JIMMY BROWN als politie-chef UITBREIDINGSPLAN EN VOOR DE BINNENSTAD SANERINGSPLAN WALCHEREN VOOR ST. NICOLAAS WAREN HET BIJZONDER DRUKKE DAGEN.' WOENSDAG 7 DECEMEER 1955 PROVINCIALE 'ZEEUWSE COURANT MIDDELBURGSE RAAD (Slot var oag. 2) U itbreidingsplan De raad besloot B. en W. te mach tigen aan ir. W. Schut, directeur van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland opdracht te ver strekken tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan en tot het maken van een saneringsplan voor de bin nenstad. Br; He behandeling verklaar de de heer Westerhout verheugd te zijn over dit voorstel en drong aan op tussentijds overleg met de raad b\j de totstandkoming van het plan. De heer Hesselink vroeg zich af, of het nu wel het juiste moment was om deze opdracht te verstrekken. Hij wees op het Deltaplan, dat ook ste- debouwkundige consequenties voor Middelburg kan inhouden. Wethouder Van 't Westende deed de toezegging, dat de raad op de hoogte van de vorderingen zal worden gehouden. Langdurig werd van gedachten gewisseld over een tweetal voorstel len met betrekking tot een woning voor de heer G. A. Leendertse en stalruimte voor diens vee. De heer Leendertse moet de woning Klevers- kerkse weg 3 wegens noodzakelijke afbraak verlaten èn B. en W, stel den nu voor een kleine voormalige woning op te knappen aan de Indu strieweg en dit pand te verhuren aan de betrokkene. Voorts wilden zij een gemeentelijke loods aan liet voor malige beltterrein gereedmaken voor vee-stalling. Na uitvoerige debatten werd het eerste voorstel aanvaard met de stem van mevrouw A. J. P. C. de Vlieger (P. v. d. A.) tegen. Het tweede voorstel ontmoette hardnekkig verzet bij de heer Wat- tel, die allerlei argumenten aanvoer de die zijns inziens tegen dit plan pleitten. De uitvoering van de rei nigingsdienst wordt bemoeilijkt, van industrie-terrein wordt agrarisch ter rein gemaakt, de Grondkamer moet worden ingeschakeld, zo betoogde de heer Wattel en tenslotte sprak hij zelfs van „penetratie op gemeente lijk gebied". Maar de raad was het met deze uitgebreide argumenten reeks niet eens en nam het voorstel van B. en W. met 16 tegen 1 stem die van de heer Wattel aan. Benelux-congres Het laatste punt, waarover de raadsleden enigszins uitgebreid dis cussieerden, was het voorstel van B. en W. om het Comité van Belgisch- Nederland-Luxemburgse Samenwer king een subsidie van 2500 te ver lenen voor een in Middelburg te hou den congres. De commissie van fi nanciën wilde echter slechts 1000 geven. De heer Westerhout vond het be drag „niet mis", maar Middelburg als toekomstig „hart van het Bene- luxgebied" dit wanneer het Del taplan is gerealiseerd kan op een dergelijk bedrag niet beknibbelen. Mr. P. van Empel (C.H.) was er te gen. ..Wij moeten dankbaar z\jn, dat in Middelburg congressen worden ge houden, maar het is onjuist om daar- Waar zijn onze schepen? Aardijk 4 te Antwerpen. Aagtedljk 5 p. Flores Azoren n. HaUfax. Aardijk 5 te Rotterdam. Abbekerk 6 te Hongkong. Adonis 4700 m. W. v. Flores (Azoren). Akkrumdijk 4 740 m. W. v. Bermuda. Alhena 6 p. St. Paulsrock n. Recife. Alwaki 4 te Colombo. Alamak 4 15 m. NW. v. Daedalus Rif. Alm dijk 4 200 m. ZW. v. Fayal. Amsteldijk 4 te New York. Alnati 4 te Antwerpen. Annenkerk 4 120 m. W. v. Freetown. Axeldijk 5 te Rio de Janeiro. Baud 4 40 m. O. v. Belawan. Bali 5 te Houston. Batavier I 5 120 m. Z. v. Finisterre. Blitar 5 v. Port Said n. Genua. Boschfontein 6 te Zanzibar. Cistula 5 te Malta. Cleodora 4 SO m. ZW. v. Bassein. Deifshaven 6 te Montevideo. Drente 4 v. Surabala n. Semarang. Ena o te Rotterdam. Gaasterland 5 p. St. Paulsrock n. Las Palmas. Gaasterkerk 5 v. Genua n. Port Said. Grootèkcrk 5 p. Kaap Vilano n. Teneriffe. Gouwe 5 te