Over en weer beschuldigingen in gemeenteraad van Zierikzee Valdispert Zeeuwse Almanak RAMPGEMEENTE KRUININGEN KREEG PRACHTIG DORPSHUIS MIST WEER SPELBREKER BIJ ZEEUWSE VEERDIENSTEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 KWESTIE WOONRUIMTECOMMISSIE BEHANDELD Audiëntie overwogen om een raadsbesluit ongedaan te maken Harde woorden en felle beschuldigingen zyn Vrijdagavond In de Zierik- zeese gemeenteraad uitgesproken bjj de behandeling van het schrijven van de advies-commissie voor de woonruimteverdeling, die en bloc meedeelde afgetreden te zijn. De reden was het toewijzen door het college van B. en W. van een woning aan een Zlerikzeeënaar, zonder dat de commissie ge hoord was. Tijdens de discussie, waarin van verschillende zjjde betoogd werd, dat de betrokken commissie slechts adviezen geeft, verdedigde loco- burgemeester A. M. den Boer zich tegen de aanvallen van wethouder J. Catshoek; een twistgesprek, dat zo hoog liep, dat laatstgenoemde meedeel de een audiëntie bjj de Commissaris der Koningin te zullen aanvragen om een besluit van B. en W. ongedaan te maken. De verdere agendapunten gingen zonder discussie onder de hamer door of werden teruggenomen. De kwestie van de woningtoewijzing nam bjjna anderhalf uur in beslag. Loco-burgemeester Den Boer las bij de ingekomen stukken het betrok ken schrijven van de advies-commis sie voor, waarin betoogd werd, dat de commissie niet langer de verant woordelijkheid wilde nemen voor de advisering van de woningtoewijzing in een stad met 258 namen op de wachtlijst en waar de woningnood bui tensporig is. Wethouder mr. C. J: B. du Croo meende, dat er een misver stand in het spel is. Het bestuur van de gemeente berust bij B. en W. Rede lijk is dat als norm de commissie ge hoord wordt, maar in het betrokken fjeval van de heer W. in de Kapel estraat 12 was een spoedbeslis- sing noodzakelijk, die B. en W. dan ook namen. De heer M. de Moor (P.v.d.A.), lid van de afgetreden commissie, hield 't er voor dat willens en wetens de mo gelijkheid om advies in te winnen moest worden ontlopen, daar naar al le waarschijnlijkheid mocht worden aangenomen, dat ongunstig advies verstrekt zou worden. De heer M. C- Verheyen (P.v.d.A.) sloot zich hierbij aan en meende, dat wil het college de woningzoekenden van Zierikzee niet tegen zich in het harnas jagen het beleid dan ook gericht dient te zijn op de daarop betrekking hebben de voorschriften, dus een doelmatige en rechtvaardige verdeling. Misselijk kantje Wethouder Catshoek sprak zyn hardgrondige teleurstelling uit over de houding van de beide andere wet- een g voor zijn omgeving. Met twee of drie Vale!' pert-dragées kan elke ner vositeit verdreven worden. Valdispert is een zuiver natuurproduct, bev... geen chemische toevoegingen en is daardoor onschadelijk. De dragees zijn volkomen zonder elke reuk of smaak. Flaconniet30jÖ^el^Ö^dragée^ Wraagl^Uw^Apotheker^f^Drogjs^ VAN MET AVERIJ. Het Nederlandse motorschip „Alyco- ne", dat 7275 brutoregistertonnen meet, ging Vrijdagmorgen op de rede van Vlissingen ten anker, omdat het bij het vertrek uit Antwerpen averij had op gelopen aan roer cn schroef. Nadat echter goedkeuring was verkregen van de scheepvaartinspectie en van het bureau Veritas, dat de verzekeringen regelt, vertrok de „Alycone" geas- houders. „Schunnig" noemde de heer Catshoek 't, dat door bepaalde raads leden gelasterd wordt. „Ook voor my heeft deze zaak een misselyk kantje zo vervolgde spreker, „de beide wet houders hebben dit besproken ln het college en ik heb er het zwijgen maar toe gedaan omdat ik toch In de min derheid zou zyn. Ik zal me dan ook wenden tot de Commissaris der Ko ningin om een audiëntie over deze zaak met het doel dit