Een folkloristisch gebeuren, iedere week opnieuw t t t I Klanken uit de aether OOK IN NOVEMBER EISTE HET VERKEER GROOT AANTAL DODEN SP0RJ'—i- HA1TJRI>A<3 8 DECEMBER 1995 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 18 MET DE VEREWAGENNAAR DE MARKT slot) Elke boer had zijn eigen kei.. Na de gemeenschappelijke koffiemaaltijd gingen de vrouwen haar inko pen doen in de winkels. Heel veel tijd hadden zjj niet hiervoor, want zij moesten op tijd op de botermarkt zijn. De mannen deden hun zaken in de stad en gingen daarna naar de oafé's op de Markt om die zaken verder af te handelen. Daar de café's overvol kwamen, groepeerden de meeste boeren zich op de hoek van de Markt vóór de herbergen „De Vriendschap" en „De Koophandel", zoals thans nog het geval ls. Vroeger werd weieens door de Middelburgers schertsend gezegd, dat Iedere boer daar zijn eigen kei had. Thans kan dat niet meer gezegd wor den, daar hun standplaats betegeld Is. Verder Is deze door 'n trottoirband afgebakend ter wille van het drukke verkeer, dat er langs komt. Om één uur begon de botermarkt. Sommige boerinnen hadden haar bo ter reeds afgeleverd aan vaste klan ten in de stad of bij een winkelier. Anderen gingen naar de botermarkt, waar haar korven met boter en eieren stonden. Ieder had daar haar eigen plaats, waarvoor aan de stad elke week 0.20 moest betaald wor den. Was er meer» dan één korf, dan was het bedrag hoger. Had het carillon van de nabijstaan- de Lange Jan zijn uurwijsje gespeeld, dan kon de verkoop beginnen. De koper en koopsters waren gewone burgers, maar ook handelaren in bo ter en eieren. Bij hun rondgang in formeerden zij. eerst naar de prijs. Leek hun die wat te hoog, dan ke ken zij eerst de kat uit de boom om natuurlijk ten laatste toch te kopen. De boerinnen hadden haar zwarte schorten wat opzij getrokken om ge makkelijker bij de zilveren beugel tas te komen als zy geld moesten ontvangen of wisselen. Marktnotering Tijdens de markt liep de markt- zetter Goedbloed met zijn boekje rond. Hij vroeg hier en daar aan de boerinnen welke prijs zij gemaakt hadden en tekende dit aan. Na af loop van de markt gaf hij de prijs notering op aan de Middelburgsche Courant. Hij was hiertoe aangesteld door de Z.L.M. H.W.T.D. meldt worstenweer Uk welke boek de wind ook i waait, 2o'n echte Gelderse worst van Hans Worst Te j Deventer maakt nn alles goed. Het loodje aan de worst is Uw garantie! Topkwaliteit J ...Anton Hunink! Hot perser - boe lekkerder ANTON HUNINK I HOFLEVERANCIER - DEVENTER Lening van Wereldbank voorl Ook overeenstemming met internationaal consortium Egypte is erin geslaagd, van de We reldbank een lening te verkrijgen voor de bouw van een nieuwe stuw bij Assoean, aldus heeft de Egyptische mi nister voor de nationale productie, luitenant-kolonel Hassan Ibrahim, Woensdag te Cairo medegedeeld. De besprekingen met de Wereldbank te Washington werden gevoerd door de minister van financiën, dr. Moneim El Kaissoeny, die Donderdag naar Cairo Is teruggevlogen om verslag uit te brengen aan de premier, luitenant- kolonel Gamal Nasser. Eerder was bericht, dat Egypte van de Wereldbank 'n lening van 200.000.000 dollar (760.000.000 gulden) wenste als bijdrage voor de bouw van de stuw. Bovendien bereikte Egypte reeds over eenstemming met een consortium van Britse, Franse en West-Duitse banken over een bedrag van 45.000.000 pond sterling (475.000.000 gulden) voor het project. De Sowjet-Unie heeft, zoals gemeld, Egypte financiële hulp aangeboden bij de bouw van de stuwdam." Hongarije en Oost-Duitsland hebben zich bereid verklaard, ingenieurs, machines en electrische apparaten ter beschikking te stellen in ruil voor katoen, rijst en andere producten. Raadsel van Minou Drouet nog steeds niet opgelost Het achtjarige Franse meisje Minou