Uitbreidingsplan van Zierikzee in ontwerp gereed NACHT- HOEST! U bent in a rde wolken met^ r een Dakota VERBINDINGEN MET ZEEUWSCH- VLAANDEREN TER SPRAKE GEEN UITBREIDING VAN DE T.BX.-GEVALLEN IN ZIERIKZEE FELLE BRAND IN HOTEL „TERMINUS" TE HULST ÖtëRMOGÈNf Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE GOV RANT DINSDAG 6 DECEMBER 1955 WEGENNET BESLISSEND Er moet ruimte komen voor vierhonderd huizen Het ontwerp-uitbreidingsplan van Zierikzee is verschenen. Het is voor bereid door het technisch adviesbureau van de Vereniging van Neder landse gemeenten met medewerking van het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft. Bij de samenstelling van dit plan heeft men overwogen, dat van de aanvoerwegen naar en door Zierikzee de belang rijkste ongetwijfeld zijn de doorgaande weg, die van Zijpe bij de stad (knooppunt NobelpoortBlokweg) aansluiting geeft in de richting Schouwen en de weg, die van het veer aansluit op deze splitsingen, In het kader van de wederopbouw van Schouwen is na uitvoerig overleg met de betrokken instanties als uitgangspunt voor het plan aangenomen, dat de Rjjksweg komende van Zijpe ter hoogte van het snijpunt Schouwse dijk zal worden omgelegd met een rechtstreekse aansluiting aan het we gennet ter hoogte van de Nobelpoort. De „toegangsknoop" voor Zierik zee vanaf het veer, uit Schouwen, uit de stad zelf en vanaf het uitbrei dingscomplex rond het Zweedse Ziekenhuis zal dus voor de nieuwe, bre- do dam voor het Jannewekken komen te liggen. Uiteraard zijn dit plan nen, daar Rijkswaterstaat een nieuw tracé heeft uitgezet bij het sport terrein, hetgeen op de Nobelpoort als knooppunt duiden kan. Door de aanleg dus van de traverse in de rijksweg ontstaat een driehoe kig gebied, begrensd door deze weg, de Grachtweg en de Oude Haven. Hierin ligt de weg naar de Val als hoofdverkeersader, waaromheen het uitbreidingsplan is ontworpen. Voor de grootte van het plan heeft men 'n prognose gemaakt die voor de toe komst van Zierikzee belangwekkend genoemd kan worden. Het aantal in geschreven woningzoekenden zal na realisering van de voorgenomen bouw van ca. 130 woningen op terrein nen, beperkt zijn tot 50 a 60 geval len. Behalve dit aantal dient reke ning gehouden te worden met huis vesting van ambtenaren van ver schillende overheidsdiensten, terwijl te voorzien is dat de eerstkomende jaren grotere gebouwen als kantoren sullen worden gebruikt. Voorts dient men te rekenen met de behoefte in de toekomst van woonruimte voor het stafpersoneel van het ziekenhuis en de vestiging van b.v. renteniers en gepensionneerden. Bjj een gemiddelde wroningbe- zetting van ongeveer 4 personen zal Zierikzee moeten beschikken over rond 3000 woningen. Het grootste aantal dezer woningen is oud of zeer oud, zodat ip een ver^ sneld tempo vernieuwing van de^ ze huizen geschieden moet. In totaal houdt men rekening niet de vernieuwing van 800 percelen. Door de smalle en veelal ondiepe percelerlng zal tenminste 40 m het uitbreidingsplan moeten worden gebouwd. Ruimte zal dus geschapen dienen te worden voor 400 huizen. Tevens zal er bij de realisering van liet Deltaplan een belangrijke reserve dienen te zijn voor de huisvesting van tech nisch en uitvoerend personeel. HET INDUSTRIETERREIN. Indien de weg naar de Val wordt uitgevoerd via 't te verbeteren Eerste Weegje ontstaat ten Westen hiervan en ten Zuiden van de Haven een ge bied dat uitstekend als industrieter rein kan dienst doen; per schip en per as heeft djt terrein