JIMMY BROWN als politie-chef ZEEUWSE P.T.T. VERSTOUWDE LAWINE SINTERKLAASPAKJES WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 6 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U H A N '1 t „ZIJ WERKTEN ALS LEEUWEN" Merendeel heeft geadresseerden tijdig bereikt, Ook dit jaar heeft de P.T.T. in Zeeland een lawine Sinterklaaspakjes te verstouwen gekregen. Pakketten van allerlei formaat, waarvan de afzenders er maar weer op rekenen, dat zij tijdig te bestemder plaatse komen. Tante Pos is een adres van vertrouwen immers? Maar, het kan ook té erg worden. Gelukkig is gebleken, dat dit niet het geval is geweest. De Zeeuwse „afde ling" van dit Staatsbedrijf, dat wil zeggen het pas gevormde postdistrict Zee land, is er voor het merendeel in geslaagd de „vol verwachting" zijnde ge adresseerden het hun toekomende op tijd te bezorgen„Het is in Zeeland wel zó, dat het personeel als leeuwen werkt, wanneer er iets bijzonders is", zo zei men ons van bevoegde zijde Dank zij ook die grote mate van ser vice kwamen de pakjes op tijd. In sommige van de steden o.a. Middel burg heeft men Zaterdag bijvoor beeld net zo lang bestellingen uitge voerd, tot er geen pakje meer in het postkantoor te bekennen viel. Maar dat uiteraard niet overal. Er zullen dus wel mensen zijn, die hun cadeau tjes „van elders onderweg" nog niet hebben Dat ligt niet aan hen, niet aan de P.T.T., maar zeer vermoede lijk aan de afzenders. Deze hebi ben hun gaven dan niet pp tijd „pp een postkantoor aangeboden", zo? als dat heet. Toch zijn daarover geen klachten, zo kon men ook van deskundige zijde meedelen. Het publiek heeft over het alge^ meen goed rekening gehouden met de te verwachten moeilijkhe den door te late aanbieding. Maar toch is gisteren Sinterklaas dag zelf weer een topdag geworden. De hoofdkantoren en de centrale pun ten hadden een flinke stroom pakjes te verwerken, waarvan wel niet over al 's avonds het einde te zien zal zijn geweest. Men deed echter al het mo gelijke om de klanten te bedienen, hier en daar met behulp van extra- personeel. Des te meer kan er bewondering be staan voor de prestaties van de post, wanneer bedacht wordt, dat de afge lopen dagen vooral de veerverbindin> gen moeilijkheden hebben opgeleverd, Stagnaties ontstonden hier en daar, RAAD AAGTEKERKE Crediet in rekening-courant op 20.000.— gesteld. Maandagmiddag kwam de raad der gemeente Aagtekerke in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Geuze. De raad besloot het crediet in re kening-courant over 1956 te 'stellen op 20.000. Het verzoek van het economisch- technologisch instituut (E.T.I.) om .-verhoging van de jaarlijkse bijdra ge van. vijf tot zeven cent per inwo ner werd afgewezen. Het bestuur der Gereformeerde school kreeg een be- .drag van 466,90 toegewezen voor de aanschaffing van nieuwe leermid delen. Als lid van de advies-commis sie woonruimtewet werd in de vaca ture C. Minderhoud benoemd de heer P. Wisse-Harpe. Deze werd benoemd jnet vier stemmen tegen drie. In de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer C. Klap. Aan mevrouw de weduwe P. Janse-Maljers werd ontslag ver leend als klokkenisle. Deze taak zal worden opgedragen aan de gemeen tewerkman. De heer S. de Visser Pzn (Partijloos) pleitte voor een alge hele opruiming van het „Wegje". Hij wenste tot bestrating van genoprnq „wegje" over te gaan, of in ieder ge val de onooglijke zuak op te rui men. De heer A. Willemse (CH) vroeg of het niet wenselijk was pol? in de gemeente Aagtekerke eeri huur adviescommissie in het léven te roe pen. De voorzitter meende dat dit niet nodig was, daar betrokkenen zich tpt B. én W. kunnen wenden. RAAD NIEUWI.AND Begroting voor volgend jaar z.h.s. vastgesteld. De gemeenteraad van Nieuw- en St.