Drouet, dat gedichten en brieven van een merkwaardige rijpheid zou heb ben geschreven, is aan een proef on derworpen om uit te maken, of zij werkelijk het haar toegeschreven werk heeft gemaakt. Het meisje is vijf dagen afgezonderd van haar pleegmoeder en onderge bracht in de woning van de uitgever van haar werk. Rene Juillard. Deze heeft thans verklaard, dat Minou wer kelijk de aan haar toegeschreven ge dichten en brieven kan hebben ge schreven. Minou zou op een gegeven moment hebben gezegd, dat zij een ge dicht over haar huis wilde maken. In tien minuten schreef zij een gedicht, dat ons versteld deed staan, aldus Juil lard. Zij schreef nog een tweede ge dicht en een brief. Als de markt bijna aan het aflo pen was en een boerin had nog ver scheidene ponden boter ln haar mand staan, was dit een veeg teken. Het was niet zo zeer de gevraagde prijs als wel de kwaliteit van de boter, die een vlotte verkoop belemmerde. De ene boerin had dan ook smakelij ker boter dan de andere en de klan ten wisten dit gauw. Over het alge meen ging de verkoop van eieren vlotter, of de boerin moest er een zeer hoge prijs voor vragen. De botermarkt was niet alleen vol met boerinnen, kopers en koopsters, maar ook tal van touristen kwamen een kijkje nemen. Het was dan ook een schilderachtig gezicht; menig kiekje werd er gemaakt. Het tegen woordige filmen, waardoor een beter beeld wordt verkregen, kende men nog niet. Ten teken dat de markt af gelopen was werd de klok geluid. Zodra een boerin haar boter had verkocht, bracht zij haar mand naar de winkelier, bij wie zij haar bestel lingen had gedaan. Meestal had zij nog tijd om langs de kramen op de markt te lopen,- waarbij zij menig maal familieleden of goede kennissen ontmoette, met wie een praatje werd gemaakt. Vooral als zij kinderen ln dracht bij zich hadden, gaf dat aan de vreemdelingen veel bekijks. P. H. Ritter Jr. schreef destijds ln zijn „Zeeuwsche Mijmeringen", dat op Donderdag heel de stad is als een groot museum, waarin de historisch gecostumeerde boeren en boerinnen een maskerade hou den voor de vreemdelingen. Als het tijd was om in te spannen zocht ieder het plein op, waar de ve renwagen stond. Winkelbedienden hadden de boodschappen en de pak jes reeds hier bezorgd. De stalknecht hielp het door hem opgetuigde paard inspannen en kreeg van de boer een geldelijke beloning. Nu ging het huiswaarts. Evenals de heenreis was ook de terugreis aangename rijtoer. Veel veranderd Thuis gekomen begon ieder zich te „ontkleden". De dagelijkse spullen waren spoedig aangetrokken, want het werk riep. De aldus beschreven marktdag van het Walchers boeren gezin behoort tot het verleden. De tijdsomstandigheden zijn radicaal veranderd. Van de meeste veldvruch ten is door de regering een maxi mumprijs vastgesteld, waarvoor de boer moet leveren. Daar al de melk naar de fabriek gaat, bereidt de boe rin geen boter meer op de hofstede. De eieren worden afgehaald of moe ten aan een bepaald adres op het dorp worden afgeleverd. Wat het boerengezin vroeger in de stad kocht, is thans ook in de dorpen verkrijg baar. Er is dan ook geen graanbeurs meer zoals vroeger en evenmin een botermarkt. De eerste is bij de catastrophe op 17 Mei 1940 nog gespaard ge bleven, maar de laatste werd toen geheel vernield. Waar de boter markt gestaan heeft tegenover de S.P.Q.M.