makkelnke verbindingen. De omvang van net aan te wg'zen industrieterrein zal nog nader moeten worden bezien, maar reeds thans staat vast dat ge dacht moet worden aan een terrein voor de Koninklijke „Zeelandia", waarop dit bedrijf zo spoedig moge lijk zal gaan bouwen en een reser- Begrotingsvergadering Vlissingse raad. De gemeenteraad van Vlissingen komt Vrijdag 16 December aanstaan de in vergadering bijeen ter behan deling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1956. Voorts zul len behandeld worden de begrotin gen van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijke zorg, yan het het Gasthuis, van het Burger Wees huis en van de diensten en bedrijven voor het komende jaar, De vergader ring begint om twee uur ep zal zo no dig 's avonds om acht uur worden voortgezet. VAN w TOT De plannen van het Hulster Rei- naertcomité voor het komende jaar zijn alweer gereed. Er zal op de eer ste plaats een academische Rei- naertszitting in Hulst worden gehou den met sprekers uit Gent, Nijmegen en Luxemburg. Tevens wordt een tentoonstelling van beeldende kunst georganiseerd. Er komt een letter kundige dag van Oost-Vlaamse en Zeeuwse letterkundigen. Ook worden een Frans-Vlaamse en een Zeeuwsch- Vlaanise dag georganiseerd. Een bij zondere attractie zal de Reinaertop- tocht zijn terwijl het gezelschap Asost Noydens een opvoering van het flleren-epos zal verzorgen. Voor de jeugd wordt een speciale middag ge organiseerd, waarop een vossenfilm vertoond zal worden. 55 JAAR GETROUWD De heer en mevrouw A. Wisseker- keBonte te Philippine vierden der zer dagen onder zeer grote belang- HOOFDEWARTIER Een onzer collega's kreeg gisteren het hoofdkwartier van St. Nicolaas aan de 'telefoon. Niet meer, maar ook niet minder! Nu had h\) het kunnen verwachten. Op 5 December im mers zijn vele ver rassingen mogelijk, maar de man hapte toch wel even naar adem. Hij belde het gemeentehuis in Oost- kapelle op, om bij de burgemeester enkele inlichtingen in te winnen. ,De burgemeester heb ik een vrije vuddag gegeven", zo sprak een man met een sonoor stemgeluid, en hij vervolgde: „U spreekt met Sinterklaas....-' Het was inderdaad de grote man zélf! Tijdelijk heb ik hier m'n hoofd kwartier", vertelde hij, nog een beet je nahijgend van de wilde haast waar mee hij toen reeds tal van bezoeken m Zeeland had afgestoken „Ik blaas nou een beetje uit, om krachten te verzamelen voor vanavond", zo voeg de hij er nog aan toe, waarna onze verslaggever met een eerbiedig .Dag Sinterklaas" afscheid vat hem mocht nemen. ,Je kunt gerust je schoen zetten, hoor", zo riep de bis schop nog.... stelling hun 55-jarige bruiloft. Tal rijke blijken van belangstelling en ve le fraaie eadeaux werden de krasse oudjes, die in Philippine zeer gezien zijn, aangeboden. ZILVEREN JUBILEUM Donderdag 1 December j,l, was 't 25 jaar geleden, dat de heer J. Rijckborst, thans hoofd van de openbare lagere school te Nieuw- vliet, zijn loopbaan als onderwij zer begon. In verband hiermee werd hrj 's middags in het versier- dè schoolgebouw door gemeente bestuur en oudercommissie, in bij zijn van een aantal genodigden, fehuldigd. Burgemeester J. G. veraars sprak de jubilaris in har telijke bewoordingen toe cn bood hem namens de gemeente een boekwerk aan. Ook van de leerlin gen mocht de jubilaris enkele ge schenken in ontvangst nemen. BOTERLETTERS Zaterdagavond draaide in Wemeldin- ge het rad van avontuur! Enkele commissieleden van het uniformfonds voor de muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" brachten op deze wijze 55 boterletters aan de man, die netto f 175 opleverden, zodat de kas van eerdergenoemd fonds alweer met een mooi bedrag kon worden aangevuld. f Advertentie.) Ze verzachten met beproefde medicinale be standdelen van het wereldberoem de middel tegen verkoudheden Vicks VapoRub! Heerlijk 1 Doel treffend I Probeer zei WICKS V MEDICINALE HOESTBONBONS vegebied voor Zeelandia, dat welis waar voorlopig onbebouwd zal blij ven doch bestemd blijft voor deze Zierikzeese fabriek en tevens voor de belangen van de eigenaar van de boerderij „De Steenbakkerij". Ook De problemen van de riolering en de waterzuivering gezien het feit dat by een sluis de open verbinding- met de Öosterschelde verloren gaat zijn door het gemeentebestuur van Zierikzee aan een deskundig adviseur ter bestudering gegeven. OPENBARE GEBOUWEN. In het uitbreidingsplan zijn enkele terreinen bestemd voor de bebouwing met een openbaar gebouw. Bij het Kaaskenswater wordt het nieuwe ziekenhuis reeds gebouwd, maar het terrein op het plan is groter aange geven teneinde enige armslag te houden bij de uitbreiding van dit zie kenhuis. Voorts zullen in Zierikzee voorzieningen getroffen moeten wor den ten behoeve van het lager om derwjjs en het uitgebreid lager onT derwijs. Daartoe is een terrein be-r stemo voor de bouw van een nieuw scholencomplex. Daar de Zierikzeese scholen niet de beschikking hebben over voldoende speelplaatsen, dient de plaats van 't sportterrein zo te worden gekozen dat de afstand daarvan tot de scho len zo gering mogelijk is. Hoewel de aangegeven plaats thans aan deze eis voldoet, bestaat het gevaar dat bij sportwedstrijden een vrij groot aan tal mensen en voertuigen zich oyer de hoofdverkeersweg zouden ver spreiden. Om deze concentratie te voorkomen is do hoofdingang ver legd naar de Blokweg. De Roomsch-Katholieke begraaf plaats ligt juist ter hoogte van de aansluiting van de verschillende ver keerswegen, terwijl bovendien deze begraafplaats uitbreiding behoeft. Hierin is op het plan voorzien, te vens is er een plantsoen geprojec teerd. terwijl een gelegenheid ge schapen is voor het bouwen van en kele buurtgarages. In de bcbouwjngsvoorschriften is door het bepalen van do verschillen de klassen het te bouwen woningty pe enigszins vastgelegd. Daarbij is ér naar gestreefd om door het voor schrijven van bepaalde minima de aard yan de bebouwing en de bebou wing sdichtheid te regelen tot een verantwoord stedebouwkundig ge heel. Het spreekt daarbij vanzelf dat de voorschriften niet in de plaats treden van de bouwverordening, maar gemaakt zijn om te leiden naar een goede en hamonische ontwikke ling van het stadsbeeld, waarbij de belangen voor een goede volkshuis vesting gewaarborgd zijn. Uitvoering Kerstoratorium Jan Kuiler, De Vlissingse Oratoriumvereniging zal op 21 December a.s. in de Jacobs- kerk een uitvoering geven van het Kerstoratorium van Jan Kuiler. Deze uitvoering staat onder leiding van de componist. Zoals'men zich zal herinneren, is dit werk enige jaren geleden eveneens uitgevoerd door dit koor, waarbij het op de toehoorders een diepe indruk maakte. Ook in 'de Grote Kerk van Goes werd dit orato rium kort daarna ten gehore gebracht. De begeleiding wordt verzorgd door de Vlissingse Orkestvereniging. Volgend jaar zal de Oratoriumver eniging een jubileumuitvoering geven en heeft daarvoor in studie genomen „Das verlorene Paradies" van Bossi. De Vlissingse Orkestvereniging heeft het voornemen om