KA PP/1 EN DE SHOWBOAT „VERSMAKKING" IN BAKKERIJ KOUDEKERKE IN ERE HERSTELD WALCHEREN SINTERKLAASVIERING VOOR DE 00STBURGSE BEJAARDEN JAQUELIENTJE EN BRAMMETJE VEROVERDEN DE JEUGD MAANDAG 5 DECEMBER 1955 PROVIN 01 ALE ZEEUWSE 00 V RANT 1 OUD GEBRUIK Taarten en boterletters. In Koudekerke is sinds enige ja ren een oud Zeeuws gebruik in ere hersteld, een gebruik, dat door inge wijden met de naam „versmakking" wordt aangeduid! Wellicht zullen vele rechtgeaarde Zeeuwen zich bij het horen van deze naam verbaasde rimpels in het voorhoofd trekkeü. Geen wonder. „Want men vertelde ons, dat een „veismakklng" nog slechts in enkele plaatsen in deze provincie te beleven ls. Aan bakker J. K. Pouwer komt de eer toe dit gebruik in Koudekerke in volle luister te hebben hersteld. Hiertoe schafte hij zich diverse attri buten aan: een windbuks, een trek- biljart en een tolspel met enkele lo den balletjes, die de beoefenaar in een gaatje moet zien te mikken. Het publiek kan in de bakkery aan deze spelen meedoen en de prijzen zijn taarten, boterletters of specu laaspoppen. Waarschijnlijk is de „versmak king" afkomstig van het spel, dat men vroeger „smak" noem de. Bij dit „smak-spel" wierpen de deelnemers, meestal een aantal jongens, met munten of knikkers. Wiens munt of knikker 't dichtst bij een krijtlijn kwam was win naar. Later ontaardde dit spel in gecamoufleerde dobbelpartyen, waarbij hoge geldbedragen de in zet waren. Daardoor waren er steeds minder liefhebbers voor een partijtje „smak", zodat het langzamerhand verdween. Echter niet geheel. Want enkele winkeliers, die bij bepaalde gebeurte nissen (bijvoorbeeld Sint Nicölaas) een gedeelte van hun producten (taarten, boterletters enz.) niet aan de man brachten, werden door dit Gemeentebestuur antwoordt de raadsleden Het college van Burgemeester en Wethouders van Zierikzee hóeft de gemeenteraad geantwoord op een aantal vragen. Mr. K. A. Keuning had de aandacht gevraagd voor de vestiging van een dependance van dè kweekschool in Zierikzee. Hiertoe, eö antwoorden B. en W., zal een com missie ad hoe worden benoemd, be staande uit de heren J. Catshoek, J. Rameys en mr. K. A. Keuning. Op een vraag van de heer J. Rameys naar de mogelijkheid de torenuur werken om te schakelen op electrici* teit, menen B. en W. dat een derge lijke voorziening niet past in de sfeer van de stad cn niet Wenselijk is. Mr Keuning vroeg de nooddam een fraai er aanzien te geven. Aangezien deze dam eigenlijk ten nutte van andere instanties moet worden gehandhaafd, verdient het wellicht aanbeveling bij de-betreffende instanties te informe ren -of van deze zijde een bjjdrage in de beplanting van de dam verwacht kan worden. Door de löcö-burge- meester zal contact worden opgeno men met een waterstaatkundig amb tenaar. De heer S. J. bq de Vaate was in de laatste begrotingsvergadering van oordeel, dat een herziening vaft de pachtprijzen van de gemeente-ei gendommen noodzakelijk was. B. en W. antwoorden hierop, dat de pacht- prijshèfziening pas geschieden kan met ingang van het pachtjaar 1967( 1958. Uiterlijk drie maanden voor het roven van de oogst 1957 dient de ge meente dus met haar pachters in overleg te treden. Wellicht kan dc landbouwcommissie zich te zijner tijd met deze aangelegenheidbelasten. Op een suggestie van mr. K. A. Keu ning om het museum onder te bren gen in het 's Gravensteeen, ls het ad vies gevraagd van de museumcom missie. Een aantal vragen is in be handeling met de centrale dienst Noord-Zeeland. Deze dienst is op dracht gegeven de nodige voorzienin gen aan te brengen bij de