HONTENISSER VEEHANDELAAR VOOR HAAGS GERECHTSHOF WALCHEREN ONTSPANNINSPROGRAMMA HAD GESLAAGDE PREMIERE VERKEERSDELICTEN VOOR HET KANTONGERECHT TERNEUZEN ■VRIJDAG 9 JJiivJiaivLojJii, ioöït t li U v i IV o I *i L. Zi i* is o O 0 A a ii I I VERDACHT VAN VEESMOKKEL „Duister geval", vond de procureur-generaal. De van poging tot smokkel verdach te veehandelaar P. G. M. uit Honte- nisse ontkende voor het Gerechtshof te Den Haag met grote stelligheid in de nacht van 6 op 7 April negen vaar zen en dertien kalveren te hebben wil len smokkelen. Twee kommiezen had den hem in die nacht omstreeks drie uur vlak bij zijn boerderij met zijn volgepropte vee-auto aangehouden. Kort tevoren hadden zij een bekende smokkelaar in zijn personenauto van het erf af zien rijden. De Middelburgse politierechter leg de M., die nog nooit eerder veroor deeld was, zes weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk op met verbeurdverklaring van het vee (8500 gulden) en van de vee-auto. M. die in tussen die straf in voorarrest uitzat, kwam vooral tegen de verbeurdver klaring in beroep. De procureur-generaal, die bevesti ging van het vonnis vroeg, vond het maar een duister geval. M. was op 'n kilometer of zeven van de grens op de grote weg Walsoorden-Hulst, in liet holst van de nacht. Hij ontkent, dat de bij de douane als smokkelaar bekende figuur hem hielp met laden. Vier stuks vee zouden bij een boer onder Aardenburg worden afgeleverd. Deze zei van niets te weten. De rest van het vee wilde M., naar hij zei, op de boerderijen slijten of op de Oost- burgse markt verkopen. Naar Aarden- burg was het anderhalf uur rijden. En moest M. naar de markt in Oostburg? Kloetingse chantagekwestie voor Haags Gerechtshof Bevestiging van straf gevraagd De procureur-generaal b\j het Haag se Gerechtehof eiste bevestiging van de 3 maanden gevangenisstraf tegen de 40-jarige plaatwerker H. de F. uit Kloetinge. Officieel stond deze te recht wegens heling van een bedrag van f 35, maar in werkelijkheid was het een chantagekwestie. In de omgeving van de Nieuwstraat waar verdachte woont, had een man op geregelde tijden geregeld zijn bu ren bespionneerd. Op zgn beurt had verdachte dit tafereel ontdekt en samen met zijn vriend De R. besloot men hieruit een slaatje te slaan. De R. ging naar de nieuwsgierige buurman toe en bedong f 600 guldén als ze zwijgen zouden. In het andere geval zou De R. naar de politie gaan en dan zou er vast en zeker een zware gevangenisstraf op volgen. De buurman betaalde eerst f 70 waarvan verdachte f 35 meekreeg. Verder ging de vlieger niet op, want de buurman vond het toch goedko per de politie in de zaak. te mengen. De proc.-genèraal meende dat het plan van verdachte was uitgegaan. Juist in een dorpsgemeenschap als hier vond de proc. generaal een der gelijk middel typisch geschikt om ie mand onmogelyk te maken. Mr. M. Vlaming uit Middelburg vond het ook een kwalijke geschiede nis, maar hij meende dat net optre den van De R. hierin het meest kwa lijke was. De R. wou een radio ko- Een en had hiervoor geld nodig. De etrapte buurman behoorde tot het zelfde kerkgenootschap als De R. en was daarom misschien extra bang. Het kan ook zijn dat hg het geld had gegeven om De R. voor de rechter te krijgen. De raadsman vroeg voor verdachte, die reeds eerder was ver oordeeld, een voorwaardelijke straf en eventueel een hoge geldboete. Ar rest 21 December. Zeeuwse muziekschool in de Staten. Bij het afdelingsonderzoek van de prdvinciale begroting hebben verschil lende Statenleden hun waardering ge uit over de Zeeuwse Muziekschool. Er werd echter op gewezen, dat de lesgel den waarschijnlijk niet steeds gelijk kunnen blijven. Ook werd er de aan- dacht op gevestigd, dat er in Terneu zen ontstemming heerst