In Midden- en Oost-Europa is voetbalspel „anders" dan hier Huist gaat in Brabant duelleren met nog ongeslagen leider MOC RAPID KAN WELLICHT LEIDING VAN ELINKWIJK OVERNEMEN ARNEMUIDEN KRIJGT WINST VAN A.Z.V.V. NIET CADEAU DONDERDAG 8 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWBB COURANT 15 NEDERLAND IN MIDDENKLASSE Wat is „Oranje" zonder „buitenlandse" profs: De Munck, Schaap, v. d. Hart e.a. m (door Ir. A. van Emmenes) ER IS NIET VEEL fantasie voor nodig om zich een ladder voor te stellen, waarop een voetballersfiguur zich moeizaam omhoog hyst. Het is de figuur van Nederlands topelftal, dat nog niet zo lang geleden helemaal onderaan die ladder stond en thans, trede voor trede, naar boven gaat. Het is de ladder van het Europese voetbal, die wij ons hierbij voor ogen hebben gesteld en na vertoefd te heb ben in de weinig benijdenswaardige regionen, waarin alleen maar heel kleine landen als Luxemburg en IJs land, eventueel Finland, zich bevinden, is onze ploeg nu zo langzamer hand aangeland in wat wij gerust de Europese middenklasse mogen noe men. Een klasse waartoe o.a. behoren: Belgiët Zwitserland, Zweden, Noor wegen, Denemarken, Bulgarije, Roemenië en Ierland. Zijn wij nu met ons voetbal waar wij wezen willen? Nog lang niet! Meen niet dat men aspi raties mag koesteren voor het bereiken van de torenhoge top, waarop Hongarije en Rusland zijn gezeteld. Meen ook niet dat wij stormender hand de gelijke hoogte zullen bereiken als Frankrijk, Duitsland, Joego slavië, Oostenrijk, Italië en Tsjecho- Slowakije. Naar het bereiken van die hoogte kan men nochtans streven. zeer goed spelende Rotterdammers, die met 81 wonnen, toch niet op hun werkelijke waarde kon beoor delen. Zo te zien zou men spelers als Ton- ny van Ede (o.i, toch beslist een voet baller van klasse WIm van der Gijp, Schouten, Moulijn en Steenber gen een royale kans geven voor een plaats in de nationale ploeg, maar wat zullen zij doen als zij de kans daartoe krijgen Ze zijn immers bij na allen voorheen al geprobeerd zon der veel succes en de zekerheid dat hun spel aanzienlijk is vooruitge gaan is er beslist niet. Wij zijn benieuwd hoe zich dat verder zal ontwikkelen. In het ko mende voorjaar gaat het Nederlands B-elftal tegen Duitsland B en tegen België B spelen en dan zal men kun nen waarnemen wat men hier nog „achter de hand" heeft. Misschien valt het mee, maar wij hebben er. eerlijk gezegd, nog niet zoveel ver trouwen in..., Het feit dat wij zo ver nog niet zijn, geeft ons echter geen aan leiding tot de verzuchting, dat on ze onbereikbare aspiraties nog niet zijn verwezenlijkt. De kwes tie is deze, dat de positie van ons voetbal nog geheel en al afhanke lijk is van de prestaties van ons topelftal, maar dat zich daaronder nog bitter weinig be vindt, dat aanspraak mag maken op een ook maar enigszins hoge kwalificatie. Er is al meer op gewezen en het kan niet vaak genoeg worden her haald: de prestaties van het Neder landse elftal staan of vallen voorals nog met de verrichtingen van onze uit bet buitenland teruggekeerde profs. Wat zou er, om de feiten di rect te stellen, terecht gekomen zijn van de wedstrijden tegen België en Noorwegen als De Munck. Van der Hart, Schaap en Appel niét hadden meegedaan Voor de Munck zou