I-Iamburg. Groote Beer 4 110 m. ZO. v. Timor Laut. ITumber 2 v. Aden. Helena 4 te Ciusdad TruJIUo. Indrapóera 6 te Belawan. Kleldrecht 4 210 m. NO. v. Diego Garcia. Kateiysia 5 v. Mena al Ahmadl n. Geelong. Kalijdon 4 130 m, Z. v. Santa Marta. Koratla 4 te Buenos Aires. Korovlna G te Sundsvall. Kota Baroe 5 p. Perim. Kenia 4 60 m. W. v. Port Swettenham. Kellia 5 te Curacao. Kota Agoeng 5 v. Marseille n. R'dam. Krebsia 5 te Rotterdam. Keizerswaard 4 130 m. O. v. Trinidad. Loppersum 4 220 m. W. v. Lands End. Laurenskerk 4 15 m. W. v. Stromboli. Lekhaven S v. St. Vincent VC. Lievevrouwekerk 4 te Bandar Shakpur. Limburg 5 te Madras. Lekkerkerk 5 v. Dubai n. Port Said. Lemsterkerk 5 v. Basrah n. Khorramshar. Loenerkerk 5 te Bombay. Maas 4 te Piraeus. Maashaven 4 610 m. z. v. Ell. Vincent CV. Mataram 5 te Hamburg. Macoma 6 te Durban. Meerkerk 5 v. Mudras n. Aden. Meliskei k 5 te Hamburg. Oranje 6 te Port Said. Polydorus 5 v. Halifax n. Algiers. Peperkust 5 p. -Finisterre n. Dakar. Perna -i v. Stanlow n. Avonmouth. Pendrecht 4 40 m. zo, v. Almerla. Pr. irederlk Willem 4 «00 m. N, v. Fayal. Prins Willem 11 4 v. R'dam n. Hamburg. Ridderkerk 6 te Eb rat London. Rijndam '4 430 m. W. v. Kaap Clear. Rijnkerlt 5 v. Genua n. Port Said. Baki 5 te Bahrein. Rondo 5 v. Londen n. A'dam. Sarangan 5 500 m. W. Sabang n. Aden. Schouten 4 540 m. O. v. Seychellen. Sunetta 4 280 m. NW, v. Kp. Comorin. Stentor 5 v. Curasao n. Mobile. Sinabang 4 te Adelaide. Stad Lelden 4 p. Maslra. Straat Soendo 5 te Durban. Slamat 4 te Biak. Straat Soenda 4 te Port Said. Tegelberg 5 te Rio (Ie Janeiro. Tjlsadane 4 te Tristan da Cunha. Triton 5 n. Curasao Tibia 4 60 m. ZO. v. Tanimba EU. voor dergelijke hoge premies te ver lenen." De heer Hoek verklaarde het standpunt van de commissie van fi nanciën: men had het bedrag te hoog gevonden en daarom naar een tus senweg gezocht. Burgemeester Bolkestein gaf toe, dat het bedrag hoog was. De vorige congressen van deze organisatie wa ren gehouden in Den Haag, Maas tricht, Antwerpen, Oostende, en Die- klrch, gemeenten die nogal vlot voor de dag waren gekomen. „Als Middel burg nu als zesde plaats in het Be- neluxgebied voor dit congres wordt gekozen, vind ik dat een eer. Wan neer wij werkelijk provinciale hoofd stad willen zijn, dan geeft dat ook verplichtingen De burgemeester verklaarde, dat het hier geen kwestie van loven of bieden is, maar van doen of niet doen. De suggestie van de commissie van financiën wees hij daarom van de hand. Het voorstel werd tenslotte met 10 tegen 7 stemmen verworpen (voor: mevr. De Vlieger en de lie ren Geers, Schorer, Breel, Berenpas, Westerhout en Van 't Westende), Kamer van Koophandel zal 4 Januari in Goes vergaderen Woensdag 4 Januari a.s. zal dé Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middel burg in Goes een algemene vergade ring houden. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Korenbeurs" en be gint om 10.30 uur. Na afloop wordt een gezamenlijke lunch gebruikt". W. L. M. P. Thieme j" Dinsdag is in Middelburg overleden de heer W. L. M. P. Thieme. De heer Thieme. die sedert jaren algemene be kendheid genoot in en buiten de Zeeuwse hoofdstad als zakenman, be reikte de leeftijd van 67 jaar. Naast zijn beroepsbezigheden heeft de over ledene zich ook in het verenigingsle ven bewogen. Zo was hij voor de oor log geruime tijd lid van het bestuur der vereniging „Handelsbelang". Ook had de heer Thieme lange jaren zit ting in het bestuur van de Vereniging tot Instandhouding van het Middel burgs Muziekkorps. Verder was de overledene penning meester van de „Vereniging tot in standhouding van een voorbereidende klasse aan de Rijksleerschool te Mid delburg". Uit deze functie, die hij van voor de oorlog af vervulde, had de heer Thieme zich nog slechts kortgele den teruggetrokken. De teraardebe stelling zal Vrijdag 9 December a.s, geschieden op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Middelburg Vrijdag om kaarten voor P.Z.C.