besluit van' B. en W. nietig te verklaren". Mr. IC. A. Keuning (Roer om) zei zich te verwonderen nu eens bij uit zondering buiten de kwestie te staan, maar hij achtte niettemin het door de commissie aangehaalde artikel 3 van de woningruimteverordening onjuist. De heer J. W. van der Doel (Ail.) sprak als zijn overtuiging uit, dat de commissie haar plaats niet wist, ge tuige het tevoren door de heer Cats hoek aangehaalde feit, dat zy zelfs de burgemeester eens weigerde bij een adviesbespreking. Wethouder Catshoek meende hierin een oud-libe raal standpunt te beluisteren. Loco-burgemeester Den Boer keer de zich daarna fel tegen de heer Catshoek, in wiens woorden hij een aanval meende te beluis ieren. „In het college hebt U met geen enkel woord over deze zaak gerept. Ik heb U hoog gehouden en in de raad altijd uw beleid verdedigd, toen wij tezamen waren", zo voegde de heer Den Boer zijn medewethouder toe, „en uw zwijgen in het college is tegen de democratie, waarin men zien niet by de meerderheid neerlegt. Ik heb geen bezwaar, heb het zelfs heel graag, dat U naar de Commis saris gaat", zo besloot de heer Den Boer. Toch onjuist Wethouder Catshoek verklaarde daarna dat hy in het college niet in deze zaak gekend was, waarop de heer Van der Doel nu eens precies wilde horen hoe de vork in de steel zat, daar de heer Catshoek zichzelf tegensprak. B(j informatie bleek het, dat de beslissing volkomen wettig geno men was en zelfs de secretaris van de woningrulmtecommissle nog was opgebeld, De heer Den Boer sloot daarop de discussie en de heer Catshoek verklaarde, wan neer hy onjuist zou zyn geweest- In een volgende vergadering zyn woorden terug te nemen. Enkele verdere begrotingswijzigin gen, een aantal verordeningen en de wijziging van de bouwverordening werden goedgekeurd. Het voorstel tot de benoeming van een commissie van toezicht op de zogenaamde brugklas- se werd aangehouden. Belangrijke mededelingen waren voorts nog de reservering van f 300.000.voor de bestrating in Zierikzee, twee/derde van rampschade en de rest voor ver nieuwing, alsmede het plan van de Woningbouwvereniging „Beter Wo nen", die aan de Karnemelksvaart bij het complex varf 131 woningen nog elf andere huizen bouwen gaat. Een aan tal personen in Zierikzee zal ingevol ge de verordening op persoonlijke diensten worden aangeschreven om by eventuele calamiteiten bepaalde diensten te vervullen. MARINE-MATROZEWPWDm VERTREKT UIT VLISSIMEH Naar wij vernemen zal de matrozenopleiding van de Koninklijke Marine die thans te Missingen is gestationneerd, omstreeks half Januari van het volgend jaar worden overgeplaatst naar Den Helder. De opleiding komt aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter". De sterkte van de opleiding varieert van ca. 75 tot 100 man. Het ligt niet in de bedoeling, dat mét de opleiding, de Marine geheel uit Vlissingen zal verdwijnen. Er blijft hier een marine-basis, ook voor ope rationele doeleinden, terwijl ook het commando blijft berusten bjj een hoofd-officier in de rang van kapitein-ter-zee. Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" zal voorlopig in Vlissingen blijven, doch hierover is nog geen definitieve beslissing gevallen. Diefstal van portemonnaie en vermissing bontjas De Middelburgse recherche heeft dezer dagen de 60-jarige M. de V. aangehouden. Deze werd er van ver dacht in een café in de Zeeuwse hoofd stad een portemonnaie met ongeveer f 200.en enige Belgische franken te hebben weggenomen. Na zijn aan houding viel De V. onmiddellijk door de mand. De buit heeft hij in alcohol omgezet. De V. werd na zijn bekente nis op vrye voeten gesteld. Bij de Middelburgse politie is dezer dagenaangifte gedaan van vermis sing van een