wateraf voer op het Zaagmolen, naar aanlei ding van een vraag van de heer J. W. v. d. Doel. Na een opmerking Van de heer J. G. L, Simmers, betreffende de meerpalen aan de loswal bij de graan silo die 6 of 7 meter van de ccnient- brug zijn aangebracht, is gelijke op- di'acht verstrekt. Advies is gevraagd, op verzoek van de heer S. J. fovi de Vaate, voor een woning in het Röde- dorp, waarin herhaaldelijk lekkage's voorkomen. Een apart schrijven zal de raad nog bereiken over de vraag van de heer J. W. v. d. Doel. wie ei genaar is van de z.g. vluchthavèn. Deze vraag was gesteld met het oog op het ontbreken van meerpalen in deze haven. spel geïnspireerd en organiseerden een ..versmakking". Omstreeks de Sint-Nicolaastijd nield men zich in vele plaatsen dan ook druk beaig met tal van kansspelen. Langzamer hand taande ook de populariteit van dit spel en slechts weinig winkeliers, voornamelijk bakkers, hielden het vol. Bakker Pouwer, cliê Zich in 1949 in Koudekerke vestigde hij komt uit Kortgene en daar beoefende men het spel ook in „zijn" tijd begon in zijn nieuwe woonplaats nog net- zelfde jaar met de versmakking. En dit jaar zotte hij voor de ze vende maal dit gebruik op touw. Zo doende Was Zaterdagavond in zijn bakkerjj ruimte gemaakt voor aller lei spelen. Tientallen malen werd de buks door enthousiaste deelnemers geschouderd, talloze keren rolde liet balletje over 't trekbiljart en snorde de tol in het rond. Door al die ac tiviteiten waren Cr niet weinigen, die met goedgevulde gebaksdozen de bakkerij verlieten. „Vorig jaar", Vèrtelde mevrouw Pouwer, „waren ei' enkelen die zo veel wonnen, dat het met de wagen thuisgebracht moest worden!" Vlissingse Nutsspaarbank Het tegoèd bij de Vlissingse Nuts spaarbank steeg in de afgelopen maand met f 149.611,07, zodat het to taal tegoed aan het eind van Novem- b- f 13 591.763,27 bed-oeg. Er werd f 604.241,94 ingelegd en f 514.630.87 t rugbctaald. In November werden 252 nieuwe rekeningen geopend en beëindigd, zodat aan het eind van de maand het aantal rekeningen 21.308 bedroeg. Het schoolsparen le verde f 3174.55 op en de s'paarbus- jes f 3826,20. De resultaten van de onderscheidene diensten waren: Hoofdkantoor: inleg f 367,727, te rugbetaling f 298.765.34, meer inge legd f 68.961,66. Afhaaldienst: inleg f 7783,06, te rugbetaling f 9619,63, meer terug betaald f 1836.57. Söubvrg: inleg f 28.864,78, terug betaling f 19.738,80. meer ingelegd f 9125,98. Goes: inleg f 147.534,62, terugbe taling f 102.49,93 meer ingelegd f 45.034,59. Wolf aartsdijk: inleg f 39.378,28, terugbetaling f 42.080,38, meer te rugbetaald f 2702,10. Kortgene: inleg f 25.253,88, terug betaling f 53. meer ingelegd een be drag Van f 25.200,88. Ter-neuzen: inleg f 35.497,22, te rugbetaling f 27.773,89, meer inge legd f 7723,33. Zaamslag; inleg f 3447,40, terug betaling f 823,66, meer ingelegd een bedrag vart f 2623.74. Axel: inleg f 8755,80, terugbeta ling f 13.276,24, meer terugbetaald f 4520,44. Terneuzen-Zeeland Sport 1—1. Op eigen veld heeft Terneuzen de punten gedeeld met Zeeland Sport (1 1). De thuisclub, die invallers telde, voor Klouwers en Leuwis. heeft dit resultaat uit het vuur gesleept. Ter- neuzen startte met een licht over wicht, dat na ruim een kwartier re sulteerde in een doelpunt van rechts buiten Sandrini die doorgebroken was (10). Hierna namen de bezoe kers het initiatief over en er ontston den verschillende gevaarlijke situa ties voor het Terneuzense doel. Tot de rust wist doelman Lafort echter Onheil te voorkomen. In dë tweede helft was de stryd aanvankelijk gelijkopgaahil.. Geleide