- Joosland heeft z.h.s. zijn goedkeuring gehecht aan de begroting voor 1956. Bij de rondvraag van deze vergader ring, die onder voorzitterschap stond van mr. F. S. K. J. Graaf van Rand wijk, bracht de heer A. de Jager (C. H.U.) het plan tot bouw van een gym nastieklokaal ter sprake. Hij voelde er weinig voor hieraan een groot be drag te besteden wanneer het lokaal niets tevens dienstbaar gemaakt kan worden als verenigingsgebouw. De overgrote meerderheid van de raad bleek dit standpunt te delen. B. en \V. zullen thans deze mogelijkheid onder? zoeken. Het college had afzonderlijke voor stellen voorgelegd tot wijziging van de begroting in verband met vernieuwing der bestrating in de dorpskom en de Molenweg en verlichting van het to? renuurwerk. Bij de behandeling der af zonderlijke posten werden wensen naar voren gebracht betreffende de straatverlichting, het onderhoud der begraafplaatsen, de onderwijzerswp- ping en een urinoir in de dorpskom. B. en W. zullen t.z.t. met voorstellen dienaangaande komen. De begroting werd vastgesteld met de volgende cij fers: gewone dienst, ontvangsten en uitgaven 1159.572,-, met een post on voorziene uitgaven van 7.009.-; kapi? taaldienst, ontvangsten 314.458.-, uit gaven 3411.098.-, m'delig slot I 33.639,-. De besluiten tot wjjiziging van de be groting in verband met de bestratings werkzaamheden en het torenuurwerk werden zonder discussie vastgesteld. Besloten werd verder de subsidie voor de Chr. Landbouwwinterschool te verhogen tot 150 per leerling. Aan de Koningin zal gevraagd worden de bestaande concessie tot heffing van havengelden ie verlengen. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd voor het jaar 1956 een rekeningepurant-over- eenkomst aangegaan tot een bedrag van 25.000.-. Aan de weduwe H. van Leerdanr-Knoop werd voor de duur van 6 jaar verpacht het ongebruikte gedeelte der nieuwe begraafplaats. zoals bijvoorbeeld op Vlissingen-Bres- kens, ook al door defecten. Uiteraard gaf dat een kleine opeenhoping van pakketpost, maar dank zij omleiding van het postverkeer en het treffen van speciale maatregelen kwam de P. T.T. ook hier weer doorheen. De mannen van „Tante Pos" zullen echter weer blij zijn al: dit alles ach ter de rug is. Vooral degenen, die dienst doen op de centrale punten voor bepaalde streken, zoals Middel burg en Vlissingen, Goes voor de Bevelanden, Breskens voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Zierikzee voor Schouwen-Duiveland, de stad Tholen voor het gelijknamige ei land en Terneuzen, Hulst en Axel voor de achtereenvolgende omstreken. Tenslotte is het uiteraard nog van belang te weten of die stroom pakket- post groter was dan vorig jaar om de ze tijd. Onze zegsman meende van wel. Voorzichtige schattingen variëren van 10 tot 15 meer. Middelburg Centrale kiesvereniging A.R. „Middelburg" bijeen De aanvaring van de „Rossellino" Kapitein van „Tjoba" beboet. Het Kantongerecht te Tholen heeft in een buitei%ewone zitting vonnis ge wezen tegen de sleepbootkapitein E. de J., die terecht heeft gestaan wegens het op 9 Maart van dit jaar veroorza ken van een aanvaring in het Keeten, waarbij het sleepschip „Rossellino" zwaar werd beschadigd. In de laatste kantongerechtszitting had de raads man van verdachte, mr. Nolst Trenité uit Rotterdam, schriftelijk vonnis vraagd. De kantonrechter heeft wezen geacht, dat verdachte met zijn sleepboot „Tjoba" de koerslijn ge sneden had. De uitspraak hiervoor be droeg 50.