bontjas. Dit kledingstuk moet uit de woning van zekere A. P. zijn ontvreemd, 's avonds, terwijl er niemand thuis was. De recherche stelt thans een onderzoek in. TOT 3. KINDERFEEST Het blijft een wonderlijk sprookje. Een kinderfeestwaar Nederland trots op kan zijn.' Want waar ter we reld vindt men zulk een kleurrijk eve nement voor de kleuters, zo'n feest vol prettig-vreemde spanningen? Nergens. Het Sinterklaasfestijn is uniek. Dat kwam voor ons nog eens extra- duidelijk vast te staan bij de intocht van de bebaarde Spanjaard in Vlis singen. Daar kwam hij in de avond uren binnengereden, hoog te paard ge zeten, het vriendelijk gelaat, omlijst door witte baard en bekroond met de indrukwekkende mijter, zacht be schenen door het licht van fakkels en booglampen. Met muziekkorpsen en Walcherse veerewagens, vol Moorse knechten in zyn gevolg. En langs de wegen de duizenden juichende, zingende en van louter enthousiasme dansende kinderen Duinzenden kinderen, op de ogenblik stuk voor stuk bezield met eenzelfde vreugde, met stuk voor stuk „vol ver wachtingen kloppende hartjes Het is een mooi feest. Misschien wel het mooiste kinder feest ter wereld. sisteerd door de Nederlandse sleepboot „Maas" om kwart over één 's middags naar Rotterdam. ROER KWIJT. Een aanmerkelijk kleiner bootje, het tankbootje dat de Bruinissèr mossel- vloot van gasolie voorziet, kwam dezer dagen eveneens in moeilijkheden, die naar verhouding van ernstiger aard waren. Door het breken van het meer touw kwam het dwars op de zoge naamde Kleine Dam te zitten, met de achtersteven op de stenen dam en met de voorsteven in de vaargeul. Dit ge beurde in de nacht, zodat het eerst laat door enkele vertrekkende schippers werd opgemerkt. Hoewel het scheepje op dat moment nog geen belemmering opleverde, bestond de mogelijkheid, dat het bij eb zou breken en aldus de haveningang versperren. Daarom heb ben de Bru 9 en de Bru lO het vaar tuigje nog vlot getrokken. Dit kostte echter het roer, dat op de dam achter bleef, maar het scheepje zelf was be houden. MOBILIFOON. Ook de afdeling Sint-Philipsland van de Bescherming Bevolking is thans uitgerust met het zo nuttige draadloze apparaat, dat „luistert" naar de naam „Mobilifoon". Er kan dus „van man tot man" gespro ken worden, indien de omstandig heden zulks nodig maken. Het hoofdapparaat is geplaatst in de brandweerkazerne. DROGE MAAND. November was droog, meldt het proefbedrijf „Scheldemonden" te Brui- •nisse. Er werd daar namelijk slechts 23.2 m regen gemeten tegen 70 mm normaal. Ook de zelfregistrerende thermometer gaf een bijzondere aan tekening te zien: een temperatuur van 16.4 graden Celcius op 7 November. Candidaat P. J. van Tiggelen werd tot notaris benoemd Van Middelburg naar Ossendrecht. De heer P. J. van Tiggelen, candi daat-notaris uit Middelburg, is be noemd tot notaris in OsseBdrecht. De benoeming gaat in per 1 Januari a.s. De nieuwbenoemde notaris is thans als candidaat werkzaam op het kantoor van de Middelburgse nota ris, mr P. W. Meijlink. Hij zal in Os sendrecht de opvolger zyn van nota ris Th. J. M. van Aalst, die met in gang van dezelfde datum eervol ont slag verkreeg. De heer Van .Tiggelen werd op 27 Maart 1907 in Wouw geboren. In Huijbergen volgde hij de kostschool, waarna hij de HBS in Oostburg door liep. De h'eer Van Tiggelen studeerde in Breda en in Den Haag. Hy slaag de in 1934 voor het 3e deel van het notariële examen en werd daarmee dus candidaat-notaris. Van 1934 tot 1940 deed hij practijk op in IJzendij- ke. Per 1 September 1940 werd de heer Van Tiggelen benoemd tot candidaat in Kerkariel (Gelderland). Van 1945 tot 1947 nam hij vervolgens dit kan toor waar wegens overlijden van de notaris. Met ingang van 15 