lik kwamen dc bezoekers iets in de meerderheid. Na een kwartier loste linkshalf K. v. d. Gruijtor van Zee land Sport van verre afstand een schot, dat doelman Lafort door de handen liet glippen (11). Hoewel ook de thuisclub nog enkele scorings kansen kreeg, was het toch de Vlis singse ploeg, waarin spil Loijosc uit blonk, die het beste van het spel be hield. Verder dan enkele corners wist men het niet te brengen, zodat met deze stand het. einde kwam van een niet op hoog peil staand duel. 9 Een woordvoerder van de Harima scheepsbouwmaatschappij heeft medege deeld. dat de maatschappij contracten heeft gesloten met Deense en Zweedse reders voor de bouw van twee tanksche pen van 19.600 ton. Middelburg C.B.T.B. kwam bijeen. Tijdens een gezamenlijke vergade ring van de afdelingen Middelburg van dè C.B.T.B. en C.J.B.T.B. hielt. Ir. J. A. van 't Leven uit Goes in de Middelburgse Bogardzaal een lezing over het Deltaplan en de daarmee verband houdende watervoorziening éh oützilting. De heer P. Ton sprak een openingswoord, waarna ir. Van 't Leven allereerst de voorgeschie denis van het Deltaplan belichtte. In het begin was er een strijdvraag over het verhogen van de dijken of het afsluiten der zeegaten. Mede óm dat 6.000.000 mensen in Nederland beneden A.N.P. wonen koos men het laatste. Afsluiten is veiliger en biedt meer bescherming. De vorming van een Zöêtwatermeer betekent boven dien een opheffing van het in de zo mer nypende gebrek aan dit water. Zeeland zal eveneens van grote Voordelen profiteren. Veel weide grond heeft 's Zomers namelijk 'dringend behoefte aan water, maar sproeien is door de aanwezigheid van brak water in de sloten onmo gelijk. De verzilting 2al eveneens een halt Worden toegeroepen wanneer men het land met zoet water zal kutinen voeden. De landaanwinning door de afsluiting is helaas van weinig betékenis, slechts 10 a 20.000 ha van veelal slechte kwaliteit. Tot besluit van deze leerzame avond volgde éen geanimeerde discussie. V.S.V. vierde tweede lustrum. De Vitrite Sport Vereniging (V.S.V.) vierde Zaterdagavond in de „Gouden Poorte" in Middelburg haar tweede lustrum. De voorzitter, de heer R. de Vries, sprak een openingswoord, Waarna het amateurtofieelgezelschap „Avedo" uit Middelburg een vlot en amusant programma ten tonele voer de. Medewerkenden waren o.a. mevr. H. de Reuver, die een aantal bekende songs bracht, de heren A. Caljouw en J. Poortvliet, die in de sketches goed werk lieten 2ien en de heer A.^"Honds- merk, die de conférences voor zijn re kening nam. De algehele leiding was in goede handen bij de heer Caljouw, terwijl de heer Hugo Reinders voor muzikale omlijsting zorg droeg. Na afloop Van dit alles Was er een gezel lig samenzijn met muzikale begelei ding Van hèt „Clavilline-kwartet" en met Sinterklaas-surprises. Officiële publicaties GEMEENTE VLtSSINGEN. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vllsisingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze HER-lnentlng op woens dag 7 december a.s. om vier uur des na middags in het gebouw van het Medisch centrum, juilanalaan 4. Vlissingen, 2 december 1055. Jaarmarkt Door de plaatselijke jaarmarkt commissie te Axel werd bekendge maakt, dat de jaarmarkt 1955 Don derdag zal worden gehouden. Voor de diverse Categorieën vee, varkens enz. zijn weer tientallen fraaie prij zen beschikbaar gesteld. Ook dit jaar bestaat voor deze jaarmarkt, weer internationale belangstelling. Vlissingen Filmavond Christelijke Metaalbewerkers Bond. De afdeling Vlissingen van de Chr. Metaalbewerkers Bond hield vorige week een