— of 10 dagen. Voor het niet beantwoorden van het signaal van de „Rossellino" werd verdachte veroordeeld tot 10.of twee dagen. Verwacht kan worden, dat veroordeel de in hoger beroep zal gaan. Universitair examen De heer Th. Holleman uit Amster dam, vroeger te Middelburg, slaagde in Amsterdam cum laude voor het doctoraal examen wis- en natuurkun de. Botsing bij Krabbendijke. Zondagavond omstreeks zeven uur zijn op de Rijksweg ter hoogte van Krabbendijke een Nederlandse en 'n Belgische personenauto met elkaar in botsing gekomen. Aan beide wagens ontstond materiële schade. Een inzit tende werd licht gewond. Collecte. De collecte te Wolfaartsdijk ten bate van de stichting „Vrederust" bracht 70,12 op. Zaterdagmiddag vergaderde de Cen trale A.R. kiesvereniging Middelburg onder voorzitterschap van de heer J. de Wolf van Serooskerke in het Ne derlands Koffiehuis. In zijn openings woord sprak de voorzitter zijn voldoe ning uit over het bekend gemaakte standpunt van de regering om te ko men tot vrijere loonvorming. De Prot. Chr. ministers in het kabinet hebben hiermede een mooi succes geboekt. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven inzake de capdidaatstelling vöoi de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. Mede naar aanleiding* hiervan maak ten enkele afgevaardigden opmerkin gen over de wijze van candidaatstel- ling. De voorzitter gaf de nodige toe lichting. De door het provinciaal co mité opgemaakte lijst moet slechfs als een advies gezien worden. De kiesver enigingen zijn geheel vrij om van dpze lijst namen te schrappen en andere er bij te voegen, mits elke kiesvereniging zich beperkt tot het noemen van 20 namen. Uit al de namen die binnen komen zal de groslijst worden samen gesteld. Besloten werd om de contributie door de kiesverenigingen te betalen aan de Centrale te verhogen van 20 op 25 cent per lid en per jaar. De heei J. S. Hoek van Middelburg gaf een breedvoerig en duidelijk verslag van het op 26 November in Utrecht gehou den Partij Convent, waar de voorge stelde wijzigingen van het beginsel? program aan de orde kwamen. Op het verslag volgde nog enige bespreking. Bij de rondvraag deelden verschil lende afgevaardigden mede, dat met het werven van abonnementen op het nieuwe weekblad „Nederlandse Ge dachten" reeds mooie successen ge boekt konden worden. De voorzitter was tenslotte de tolk van de vergade ring om het oudste bestuurslid van de Centrale, de heer P. Boon sr. van Sint Laurens, hartelijk geluk te wensen met zijn pas gevierde 75e jaardag. On der applaus deelde de heer Boon hier op mede, dat hij wel zijn functie van raadslid en wethouder gaat neerleg gen, doch nog niet voornemens is ojn ?jj'n werk voor de A.R. partij te be ëindigen. De vergadering, die goed be zocht was, werd door de heer J. A. van Bennekom van Middelburg met dankgebed" gesloten. Ge?e|lig St. Nicolaasfeest. In restaurant Wöhler in Middel burg werd een St. Nicolaasfeest ge houden voor de kinderen vap het per soneel der N.V. M. L. Polak en Zn, waarvan de organisatie berustte bij de personeelsvereniging van dit be drijf. De heer C. Bosschaart sprak een openingswoord, waarin hij o.m, dé directie verwelkomde. Hierna betrad Sinterklaas, vergezeld van zjjn onafscheidelijke Zwarte Piet, onder vrolijk kindergezang de zaal. De heer M. Polak heette dé Goedheiligman welkom in goed gekozen bewoording en, waarvoor de Sint op zijn