over het feit, dat aan de Terneuzense muziekschool geen subsidie meer wordt verleend, omdat er nu een Zeeuwse Muziek school is. De lesgelden voor de Zeeuwse Mu ziekschool zullen in de toekomst ze ker verhoogd moeten worden, zo werd van de zijde van Ged. Staten naar aan leiding hiérvan opgemerkt. De Ter- neiizense muziekschool heeft goed werk gedaan en doet dit wellicht nog.; Gedeputeerde Staten hebben echter gestreefd naar de totstandkoming van een muziekschool voor de gehele pro vincie. Terneuzen wil evenwel apart blijven en dit is geëerd door voor één jaar een subsidie te geven. Terneuzen zal zich moeten gewénnen aan de ge dachte, dat het in de algemene orga nisatie zijn eigen plaats kan behou den. Marktberichten VEEMARKT MIDDELBURG 8 December. Aanvoer: 21 stuks;. 5 run deren, 6 pinken of graskalveren, 10 big gen. VEILING ST. MAARTENSDIJK 8 December. Uien; middel, 24.50, bonken 21.40—21.10, drielingen 29.50, picklers 33.30, stéle 7.30. Aanvoer 40 ton. Graanprijzen: tarwe 25—20, gerst 24— 26, haver 22—23, kleine erwten 34—37, schokkers 36—38, bruine bonen 50—52, maanzaad 1.50—1.80, karweizaad 1.15—1.10. koolzaad 60—61. lijnzaad 4050. VISMIJN VEERE 5720 kg. Exportgarnalen 81—1.67, 36 kg. Schar 58—89, 10 kg. Bot 53, 12 kg. Schar- dijn 56, 78 kg. Ongesorteerde vis 55—71. 55—71. VEILING ST. ANNALAND 8 December. Uien, middel, 24.12, bonken 21, drielingen 29.32. picklers 33.51, stek 7.208.10. Aanvoer 55 ton. VEILING SCHERPENISSE 8 December. Uien, middel 23.50. Aan voer 3 ton. Die begint pas omstreeks het middag uur. Voorts was er de kwestie van de ver dwenen bormerken, waardoor de her komst van de dieren onduidelijk wordt. Sommige oren droegen nog de kenmerken van pas geronnen bloed. „Van muggebeten zeker?", zo vroeg de procureur-generaal. Ook had verdachte er steeds omheen gedraaid, wannéér de dieren op zijn erf gekomen waren. De vaarzen kwa men van de Rotterdamse markt, maar een week later, dan M. eerst opgaf. De kalveren kwamen uit de contreien van Utrecht, Alles wijst op smokkela rij, zo vond de procureur-generaal. Daar was mr. P. C. Adriaanse uit Middelburg het als verdediger niet mee eens. Men kan in redelijkheid niet aannemen, dat M. wilde smokkelen. Er zijn wel aanwijzingen, maar indien dit zo was, dan zou M. toch echt niet de grote weg Walsoorden-Hulst voor deze daad uitgekozen hebben. Die weg is trouwens ook in de nacht vaak druk door vertraging op het veer Kruinin- gen-Perkpolder. Mr. Adriaanse vroeg vrijspraak of, indien het hof schuld aanwezig achtte, voor deze keer geen verbeurdverklaring. Arrest op 22 De cember. Tewaterlating „Tampomas" bij „De Schelde" Zaterdagmiddag 17 December om één uur zal het motor-vrachtschip „Tampomas", dat op de werven van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen werd ge bouwd, te water worden gelaten. In gevolge een opdracht van de Stich ting Nederlandsche Scheepsbouw Ex port Centrale is dit schip m aanbouw voor de regering van de Republiek Indonesië. De afmetingen van de „Tampomas" zijn: lengte 128.50 m., breedte 18,60 meter, diepgang 6,10 meter. D.W. 4200 ton en vermogen 5400 apk. Na afloop van de tewater lating zal aan genodigden een koud buffet worden aangeboden in het „Scheldekwartier". Mevrouw Utoyo Utomo zal de doopplechtigheid ver richten. Exotische wants bij Scharendijke aangespoeld Door bemiddeling van één onzer le zers ontvingen wij een zeer fraai ge tekend onbekend insect, dat gevon den werd nabij de vloedlijn in de om- feving van Scharendgke. Het insect ehoort tot de wantsen en vertoont grote gelijkenis in vorm met in Noord Amerika aangetroffen wantsen van het geslacht Edessa. De kleurverde- ling is echter geheel anders. Vermoedelijk is het insect afkom stig van een voorbijvarende boot. Het