fimavond ic het Concertge bouw. Nadat de heer W. Kruit, voor zitter van de afdeling, de aanwezigen en in het bijzohder de ledên van de N.CB.B. had verwelkomd, werden en kele kleuren- en tekenfilms vertoond van de Amerikaanse Informatie dienst en een film over de oprichting en werking van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal. In de pau ze hield de heer J. Lodder, districts bestuurder van de C.M.B., een toe spraak onder het motto „Hóueh zo" Tot besluit van zijn rede bracht hij hulde aan de heren J. K. Meertens, J. C. Radder en C. F. Wester, die 25 jaar lid waren van de Christelijke vakvereniging en speldde hij de jubi larissen het gouden insigne van de vereniging op. Hun echtgenoten bood hij bloemen aan. De avond werd besloten met het vertonen van de film „Walvis in zicht", die een beeld gaf Van leven en werken aan boord van de Nederland se walvisvaarder Willem Barendsz" in de Zuidelijke IJszee. Westkapelle Gemeenteavond Vorige week hielden de leden van de Ned. HerV. Kerk te Zoutelande een gemeente-avond, waarin ds. J. F:' Wagener sprak over „De Zondags viering". Na bespreking van dit on derwerp stelden de leden allerlei vra gen het leven der Kerk betreffende en gaf de president-kerkvoogd, de over de pastorie-bouw. De aanbeste- heer P. Leynse, een uiteenzetting ding hiervan zal 9 December plaats hebben. Ouderling J. Maljaars sloot deze goéd geslaagde avond met gebed. Ambtsdragersvergadering van Noord-Beveland In hét gebouw „Renata" te Kamper- bind kwamen voor de tweede maal in dit winterseizoen dfc ambtsdragers van de Hervormde Gemeenten van Noord- Beveland bijeen. De voorzitter, de heer M. van Halst uit Kortgene, opende de vergadering met schriftlezing en ge bed. In zij»» openingswoord heette spreker allen hartelijk welkom en gaf vervolgens het woord aan de inleider van deze avond, de heer 1. Llgthart Schenk uit Kamperland, die tot taak had om het rapport „Evangelisatie"» behandeld op de vergadering van de Wercidraad van Kerken In Evanaton 1854, nader uiteen te zetten. Spreker stond vooral uitvoerig stil bij het werk van de evangelisatie en de taak van de Kerk. Evangelisatie wil zeggen: het doorgeven van het Evan gelie. Spreker wee» op de diverse mo gelijkheden Cn kansen die de Kerk heeft om Oök in deze tijd de jeugd te winnen. Na de pauze werd gelegenheid ge geven hierover van gedachten te wis selen. De heer Llgthart-Schenk sloot deze zeer geslaagde ambtsdragersvergade- ring met dankgebed. Brnnmetje op het politiebureau, een beeld uit /Jaquelientje", het stuk, dat thans voor de P.Z.C.~kindervoorstel> lingen wordt opgevoerd. Oostkapelle Oprichting sociëteit voor ouden van dagen. De opbrengst van dc gehouden in zameling; voor de oprichting van een sociëteit voor ouden van dagen in Oostkapelle blijkt een succes te zijn, zodat het voorlopige comité thans de finitief tot oprichting besloten heeft. Woensdag a.s. om half twee wordt de opening gehouden in het zaaltje van de heer M. Hundersmark. De bedoe ling is gedurende de wintermaanden elke Woensdagmiddag de sociëteit open te stellen. Koffie en thee zullen tegen een kleine vergoeding beschik baar worden gesteld, terwijl het co mité al het mogelijke doet voor het aanschaffen van gezelschapsspelen e.d-, om het de bejaarden zo gezellig mogelijk te maken. Zoutelande Jaarvergadering Vrouwenvereniging De Hervormde vrouwenvereniging „Stille Kracht" te Zoutelande hlek haar jaarfeest onder leiding van haar presidente .mevrouw N. Wagener- Quispel. Het programma bestond uit samenzang, voordracht jaarversla gen en toneel. De klucht „Méneer lo geert bij 2ijü vrouw", deed de veiè aanwezigen genieten van het vrolijke spel der leden. De gemaakte goederen werden in de pauze verkocht. De jaarvergadering, waarvoor veel be langstelling bestond, mag góéd ge slaagd heten. Miniatuurtreintje botste. In dé Nieuwstraat te Terneuzen ontstond Zaterdagavond een botsing tussen een zogenaamd miniatuur treintje. bestuurd door de heer P. M. L. uit Terneuzen en een personen auto, die werd bestuurd door de heer A. M. L. S. uit Sint Jansteen. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Beide voertuigen wer den beschadigd. Geslaagde feestmiddag. Vrijdag-middag hield de O.V.V. In hotel De Vuyst te Oostburg haar jaarlijkse Sinterklaasviering voor be jaarden. Evenals vroeger was de op komst Van de bejaarden bijzonder groot. In een openingswoord zei de presidente, mevr. M. E. Hoekzema- de Herder, dat men zich als een grote familie gevoelt, die stéèdg möèr be kend raakt met de verschillende eigenschappen en gevoelens van haar leden. Ze heette in het bijzonder wel kom wethouder D. Geuze, die namens het gemeentebestuur aanwezig was en de gast van de middag mevr. C. J. Vroon-Maarleveld uit Breskens. Zij vertelde hoe het geld voor deze mid dag bij elkaar gekomen was. Van wat er wordt overgehouden, wordt ook nóg een Kerstmiddag voor de bejaar den gehouden en van de rest wordt wol gekocht, om door de oude dames verwerkt te worden tot artikelen voor de in Mei te houden bazar, dit alles ten behoeve van het eigen huis. Al dit werk is mogelijk door de grote eens- ezindheid in de O.V.V., die leden Van alle richtingen heeft. Na deze ope ningswoorden vertelde de heer I. Nor- tier, 83 jaar, in een zelfgemaakt schetsje over oude mensen, groot ouders en nun Sinterklaasviering. Op veler verzoek droeg hij ook nog een stukje voor,.afgeluisterd gesprek". De geestige wijze, Waarop dat gebeurde én het leutige dialect verwekten gro te vrolijkheid. Na de thee met cake droeg mevrouw Vroon ook in dialect voor een origineel verhaaltje van de heer Bootsgezel, dat de bejaarden 2eer aansprak, omdat het in hun jeugd speelde. Ook mej, U. Buyck oogstte veel succes niet haar grappi ge liedje, waarbij de bejaarden voor zien werden van grappige oude hoe den, die Ze tot grote vrolijkheid Opzet ten. Na al deze vrolijkheid kwam ten- Slotte met een beweeglijk vrolijk knechtje, de Goede Silit, die niet al leen pakjes Uitdeelde, maar zelfs de bejaarden een nieuw liedje leerde, dat op hun eigen leven en feesten slóeg. Zaterdagmorgen werden naar het be jaardenhuis en aan alle zieke en ge- brekkigen boven 65 jaar, thuis pakjes gebracht. SINT OP BEZOEK BIJ P.Z.C. Bijna 3000 kinderen genoten van spannend spel. Dc zevende P.Z.C.-Sl. Nicolaastour- née is Zaterdag gestart in Goes. We mogen gerust ïeggen: met succes! Met de goede herinneringen aan Kap- pie. Snugger "ii Linkie, Hang Wang, Pinkic cn al de andere „helden" van vorige jaren, blijkt de populariteit van deze kindervoorstellingen, ook bij de Bevelandse jeugd nog met het jaar le stijgen. Tot viermaal toe van 's morgens tien tot 's avonds half zeven was „de Prins van Oranje" met meer dan 700 kinderen gevuld, die met eróle spanning en enthousiasme de belevenissen van „Jaquelientje" en Brammetje hebben gevolgd. Wim de Graaf c.s., die ook nu weer deze tot een traditie geworden tour nee voor ons blad verzorgen, brengen ditmaal met „Jaquelientje" een stuk, dat zoals altijd allerminst van humof gespeend is, maar waarin toch ook de ernst niet ontbreekt. Men zou het spel een aanklacht tegen onrecht vaardigheid en oneerlijkheid kunnen noemen. Hoezeer