G.S. bepaalden standpunt over grenswijziging Vlissingen Albert Heljn Immv Almanak Nog lagere Koffie- en Theeprijzent LANDBOUWDAGEN DER Z.L.M. VOLGEND JAAR IN DOMBURG Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DUNDEivDAG 8 DECEMBER 1955 VOORONDERZOEK BEGROTING I9S6 Verdere ontwikkeling annexatie binnenkort te verwachten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben hun standpunt bepaald ten aanzien van de Vllsslngse grenswljzlgtngsplaniten, zódat zeer binnenkort in deze aangelegenheid een verdere ontwikkeling Is te Verwachten. Dit biykt uit het antwoord van B. en W. op vragen van een raadslid, gesteld b(J net voor-onderzoek van de begroting 1956. De vragenstelier had het voorstel geopperd om, zo lang de grenswijziging met de gemeente Koudekerks niet tot stond Is gekomen, een Intercommunicate regeling te treffen voor de bouw van woningen op het grondgebied van de andere gemeente. B. en W. staan echter afwijzend tegenover dit voorstel. Op een andere vraag zeggen B. en W. het te betwijfelen, dat In verband met de noodzakelijke bouw van een nieuw stadhuis andere kapitaalVOOrzlehlngen tijdelijk achterwege zul len moeten blijven. Van het college is geen voorstel te verwachten tot verlaging of algehele afschaffing Van de vermakelijkheids belasting op amateurvöetbalwedstrij- den. Bij een aantal gemeenten van on geveer gelijk karakter en grootte als Vlissingen zijn inlichtingen gevraagd en practisch overal geldt een gelijk percentage. Dé belasting wordt öok niet geheven van de wedstrijden, maar van de toeschouwers. In dit verband vestigen B. en W. er nog de aandacht óp, dat de terreinknecht belast is met het krijteh van de Velden en hét span nen van de netten, waarvoor de ver enigingen vroeger zelf moesten zor gen. Voorts werd de gemeentelijke subsidie aan de stichting Sportbelan- gèn Vlissingen Voor 1956 Van 3Ó.ÖÖ0 op 40.000 gebracht. voorstel tot wijziging van hét algemeen ambtenarenreglement waarbij wordt bepaald, dat de gehuw de ambtenares niet meer zal worden ontslagen, zal binnenkort aan de com- Advertentie) missie Voor georganiseerd óverleg in ambtenarenzaken om advies worden Verzonden. Politiekorpe Op een vraag over de uitbreiding van het politiekorps antwoorden B. en VV.» dat het inderdaad noodzake lijk Is, dat tot uitbreiding wordt over gegaan. In Mei van dit jaar heeft de burgemeester zich reeds tot de minis ter van Binnenlandse Zaken gewend om uitbreiding van de korpssterkte en dit overleg is nog niet tèn einde. Voorts wordt de behoefte gevoeld aan een vrouwelijke kracht bij de politie Voor de jeugdzaken. Er Wordt gezocht naar een oplos sing voor betere huisvesting van het politiebureau. Ten aanzien Van de straatverlich ting merken B. én W. op, dat in de oude stad nog rond 300 gaslantaarns en voorts electrische lichtpunten zijn, waarvan het merendeel niet meer vol doet aan redelijk te stellen eisen. Dé geleidelijke verbetering van de straat verlichting zal naar de mening van het College over een tijdvak van vijf jaren kunnen geschieden. W oning situatie Op een aantal vragen inzake de wo ningbouw antwoorden B. en W., dat op 1 October in Vlissingen 1633 wo ningzoekenden stonden ingeschreven. De stijging van de laatste jaren wordt toegeschreven aan de toewijzing van een veel te gering bouwvolume. Het college zegt het te betreuren, dat het de laatste jaren aan de gemeente toegewezen böuwvólumè niet toelaat dé woningbouwvêrenigiligên ln staat te stellen haar aantal woningen uit te