KA PP/F EN DE SHOWBOAT ECONOMISCHE BESCHOUWINGEN IN DE TWEEDE KAMER ONVEILIG VERKEERDRIE DODEN EN TWEE GEWONDEN SPORT EN WEDSTRIJDEN De onverwachte erfenis 12 PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 DECEMBER 1955 GEEN BELANGSTELLING VOOR APART P.B.O.-MINISTERIE. Pleidooi voor Europese, economische integratie (Van onze parlementaire redacteur) Angstvallig hebben de Tweede Kamerleden zich Woensdagmiddag, toen de begroting van Economische Zaken voor 1956 aan de orde gesteld werd, onthouden van de behandeling van een van de interessantste onderwerpen bij deze begroting: de kernenergie. De beraadslagingen over de Economi sche Zaken waren namelijk in twee delen gesplitst. Het le gedeelte om vatte de algemene economische beschouwingen, waarin tevens konden worden betrokken de vijfde industrialisatienota en een nota betreffende het toerisme en het vreemdelingenverkeer. Onder het tweede gedeelte, waar aan de Kamer Woensdag nog lang n iet toe was, zijn samengevat de kern energie, het mijnwezen en de begroting van de Staatsmijnen in Limburg voor 1956. (WD) verlangden, dat de overheid, als zij de investeringen van het be drijfsleven wil beperken, zelf het voorbeeld geeft. Laatstgenoemde waarschuwde tegen de gevaren van inflatie en de heer Janssen prees de activiteit, die de minister op het ge bied van de energie-voorziening ont plooit. Mr. Blaisse van de KVP bond de regering op het hart wat de vesti ging in ons land van buitenlandse industrieën betreft, selectiever .op te treden. Naar zijn oordeel zou men de ze industrieën slechts mogen toela ten, als zij wezenlijk bijdragen tot de verbreding van ons productiepoten tieel. EEN BLIJVERTJE Evenals mr Van Leeuwen (WD) had ook drs Roemers (PvdA) geen behoefte aan een apart departement voor de publiekrechtelijke foedrijfsor- nisatie. Eerstgenoemde vreesde, __,t de PBO-minister een blijvertje zou zijn. Liever zag hij de PBO en Economische Zaken in één hand. De Kamer zet de beraadslagingen hedenmiddag voort. Op waakzi op blijvende waakzaamheid, drong aan de socialistische afgevaardigde drs Nederhorst, die er de aandacht in de were) J vond, dat dit niet steeds zo olijven en dat men langzamer hand tot een gemeenschappelijke markt, tot Europese, economische in tegratie moet proberen te komen. Dat wil zeggen, aat Nederland zich bij de andere landen zal moeten aan- flassen. Daarbij is aan de regering de aak het loon en prijsbeleid stevig in handen te houden en toe te zien, dat dit beleid niet door kartelvor ming en kartelafspraken wordt ge- Enkele sprekers, zoals de heren Janssen (KVP) en Van Leeuwen Sneltrein rijdt in op groep arbeiders: twee gewonden De sneltrein die Woensdagmiddag om 12.24 uur uit Sittard naar Maas tricht was vertrokken is op he-t tra ject tussen Sittard en Geleen ingere den op een groep spoorwegarbeiders, arbeiders van het N.V. Twee i Spoor weg bouwbedrijf werden gewoïid: Een arts uit Lutterade verleende ter plaatse eerste hulp, waarna de beide slachtoffers naar een ziekenhuis te Sittard zgn overgebracht. Het onge val is te wijten aan een verkeerde re actie van de beide arbeiders op het waarschuwingssignaal van de veilig heidsman. De trein had een kwartier vertraging. De twee gewonden zjjn P. J. B. en Ph. M„ uit Nederweert, beiden zijn zwaar gewond en voor M. bestaat levensgevaar. Minder omzetbelasting bij invoer Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het Koninklijk Besluit van 27 Augus- halfjaar i tus 1955, houdende wijziging van de aanwijzing van de goederen, voor welke de omzetbelasting bij invoer wordt verhoogd. Dit Koninklijk Besluit hield ver band met het feit, dat ingevolge de wet van 15 Augustus 1955 tot wijzi ging van de omzetbelasting zowel de invoer als de levering door