Van Krieken was ooggetuige van Indonesische infiltraties Mendès-France verlangt vorming van links Republikeins Front „UITSTELPOLITIEK" VAN DE REGERING BECRITISEERD DINSDAG 6 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 HET VERHAAL VAN EEN ONTVOERING Hij diende als levend bewijs van begin der operatie Maandagmorgen om acht uur is de bü de Etnabaal ontvoerde onlangs door de Indonesiërs vrijgelaten hoofdagent Louis van Krieken op het vlieg veld Sentanl by Hollandia aangekomen. De kleine, donker gekleurde, Iet wat verlegen man was zichtbaar beduusd door de onverwachte grote be langstelling. Kort daarop werd hy per auto naar het hoofdparket gevoerd, waar hy een uitvoerig relaas deed van het gebeurde. Aan het relaas dat Van Krieken aan een correspondent van het Alge meen Handelsblad deed, is het vol gende ontleend: Van Krieken was met een politie- boot, in gezelschap van enige roeiers, per prauw over zee op weg naar Kai- mana. Op 21 October 1954 hoorden de roeiers motorgeronk. Het bleek, dat een flinke schoener naderde, die met gestreken zeilen voer en achter zich aan een prauw door het water sleep te. De roeiers vonden de zaak vreemd en stuurden de boot door de branding naar de rotsachtige kust, gingen aan wal en wilden vluchten. Van Krieken hield hen echter tegen en zeide, dat zij vermoedelijk met een in nood ver kerend schip te doen hadden. „Toen de schoener ons op 20 meter was naderd", aldus Van Krieken, „zaw wy mensen aan dek die ons trachtten te praaien. Hoewel er duidelijk pa- poea-typen bij waren vluchtten de roeiers net land in. Zij hadden mijn revolver bij zich daar ik staande op de rotsige kust waartegen de bran ding beukte hun dit wapen had over gereikt: ik vreesde dat dat alles nat zou worden. Ik besloot met de over gebleven roeier, de ex-politie-agent Slhaak, per prauw naar de schoener toe te gaan, die ik toen weer hield voor een Japans vissersvaartuig, dat ergens panne had gehad en dat na enige papoea's als wegwijzers te heb ben meegenomen, wederom in moei lijkheden was geraakt. Wy werden aan boord gehesen en gezien het uiterlijk van de per sonen en de toen pas zichtbaar ge worden Nederlandse vlag, kwam de gedachte in my op, dat ik met een vaartuig van de R.M.S. had të doen. Een opvarende vroeg mij of ik wapens had, waarop ik ontken nend antwoordde. Daarna werd ik voorgesteld aan een man die ge kleed was in 'n blauw short en wit hemd. Hij stond aan het roer en later bleek mij dat dit Dimara was, de commandant van de groep infiltranten. Nadat ik gefouilleerd was verscheen een groot aantal geüniformeerde personen uit het ruim. Velen hunner waren gewa pend. Toen werd mij de situatie duidelijk, vooral toen een van deze lieden van mij Nieuw-Guineageld als souvenir vroeg. My'n roeier kreeg van Dimara op dracht om per prauw weer aan land te gaan en daar de drie andere ge vluchte roeiers op te halen en aan boord te brengen. De man voer weg Grote brand in de haven van Buenos Aires. Een kolossale brand heeft in de nacht van Zondag op Maandag ge woed in de havenetablissementen van El Riachuela in Buenos Aires. Vier complexen havengebouwen met stei gers, kranen en enorme hoeveelheden goederen gingen in vlammen op of verdwenen, toen het houtwerk onder de betonnen vloeren verbrand was, in het water. Ettelijke vaartuigen moes ten worden losgekapt en dreven hul peloos stroomafwaarts. Drijvende brandspuiten en sleepboten van twee brandweerorganisaties alsmede de be manning van vijf in de haven liggen de schepen en ettelijke havenbedrij ven namen aan het blussingswerk deel. Goed zo, duifje! Dr. J. P. Hunter, een in Alabama (V.S.) wonende tandarts, is dc trotse eigenaar van een postduif die in iets meer dan een maand bijna 2000 km heeft afgelegd. De duif, „Duke", ver trok op 25 October uit Windsor in Ca nada en kwam op 27 November aan. Zy had de zware tocht goed doorstaan en heeft nu als beloning voor de pres tatie de nieuwe naam „Duke of Wind sor" gekregen. GEEUW: Boer Jim Langford geeuw de Zaterdagavond zo formidabel, dat hij op een gegeven moment echter iets voelde knappen en hij bemerkte, dat hij zijn linkeroog niet meer kon sluiten. 