beurt dank zegde. In vlqt tempo deelden de bisschop en zijn kneccht vervolgens geschenken uit aan de talrijke kinde ren. Een en ander ging uiteraard ver gezeld van waar nodig verma ningen en pluimpjes. Nadat de Sint deze niet gemakkelijke taak naar be horen had vervuld sprak de heer Po lak een dankwoord tot de kinder vriend, waarmee het einde kwam van een geslaagd kinderfeest. „Waar de hemel zong". Uitgaande van de Procure der Wit te Paters (missionarissen) wordt Vrijdag 9 December a.s. in het Mid delburgse Schuttershof een voorstel ling gegeven van de film „Waar de hemel zong". Deze rolprent geeft een beeld van het Heilige Land, is niet zuiver documentair, maar ziet het he dendaagse Palestina in het licht van het Evangelie. Over een en ander werd ook overleg gepleegd met Pro testantse instanties. Enige tijd gele den werd de film jn Middelburg reeds vertoond voor een dertigtal Walcher- se predikanten. De voorstelling be gint om 20 uur. Filmavond in „St. Willibrord". De bewoners van het bejaardente huis „St. Willibrord" aan de Bachten Steene in Middelburg werd Zaterdag avond in de zaal eén gezellig samen? z(jn geboden. Er werd een aantal be? langwekkende films vertoond o.a. over het bezoek van het Koninklijk paar in 1954 aan Middelburg ter ge legenheid van de herdenkingsdagen, het Zundertse bloemenfestijn, over Volendam en Marken en over het oer woud en de bewoners van Borneo. Tussen de programma-onderdelen door werden versnaperingen aange boden. Het was een zeer geslaagde avond. Vlissingen St. Nicolaasfeest voor kinderen van Belgische loodsen. Door de Sqciale Dienst van het Verkeerswezen in samenwerking njet de S.B.L.V. werd Zondagmiddag in „Concordia" te Vlissingen een Sint Nicolaaskinderfeest gehouden voor de kinderen van het personeel van het Belgisch Loodswezen te Vlissingen. De ere-voorzitter, de heer A. d< Mulder, inspecteur van het Belgisch loodswezen, opeijde de irjiddag met een korte toespraak. Ónder leiding van de heer N. Rolfus werd door het kindertoneel „Tom Flink" opgevoerd. In de pauze werden versnaperingen Uitgereikt, waarna het de beurt aan kabouter Langbaard was om op te treden. Hierna verscheen Sint Nico laas met twee van zijn knechten in de zaal. Hij had voor alle kleintjes een cadeautje meegebracht. Onder grote vreugde werden deze uitgereikt. De samenzang werd begeleid door mejuffrouw M. de Klerk en mejuf frouw J. Goedbloed, beiden accordeon onder de naam van „De Mario's". Filmavond „Vlissingen"-jeugd Het onlangs gevormde jeugdbestuur van de V.O. Vlissingen hield een film? avond voor de junioren en de pupillen Na de opening door voorzitter Piet Boone kregen de jongens de gelegen heid hun kennis van voetbal en sport in het algemeen té luchten door het beantwoorden yan een aantal vragen. Hierna werd een aantal sportfilms vertoond, waarvan vooral de film „Koning Voetbal" en de film van de wedstrijd Nederlandse profs?Franse profs bijzonder "goed in de smaak vie? len. Het was een alleszins geslaagde avond, waarmee het jeugdbestuur van Vlissingen een uitstekend debuiit maakte. S.H.V. nodigde 100 kinderen op St. Nicolapsfeest Ongeveer honderd jongens en meis jes van drie tot twaalf jaar hebben op uitnodiging van de S.H.V. Zater dagmiddag in „Concordia" te Vlis singen het Sint Nicolaasfeest ge vierd. Dé SÜ'-t en zijn knecht werden wei- kom geheten door de heer j. P. van Gelderen. Onder het zingen van Sin? terklaasliedjes strooiden zowel de Sint als zwarte Piet met gulle hand pepernoten. Als eerste moest Diesje van Soelen bq de