April 1947 werd de heer Van Tiggelen be noemd tot candidaat op het kantoor van wijlen notaris J. L. Hertoghs, die later door mr P. W. Meijlink werd opgevolgd. Sedert eind September neemt de nieuwbenoemde notaris bo vendien het kantoor van wijlen no taris Corthals in IJzendijke waar. De heer van Tiggelen was na de bevrijding geruime tijd waarnemend burgemeester van Kerkdriel. In IJzendijke vervulde hij tijdens zijn ambtsperiode tal van functies in het verenigingsleven. In Hulst is met ingang van 1 Januari benoemdtot notaris in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer N. M. J. H. Pyls, mr W. E. M. Seijdlitz, thans candidaat-notaris te Hulst. Polderbenoemingen Benoemd tot dijkgraaf van de pol der Beoosten- en Bewestenblijde heer M. de Regt Lzn., Axel; van de polder Overslag: de heer J. F. de Nijs, Overslag; van de polder Philippine: de heer R. G. Barbé, Philippine; van de polder St. Pieters: de heer R. G. Barbé, Philippine; van de Prosperpol- der (Ned. gedeelte): de heer P. V. M. Vercauteren, Clinge; van de polder Westdorpe of Nieuw Vogelschor: de heer C. P. v. d. Bilt, Terneuzen. Benoemd tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Kleine Molenpolder: de heer A. E. de Boënne, Graauw; van de Overslagpolder: de heer A. H. van Winckel, Overslag. Benoemd tot bestuurslid van de wa terkering van het calamiteuze water schap Walsoorden: de heer J. M. A. Verschueren, Hontenisse. (Advertentie Fruitvergiet (passend bij ieder servies) Etui voor rijbewijs (zeer handig) Metalen briefstandaard (uittrekbaar) Koperen haardketel ('n sieraad op de haard) Marokkaanse tas (origineel kameelhuid.) Moderne schoorsteenklok (met vogelmotieven) Lichte dameskoffer (met ritssluiting) Marokkaanse pouff (neutrale kleuren) 1.50 1.90 3.50 ,8.50 9.— 14.95 16.50 39.75 U slaagt er uitstekend voor Sint Nicolaas-gesehenken Confectie-industrie naar Oud-Vossemeer Bredase firma heeft interesse Naar wij vernemen interesseert zich een Bredase firma voor de ves tiging van een kleine confectie-in dustrie in Oud-Vossemeer. Met me dewerking van het Oud-Vossemeerse gemeentebestuur worden momenteel de mogelijkheden nagegaan tot het vinden van voldoende en geschikte arbeidskrachten. Het zou in de bedoeling liggen om in deze Thoolse gemeente een klein atelier te vestigen, dat werkgelegen heid biedt aan twaalf 'tot vijftien meisjes. Wanneer men niet minstens twaalf meisjes bereid vindt om op het atelier te gaan werken is de ex ploitatie niet lonend en zal van het plan worden afgezien. Reeds is ter plaatse ruimte be schikbaar om een niet te groot ate lier te vestigen, zodat dit punt voor lopig geen moeilijkheden oplevert. Wanneer de proef slaagt en blijkt, dat meer meisjes belangstelling heb ben dan het minimaal benodigde aan tal, is het niet uitgesloten, dat een be drijf van iets grotere omvang zal worden opgezet. Faillissement Het faillissement van Th. Coene, landbouwer in Westdorpe, is opgehe ven wegens gebrek aan actief. I Wonderlijke reis g M van een kanarie De kanarie van mevrouw D. te Vogelwaarde heeft'een even II wonderlijk als hachelijk avon- tuur beleefd. Om het kooitje ee van de kleine zanger te reini- s gen, maakte mevrouw D, ge- bruik van een stofzuiger, terwijl s het diertje zich in de kooi be- [I M vond. De kanarie kon echter de zuigkracht van de stofzuiger niet weerstaan en verdween j= plotseling angstig piepend via de slang in de stofzak Nadat het apparaat was stil- II gezet, werd het vogeltje uit zijn |e netelige positie bevrijd. Geluk- kig had het er de reis goed af- s gebracht. Dat zijn veren in de e= war zaten, kon de kanarie niet e| helpen. Maar de lust tot zingen II was hem toch vergaan Ülillllllll lltllllllllllllllll (Slot van