3 Doktoren verklaarden, dat hy door zijn mond te wijd te openen een zenuw geforceerd had, waardoor hij de ko mende zes weken slechts met een oog dicht zal kunnen slapen. KAMPIOEN: De 30-jarige Ier Kevin Sheehan is wereldkampioen spreker geworden door 133 uur aan een stuk net woord te voeren. Het record stond op naam van een Rus met 131 uur. Sheehan beëindigde zijn spreek- marathon in het afgelopen weekeind te Londen. TE VEEL: De West-Berlijners blyken dol te zijn op de Amerikaanse film „Gone with the wind", want Zaterdag is het derde jaar ingegaan, dat deze film onafgebroken in een West-Ber- lijnse bioscoop draait. Viermaal twee serveuses hebben evenwel in de loop van deze twee jaar opgezegd nadat zij de film gemiddeld 500 maal gezien hadden. Over de operateur is niets bekend. in de prauw maar in plaats van de anderen op te halen volgde hij hun voorbeeld en vluchtte. Vervolgens voer de schoener, die gebruikmaakte van zijn zeilen, de Etna-baai binnen waarna twee groepen van ca, 20 man achtereenvolgens debarkeerden. Zij maakten daartoe gebruik van de prauw die de schoener op sleeptouw had". Bewijs Het is mogelijk, dat Van Krieken binnenkort als getuige zal worden verhoord wanneer de zaak van de in filtranten die kortgeleden door de landrechter werden veroordeeld in ho ger beroep wordt behandeld. Dimara heeft ter terechtzitting verklaard dat hij tot ontvoering had besloten omdat hy aan zijn opdracht gever het bewys wilde leveren dat in filtraties op gang waren gekomen en ook omdat hij geen raad met hem wist en Van Krieken toch niet by de tocht door het binnenland kon mede- nemen. Ook wilde hij hem op deze wijze beschermen tegen enkele leden van de groep die kennelijk van plan waren met hem korte metten te ma ken. Churchill keert zich tegen Boelganin en Kroesjtsjew. „Schouwspel" wordt bestudeerd. Sir Winston Churchill heeft Maan dag in zijn kiesdistrict Woodford 'n vergadering van de conservatieve partij toegesproken, waarin hij zich zonder terughouding keerde tegen de redevoeringen, welke Boelganin en Kroesjtsjew in India en Birma heb ben gehouden en nog houden. De re devoeringen bevatten voor het me rendeel scherpe aanvallen tegen het Westen en in net bijzonder tegen En geland. De 81-jarige ex-premier, die zijn eerste grote politieke redevoe ring hield sinds hij zich in April van dit jaar als premier terugtrok, zei onder meer: „Ongetwijfeld hebt gr allen het schouwspel gevolgd, dat at leiders van de Russische staat op voeren tijdens hun reis door India en Birma. Het is voorzeker verras send en zonder twijfel een schouw spel, dat de regering zorgvuldig zal bestuderen, alvorens zij zal toestaan, lat het hier in Engeland met de pas- icWle varianten zal worden her- ha*id". Symphonie van Nederlander opgedragen aan Churchill. Aan Johan C. Berghout te Velp (G.), is de eer te beurt gevallen, zijn 7de symphonie te mogen opdragen aan Engelands ex-premier sir Winston Churchill en lady Churchill. De op dracht werd in dank aanvaard. VERKLARING VAN C.N.V. Loontrekkenden benadeeld Het verbondsbestuur van het C.N.V. heeft zich in zyn Maandag te Utrecht gehouden vergadering beraden over de mededelingen der regering inzake de loonpolitiek. Met instemming heeft het verbondsbestuur er van kennisgenomen, dat de regering in beginsel bereid is te gaan in de rich ting van overdracht van bevoegdheden ter zake van de loonpolitiek aan het georganiseerde bedrijfsleven. De practisclie betekenis van deze princi pe-uitspraak wordt in belangrijke