de Neder landse fabrikant van textiel, suiker, oliën en vetten niet meer aan om zetbelasting zijn onderworpen. De verhoging met 1 pet. volgens de omzetbelasting van 1954 kan in ver band daarmee naar de staatssecreta ris van financiën in de toelichting op op het ontwerp meedeelt, voor ver scheidene goederen geheel of gedeel telijk ongedaan worden gemaakt. Woningbouw in eerste van 1955 In Zeeland 650 woningen gereed gekomen De woningvoorraad in Nederland Is In het eerste halfjaar van 1955 ver meerderd met 19.437 eenheden. Deze vermeerdering is het resultaat van de voltooiing van 23.771 nieuwe wonin gen. In Zeeland kwamen 650 woningen gereed. Hoewel de woningproductie in geld uitgedrukt het eerste halfjaar van 1955 een hoger bedrag heeft belopen dan in de overeenkomende periode van het vorige jaar, is het aantal gereedgeko men woningen kleiner. De totale bouwproductie had tot Juli van dit jaar een omvang van 777 millioen gul den (dat is 26 millioen meer dan tot Juli 1954); voor woningbouw werd van dit bedrag 332 millioen besteed, dat is slechts 40 procent van het be drag dat in het bouwprogramma voor het eerste halfjaar van 1955 was ge raamd. D. „Ik dacht wel, dat Je het zou aandurven", zei John B. Wellar, Kapple warm de hand drukkend. „Dus dat ls afgesproken: je zorgt, dat mijn showboat binnen twee maanden deoceraan over „Hm.eh.tja, dat doen we dan maar" zei Kapple een beetje onzeker. Het leek hem een riskante onderne ming, om zich met zo'n platboomse hekwleler op de hoge golven van de oceaan te wagen, maar na zijn uit val tegen Daniël Krisp kon hij zich moeilijk terugtrek ken. „En lk blijf er alles onder verwedden, dat het Je niet zal lukken 1" riep Daniël Krisp, met zijn bankpapier krakend. „Een zeeman wedt niet", zei Kapple. „Dat laten we aan landrotten over, die zelf geen risico lopen". HIJ keerde zich waardig om en ging naar zijn bemanning om hen het nieuws te verteUen. Hier zag hij wel een beetje tegen op, want hoe meer hij er over nadacht, hoe meer hij besefte, dat het een bar gevaarlijke on derneming was. „Zo Jongs", zei hij zo achteloos mogelijk, „we hebben weer een opdracht, We moeten dadelijk met die showboat vertrekken en naar Lutjewier varen". „Hoera I" riep Okkl. „Alle dagen kermis aan boord!" Maar de Maat en de Meester juichten helemaal niet. „Met een rivierboot de oceaan over?" bromde de Meester, „laten we dan maar meteen ons testament maken" De Maat begon te beven. „Doe het niet, Kapple I" smeekte hij huilerig. „Daar komt niets dan ellende van 1" In Amsterdam twee doden door gasvergiftiging Eigengemaakte kachel vormde kolendamp In een fietsenstalling in Amsterdam- Zuid heeft de politie Dinsdagnacht de stoffelijke overschotten gevonden van de 18-jarige stallinghonder G. van N. en de 25-jarige mej. A. N. Er werd sectie verricht en aangenomen wordt, dat beiden door gasvergiftiging om het leven zijn gekomen. De stallinghouder had in de keuken een geïmproviseerde kachel gemaakt door op het gasstel omgekeerd een bus te plaatsen. Dit „open vuur" was de oorzaak, dat in de afgesloten ruimte, na verloop van tijd alle zuurstof was opgebruikt en het gevaarlijke kool- monoxyde zich ontwikkelde, dat het tweetal noodlottig is geworden. Te Amsterdam zijn drie vrouwen, die op een vluchtheuvel op de Over toom bij de J. P. Heijestraat stonden, aangereden door een bus. Een yan hen, de 70-jarige mevrouw C. C. W. werd daarbij zo zwaar gewond, dat zij kor te tijd later is overleden. De tweede de 82-jarige mevrouw A. M., werd met een beenfractuur naar .het Binnen gasthuis overgebracht. Een 27-jarige dame kreeg lichte kwetsuren en kon naar huis gaan. De buschauffeur moest plotseling remmen om een auto te ontwijken. Hij slipte daarbij tegen de rand en reed gedeeltelijk over de vluchtheuvel, waarop de vrouwen stonden te wach- ten- De 74-jarige R. van I. uit Echteveld is gisteren, toen hij uit het ziekenhuis te Tiel, waar hij bij zijn zoon op be zoek was geweest, per fiets huiswaarts keerde, door de aanhangwagen van een trailer aangereden en op slag ge dood. De bestuurder van de trailer, die niets had gemerkt, werd door een bromfietser gewaarschuwd. Op de Jachtlaan in Apeldoorn zijn Woensdagavond twee dames bij het oversteken van de rijweg door een motorrijder gegrepen. De dames, de 82-jarige weduwe G. V.