men althans nog een paar representanten van de oude garde, i.e. Kraak en Landman, beschikbaar hebben, maar de drie andere vormen in alle opzich ten de ruggegraat van de ploeg en straks zal men de binnenkort her stelde Theo Timmermans ook weer bijzonder goed kunnen gebruiken. Klasse-spelers Natuurlijk: er zijn nog goede spe lers genoeg in ons land. Men kan ze bij bosjes opnoemen, de spelers die telkens in hun clubs tot uitblinkende prestaties komen. Maar als het „voor de lieren" komt, blijkt maar al te pijnlijk hoever zij nog van de werke lijke internationale.klasse verwijderd zijn. Bekijken wij eerst maar eens 'wat er in onze nationale ploeg verder nog zit. De backs Wiersma en Kuïjs zijn alleszins bruikbaar, maar onder „klasse" verstaan wij nog iets an ders. Met de steun van de crack Van der Hart vormen zij een prima ver dediging, maar wij zouden toch wel eens willen zien wat hetzelfde twee tal presteert als b.v. Van der Hurk of Van der Hoek stopperspil zou staan, twee jonge spelers overigens, die het om maar wat te noemen iemand als Terlouw nog niet verbe teren. IClaassens heeft zich aardig aange past en is in welk Nederlands elftal ook zijn plaats alleszins waard, voor al sinds een duidelijke verbetering in zijn aangeven is ingetreden. In de voorhoede is Bosselaar uitgesproken klasse, al mag men niet blind zijn voor zijn tekortkomingen. Dan heb ben wij het echter gehad en ook in Carlier kan men geen internationale crack zien, zodat hij .wel de uitzon dering vormt op de regel volgens welke de in het buitenland opgedane routine voldoende is om op de ver eiste hoogte te komen. De resultaten, die de Nederland se jeugdploeg en het militaire team tegen overeenkomstige Bel gische elftallen hebben bereikt en vooral het in die wedstrijden door onze landgenoten vertoonde spel heeft duidelijk bewezen, dat er momenteel bij onze klaarblijkelijk uitblinkende jonge spelers weinig of niets schuilt dat goede ver wachtingen voor de toekomst wekt. In de laatste wedstrijd om de Gou den Onafhankelijksheidbeker kwam een Bondselftal in het veld met spe lers, in wie de Keuze-Commissie blijkbaar iets zag. Het was ronduit brandhout" en het spel was zo er barmelijk slecht dat men de ditmaal Met ons topelftal kunnen wij ech ter gelukkig weer goed voor de dag komen, zoals 3 de recente overwinning op Noorwegen bewees. Men mag dan algemeen nog al ontevreden zijn ge weest over het vertoonde spel, de cij fers 30 liegen er niet om, vooral als men ze vergelijkt met de 40 ne derlaag van maar net twee jaar ge leden en ook met de gelijke spelen (beide 11) die de Noren korf ge leden tegen Denemarken en Zweden bevochten. Het geleverde spel toonde echter, ten overvloede overigens, wel aan hoe ver het nog van de Europese top is verwijderd. Na afloop van de match hadden wij voor de radio een kort gesprek met o.a. de bekende scheidsrechter Karei van der Meer, die onlangs de grote strijd Honga rijeOostenrijk (61) heeft geleid. Naar zijn mening kon men het spel van beide ontmoetingen niet met elkaar vergelijken. Het spel daar is heel anders, zo verklaarde hij. Alles gaat daar veel vlugger, niet omdat men zoveel harder loopt, maar omdat men de bal snel afspeelt en aldus tot een veel ho ger tempo komt dan b.v. de No ren, die