pag. 1) genoemd". Een der bovenzalen kreeg daarom de naam „Samuël". Daar agrarisch Drente een be langrijk bedrag schonk voor de inrichting van de bibliotheek, werd deze kamer waar enkele honderden boeken de rekken vul len, naar deze provincie genoemd. De gift van de Asser Jeugdi^ad voor de inrichting van het handënarbeid- lokaal onder het toneel; deed het be stuur deze lokaliteit de naam „As sen" geven. Voorts dankte de heer De Groof o.m. de Rotaryelub Goes, die de gehele toneelaankleding voor haar rekening nam, dr ir. C. W. C. van Beekom, die als eerste een gift schonk, notaris J. J. van Dijke, die ook zijn aandeel leverde, alsmede de Plattelandsvrouwenbond, die een ta- felklaad aanbood. Bijzondere woorden van dank gin gen ook uit naar Apeldoorn, verte genwoordigd in de persoon van de burgemeester, mr A. L. des Tombe, de dames en heren van het Adoptie comité, de Zeeuwse vereniging al daar 'n 't subcomité Beekbergen „Uw hulpvaardigheid blijft gegrift in de harten van alle Kruiningenafen". Door fraai beeldhouwwerk in de in gang van 't gebouw leverde Apeldoorn ook een bijdrage aan het Dorpshuis. Daarom was besloten een der con versatiezalen naar Apeldoorn te noe men. Verder schonk Beekbergen het meubilair voor' de bestuurskamer, ter wijl de Zeeuwse vereniging te Apel doorn er een aquarel aan toevoegde. Verdiend compliment Een verdiend compliment krégen ook de ontwerpers de plaatselyke architecten M. J. ie Clercq en P. Wondergem, alsmede de aannemers met hun personeel, die bovendien voor een geschenk zorgden. Tenslotte richtte de heer De Groof zich tot de Commissaris der Koningin wiens warme belangstelling en mee leven, voor de rampslachtoffers, in Kruiningen een machtige stimulans was om het Werk opnieuw aan te vat ten. Jhr. De Casembroot, die hierna tot de officiële opening overging, prees Waarom verlaagt Provinciaal Gasbedrijf tarieven niet? Vragen van Statenlid aan G.S. In de afdelingen van de Provincia le Staten is gesproken over de jaar stukken van het Provinciaal Gasbe drijf. Opgemerkt werd, dat de verla ging van de omzetbelasting bedoeld is om te worden doorgegeven aan de consument. De P.Z.E.M. heeft de ta rieven verlaagd. Het betrokken Sta tenlid informeerde waarom het gas bedrijf 'rijn tarieven niet verlaagt. Dat zulks achterwege blyft achtte het lid onjuist, hoewel hy begrip had voor de wat moeilijke financiële positie van het bedryf. G. S. hebben hierop geantwoord. Zij deelden mee, dat het gasbedrijf het gas inkoopt11 van de rijksdienst voor de gasvoorziening. De inkoopprijs wordt mede beïnvloed door een kolen- en loonclausuie. Een zeer belangrijke stijging van de kolenpryzen en de jongste loonsverhoging zyn oorzaak, dat de prijs aanmerkelijk omhoog ging. Deze stijging is een veelvoyd van de vermindering der lasten als gevolg van het gedeeltelijk vervallen van de omzetbelasting. Mede op insti gatie van de Staten zijn de tarieven zo laag mogelijk gesteld. Als gevolg van bovenvermelde oor zaken zouden de tarieven moeten wor den verhoogd. Het college wenst ech ter de gasverbruikers niet zwaarder te belasten. Daarom werden de tarie ven slechts in gelijke mate verhoogd, zoals zij tengevolge van de wijziging in de omzetbelasting moesten wor den verlaagd. Ten laste van het be drijf is dus genomen hetgeen als ge volg van prijs- en loonstijging de in koopprijs méér steeg dan de lasten daalden door de gedeeltelijke afschaf fing van de omzetbelasting. DRIEHONDERD TON HARING MOEST WACHTEN. Misthoorn in Breskens bovendien defect ook de schoonheid van dit gebouw en bracht hulde aan de voorzitter en vice-voorzitter van het stichtings bestuur voor hun vasthoudendheid om de plannen te kunnen verwezen lijken. „Wel 98% van de Zeeuwse