-Van E. en de 75-jarige mevrouw A. J.-S. werden ernstig gewond naar het ziekenhuis in Apeldoorn overgebracht, waar eerstgenoemde kort na aankomst is overleden. Vragen over tegemoetkoming bij aardappelmoeheid Verschenen is het verslag der vas te commissie voor landbouw, visserij en voedselvoorziening uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wij ziging der begroting 1955 van land bouw, visserij en voedselvoorziening voor een tegemoetkomingsregeling aan de met aardappelmoeheid be smette bedrijven in de veenkoloniën. Van verschillende zijden werd ge vraagd, aldus het verslag, waarom de tegemoetkomingsregeling beperkt wordt tot veenkoloniale bedrijven. Waarom wordt deze regeling niet me de van toepassing verklaard op even tuele andere gebieden, waar men met dezelfde moeilijkheden te kampen heeft (gehad?) Ook was het enige leden van de commissie niet duidelijk, waarom het deelnemen van de overheid in de ge troffen regeling nadrukkelijk als een uitzondering wordt gekenschetst. Amsterdam-Vancouver via Pool tweemaal per week C.P.A.L. verdubbelt aantal vluchten Met ingang van April 1956 ver hoogt de Canadian Pacific Air Lines het aantal vluchten op de dienst tus- ten Sydney en Amsterdam via het Noordpoolgebied tot tweemaal per week. Dit besluit is genomen naar aan leiding van de prote vraag naar pas sage. die er blijkt te bestaan. Dit geldt vooral voor het gedeelte AmsterdamVancouver. Binnen zes maanden na de opening van deze dienst werd de 1000ste passagier naar Vancouver geboekt. De maatschappij hoopt tussen Van couver en Amsterdam een derde we kelijkse dienst in te stellen in de zo mer van het volgende jaar. (Advertentie.) Fles I en III beiden nog zonder verliespunten Open-parenwedstrijd bridge op 10 December in Vlissingen De uitslagen van de in het afgelo pen weekend gespeelde viertallen- wedstrijden van afd. A luiden: VBC II—Middelburg 110—26; Fles I- VBC III 51—12;; Fles II—Fles IH 28—38; Fles V-VBC IV 1^—50; Rob bers—PGV II 46—26; Middelburg II- PGV 65—14. In de stand kwam enige verande ring. Slechts twee viertallen zijn nu nog'zonder verliespunten, nl. Fles I en Fles HI, die resp. in de hoofdklas se en in de eerste klasse de leiding hebben met 4 gewonnen partijen. De belangstelling voor de open-Pa- ren-wedstrijd, die op 10 December in het Strandhotel te Vlissingen zal worden gehouden, is behoorlijk groot. Aan deze propaganda-wedstrijd zal een expositie worden verbonden van alle in het Nederlands verschenen bridge-boeken. Ook het moderne au to-bridge zal niet ontbreken. Pijlenrit op Walcheren De ren- en tourclub „Theo Middel kamp" hield in het kader van gezel- ligheidsritten Zondag een pijlenrit op Walcheren. Diverse leden uit geheel Zeeland namen aan deze rit deel. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. A. de Dreu uit Goes met 3 straf - punten; 2. M. J. Rijk uit Goes met 6 strafp.; 3. D. Breen uit Goes met 9 strafp.; 4. en 5. F. Doeselaar uit Sluiskil en D. Harinck uit Goes elk met 12 strafp.; 6. J. van Espen uit Axel met 13% strafp.; 7. S. Appel uit Goes met 15 strafp.; 8. F. .Toossens uit Goes met 16% strafp.; 9. Lampo uit Sas van Gent met 21 strafp.; 10. J. Bruël uit Goes met 24 strafp. Nog geen nieuw lid in afdelingsbestuur K.N.V.B. Ter vervulling van de vacature- Zwartepoorte in het bestuur van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, is een stemming gehouden tussen de drie daartoe gestelde candidaten, de heren A. W. Bakker (N'ieuwdorp), A. F. van der Pluym (Vlissingen) en J. D. Vermaas (Goes). Bij deze eerste stemming, waarbij van de 88 verzonden biljetten, verte genwoordigend 167 stemmen, slechts 71 biljetten met een totale waarde van 134 stemmen waren uitgebracht, behaalde geen der candidaten de ver eiste meerderheid. De hoer Van der Pluym kreeg 65 stemmen, de heer Balïker verwierf er 39, terwijl de heer Vermaas met 30 stemmen uit de bus kwam. Er zal nu een herstemming moe ten wordengehouden tussen de heren Bakker en Van der Pluym. Push Hl-Middelburg III De dameshockeyploeg Middelburg H heeft voor de onderbondcompetitle twee maal van Push III verloren. De ploeg speelde met tal van invalsters, zelfs zonder keepster. De doelverde- digster, die toen sportief door Push werd afgestaan, bleek deze kunst niet machtig, waardoor practisch ieder schot raak was. De Push-da- mes, die nu reeds kampioen zijn, be haalden daardoor een monsterzege, eerst 120 en daarna 102. Zeeuws damkampioen gelijk met Brabander Beslissingswedstrijd om Zuidelijk kampioenschap Door zijn beide partijen tegen de Brabander A. de Gr3sg remise te spe len is de Zeeuwse damkampioen Jan Sinke thans gelijk met deze tegenstan der geëindigd in de wedstrijden om het Zuidelijk kampioenschap. De Lim burger Okrogelnik heeft zich terug getrokken. Sinke had in beide partijen aanmer kelijk positievoordeel, maar wist dit niet in winst om te zetten. De Graag's speelwijze was zoals we dit van hem gewend nzij geheel op de verdedi ging ingesteld. Sinke speelde gematigd agressief en zal zeker in staat moe ten worden geacht in de -nu volgende beslissingspartijen zijn meerderheid in een winstpartij te realiseren. De eerst volgende winstpartij zal beslissend zijn. De beslissingswedstrijd wordt 10 December te Tilburg gespeeld. Eindigt deze in remise, dan wordt de volgende partij te Goes gespeeld. Promotie- degradatie bij amateur eerste klassers Aangezien er misverstand blijkt te bestaan over de promotie-degradatie regeling van de le en 2e klassers bij het amateurvoetbal is het dienstig te vermelden, dat de kampioenen van de le klassen A, B en C een gehele competitie zullen spelen met als in zet de amateurtitel van Nederland. De nummers laatst en voorlaatst van deze klassen degraderen naar de 2e klasse. De kampioenen van de 2e klassen A en B van district Zuid I en Zuid H spelen In een groep van vier een gehele competitie om twee plaatsen in de le klasse. Voor Nieuwjaar uitspraak in proces baby-verwisseling In de geruchtmakende zaak van de Leidse babyverwisseling zal de Haag se rechtbank 27 December bij verstek vonnis wijzen. Voor de gedaagde par tij, de beide ouderparen, tussen wie in 1931 de- verwisseling der beide meis jes onbewust moet hebben plaats ge had, is er ter rechtszitting niemand verschenen. Er worden dus geen plei dooien gehouden. Het proces was aanhangig gemaakt door de inmiddels getrouwde, maar bij elkanders ouders opgevoede kinde ren. Door een gerechtelijke uitspraak willen zij uitgemaakt zien, dat Aad Zeldenthuis-van Vegten eigenlijk Van Duyn moet heten en Leny Pracht-van Duyn als meisje de achternaam Van Vegten moet dragen. De als baby's verwisselde jonge vrouwen dienden tegenover de ver moedelijke ouders een eis tot inroe ping van staat van wettig kind in. Als haar procureur treedt op de be kende publicist over het procesrecht, mr. dr. W. Hugenholtz uit Leiden. (lótfirnsf P PERASTHMAN! FEUILLETON Door Margaret Malcolm „Dank u wel", mompelde ze stem mig, bukte even