-voorstellingen. De kaarten voor de P.Z.C.-kinder- voorstellïngen in Middelburg worden Vrjjdag a.s. uitgereikt in de zaal „Mercurius", Koepoortstraat, 's mid dags van 2—6 uur. Voor 10,bonnen wordt één toegangsbewijs uitgereikt tegen be taling van één dubbeltje. Deze dub beltjes komen ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Collecte De jaarlijkse Uniecollecte voor het Chr. onderwijs heeft in Middelburg 1118,21 opgebracht. Uitslag tekenwedstrijd van Europese Jeugdweek. De naar aanleiding van de Europe se Jeugdweek in September j.l. ge houden onder alle middelbare scho lieren van Middelburg en Vlissingen uitgeschreven tekenwedstrijd heeft in totaal slechts 26 inzendingen opge leverd. Zij waren alle uit Middelburg afkomstig: 25 kwamen er van deR.H. B.S. en de M.M.S. en één van de Rijkskweekschool. De inzendingen zijn beoordeeld door een jury bestaande uit de heren R. Kimpe, kunstschilder, lr. F. H. Klok ke, architect en namens de Mid delburgse Jeugdraad J. H. van Pagee. De jury kende de prijzen als volgt toe: 1. Martha Ballintijn, 2. Ste fan Pattinaja, 3. Sjaak Jacobsen, 4. Rolf Soesman, 5. Anneke Klap. De prijzen, bestaande uit boeken- gespeeld. Naast ernst ontbrak ook de inrUiz-VIdo „ifW.voilrf Tliiiinnr ïn Hit «stnlr nïflT Tiicspti /To ho. bonnen zijn inmiddels uitgereikt. Vlissingen Toegangsbewijzen P.Z.C.- kindervoorstellingen. werden de toe- tgereikt voor de fervoorstellingen van de P. 7. C. te Vlissingen. Rond 4500 toegangs bewijzen werden verstrekt. De toe loop was dermate groot, dat een dienstdoende agent van politie geas sisteerd door enige helpers de opge schoten jeugd niet in bedwang Kon houden, 'zodat om plm. 4 uur toen de scholen uitgingen en de kinderen van alle kanten toestroomden, ver dere politie-versterking moest wor den aangevraagd. Nadat deze gearriveerd was en enige orde was geschapen, kon de uitreiking hervat worden. Tegen 5 uur was het gedrang ech ter weer zo erg, dat niemand meer het gebouw in of uit kon. Inmiddels was een ruit van de zaal gesneuveld. Teneinde ongelukken te voorkomen werd tegen vijf uur besloten de uit reiking stop te zetten. Alle kinderen, die teleurgesteld naar huis gezonden moesten 'vorden, zullen toch de kindervoorstellingen kunnen bijwonen. De ouders van deze kinderen kun nen op het kantoor van de P.Z.C. in de Walstraat de vereiste toegangs bewijzen voor hun kinderen afhalen. Aan kinderen worden ln geen ge val kaarten meer verstrekt. Openbare leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Breedveld: Hall en Hefferley: Van Eem- landt: Duister duel: Habeck: De dans van de zeven duivels; Henrey: De kleine Ma deleine; Lennart: Serenade uit de verte; Maass: Keizerlijke Venus; De Madariaga: Vijf vrouwen om Don Juan; Van Manen- Pieters: En de tuinflulter zingt: Shute: Land in de verte; Janetschek: Kaiser Franz Joseph: Greene: Loser takes all; Cesbron: Les innocents de Paris; Geschie denis der kerk, deel 3: Dagboekfragmen ten 19401945; Melchior: Amazonas hel en paradijs; Gertels: Op het spoor der de tectives; Bak: Ik kan het zelf; Leupen: De kunst van het breien: Amesz: Bloe men schikken voor ledereen: Lake: Mens tegen dier; De Korte: Flitsfotografle; Leeflang en Romijn: Naar Bethlehem wilt allen gaan; Scolt-James: Fifty years of English literature. in de maand November werden uitge leend 2769 Nederlandse romans, 226 ro mans in vreemde talen. 