. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Esso Neder land N.V. te 's-Gravenhage om vergun ning tot het uitbreiden van een benzine en autogasolïebewaarplaats door het bij plaatsen van een tank van 12.000 liter voor benzine, het verplaatsen van 3 af- tappornpen en het vervangen van één aftappomp door een dubbele aftappomp met 2 electromotoren elk met een vermo gen van 1/3 P.K. op het perceel Paul Krugerstraat, hoek Koningsweg. Gedurende tien dagen, te rekenen van 9 december 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 20 december a.s., des voormiddags 10 uur, ten ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede Is tot beroep ge rechtigd degene, die zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Walcheren ZATERDAG 10 DECEMBER Ned. Herv. kerk. Middelburg (Koor kerk) 88.30 interkerkelijk avondge bed; Vlissingen (Engelse kerk) 7.30 -8 interkerkelijk avondgebed. Zevendedags Adventisten. Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 ds. De Raad; Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbel studie. ZONDAG 11 DECEMBER. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunïssen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwerj; Biggekerke 9.30 ds. Van 't Hof, 2 ds. Abbing; Gapin- ge 10 ds. De Boer, 7 zangdienst; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kle- verskerke 2 ds. Otte (H. Doop); Kou dekerke 10 ds. Hoffman (H. Doop), 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Kwast; (Vlis- singsestraat) 7 vic. De Meij; 't Zandt 10 vic. De Meij, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 vic. De Meij; Middelburg (Nieuwe kerk) 10 ds. Don, 5 wika Van Ginkel (open deurdienst)(Oostkerk) 10 ds. Van Woerden; (Bioscoop) jeugdkerk 10 ds. Sneller; (Koorkerk) 10 ds. Brak man; Nieuw- en Sint Joosland 10 ds. v. d. Linden, 2.30 ds. De Groot; Oost en West-Souburg 9.30 ds. Van Duijne, 11 wika Van Ginkel (open deur- dienst), 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugd kerk in „Concordia"; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. De Boer; Rit- them 10 ds. Roscam Abbing, 2.30 ds. Van 't Hof; Serooskcrkc 10 en 2.30 v. d. Wind; Sint Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Otte (H. Doop); Vlissingen (Sint Jacobs- kerk) 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Maas; (Engelse kerk) 9.30 kerk voor jongeren; (Johanneskerk) 10 ds. De Groot (H. Doop), 7 ds. Kloosterman; (Havendorp) 10 ds. Maas; Vrouwen polder 2 ds. Richard; Westkapelle 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Wagener (jeugddienst); Zoute lande 9.30 en 2.30 as. Wagener. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30. 2 en 6.30 leesdienst. Geref. kerk. Middelburg. (Hofplein- kerk) 9.30 ds. Meister, 2 ds. De Boer, 5 ds. De Boer; (Noorderkerk) 9.30 ds. De Boer, 5 ds. Meister; (Luth. kerk) 7.15 drs. Jager; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 leesdienst; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Pontier; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Sint Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor: Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 10 lees dienst, 2.30 ds. Dondorp. Geref. gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Zijlema; Middelburg 9.30 en 3 ds. Zijlema; Vlissingen 9.30 en 5 lees dienst. Ver. van Vryz. Herv. Middelburg 10 ds. Brakman. Ver. van Vrljz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. gemeente. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopgezinde gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger'des Heils. Middelburg 10 hei- ligingsdienst, 3.30 openlucht samen komst. 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. majoor v, d. Vosse; Vlissingen 10 opdrachtdienst, 6.45 openlucht sa menkomst, 7.30 verlossingssamen komst o.l.v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Willem Hl) 10 en 5 dhr. Noels; Don derdag 15 Dec. 7.30 ds. De Reuver. secretaris van de Kamer van Koop handel, zette daarbH uiteen welke „wettelijke barrières" overwonnen moeten worden. De wet staat slechts één koopavond per week toe, die echter niet op Zaterdagavond ge houden mag worden. De toestem ming voor het houden van zo'n avond moeten de middenstanders van de gemeenteraad verkrijgen. De heer L. v. d. Weele. hoofdbe stuurder van de Koninklijke Neder landse Middenstandsbond, belichtte verschillende aspecten van de win kelavond. Hij ging daarbij uit van het standpunt, dat de middenstand in zekere zin een dienende taak heeft. Verder stelde hij, dat door het huidige arbeidsproces het grootste aantal mensen de hele dag bezet is en feitelijk slechts de Zaterdagmid dag over heeft om belangrijke aan kopen te doen. Daar vele mensen deze middag liever voor