Goedheiligman komen. Daar Sint Nicolaas niet al te best over heni fe spreken was, moest hij voor straf in de hoek en vervolgens een versje voor de jarige Sint zingen. Al le kinderen ontvingen een cadeau van Sinterklaas. Nadat het hoge bezoek weer vertrokken was, werden pop penkast-voorstellingen gegeven, waar in Jan Klaassen en zijn gezelschap op traden. Deze voorstellingen werden afgewisseld met het optreden van de clown Toto en professor Zakkiehoela met hun dolle avonturen. Ook werd op gezellige wijze het spelletje „trek aan de bel", waaraan enige prijzen verbonden waren, beoefend. Het pro gramma werd muzikaal begeleid door de accordeonist, de heer J. van Wijnen. De poppenkastvoorstelling werd verzorgd door de heer J. de Vos. De Koopavond. Donderdag a.s. 's avonds om negen uur zal in het Groene Zaaltje (hotel Noordzeeboulevard) te Vlissingen tij dens een bijeenkomst van de midden- standsvereniging „Gemeenschappelijk Belang" met andere bonden van mid denstanders ter plaatse gesproken wor den over „De Koopavond". Dit onder werp zal van verschillende zijden wor den toegelicht door de heren A- L. de Jonge, secretaris van de Kamer van Koophandel, L. v. d. Weele, hoofdbe stuurder van de K.N.M.B. ep een spr. uit Zierikzee. Tevoren houdt „Ge meenschappelijk Belang" om acht uur in dezelfde zaal zijn ledenvergadering. St. Nicolaasfeest R.H.B.S. Het lerarenkorps en de leerlingen van de Vlissingse RHBS waren Maan dagmiddag in de gymnastiekzaal van de school verzameld om op uitbundi ge wijze het Sint-Nicolaasfeest te vie ren, dat ditmaal was georganiseerd door de Vlissingse HBS-Vereniging „Elck Wat Wils". De leiding berust? te bij de voorzitter van déze vereni ging, de heer Jan Andriessen, die zgn organisatorische talenten de vrije loop liet en vele aanwezigen gedu rende enkele uren aangerjaam bezig hield. In afwachting van de komst van Sinterklaas werden enkele spel letjes gespeeld een zangwedstrijd „Het hangt aan de muur"; een op drachtenwedstrijd en een tekenwed strijd waarvoor tevoren vier groe pen waren gevormd. Sint Nicolaas, die in de loop van de middag uiteraard zelf de feest vreugde met zijn aanwezigheid kwam verhogen, had voor enige leerlingen een byzöndere „verrassing" in petto. Er werden enkele „doopcelen" gelicht hetgeen de nodige hilariteit verwek te. Na afloop ontvingen de leerlin gen in de klasselokaien ieder een verrassing. Het samenzijn werd fees telijk besloten met een bal in de aula. Oost- en West-Souburg Uitvoering kinderkoor Zaterdagavond gaf het kinderkoor „Zuiderstemmen", onderafdeling van de Christelijke zangvereniging „Soli Deo Gloria" in „De Zwaan" te Sou burg een uitvoering. De heer A. Goedhart, voorzitter, sprak een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen". Hij deelde mee, dat het koor thans 130 leden telt, waar door het noodzakelijk en wenselijk bleek de kinderen in drie kjassen on der te brengen en wei in groepen van zes tot acht, acht tot tien en tien tot veertien jaar. Inmiddels stond de jongste groep op het podium opge steld, die evenals de twëcdé groep met begeleiding van „De Hurry-ma- kers" uit Vlissingen en onder leiding van mevrouw Francke-Davidse een non-stop programma afwerkten van aardige speelliedjes. Uit de diverse liedjes bleek duidelijk, dat met grote ijver was gestudeerd. De hoogste klasse zong onder leiding van de di rigent, de heer Jac. Suurmond. Dui delijk was de onderlinge vooruitgang in de klassen te bemerken. Twee soil, één door een meisje en één door een jongen gezongen klonken heel aardig. Een