1018 studieboeken en 1813 jeugdboeken (totaal 5820). De lees zaal werd bezocht door 430 mannen en 91 vrouwen, de jeugdleeszaal door .211 meis jes en 97 jongens (totaal 829). „Historische Flitsen". Onder de titel „Historische Flit sen" heeft de heer F. Schets een bro chure samengesteld over de R.K. pa rochie O. L. Vrouw Koningin van de H. Rozenkrans en H. Jacobus de Meerdere te Vlissingen en de bijkerk St. Martinus te Oost- en West-Sou burg. Het boekje omvat achttien pa gina's en achterin zijn o.m. naamlijs ten opgenomen van de pastoors en kapelaans die respectievelijk sedert 3.826 en 1836 de parochie hebben ge diend. Het geheel ls uitstekend ge documenteerd. De heer Schets raad pleegde voor de samenstelling van de brochure o.a. de Historische Plaatsbeschrijving van H. P. Winkel man en ontving de medewerking van pastoor J. N. Kossen en de gemeen te-archivaris, mr. W. D. de Bruine. Westkapelle Raad komt bijeen. Donderdagavond om* acht uur zal de gemeenteraad van Westkapelle in openbare vergadering bijeen komen. Op de agenda staan o.a. de bouw van de nieuwe Christelijke School, het uitbreidingsplan van de gemeente en de opleiding van leerlingen uit de femeente door inschakeling van de eeuwse Muziekschool. Veere Benoeming. De heer J. D. de Voogd te Veere ls met terugwerkende kracht vanaf 16 November j.l. benoemd tot chef van het arbeidsbureau te Vlissingen. Biggekerke „Deining om de dorpsdokter" Zaterdagavond gaf de ontspannings vereniging „Biggekerke" een uitvoeL ring in de zaal van de heer Slmpé- laar. In zijn openingswoord -wees de heer J. Tange, die de leiding van de ze avond had, erop dat de vereniging te kampen heeft met een tekort aan spelers. Het toneelstuk „Deining om dé dorpsdokter" werd met veel animo humor in dit stuk niet. Tussen de be drijven werden enkele liedjes gezon gen, begeleid door een accordeon. In de pauze werd een verloting gehou den. Collecte De collecte voor de kankerbestrij ding bracht .in Biggekerke f 45.74 op. Sint Laurens Nieuw raadslid benoemd In de vacature van de heer P. Boon Sr., wethouder en raadslid van St. Laurens, die zich gaat teruktrekken uit deze functies, heeft de voorzit ter van 't Hoofdstembureau benoemd tot lid van de gemeenteraad de heer A. Simonse Lzn. De lieer Slmonse is de opvolger van dc heer Boon op de lijst van de A.R. Partij. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Vlissingen aangekomen: 5 Dec. Abeille no. 7 van Le Havre. Klaus Schoke van Hamburg. Alberta van Hansweert. Hink van Antwerpen. Hopkesien van Antwer pen. 6 Dee. Zijpe van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 5 Dec. Desplna naar Norfolk. Monfiore naar Norfolk Klaus Schoke naar San Francisco. Alber ta naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen: 5 Dec. Ca- ina van Kopenhagen. Donau van Zee Gent. Tara v. New Orleans. Lindekerk an Bremen Rritsum van Hamburg. Es- den Haag van Sidon. Gabonkust van Hamburg. 6 December. Kitty van Zee i- Gent. Twin van Zee naar Gen:t. San ta Lucia van Londen naar Gent. Gepas seerd van Antwerpen: 5 December. Aar dijk naar Rotterdam. Berend-N naar Southampton van Hansweert. Betty naar Portsmouth van Gent Victory naar Huil Gent. Albert Willem naar Cork. 6 De cember. Caland naar Sllloth. Servus naar WJcklow. Greta naar Dieppe. Daniel naar Londen van Gent. Hoflaan naar Zee. Chauffeur nam „uit gekheid" aantal wasborstels weg.... Voor politierechter Middelburg. Op 29 Juni j.l. had J. J. D., een 25- jarige chauffeur uit Middelburg, in zijn woonplaats een aant3l wasbors tels weggenomen toen hij hielp bij het lossen van zijn wagen. Er gingen en kele dozen stuk, de inhoud viel op straat en D. pakte er een paar, die hij in zijn fietstas deed. Een ander, die later D.'s fiets leende, vond de borstels. Nu stond D. voor de politierechter en op diens vraag waarom hij de diefstal had gepleegd zei D.: „Uit gekheid". Maar in 1951 was hij ook reeds wegens een dergelijk vergrijp veroordeeld. Verdachte bleek werkloos te zijn, hetgeen de heren achter de groene ta fel niet begrepen. „Daar is toch geen reden voor in deze tijd?", zei de offi cier. Als oorzaak van de diefstal noem de de officier het gebrek aan verant woordelijkheidsbesef bij D. Nog één maal wilde hij het met verdachte zon der gevangenisstraf proberen. De eis werd: één maand voorwaardelijk mei 2 jaar proeftijd en onder toezichtstel- ling en 30.