breiden. Deze Verènigingéh hébben in dé afgelopen 40 jaren grote activiteit België verhoogt crediet voor „Terneuzen-Gent". Stop van Ternaaien wordt Opgeruimd, De Belgische minister van open bare werken Van Audenhöven heeft in de kamercommissie van financiën bevestigd, dat de Stop van Ternaaieh volgend jaar zal worden opgeruimd. Wat betreft het kanaal Gent-Terneu- zen stelt de minister voor het uitge trokken credifet van fr. 100 tnillioeh op fr. 150 millioeh te brengen. Het kamerlid Schot merkte Op. dat de afschaffing Van de Stop van Ter- naaien teö nadele zou zijn Van Ant werpen en van het algemeüè bedrijfs leven in het land. Minister Van Audenhóven ant woordde, dat de afschaffing van de Stop van Ternaaien de verbinding van- Luik met het Ruhrgebièd zal vergemakkelijken. Het Julianakanaal was thans te zwaar belast. De minis, ter zei, dat de opruiming van de stop geschiedt met toestemming van de minister van buitenlandse zaken. Antwèrpen Zóu daarvan geen nadeel ondervinden. Dë Stop Van Ternaaien IS eeh kunstmatige hindernis in de Maas nabij Luik, die slechts schepen met een bepaalde tonnehmaat doorlaat en de grote schepen dwingt over Ant werpen te vareh. BIETENCAMPAGNE TEN EENDE. Ook bij de Centrale Suikerfabriek te Sas van Gent loopt de bietencam pagne thans ten einde. Reeds werd ROND DE SCHOORSTEEN... Dé .schoorsteen heeft de laatste da gen iil dé meeste gezinnen, zo mogèn wij Wel aannemen, nogal in het mid delpunt der belangstelling gestaan, maar in het bijzonder i.s dat toch wel hét geval geweest b\j één familie in Oost en West Bouburg. Toén ér op drie December enigszins Opmerkelijke geluiden uit ité schoor steen kwamen, icerd daar aanvanke lijk wéinig aandacht aan geschonken Tenslotte was de Sint.hi aantocht, dat wist, een kind Maar de geluiden herhaalden zich. Waarna het vermoeden rees, dat er spreeuwen in de schoorsteen huisden. Men besloot de haard te laten uit gaan. - De vólgende morgen werd er een ernstio onderzoek ingesteld en de op lossing van het raadsel liet zich niet lang wachten. Uit de schoorsteen kwam geen Zwarte Piet, geen spreeuw, maar... een duif! Een duif van het ras „Engelse raadsheer" 't. Diertje knipperde na al die duisternis wat schichtig met de ogen. maat 't was weldra weer aan de vrijheid gewend en wacht nu braaf op dé eigenaar... een aanvang gemaakt met het ont slag van de Werknemers in de los-, en laauploegen. Men verwacht aan het einde van deze week de laatste nog opgeslagen bieten te hebben afge werkt, zodat dé stiikercahipagtté 1955 spoedig zal Zjjrt afgesloten. gouden bruiloft. Onder grote belangstelling vierde Dinsdag i.l. hét echtpaar J. Bareftd- scn—D. Barendsen-Koppejan te Rit- thétn zijn goüden huwelijksfeest. Reeds in de morgenuren werd het jubilerende echtpaar verrast door Tn bezoek van burgemeesters en wet houders, die ook nun gelukwensen kwamen aanbiédért, MOBILOFOON. De afdeling Hoofdplaat van de diénst Bescherming Bévölklrtg is thans in het bezit gesteld van een mobilofoon-ihst&llattfe, die ge plaatst Is in het gemeentehuis. Er wordt reeds mét dézê. mobilofoon aan dè oêfénihgèrt déelgêtiómen. MUZIEKFEEST. Dè fanfare te GraaiiW heèft, beslo ten om ook dit seizoen wéér èen muziekfeest te organiseren. Er zal een verlotihg op touw gezet worden om de kosten te kunnen bestrijden. Voor het geven van een uitvoering zal men een beroep kunnen doen op de vereniging „Thalia" te Axel, die vorig jaar te Graaüw veel succes boekte met haar optreden. Tijdens de