verdiend applaus werd de kinde ren na het eerste gedeelte voor de pauze gebracht. Na afloop van dit gedeelte van het programma werden aan mevrouw Francke en mevrouw De Boer, pianiste, souvenirs aangebo den, evenals aan de dirigent, de heer Suurmond. Na de pauze werd de kin deroperette „Repelsteeltje" in vijf be drijven opgevoerd van Johanna Veth. Dankzij de prachtige costuumpjés en verlichting is het een echt sprookje geworden. Een succes vóór mevrouw Francke, die de kinderen de operette had ingestudeerd en diverse cos- tyumpjes zelf had vervaardigd. Oostkapelle Nieuwe badinrichting. De heer A. de Ligny te Oostka- gelle opende één dezer dagen een adinriehtSrig. Met behulp van een subsidie der gemeente is de heer De Ligny er in geslaagd een modern badhuis in te richten, voorzien van vijf keurige in beton-emaille uitge voerde douche-cabines. VEEMARKT ROTTERDAM, Dec. Aanvoer In totaal tM4. 1137 vette koeien en ossen. 685 varkens en 22 biggen. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 370-300 250-270 230—250 Varkens (1. g.) 194 102 180 Prijzen: vette koelen hoger, enkele pri ma's boven notering: varkens tets hoger !n prijs, plrma's boven notering. Afloop stroever VEILING BERGEN OP ZOOM 5 December. Andijvie 43, Bloemkool 31— 58. Stoofsla I8r-7i, Sla 8—11. Bospeen 19— 20, Kroten 511, Rode kool 6. Savoye kool 7—17, Prei 18—23. Spruiten 42—77. Boere- kpol 3—6, Witlof 42?-66. Appelen: Golden Delicious 35—53, Jonathan 31—42, Goudrel- nette 31—38. Peren: Comtesse de Paris 37—51. Domburg Bezoek Sint-Nicolaas. Dit weekeinde bracht Sint-Nico- laas een bezoek aan Domburg. Voor afgegaan door de muziekvereniging „Apollo" maakte de Goedheiligman een rondgang door de gemeente, ge volgd door een grote schare Dom burgers. Na een bezoek aan enkele zieke kinderen, woonde de Sint in de zaal „Tramzicht" het aldaar georga niseerde Sint-Nicolaasfeest bij. Westkapelle Vergadering Z.L.M. Terwijl de Industrie zich volop in de weivaart bevindt, wijzen de tekenen erop, dat voor de landbouw de tijd van hoogconjunctuur voorbij is, aldus mr. J. F. G. Schlingeman, die vorige week sprak voor de afdeling Westka pelle van de Z.L.M. in het „Kasteel van Batavia" over het onderwerp „Landbouwproblemen van vandaag en morgen". Gesproken werd ojn. over de looneisen, de geweldige graan overschotten die de prijs drukken en het tekort aan arbeidskrachten. Aan het eind van de inleiding wees spre ker op de grote waarde van het zich organiseren, ook voor de boeren. De vergadering werd geleid door de heer P. K. van Roorjen, voorzitter van de plaatselijke afdeling. Meliskerke Ringvergaderlng J.V. De ring Vlissingen van de J.V. op Geref. grondslag houdt Zaterdagmid dag aanstaande in de consistorie van de Geref. kerk te Meliskerke een ringvergadering. De J.V. Souburg A behandelt de vraag: „Hoe wekken wij onder de J.V.-ers de belangstelling voor de po litieke strijd op?". Vrouwenpolder N.C.V.B. vergaderde Onder voorzitterschap van mevrouw Jager hield de afdeling Vrouwenpol der van de Ned. Christen Vrouwen bond de jaarvergadering. Het. onderwerp „De wereld en wij" werd behandeld door mevrouw Jager. Door het zangkoortje onder leiding van mevrouw Joziasse werden enige liederen gezongen. Mevrouw Kodde- Louwerse werd gekozen tot bestuurs lid. De avond werd verder gevuld met Bijbelse hersengymnastiek' en voor drachten. Ritthem Sint Nicolaas op bezoek. Ook Ritthem werd door St. Nicp- laas bezocht. Aan de gemeentegrens stonden het muziekkorps O.N-D.A. en vele belangstellenden gereed om hem welkom