in dit belangrijke spelon- derdeel wel heel schromelijk te kort schoten. Sneller afspelen! Waarom doet men dat hier dan ook niet? Wel, dat is nu juist „het geheim van de smid". Er is. om te beginnen, een buitenge wone" techniek voor nodig om de bal, zonder die stil te leggen, ineens door te geven. Er is, verder, voor nodig dat de medespelers zich snel vrij lo pen, zodat men er altijd tenminste één kan bereiken als men een pass geeft. Positiespel tot en met dus! En dan is, vooral, nodig dat men als het ware even van tevoren denkt, zodat men, als men de bal krijgt, di rect een zuivere pass kan geven, zon der zoals hier altijd nog gebeurt eerst eens te kijken of en waar een medespeler vrij staat. „Ander" daar, inderdaad. Zo ver zijn we we met een plaats in de Europese middenklasse dik tevreden zijn. mei i FAMEUS ENSCHEDE NAAR UTRECHT pillill!llll!!r"!lllll!!llllllim Reus Potgieter j verlaat ring. De Zuid-Afrikaanse zwaarge- j| wicht E. Potgieter, heeft beslo- ten het boksen er aan te geven en weer boer te worden in Zuid- Afrika, omdat hij in de ring niet =r de successen heeft behaald, die hij had verwacht. „Ik mis de drang-mijn tegen- standers te kwetsen", zei hij, „Ik mis die kwaadaardige trek, die je nodig hebt als profbok- ser om te kunnen slagen. Potgieter heeft in zijn boks- ee :arrière van twee jaar nauwe- lijks een dozijn wedstrijden ge- bokst. Velen zagen in hem de toekomstige wereldkampioen zwaargewicht. Potgieter is 21 jaar. Met zijn reusachtige li- chaam boezemt hij ontzag in. Hij Is ruiin 2.10 meter groot en weegt ongeveer 16U kilo. Wedstrijd Sparta VW is uiterst belangrijk Zowel in de afdeling A, als in de afdeling B van de hoofdklasse kan men in het volledige programma drie wedstrijden, die van groot belang zijn voor de rangschikking in de hoogste regionen, aanwijzen. In de hoofdklas se B speelt Elinkwijk weliswaar op eigen terrein, maar toch gaan de Utrechtenaren weer 'n bijzonder moei lijke wedstrijdmiddag tegemoet. Nu de langzamerhand fameus geworden sportclub Enschede op bezoek komt, zijn we zelfs geneigd te voorspellen, dat Elinkwijk ook ditmaal zonder winstpunten blijft. Dat zou dan voor de Utrechtenaren rampzalige gevol gen kunnen hebben, want nummer twee, Rapid JO, speelt op eigen veld tegen het van slag zynde Willem H, dat ook nu weer niet veel kans op de winst maakt. Verder is er in de afdeling B dan nog de wedstrijd GVAV-Alkmaar, twee ploegen, die de laatste weken op vallend goede prestaties hebben ver richt. Wint GVAV dan is de mogelijk heid aanwezig het bevoorrechte ge bied binnen te wandelen, maar. voor alsnog houden wij het op Alkmaar. In de hoofdklasse Ais het duel tussen de grootheden Sparta en VVV ongetwijfeld het belangrijkst. De Lim burgse club is dikwijls bijzonder wis pelturig in de prestaties en Zondag zal VW uitstekend voetbal moeten laten zien,om Sparta, die wij als de favoriet zien, te doen struikelen. Belangrijk pok is Ajax-Eindho- ven. De Amsterdamse ploeg is met een indrukwekkende spurt naar de kopgroep gesprint, waarbij zelfs ploegen als Fortuna '54 on der de voet werden gelopen. Het ziet er dan ook voor de Eindhove- naren het minst rooskleurig uit. Over de belangrijkheid van het duel Stormvogels-NAC valt ook niet te twisten. Ongetwijfeld is