Vergaderlhg. waarin deze besluiten werden genomen, werd de heer R. Buyase tot ondervoorzitter van de fanfare benoemd. ftan de dng gelegd, waarbij de ge meente zeer gebaat is geweest. Het college Is het met de betrokken op merker eettB, dat bij de verdeling van het bouwvolume veel meer het be hoefte-element moet worden inge schakeld. Een der leden merkte op, geen be wondering te hebben voor het Water schap Wegschap Walcheren, dat de gemeente is „opgedrongen". B. en W. kunnen zich met deze opmerking vol komen Verenigen. Het behouden van de oude stads kern, zo antwoordt het college op een desbetreffende vraag, zal steeds als een ideaal voor ogen moeten staan en voor bepaalde de len aal dit ook mogelijk zijn. An derzijds kan men niet ontkomen aan sanering om tot gewenste toe standen te komen. Onderwijs Over het onderwijs delen B. en W. het volgende mee, Naar dé noodzake lijkheid en het verantwoord zjjn van het vestigen van een openbare kleu terschool ln de ötide stad wordt een onderzoek ingesteld. De plannen voor de bouw van een kleuterschool in plan Bonedijke zijn binnenkort be- stekklaar. Het plan voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school annex gymnastieklokaal in plan Noord ls geheel bestekkiaar, maar zal moeten worden gesplitst ln ver band met de bouwstop, die ook weer een hinderpaal zal zyn voor de tot standkoming van het gymnastieklo kaal aan de Jacobs Catsschool. De plannen voor een zesklassige school der Vereniging tot Bevorde ring Van het Chf. Onderwijs in plan Nóord zijn in vergevorderd stadium. De plannen voor een nieuwe R.K.- school Zijn nog in een beginstadium. Voorts gaan de gedachten van het college uit naar het toevoegen van een gymnasiale- of lyceumafdeling aan de R.H.B.S., indien dit nodig mocht blijken. Het kantoor van de provinciale stoomböótdlehStcrt bij de aanlegplaats van dè Veerboot, Zal te zijner tijd Wor den afgebroken, wanneer de plannert voor de aanlegplaatsen vaststaan. Dè afbraak kan echter nog wel geruime tijd op zich laten wachten, omdat eerst een rtteUW gëboiiw moet Wördfcn gesticht vóór dè doüanedlèrtst. Door het Économisch Technolo gisch Instituut voor Zeeland is ver zocht de gèmeentëiijké sUbëidie met ingang van 1 Januari a,s. v&n 5 op 7 cent per inwoner te brèngén én B. en W. stellen de raad voor tot deze ver hoging te besluiten. -Tenslotte is bij nét fappört een overzicht gevoegd van de in Vlissin gen gereedgekomen woningen gedu rende de jaren 195Ó tot 1955. Daaruit blijkt, dat in diè période J.65Ö wonin gen werden gebouwd. ZéëüWSe raadsleden Van V.V.D. In Middelburg bijeen léden van dé Volkspartij voor Vrijheid en Democratie vergaderden Mid delburg oh der voorzitterschap van dè héér K. H, Brandt. De voorzitter wijdde na hét welkomstwoord ènigé Wüorden kan dé nagedachtenis Van hêt lid. dêr Verehigirlg van'Statèn- èn Raadsleden van dë VVD, jhr mr J. Scftüurbèqüë.Boeije, in leVen burge meester van ZierlkZeë. Na déZe woor den, .die de aanwezigen staande aan hoorden, nam de vergadering énkele ogehbiikkén Stllté ih acht. De heer K. H. firartdt hiéïd eén openingsrede waarop een uitvoerige en geanimeer de bespreking volgde. Aan het. slot der vergadering sprak de heer P. H. A. Polderman, wethouder van Krui- ftingeh, Woorden van d&nk tót de heer Brandt voor de aangename lei ding. Besloten werd in de maand Fe bruari weer bijeen te komen. (Advertentie) Zal de prijsdaling van koffie en thee zich op de wereld markt voortzetten? Niemand kan dit met zekerheid zeggen. Dat bewijst het onregelmatige prijsverloop van deze artikelen in de laatste jaren. Wel staat het vaat, dat Albert Hejjn - zoals ook nu - elke verlaging van de wereldprijs op de voet volgt en bovendien: met de bekende Boffie Koffie en Thee steeds 10 V» goedkoper ls dan elk ander kwaliteitsmerk, Zie onze prijzen en overtuig U! KOFFIE per pak 250 gram Dessert kwaliteit oranjemerk 214 Eerste kwaliteit groenmerk. 