— boete subs. 5 dagen. De politierechter ging accoord met de strafmaat, maar bracht de boete tot 15.— of 3 dagen terug. Toen de 25-jarige fitter W. G. de V. uit Middelburg op een gegeven mo ment zonder werk was, kreeg hij van het G.A.K. weekbriefjes, die ingevuld dienden te worden ter verkrijging van een uitkering. De V. deed dat trouw, maar vaak verkeerd, omdat zijn losse verdiensten en die waren er nogal wat geweest er niet op voorkwa men. Het gevolg was ten eerste, dat hij helemaal geen uitkering meer kreeg en ten tweede, dat De V. nu voor de politierechter stond. De officier veegde deze jeugdige verdachte de mantel uit over diens handelwijze. Hij wilde rekening hou den met diverse omstandigheden, zo als financiële moeilijkheden, waarin De V. verkeerde, en vroeg daarom 2 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en een boete van 40.subs. 8 dagen. De politierechter verlaagde de boete tot 25.of 5 dagen, maar vonniste voor het overige conform de Bevolking maakte kennis met Amerikaans echtpaar. Een representatief gedeelte van de bevolking van Souburg heeft Dins dagavond in één der zalen van „De Zwaan" kennisgemaakt met de heer en mevrouw H. KitzmillerHaldy, het Amerikaanse echtpaar, dat in Hudson een hulpactie ontketende voor het overstroomde Souburg. Tijdens deze avond kon burgemeester A. H. S. Ste- merding onder anderen de gemeente raadsleden, enkele artsen en hoofden van scholen aan dit Amerikaanse echt paar voorstellen. In zijn' openingswoord bracht de heer Stemerding de heer en mevrouw Kitzmiller nog eens hartelijk dank voor hun hulp. Hij sprak er zijn ver heuging over uit, dat na de uitgebrei de briefwisseling nu ook een persoon lijk contact mogelijk was. De burge meester vertelde, dat beide Amerika nen in Souburg voor'h'èt*eérst met Sf. Nicolaas hadden kennisgemaakt. Uit: naam van de Sint bood de heer Ste merding mevrouw Kitzmiller een pop in Zeeuwse klederdracht aan; de heer Kitzmiller ontving een boekwerk. In haar dankwoord beloofde mevrouw Kitzmiller de pop te zullen plaatsen in de leeszaal en het museum van haar woonplaats, Hudson. Namens de gemeente Souburg kreeg mevrouw Kitzmiller een medaille aangeboden. Tijdens de pauze maakte het Ameri kaanse echtpaar kennis met mevrouw J. SuurmondSuurmond, die voor de ze avond uit Oosterbeek was overge komen en met mevrouw A. C. MaasVan Loon uit Vlissingen, die voor de verdeling van de Hudson-gar ven in Souburg zorgden. De aanwezigen konden verder luis teren naar piano- en vioolspel en naar de zanug van een dubbel-kwartet. Na de pauze werd de film „Tegen tijd en getij" vertoond. Burgemeester Stemerding maakte nog bekend, dat Donderdagavond in de raadzaal van Souburg door het Amerikaanse echtpaar lichtbeelden vertoond zullen worden over Hudson. ZUID-BEVELAND 's-Heerenhoek Uitslag schieting De uitslag van het concours Condo- ria te 's Heerenhoek luidt; hoofdvo gel: A. Remfln te 's Heerenhoek; eer ste klep: A. Bouwman te Ovezande; tweede klep: C. Westdijk te Ovezan de; derde klep: A. de Jonge te Ove zande; znvogels: J. Rentmeester te 's Heerenhoek en P. van den Dries te 's Heerenhoek; kallen: B. de Jonge te 's Heerenhoek, J. de Jonge te 's Hee renhoek, A. Schouwenaar te Goes en P. Pantus