ge meenten kunnen jaloers zijn op Krui ningen, dat zo'n prachtig gebouw heeft gekregen". Als Commissaris der Koningin dankte hij ook de velen, die de bouw financieel en door andere medewer king mogelijk maakten. In verband met de verdeling van de nog resterende gesehenkgelden voor de rampprovincies, kon de Com missaris mededelen, dat de voorstel len van Noord Brabant, Zuid-Holland en Zeeland thans bij het bestuur van het Rampenfonds zijn ingediend. Hij verwachtte, dat deze nog in de loop van deze maand behandeld zullen worden. Het is de bedoeling van het Prov. Watersnoodcomité, dat vóór de defi nitieve verdeling nog eens met de ge meentebesturen e.d. overleg gepleegd zal worden over de besteding van de toegewezen gelden. Hansweert zal daarbij niet vergeten worden. Verder wordt nog gewerkt aan de verdeling van gelden voor Wit-Gele- en Groene Kruisgebouwen, terwijl voorts een ander klein bedrag resteert, waarvoor nog een bestem ming wordt gezocht. De Commissaris besloot met de wens, dat het Dorpshuis onder Gods zegen, tot in lengte van jaren zal mogen bijdragen tot de geestelnke, maatschappelijke en culturele bloei van Kruiningen. Na deze officiële opening richtte de heer De Gróof zich tot de bevolking van Kruiningen, die hij wees op de belangrijke positie welke het Dorps- huis als centrum kan betekenen. Het moet meer zijn dan een verenigings gebouw. Gelukwensen Na de. pauze kwamen vele spre kers aan het woord om het stich tingsbestuur hun gelukwensen aan te bieden. Burgemeester A. Schipper opende de rij en vertolkte de gevoelens van het gemeentebestuur. Hij wees daar bij op het grote belang van de geeste lijke opbouw naast de materiële we deropbouw. „Dit gebouw moet het centrum van de gehele gemeenschap worden", al dus spreker. De burgemeester van Apeldoorn, mr A. L. des Tombe getuigde van de voldoening dat ook zijn gemeente een bijdrage had mogen leveren aan de leniging van de nood na de ramp. Spreker hoopte dat de geestelijke opbouw even spoedig mag verlo pen als de materiële opbouw. Als slotuitkering van de actie „Apel doorn helpt Kruiningen" overhan digde burgemeester Des Tombe zijn Kruiningse collega een cheque van 4500. OVERIGE SPREKERS De ambachtsheer van Kruiningen, mr H. A. N. Dinger van Kruiningen zeg de een klok voor de grote zaal tóe., Voorts spraken nog de heer De Bruyn namens het Moderamen van de Her= vormde Synode, mej. W. J. H. Weste ra voor de Stichting Zeeland van Maatschappelijk en Cultureel werk, de heer A. J. Carpentier, directeur van de Middenstandsbank te .Goes voor de schenkers van de gift uit Tasmanië, de heer G. M. Lamhers, secretaris van het Landbouwnood- fonds Drente, dat de agrarische bi bliotheek schonk, de heer Griffioen die namens het adoptieeomité Beek bergen 1550 voor inrichting van de bestuurskamer overhandigde en de heer L. van Damme, namens de Vereniging in Apeldoorn. Met een dankwoord van de voor zitter van de stichting, de heer De Groof, werd deze officiële bijeen komst besloten, waarop er gelegen heid was om het fraaie gebouw te bezichtigen. INGEBRUIK. Het „Dorpshuis" in Kruiningen werd Vrijdagavond door de plaatse lijke verenigingen officieel in gebruik genomen. Alle verenigingen waren in grote getale vertegenwoordigd en de zaal was dan ook geheel bezet. Het programma, dat ten tonele werd ge bracht bestond uit het optreden van de Kon. harmonie „Eendracht maakt macht", de zangvereniging „Crescen do", de mandolinevereniging „Excel sior", het orkest „Apolló" en het Ambonezenorkest „Nathsepa hula minstrels". Het geheel werd afgewisseld door nraatjes van de radioconferencier en humorist Willy Rex. De diensten van de Provinciale Stoombootdieiisten in Zeeland zyn Vrijdag ernstig vertraagd