andere doeleinden willen reserveren weekend-vacantie; sport ls het dan ook vanzelfsprekend, dat veleü behoefte hebben aan een koopavond. Bovendien kan de gezellige sfeer van een koopavond het kopen aan trekkelijker maken voor het publiek. Ook ging de heer Van de Weele de de belangen na, die de verschil lende branches bij een koopavond hebben. Uit de discussies bleek, dat voor al winkeliers, die grote artikelen verkopen costuums, mantels, haarden enz. voorstanders van een winkelavond zijn. Daar tegenover waren er ook tegen standers, die moeilijkheden met personeel voorzagen. Enkele eigenaars van winkels ln de bui tenwijken vreesden bovendien, dat het publiek op een koopavond voornamelijk naar het centrum getrokken zal worden. De heer De Jonge merkte nog op, dat men in verband met de struc tuur-wijzigingen tengevolge van het Delta-plan de bakens nu reeds moet verzetten. De verbinding met Rot terdam zal vele tientallen kilome ters korter worden, zodat de mid denstand in Zeeland het publiek meer service moet De heer F. ter Poorten, die de avond presideerde, merkte In zijn slotwoord op, dat de verschillende Vlissingse middenstandsverenigin gen de koopavond in eigen vergade ring moeten bespreken en met con crete voorstellen moeten komen. Oostkapelle Sociëteit voor bejaarden in gebruik genomen Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd de sociëteit voor bejaarden te Oostkapelle in gebruik genomen. Een groot aantal belangstellenden werd welkom geheten door burge meester F. G. Sprenger, die voorts allen, die dit werk met giften ge steund hebben, hartelijk dank bracht. In het bijzonder richtte de heer Sprenger zich tot de initiatief nemer. de heer A. Don. Ook de heer J. Wondergem sprak woorden van er kentelijkheid, speciaal tot de organi satoren. Veel belangstellenden bleven tot het sluitingsuur gezellig bijeen. In het vervolg zal de sociëteit elke Woensdagmiddag van half twee tot vijf uur geopend zijn. Voorts werd een inzameling gehou den voor de sociëteit, die 431.05 opbracht. Het voorlopig comité be sloot verder indien er voldoende be langstelling voor haar werk blgkt te zijn om een vast comité op te rich ten. Domburg St. Nicolaasfeest voor ouden van dagen De sociëteit voor ouden van dagen hield in „Rehoboth" te Domburg een St. Nicolaasmiddag. Deze middag werd gevuld met het spel „mastklim- men". Hieraan namen 34 bejaarden deel, die in 17 groepen waren ver deeld. Het gehele programma werd op originele wijze afgewerkt, name lijk met echte hammen, fruitmanden, koekjestrommels enz. De prijzen wa ren welwillend afgestaan door de winkeliers. Vier oudjes wonnen een ham, zeven een fruitmand. De jury bestond uit het voltallig college van B. en W., alsmede me vrouw Boogaert-De Jonge en jhr. ir. H. L. Boogaert. Verder ontvingen al len een St. Nicolaascadeautje. Na af loop werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester. Raad vergadert De gemeenteraad van Domburg zal Donderdag 15 December om 19.30 uur vergaderen. De agenda vermeldt o.a. voorstellen met betrekking tot een verzoek van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs öm gelden ex artikel 72 der l.o. wet 1920, vaststelling vér- koopsprijzenkaart, verkoop grond en aanvraag tapvergunning voor een buitengewone inrichting van maat schappelijk verkeer. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: J- C. B. Simons, Vlisslngse- singel 38, tel. 2191; Vlissingen: C. C. Slulj- ter, Julianalaan 9. tel. 2225: Koudekerke: Westkapelle en Zoutelande: H. Frlma. Duinweg 59, Zoutelande, tel. K 1186—282: Veere. Serooskerke en Oostkapelle: Reijn- ders Schilt. Dorpsstraat 46, Serooskerke. tel. K 1189—212. Apotheken: Middelburg: apotheek Non hebei, Lange Delft 133, tel. 2558; Vlissin gen: apotheek Engering, Singel 60, telef. 2025. Marktberichten VISMIJN VEERE 9 December. 4661 kg. Exportgarnalen 67—1.18, 12 kg Bot 39. 12 kg. Rog 43, 41 kg. Schardijn 41. VEILING „WALCHEREN" W.A. 9 December. Appelen: Golden Delicious I 61—72, K 54—68, Goudrelnetten AA 53, A 46—47. BC 4344, II 39, K 35—44, Jona than I 37-49. n 33—42. K 36—44, Lombarfs Calville II 4045. Zure Bellefleur I 34, n 17. K 14—15. Peren: Gieser Wildeman 45—43, n 31— 33. B. Alex Lucas K 34—38 Comtesse de Paris I 32, II 16. St. Remy K 27. Verpakt fruit: Golden Delicious I 78. Aardappelen: Koopm. BI., grote 9.50— 11. Furore, grote 9—9 70. Groenten: Bloemkool A 23—69, B 13—43, C 9—25, Sla p. st. 3—30, Sav. kool 8—19, Rode kool 4—11, Witte kool 3—4. Boere- kool 14—23. Pre! 13—29. Andijvie 12—58. Bospeen 15—26. Waspeen 18—22, Wijnpeen 4—12, Witlof 37—70, Spruiten 15-74, Uien per kg. 5—29. Veldsla 42—1.05, Kroten per kg. 4—11, Boskroten 4—7, Snljsla 10—37.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15