mate beperkt door de mededeling der regering, dat nog uitvoerig beraad moest plaats hebben over de vraag of bij de opstelling van het wetsontwerp de voorstellen van de meerderheid van de S.E.R. in alle opzichten kunnen worden gevolgd. De regering is thans reeds langer dan een jaar in het bezit van het rap port van de Stichting van de Arbeid, terwijl, aldus het C.N.V., het rapport van de S.E.R. ook reeds meer dan twee en een halve maand geleden aan de regering is uitgebracht. Het ver bondsbestuur van het C.N.V. vermag daarom niet in te zien, waarom het wetsontwerp niet nog in de lopende parlementaire periode zou kunnen worden ingediend en behandeld. Het verbondsbestuur is van oordeel dat onmiddellijk aan het college van rijksbemiddelaars aanwijziging gege ven dient te worden, dat bedryfstaks- gewijze afwijkingen van de richtlij nen bij vernieuwing van collectieve contracten mogelijk zijn. Er is, zo meent het C.N.V., geen enkele reden, waarom hiermede nog langer getalmd zou mogen worden. Verder uitstel betekent volgens het C.N.V., dat in verschillende bedrijfs takken aan de werknemers het hun toekomende loon nog langer wordt onthouden. Amerikaanse neger-zangeres Louise Parker zal de komende weken een concert-tourné'e door Nederland ■maken. Donderdag wordt begonnen in Middelburgwaar zij in de Concert en Gehoorzaal voor de Z.V.U. concer teert. Zij verwierf grote bekendheid, toen zij in 191/1/ als jonge neger-zan geres uit 200 candidaten werd geko- voor de beurs, ingesteld door Ma- Anderson, de beroemde neger, alt. Ja 191/5 won zij het concours, dat was uitgeschreven voor alle winnaars >an de vijf voorafgaande audities. Zij ging in Philadelphia studeren aan het Curtis Institute of Music, waar zij in 1950 het diploma verivierf. Het verbondsbestuur van het C.N.V. geeft daarom uitdrukking aan de ern stige wens, dat de Tweede Kamer ter gelegenheid van de behandeling van de begroting van sociale zaken en volksgezondheid de regering zal kun nen bewegen, haar „uitstelpolitiek", die volgens het bestuur tot schade van loon- en salaristrekkenden is, te laten varen. Eden en MacMillan gaan naar Eisenhower. Op 30 Januari. Sir Anthony Eden, de Britse pre mier, zal op 30 Januari in Washing ton aankomen voor een bezoek van enkele dagen aan de Verenigde Sta ten op uitnodiging van president Ei senhower, aldus is Maandag op Ei senhowers boerderij bekendgemaakt. Premier Eden zal worden verge zeld door de minister van buiten landse zaken, Harold Macmillan. Na hun bezoek aan Amerika zul len zij zich naar Ottawa (Canada) begeven. Verwacht wordt dat Eden bespre kingen zal voeren met president Eisénhower in verband met het be zoek aan Engeland van maarschalk Boelganin, dè Russische premier en Kroesjtsjew. de secretaris van de Sowjet-Russische communistische partij, in het komende voorjaar. Men is te Washington van mening, dat 't Russische bezoek aan Engeland niet louter een vriendschappelijk gebaar zal zijn, doch ook gepaard zal gaan met ei-nstige besprekingen over de nog steeds bestaande meningsver schillen tussen de Sowjet-Unie en de Westelijke mogendheden. Kou in huizen van Oslo. Vele kantoren en woningblokken in Oslo worden thans niet verwarmd door gebrek aan stookolie, veroorzaakt door staking van arbeiders in de ver voersbedrijven, die nu al tien dagen duurt. Bijna 10.000 havenarbeiders, chauffeurs, arbeiders van oliemaat schappijen en andere transportbedrij ven zijn erbij betrokken. Meer dan 80 schepen in de haven van Oslo worden opgehouden. Dollars voor Egypte. De Internationale Bank heeft be sloten Egypte 200 millioen dollar te lenen voor een stuwdam bij Assoean. Deze lening wordt verstrekt ondanks het uitblijven van een accoord tussen Egypte en de Soedan. Egypte zou de lening hebben verkregen tegen 2.5 a 3 procent en de lening zou een