187 bruinmerk 155 THEE 100 gr. Goudmerk Zilvermerk Blauwmerk 100 gr. pak Groenmerk Roodmerk Geelmerk 78 76 61 (Slot van pag. 1) betrokken instanties willen Vei-hernen, wat de planhen zijn. Het overleg is in volle gang, zo zei Spr., maar de maat schappij dringt in het algemeen be lang aan óp spoedige bekendmaking in de resultaten. Tevoren had ir. J. D. Dorst, provin ciaal voedselcommïssaris, een causerie gehouden over ..Problemen in en rond de landbouw". Spr. maakte allereerst de opmerking, dat Walcheren thans in een i,nieuw jasje gestoken is, waarvan men echter de prijs nog niét weet, om dat de z.g. tweede schatting nog niet is geschied". Hij meende, dat een gro te vooruitgang kan worden geconsta teerd boven vroeger. Maar: „Dè dok tersrekening van dè operatie herverka veling móet nog worden aangeboden". Loonprobtemen Bij dé bespreking Van loonprobl^-; men zei de heer Dorst, dat een Vrijèré' loonvorming eètt verplaatsing van ar beidskrachten uit dé landbouw naar de industrie tot gevolg Zal hebben. De spanning tussen de lonen in beide bedrijfstakken wordt dan ook groter. Vrijere lóonvormihg biedt de lahd- bouw dan ook geen voordeel, zo meen de spr, inzake de monopolieheffingen om de prijzén vah dè inlandse grarten op één bepaald peil te houden, merkte ir. Dorst op, dat men steeds niet weet, waar men aan toe is. De gedachten gaan Uit haar een nieuwe heffing, die onveranderlijk en uniform zal zijn. Na nog gesproken te hebben ovèr dè landbouwoverschotten van de u.s.a., roerde spr. het vraagstuk van prijzen en kosten aan. Hij Ineen- de, dat de landbouw de critiek, die zij thans van allerlei zijden te verdu ren heeft, niet zonder meer naast zich mag leggen. Irt dit verband betoogde ir. Dorst ook, dat de publieke opinie ten op zichte van de landbouw nog maar wei nig veranderd is. Uitvoerig besprak de Een Zeeuwse visie in „Houwe zo" in „Bóuwe Zó", het 'maandblad vatt het „Contact oud mari niers", WaafVan dé re dactie, zoals zij mee deelt, voor 51 procent Zeeuws is, komt onder dé titel ,JSen Zèeuwse visie de volgende ont boezeming^ voor: Toen wij een 5-jarig knaapje waren hebben wy onze Vader, eens te gen een van zijn Vrien den horen Zéggen: ,,W<j hief tn zeeuwsch- Vlaanderén betalen maar belasting om de Wegen in Holland béter te maken". Wij hadden toen juist een 's-wiéler gekregen waar wij weinig plezier van beleefden, omdat de straten in onze ge boortestad geplaveid waren mét kinder hoofdjes. In önê kwam toen t verlangen op I» Bol land tê wonen. Toen u>& in de Be Mas van de lagere school 'n êaMe goeie Zeeuwse meester krèoen, vertél de die ons van Michiel de Ruyter en hêt Was niet allemaal lof, want Michiel Was overgelo pen naar de Hollanders zei de meester. Toen wij in de Sé klas van de H.B.S. zaten werden wij de klas uit gestuurd omdat wij te- pen de Hollandse leraar brutaal waren geweest toen hij sprak over: ,>De grote daden van de Hollanders" Wij merkten toen op, dat Holland ook maar een provincie waè, evenals Friesland, maar dat noch Fries nóch Zeeuw ervan gediend waren, door wie dan ook zeiden icy, bij Hol land ingelijfd ie worden zelfs niet door een waanwijze leraar voeg den wij er tegen ons zere proVincie-been ge trapt aan toe, Toen we student wa rén hebben wij op ele ganter xóyze dan als H.B.8.