in Maart van het volgend jaar een concert te geven met werken o.a. van Couperin, Mo zart en Beethoven. Van de laatste staat het derde pianoconcert in c klein op het programma. Jongensclub vierde 55-jarig bestaan De C.J.M.V. jongensclub heeft Zon dagavond in intieme kring zijn 55-jarig bestaan gevierd. Vrijdag zal dit gebeu ren met de ouders der leden en de do nateurs. Dan zal door de jongens een vlot en vrolijk programma op de plan ken worden gebracht. De bijeenkomst van Zondagavond stond onder leiding van de voorzitter der club, de heer P. Oele. Na diens openingswoord ver toonde leider P. G. Vermaire een film over het C.J.M.V.-jongenskamp in Leusden. Verder vertelde deze ook een verhaal van Jules Verne. De jongens werden verder getrac- teerd en ook was er nog een korte toespraak van ds. Jebbink. Leider v. d. Weyde hield de dagsluiting op deze geslaagde feestavond. (Advertentie) I 85 ct per pakje Landarbeiders uit andere provincies naar Zeeland In de loop van dit jaar werden tal rijke arbeidskrachten uit andere pro vincies naar Zeeland aangetrokken voor landbouwwerkzaamheden. Op vallend is hierbü, dat het aantal ar beidskrachten in de verschillende pe rioden sterk verschilde. Zo kwamen er in de periode van 25 April tot 21 Mei 138 landarbeiders naar Zeeland en van 23 Mei tot 18 Juni 208 ar beidskrachten. Voor de periode 20 Juni tot 16 Juli was het cijfer 190, voor 18 Juli tot 13 Augustus 128, voor 15 Augustus tot 10 September 96, voor 12 September tot 8 October 216 en voor 10 October tot 5 Novem ber 137. Voor uitvoering van werk in groeps verband in dienst van een uitvoerend lichaam (firma, maatschappö enz.) kwaipep pok vele personen voor werk in de landbouw-sector naar Zeeland. Hierbij waren dé cijfers voor boven genoemde perioden als volgt: 175, 238 .18, 100, 82, 130, 98. „TUNNEL NAAR NOORD-BRABANT" Voorlopig verslag begroting 1956 verkeer en waterstaat Het voorlopig verslag uit de Tweede Kamer van de rijksbegroting voor 1956 van verkeer en waterstaat heeft ook enkele Zeeuwse vraagstukken aan de orde gesteld. Hierbü kwamen vooral de verbindingen met Zeeuwsch- Vlaanderen weer ter sprake. Verscheidene leden waren van mening, dat deze streek in de eerste plaats een uitbreiding van het aantal veerboten nodig heeft, voorts invgering van een twintig minuten dienst op het veer Kruiningen-Perkpolder en tenslotte een verkorting van de wachttijd tus sen aankomst of vertrek van de veerboot Vlissingen-Breskens en vertrek of aankomst van de trpipen. Men merkte op, dat de aanschaf van een nieuwe boot voor het veer Vlissingen-Breskens reeds een aanmerkelijke verbetering zou betekenen. Bovendien werd er de aandacht op gevestigd, dat deze veerdienst in de winter op Zon- en feestdagen slechts om de twee uur wordt onderhouden, hetgeen vooral voor buitenlanders, die dit niet weten, veel ongerief betekent. Daarom werd er bij de minister op aangedrongen ook 's winters op Zondag een uurdienst te doen opderhouden. Enkele leden wezen er op, dat de bevolking er zepp mee gebaat zou zijn indien de laatste bootverbin- ding (thans op werkdagen om 22.25 uur uit Vlissingen en 22.55 uur uit Breskens) omstreeks twaalf uur 's nachts gevaren wordt. Ook in de verbinding Perkpolderr Kruiningen zou men verbetering aan gebracht willen zien. Wachttijden van drie uur schijnen hier niet zelden voor te komen, terwijl op Zondag ook in de zomer, slechts om de twee uur ge varen wordt. Men meende dat voor de veerdienst over de Westerschelde de bouw van