looptijd van 20 jaar hebben. De Sowjetunie had Egypte een lening van 600 mil lioen dollar tegen 2 procent met een looptijd van 30 jaar aangeboden. St. Nicolaas bracht Maandagmiddag een bezoek aan de leerlingen van de Vlissingse R.H.B.SEn menigmaal moest de wijze oude bisschop verma nend de vinger opheffen; ook tot Ma- rijke Oele, die tot veler vreugde met Piet iets goed moest maken getuige de sporen daarvan op haar gezicht! Zivarte Piet en Marijke wa ren echter voor elkaar geen onbeken den (FOTO P.Z.C.) Hof in Slotermeer kreeg naam van Naerebout In Slotermeer worden, in overeen stemming met de open bouwstijl welke men er toepast, enkele hoven aange legd als toegangsweg tot de huizen blokken. Deze hoven hebben de na men van redders gekregen. Sinds eni ge tijd zijn in gebruik het Jan Cupido hof en het Dorus Rijkershof. Gisteren geschiedde de officiële openstelling van het Frans Naerebouthof. Een af stammelinge van de achttiende-eeuw- se Vlissingse redder en loods, mevrouw M. TegelNaerebout, trok het doek weg, dat voor het naambordje van het hof hing. In bijzijn van een klein aantal ge nodigden en belangstellenden vertel de haar echtgenoot, de heer W. Chr. Tegel, een aantal bijzonderheden om trent de Vlissingse loods, die met zijn eigen schuit in de loop der achttiende- eeuwse jaren bijna 100 schipbreukelin gen van een wisse dood redde. Terwijl een kille wind over de kale Sloter- meerse vlakte woei, schetste de heer Tegel hoe Frans Naerebout, wi standbeeld Vlissingen siert, toen hij havenmeester van Goes was gewor den, na enige tijd zijn haven zag ver zanden en zich dadelijk energiek op de visvangst wierp. De heer Tegel hield tenslotte een vurig pleidooi voor het aanhoudend toestromen van gif ten voor de Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij om de dappe ren permanent in staat te stellen schipbreukelingen te redden. Tenslotte sprak de heer H. Th. de Booy, directeur van de N.Z.H.R.M., die de huizenblokken aan de zand vlakte zag als schepen aan het strand. Hij wenste de gemeente geluk met de drie hoven, genoemd naar mannen, die hun namen zo met ere hebben gedra gen. Het Wereldgebeuren. DE VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK Protest van politieke leiders tegen tactiek van Faure Met het oog op de algemene verkiezingen die op 2 Januari in Frankryk gehouden zullen worden, zal wellicht een links georiënteerd „Republikeins Front" worden gevormd tegen de regeringscoalitie van rechts en centrum onder premier Faure, aldus hebben aanhangers van Pierre Mendès-France Maandag bekendgemaakt. Dit front zou worden gevormd door de linkse radicalen van Mendès- France, de socialistische party, een radicaal gezinde groep onder leiding van Francois Mitterrand en een Gaullistische groepering onder Jacques Chaban-Delmas. De leiders van de vier groepen hebben Maandag reeds in een gezamenlijk protest verklaard, dat er druk wordt uitgeoefend op radio en televisie, die staatseigendom zyn, om het nieuws te behandelen op een wijze die gunstig is voor premier Faure. De nationale raad van de socialisti sche partij komt vandaag bijeen om te besluiten, of de partij zich zal aan sluiten bij het Republikeinse Front, dat waarschijnlijk rekenen kan op de steun van 200 van de 627 afgevaar digden der ontbonden Nationale Ver gadering. De communisten hebben echter ook reeds een beroep op de so cialisten gedaan om met hen samen te gaan. Gezien het feit, dat de com munisten en socialisten, als zij bij de verkiezingen van 1951 verbonden wa ren geweest, in 27 van de 103 kiesdis tricten met meer dan één zetel alle zetels behaald zouden hebben om dat zij daar bij elkaar meer dan 51 procent van de stemmen kregen lijkt het communistische aanbod voor de socialisten wel verleidelijk. Daar komt nog bij, dat het centrum en rechts de aanhangers van