fraaie diertje is voor determinatie opgezonden. Z. Middelburg Rationele werkmethoden in de landbouw besproken In de bovenzaal van de Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg heeft ir. A. Moens van het Instituut voor Land bouwtechniek en Rationalisatie in Wa- geningen, Donderdagmorgen een be langwekkende causerie gehouden over „Rationele werkmethoden in de landbouw". Spr. behandelde in dit be toog speciaal de motorisatie en de me chanisatie, die ook in de Nederlandse landbouw snel voortschrijdt. Hij gaf tal van wenken en adviezen voor een zo doelmatig mogelijke werkwijze op de bedrijven. Hij merkte daarbij op, dat nu de lonen steeds hoger worden, besparing gezocht moet worden in de sector der kosten. Dit is slechts mo gelijk door de arbeid op rationeler leest te schoeien. Nadat ir. Moens een kort woord had gewijd aan de veeverzorging besteed de hij uitvoerige aandacht aan de ak kerbouw. Hij liet verschillende metho den, die kunnen worden toegepast bij de behandeling der gewassen, de revue passeren. Ten aanzien van de verbouw van aardappelen merkte hij o.a. op, dat zakkenrooiers ook op Walcheren zeker toekomst hebben. Wat de sui kerbieten betreft, betoogde spr., dat het werk vereenvoudigd kan worden door niet te diep te zaaien. In verband met de bietencampagne besprak hij ook de mogelijkheden, die zich bij la den en lossen voordoen. Na deze causerie werd een aantak lichtbeelden vertoond. De vergadering, die onder voorzit terschap van de heer B. C. Janse stond, was drukbezocht. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: F. Nahumury—Mual, d. A. N. v. Leerzem—Ovaa, z. A. A. Roelse—Lijk, d. A. Tahltu—Pattlpellohoy, d. J. Deij Bakker, d. Ondertrouwd: P. Jacobse, 20 j. en J. Jasperse, 20 j. J. Rlrihena, 32" j. en M. We vers, 31 J. Getrouwd: L. B. Portiet, 24 j. en E. Harritz, 21 j. J. M. Theune, 22 j. en L. Jacobs 20 j. Overleden: W. Dronkers, 79 j. wedn. v. M. Janse. W. F. Appel, 88 j. vr. van A. de Croo. P. C. Geljon, 23 j. O.- EN W.- SOUBURG. Bevallen: G. Lantsheer—Cal jouw, z. J. Bil—Franse, z. H. Beekman—Nieuwen- huijse, d. J. A. E. Bodbijl—van Dongen, d. M. de WijzeSarneel, z. C. E. Louwer- seAlbrecht, d. Ondertrouwd: T. J. Walhout, 30 j. en J. G. Oranje, 23 j. J. Jilleba, 27 j. en M. Wes terweel, 23 j. G. Demper, 28 j. en E. Bos, 24 j. Getrouwd: J. A. Pouwer, 28 j. en J. de Witte, 26 j. M. P. van Ouwerkerk, 26 j. en C. Contant, 29 J. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Bevallen: E. Baas-Poppe, d.; C. de Klerk-de Visser, d.; D. Hoebeke-Meul- meester, z.; S. Cornelisse-Schout, d. OOSTKAPELLE. Bevallen: W. M. Maljaars-Wondergem, z.; S. Jobse-Louwerse, d. Ondertrouwd: W. Schoe, 34 jaar, en F. van der Guchte, 36 jaar; J.- Koster, 21 jaar, en C. Louwerse, 21 jaar. Getrouwd: H. W. Mattheussens, 48 jaar, en W. E. Ketelaars, 40 jaar. Overleden: J. Janse, 87 jaar, weduwe van A. Hoefkens. GRIJPSKERKE. Bevallen: Th. Wattel-Hoekwater, z.; S. Bastiaanse-Meyer, z.; J. A. Geschïere- Koster, d. Overleden: C. Krijger, 84 jaar, echtge note van F. Maijers. VROUWENPOLDER. Bevallen: L. Kasse-Wattel, z.; H. Tax- Hekhuis, d.; F. Vos-Mesu, d. Ondertrouwd: J. P. Louwerse, 41 jaar, en G. Bosch, 34 jaar. Getrouwd: A. Riemens, 32 jaar, en D. Dekker, 24 Jaar; P. Dingemanse, 24 jaar, en N. Geerse, 21 jaar. Oveleden: P. Wlrtz, 65 jaar, echtgenote van C. Filius. SINT LAURENS. Bevallen: M. van der Ster-Hoogendam, d.; P. W. de Bree-van Keulen, z.; J. Be- suijen-Mesu, z.; J. Gideonse-Olree, z.; L. den Boeft-den Hollander, d. Overleden: M. Louwerse, 77 jaar, ge huwd met J. Hollebrandse; M. Boogaard, 77 jaar, gehuwd met M. Francke. SEROOSKERKE. Bevallen: T. Wattel-Schout, d.; W. van Sparrentak-Poppe, z. Getrouwd: A. Melis. 