-er er een onzer professoren opmerk zaam op gemaakt dat van pollard tot aan de Bcheïde discriminerend 1 cos (zeiden wij) voor de Zéeitwsch-Vlamin- gen, weshalve wij Zijn Hooggeleerde verzoch ten in den vervolge wél te wülen spreken over van dè Dollard tot aan hèt Zwin. Toen ons jeugdver- langen in vervulling ging en wij de goede Hollandse wégen bere den weliswaar maar met een doodgewone fiets) hebben wij al on ze vrienden en relaties bjf pogen te brengen, dat Holland een provin cie is, en Nederland ons Vaderland. Wij hebben de ver diensten van onze Zeeuwse Zeehelden tn 't volle daglicht gesteld alsmede de schoonheid van het j Zeeuwse land en de kundigheden van het Zeeuwse volk, waarvan wij ons zélf 'n waardig representant achten. Nu zijn wij zoals ge weet gegrepen door ons Korps Mari niers maar ge wist niet, dat wij een groot be zwaar hebben tegen dit Korps; dit is: wij kunnen het nu op de 290e jaardag niet meer onder ons hou den dat het Korps gesticht is door de Sta ten van Holland. Nu wordt deze bitte re pil wel verguld door dat de Zeeuwse Mióhiel de vader is, maar de moeder die het Korps ter wereld bracht is, toch maar een Holland se. Wij putten troost uit 't Nederlandse spreek woord: Een goed kind dat naar zijn vader aardt. En een kind draagt niet de naam van de moeder, maar van de vader. Dan is ons Korps dus een Zeeuws Korps, dus is het een goed korps. Daarom wensen wij dat Korps van harte geluk niet zijn 290e jaardag, wat volgens Zeeuwse begrippen een kroonjaar is, en wij ge ven hèt Korps de goe de raad zich maar niet al te veel van de Hol landse familierelaties aan te trekken. De Rotterdammers ook Hollanders zijn wel altijd druk met „hun Korps", 't moet gezegd, ze fêteren het ook, maar de bloedband loopt naar Zeeland. De vaderstad van het Korps is eigenlijk Vlis singen. Nou dan!" provinciale vöèdsélcömmlssarls ook de kwetsbare landbouwêxport van ons land .Ër zuilen üieiuve markten ge zocht niöêtén wórden. Beleid Tenslotte gaf ir. Dorst zijn visié op het landbouwbeleid in hét algemeen, dat na de oorlog op verhoging Van de productie gericht werd. Maar het voe ren Van zulk een politiek is gemakke lijker wanneer er tekorten zijn dan in geval van overschotten. Spr. hoopte, dat er in de toekomst niet 'weer een ingewikkeld stelsel van regelingen zoals in dertiger jaren zou komen. Het grote probleem van de komende jarèh iB de daling der prij zen en de stijging der kosten. Waak zaamheid is hierbij geboden, de orga nisaties moeten zich zó stérk mogelijk maken. Hierop Volgde nog een drukke be spreking. Besloten werd tijdens de rondvraag nog, dat het kringbestuur de Polder Walcheren inlichtingen zal vragen over het schoonmaken van be paalde wegsloten. Er waren namelijk klachten van leden, dat dit werk aan hen opgedragen werd, terwijl zij geen eigenaar en beheerder van deze sloten zijn. Ergerlijk geval van dierenmishandeling. Veehandelaar stond terécht voor kantonrechter Terneuzen. Voor de Tertletlzense kantonrech ter moest zich de handelaar p. G. M. uit. HonténiSSe verantwoorden, die zich aah een zeer ergerlijk geval van dierenmishandeling had schuldig ge maakt. M. werd op de rijksweg ln Oost-ZeeüwSch-Vlaanderen aange houden, terwijl hij een auto bestuur de, waarmede hy niet minder dan ne gen