-poort van de Abdij, wel ke poort bij de wederopbouw is dichtgemetseld, zijn nieuwe he renhuizen verrezen, zodat met de psalmdichter kan gezegd worden: Men kent en vindt haar stand plaats zelfs niet meer. Tal van verenwagens zijn door de inundatie vernield. Wie er nog een had heeft hem opgeruimd, daar hij- toch niet meer naar de markt reed. Wel heeft de boer nog enige zaken in de stad af te handelen, maar dit kan hij na de middag doen. Zijn ver voermiddel is de fiets, bromfiets of motor. Velen hebben zich een auto aangeschaft. Hun standplaats op de hoek van de markt voor de café's blijven zij trouw, zodat menige zaak 'er wordt afgedaan. De boerin heeft minder reden naar de markt te gaan. Boter en eieren heeft zij daar niet meer te verkopen. Voor hetgeen zij voor het gezin no dig heeft kan zij op het dorp terecht. Toch gaat zij weieens op Donderdag naar stad om evenals vroeger tussen de kramen te lopen en enkele win kels te bezoeken. Zij kleedt zich ech ter niet meer in haar beste spullen, dus geen strikken of zwarte schort. De Middelburgse markt is geen folk loristisch wonder meer als voorheen. Een haart waarop al de dodelijke ver- heersongevallen gedurende de maand November zijn aangetekend. Bij be- schouwing van deze kaart dient men zich er rekenschap van te geven dat de werkelijkheid nog huiveringwek kender is dan dit beeld. Immers vol gens de regelen van de statistiek wor den alle slachtoffers, die binnen 30 dagen na een ongeval overlijden, ge rekend tot de categorie dodelijke ver keersongevallen. Aan de andere kant komen na het einde van de maand uit de plaatselijke politierapporten nog een aantal slachtoffers, die om een of andere reden niet onmiddellijk zijn geregistreerd. Ondanks het feit, dat deze kaart dus niet volledig is in letterlijke zin is het beeld dermate beklemmend, dat iedere weggebrui ker dit in zich op moet nemen. (Advertentie) U had gelijk toen U zei: „Dat hoesten moet. nu maar eens afgelopen zijn, ik pak PACTOLAN". Maar weten Uw hoestende vrienden en kennissen al van Uw wonderbaarlijke gene zing? Of moeten zij maar blijven doorsukkelen? Uw advies maakt meer indruk dan de aanbeveling van de fabrikant. Zeg het hun dan: PACTOLAN koopt U bij Uw eigen apotheker of drogist. Prijzen 0.75 - 1.35 - 2.25 Russische expeditie naar Zuidpoolgebied vertrokken Volgens een bericht van Radio- Moskou, is Woensdag een groot scheepse Russische Zuidpoolexpeditie uit Kaliningrad, het voormalige Kö- nigsberg, vertrokken. De expeditie zal bestaan uit twee schepen, de „Ob" en de „Lena", die uitgerust z(jn met machtige dieselmo toren en die o-a. vliegtuigen, helicop ters, jeeps en acht volledige radiosta tions zullen vervoeren. Ook een koel- sehip zal deel uitmaken van de expe ditie. De basis van de Sowjet-expeditie in het Zuidpoolgebied zal bestaan uit 18 „prefab -woningen, welke allen drie kamers zullen tellen, kleine krachtstations, een hangar, een gara ge, een laboratorium en twee weten schappelijke stations, welke dieper in het Zuidpoolgebied gelegen zullen zijn. De expeditie zal haar werkzaamhe den volledig coördineren met het pro gramma van het derde internationale geophysische jaar, dat loopt van 1957-'58. De „Cornet S3", straalverkeersvlieg- tuig van de Dehavilland vliegtuigen- fabriek, is Vrijdag van het fabrieks- vliegveld Hatfield vertrokken voor een proefvlucht naar Sydney in Australië. Aan boord van het vlieg tuig bevinden zich vijftien personen, bemanning en technici. De Cornet 3" zal in vier sprongen naar Sydney gaan. Tussenlandingen worden ge maakt in Cairo, Bombay, Singapore en Darwin. In Sydney zal worden overwogen of de Comet 3" over de Stille Zuidzee, Canada en de Atlan tische Oceaan naar Engeland zal te- rugkeren. De vlucht van Canada naar Hatfield zal de „Cornet 3" dan als eerste straalverkeersvliegtuig non stop maken. BOEK V \N PUSKAS Ferenc Puskas, de beroemde Hongaarse voetballer de beste linksbinnen van de we reld, noemt men hem heeft 'n boek geschreven. Het heet: Aanvoerder van het Hon gaarse elftal" en het is de le vensroman van Puskas zelf. Uitstekend en boeiend is dit werk, waarin men kan lezen hoe Puskas als zoon van arme ouders zijn loopbaan begon met het blootsvoets trappen tegen een bal van oude lappen. In zijn inleiding