Faure in de radicale partij, de Katholieke Volksrepublikeinen en de conservatie ven waarschijnlijk ook verkie zingsverbintenissen zullen aangaan. Vermoedelijk zal de socialistische partijraad de plaatselijke afdelingen vrij laten om zich te verbinden met wie zij willen. Men gelooft, dat de datum van de verkiezingen, daags na Nleuwsjaars- dag, gunstig is voor de communisten, aangezien hun aanhangers de meest gedisciplineerde stemmers zijn. In 1951 was de opkomst circa 78 pro cent, doch nu 2 Januari geen werk dag is, vermoedt men, dat de opkomst nog minder zal zijn, omdat veel Fran sen van het lange weekeinde gebruik zullen maken voor extra-familiebe zoek. Oost-Duitsland heeft straaljagers. Russen leveren 200 Migs. De Sowjet-Unie heeft de eerste su personische straalvliegtuigen van het t.vpe Mig 15 aan de Oostduitse poli- tie-luchtmacht verstrekt. De Sowjets leveren deze straalvliegtuigen voor de opleiding van gevechtsvliegers van de Volkspolizei die tot nu toe alleen in propellermachines hadden gevlogen. Het luchtwapen van de Oostduitse Volkspolizei beschikt thans over 600 tot 700 piloten, die voldoende zijn op geleid om thans over te gaan op straaljagers. Circa 30 Migs 15 zouden twee weken geleden verzonden zyn naar een Oostduitse vliegbasis bij Cottbus ten Zuid-Oosten van Berlijn. In de naaste toekomst zullen nog cir ca 200 straaljagers geleverd worden. (United Press) Holland trekt zijn sneeuwpak uit Na de hevige sneeuw jachten van de laatste dagen begint het nor male leven in Holland (Michigan V.S.) en in wijde omtrek weer op gang te komen. In ja- ren is er niet zoveel sneeuiv gevallen als de laatste dagen. In totaal viel er ruim 27 cm. sneeuw. Het verkeer kwam vrijwel volkomen tot stilstand. Eén dag konden de kinderen- zelfs niet naar school omdat' zij niet door de sneeuw heen konden komen. De sneeuwjacht be gon vorige week Maan dag en hield aan tot vo rige week Dinsdag avond. De drie volgen de dagen was iedereen bezig, de dikke sneeuw laag te verwijderen. Velen nonnen het, om dat er zo verschrikke lijk veel sneeuw was ge vallen, niet zo nauw met het sneeuwvrij ma. ken van de trottoirs. Daarom beloofde één van de kranten een ie der, die zijn stuk trot toir voortaan vrij wilde houden, een gratis sneeuschep. Binnen twee uren na verschij ning van de krant had één van de ijzerwinkels al 150 sneeuwscheppen omgezet. De krant zou later de rekening wel krijgen. Ér viel ook veel sneeuw in dorpen in de omgeving. Vele van die dorpen hebben Neder lands klinkende namen: Overisel,. Zutphen, Zee land, Bentheim, Borcu- lo, North Holland, Noordeloos, Drenthe, Graafschap. New Gro ningen en Vriesland. Na de hevige sneeuw val van de vorige week, trad een per inde van vrij strenge vorst in. Het kwik daalde op .sommige plaatsen tot 12 gradeyi Celsius on der nul. De meeste mensen lieten hun auto staan waar hij was blijven steken in de sneeuw en Mobilofoons Men kan rustig vaststellen, dat de heer Wollweber door de communistisch-rode wol is ge verfd. Hij heeft zich in de Oost-Duit se volksrepubliek een hele tijd bezig gehouden met het opleiden van com munistische sabotagegroepen voor de landen aan de Noord- en Oostzee. En dat „vertrouwensbaantje" zou hij niet hebben gekregen, wanneer het hem aan de daarvoor benodigde harde ei genschappen ontbrak. Hij heeft zich van die taak blijkbaar naar de smaak van zijn opdrachtgevers goed gekwe ten, want na de laatste conferentie van Genève, toen de Russische glimlach verdween, en dus ook een satelliet staat als Oost-Duitsland grimmiger ging doen, werd hij benoemd tot mi nister voor de staatsveiligheid. Wie het gezicht van de heer Wollweber be kijkt, kan gemakkelijk tot de slotsom komen, dat de nieuwe functie deze man wel zal „liggen". Zijn grijns heeft inderdaad niets meer van de vrien delijke glimlach, die