te Ovezande. Het aantal schutters was 36. De laatste dagen heeft de Sint het ontzettend druk gehad. Met behulp van z(jn knechten heeft hij bjj vele kinderen ook dit jaar weer voor een verrassing gezorgd. Menig bezoek werd door hem afgelegd. De een kreeg een vermaning en de ander een pluim van de Goedheillgman. Een aantal winkeliers in Slnt-Lau- rens was erin geslaagd de Sint met één van zijn knechten over te halen om een bezoek aan St. Laurens te brengen. In het verenigingsgebouw waar vele kinderen bijeen waren, werd de Sint toegesproken door bur gemeester VV. Baas. Uit volle borst werden Sinterklaasversjes gezongen, waarvoor als beloning versnaperingen uitgedeeld werden. Wethouder P. Boon sprak een slotwoord. Sint Nicolaas is dit jaar ook weer in het rusthuis „Ter Hooge" in Mid delburg geweest. Dankzrj de goede zorgen van een groep UW-dames, die zich telkenjare hiervoor inspan nen, vergat de Goedheiligman ook de bejaarden van het voormalig kasteel niet. Per auto deed hij zijn intocht met Zwarte Piet. De niet-bedlegerige oudjes waren in de eetzaal verzameld en zongen de Sint toe, dat het daver de. Na deze klanken begon de bis schop volijverig met 't uitdelen van fraaie geschenken en begerenswaar dige versnaperingen; voor ieder was er wat meegekomen. Daarna heeft St. Nicolaas ook de ronde gedaan door de ziekenz&len, waar hij de dames en heren aan hun bedden bezocht, voor ieder een goed woord én een attentie had. Vermël- denswaard is, dat er ln „Ter Hooge" een 80-jarige dame bleek te zijn, die nu pas voor het eerst „een levende Sinterklaas" zagEr was ook een 93-jarige dame de oudste van alle inwoners, gemeenlijk door iéder „Ko- Colijnsplaat Herv. mannenvereniging vierde e«rste lustrum De Herv. mannenvereniging te Co- lijnsplaat kwam in de zaal van de bewaarschool in jaarvergadering bij een. Omdat het net eerste lustrum was na de oorlog, was aan deze avond een feestelijk karakter gegeven, waarbij ook de Herv. vrouwenvereni ging was uitgenodigd. De voorzitter, ds. F. Joh. Veldman, opende de ver gadering met schriftlezing en gebed en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de afge vaardigden uit Kats en Wissekerke. De heer J. J. de Wild hield een inlei ding over Matth. 28, het slot, waarbij vooral gesproken werd over het zen- dingabevel. Na de pauze volgde een bespreking van dit onderwerp. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld door een bijdrage van de Herv. vrouwenvereniging, bij monde van mevrouw Veldman. Ter afwisseling gaf ook de voorzitter een schets weer uit het pastorieleven. Ds. Veldman sloot de jaarvergadering met dankge bed. VHeer Arendskerke Samenkomst N.C.V.B. De afdeling 's Heer Arendskerke van de N.C.V.B. hield haar maande lijkse samenkomst onder voorzitter schap van mevrouw Blaauw. Spreek ster was mejuffrouw J. Schutte uit Den Haag, verbonden aan de Voor lichtingsdienst der MILVA, die het onderwerp behandelde: „Ligt er bjj de MILVA een taak voor het meisje?" De secretaresse, mejuffrouw D. A. v. Antwerpen, gaf een verslag van de gewestelijke vergadering te Goes. Officiële publicaties MIDDELBURG. ONTTREKKING OPENBARE DIENST. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het voornemen be staat een deel van het kadastrale perceel sectie M no. 12 en grenzende aan de Kle- verskerkse weg te verkopen, nadat dit aan de openbare dienst zal zijn onttrok ken. Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen worden ingediend binnen veertien da gen na de dagtekening van deze publi catie. Een situatietekening ligt ter Inzage ter gemeente-secretarie (kamer 14). Middelburg, 5 december 1955. MIDDELBURG. DRANKWET. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Mej. Johanna C. Bot, wonende te Middelburg, een slijt- vergunning is aangevraagd voor de bene- denlokaliteit ter oppervlakte van 140 m2 an perceel Pijpslraat no. 9. Bezwaren tegen inwilliging van dit ver zoek dienen binnen veertien dagen na dagtekening van deze publicatie schrifte lijk bij hun College te worden ingediend. Middelburg, 5 december 1955. ba'tje genoemd die het zo goed met de oude bisschop kon vinden, dat zij nog een extra liedje voor hem zong! Terwijl het carillon in de stadshuis toren te Veere Sint-Nicolaasliederen speelde, arriveerde de Goedheiligman met zijn knecht Maandagmorgen om half tien met een reddingboot aan het Zuiderhoofd. Vele Veerenaars waren op de been, toen burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael de Sint hartelijk welkom heette. De burge meester las een verlanglijstje voor, waarin hii onder meer vroeg of de bisschop Kon bewerkstelligen, dat in de te maken dam bi) Veere een sluis gemaakt kon worden. Misschim kon hij ook voor een zandzuiger zorgen om het overtollige zand weg te zui gen. Door een haag van zingende kin deren begaf Sint-Nicolaas zich daar na naar de Kampveerse toren, waar de ochtend in feestelflke stemming werd doorgebracht. In de middaguren bracht de Goedheiligman een bezoek aan de openbare school en de kleu terschool, waar.de leerlingen allen een cadeautje ontvingen. 92. „Ja, het toeval Kwam o s op ardige wi) te hulp" zei Lodewijk Lodder, terwijl hij een paai maal met zijn hoofd knikte. „Ik zat nog al goed in m'n centen en daardoor dronk ik in die dagen wel eens iets meer dan ik verdragen kon. In een slijterij in de Jacob van Campenstraat had ik met een kennis een paar bor reltjes te veeï gedronken en midden op het Museum plein kregen we daarna hooglopende ruzie Ik sloeg die kennis bij die gelegenheid een flinke bloedneus en werd daarna door twee klabakken r.aar het posthuis in de Hobbemastraat overgebracht. Kwaadschiks, want ik liet n-.e dit niet zomaar welgevallen. Ze stopten mij wegens weerspannigheid in een cel en tegen een uur óf élf V Ik voeiÓL dat er iemand naar me stond te kijken en dat was ook ZO. Het was een brigadier die me meewarig stond aan te gapen en die eensklaps zei: ,.'t Is allemaal de schuld van de drank, jongen. Ik begrijp niet, dat je daar nou niet kan afblijven". Ik haakte er meteen op in en met een schuldbewuste stem zei ik, dat-ie al het gelijk van de wereld had en dat ik me zo verschrikkelijk schaam? de voor m'n jonge vrouwtje. Wat die er wel van denken moest, dat ik hier op 't bureau de nacht moest doorbren gen. Ik ben nog geen week met d'r getrouwd en 't is toch zo'n leuk klein anoezie?..." „Ik zag, dat m'n woór- deh diepe indruk op de brigadier maakten!" Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 5 December. Andijvie 20—39, Groene kool 9—14, Rode kool 5—6, Gele kool 5-6, Prei 9—15, Waspeen 12—16. Witlof 39—62, Gr. Peen 8—12. Laxton Superbe HHA 59, HHB 57, HHC 48, K 35—47. Bloemkool A 19-38. Knolselderij 7—10. Aardappelen 7.50—3.40. Boerenkool 6—14. Uien 10—20. Kroten 5— 11. Spruiten 17—40. VEEMARKT ROTTERDAM. 6 December. Aanvoer 4048 stuks. V/eek totaal 5892. Vette koeien en ossen 700. Ge- bruiksvee 1011. t.b.c.-vrlj 908. Vette kalve ren 65. Graskalveren 214. t.b.c.