volwassen vaarzen en dertien grotere en kleinere kalveren vervoer de in een laadbak, waarvan dé op pervlakte nog geen 10 vierkante me ter bedroeg. Verscheidene dieren had den door dit „vervoer" verwondingen opgelopen. De kalveren waren voor, achter en tussen de vaarzen gestuwd. Overigens bleek het hiér een „smok- kelrit" te betreffen en zo werd niet alleen het vee verbeurd Verklaard, maar dé handelaar eerder reeds tot zes weken gevangenisstraf Veroor deeld. Als motief voor déze wijze Van Veevervoer had M. aangevoerd, dat hij anders twee keer had moeten rij den. De ambténaar van het O.M., mr. Rh. M. Schenkenberg van Mlerop, achtte hetgeen 7.1. had gedaan een on verantwoordelijke en schandelijke wij ze van vervoer en hij vond het onbe grijpelijk, dat hij de beschikking ad 50 gulden, die hem was toegezonden, niet had betaald. Sléchts omdat de handelaar voor de poging tot vee- smokkel reeds zwaar was gestraft, eiste mr. Schenkenberg van Mierop thans een boete van f 100 of 20 da gen. De kantonrechter, mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, kon evenmin waar- dering voor de wijze Van handelen van M. opbrengen, en het voünis luidde dan ook conform. t Artverienne Reukloze Knoflox Is groen Brandweer rukte uit Dinsdagmorgen om Ongeveer kwart voor zeven werd de brahdweer te Ril land Bath gealarmeerd door de heer Vlnke in de Dérdeweg, in wiens wo ning èen begin van brand was ont staan. Toen de brandweer ter plaatse arriveerde, was het vuur echter reeds bedwongen. Eén petroléUmvergasser was in brand gevlogen en ontploft, zodat dc brandende olie over de vloet stroomde. Dé schade bleef vrijwel be perkt tot de vergasser. KUNST J „Schurken en schijnwerpers". Middelburg, Schouwburg; „Het Middelburgs Dilet tanten-toneel." Met „SCHURKEN EN SCHIJN WERPERS" schiep mr. H. M. Plan ten een bijzonder amusante cocktail van een detectivespel en een klucht en daarom ook noemde hij dit to neelstuk „spel met een detective". Het is een luchtige historie, maar- met scherp intellect geschreven en de auteur slaagde er voortreffelijk lh de spanning uit een waarlijk de tective-verhaal te mengen met de humor, die voor een klucht vereist is. Zo ontstond een oorspronkelijk brokje toneel, kort maar krachtig, soms een tikkeltje verwarrend, maar dat was dan oók de opzet van mr. Planten Uit de inhoud zij het volgende aangestipt: Tijdens een repetitie van de amateurtoneelvereniging „De Maskers" sterft een der medespe- lendert onder Verdachte omstandighe den en een debutant bij de vereni ging, een inspecteur van politie, ziet Zich plotseling voor de taak gesteld licht in deze mysterieuze geschiede nis te brengen. Dat schept een serie respectabele verwikkelingen en even verrassend als het begin Van „Schurken en Schijnwerpers" ls ook het slot. Een luchtige historie, maar voor de uitvoerenden een allesbehalve „luchtige opgaaf"! Dit „Spel met een detective" eist een zeer gedegen rol- kennis en gezien ook hét feit, dat „Hêt Middelburgs Dilettantêhtoneêl", dat gisteravond in de Schouwburg tê Middelburg de éeréte van een drietal opvoeringen gaf, op de plan ken verscheen met een aantal de butanten, verdient de vertolking alle lóf! De rolbezetting vergde niet min der dan vijftien medewerkenden, van zelfsprekend voor het merendeel in bijrollen, maar alle vijftien typerin gen kwamen aanvaardbaar övèr het voetlicht en dat is geen geringe ver dienste! Waar mevrouw J. B. van VerreHangard, dié dè régie voer de, Zeker een groot aandeel ln