het name lijk zo, dat de verliezer van dit twee tal waarschijnlijk is NAC de onge lukkige onder de beruchte streep zal terechtkomen, want zowel Am sterdam (tegen Vitesse) als Limbur- gia. (tegen Rigtersbleek) kunnen dit weekeinde winnen en daardoor mis schien het begeerde gebied binnen trekken. Amerikaans filmpubliek koos favorieten Jennifer Jones en wijlen James Dean zijn door het Amerikaanse film publiek uitgekozen als de beste artis- ten van het jaar 1955. Jennifer Jones viel de onderschei ding ten deel voor haar rol in „Love is a many splendid thing", Dean werd uitverkoren voor zijn ról in „East of Eden". Als de beste film van 1955 bleek „Mtster Roberts" uit de bus te zijn gekomen. Deze film Is gebaseerd op een „hit" van Broadway. Peggy Lee, populair als zangeres maar een nieuwelinge in de filmwe reld, werd voor haar vertolking in „Pete Kelly's Blues" uitgeroepen tot de „meest veelbelovende actrice". Tab Hunter, bekend uit „Battle Cry", viel in deze categorie de acteursprijs ten deel. De prijzen bestonden uit gouden bekers. Excelsior, zo goed gestart, is de laatste weken snel naar beneden ge zakt en ook dit weekeinde ziet het er voor deze club weer niet goed tfït, want in tegenstander ADO ziet wf eigènlijk de winnaar. Fortuna '54 zal de fout van vorige week weg willen wassen en dus winnen van NOAD, terwijl HVC weliswaar verre van kansloos is, maar toch de minste aanspraak maakt op de punten in de strijd tegen Roda Sport. EBOH wordt aan banden gelegd door DOS. In hoofdklasse B laat EDO de eer aan De Graafschap, terwijl Sittardia Emma klein moet krijgen. Voor PSV staat er veel op het spel nu de bevoorrechte acht plaatsen zo dicht in de buurt zyn en daarom zul len de Eindhovenaren zeker winnen van De Volew(jckers. MW-BVV is een strijd tussen bijkans volkomen ge lijkwaardige ploegen, waarbij BW naar aanleiding van de prestaties nog het dichtst by de winst moet kunnen komen. SW zal winnen van Scheve- ningen/HoIland Sport, terwjjl wjj in DFO de verliezer' van Feyenoord zien. Zo giert de Oostenrijkse sld-ster HU- de Hofherr, bij Garmiscli naar bene den langs een van de hellingen van de „Zug-Spitze" in de reuzen-slalom voor dames, welke hier bij zware sneeuioval en dus met weinig zicht werd gehouden. Met deze traditione le ski-wedstrijd werd het Olympische ivinterseizoen 1955/1956 geopend Mej Hofherr moest in dit evene ment de eerste plaats delen met het Duitse meisje Mirl Buchner. Beiden legden nl. het 1300 meter lange tra ject met J/0 doorgangen en met een hoogteverschil van 270 meter, af in 1 min 23 seconden. Hïlde Hofherr is de grote troef van Oostenrijk in de damesnummers van de Olympische iginterspelen in Cortina. In hockeystrijd 2e klasse een interessant programma Wint Middelburg voorsprong In de hockeycompetitie 2e klasse A heren wordt het weer een interessant weekeinde. Middelburg gaat naar Oosterhoüt, waar Warande voor be zoekers nooit gemakkelijk is. Te meer, daar Middelburg met gebles seerde spelers kampt en in een gewij zigde opstelling moet uitkomen. Toch moet een zege mogelijk zijn. In Breda is de grot© derby tussen Push 2 en Breda 2. een strjjd waarbij alles mo gelijk is. Een gelijkspel is ook niet uitgesloten, hetgeen da* Middelburg in de kaart speelt. In Roosendaal