zegt de Magyaar, dat hij in de voet ballerij steeds veel morele steun van zijn vrouw heeft on dervonden. Hij vindt, dat een goed huwelijk een gunstige in vloed op de speler uitoefent. Twee verleidelijke aanbiedin gen, die Puskas in de loop van de tijd ontving, worden ook in het boek beschreven. Een Ita liaanse club wilde hem f 300.000 geven als hij maar kwam. Dat was in 1947 en twee jaar later bood een club uit West-Euro- po niet nader genoemd hem zelfs een half millioen. Puskas besloot er niet op in te gaan, maar dat kostte hem de nodige slapeloze nachten voordat dit voor hem vast stond.... Stanley Matthews, het Britse phenomeen, is de beste rechtsbuiten, die Puskas ooit zag. Over de training zegt Pus kas het volgende: Als ik wél eens moe word, denk ik altijd maar aan Zatopek, die heeft aangeraden in zo'n geval het volgende kwartier met dubbe le energie door te oefenen". Ook voor voetbal geldt volgens de Hongaar: „Trainen, trainen en nog eens trainen..." TANEND PRESTIGE Het prestige van Engeland op allerlei sportgebied is ta nende. Vele Britten vragen zich dan ook af wat hun land mist buiten andere landen, die de Engelsen weten te kloppen. Volgens sommigen is er maar een antwoord: Een nationaal stadion! Er bestaan wél grote stadions in het Verenigd Ko ninkrijk: Wembiey en Hamp den Park zijn er twee van. Maar deze sportaccomodaties kunnen slechts dienst doen voor enkele takken van sport. Experts vinden nu, dat er een nationaal stadion moet komen dat voor alle mogelijke sporten geschikt is. Het zou aan ten minste 200.000 toeschouwers plaats moeten bieden. Reden van bestaan voor een dergelij ke accomodatie is er zeker, menen zij. Opmerkelijk is nu, dat er inderdaad een ontwerp voor 't stadion als het bedoel de bestaat. Vorig jaar namelijk kondigde de Londense Graaf- séhapsraad aan bereid te zijn een nationaal sportcentrum voor de jeugd te bouwen bij het Crystal Palace ten Zui den van de city. GELD GEVRAAGD Dit centrum rzou ongeveer 20 ha beslaaii en o.m. een over dekte loopbaan, een zwembad en zalen voor verschillende sporten bevatten. De bouwkos- kaleidoscoop ten zouden ongeveer 2 millioen pond bedragen. Maar later deelde de Graafschapsraad mee niet b\j machte te zyn een jaar- lijkse post van 50.000 pond uit te trekken voor de expoitatie. In Engeland z\jn nu velen van mening, dat de regering dit be drag maar beschikbaar moet stellen uit de enorme bedragen die de sport opbrengt aan be lastingen in allerlei vorm. Al leen al uit de voetbalpools komt 20 millioen pond! Als de regering dit zou weigeren zijn er nog andere bronnen, zoals bijv. de KoninGeorge VI Stichting, die kortgeleden nog 55.000 pond toestond voor de bouw van een overdekte hou ten tennisbaan in Lilleshal. De ze som zou beter besteed kun nen worden voor het nationale sportcentrum, zo zegt men. De Oosteuropese landen hébben getoond wat de waarde van de sport en de lichamelijke recre atie voor een volk is, verklaart men in sommige Britse kringen Wat zou men hier niet voor de sport en voor de internatio nale vriendschap kunnen doen met het géld voor de bouw van slechts één slag schip STOCKHOLM 1958 In 1958 zullen de Europese athletiekkampioenschappen in Stockholm worden gehouden. Dat duurt nog wel even, maar het is toch van belang er reeds thans iets over te vertellen. Zroeden zal het oude Olympi sche stadion in zijn hoofdstad uitbreiden voor dit evenement. De capaciteit wordt van 21.000 op S2.000 toeschouwers ge bracht. De 386 m lange baan wordt gebracht op 440 m. Het aantal dagen, dat de kampioen schappen in beslag neemt, is 5. Het getal deelnemers zal moe ten worden beperkt. Reeds nu kan m,en volgens het huidi ge reglement op eèn dui zendtal athleten rekenen. Men overweegt voor te schrijven, dat elk land slechts met twee dames aan één