nieuwe boten, met finan ciële medewerking van het rijk, in voorbereiding is. Zou het geen aanbeveling verdie nen deze boten zo in te richten, dat daarop ter enige tyd rails kunnen worden aangebracht met het oog op eep in de toekomst wellicht mogelijke spoorverbinding tussen Vlissingen cp Breskens Men vroeg of er. nu de Braakman is ingepolderd, geen aanleiding be staat op het Rgkswegenplan een nieu we weg te plaatsen, die dwars door deze nieuwe polder Oost- en West- Zeeuwsch Vlaanderen zou verbinden. T unnel! Men drong er op aan, dat reeds thans begonnen zal worden met een studie van de mogelijkheden om een VERKLARING SCHOOLARTS: Geen reden tot ongerustheid meer. „Er is naar het zich laat aanzien geen uitbreiding meer te verwachten van dc onlangs geconstateerde iuber- culoscaandoeningen bij leerlingen van het Prof. Zeemanlyceum in Zierikzee. Door voortdurende controle zal men er einde Januari in geslaagd rijn de be smettingen definitief onder de knie te hebben- Er is dan ook geen enkele re den tot ongerustheid meer". Dit ver klaarde ons Maandagavond de school arts van het lyceum, de heer A. J. Schilstra. Garantie leningen aan Zeeuwse ziekenhuizen. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft in samenr werking met het departement van Financiën voor de financiering van verpleeginrichtingen aan enkele Zeeuwse inrichtingen garanties ver leend voor de betaling van renten en aflossing van onrendabele leningen. Ook werd voor een ziekenhuis in Zeeland een bereidverklaring afgege- n, waarin gezegd wordt, dat garan- s verstrekt zal worden by het slui ten van een lening. Garantie werd verleend aan liet Sint Elisabeth-zie- kenhuis te Sluiskil 836.000), aan het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen 1.828,000) en aan het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee 1.115.000). Voor de Godshuizen te Middelburg werd een bereidverklaring afgegeven voor een bedrag van 615.000. Voor de plannen voor de nieuw bouw van een aantal ziekenhuizen in Nederland zal een bedrag van rond 50.000.000 nodig zijn. Hierbij wordt ook de bouw van een ziekenhuis te Goes genoemd. Voor de zogenaamde rendabele le ningen is de betaling van rente en aflossing gegarandeerd van een le ning aan de Sint Elisabeth-stichting lluis 200.000). Bovenverdieping in de as gelegd. Maandagavond omstreeks kwart over zes werd in hotel „Terjninus" tp Hulst aan de Steensedijk eeu brand ontdekt, die in betrekkelijk korte tijd de gehele bovenverdieping in de as legde. De vlammen lekten reeds door het dak, toen de brand werd waargenomen. Na ongeveer een kwartier was de Hulster brand weer aanwezig, die er in slaagde het vuur te bedwingen. Het hotel werd ontruimd. De brand was ontstaan in een der kamers op de bovenverdieping. Juist waren Maandag de schoorste nen in het hotel geveegd. De mo- gelgkheid, dat kortsluiting zou zijn ontstaan, wordt onwaarschijnlijk ge acht, omdat alle stoppen nog in tact waren. Vermoedei.Jt is de oor zaak gelegen in onachtzaamheid met vuur. Toen de brand ontdekt werd, had zij reeds enige tyd om zich heen gegrepen, want de vlammen lekten reeds door het dak. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die na ongeveer een kwartier ter plaatse wag en na enige tijd het vuur kon bedwingen. Zvqorkwam echter niet, dat dë gehele bovenver dieping uitbrandde. Naast de brand schade ontstond in het gehele hotel enorme waterschade en moest tot ontruiming worden overgegaan. 