kan Pelikaan zich uit de gevuariyke zóne werken door Liberty te verslaan. Cadetten zal te- fen Zwart-Wit 2 kansloos zijn en het lyft dan ook nog wel op de onder ste plaats. In de 3e klasse A dames wordt Pelikaan-Liberty een gelijkopgaande strijd, waarbij het terreinvoordeel de doorslag zal geven. Middelburg gaat naar Tilburg 3, dat op de onderste plaats staat. De thuisclub heeft ech ter de laatste wedstrijden gewonnen, zodat de gasten op hun tellen moe ten passen. Voor de „onderbond" da mes speelt Middelburg 2 zijn voor laatste uitwedstrijd m Breda tegen Push 2. Het zal ditmaal met een kleine nederlaag genoegen moeten ne men. Voor de „onderbond" heren wérd het volgende programma vastgesteld: Push 5-Rapiae 2, Breda 6-Breda 4. Voor de leugdcompetitie speelt Mid delburg fliuis aan de Nadorst tegen Push B, waarvan het kan winnen. Verder zyn er de ontmoetingen: Push A-Breda B, Warande-Pelikaan en Breda C-Breda A. Even nadenken Teken deze figuur na. Begin rechts onder en eindig weer op dezelfde plaats, zonder eenmaal onderbroken te hebben. Elk lijntje mag slechts eenmaal getekend worden. De oplossing van het vorige kruis woordraadsel luidt: aanoK] □aasa1 'inaaiia magiaggBBBaH naSQiaacHHaa aaaaia, .BBSHB □racen jraaaim Baaaid üüfliua TERN. BOYSRILLANDIA OOK BELANGRIJK Ontdoet Veere zich van concurrent Bevelanders? De strijd in de Ie klasse vari het Zaterdagvoetbal gaat zich nu toe spitsen. Er zyn op zyn minst nog vyf serieuze kanshebbers. Twee daarvan steken boven de rest uit: Arnemuiden en Krabbendyke. Terneuzense Boys is wat achterop geraakt in wedstry- dental. Maar nu ontvangt zy Rïllan- dia en komt er dus een grote kans. Dit duel is dan ook wel het belang rijkste. Verliezen de Terneuzenaren dan vallen zy practisch af. Arnemui den krijgt het ook vrii zwaar te ver duren, want het trekt naar Axel, waar A.Z.V.V. het niet cadeau zal geven. Toch is er wel hoop voor de gasten. Voor Krabbendyke lijkt er geen vuiltje aan de lucht, nu de Boys uit Noord-Beveland daar komen spe len. Wemeldinge moet V.C.K. met een nederlaag kunnen terugzenden. In de 2e klasse A is er een weinig interessant programma. Kapelle II en Wolfaartsdijk II zullen proberen elk aar de punten afhandig te maken ora zo ver mogelijk van de onderste plaats verwijderd te raken. Een ge lijk spel is wel waarschijnlijk. Rillan- dia H zal er wel voor zorgen, dat Anderlecht tegen voorlopig Nederlands elftal. De K.N.V.B. heeft besprekingen geopend met de S.C. Anderlecht met het doel de sterke Belgische voetbal club uit te nodigen voor een oefen wedstrijd tegen het voorlopig Neder lands elftal, welke ontmoeting in ver band met de wedstrijd tegen Ierland op Hemelvaartsdag op 2 Mei zou worden vastgesteld. De besprekingen hebben nog niet tot een definitief re sultaat geleid. VLISSINGEN HEEFT (GELUKKIG) VRIJAF In derde klasse is RCS-Corn Boys een opvallend belangrijke match Het is voor Vlissingen een gelukkige omstandigheid, dat het eerste elftal van deze vereniging Zondagmiddag niet hoeft te spelen. Twee spe lers liepen namelyk, zoals bekend in de jongste wedstrijd tegen Maurits blessures op en zonder dit tweetal Piet Barten en Jo de Waal zal de verdediging van deze Zeeuwse le klasser zeker niet al te stevig zyn. T.S.C., dat met één wedstrijd