had. Onder haar leiding kreeg dit stuk de V&aTt, diè ér onontbeerlijk voor is. De hoofdrollen, waren toevertrouwd aan de „oudgedienden" C. van Hoêk en H. J. Jongepler en beiden gaven stérk én gaaf spel te zien. De heer Van Hoek gaf een zorgvuldig gede tailleerde, bijna ingetogen inspecteur van, politie géstalte en de heer Jon- gépier zorgde Voor een enthousiaste, maar gewetensvolle regisseur. De heer B. A. van Vérre was een rustige, bedachtzaam toneelspelende dokter èn mevrouw J. G. van der Most Meijboom zette een kittige dienst maagd op de planken. Kostelijk was de hêêr T. J. Smit itt zijn vertol king van de kluchtige figuür Broek- veldt, die hy raak wist ré schetsen, Zónder chargeren, waartoe deze rol gemakkelijk aanleiding geeft. In dè bijrollen vlei o.a. op mevrouw M. J. M. UmmelsWevers als de enigszins mysterieuze Helga Brun- ninx.Dat was een soepele, vlotte typering. In de overige rollen, bezet door mej. J. de Langé en de.heren J.. van Maren Béntz v. d. Berg, H. Bolier, J. Minnahr, A. H. J. Ummels, F. Ph. G. Bollen, A. K. Van Wiggen, L. E. Gabriëlse én mevrouw H. A. M. I. van den BergHolstege werd zoals reeds opgemerkt alles zins aanvaardbaar spel te zien ge geven. „Het Middelburgs Dilettanten-to neel" is er volledig in geslaagd dit veel concentratie vergende ^detec tive-blijspel" recht te doen weder varen. Afgezien van een wat hape rend begin, tengevolge van een „technische storing", hebben de Mid delburgse amateur-tonelisten vëiên een gezellige, onderhoudende toneel avond bezorgd. v. B. Nutsspaarbarik Middelburg. Het tegoed Van de rekeninghou ders bij de Nutsspaarbank Middel burg steeg in totaal gedurende de maand November van 13.299.646,78 tot 13.333.187,81. Ingelegd werd in dit tijdvak 480.362,7o en terugbe taald 446.821,67, hetgeen dus een gunstig verschil van 33.541,03 te zien geeft. Op het hoofdkantoor in Middelburg steeg het tegoed van 11.075.415,82 tot 11.090.629,40. Hier werd een inleg van 404.524,81 geboekt en een terugbetaling van 389.311,23, een gunstig verschil van 15.213,58 dus. Het totaal aantal rekeningen steeg in November van 13.210 tot 13.260; 109 kwamen er bij, terwijl 59 rekeningen wei-den afgesloten. Het tegoed op hèt hijkantoor te Oost burg steeg van 2.224,230,96 tot 2.242.558,41. Ingelegd werd 75.837,89 en terugbetaald 57.510,44, zodat een positief ver schil van 18.327 kon worden geno teerd. Tijdens de zitdagen in Öostka- pelle werd 7.478.82 ingelegd en 1362 terugbetaald. Het tegoed van het schoolsparen steeg van 53.328,44 tot 54.649.70. In Mid delburg werden 8 c-n in Oostburg werd eén babyboekje uitgereikt. De spaarbusjesactie leverde in Novem ber 1364,65 op. VANDAAG Middelburg Electro: „Grazige weiden", (14 Jaar), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: H.M.D.T., „Schurken en schijn werpers", 20 uur; Concert- en Ge hoorzaal: Z.V.U., Concert Louise Par ker en Gerard Hengeveld, 20 uur; Schuttershof: P.Z.C.-avond voor ad verteerders, 20 uur: Soc. „De Verge noeging": Ver. voor Bedr. voorlich ting „Walcheren", lezing. 10 uur. Vlissingen Luxor: „De onkwetsbare mr. Moto", (18 jaar), 20 uur; Alham- bra: „Meisjes-slaapzaal", (18 jaar), 19 en 21 Uur. oes Grand: „Ik doodde mijn kind", (18 jaar), 20 uur. Prins van Oranje, 20 uur: Gemeente avond Ned. Herv. Kerk; Prins van Oranje, 20 uur: Arbeiders Kunstkring; De Korenbeurs. 20.15 uur: Alliance Frangaise; De Korenbeurs, 20 uur: Forumavond Nivé: Raadhuis, 15.30 uur: Gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2