1 i t t itififie/ SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadlgi warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pijn. Met klem wees hij er op, dat het ge vaar, dat besmette kinderen weer an deren besmetten, ztiiver denkbeeldig is. Het laat zich aanzien, aldus de heer Schilstra, dat de gevallen niet van ernstige aard zijn. Er bestaat een nauwe samen werking tussen het consultatie bureau en de schoolarts, die alle uitbreidingen menselijkerwijs trachten te voorkomen? Alle me dewerking wordt echter verwacht van de zijde der ouders. Dezen toch kunnen er op toezien, dat hun kinderen en dit geldt niet alleen voor het lyceum vroeg naar bed gaan en voldoende rust genieten. Om iedere vermoeienis van de jon gelui te voorkomen, heeft de rector van het lyceum de repetitiewéek voor lopig afgeschaft en een lesrooster met minder huiswerk voor de. scholieren opgesteld. De heer Schilstra wees er op, dat men zich gelukkig kan prijzen hoe onprettig het feit op zichzelf ook blijft dat de besmettingshaard spoedig ontdekt werd, waardoor uitbreiding terstond tegengegaan kon worden. Leidse studentenvereniging van Zeeuwen viert lustrum. „Non sorJent" kamt Zaterdag in Oostkapelle bomen plflnfen, Zaterdag 10 December a.s. zal het Collegium Illustre „Non Sordent in Undis", de veren- van in Leiden stu derende Zeeuwen, op Walcheren het 140-jarig bestaan vieren. Het program ma voor dit festijn, dat als een lus trumreünie is opgezet, vermeldt een boomplanting in Oostkapelle en een receptie en diner in Middelburg. „Non sordent in undis" is in 1815 opgericht en viert dus zijn 28ste lustrum. Het is het oudste „Leidse gezelschap" van dien aard. Ter gelegenheid van dit jubileum zul len uit alle delen van het land vele leden en oud-leden naar Middelburg komen, zogls dit pm de yjjf jaar ge beurt, Gok 4e betrokken Leidse stu denten, die vqor de organisatie vap een en ander zorgdragen, irelcken naar de Reeuwse hoofdstad, Omstreeks 13 uur zal de offiejglp intocht geschie den. Per rijtuig wordt door Middel burg gereden. Daarna gaat het per auto paar Oostkapelle, waar op de speelweina- bij de openbare lagere school de boom planting zal geschjedep, Teyorep is er in het raadhuis ongeveer 14 uur een ontvangst door B. ep W, van Oost kapelle, Hierna worden de bomen, die epige tijd geleden werden aangeboden geplant, In dit verband is vermeldens waard, dat de studenten de gemeente een bedrag hebben geschonken om bjj de speelwei een plantsoen aan te leg gen. Nadat men weer ten gemeentehuize samengekomen is, gaat de tocht naar Middelburg, waar vap 17,30 tpt 18.30 uur in de bovenzaal van de Sociëteit „De Vergenoeging" een receptje wordt gehouden. Hierop volgt een diner, Zo als men zich zal herinneren, heeft „Non sordent" bij zijn vorige lustrum Veere een klapbank aangeboden- Rest te vermelden, dat ook de bekende mascotte vgn het collegium, de pop „Dove Kq", ip de bonte §tpet niet zgl ontbreken. verbinding tot stand te brengen van het Oostelijk deel van Zeeuwsch Vlaanderen met Noord-Brabant. Aan vankelijk zou hier een veerdienst kunnen worden ingesteld, op de duur zou men tot een tunnel onder, of een brug óver de Schelde moeten komen. Voor beide zal inpoldering van het verdronken land van Saaftinge nodig zijn. Er is op het ogenblik een tunnel te Antwerpen, doGh deze zal ongetwij feld binnen afzienbare tijd, evenals de Rotterdamse tunnel zijn maximum capaciteiten bereiken. Eén tunnel na bij de Nederlands-Belgische grens zou wellicht ook een gedeelte van het wegverkeer van en naar het Ant