om een tasje, dat naast haar lag-, op te rapen en zei toen: „Als u 't goedvindt, ga ik nu maar. Ikik moet niet te laat op het werk zijn, want ik wil graag mijn geld ook waarlijk verdienen." „Dat spreekt van zelf", hernam hg koel. Ja, ze lachte hem uit, die kwa- je meid! Die gedwee plichtsbetrach ting was te overdreven om echt te zjjn. Eensklaps herinnerde hij zich, dat hij haar de vorige maand bij een jong veulen had vergeleken. Welnu, dat was juister dan lig zelf had ver moed. Precies zo gedwee en volg zaam leek een nog ongetemd veulen, precies zo meewarig kon het je aan zien, klaar om weg te springen zo dra je probeerde het te naderen. In dat geval was er slechts één metho de: eenvoudig te doen alsof je hoe genaamd geen belang in het beestje stelde, dan zou het uit louter nieuws gierigheid wel terugkomen om de zaak nader te onderzoeken enin de val lopen, ,,'t Spijt me, dat ik u verschrikt heb", ging hij voort. Meteendraaide hg haar de rug toe en baande zich andermaal een weg naar het pad, terwgl Rilla hem met onder de gegeven omstandighe den nogal vreemde belangstelling na keek. Ten slotte verdween hij, maar ze bleef in haar enigszins gespannen houding staan tot het laatste geluid van zijn tocht door het kreupelhout was weggestorven. Toen eerst wendde ze het hoofd om en zei zachtjes: „Je kunt er nu wel uitkomen, Nick." Uit de bescherming van de nabu rige bosjes trad een op het eerste ge zicht nogal „onguur" heerschap te voorschijn, 'n oude man met witte baard en donkere, glinsterende ogen. „Nu, dat hebt u 'm gelapt, juf frouw Rilla!" zei hij vol bewondering. „Gauw die laars van u uittrekken en dan beweren, dat u zich bij 't har de lopen had bezeerd, terwijl u nota bene de hele tijd hier heel vredig en rustig hebt gezeten." „Zo, dus jij wist, dat ik hier was", zei Rilla droogjes. „Je dacht zeker, dat ik je wel een handje zou willen helpen". „Misschien", gaf Nick opgewekt toe. „maar ik had nooit gedacht, dat u het er zo knap af zou brengen, juffrouw Rilla." „Mooi zo", hernam Rilla snel, „maar ik begrijp niet hoe je jezelf zo kon verraden," „Ik hob die jonge, man verkeerd beoordeeld", zei Nick verontschuldi gend. „Ik dacht, dat hg heel onnozel door het bos zou lopen, zonder pre cies op elite beweging te letten van de bladeren. Maar neen, hoor! Me neer moest zeker even een sigaret opsteken en zag toen meer dan goed voor mg was!'' ,,Nu, je zult blijkbaar voortaan beter moeten opletten", vond Rilla, terwgl ze de oude man een van haar sandwiches aanbood. „Ik heb het je al eerder gezegd; de mensen willen nu eenmaal niet geloven, dat iemand die in de open lucht gelief te le ven en zich nu eens hier dan weer daar op de velden schuil houdt, geen kwade bedoelingen heeft. Ze weten immers heel goed, dat als zijzelf zo iets deden 't op stroperij zou uit lopen en dénken natuurlijk van jou hetzelfde." De oude Nick knikte instemmend. „Volkomen juist", beaamde hij. „Ja, als die lui niet te knap waren om hun nog iets te kunnen leren, zouden ze weten, dat er in struik, heg en bos voor ieder die wat moei te wil doen een klein vermogen steekt! O, op volkomen eerlijke ma nier, in kruiden, waar tijna niemand op let. Zeker, er zijn wel meer lui tegenwoordig, die wortels, bladeren en zaad verzamelen voor allerlei dro gerijen en geneesmiddelen, maar de oude Nick houdt nog genoeg over! Kijkt u maar eens." De daad bij het woord voegend, frommelde hg wat in zjin lompen en haalde een lichtgeel boekje te voorschijn, dat hij Rilla ter hand „Mijn spaargeld", zei hij trots. „Doet u het maar open en ziet u dan eens." Gehoorzaam opende Rilla het post spaarbankboekje en slaakte toen 'n kreet van verbazing. Het totaal liep zowaar in de honderden ponden. Nick keek haar triomfantelijk aan. „Alles