minder gespeeld twee punten minder dan Vlissingen heeft, Is Zondag in de gelegenheid gelyk te komen met de Zeeuwen, Zonder twijfel zal T.S.C, deze gelegenheid wel aangrypen, want het bezoekende V.V.H. '16 kan niet tot de allersterksten van deze klasse gerekend worden, De op eigen veld spelende Sportclub Emma gaat duel leren met V.S.V. '34. De een noch de ander ls hierby kansloos, maar "daar V.S.V. enigszins van slag schynt te zyn, houden we het toch op Emma. Schyndel zal vermoedeiyk de winst aan Roermond prys moeten geven, terwijl Maurits op eigen veld tegen Alliance kan bewijzen zeker een plaats In de le klasse waard te zijn. Dit weekeinde komen alle Zeeuw se 2e klassers binnen de lynen, mits er natuuriyk geen velden afgekeurd worden. Hulst heeft het daarbij bulten kijf het-moei- iykst. De Zeeuwsch-Vlaamse club moet namelyk leider M.O.C. '39 in eigen veste gaan bekampen en dat lijkt ons juist iets te moeilijk voor de Hulstenaren. Het zou ons tenminste verbazen als de punt jes toch nog in Zeeland terecht zouden komen. Ook Middelburg zal het Zondag niet gemakkelijk krijgen. Het als tweede geklasseerd staande R.A.C. is een tegenstander, met wie men ter dege rekening moet houden; boven dien speelt R.A.C. op eigen veld. He lemaal hopeloos ziet het er voor de Zeeuwse hoofdstedelingen niet uit, al zijn we toch wel geneigd R.A.C. de beste winstkansen toe te schrijven. Axel heeft de laatste weken voor en kele verbazingwekkende prestaties gezorgd en daarom zou het ons nu verrassen als Roosendaal van deze Zeeuwsch-Vlaamse club kan winnen, vooral ook omdat de wedstrijd op Axels grondgebied gespeeld zal wor den. Axel moet winnen! Goes sluit de ry van Zeeuwse 2e klassers met een dubieuze wedstrijd tegen W.V.O. Dubieus omdat Goes voor iedere tegenstander een wispel turige voetbalpartner is: tegen zwak ker vaak zwak, tegen sterken soms sterk! Als Goes op volle sterkte kan spelen zou het ons niet verbazen als beide puntjes in de Bevelanden ble ven. Achter de rangschikking van Zie- rikzee in de 3e klasse C prijken nog steeds troosteloze nullen: geen enkele overwinning, zelfs geen enkel gelijk spel. Het gaat snel bergafwaarts met de Schouwenaren, die ook Zondag weer het loorlje moeten leggen, nu tegen R.K.C. Verreweg het belang rijkste duel in deze klasse is W.S.C. B.S.C. Wy verwachten, dat in dit duel B.S.C. W.S.C. van de top zal stoten. Vlrtus zal met de nodige moeite kun nen winnen van Hero, terwijl De Schutters zwakker is dan Veerse Boys. R.W.B. is favoriet in het duel met Gudolc. Een uitermate belangrijke wed strijd is er in de 3e klasse D te be leven: R.C.S.—Corn Boys. Wie wint hier Onmogelijk is een antwoord op deze vraag te geven. Wij geven R.C.S. de beste kansen. Niet onbelangrijk is ook de wedstrijd MetoR.K.F.C. Hoewel een overwinning van leider Meto weer in de lijn der verwachtin gen ligt. zou een zege van R.K.F.C. toch niet al te zeer verbazen. Nieuw- Borgvliet zal op eigen veld de winst aan Odio moeten afstaan, terwijl Zee- landia van Biervliet kan winnen. Stc i zal Terneuzen niet aan banden kunnen leggen en een in opmars zijnd Zeeland Sport zal Hontenisse zeker doen capituleren. Kloetinge II op de onderste plaats blijft. Scrooskerke H zou aan Nieuw- dorp n wel eens een puntje kunnen