werpse havengebied, dat zich tot dicht bij de grens uitstrekt kunnen opvangen. Zulk een tunnel zou dan ook bij voorkeur in Benelux-overleg tpt stand diepen te komen. Zeer urgent achtte men de aanleg vpn de haven van Bergen op Zoom. Men merkte op, dat de aanleg van de ze haven kan plaats vinden geheel los van de verder plannen in dit ge bied, Men vroeg onder meer of de aanleg van deze haven kan samen gaan met drooglegging van een deel van het verdronken land in Zuid-Be- veland. Met betrekking tot Breskens werd gevraagd of de minister reeds een beslissing genomen heeft ten aanzien van de aanlegplaats van de veerbo ten en of daarbij aandacht is geschon ken aan de belangen van het dorp Breskens zelf. - B.B. en het dijkleger. In 'n een dezer dagen gehouden verga dering van Zeeuwse autoriteiten der Bescherming Bevolking (B.B.) is o.a. gesproken over de klachten, die geuit worden over het feit, dat vele B.B.-ers een oproep voor het dijkleger hebben ontvangen. Naar aanleiding hiervan sprak de vergadering als haar mening uit, dat recrutering voor het dijkleger dient te geschieden uit die categorie Zeeuwen, die nog niet bij andere,, or ganisaties betrokken zijn. Daarbij was men van mening, dat wanneer bij eventuele calamiteiten er gebrek aan mankracht zou ontstaanhet dijk leger een beroep zou kunnen doen op de B.B. In overleg tussen de betrokken autoriteiten zou men de nodige stap pen kunnen nemen. Deze vergadering stond onder leiding van de Commis saris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Lascursus gestart Zaterdag werd te Arnemuiden met een cursus autogeen lassen begonnen, georganiseerd door de Centrale oplei ding voor cursussen jn de autogene metaalbewerking (CÖCAM) met me dewerking vaii het Adviesbureau voor autogene lastechniek (AVAL) en de smedenpatroonsbond (SMECO- MA.l op Walcheren, waarvoor de di rectie der N.V. de Vitrite Fabriek de ruimte beschikbaar had gestéld. Namens de AVAL werden de ca. 20 leerlingen -toegesproken door de heer J. van 't Hoff, die het belang van een goede opleiding naar voren bracht en daarna de heer Pouwels als leraar aan de cursisten voorstelde. De heer S. Hillebrand schetste na mens de smedenor^anisatie het be lang van deze opleiding in verband met de examens die moeten worden afgelegd om in het bezit te komen van een vestigingsvergunning als smid. Ir. G. Kranen, dje namens de N.V- de Vitrite Fabriek sprak, wees er op, dat het autogene lassen nog al- tyd een geer belangrijk" plaats in de metaalbewerking inneemt. Tenslotte werd met de cursus aangevangen. Drijf die Rheumatische Pijnen uit Uw ieden. Doe 'n bloedzuiverende kuur. Het Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pynen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, allemaal „smartelijke" bewijzen dat er met uw bloed iets niet in orde is. Maak uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen! Zes minerale zouten, in Kruschen samengebracht, geven die organen nieuwe energie. Dan kun nen schadelijke stoffen want die zg'n het die U die verlammende pijn bezorgen zich niet ophopen of vastzetten in de gewrichten, maar worden afgevoerd langs natuurlijke VANDAAG: delburg Eléctro: „Een vrouw helpt de Saint", (lp jaar), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Luxpr: „De onkwetsbare mr. Moto", (18 jaar), 20 uur; Alham- bra: „Ontvluc-ht uit Singapore", (18 jaar), 19 en 21 uur. Goes Grand: „De schoonheids-specia list", (li jaar), ?o uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2