met de kruiden ver diend"', verzekerde hij. „Hoe vindt u dat, juffrouw Rilla?" „Ik vind het prachtig", antwoord de Rilla ronduit, terwgl ze hem het boekje teruggaf, „maar Nick, voor dat geld kon je een huisje zien te krijgen!" huisje", riep hij minachtend, terwijl hij het boekje weer in de zak stopte. „Wie praat er van een huis- je? Als u 't mij vraagt, is een huis de oorzaak van alle narigheid op de wereld. Sommigen voelen zich onge lukkig omdat ze niet zo'n groot huis kunnen bewonen als ze zouden wil len, anderen omdat ze hun grote huis te duur en te bewerkelijk vinden. En anderen hebben eigenlijk geen huis om de eenvoudige reden, dat het huis hèn heeft!' „Wat bedoel je, Nick", vroeg Rilla vlug, doch de oude man schudde het hoofd. „Wie weinig zegt heeft weinig te verantwoorden", betoogde hij, „maar ik waarschuw u om u nooit in te laten met een man, wiens bezittingen alles van. Mijn vader had een dan gaat het u precies zo en dat kan geen vrouw uithouden. Ik eweet er alles van. Mijn vaader had een kleine boerderij en daar leefde hij uitsluitend voor, zodat mijn moeder de slavin ervan werd en onder die last bezweek. Misschien houd ik daarom niet van huizen!" „Ja, dat kan wel zijn", erkende Rilla, wie de opmerking van de oude Nick diep geschokt haa. Ze schudde een paar broodkruimels van haar kleren en ging toen peinzend voort: „Hoor eens, Nick, zou jij, als je op zekere dag vervolgd werd wegens stroperij, kunnèn bewijzen dat je al leen maar kruiden en zaden had verzameld? Ik bedoel, of je bH elke verkoop een ontvangstbewijs krijgt voor die dingen. Of wordt je er zon der meer voor betaald?" „O, ontvangstbewijzen heb ik heus wel", verzekerde hg. „En die be waar ik allemaal in mijn geldkist!" „Maar waar is die?" vroeg Rilla. „Je hebt immers geen huis Hij lachten even en zei toen: „Nu, ik zal het u vertellen. Ik reken er op, dat ik u kan vertruowen, juf frouw Rilla! Kom wat dichterbij!" Gehoorzaam volgde Rilla hem tot een plek, waar gladde ronde stenen de bedding van wat eens een klein riviertje was geweest aanduidden, Droog sinds ze die nieuwe duiker wijl hij op z'n knieën ging liggen en zjjn vingers om de rand: van een grote vlakke steen heen werkte. Ten slotte lichtte hij die op en ging achteruit, op zijn hielen, zitten, zo dat Rilla de kleine holte, daareven nog door de steen verborgen, kon zien. „Mijn brandkast", zei hij trots. Hij nam een roestige beschuit trommel uit de holte en opende ze. „Ontvangstbewijzen", ging hij voort, een keurig stapeltje papieren tonend. „Bovendien mijn testament en mijn spaarbankboekje, maar dat had ik toevallig juist meegenomen, om er nog wat geld op te laten zetten. Nu kan het wel weer in de brandkast. Rilla keek ernstig toe terwgl hg 't boek weer opborg, het blik en de steen op hun plaats bracht en zorg vuldig de grond erboven glad wreef, zodat aan niets te bespeuren viel, dat die zoëven was omgewoeld. „Zo, nu weet u het en misschien is dat maar goed ook! Ik was altijd bang, dat ik eens zou sterven en niemand dan zou weten, waar mijn papieren waren. U zult er toch zeker niet over praten, juffrouw Rilla?" „Neen, op mijn erewoord", ant woordde Rilla plechtig. Nick knikte tevreden. „Dat is mg genoeg", zei hit „maar misschien deed ik beter, op mijn za ken te letten. Die jonge .nan kon het eens in zijn hoofd krijgen, hier nog wat te komen rondloeren." „Maar Nick, het is toch zijn be zitting!" riep Rilla uit. Nick krabde met een ruwe hand zijn kin. „Dat is zo", gaf hg toe, „en ik wens hem er alle goeds mee, maar als ik in de toekomst zou pogen te zien, zou ik het waarschijnlijk vin den, dat ze hem veel last en leed zal bezorgen." „Maar waarom, Nick?" vroeg Ril la snel. t. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8