verliezen. Veere kan zich in de 2e klasse B van een lastige concurrent ontdoen als het thuis Bevelan ders weet te verslaan, hetgeen nog niet by voorbaat vaststaat. Voor Serooskerke ligt ook nog niet van te voren de winst klaar, nu de strijd in Oostkapelle tegen de club van die naam gestreden moet worden. Zeeland Sport VI houdt de winst wel thuis tegen Middelburg V. R.C.S. IV kan op de buit rekenen tegen Nieuwland. In de 2e klasse C zal de spanning wel voortduren. Leider Kats ontvangt Mevo en gezien de resultaten van de ze Schouwse ploeg zal de winst wel op Noord-Beveland blijven. S.V.D. wil niet ten achter raken en verslaat daarom het bezoekende Beren. Goes IV kan de kansen behouden door WIs- sekerke te verslaan. Wat Kloetinge tegen Kapelle zal uitrichten is moeilijker te voorspellen, daar hier weer een typische streek- derby aan de orde is. Yerseke H en 's-Heer Hendrlkskinderen konden wel eens voor verdeling der punten zor gen. Sinoto kan winnen In de Schouwse afdeling 2e klas se D is er een belangrijke ontmoe ting, namelijk Mevo IISinoto. Zon der al direct te zeggen, dat hier de eerste nederlaag voor" de gasten in het verschiet ligt zal het Sinoto niet meevallen de volle winst mee te bren gen. In ieder geval is dit één van de laatste kansen voor Mevo II. Bruse Boys zullen het op eigen bodem wel klaarspelen met Mevo III. In de 2e klasse E heeft Zaamslag een dag rust, waarvan Spui en Hoek gebruik zullen maken om de achter stand te verkleinen. Hoek gaat Drie wegen verslaan en Spui heeft de beste papieren voor de match met Terneuzense Boys IL A.Z.V.V. II zal het als leider van de 2e klasse F wel niet moeilijk heb ben bij hekliesluiter Krulningen III. Zaamslag II houdt S.V.D. n niet van de winst af. Programma Het programma voor Zaterdag luidt; le klasse: A.Z.V.V.Arnemuiden; Krabbendyke—Colijnsplaatse Boys; Terneuzense BoysRillandia; We meldingeV.C.K. 2e klasse A: Kapelle nWolfaarts dijk H; Rillandia H—Kloetinge H; Serooskerke IINieuwdorp IL 2e klasse B: VeereBevelanders; Zeeland Sport VI—Middelburg V; R.C.S. IVNieuwland; Oostkapelle Serooskerke. 2e klasse C: S.V.D.—Beren; Goes IVWissekerke; 's-Heer Hendriks kinderenYerseke II; Kloetinge Kapelle; KatsMevo. 2e klasse D: Mevo nSinoto; Bru se BoysMevo IH. 2e klasse E: DriewegenHoek; SpuiTerneuzense Boys XL "2e klasse F: Zaamslag HS.V.D. H; Kruiningen IIIA.Z.V.V. IL Ook ln de 4e klasse is een opval lend belangrijke wedstryd te zien HalsterenKaalse Boys, nummer twee en één van de ranglijst. Ook hier tast men omtrent de uitslag in gitzwart duister. Terreinvoor- deel brengt misschien uitkomst. N.S.V. kan winnen van Steenber gen, Devo van Pi.S.C. '28 en Grens wachters van Burgh. In de 4e klasse H zal Koewacht de triomfen tu.n Sluiskil moeten la ten, terwijl Yerseke kan zegevieren over Luctor. Aardenburg zal Oost burg de voet dwars zetten, terwijl Hansweertse Boys bij Hoofdplaat steeds zeker van de zege moet kun nen zijn. Clinge kan winnen van Ria W. In de reserve 2e klasse C verwach ten «ij overwinningen van Ccrn Boys n (tegen R C.S. II), van Terneuzen II (tegen HUtlelburg H), van Goes II (tegen RrevkciiK II), van Zeelandia II (tegen M'idelburg HI) en van Zeeland Sport H (tegen Hontenisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 11