40 jaar, en J. Mal- jaars, 34 jaar; P. van Wouwe, 25 jaar, en J. W. Dronkers, 25 jaar; P. van Liere, 25 jaar, en J. P. Louwerse, 23 jaar. KOUDEKERKE. Bevallen: C. Boone-van de Vijver, z.; J. J. de Kroo-Boogaard, d.; J. F. van Oorschot-de Bruin, z.; M. T. Sohilait-Pat- tikawa, z. Getrouwd: J. Wielemaker, 27 jaar, en M. Wijkhuis, 24 jaar; G. A. Ridderbos, 24 jaar, en K. Potappel, 21 jaar: W. N. Keersemaker, 25 jaar, en J. C. van Breda, 24 jaar. Overleden: C. J. Wesdorp, 88 jaar; C. Bimmel, 79 jaar. echtgen. van W. Schout; A. Jobse, 82 jaar, weduwnaar van S. Del- lebeke: N. Ovaa, 92 jaar; J. de Leeuw, 75 jaar, echtgen. van C. de Meulmeester; F. van Sparrentak. 77 jaar, weduwe van L. Brasser; C. H. Smits, 70 jaar; J. Beun, 89 jaar, weduwe van P. J. Masclé; C. de Wolf, 64 Jaar, echtgen. van J. Marijs; J. van Belzen, 84 jaar, weduwnaar van J. de Nooijer. VEERE. Bevallen: M. L. van Zetten-Kesteloo, d.; J. J. Caljouw-Braam, d.; P. Jacobse-Min- derhoud, d. Getrouwd: J. van Saane, 23 jaar, en w. M. Commelin, 20 jaar; D. H. van Doorn, 52 jaar, en M. van Noppen, 30 jaar. Overleden: J. v. d. Gruiter, 47 jaar; K. J. Dekker, 72 jaar; Wed. J. Toussaint- Kraamer, 81 jaar; P. A. Polderman, 80 jaar. BIGGEKERKE. Bevallen: M. Krijger-Geertse, z.; C- Adriaanse-Poppe, d. DOMBURG. Bevallen. M. J. Provoost—Eranchlmont, d. M. T. Brouwer—de Visser, d. N. Hoe vers—de Visser, d. Getrouwd: H. de Pagter, 22 J. en J. Kluijfhout, 23 j. Overleden: W. L. Ghijsen. 74 j., man v. A. M. C. van Schoute. WESTKAPELE. Bevallen: Huiszoon—de Kam, z. E. M- van de Welle—Minderhoud. W. Minder- houd—Louwerse, z. Ondertrouwd: G. A. Gomles, 27 j. en F. Tehubijuluw, 19 j. Getrouwd: L. van Peene, 25 j. en L. Peene, 23 j. J. Doene, 30 j. en K. Boo gaard, 20 j. MELISKERKE. Bevallen: T. Francke—Hollebrandse, z. T. Wisse—Louws, d. C. de Visser—Franc ke, d. M. J. de KorteSimonse, z. Ondertrouwd: M. Matthijsse, 24 j. en T. Theune, 17 j. ZUID-BEVELAND Kloetinge Sint bezocht ouden van dagen De Kloetingse ouden van dagen kregen Woensdag op hun sociëteits middag in het jeugdgebouw bezoek van Sinterklaas. De oude bisschop wees er in een toespraak op, dat hij naast de jeugd zeker ook de oude ren niet vergeet. Met gepaste hu mor hield Sinterklaas zich enige tijd bezig met de oudjes en ging op het sjoelbord een duel aan met de oudste bezoeker van de sociëteit, de heer D. Weststrate tegen wie hij na een spannende strijd het onder spit moest delven. "Nadat ds. P. Kloosterman, die Sinterklaas ook had verwelkomd, een slotwoord had gesproken, nam de Sint weer afscheid van de oud jes nadat hem het „Zeeuwse volks lied" was toegezongen. Deze middag werd onder meer bijgewoond door burgemeester mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye, die vergezeld was van zijn echtgenote. Colijnsplaat St. Nicolaas en zijn knecht door kleuters ontvangen Sint Nicolaas en Zwarte Piet bezoch ten ook de Christelijke kleuterschool te Colijnsplaat. Zij werden namens de leerlingen welkom geheten door één der kleuters, terwijl namens het be stuur en de aanwezige ouders het woord tot de GoedheÜigman werd ge voerd door ds. F. Joh. Veldman. De kleuters deden hun uiterste best om door middel van veile spelletjes, daar mee zij de aanwezigen op kostelijke wijze amuseerden, bij de Sint en voor al bij zijn knecht in een goed blaadje te komen. Alle kleuters ontvingen een pakje van Sint Nicolaas. De ouders en de leidsters, mejuffrouw C. v. Gilst en N. Korsuize, konden op een geslaagd feest terugzien. Wemeldinge Raad vergadert. De gemeenteraad van Wemeldinge komt vanavond (Vrijdag) in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. de behandeling van de ge meentebegroting voor 1956, een voor stel tot aankoop van grond en een schuur van de heer C. M. Dagevos en. een gedeelte van