te heten. In optocht ging het naar het gemeentehuis. Alle kinderen en belangstellenden spoedden zich daarna naar „Ons Dorpsleven" om daar de komst van Sint af te wachten. Weldra stapte hij met Piet. onder de vrolijke to nen van „O.N.D.A." de zaal bin nen, en werd daarna toegesproken door burgemeester P. Damëlse. Er volgde een prettig Sinterklaasfeest. Alle kinderen ontvingen een verras sing. Zieke kinderen kregen hun deel thuis bezorgd. „O.N.D.A." zorg de gedurende deze middag voor de muzikale omlijsting. Na afloop ver lieten Sint en Piet, onder het spelen van een mars op verzoek van Sint, de zaal. Ook de Oranjevereniging heeft haar deel bijgedragen tot het welslagen van dit feest. COLLECTE In de Ned. Herv. kerk te Ritthem bracht de oogst-colelcte voor de Kerk- voogdg op 669.43. GBAANBEURS ROTTERDAM. 5 Dec. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Bode tarwe, op vochtcondltle. 28,75— .85; witte tarwe 26,76—26.80. Voedergranen. kalm. prijshoudend. Zomergerst. naar kwaliteit. 22—28,25; Zo- mergerst. prima kwaliteit 25: Haver, naar kleur en droogte. 21—22,25: Haver, extra blanke. 22.75: Rogge, doorsneekwalltelt, 18.50—2050. Peulvruchten, met iets meer attentie op de verlaagde prl]2en. bruine bonen konden zelfs wat meer opbrengen. Men noteerde voor: Groene erwten circa 34; Schokkers circa 38; Bruine bonen onge veer 56. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 5 Dec. Klel-aardappelen, 35 mm op waarts. Eigenheimers 6.50—8.25; Bintjes 11—11,50: Bevelanders 9,50; Koopmans Blauwe 10,25; Meerlanders 8—8,50. Voor export, 85 mm opwaarts. Klel- Blntjes 11.50—12; Alpha's 1050. Zand-aardappelen, 35 mm opwaarts. Voran 7-7.35. Voer-aardappeien 3,50—4. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE 5 December. 4839 kg. Exportgarnalen 66—86, 1574 kg. Handelsgarnalen 50—53, 273 kg. Schar 52—67, 29 kg. Bot 46—70. 30 kg. Wijting 45—49, 2 kg. Middeltong 3.41—350, 46 kg. Rog 24—51, 55 kg. Schardijn 45—57. HOOG EN LAAG WATER 7 December. U.+N.A.P U.?hN.A .P. U.N.AJP. U.—N.AJ». Vlissingen 7.48 1.49 20.38 1.62 1.38 1.47 14.27 1.77 Terneuzen 8.16 1.67 21.00 1.80 2.05 1.60 14.53 1.89 Hansweert 8.38 1.80 21.29 1.93 2.36 1.77 15.22 2.07 Zierikzee 8.57 1.09 21.45 1.34 2.33 1.16 14.58 1.52 Wemeldinge 9.20 1.28 22.00 1.53 2.44 1.38 15.19 1.76 91. De Burgemeester en Jimmy zaten vol aanaaén naar het verhaal van Lodewijk Lodder te luisteren. De ze wist overigens niet dat alles wat hij zei door mldde, van een verborgen microfoontje mét een „wirerecor- der" werd opgenomen en vastgèlegd. „Ja, ik besloot mijn kennis van brandkasten te gelde té gaan maken", ver telde Lodewijk Lodder, ,,'t Was eigenlijk meneer Van den Tongriem, die mij op het idee bracht Jij hebt de vakkennis, zei hij, ik heb de hersens én dan weet ik nog een heel handige jongen, die ons prachtig kan helpen Die heet Sijppie en die woont in Amsterdam. Hij drijft daar een handeltje in huisdieren, maar dat doet-ie alleen .naai om ae aanaaent van de politie at te leiden. We trokken toen naar Amsterdam en daar beraamden wij met ons drieën ons eerste kraakje, een inbraak bij een rentenier achter het Concertgebouw die er nog al warmpjes bij zat en die al 2ijn geld thuis bewaarde, om dat hij de banken zo wantrouwde. Het lukte en met hét geld dat 't ons opleverde een dikke dertien dui zend gulden installeerde meneer Var den Tongriem zich als advocaat in de Vondelslraat en ik zelf schafte mij een moderne apparatuur aan voor het openen van brandkasten. Maar toen kwam het toeval ons te hulp.." Vriendschap