nummer mag deelnemen in plaats van met S. Voor heren is het cijfer reeds 2. In verband met dit interna tionale athletiekevenement is vermeldenswaard, dat onlangs besloten is tot een massale lan- denwedstrijd, die men bijna wel een Westeuropees kampioen schap mag noemen. Hieraan zullen namelijk Frankrijk, Bel gië, Italië, Nederland, West- Duitsland en Zwitserland deel nemen. Indien mogelijk zal de ze wedstrijd voor het eerst in 1957 worden gehouden, in Brus sel. BAAN VOOR MELBOURNE In Engeland is men thans be zig met het vervaardigen van de deklaag voor de athletiek- baan vati de O. 8. 1956 in Mel bourne. Het materiaal zal waarschijnlijk in Juni 1956 naar het zesde werelddeel wor den vervoerd. Dan zal een ploeg van 25 man zich gaan bezig houden met hei aanbrengen van de deklaag. De baan wordt 402,7 m lang (440 yards) en ongeveer 8,5 m breed. Daardoor kunnen op de kortere afstan den 7 lopers tegelijk aan de start verschijnen. Niet minder dan 800 ton aan materiaal is voor de constructie nodig. Men hoopt de baar zo snel te kun nen maken, dat recordtijden mogelijk worden. De deklaag zal in ieder geval veel overeen komst vertonen met die, waar op tijdens de Bpelrn van 1948 een wereldrecord werd gebro ken en 16 Olympische records loerden gevestigd of geëve naard. De athletiekbaan van Oxford, waar Roger Bannister de droommijlde eerste al thans liep, werd door dezelf de firma aangelegd. Die firma heeft ook de baan van het White Citystadion op haar naam, waar sedert 1949 16 we reldrecords sneuvelden. ZONDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM I, 402 m. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. KRO. 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmu zlek; 8.25 Hoogmis; NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Geestelijke liede ren; 10.00 Leger des Heilssamenkomst; 11.30 Gramofoonmuzlek; 11.45 Vocaal en semble, Bach-orkest en sol.; KRO: 12.15 Gramofoonmuzlek; 12.20 Apologie; 12.40 Adventsmuziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.10 Gramo foonmuzlek; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Gramofoonmuzlek: 14.00 Voor de kinde ren; 14.30 Planovoordracht: 15.00 Een klankbeeld over het Friese land en volk; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gramofoonmu zlek; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; IKOR: 17.00 Toespraak t.g.v. de „Oecumenische Zondag"; 17.05 Vrij-Evang. kerkdienst; 18.00 Avondgebed; 18.45 Pastorale rubriek; NCRV: 19.00 Boekbespreking: 19.10 Sa menzang; 19.30 „Als wij biddencau serie.. KRO: 19.45 Nieuws; 20.00 Plechtige Inbezitneming van de troon door Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. dr. B. J. Alfrink, als aarts-bisschop van Utrecht; 21.00 Sinterklaaslied!es21.20 „Het juwe lenkistje", hoorspel; 22.05 Roulette; 22.25 Omroep-orkest, koor en sol.; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Promenade-orkest. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het plat teland; 8.30 Gevarieerd programma; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 Com ponistenportret; 10.40 Met en zonder om slag; 11.10 Lichte muziek; AVRO: 12.00 Lichte muziek; 12.30 Sportsplegel; 12.35 Even afrekenen, heren!; 12.45 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.10 Mededelingen of gra mofoonmuzlek; 13.15 Voor de jeugd;. 13.25 Voor de strijdkrachten; 14.00 Boekbespre king; 14.20 Gramofoonmuzlek; 15.10 „Hoe krijg je een Nobelprijs?", causerie; 15.35 Gamba en elavecimbel; 16.05 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Strijk- ensemble; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws en sportuit slagen; VPRO: 18.30 Korte kerkdienst; IKOR: 19.00 Adventsdienst; 19.30 Contact met Nieuw-Zeeland; 19.35 Bijbelvertelling; AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Zang; 20.50 Voordracht; 21.00 Cabaret; 21.40 Hersen gymnastiek; 22.00 Lichte muziek; 22.20 Journaal; 22.30 Gramofoonmuzlek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.25—24.00 Lichte muziek. TELEVISIEPROGRAMMA. N.T.S.: 17.00—18.30 Eurovisie: Internatio nale: zwemwedstrijden in Bochum. N.T.S.: 20.15—22.15 IJshockeywedstrijd Europese Canadezen—Rusland i n Den J Haag. MAANDAG 5 DECEMBER. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 7.10 Gewijde muziek; 7.30 Gramofoonmu zlek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerbericht; 8.15 Sportuitsla gen; 8.25 Gramofoonmuzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de hulsvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Mastkllmmen; 10.10 Gra mofoonmuzlek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoonmuzlek; 11.20 Lichte muziek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Gramofoon muzlek; 12.53 Gramofoonmuzlek of actua liteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.50 Gramofoonmuziek; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gramofoonmuzlek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte muziek; 15.45 Gramo foonmuzlek; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamermuziek: 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de Jeugd; 17.30 Gramofoonmu zlek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Rege ringsuitzending: Rijksdelen overzee: dr. H. 3. T. Bijlmer: „Gezondheidszorg op Nieuw-Gulnea ln Internationaal ver band"; 18.00-Vocaal dubbelkwartet; 18.20 Sportberichten; 18.30 Gramofoonmuziek; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws en weer berichten; 19.10 Orgelconcert; 19.30 Parle mentair commentaar; 19.45 Huismuziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Beiaardspel; 20.30 Gevarieerd programma; 22.00 Promenade orkest, koor en solist; 22.30 Gramofoon muziek: 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws: 23.15 Gramofoonmuziek; 23.40= 24.00 Het Evangelie in Esperanto. HILVERSUM H, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym nastiek; 7.25 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.15 Quatre mains; 8.30 Lichte muziek; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Gramofoonmuzlek; 9.40 Koperkwin tet; VPRO: 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Lichte mu ziek; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Dans muziek; 12.30 Land- en tulnbouwmede dellngen; 12.33 Voor het platteland; 12,38 Dansmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Planotrio; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Kamerorkest, groot koor en solist; 14.55 Gramofoonmuziek; 15.00 Gevarieerd programma; 16.00 Voor de kinderen; 17.00 Orgelspel; 17.25 Roemeens orkest; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualitei ten; 18.25 Lichte muziek; 18.40 Parlemen tair overzicht; 18.55 Kinderliedjes: 19.05 Sint Nicolaasprogramma; 19.45 Regerings uitzending: Landbouwrubriek: „Het be gon met zelfgemaakte speculaas, de sur prise van een speurtocht ten plattelande"; 20.00 Nieuws: £0.05 „De familie Doorsnee", hoorspel met muziek; 20.35 Gramofoon- muziek; 21.35 Het hangt aan de muur en het tikt; 22.00 Dansmuziek: 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Het 12.000 ton metende schip „Fair- sea" (op deze foto), vroeger een vliegtuigmoederschip, is door het Australische departement voor immi gratie gecharterd om- aan de aanvraag van vele Britse emigranten te vol doen. Heet schip zal de plaats inne men van de „Georgic". die op de route Engeland Australië niet meer ge bruikt zal worden. De eerste reis van de Aairsea" zal 5 December a.s. aan vangen, vsanneer het de haven van Southampton zal verlaten, met 1470 passagiers aan boord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 9