een perceel van de heer Jac. Wabeke. Voorts stellen B. en W. de raad voor, het bedrag per leerling voor de openbare lagere school voor 1956 te bepalen op 28,48 en de rechten voor het ophalen van huisvuil te verhogen van 2.50 tot 4.per jaar. B. en W. stellen de raad tevens voor, de prijzen vast te stellen voor ver koop van bouwgrond in het uitbrei dingsplan tussen de Oranjeboomstraat en de Chezeeweg, het verlenen van een crediet voor de aanleg; van een straat tussen voornoemde wegen en het verlenen van een crediet van 19.500 voor de aanschaf van een trekker-manschappenwagenvoor sde brandweer. Poppenkastvoorstelling Dinsdag brachten kinderen van de o.l. school en de kleuterschool te Wemel dinge een bezoek aan het poppenthea ter van de heer W. Barnard uit Me- liskerke in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. kerk. Hansweert „De Voetbalschoen van Bep Backhuys" De ambtenaren der I. en A. te Hansweert hebben een bedrag van 24.50 overgemaakt aan de actie „De voetbalschoen van Bep Back huys". Deze gelden zijn bestemd voor televisietoestellen in alle sanatoria in Nederland. P.Z.C. CONTACTAVOND VOOR ADVERTEERDERS Goed amusement in het Middelburgse Schuttershof. Overvol was het Middelburgse Schuttershof Donderdag, toen daar 't startsein werd gegeven voor de eerste van de serie contactavonden, die de P.Z.C. zijn adverteerders jaarlijks in de Decembermaand biedt. Het is een geslaagde première geworden. De reac ties van het talrijke publiek op het ge- bodene lieten daarover geen twijfel bestaan. De meer dan twintig mede werkenden aan het met zorg samen gestelde en met vaart en verve ge brachte ontspanningsprogramma, kun nen dan ook met een gerust hart de volgende drie avonden twee in Vlis singen en één in Goes tegemoet zien. Het resultaat van enkele maan den hard werken kon de toets der cri- tiek ten volle doorstaan! Zonder aan hetgeen in vorige jaren werd geboden tekort te doen, mag worden gezegd, dat dit programma weer aanmerke lijk hoger kan worden aangeslagen. Met bijzondere aandacht hebben de 600 toeschouwers eerst „Jaquelientje" op de planken gezien. Dit spel van „lief en leed", waarmee de P.Z.C. voor de kinderen een tournée maakt, werd nu gebracht in een speciale versie voor „grote mensen". Met name de hoofd personen, Jaquelientje en Brammetje, gaven fris en onbevangen spel te zien. Zij zorgden voor een succes. Wim de Graaf, in wie een raskomiek steekt, ontbrak ook nu niet op het appèl. Na de pauze leidde hij de hoofdschotel van de avond, een muzikale show in een zevental bedrijven. Men kon ook zeggen: De geschiedenis der muziek in grote en ruwe lijnen geschetst, met commentaar van De Graaf. Het orkest „De Knekelboys", een en semble, dat in de tijd van de Batavie ren veel opgang gemaakt moet heb ben, trad eerst op, gekleed in dieren- vellen en voorzien van zeer primitieve instrumenten. Het bracht „typische muziek" ten gehore. Met dit lachsucces in de ware zin des woords kwam er vaart in het pro gramma en stemming in de zaal. De toeschouwers werden gedwongen een grote historische sprong te maken en op het toneel verscheen een kamer trio, dat onder meer een menuet speelde. Dit tafereel uit de „Bieder meiertijd" werd opgevolgd door een kostelijke parodie van het optreden van een groot pianist. Met recht was dit een „meesterstukje" van Wim den Hollander. Opnieuw werden de nodige tijdvak ken overgeslagen en was de beurt aan een „Jordaan-trio", dat bijna zo uit deze Amsterdamse buurt weggelopen kon zijn. Een weer geheel ander genre was daarna een nummer in „Dixiland- stijl", dat een niet minder groot suc ces oogstte. Het heden was vertegen woordigd door een muzikaal mast- klimmen „tussen ploegen van de P.Z. C. en Wegelings advertentieblad".. De P.Z.C. verloor het tegen wil en dank Maar „het beste paard van de P.Z.C.