deze zomer nodig was. Men kan zich voorstellen, dat hij iemand toeroept: „Zo, en kom nu maar eens voor de dag met de feiten. Als je er niet gauw mee op de proppen komt, dan zullen we je Oost-Duitse mores le ren. De geselaars staan klaar..." Men zegt, dat hij ijverig de voorbeelden van de Gestapo en van de GPOe heeft be studeerd. Het had misschien iets met de „staatsveiligheid" te maken, dat vorige week in Oost-Berlijn een Amerikaanse militaire auto werd aan gehouden, en dat ook de inzittenden, onder wie twee leden van het Ameri kaanse Congres, een verhoor moesten ondergaan. De wagen was namelijk voorzien van een mobilofoon en dat mocht niet volgens de Oost-Duitse wet ten. Aan protesten van de geallieerden heeft het na dit incident, dat overigens voor de betrokkenen spoedig voorbij was, niet ontbroken. Men richtte zich daarin tot de Russische commandant in Berlijn, gen. maj. P. A. Dibrova, aan wie duidelijk werd gemaakt, dat Ber lijn nog steeds bezet gebied is en dat in Oost-Berlijn niet de Oost-Duitse re gering in Pankof, maar de Sowjet-Unie verantwoordelijk is voor de gang van zaken. Van Russische en Oost-Duitse kant was betoogd, dat Oost-Berlijn nu fun geert als hoofdstad van de Oost-Duitse volksrepubliek. Het Oost-Duitse com munistische blad „Neues Deutschland" stelde vast, dat over die kwestie van de mobilofoons viel te praten. Men moest maar eens contact opnemen met de regering van de Duitse democrati sche Republiek, in casu met de heer Wollweber, die voor de veiligheid waakt. De marionet Oost-Duitsland wordt door het Westen nog steeds gene geerd en dat vinden de Russen, die aan de touwtjes trekken, verve lend. De Westerse mogendheden zijn het erover eens, dat alleen kan wor den onderhandeld met een vrij geko zen regering en dus niet met de stro mannen van Pankof. Het ziet er naar uit, dat de Oost-Duitsers op Westerse erkenning kunnen wachten tot Sinter klaas en Sint Joris op één dag vallen. De Russen en de Oost-Duitsers zullen dan ook weinig kunnen bereiken met het op touw zetten van incidenten zo als dat over de Amerikaanse mobilo foons. En ook het nieuwe conflict over de binnenscheepvaart van West-Duits- land via Oost-Duitsland naar Berlijn zal zeker niet leiden tot het beoogde doel. De Oost-Duitsers willen, zoals gis teren werd gemeld, de op 31 December aflopende vergunningen alleen verlen gen, als hierover tevoren directe on derhandelingen worden gevoerd tus sen de ministeries van verkeer der Oostduitse republiek en Bonn. Dit is in zekere zin een storm in een glas water. „Normaal varen ongeveer 1200 binnenschepen tussen West-Duits- land en Berlijn. De weigering van de vaarvergunning voor zestig schepen brengt het verkeer geenszins tot stil stand", heeft een West-Duitse woord voerder gezegd. en is in het Westen van plan, om het de Russen, bij dit alles scherp in te prenten, dat over Berlijn niet te marchanderen valt "en zich intussen zo weinig mogelijk aan te trekken van de Oost-Duitse drukte makers. De Amerikaanse ambassadeur James B. Conant heeft openlijk de stoute schoenen aangetrokken om zelf een tochtje per mobilofoonwagen door de Russische zóne van Berlijn te ma ken. Geen Oost-Duitser heeft het aan gedurfd, hem te laten stoppen. M' MINISTER WOLLWEBER grimmige gryns Glenn L. Martin overleden Glenn L. Martin een van de groot ste pioniers der Amerikaanse vlieg tuigindustrie, is in Baltimore op 69- jarige leeftijd overleden. Martin, die een van de grootste Amerikaanse vliegtuigfabrikanten was en die sinds vele jaren grote re geringsopdrachten kreeg, stichtte reeds m 1909 een van de grootste vliegtuigfabrieken in de Verenigde In 1907 was hij reeds begonnen met gingen. «ta* sneeuwniet wot wee. „Pliaiier^ypfCrtlegtSr" ra ""leSte geruimd, te voet. zichzelf vliegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3