het kinderhart hier voor ontvankelijk is, bleek duidelijk uit de messale interrupties van ae jeugdige toeschouwers bij de valsê verklaringen van de oneerlijke pleeg moeder van „Jaquelientje". Laaiend was ook het enthousiasme van de kin deren, tóen „Vrouw Tange" haar gè- LEZERS SCHRIJVEN. Kerstfeestgaven Kerstmis nadert weer en ook dit jaar wil het Leger des Heils weer vele behoeftigen verblijden met een Kerstgave. Ook voor dè ouden van dagen willen wij een bijzondere Kerstfeestsamenkomst hóuden zoals de laatste jaren gedaan werd. Hier voor ls veel geld nodig en zoals ieder jaar zullen op de verschillende be kende plaatsen in Zeeland weer Kerstpötten gezet worden. Voor het eerst op Zaterdag 3 December a-s. Mogen wij déze actlè m UW Welwil lende belangstelling aanbevelen? De bevelvoerend officieren. „Sociaal*' De „tussenkop" boven het verslag der vergadering van de VliB3ing6e raad van 25 November, getuigde óf van weinig begrip óf van weinig smaak. Afgezien nog van het féit dat de heer Koops niet gesproken heeft over het discriminerend zijn Van het wooid sociaal, ging l.et hier Over het vérband, Waarin dit woord gebruikt werd. Er werd dan ook terecht -- van meer zijden bezwaar tegen de voorgestelde naam ge maakt en het college had reeds een andere naam bedacht. Ik kan mfi voorstellen, dat b.v. redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant érnstige bedenkin gen kan hebben tegen het gebruik van het woord provinciaal op onjuis te (of minder gepaste) wijze. Het gebruiken of niet gebruiken van be paalde woorden berust veelal op ge voeligheden. Ben ik goed ingelicht, dan maakt U nogal bezwaar tegen het woord neutraal als aanduiding voor uw krant en geeft U de voor keur aan het woord onafhankelijk. Toch geven de woordenboeken voor beide gevallen een vrijwel gelijke definitie, n.l. het niet gebonden zijn aan bepaalde beginselen en niet tot iemands beschikking staande. J. van Wagtendonk, Fïaetievoorz. P. v. d. A. 12. Bij elke zwaai, die de showboat maakte, klonk er beneden een luid gerammel en gerinkel. „De boel moet vastgesjord morden", zei Kappie tegen de Maat. „Ga jij met Okkt naar beneden en zorg er voor. dat niets meer kan verschuiven". Mopperend begal de Maat Zich met Okltl na&r de za len, waar tafeltjes, krukjes en glazen door het gesllnger ever de grond rolden. Zij stouwden het glaswerk in Se kasten en zetten de kruk jes vast. Okki was in zijn element. „Vrije kermis l" riep hij, terwijl hij in een draaimo len ging zitten. „Hou onmiddellijk op met dat gespeel I" riep de Maat „Help me liever, dit rare wagentje weg te duwen; het staat hier tn de weg". Onder het spreken duwde hij zo hard hij kon tegen een karretje dat op rails was geplaatst, maar hij kon er geen beweging in krijgen. „Hij zal op de rem staan", zei Okki in, dan kun Je de rem loszctten". De Maat klom er ln en tastte rond. „Ik voel niets", zei hij „er zit geen rem in". „Dat dacht ik wel", zei Okki. „Zit je lekker?' „Wat bedoel je?" vroeg de Maai wantrouwend .houd je me soms voor de gék?" „O nee. Ome TJeerd", riep Okki, een onschuldige snuit trekkend. Maarop hetzelfde ogenblik haal de hij een hefboompje over. Meteen schoot het wagentje recht deurtjes at. die openklapten en de verschrikte stuurman opslokten. Met een snerpende kreel verdween de Maat in de donkere ruimte.