-stal was tot 't laatste be waard. Beginnend met een selec tie uit „lm weissen Rössl" werd namelijk een finale gebracht van bekende en goed in het gehoor liggende melodieën. Een uit acht leden bestaand orkest onder aan voering van Baby den Toonder, zorgde daarbij voor de klanken, terwijl Annie Wijnands, Henny van der Ven en Ad. Lavèn als solisten optraden. Dit onderdeel van het programma met goedge kozen muziek en uitgelezen stemmcnmateriaal, viel nog wel het best in de smaak. Tussendoor lieten de krantenjongens van de P.Z.C. zich nog zien en ho ren. Nadat een ovationeel applaus weerklonken had, dankte de heer J. Witte, die ook een openingswoord had gesproken. Wim de Graaf en zijn groepje en Baby den Toonder en zijn musici. Een bijzonder woord van lof verdienen nog de décors en costuums, waaraan ook nu weer veel aandacht was besteed. Te weinig kennis van verkeersvoorschriften Onder de vele overtreders van de verkeersvoorschriften die bij de Ter neuzense kantonrechter op'net matje moesten komen, maakte ae machine- zetter P. R. uit Terneuzen wel een slechte beftrt. Deze had op een brom fiets door Zaamslag gereaen en daar bij geen aandacht geschonken aan 'n stopbord en ook de doorgang niet had vrijgelaten voor een auto. Met als gevolg, dat dè automobilist, die de onvoorzichtige machinezetter nog juist mis kon rijden met zijn wagen tegen een huis terecht kwam. met alle schadelijke gevolgen van dien. Tijdens de behandeling van deze zaak bleek, dat het met de kennis van de verkeersregels bg R. maar zeer zwakjes gesteld is, hetgeen de ambtenaar van het O. M., mr. Schen- kenberg van Mierop, de opmerking ontlokte, dat men R., alvorens deze weer met zijn brommer op de openba re weg verschijnt, in de gelegenheid moet stellen kennis te nomen van de verkeersvoorschriften. De eis luidde dan ook f 50.of 10 dagen, met ont zegging van de bevoegheid tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van twee maanden. Dè kantonrechter, mr. P. W. C. C. M. van Meerwgk, die de mening was toegedaan, dat R. nog steeds geen idee van zijn schuld heeft legde f 50 of 10 dagen en 4 maanden ontzegging op. De Belgische automobilist R. B. uit Gentbrugge, die niet verschenen was, zou op de Kinderdijk te Axel niet voldoende rechts hébben gereden en de veiligheid van het verkeer in ge-, vaar hebben gebracht. Een botsing met een achteropkomende auto was ontstaan, met als gevolg een schade van f 98.50 aan laatstgenoemd voer tuig. Bij de behandeling van deze zaak, waarin mr. G. Tichelman als verdedi ger ontrad. bleek, dat ook de achter opkomende automobilist niet geheel vrijuit ging. De eis luidde tenslotte f 40-of 8 dagen met niet ontvan kelijk verklaring van de civiele vor dering, de uitspraak f 40.— of 8 da gen. met toewijzing van de civiele vordering tot eên bedrag van f 50. P. B. vertegenwoordiger te Krab- bendijke en S. M. B., vertegenwoordi ger te Halsteren hadden de Noord straat te Terneuzen in verboden rich ting bereden. Het bleek echter dat het betreffende verkeersbord destijds niet op de juiste plaats stond, zodat beide vertegenwoordigers schuldig werden verklaard, zonder oplegging van straf. H. S., vertegenwoordiger te Goes parkeerde zijn auto in de Gentse straat te Hulst, terwijl daar een wachtverbod gold. Dit kostte hem f 10.of 2 dagen. M. J. K., huisschilder te Axel, be reed aldaar een motorrijwiel, zonder -in het bezit te zijn van het juiste ken tekenbewijs. Eis en uitspraak f 10. of 2 dagen. De chauffeur J. P. uit Axel had met rijn vrachtauto op de Westkade te Sas van Gent bijna een ongeluk veroorzaakt, toen hij bij het inhalen_ van een andere vrachtauto niet af remde voor een tegenligger. Deze moest in de berm van