-vrij 212. Nuchtere kalveren 967. Varkens 177. Big gen 347. Paarden 77. Veulens 13. Schapen of lammeren 455. Bokken of geiten 22. Prijs ln ets per kg. le kw. vette koeien 270—300, 2e kw. 250—270, 3e kW. 230—250. Vette kalveren le kw. 310—340, 2e kw. 290—310, 3e kw. 240—280. Slachtpaarden le kw. 220, 2e kw. 205, 3e kw, 183. Prijs ln guldens p. st. le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 450 370 290 Nuchtere kalveren 76 67 52 Biggen 52 44 38 Schapen 145 125 100 Lammeren 12S 105 95 Kalflcoeien 1100 950 725 Melkkoeien 1100 950 726 Vare koeien 785 685 585 Vaarzen 780 680 580 Pinken 480 425 350 Vette koeien aanvoer ruimer, handel ta melijk, prijzen gemiddeld als gisteren, enkele prima's boven notering. Vette kal veren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijshoudend. Graskalveren aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen constant. Nuchtere kalveren, aanvoer ruimer, han del willig, oplopende prijzen. Biggen, aan voer Iets meer, handel tamelijk, ruim prijshoudend. Lammeren aanvoer als vo rige week, handel goed, prijshoudend. Kalfkoeien, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen stabiel. Melkkoeien, aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen stabiel. Vare koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen tets stijver. Vaarzen, aan voer even minder, handel stroef, prijzen onveranderd. Pinken, aanvoer even min der, handel stroef, prijzen onveranderd. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 December. Export- en Industrievei- ling. Cox Orange Pippin AAA 87—88, AA 91, A 83—88, B 81—62. C 63—66, I 64—35, Goudreinette AAA 44, AA 43, A 41.10, E 36.10, I grof 37.90—38.60, I 33.20—33.70, H 29, Jonathan AAA 51. AA 52. A 50.15—50.35, B 50.30, C 46.80, I 36.40—43, II 28.10—28.60, Golden Delicious A 73—77, B 58—71, C 52— 54, I 49—74, n 30—35, Zure Bellefleur I 27— 36, II 18, Zoete Ermgaard I 37(8. Sterap pel I 45, Légipont op Monster huishoud I en op 35.10—56.30, Comtesse de Paris A 39, BC 33, I grof 37.40, I 30—31, II 17, St. Re- my I grof 26.50—26.20. I 28.20—28.80, H 27, Pondspeer I grof 20, I 27, H 24, Gieser Wil deman I grof 51, I 4144, n 28, Doyenne du Cornice I 86—1.15, II 72—92, Br. A. Lu cas I 30, H 29. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin AA 90, A 86, Jonathan AA 56, A 54—55, Golden Delicious AAA 81—84, AA 79—83, A 75—79, B 71, C 62, I 70—78, Goudreinette AAA 52—56, AA 47, A 44, Doyenne du Cornice AA 1.22, I 1.09—1.20. Gewone veiling: Cox Orange Pippin keuken 59—69, fabr. 4118, Golden Delici ous keuken 36—66, fabr. 20—51, Jonathan keuken 28—44, fabr, 24—32, Zoete Campag- ner keuken 31, fabr. 18, Zoete Ermgaard keuken 30—35, fabr. 16—21, Goudreinette keuken 33—34.10, fabr. 28.80. Doyenne du Comïce keuken 91—99, fabr. 81—85, Com tesse de Paris keuken 24—35, fabr. 16—27.. Légipont keuken 43, fabr. 35. St. Remy keuken 26—27, fabr. 22—24, Pondspeer keu ken 19. fabr 15, Gieser Wildeman keuken 35—38, fabr. 22—30, Kleipeer keuken 21— 28. VISMIJN VEERE 6 December. 4032 kg. Exportgarnalen 67—88, 634 kg. Handelsgarnalen 51—53, 38 kg. Schar 56—62. ETERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kipeieren 15 ct.. Poeleteren 12 ct., Eend eleren 30 ct.. Kalkoeneieren 25 ct. Ganseie ren 30 ct. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 6 December. Appelen: Golden Delicious I 72—77, n 68. K 40—60, Goudreinette AA 50. A 48, BC 44—16. n 37, K 41, Jonathan I 51, II 34, K 3042, Sterappel K 25, Peren: Gieser Wildeman I 43—49, I 34, K 34—45, Comtesse de Paris I 27—29, II 15—16, St Remy I 26—28. K 24. Kleipeer K 20. Verpakt fruit: Golcién Delicious I 80. Aardappelen: Koopm. BI., grote 9—10.60. Groenten: Bloemkool A 32—73, B 18—44, C -21, Sla p. st. 4—30. SftV kool 14—23, Rode kool 4—11, Witte kool «—5. Boerekool 516,-Prei 925, Andijvie H—61. Bospeen 13—18, Waspeen 16—21. wijnpeen 3—lo, Boskroten 58. Kroten p. kg 4—12. Sprui ten 21—78, Uien p. kg. 9—24, Witlof 60—76, Veldsla 6—127, Spinazie 24—32. VEILING ST. ANNALAND 6 December. Uien, middelsoort 23.66— 23.80, bonken 21.10, drielingen 27.01, Dick- lers 31.8 stek 7.60—7.74. Aanvoer 40 ton. VEILING SCHERPENISSE Uien, middelsoort 23.85. bonken 20.80, stek 7.00. Aanvoer 8 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3