door de zware mist. Overigens niet op alle plaatsen. De dienst Zierikzee-Katse- veer bijvoorbeeld kon de gehele dag normaal worden uitgevoerd. Vooral echter boven de Westerschelde was de mist de gehele middag en avond schier ondoordringbaar. In de dien sten tussen Vlissingen en Breskens en tussen Kruiningen en Perkpolder trad dan ook ernstige stagnatie op. In de late middag en in de avond deed zich vooral in Breskens het ge mis aan verbinding gelden. Behalve vele honderden personen en talrijke personen-auto's stonden in deze laats namelijk ook vrachtwagens, ie in totaal met 300 ton haring ge laden waren, op het vertrek van de provinciale boot tewachten. Deze pas-gevcilde haring was grotendeels voor de export bestemd en zou van daag reeds ip Duitsland moeten zyn. Tevergeefs was het wachten niet, want de laatste diensten konden uit gevoerd worden. De laatste boot op het traject Vlis- singen-Breskens vertrok om vijf mi nuten voor half vijf. Daarvoor had den de veerdiensten enige hinder on dervonden door het defectraken van de misthoorn in Breskens. Hoewel de nood-misthoorn een wat zwakkere geluidssterkte heeft, konden de bo ten zich toch goed oriënteren. Ook de vissersboten, die 's mid dags regelmatig binnenliepen, hadden weinig last van de geringere geluids sterkte van de nood-misthoorn. In de avonduren is men druk bezig geweest de defecte misthoorn weer te Herstel len. Zowel in Kruiningen, als in Perk polder werden de files van wachten de personen-wagens, vrachtauto's en motoren Vrijdagmiddag en -avond steeds langer, want noch 's middags noch 's avonds kon één der boten ae overtocht wagen. Tussen Terneuzen en Hoedekens- kerke kon de dienst 's middags nog normaal worden gevaren. Ook hier stagneerde de dienst echter in de avonduren. Om tien minuten voor half zeven vertrok de laatste boot van Hoedekenskerke naar Terneuzen. De veerdiensten over de Ooster- scheldc en de Zandkreek hadden dit maal minder te kampen met stagna tie. Daar was de mist namelijk min der ondoordringbaar en men meldde ons zelfs dat tot in de late avonduren vanuit Wolfaarlsdijk de lichten van Kortgene nog te zien waren. Tussen deze beide1 plaatsen kon de veerdienst dan ook normaal worden uitgevoerd, evenals tussen Katseveer en Zierik zee. Brug raakte klem Naar wij nog vernemen is gisteravond in Breskens bovendien de brug van de aanleginrichting klem geraakt. Nadat één'boot nog was uitgevaren, moest de dienst wéér stil worden gelegd. Twee boten uit Vlissingen moesten onver- richterzake terugkeren. Op het traject KruiningenPerkpolder is de gehele nacht doorgevaren. De met haring ge laden auto's ongeveer twintig vertrokken vannacht uit Breskens om via Perkpolder een poging te wagen. lVoor verder Zeeuws nieuws zie >- pag. 4 en 7' VVVVWWWWWWWVWwir ASTHMA en BROt'CHIAlF HOEST in 30 seconden verlicht. Hoe onwaarschijnlijk het ook lijkt één Adozo tablet verlicht de hevigste aanval van asthma of bronchiale hoest in 30 seconden en herstelt de normale ademhaling in 5-15 minuten. Neem zelf de proef met de Adozo ta bletten. Bij apothekers en drogisten. VANDAAG. Middelburg Electro: „The great ad venture" (a.l,), 18 en 21.15 u.; Schouw burg: „From here to eternity" (18 j.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Raspoetin? (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Moeder wat een klap (alle leeftijden), 19 en 20 uur. Souburg De Zwaan: Opvoering kin derkoor „De Zuiderstemmen" 19.30 MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als vandaag. 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: Als vandaag, 15 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: Als vandaag, 15,19 en 21 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2