de weg een goed heenkomen zoeken. De gevaar lijke wijze van rijden kostte P. con form de eis f 50.of 10 dagen. G. A. van den B. landbouwer te ZEEUWSCH-VLAANDEREN Sluis Maatschappij tot Bevordering van Ooft- en Tuinbouw De Maatschappij ter Bevordering van Ooft- en Tuinbouw houdt Maan dag te Sluis in hotel „De Koren beurs" zijn jaarvergadering. Er is een bespreking over de grote tentoon stelling van de maatschappij, die in 1956 in Sluis gehouden wordt. Na de vergadering volgt dan de vertoning van een film die voorafgegaan wordt door een beschouwing van de heer A. A. Hoolhorst, voorzitter der maat schappij, over floralia, ooft en tuin bouw. 'Vertoond worden de films: „Vruchtdragende Arbeid" en „Bloe- menavontuur in Holland". Oostburg Districtsvergadering P.v.d.A. Het district West Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Partij van de Arbeid houdt in Oostburg in hotel „De Een hoorn" zijn jaarvergadering op Zater dag 17 December. Mevrouw E. J: van de Broecke-De Man uit Aardenburg, voorzitter van het district, treedt af en stelt zich niet meer beschikbaar. Er zal voorts een bespreking zgn over het scholingswerk. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 7 Dec. Marga- retha van Antwerpen. Llndekerk van Ant werpen. Dora van Antwerpen. Sunny van Nadendal. Vlissingen vertrokken: Wexford naar Chatham. Adara naar Gent. Lady Silvia naar Huil. -Jan naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen: 7 Dec. Mado II van Londen/Gent. Antje van Bos ton. Rex van Londen. Tempo-D van Par. Nederland van Huil. 8 Dec. Aardenhurgh van Rotterdam. Westpoider van Leixoes. Diana V van Londen. Corsica van Zee- brugge. Ardeas van Malaga. Taurus van Londen/Gent» Eemsborg van Londen; Terneuzen. Gepasseerd van Antwerpen: 7 Dee. Kitty naar Londen/Gent, Reggeborg naar Bos ton/Gent. Patria naar Grimsby. Saba naar Huil/Gent. Santa Lucia naar Londen/Gent. Wegro naar Portsmouth/Gent. 8 Dec. Da- lerdijk naar Rotterdam. Tara naar Rotter dam. Casana naar Rotterdam. Noordland naar Dublin. Andijic naar New Orleans. Da Costa naar Boston. Mariscal Lopez n. Rotterdam. Terneuzen had gereden met een mo torrijtuig, dat wel voorzien was van een voorruit, doch niet van een ruitenwisser. Eis f 20.of 4 dagen, uitspraak conform. De landbouwersknecht J. van D. uit Hoek reed bü duisternis op de rijksweg te Terneuzen met een be spannen wagen, die niet voorzien was van voor- en achterlicht. Deze ge vaarlijke wgze van rijden kwam hem op f 50.— of 10 dagen te staan. J. B., landbouwer te Vogelwaarde had des avonds gereden met een mo torrijtuig, waarvan de achterver lich ting niet aan de eisen voldeed. Eis f 25.of 5 dagen. Uitspraak con form. DRANKMISBRUIK. Dc transportarbeider W. J. de G. uit Zaamslag blijkt, wanneer hij dronken is een gezellig man te zijn. Zo kon het onlangs gebeuren, dat hij vrouw en zoontje met borden met eten bekogelde, zodat tenslotte de po litie er aan te pas moest komen. De ambtenaar meende, dat de G., die nog vier zaken lopende heeft, al le het gevolg van drankmisbruik, met één been in de gevangenis staat en hg vroeg deze zaak aan te houden, tot een reclasseringsrapport is uitge bracht. Aldus werd besloten. De landbouwer J. van D. te Hoek had de voorschriften voor wat betreft het telen van aardappelplanten over treden. Conform de eis werd hij hier voor veroordeeld tot f 60.of 12 da gen. Mevr. M. K. van H. te Sas van Gent had het bewakingsgebied betreden, anders dan via een doorlaatpost. Eis en uitspraak f 8.of 2 dagen. F. A. de D., houthandelaar te Axel, werd te Zuiddorpe met een verlopen paspoort aangetroffen, terwijl hij van plan was zich naar België te bege ven. Eis f 8.of 2 dagen, uitspraak f 10.of 2 dagen. De chauffeur van de transporton dernemer A. M. uit