- rechte straf niet ontging en voor Jaquelientje en haar vriendje Bram alles tenslotte goed kwam. Mede door de uitstekende décors en dè verdere toneelaankleding werd „Jaquelientje" een zeer geslaagd spel, dat straks ook m Vlissingen en Mid delburg ongetwijfeld duizenden kin deren en ouderen niet minder zal weten te boeien, zanghulde bracht. Telkenmale heb- bezoek van de Sint en zijn knecht uiteraard weer hèt hoogtepunt van de2è voorstellingen. Uit vólle borst hebben de kinderen, aangevuurd door pianist Den Toonder, de bisschop huh zanghulde gebracht, Tlkenmale heb ben ook enkele kleintjes hun schroom overwonnen om alleen voor de Sint een liedje te 2ingen en., voor zover dit nódig bleek, plechtige beloften te doen hun jonge leventje te zullen be teren. En vanzelfsprekend werden de ze „debutantjes" door de Sint met een surprise beloond. Namens de Prov. Zeeuwse Courant sprak de heer J. Witte voor elke voor stelling een kort openingswoord. Maandag 12 December, half Vijf, 221 hog een vijfde vobtstellihg in „de Prins van Oranje" te Goes worden ge geven, waarvoor echter inmiddels öök alle toegangsbewijzen zijn Verstrekt. ZUID-BEVELAND Goes Vergadering instituut bestuurswetenschappen. De studiekring voor de gemeente administratie en de gemeente-finan- ciën in de provincie Zeeland, het In stituut voor Bestuurswetenschappen, houdt Donderdag 15 December aan- stt.ande een vergadering in hotel „De Korenbeurs" te Goes. De agenda vermeldt o.m. een be stuursverkiezing. Door het kringbe- stuur worden aanbevolen in de vaca ture S. A. van Leverink: 1. P. Hart- hoorn, commies ter secretarie van Rilland-Bath en 2. M. van der Have. secretaris der gemeente Hoe- dekeh6kerke. Dr. J. R. Stellinga, raadsadviseur van staat, ral spreken over ..Het be slissen van geschillen van bestuur door de kroon, gehoord de afdeling voor geschillen van bestuu van de raad van state". Rilland-Bath Uitvoering „Erato" De muziekvereniging „Ërato'' te Rilland-Bath hield in de zaal „Hèt Wapen van Rlllahd" haar jaarlijkse uitvoering. Deze avsid werd geopend door de Voorzitter, de heer C. Lob- beeoo, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette, onder leiding van de directeur, de heer A. Blok, gaf „Ërato" daarna enige hurpmers ten beste. Vervolgens werden bq „Het Kampvuur" enige cowboyliedjes ge zongen. Daarna werd op vlotte wijze het blijspel ln drie bedrijven „Pensión- pèrikèlen" ten tonele gébracht. De aanwezigen beloonden de uitvoeren den met een hartelijk applaus. Tót slot werden nog enige muzikale num mers uitgevoerd, waarna de heer Lobbezoo besloot met een kort dank woord. waarin hij zich in het bijzon der richtte tot ellen, die medege werkt hebben tot het welslagen van deze uitvoering. Wemeldinge Filmvoors*3ningen. Donderdag hield de afdeling van de Ned. Chr. Landarbeidersbond te Wemeldinge een familie-filmavond in het gebouw van de Christelijke Jon- gelingsvereniging. Na opening door de voorzitter, de heer A. Dominions, werd de prachtige film ..Naar de bollen" vertoond, die gevolgd werd door enk komische films en een film over "e Amerikaan se landbouwvoorlichting. Een lid van het hoofdbestuur sprak een kort woord en sloot de vergadering. Dés middags werd een filmvoorstelling voor de schooljeugd gegeven. Nieuwdorp Zanguitvoering De Christelijke Gemengde Zang vereniging „Tot Nut en Genoegen" te Nièuwdorp gaf de jaarlijkse uit voering m de Ned. Herv. kerk onder leiding van de directeur A. Goedege- bure. Medewerking werd verleend door met meisjeskoor „Van Knop tot Bloem", terwijl het orgel werd be speeld door de heer J. de Jager. Ds. A. P. v. d. Made opende de avond met gebed. Onder meer werd ten gehore ge bracht de cantate „Waak op. gij geest der oude helden" van Jan Zwart. Het slotwoord werd gesproken door ds. G. Aalbersberg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3