lussen Souburg en Hudson door oude klok. (Slot van pag. I) moeilijkheid voor: Waar lag West- Souburg? Dank zij het ijverig speu ren van mrs. Kitzmlller werd tenslot te de ligging van het gezochte dorp bepaald aan de hand van een stok oude Baedecker-relsgids. Korte tijd later werd het de Hudsonnezen ech ter duideiyk, dat Souburg door de overstroming van 1944 moest zjjn ge troffen. Door middel van de Nederlandse consul-generaal In New-York en de Nederlandse regering ln Lon den werd contact opgenomen met burgemeester Stemerding van Souburg en uit dit contact Is een hartelijke vriendschap tussen de beide dorpen gegroeid. Door collectes werd in Hudson kle ding en geld bijeengebracht voor het getroffen Walcherse dorp. In 1948 werd er nog een „Souburg-day" ge houden, die meer dan 1500 dollar en anderhalve ton goede kleding op bracht. In 1953 stuurden de Amerika? nen weer geld, maar dit werd in het Rampenfonds gestort, omdat Souburg toen niet tot de rampgebieden behoor de. Mysterie Mrs. Kitzmlller is een energieke vrouw. Zij vertelde het gehele ver haal van de oude klok en de geschie denis, die erop volgde zonder onder breking, af en toe haar woorden be geleidend door een ferm handgebaar. Samen met haar echtgenoot is zij naar Souburg ^ekomen om nu eens persoonlijk kennis te maken met het echtpaar Stemerding, waarmee zij zo lang had gecorrespondeerd. Ook wil de zij proberen iets meer te weten te komen van Jan Burgerhuis, maar dat is nog niet gelukt. Over hem is in Souburg niets bekend en nog minder over de manier, waarop de klok in A -erika is verzeild geraakt. Vanavond maken de twee Ameri kanen, die meer dan 150 kleurenfoto's van het leven en het werken in Hud son hebben meegebracht ojn aan ieder te laten zien. die er belangstel ling voor heeft, kennis met het ge meentebestuur en andere notabelen In „De Zwaan". Ais zij in de Verenigde Staten terugkere kunnen zij vertel len, dat Wester-Souburch nog steeds bestaat, maar dat zij van de klokken gieter Jan Burgerhuis geen spoor hebben kunnen ontdekken. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk pass. 4 Azoren naar Hallfax. Alphard 4 van Rlo de Janeiro naar Las Palmas. Alchiba pass. 5 Sclllys naar Norfolk. Alnat) 3 te Antwerpen. Amsteldljk pass. 3 Kaap Race naar New York. Amerskerk 4 van Colombo naar Aden. Andijk 4 te Antwerpen. Axeldijk 4 te Rlo de Janeiro. Ball 5 te Houston. Blijdendljk 4 van Antwerpen naar New York. Blitalr 4 te Suez, Boschfontein 5 van Tanga naar Zanzibar. Cis tula 5 te Malta. Ena 3 van Gothenburg naar Rotterdam. Grootekerk pass. 4 Casquets n. Tenerife. Gouwe 3 van Rotterdam naar Hamburg. Helicon 4 van Santiago de Cuba naar Baltimore. Japara (K.R.L.) 5 te Beiroet. Koratia 3 te Buenos Aires. Langkoeas 4 van Barcelona naar Rotter dam. Lawak 3 van Los Angeles naar Kaapstad. Lutterkerk 4 te Rotterdam. Lekhaven 4 van St. Vincent naar Rio de Janeiro. Mataram 4 van Rotterdam naar Hamburg. Moordrecht 6 te Port Acardon verwacht. Oranje pass. 4 Perim naar Suez. Raid 5 te Bahrein. Pendrecht 3 van Aruba naar Rotterdam. Statue of Liberty 5 van Suez naar Mena al Ahmadl. Soestdijk 5 te Alexandrlë. Stentor 4 van Willemstad naar Mobile. Tegelberg 5 te Rlo de Janeiro. Tiba pass. 4 Flnlsterre naar Buenos Aires. Tjisadane 4 van Tristan du Cunha naar Kaapstad. Waterman 4 te Melbourne. Westland 5 te Santos. Nagekomen advertentie. Heden overleed onze beste Zwager en Oom BOURGON CRUCQ, in de ouderdom van 76 jaar. Fam. CRUCQ Middelburg, 4 Dec. 1955

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7