Zaamslag had verzuimd het begin van zijn werk tijd ln het werkboekje aan te teke nen. Het bleek echter, dat de trans- portondernemr hier vrijuit ging. zo dat vrijspraak volgde. De chauffeur zal alsnog worden vervolgd. De landbouwer J. S. uit Vogel waarde reed met een tractor over grond, die bij een andere landbouwer in gebruik was. De eis luidde f 5.of 1 dag. doch na pleidooi van mr. C. Wabeke volgde ontslag van rechts- - vervolging. De fabrieksarbeider M. B. uit Axel werd in de Zeestraat aldaar in „ken nelijke staat" aangetroffen. En dit was niet de eerste keer geweest. Pe uitsoraak in deze zaak, waarin mr. G. Tichelman als verdediger optrad, luidde tenslotte f 60.— of 12 dagen. De los-arbeider J. C. O. uit Axel had verzuimd zijn zoontje regelmatig de school te laten bezoeken. Hij liet de jongen, „die uit de banken groei de" werken en was voor een dergeliik feit reeds eerder veroordeeld. De amb tenaar meende, dat O. zich nergens iets van aantrekt en rustig zrin gang eaat en hij eiste dan ook f 50.— of 10 dagen en een voorwaardelijke hechtênisstraf van 2 weken met 1 jaar proeftijd. De uitspraak was con form. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 6 500 m. VA van Azoren. Alblreo 7 v. R'dam n. Hamburg. Alphard 6 100 m. NO. v. Abrolhos. Alamak 6 215 m. NW. v. Hodeïra. Alchiba 6 300 m. W. v. Land's End. Almdijk 6 1470 m. NO. v. Turk's Ell. Amerskerk 6 800 m. O. v. Kp. Guardaful. Andijk 8 n. Mobile p. Vlissingen. Appingedam 6 in Golf van Blscaye. Applngedijk 6 200 m. O. v. Kp. Hattëras. Axeldïjk 6 te Santos. Baud 6 p. Straat Banka. Banka 7 v. Belawan n. Singapore. Blijdendijk 6 100 m. Z. v. Kaap Clear. Cistula 6 385 m. W. v. Flores (Azoren). Cieodora 6 280 m. NW. v. Penang. Dellshaven 6 te Montevideo. Eos 8 v. Valencia n. Rotterdam. Esso - Amsterdam 7 p. Malta. Gaasterland G 700 m. Z. v. St. Vincent CV. Grootekerk 8 te Tenerife. Guineekust 7 te Amsterdam. Helicon 6 520 m. Z. v. Kaap Hatteras. Kalydon 6 600 m. ZW. v. Azoren Kota Inten 6 340 m. Z.O. v. Ceylon. Keizerswaard 6 640 m. N. v. Belem. Kellla 6 te Agadlr. Kleldrecht 6 1050 m. ZO. v. Guardaful. Laagkerk 7 te Rotterdam. Langkoeas 6 290 m. Z. v. Finisterre. Lemsterkerk 6 te Khorramshahr. Lutterkerk 7 te Amsterdam. Lekhaven 6 435 m. Z. v. St. Vincent CV. Maas 6 v. Piraeus. Marisa 6 920 m. NO. v. St. Maarten. Markab-N 6 dwars v. Beachy Head. Macoma 7 v. Durban n. Kaapstad. Meerkerk 6 250 m. O. v. Madras. Muiderkerk 7 te Antwerpen. Moordrecht 7 v. Punt a Cardon n. Lands- end. Murena 7 te Singapore. J. v. Oldenbarnevelt 6 p. Perim. Ondlna 8 te Pladju. Polydorus 7 1200 m. W. v. Azoren. Prins Willem H 7 v. Hamburg n. Agadir. Ridderkerk 6 te East Londen. Rijndam 7 p. Kp. Race n. Hallfax. Rijnkerk 6 230 m. NW. v. Messina. Schie 7 te Mersln. Schouten 6 2uo m. Z. v. Anderhalf Graadkanaal. Schiedijk 8 te New Orleans. Soestdijk 6 te Port Said. Stad Leiden 8 p. Perim n. Port Said. Stad Dordrecht 7 v. Bona n. Emden. Sunetta 6 45 m. W. v. Dondra Head. Teiresias 7 v. Singapore a. Bangkok. Tegelberg 7 v. Santos n. Buenos Aires. Tomorl 6 v. Port Swettenham. Triton 7 v. Aruba n. Houston. Telamon 6 te Aruba. Tlbla 6 70 m. W. v. Thursday Bil. Tiba 6 200 m. N. v. Madeira. TJlsadane 7 692 m. W. v. Kaapstad. Waterman 6 780 m. O. v. Kaap Leeuwin. Weltevreden 6 30 m. NW. v. Kaap Bon. Willemstad 7 280 m. NO. Wonorato 8 te New Orleans. Zeeland 6 720 m. O. v. Gardaful. HOOG EN LAAG WATER 10 December U.-fN.A.P. U.-fN.A.P. U.NAP. U.N.A.P. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 11.21 1.56 23.53 1.79 5.12 1.51 17.50 1.76 11.48 1.73 5.37 1.64 18.16 1.89 12.09 1.90 6.07 1.81 18.44 2.06 0.09 1.38 12.30 1.1* 6.00 1.20 18.27 1.50 0.23 1.57 12.48 1.33 6.14 1.41 18.40 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15